Over spekgladde wegen naar Brussel Een omweggeije naar Met chocola en vitamine C Het toverboek van Nortier bevat vele verrassingen Vandalen ruïneren vensterruiten in de stad Groningen Koningin en Prins nog voor enkele dagen naar Canada de -eha^ oaapllw smaak Op 24 Mei wordt het nieuwe vliegveld van Texel geopend Vierde Internationale Tulpenrallye Wij zijn van honk Eerste Nederlandse equipe uit de strijd J. Goddet in ere-comite Ronde van Nederland Voetbalprogramma voor Zondag gewijzigd Selectieproeven zijn er genoeg No/ten wint de vierde ,,Printaniere' Meer dan honderd aangiften kwamen reeds binnen De politie staat voor een raadsel Zondag terug naar Nederland Het verblijf in het land van de Map/e Tree XoM Ift&iiefc Redevoeringen van Koningin worden uitgegeven Sirop voor De Rijp Van Riebeeck's nazaten naar Culemborg Drie en iwiniig cent voor één aardbei Sport- en stuntvliegers zullen een show geven Veel belangstelling verwacht Urke rs mogen nog in Argentinië blijven DINSDAG 22 ArRIL 1952 (Van onze slapeloze redacteur) yjij zijn van honk. En met ons de 150 équipes, die de Residentie als startplaats kozen voor de Vierde Internationale Sterrit naar de Tulpen. v«f en dertig honderd kilometers Rallye-avontuur liggen voor de glanzende bumper van de Kaiaer Frazer, die bijna drie etmalen onze eetkamer, slaapkamer - indien het w eI* salon de hemel bespare de onze thuis voor zulk een intense wanorde - zal zün! Er is iets meer dan gewone sportiviteit voor nodig om de afstand Amstcrdam-Jeruzalem non-stop af te leggen om bloeiende tulpen te zien, die op schootsafstand van Den Haag in volle pracht prijken. Wijzalige dwazen van de sport der automobielen, suizen Lisse en Hillegom, de Keukenhof, Limmen en Castricum voorbij. Wij gaan via Groningen, Brussel, Valenee en Gerardmer naar Noordwijk. Omdat we het leuk vinden. Domweg leuk. W/IJ ZIJN derhalve van honk in een i" auto, met chocolade en vitamine-C tabletten. Omdat Rallye-rotten ons vertelden, dat je dat vooral niet moest vergeten. En sporlef. Zoals die hon derden anderen, die zich langs de vijf en dertighenderd kilometer haasten om niet de kans te lopen, dat zij in Noordwijk nog slechts de groene ste len en verlepte bloemen op de bollen- akkers vinden. Neen, aan goede wil ontbreekt het ons Rallye-legioen aller minst. Met het vaste voornemen om in deze wedstrijd succes te oogsten, zijn zij gistermiddag op de Lange Vijverberg voor het KNAC-gebouw in Den Haag aan de start verschenen. Het regende een beetje. Later scheen de zon. Het was allemaal zo echt Nederlands. Op het Tournooiveld, waar de ge nummerde karavaan zich opstelde voor de start, hing de penetrante geur van olie en benzine. Daar reeg zich een keur van merken en keurig opgepoet ste wagens aaneen tot een kleurig lint, als gold het de RAI. Daar draafden, in witte overalls gestoken, monteurs heen en weer om de Rallye-rijders de laatste service te bieden en zaten nog „baardeloze" coureurs aan het stuur wiel om met een half oor te luisteren naar de veie goede adviezen, welke de thuisblijvers in zo ruime mate voor radig hebben. En tussen deze wagens flaneerden de Hagenaars en keken met een mee warige blik naar de strijdlustige AD lard van de Britten Imhof en Baxter en de dappere MG van Leworthy en Chown, die hun met bepluimde ijs mutsen getooide eigenaars geen ruim te laten om zich te bewegen. Er viel veel te zien op het Tour nooiveld, doch naarmate het tijdstip naderde, concentreerde de overigens niet overweldigende