De „Dr Wagemaker" onderging verjongingskuur Vervolg Stadsnieuws LOCOMOTIEF K. Majolé - Keizerstraat 98 - Den Helder - Tel. 2883 Zaan London Lijn „Tavenu beëindigde het seizoen met vernieuwde krachten Vier Christelijke koren gaven een gecombineerde uitvoering Buurtvereniging „Molenstraat op het laatste moment behouden Officier eiste geldboetes Schip niei alleen groter en sneller, maar ook geriefelijker Zwak blijspel in een vlotte opvoering Shrfïïta "'"I* ^^"^"'^oeÏTr in.^ Kho'SwïE Nieuwe regisseur ook aanwinst als acteur „Peking Express" in de Witte-bioscoop De komende feestdagen LOOPT LICHTER! Frame van hoogmagnesium-staal Uitgebreid programma van eenvoudige werken Feestelijke avond deed de kansen keren IN HET KORT Tussen Haaks en Kuifje Breezand Wat gebeurt er in de havens? Julianadorp P. v. d. A. viert 1 Mei in café Van Ammers Sport in Julianadorp Nieuws van de bridgetafel Nogmaals „De Olmenhoeve" Paap is een scheldwoord Wieringen Twee goed geslaagde turnuitvoeringen Zijpe Geldinzameling werd een groot succes Twee Noordhollandse ilftall en woensdag 23 APRIL 1952 •M8ry' lk hond "ebben aan- niemendalletje met verschillende goede^iZmenten 'sioo^al "h""' een.g"el"B Mck^nley te^lnterewerenf V#°r gebeurte"issc« hotelkamer van senator Enkele fouten nam men in dit verre van zwaarwichtige milieu niet al te ernstig op. De toeschouwers konden het zelfs als een extra grapje waarderen, dat Fred Taylor (de heer M. van Essen) op een gegeven moment lichtelijk met lippenstift was volgesmeerd. Minder acceptabel was de streperige grime van senator McKinley en generaal Biddle, terwijl deze heren overigens juist tot de meest overtuigende figuren op het toneel behoorden. De grimeur, de fa. Michels uit Amsterdam, is blijkbaar gewend aan grootsteedser theaters en zachtere belichtingseffecten. Inderdaad kan veelal een wat „brede toets" voot het typeren van een karakter geen kwaad, maar hier maakten de heren alleen maar een ongewassen indruk. Wij haasten ons, hieraan toe te voegen, dat het niettemin een genoegen wat, de (ongewassen) senator in de creatie van de heer L. den Haan Jr., in actie te ziqn en zijn krachtige persoonlijkheid te horen spreken. Het zelfde geldt voor de generaal, die in deze omgeving wei wat nerveus en onzeker mocht zijn. Op sommige momenten twijfelden wij echter, of de heer L. den Hartog zijn rol bewust zo speelde. Beide heren ont popten zich als welkome en veelbelo vende versterkingen van de „Tavenu"- gelederen. Een derde nieuwe acteur was de heer E. van Vliet (als pseudo-luitenant O'Leary). Hij overtuigde als „pseudo" zeker, maar wettigde nog niet het ver trouwen dat hij in andere en meer serieuze rollen zal voldoen. Mevr. A. Rombout-de Rek, die wij reeds eerder op de planken zagen, voelde zich op het niveau van „Tavenu" nog niet op haar gemak. Haar Lilly Herbisch was net even te gejaagd en had juist te weinig raffinement om als danseuse in een nachtclub furore te kunnen maken. De hoofdfiguur, met flair en gevoel voor de situaties uitgebeeld door mej. Corry Westerbaan. was Mary McKinley. Het was jammer dat de heer Frans Verfaille.als Mary's na drie jaar ge repatrieerde aangebedene John Lav.