belangstelling zich bij de start. Om klokslag 15,42 uur stak de Citroën van Hamel, Sollart en Bijl zün lange neus onder het start doek, werden contrólepapieren afgete kend, brachten persfotografen een bat terij fototoestellen in stelling, ging een hoeraatje op en was de Vierde In ternationale Tulpenrallye ook in Ne derland begonnen. Reeds spoedig na Hamel kwamen de „azen" van vorige sterritten aan de start. De grijze Ford van Ken Whar- ton trilde als een nerveuze Arabische volbloed onder de meesterhand, en twee minuten later wierp het sportie ve echtpaar Appleyard zijn wonder- sterke Jaguar in het spoor van onze landgenoten Maus Gatsonides in Jo- wett Javelin liet niet lang op zich wachten en hiermede waren drie kans- paard j es gestart. In de stoet van wagens sloegen onze Noordhollandse deelnemers een prach tig figuur. Mevrouw en de heer Kok- kes in een Austin waren vol goede moed. Dokter Groenhart uit Dirks- horn, die met Kraan en Zeiler de ral- lye rijdt, liet de start aan zijn part ners en knapte een uiltje. Een nieuwe wereldburger had hem Zondagnacht uit de slaap gehouden. Ook de overige Noordhollanders, die wij hopenlijk De eerste Nederlandse equipe is, kort nadat de jacht naar de Tul pen werd ingezet, uit de strijd verdwenen. Het waren onze land genoten J. M. R. Barbou van Roosteren en F. Crewe Jones met Simca, die te Brussel waren ge start. In de omgeving van Ant werpen kwamen zij in botsing met een boom waardoor de Sim- va over de kop sloeg. Hoewel de wagen zwaar werd beschadigd, kwamen de inzittenden met de schrik vrij. De Tulpen Raillye 1952 is voor hen echter inmiddels verleden geworden. nog zullen ontmoeten, zal het aan ver trouwen niet ontbroken hebben. Dat Noord-Holland rallye-minded is en dit sportieve evenement naar waarde weet te schatten, hebben wij gistermiddag andermaal kunnen zied. Overal langs de weg door onze pro vincie groepten de mensen samen en werden de rallye-equipes hartelijk toe gejuicht. Velsen, waar het pont-obsta kel genomen moest worden, toonde zich van de beste zijde. Alle deelne mers aan de Tulpen-Rallye werd voor rang op de pont verleend en daarvoor toonden allen zich buitengewoon er kentelijk. Bravo politiemannen en pontbemanning! ALKMAAR, 21 April. Laten we eerlijk wezen. Wij hebben onze slapeloze redacteur bij zijn door komst in Alkmaar niet kunnen ont dekken. Een ogenblik hebben wij een griezelige fluittoon langs ons heen ge hoord. Wij nemen aan, dat het de Kai- ser Frazer was, druk in de weer de Rallye-rijders in te halen. Zeker we ten wij het natuurlijk niet. Wèl hebben wij, in de buurt van het borstbeeld van mevrouw Bosboom- Toussaint, oneerbiedig maar beeldend „Trui" genaamd, in de bocht gestaan. Er stond ook een agent van politie, die zó in beslag werd genomen door zijn taak de weg vrij te houden, dat hij vergat de rijders de goede richting aan te geven. Maar dat was een schoonheidsfout. En daar gingen ze: de Simca's, Jo- wett's, Porsche's, Fords, Opeis. Re- naults, SunbeamsZe hadden haast. Je hebt in een Rallye trouwens altijd haast. De Jaguar van Appleyard hoor den wij ongeveer bij Burgervlotbrug nog schakelen! Het kan uiteraard iets eerder geweest zijn. En er waren twee wagens, een Lancia en een BMW, die de bocht naar Ge singels en het Bergerhof zó meesterlijk namen, dat hun berijders wel Alkmaarse inboor lingen leken. Tegen acht uur scheurden de laat- sten de weg naar Den Helder op.... Voor Alkmaar was het Rallye-avon tuur afgelopen. BRUSSEL, 22 