*- rence, op de voor haar meest dankbare momenten het zwakste tegenspel leverde. John was'het best oo dreef in ziin vlotte dialoogjes met Fred. Dit duo slaagde er in. de indruk te maken van „twee oude jongens onder elkaar". Mevr. H. J. Bartoo-Ziilstra SDeffde de kleine, maar vanwege het dikwiils vereiste „stille sDel" niet gemakkelijke rol van mrs. McKinlev. De heer Jan Peerdeman. die twee bijrollen vervul de. deed dit naar behoren, maar kon zich hierin niet uitleven. Iemand, die zich vooral voor de pauze van de eerste opvoering teveel uitleefde. Hedenavond voor het laatst wordt in dê Witte-bioscoop vertoond de.boelen de avonturenfilm „Peking Express", waarin de hoofdrollen op uitstekende wijze worden vertolkt door Joseph Cotton en Corinne Calvet.. Misschien is het woord avonturenfilm niet nat juiste, maar zeker is, dat de hoofdper soon in deze rolprent vele spannende belevenissen achter de rug hebben, wannéér zij elkaar aan het eind „vin den". De geschiedenis handelt in het na oorlogse China, waarin het voor de be woners van de Westerse landen „kwaad" leven is. Het groepje hoofd personen, bestaande uit een lid van de „Verenigde Naties", een avonturierster, een geestelijke en een journalist, is op weg naar Peking. Onderweg wordt de trein overvallen door een bende ge wapende bandieten, die onder leiding staan van een gewetenloze zwart-han- delaar, die de bevolking zelfs de zo no dige geneesmiddelen onthoudt. Eén en ander wordt oprecht uit de doeken ge daan, en.zelfs in het reine gebracht. Er is volop spanning. De liefhebbers moeten „Peking Express" dan ook niet verzuimen. Morgenavond brengt de Witte nog maals de geestige film „De vader van de bruid" met Spencer Tracy. was de souffleur, die soms achterin de zaal woordelijk te volgen was. Het décor en de toneelaankleding, alsmede de costumering, waren van dien aard dat het milieu vrij zuiver werd getroffen. De luttele onlogische en onwaarschijnlijke complicaties uit het stuk, zonder welke de hele affaire in één bedrijf zou zijn afgewikkeld, komen op het conto van Norman Kras- ma uit wiens pen deze komedie is ge vloden. Van de Helderse Gemeenschap ont vingen wij het volledig uitgewerkte programma voor de viering van Konin ginnedag, de herdenking op Zaterdag 3 Mei en de feestelijkheden op de Be vrijdingsdag. Enkele onderdelen daar van kondigden wij reeds afzonderlijk aan. Wij hopen het chronologische overzicht in één der volgende nummers in extenso te kunnen opnemen. Meervoudige Kamer De twee Texelaars Pieter van der S. en Jan B. moesten gisteren voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar ver schijnen daar Pieter een met vlas ge laden vrachtauto had bestuurd en Jan omdat hij daartoe last had gegeven. De wagen was verkeerd opgeladen, waar door gevaar voor andere weggebruikers was ontstaan. Tegen de chauffeur eiste de officier een boete van 25, terwijl hij meende dat B. diende te worden vrijgesproken. Laatste verdachte kon, naar de mening van de officier, niet verantwoordelijk worden gesteld voor het feit dat de auto verkeerd was op geladen. Ronk je W. moest zich verantwoor den omdat zij haar moederlijke plich ten ten aanzien van haar schoolgaande kinderen had verwaarloosd. Deze Hel derse dame had namelijk haar kinderen verschillende malen thuis gehouden. Zij voerde aan dat dit was gebeurd om dat zij geruime tijd bedlegerig was ge weest. De officier was door deze argu menten niet te vermurwen en eiste een boete van 70, subs. 30 dagen. Tegen Cornelis K. uit Texel werd een boete van 150 geëist. Deze ver dachte had zich in de nacht van 2 op 3 November van het vorige jaar in de Westerduinen laten zien. Als hij dat nu maar zonder lichtbak zou hebben ge daan, zou er vermoedelijk nimmer over zijn gesproken. Nu moest hij zich ter zake van stroperij verantwoorden. In alle drie deze zaken zal de recht bank over veertien dagen vonnis wijzen. Vertegenwoordiger: (Advertentie, Ing. Med.) Een geheel gevulde Betheikerk heeft gisteravond met genoegen geluisterd naar vier Christelijke zangverenigingen, die zowel afzonderlijk als gecombineerd een uitgebreid programma van grotendeels eenvoudige koorwerkjes uitvoerden. Zoals te verwachten was, schonk de collectieve uitvoering van een tweetal num mers de grootste bevrediging. Onder leiding van de heer G. van der Kuyl openden de vier koren de avond met het Bondslied en zij besloten het program ma onder leiding van de heer J. A. van der Vliet met de enigszins moderne en zeer welluidende bewerking van „Soli Deo Gloria" (Lof zij de Heer) van Jan Mens. Het was jammer, dat het „Amen" van laatstgenoemd werk door enkele mannenstemmen te vroeg werd inge zet. De heren, die nu juist eens een goede beurt konden maken, omdat zij in de gemengde koren maar altijd in de minderheid zijn, legden de enige smet op de overigens zeer gediscipli neerde en bezielde uitvoering van dit koornummer. Een ander veelbelovend werk, „Die Himmel rühmen" van Beethoven, uit gevoerd door het Christelijk Mannen koor onder leiding van de heer J. A. van der Vliet met orgelbegeleiding van de heer G. van der Kuyl, klonk min der massaal en homogeen dan moge lijk was geweest. Waarschijnlijk had men te weinig met het orgel gerepe teerd. Nu kregen wij de indruk, dat het stuk beter tot zijn recht zou zijn ge komen wanneer men öf zonder dirigent óf zonder orgel had gezongen. Slechts node misten wij de onder toon van het orgel in Mozart's bijna „populair" geworden „Ave Verum", waarin de bassen van „Halleluja" wel enigszinstekort schoten. Deze ge mengde zangverenigirg trad op oiyier leiding var. de heer G. van der Kuyl. Vei der wt riten mede de beide ge mengde koortjes van de heer J. Jong- kees, „Ora et Labora" en „Zanglust". Laatstgenoemde zangvereniging uitJu- lianadorp telt een enkele uitstekende sopraan, waarvan echter het vibrato minder fraai is. Dat deze uitvoering, die in de eerste plaats bedoeld was om de geestelijke band tussen gelijkgezinden door de zang te versterken, ook in artistiek op zicht slaagde, was daaraan te danken dat geen der dirigenten bij de keuze der nummers te hoog had gegrepen. de leden van de buurtvereniging „Molenstraat" voor het laftrt in het lokaal van de Helderse Damclub aan de Hoogstraat bijeen zijn ge- tveitt 1 hJ lot niet anders had beslist. Diverse ongunstige omstandigheden hadden het bestuur genoodzaakt liquidatie van de vereniging voor te stellen. De buUen* taande" die" deze ,,opheffingsbiJeenkomst" h^ bögewoondd, zal n.et de indruk hebben gekregen, dat zoiets droevigs stond te gebeuren. ijl zal de „ruggegraat" van deze buurt De gymnastiekafdeling van Wit- Geel-Wit geeft heden- en morgenavond een uitvoering in Casino. Ten raadhuize vergadert vanavond de sectie O. en O. van de Helderse Ge meenschap. Het personeel van de Artillerie- school viert vanavond feest in de Ma- rinecantine. In zaal Mouton wordt vanavond een feestelijke bijeenkomst van de Oranje-Harmoniekapel gehouden. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37. De Helderse Stichting voor Sociaal Werk houdt vanavond van half acht tot half negen spreekuur aan het adres Piet Heinstraat 1. Hr. Ms. „Van Zijll" keerde van de Werf in de Buitenhaven terug. Ook Hr. Ms. „Volkerak" vertoeft momenteel weer in Nieuwediep. De Duitse kusten „Froute Sornow", op weg naar Antwerpen, liep Den Helder gisteren binnen. Het is morgen hoog water om 7.55 en 20.00 en laag water om 2.00 en 14.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 8.3 graden Celcius. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd verleden week aan gevoerd: 317 kg bot (3428); 2479 kg garnalen (5550). 