April, per telefoon. De eerste Rallyedag is voorbij. Op dit ogenblik zitten wij, onze handen war mende aan een kop dampende tomatensoep, in het gebouw van de Royal Automobile Club de Belgique vis a vis met de slaperige gezichten van Neder landers, Belgen, Engelsen, Zweden, Denen en Duitsers, die langs de draden van het spinneweb, dat over West-Europa was gespannen, zijn samengekomen op de Boulevard Regent in Brussel. Vanuit Den Haag, Flensburg, Uusseldort, München, Bern en Brussel zijn de Rallye-rijders naar de Belgische hoofdstad gekomen om het toverboek van Piet Nortier en de zijnen te ontvangen. Vele Nederlanders herinneren zich Piet Nortier als de populaire radio-reporter van de TT-races in Assen, doch sinds hedenmorgen hebben zij hem van een andere kant leren kennen. Nortier is met de heer Verkalsterenen de geestelijke vader van het routeboekje, dat de deelnemers vanochtend op hun nuchtere maag kregen en dat op de verdoofde zinnen werkte als een verfrissend bad. De directeur-generaal van de Jour de France, de heer Jacques Goddet, heeft in een brief aan de organisato ren van de Ronde van Nederland la ten weten, dat hij hun streven tot be vordering van de wegrensport in Ne derland met warmte toejuicht en dat hij, daartoe uitgenodigd, gaarne zit ting zal nemen in het erecomite ter aanbeveling van de ronde 1952. Ingelast werden de wp^5.1TrI'jdf,n\„„ Promotie 2e klasse: EBOH—Volen- dam-. Promotie 3e klasse: O VVO ria- piditas, Hollandia—HMS; 2A. beslis singswedstrijd Alcmaria—Baarn (Hr c- terrein): 2B: Zeeburgia—UVV; JA. TOG—Rtva'en, APOS—RKAVIC: 3B. DEC—SDW; 3C: Alkmaarse Boys— GVO. In 3A zün de wedstrijden Rivalen Always Forward en De Meteoor UK AVIC uitgesteld. £)E eerste proef welke de vermoeide equipes na Brussel te wachten staat is een snelheidsproef van 4% km. tus sen Namen en Dinant, welke proef de naam kreeg „Rondom de Citadel". De tweede welluidende titel is „Een nacht in Auvergne", welke tussen Clermont Ferrand en Le Puy beleefd zal worden en waarachter zich een gemiddelde van 54 'A km voor de lichte en 60 km voor de zware klasse ver bergt. Om de „verschrikkingen" van deze nacht te verzachten bedacht de RAC-West „De morgenstond in de bergen", hetgeen wil zeggen, dat het bergachtige terrein rond Oex met als waarachtig hoogtepunt de Col de la Faucille met een vaart van 60 km moet worden genomen. „De klim van de Ballon d'Alsace", een snelheidsrace van 9 km. zal dan de route van de vijf tien bergen en de route van de dui zend bochten voorafgaan, waarna als klap op de vuurpijl op Schiphol een soepelheidsproef van 550 meter wacht, welke benaming „In de hoogste ver snelling" kreeg. Moch er in deze vier de Internationale Tulpen Rallye dan nog geen beslissing zijn gevallen dan zal de laatste selectie op het circuit van Zandvoort de winnaar aanwijzen. Weinig stemming QF dit toverboek of de aanloop naar Brussel, dan wel de vermoeidheid van de eerste nacht de oorzaken zijn, dat het in de ruime zalen van het ge bouw van de Belgische Automobiel Club zo stil is durven wij niet met stel ligheid te zeggen, doch een feit is, dat er in Hengelo meer stemming was. Slechts node heeft de karavaan afscheid genomen van het Amstelhotel, waar de koffie en de uitsmijters les specialités de la maison zijn. Een duizendkoppige me nigte was op de been om de rijders uit Flensburg, Düsseldorf, Brussel en Den Haag te verwelkomen. De Zweden, die in Flensburg een verbluffend aantal Jaguars aan de start brachten hadden in de