191 kg kaan (96 69); 52 kg kabeljauw I (8783); 12 kg kabeljauw II (66—50); 49 kg kabeljauw III (50—29); 3042 kg schar (27—16); 190 kg schol I (5037); 2580 kg schol II (53—35); 13073 kg schol III (27—16); 512 kg tarbot (156—71); 6759 kg tong (211—81); 9088 kg wijting (29—16). BENOEMING BIJ DE K. M. Ir. K. A. de Munter is met ingang van 1 Maart benoemd tot hoofdingenieur der Marine in vaste dienst. Naar de vrolijke gezichten te oorde len, scheen men van meet af aan op een plezierige avond ingesteld te zijn Het laatste beletsel hiertoe was weg geruimd, toen men op aandringen van de vice-voorzitter, de heer W. Oomen en de heer Zeeman (ere-voorzitter) had besloten, de ontbinding voorlopig uit te stellen. Een gevarieerd programma werd af gewerkt. waarin de heer Piet Hol. me zijn imitaties van Kees Stet. de laehers op zijn hand wist te ki'jg De korte schetsjes waren met onaai dig, al waren de spelers te veel v de souffleur afhankelijk. De muzikal noot-ter-afwisseling werd door de heer Hendriks, die met 71Jn cordeon op Zaterdagen wat vroluke klanken in de binnenstad strooit, net van vereniging, mevr. Peters, en de heer W Oomen, die de leiding van deze avond had, voldoening hebben ge schonken dat het gebodene zo op prijs werd gesteld en dat van liquidatie voorlopig geen sprake behoeft te zijn. De leden van de reisafdeling en de kla- verjasclub zijn ongetwijfeld dezelfde mening toegedaan. bridgedrive De in café Blokdijk gehouden bridge drive had de volgende uitslag: A-lijn: le prijs P. TimmerG. van Nuland 40 punten, 2e prijs P. Stam P. Stikkelman 36 punten, 3e prijs AlkemadeHoman 34 punten. B-lijn: le prijs L. PijnackerA. Duin 25 punten, 2e prijs A. Berbee— H. van Lierop 24 punten. 3e prijs J. DobbeB. Dobbe 21 punten. ALKMAAR, 21 April. Witlof: I 24— 33 en II 1222; bloemkool: I 36—52 en II 28—25: rode kool 9,50—18; savoye kool 610.50; spinazie 814: sla: I 9,50 —16 en II 5—9; andijvie 37—41; radijs 14—22.50; rabarber 1223: waspeen 56— 60; uien: I 26—39 en II 10—25; prei 12- 16; soepgroenten 24.50; peterselie 24. Elke ZATERDAG van ZAANDAM Elke DINSDAG van LONDEN (Carron VVharf) Inlichtingen: ZAANDAM - AMONS Sc CO - tel. 8841. LONDEN L. DENS Sc CO Ltd. 4, Lloyds Avenue, E.C. 3. A AN de voet van de werf „Welgele gen", in 'n knus Harlingens haventje, waar oude huisjes met trapgeveltjes zich in het water spiegelen, ondergaat de „Dokter Wagemaker", het vlagge- schip van TESO zijn verjongings kuur. Van diep beneden tot helemaal bo ven, op de dekken, in de kajuiten, in de gangboorden en in de machineka mer gonst het rhythme van de arbeid. Timmerlieden en schilders, electriciens en stoffeerders, loodgieters en lassers, monteurs en verwarmingstechnicn drommen 's morgens over de smalle loopplank, en verspreiden zich over het hele schip. Op het voordek worden, beschut te gen de felle zon door een overhangend zeil, vloernaden volgestopt met werk en dan dichtgesmeerd met pek; in de hoek flikkert het hei-violette las-licht, in de gang staat een schilder de wand te tamponneren. Wat verder zit een jon gen gaten te boren in dikke teakhouten planken. Bij een bank, of beter bij het overschot daarvan, staan mannen ge bogen over een werktekening en door het open luik naast hen sproeit de von kenregen van een lasapparaat naar buiten. Overal liggen slangen en .buizen, bal ken en stukken ijzer, rollen werk en stukken gereedschap. Hier slingert een luik, daar een stuk van de railins. hier moet je over een sta"-1 rnn'orinqi heen- klauteren, en daar val je haast in een gat. ALLE MENSEN lopen hier kris kras dooreen. Niets ligt er meer op zijn plaats, overal heerst een onbeschrijfe lijke rommel. H°t li'kt, pen chaos. On gelofelijk en haast onmogelijk schijnt het, dat dit schip over veertien dagen met de vlag in top fier de haven van Oudesehild zal binnenglijden. Nog walmt de pekketel, nog zijn de sloepen gestreken, ziet de gestroomlijn de pijp er uit als een stuk oud roest, klinken luide hamerslagen en zijn man nen in overalls bezig om straks de passagiers een veilige en snelle over