Twentse textielstad de primeur. De Lago van Reichmann en Huurman, die reeds in Den Haag door een pijlsnelle start de aandacht trok, reed aan de kop van de Hofstad-starters Hengelo binnen, doch had aan zijn uitlaat de Jaguar van Smit en San Giorgi. Reeds spoedig was in het Amstelhotel een internationaal gezelschap aanwezig, dat de wachttijd kortte met elkaar de avonturen van de eerste etappe te vertellen. De bekende Rallye-rijdster Greetje Molander had zich getooid met een rode Lappen-muts cn was hiermede een wandelende re clame voor haar land. De captain van team 72 Orad Sjunesson vertelde ons, dat de tocht door Duitsland geen moei lijkheden had opgeleverd. De organisa tie was perfect, zijn Lancia liep als een klokje en zijn verwachtingen van de Rallye waren dan ook hoog gespannen. De nacht TOEN de wijzers van de klok elf uur wezen ging de karavaan en route voor de nachtelijke traject naar Brus sel. De weg was lang en de nacht stil. Monotoon zoemde het plaveisel onder de banden, eentonig floot de krachtige wind langs de flanken van onze Kaizer Frazer, die door onze charmante en onvermoeibare gastvrouw mevr. Murris met vaste hand naar de Belgische grens werd geleid. Soms gleed een der Ral- ley-wagens langs. Een ogenblik hiel den de lichtbundels van onze koplam pen de voortijlende als een mug ge vangen, lang genoeg om een eenzame figuur achter het stuur te ontdekken en ons aan de hand van het grote, wit te nummer op de zijkant te oriënteren. Een stoot op de claxon of een wuiven de arm uit het portierraam vormde de groet aan de eenzame Rallye-rijder. Nog even bleef het achterlichtje zicht baar totdat het rood zich oploste in 't zwart van deze nacht, die met haar re genbuien en natte wegen alle facetten bood van een echte Rallye-nacht. Op het ogenblik waarop wij uit Brussel vertrokken waren de Noord hollandse equipes van mevrouw en de heer Kokkes uit Alkmaar en dr Groen hart en de zijnen uit Dirkshorn, alsme de de heer Visser uit Medemblik in de best denkbare conditie en zonder strafpunten gearriveerd. Ook de Be- verwijker Zwikstra, wiens partner Dijkstra op het laatste ogenblik ver hinderd was en vervangen werd door P. Langendijk, en die in Brussel van start waren gegaan, hadden de tocht naar de Belgische hoofdstad uitnemend volbracht. Zij bewaarden slechts één onprettige herinnering aan deze etappe. Kort na de start bij Boom, tussen Brussel en Antwerpen waren zij getuige van het ongeluk, dat gebeurde met de Simca van Barbou van Roosteren en Crewe Jones. Drussel is door de Rallye-stoet weer verlaten. In de karavaan rijdt onze redacteur, met op zijn knieën een schrijfmachine, waarmee hij probeert ons leesbare kopij te verschaffen. Er moet met die Kaiser van gastheer Mur ris uit Amsterdam niet alleen duivels hard gereden worden, de wagen moet ook stilstaan om tot telefoneren ge legenheid te geven. En als de duisternis over Europa is gevallen, priemen stralende koplam pen in het donker. Driehonderd wagens met ongeveer duizend rijders zoeken hun weg. Morgen wéér. Morgennacht opnieuw en dan wéér een dag en weer een nacht. Op zoek naar tulpen, die naast de deur staan te groeien. Waanzin, zullen sommigen uwer zeggen. Accoord, maar de heerlijke waanzin van hen, die genoeg kind zijn om een avontuur te kunnen waarde ren en genoeg man en vrouw om de kwade kansen te aanvaarden. Mét hen onze redacteur. Voor uw plezier. En uiteraard voor het zijne. Oók zonder slaap! Onze landgenoot Nolten heeft de 4de „Printaniere" voor