tocht te verzekeren. En toch, zoals de heer van der Vlies, directeur van de Teso ons vertelde, is het de bedoeling dat het schip ultimo April zijn proefvaart maakt. Dan heeft men ruim twee maanden met man en macht, onder toezicht van het klasse bureau Veritas, gewerkt om de groot se der drie Texelse veerboten aan te passen aan de hoge eisen van deze tijd: meer passagiers, meer auto' meer com fort, meer snelheid onderweg en voor al, meer snelheid bij het laden en los sen. In twee stukken aan de eisen, die de Teso kon vervul- len, is nu voldaan. Men heeft het schip eenvoudig op de helling in twee stukken gesneden, er een reep tussen- gezet en de zaak weer dicht gelast. Het schip gleed weer van de dwarshel- ling en werd verder onder handen ge nomen. De stoomketel ging er uit en een snelle motor kwam er voor in de plaats. Men brak af en .bouwde op. Tachtig vierkante meter dekruimte kwam erbij. En hoe groot de wachten de menigte straks in het volle seizoen ook moge zijn in Den Helder of Oude sehild, als de landingskleppen van de vernieuwde „Wagemaker" zijn neer geslagen, behoeft niemand meer te dringen, teneinde niet het risico te lo pen aan de kade te moeten blijven staan, want 2500 passagiers neemt het slanke schin op zijn reis over het Mars diep mee. Ook de automobilisten zullen weinig meer te klagen hebben: 15 tot 20 wagens gaan mee op dezelfde reis. (Advertentie, Ing. Med.) De afdeling Julianadorp van de P. v. d. A. houdt dit jaar het Meifeest met een feestelijke bijeenkomst op de avond van 1 Mei in café Van Ammers. Er is zang, muziek en toneel, en de heer Greeuw uit HeiKo zal de beteke nis van de Meidag uiteen zetten. De laatste weken was er van het JVC-front weinig nieuws te vermel den. Het eerste elftal had vier weken rust, en moet nu nog twee wedstrijden spelen. Zondag wordt de competitie voortgezet met de uitwedstrijd tegen Zeemacht op het Ankerparkterrein. JVC 2 heef de competitie beëindigd met een gelijk aantal punten als ZAP 4, zodat een beslissingswedstrijd moet worden gespeeld. tal van JHC het kampioenschap, nadat Zondag behaalde het adspirantenelf- de laatste ontmoeting tegen, DTS a met 3—0 was gewonnen. JHC 1 wacht nog steeds op de promotiewedstrijden. De bridgeclub „Julianadorp" heeft dezer dagen de laatste drive van dit seizoen gehouden. Alle deelnemers kon den na afloop een prijsje in ontvangst nemen. De uitslag was: D. Bregmanmevr. Bresman 69,5 p.; C. ArpeauA. Heyblok 66.5; A. van KempenL. Tigchelaar 57: C. Bregman- D. J. de Graaf 56; A. Bos—A. Bregman 51; J. Homminga—E. Zon 50,5; J. Wei- demaJ. van Ammers 50.5; C. Breg manmevr. Bregman 48,5; P. van Rijn L. van Vegten 48, A. Doorn—mevr. Doorn 40,5. Het toneelelubje, dat op de ouder avond van de Landbouwschool te Ju lianadorp met succes „De Olmenhoe ve" opvoerde, is uitgenodigd om van hetzelfde stuk ook in Sint-Maartens brug een voorstelling te geven. Geen tietallen kostbare minuten gaan er meer verloren met het eindeloze manoeuvreren met grote auto's twin-i tig centimeter vooruit, twintig centi meter achteruit enz.) Over de ruim drie meter breder landingskleppen kan men vlot op- en afrijden. Op zoek naar tijdwinst ALLEEN het manoeuvreren van het schip in het benauwde haventje van Oudesehild en langs het simpele stei gertje in Den Helder zal nog heel wat vlugger kunnen en moeten gaan. En hier moet dan ook de grootste tijd winst gezocht worden. Maar hier zijn w(j meteen op een ander terrein aan geland, nJ. dat van de waterstaat. Wil ei< van de nieuwe boot ten volle profijt getrokken worden, dan zal er op korte termijn in deze beide havens het één en ander moeten veranderen. Voor een dergelijk vervoer laat de outillage van de beide havens aiies te