amateurs, van Luik naar Bergilers, gewonnen. Met een tijd van 3 uur. 13 min. over de 117 kilo meter ging hij als eerste over de eind streep, 55 sec. vóór de Belg Wauco- mont, die tweede werd. Lacroix (B.l kwam op de derde, Van der Miesen (Bé op de vierde en Zukowski (B) op de vijfde plaats. Drie prinsessen naar Keukenhof De prinsessen Beatrix, Irene en Mar griet hebben, vergezeld door enkele hofdames, een bezoek gebracht aan de Keukenhof. De Franse televisie en de BBC zul len in Juli gemeenschappelijke pro gramma's uitzenden, die zowel in Frank rijk als Engeland tegelijkertijd ontvan gen zullen kunnen worden. In Den Haag startten de ralleyrijders in de middag. De wagens werden van een tulpenslinger voorzien. Diepe groeven in kostbaar olas In Groningen opereert dc laatste da gen een groep vandalen, die vooral in het stadscentrum van Groningen grote schade aanbrengt aan ruiten van win kels en woonhuizen. Sinds Vrijdag ko men bü de Groninger recherche aangif ten binnen van zakenlieden, die des ochtends constateerden, dat over hun etalages grote strepen getrokken waren. De daders van de vernielzuchtige bezig heden moeten over een glassnijder be schikken, gezien de diepe groeven, wel ke de strepen achterlaten. Bij enkele winkelruiten waren de groeven zo diep, dat gevaar voor instor ting bestond. Gisteren alleen waren er reeds over de honderd gedupeerde winkeliers en particulieren, die ongenood bezoek van deze vandalen hebben gehad. De politie staat voor een raadsel, en heeft een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Ge bleken is, dat men hier niet volgens een (Advertentie» ing. Med.) Het langdurige bezoek van koningin Juiiana en prins Bernhard aan de Verenigde Staten is gisteren geëin digd. Het vorstelijk paar is gisteravond per vliegtuig van het vliegveld van Detroit vertrokken naar Rockcliffe Airport bij Ottawa en daarmede zal dan het informele bezoek van de ko ningin en de prins aan Canada begin nen. Zoals bekend, is een officieel staatsbezoek afgelast in verband met het overlijden van koning George van Engeland. Het koninklijk paar zal a.s. Zondag de terugreis naar Nederland aanvangen. Koningin Juiiana en Prins Bernhard hebben Zondag, de laatste dag van het bezoek aan de Verenigde Staten, in Los Het koninklijk paar, dat thans Canada bezoekt, zal vandaag o.a. een krans leggen bij het nationale oorlogsgedenkteken in Ottawa. Daarna staan op die dag nog op het programma bezoeken aan twee ziekenhuizen en een school. Na de thee op de Nederlandse ambassade, volgt nog het opne men van een door de C.B.C. uit te zenden radiorede. Woensdag luncht het vorstelijk paar met de premier en wordt de thee ge bruikt op de Canadese Vrouwen Club. De drie daarop volgende dagen is het verblijf in Canada van koningin en prins geheel „in cognito". Zondag zal nog een kerkdienst worden bijgewoond, waarna van Uplands Airport wordt gestart voor de terugtocht naar Nederland. liiiiiiiiiiiiiiiiiii \/IER HOERAATJES voor het echtpaar Jan de Klerk en Wilhelmina Meeuws, te Venlo! Op 4 Mei zullen de echtelie den vijf en zestig jaar getrouwd zijn. Ze zijn al in de bruidsdagen. De brulde- gom is 89 en hij was jarenlang stads- indrukwekkend. Tijdens een kinderfeest omroeper, later aanplakker en lijkdra- jn een plaatselijke lokaliteit, ontstak ger. Zijn 95-jarige echtgenote P^cht <je men in woede jegens een orde-bewaar- binnenkant van het Venlose stadhuis te (jer Rujm honderd kinderen, tussen de poetsen en ze heeft lang pleizier van haar werk. Er zijn 33 klein- en achter kleinkinderen. O De Italiaanse politie heeft 't de laatste maanden maar weer druk gehad met het opsporen van wa pens en munitie. In drie grote steden vonden ze 48 machinepistolen, 17 mi trailleurs, twee mortieren, 72 geweren, 46 revolvers, 549 mortierbommen, 525 handgranaten en 77 artilleriegranaten, n Een gewone pijl en boog kan anders ook gevaarlijk zijn. In Louisiana heeft een zesjarige jongen zijn vader levens gevaarlijk verwond, door hem met Wilhelm Teil-allure regelrecht in het hoofd te schieten. De geschrokken pana had een gat van bijna een centimeter in zijn schodel In Leuven, de Belgi sche universiteitstad, is de jeugd ook „Ik hou van jou, Katyn.,,. (politiek versje zes en twaalf jaar, grepen de man om een of andere duistere reden aan en be werkten hem dusdanig, dat hij voor oud vuil in de ontredderde feestzaal achter bleef. Een Amerikaanse professor in de muziek is bezig met bewijzen aan te voeren, dat lichte dissonanten (valse toontjes) muziek pas genietbaar maken. Een volkomen zuivere toon mist alle bekoring, volgens onze professor. Theo- door overweegt thans, de baby van zijn bovenburen naar de geleerde heer te sturen. Leuk studiemateriaal. In Hamburg is een mereer gearresteerd, die een lama (een beest) op kamers had. Het gedierte was al enige maanden in de kost, zonder dat er moeilijkheden kwamen. De ellende begon, toen de lama-houder visite kreeg van een amb tenaar van de hondenbelasting, wien ze verteld hadden, dat de heer Zus en Zo een bouvier hield. Zeker uit veront waardiging spuwde de lama de ambte naar in het gelaat en kort daarop moest het dier weg. En ten slotte een woord tot overdenking: „Een specialist- is iemand, die meer en meer weet van minder en minder". Angeles doorgebracht. Des ochtends bezochten zij een Nederlandse boerde rij, gingen daarna ter kerke, en hielden des middags een receptie voor de ter plaatse woonachtige Nederlanders. Zij lunchten met Paul Hoffman, de gewe zen administrateur van het plan- Marshall en gebruikten een maaltijd met de heer Mayer, gewezen directeur van de filmmaatschappü Metro Gold- wyn. In de bijna drie weken die het bezoek aan de Verenigde Staten heeft geduurd, hebben Koningin en Prins tienduizen den handen gedrukt. De Koningin hield tien grote redevoeringen en nog een groot aantal geïmproviseerde toespra ken. Drie en zestig maal werd het Ne derlandse volkslied gespeeld. Gedurende de volle drie weken van het bezoek is de berichtgeving hier over van dag tot dag op de voorpagi na's der Amerikaanse bladen gebleven, hetgeen voor de Verenigde Staten zeer uitzonderlijk genoemd wordt. Opvallend was ook de lof, die overal werd toe gezwaaid aan minister Stikker voor de wijze waarop hij de vaak lastige vra gen der journalisten op persconferen ties beantwoordde. De redevoeringen, die de Koningin heeft uitgesproken tijdens het officiële bezoek van het koninklijke paar aan de Verenigde Staten, zullen worden gebundeld en uitgegeven. Op 3 Mei a.s. zal het boekwerk uitkomen. Een luxe gebonden exemplaar zal waar schijnlijk op 30 April aan koningin Juiiana worden aangeboden. De op brengst dezer uitgave zal ter beschik king worden gesteld van de Stichting 1940—1945. bepaald systeem wordt gewerkt, maar dat de strepen en krassen lukraak over de etalage worden gegeven. Een ver moeden omtrent de daders heeft de po litie niet. Gedacht werd aanvankelijk aan een groep kwajongens, doch dit soort vandalisme neemt thans zulk