wensen over. Als. zowel bjj hoog als bij laag water passagiers en auto's tegelijk op of van het schip kunnen gaan, dan pas zal van een werkelijke verkorting van de reisduur sprake zijn. Gelukkig hebben wij hieromtrent enig optimistisch ge luid gehoord. De inrichting van é.e „Dokter Wa gemaker", die nu al achttien jaren de verbinding tussen Texel en de „over kant" onderhoudt, heeft enige aantrek kelijke verbeteringen ondergaan. Zo is bijvoorbeeld de tweede klasse-kajuit met vijftig goede zitplaatsen uitge breid. Alles is keurig wit geschilderd en voorzien van een zeer doelmatige wandverlichting. Einkele mooie foto's zullen de wanden een nog fraaier aan zien geven. Dit hele compartiment is volkomen waterdicht. Voor enkele pas sagiers, die moeilijk de trappen kun- ken aflopen, is er boven een kleine ruimte voor zes mensen uitgespaard. Gemeerd aan de werf „Welge legen" te Harlingen doorstaat de „Dokter Wagemaker" thans de laatste phase in de reeks van werkzaamheden, die beogen de TESO-boot niet alleen groter en sneller, maar ook voor de passa giers geriefelijker te maken. Twee toiletten en een urinoir, en een nieuw postsorteerhokje voltooien het benedendekse tweedklasgedeelte. De ventilatie is aanmerkelijk verbeterd, mede omdat voorin een luik is geplaatst, dat tevens dienst doet als nooduitgang. Snelheid 11 mijl HE machinekamers hebben een heel ander uitzien gekregen. Meester C. P. Karsman liet ons met veel animo zijn domein zien. Zoals reeds gezegd, geschiedt de aandrijving van het schip door een motor en wei door een zes- cylinder viertakts-dieselmotor, vervaar digd door Werkspoor. Twee monteurs van Werkspoor zijn met het plaatsen van motor en as bezig, zijnde een se cuur karweitje. De meester vertelde, dat deze motor van 430 p k. en 375 om wentelingen waarschijnlijk 20 procent meer kracht oplevert dan de oud» stoommachine. Een snelheid van 11 mijl wordt verwacht. Overigens zit de winst van een motor vooral ook in het feit, dat men eerder op volle kracht vaart en deze tot het einde kan behouden. Verder wees hij ons twee sigaarvormige ketels, die elk 600 liter gecomprimeerde lucht van liefst dertig atmosfeer dr;ik bevatten, teneinde de motor te staren. Twee hulpmotoren met compressors (tezamen 40 p.k.) moeten deze druk op brengen, waarvoor veertig kubieke meter lucht nodig is. Wij zagen er ver der nog een verwarmniggketel, drie olietanks met een inhoud van dertig ton, enkele dynamo's en een koelsy steem voor de motor, werkend met zee water. Tevreden! ER BLEVEN natuurlijk nog wel wensen over, vertelde de meester, manr hij was toch zeer tevreden met wat reeds bereikt was. En zo zal het straks ook de Texelaars en de gasten ver gaan, want het staat vast, dat onze .„Wagemaker" in 2ijn nieuwe gedaante veel beter dan tot dusverre het hoe'cl zal weten te bieden aan de eisen die het bootvervoer in onze tijd stelt. De Meervoudige Kamer te Alkmaar veroordeelde gistermorgen de .Texelaar Cornelis» E. tot betaling van een boete ad 15, subs. 5 dagen. Enkele maanden geleden had E. een bevolkingsgroep beeldigd door uit te roepen „Het zijn toch maar papen". Veertien dagen geleden eiste de officier een boete van 25. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant meldt de goedkeu ring van de gewijzigde statuten der Vereniging Voor Vreemdelingenver keer „Texel" (Mooi Texel). Tijdens het weekend zijn in hotel Halfweg te Hippolytushoef weer de jaarlijkse gymnastiekuitvoeringen ge houden, waarbij, zij het niet met vee! feestelijk vertoon, het vijf en twintig jarig bestaan van de vereniging werd herdacht. De voorzitter, de heer J. de Jong, deelde in zijn openingswoord mede, niet te zijn gezwicht voor de aandrang van verschillende zijden om een feestavond te geven. Men achtte het meer verantwoord het beschikbare geld te reserveren voor het aanschaffen van een nieuwe „brug". Zaterdagavond toonden de jongere leden 'iin de vereniging hun kunnen op paard en .brug en met vrije oefe ningen. Vooral de nummers „Speeltuin" en „Naar Luilekkerland" vielen in de smaak. Voorts willen we ook de knots oefening van de jongere meisjes niet ongenoemd laten. Ook Zondagavond was de zaal goed bezet. Als speciale oefening gaf mevr. Cornelisen-De Wit een demonstratie balansoefening op de evenwichtsbaik Beide avonden werden besloten met een bal. De door de afdeling „Zuld-Zijpe" van het Centraal Genootschap voor Kinderher stellingsoorden en Gezondheidskolonies gehouden geldinzamelingsactie ten be hoeve van de herbouw en restauratie van het „Emma-kinderhuis" te Wijk aan Zee is ten einde. Gezegd kan worden, dat de actie, die niet minder dan ruim f1100,— heeft opgebracht, zeer goed is geslaagd Ook door verschillende verenigingen wer den soms niet onbeiangr.jke bijdragen beschikbaar gesteld. Het bestuur van de afdeling „Zuid-Zijpe" ls de schenkers van bijdragen en de ijverige collectanten, aan wier hulp het welslagen van de Inzame lingsactie mede te danken is. zeer dank baar voor de ondervonden medewerking ONTSLAGAANVRAGE BIJ SOCIALK DIENST De heer P. Grin te St. Maartensbrug, sinds vele jaren lid van het bestuur van de sociale dienst in deze gemeente (voojheen burgerlijk armbestuur) heeft ontslag ui' deze functie aangevraagd. De heer Grin heeft gemeend zijn plaats aan een jongere kracht te moeten afstaan. Het Noordhollandse junioren-elftal speelt Zondag wederom een oefenwed strijd en wel in Castricum tegen CSV. De opstelling is aldus: N. Koorn (Fle- vo); A. Keesman (CSV), en W. de Vries (Hollandia); J. Smit (ZFC), T. Fontijn (OSV) en H. de Leeuw (Alc- maria); C. Winkel (Schagen), B. Aten (WEC), K. Snelders (Zaandijk), E. Bruines (Westfrisia) en W. Zijlstra (Hollandia). Reserves: C. Stam (Egmondia) doel; D. Schreer (HRC) back); P. Sneiders (Alkm. Boys). Na afloop van de wedstrijd wordt het definitieve elftal samengesteld. Het voorlopige afdelingselftal voor Zaterdagmiddagspelers* zal Zaterdag middag een laatste oefenwedstrijd spe len tegen Dindua 1 te Enkhuizen Na afloop hiervan zal het definitieve elftal worden samengesteld. De navolgende spelers zijn uitgeno digd: J. Graaf (HCSC), J. Leek (ZCFC), G. J. van Wensum (Jong Hoiiand 2', J. Blind (HCSC), D. Bais (HCSC). D. Bais (HCSC), H. Weemhoff (HCSC), J. van Veen (HCSC), W. Bossong (Gouwzee Boys), P. de Haan (HCSC), R. Ruiter (HCSC), G. v. d. Stelt (ZCFC), A. Bosch (Dindua 2). R Ver hoeven (ZCFC), P. Peereboom (Gouw zee Bovs), J. Lub (Dindua 2), H. de Jong (BOL). VISSERIJBERICHT URK, 22 April. Dinsdag werd door 61 vaartuigen aangevoerd: 4918 pond kuil- paling, prijs 0.76—0.85 p. pond; 1212 pond fuikaal, prijs 0.79—0.86 p pond; 43 pond bot, prijs 0.23 per pond; 3950 pond Noordzeevis, prijs 0.03 0.09 p. pond en 492 bak nest, prijs 1.90 p. bak. EEN GROTE HAAI IN HET NET 'n Urker visser heeft aan de visafslag te IJmuiden een grote haai aangevoerd. Het visje werd verkocht naar België. ANTWOOftpEN HERSENGYMNASTIEK 1. Berg op Ceylon. 2. Soort appel met platte vorm. 3. Als men een beslissing neemt, waar niets meer aan te veranderen is 4. Grap, ten bewijze van de beweerde onnozelheid der Kampenaars. 5. Op het trambalkon moet men staan, op schouw- burgbalcon kan met zitten. 6. Haven van Istanboel (Constantinopel). 7. In 1852. 8. De moordenaar van Prins Willem van Oranje. 9. Het gehele jaar ijsvrij. 10. Hedendaags lifter, dus iemand, dia gratis meerijdt met passerende auto's.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5