een grote omvang aan, dat men ook gedacht heeft aan een krankzinnige. De politie heeft extra surveillancewagens uitge stuurd om eventuele daders aan te hou den. De gemeente De Rijp 'had voor deze zomer een enorm muziek- en zangconcours op stapel gezet, waartoe duizend uitnodigingen waren verstuurd aan welgeteld vijfhonderd muziekcorpsen en 500 zangkoren. Men had handen vol werk verwacht bij het ver zorgen van de opgaven. Doch er kwamen slechts zeven opgaven binnen: vier zangkoren en drie muziekcorpsenHet feest zal nu niet doorgaan, want men verwacht er geen resultaat van, wachten tot de tijd rijp is voor De Rijp, zo werd na rijp beraad besloten. Op het ogenblik zijn er nog onge veer tweeduizend nakomelingen van Jan van Riebeeck in leven. Het nage slacht van de stichter der Kaapkolonie is over de gehele wereld verspreid, hoewel verreweg het grootste deel in Nederland woont. Ook in Zuid-Afi'ka is zijn nageslacht echter ruim vertegen woordigd. Dit is aan het licht gekomen door een onderzoek, dat ongeveer een jaar in beslag heeft genomen en enkele duizenden guldens heeft gekost Bij het verzamelen van de gegevens ont dekte men, dat Jan van Riebeeck vóór zijn vertrek naar Zuid-Afrika chirur gijnsleerling is geweest. In zün nage slacht blijkt een vry groot aantal art sen te zijn. Onder zün nakomelingen bevinden zich zes ministers en 65 bur gemeesters. Hieronymus van Alphen was een nazaat van Jan van Riebeeck. Door het genootschap dat de gegevens opspoorde en daarvan een boek samen stelde, is thans het initiatief genomen tot een reünie van de afstammelingen van de stichter der Kaapkolonie. Deze zal op 17 Mei te Culemburg worden gehouden. Ongeveer zeshonderd perso nen zullen de bijeenkomst bijwonen. Gisteren werden aan de groenten en fruitveiling te Bergen op Zoom de eer ste aardbeien aangevoerd, welke daar in de kassen zijn geteeld. Ze werden per stuk verkocht en brachten 10 tot 23 cent per aardbei op. Op 24 Mei zal het eerste vliegveld noordelijk van het Noordzeekanaal worden geopend, met name dat op het eiland Texel. De opening van het veld, dat is vergroot van 38 tot 98 h.a., zal een feestelijk karakter krijgen o.a. door de medewerking van twintig sportvliegers, enkele stuntvliegers en vermoedelijk ook door de deelneming van een aantal militaire toestellen. Het veld wordt gerangschikt onder de z.g. E-velden. Bij de opening van het voormalige vliegveld in 1937 waren drieduizend bezoekers thans worden er zeker nog enkele duizenden meer verwacht. Het schijnt niet in de bedoeling te liggen, dat de KLM zoals in voor-oorlogse ja ren tijdens de zomer een lijndienst op Texel gaat openen, al zou een derge lijk lijntje SchipholTexel v.v. moge lijk wel rendabel zijn. De Rüksluchtvaartdienst had inder tijd de bedoeling, een bestaande bun ker te verbouwen tot stationsgebouw. Waarschijnlijk zal dit wegens de hoge kosten vervallen en zal voorlopig moe ten worden volstaan met een noodge bouw. Argentijns minister deed de nodige stappen De positie van de Urker vissers, die in Argentinië verblijven, is thans enigszins beter geworden. De burge meester van Urk heeft gistermiddag een telegram uit Argentinië ontvan gen van één der daar vertoevende Urkers. Deze deelt daarin mede dat aan de Urkers een verblijfsvergunning is verleend. Zij behoeven dus Argen tinië niet te verlaten. De minister van Sociale Zaken van Argentinië heeft persoonlijk zijn bemiddeling hiertoe verleend.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3