Pam, Pom en de blauwe vaas A Waarschijnlijk een dead-heat in twee afdelingen Faanhof tweede in tweede etappe Moordenaar Radioprogramma voor dit weeK-end fSéSÊ, door Ac LS HET HART SPREEKT.., Puzzle-rubriek 0/i%& QamAAAMieJi Spannende finish van voetbalcompetitie m mS Quick vrij zeker van degradatie \!Ïat,.jij oei. al! Daan de Groot onderscheidde zich in Warschau-Praag Drie Nederlandse teams voor ronde van Nederland Sweering op vijfde plaats OP HET MATJE Bevorder eet\usten qei' ondc. RENEE SHANP) I Onder redactie van Max Douwen Soestdijkerstraatweg 58, Hilver sum. Men lette op het nieuwe redactie adres! Als deze rubriek verschijnt, is de finale van het Nederlands kampioen schap reeds aan de gang, en. zoals be kend, was het de IJmuidenaar B Dukel, die in groep A als 6e finalist uit de bus kwam, na herkamp met IJ de Jong. Dukel heeft de beide beslis singspartijen overtuigend gewonnen. In de eerste partij kwam het na on- jegelmatig spel tot onderstaande sym metrische stand: B. DUKEL IJ. DE JONG Spelverloop: 32—28 (30—35) 21—16 (x) x7 (xll) x 40 (20—24) 31—27 (24— 30) 27—22 (x) 28—23 (x) x. Deze laat ste afruil is niet sterk: het blokje 36— 31—26 staat geïsoleerd. Zwart weet hiervan prachtig profijt te trekken: (30—35)! Hiermee wordt schijf 38 aan contact met het driehoekje op wits lange vleugel onttrokken. 38—33 gedw. (x) x (17—21)! x (x21)! De witte schij ven 36 en 31 staan nu volstrekt hulpe loos tegenover het ene zwarte stuk op 21. Zwart dreigt (21—26—31—37) met strategische winst. 3136 (21—27) 33— 28 (8—12) 34—29 (12—17)! Dreigt (17— 21) enz.) 29—23 gedw. (1520) 43—38 (20—24) x (x) 38—33 (13—19). Zwart wint hiermee een 2e schijf, subsidair de partij. 26—21 (x) xl2 (11—17) x (39— 43) 32—27 (43—48) 50—44 (48—31), wit gaf op. In de 2e beslissingspartij werd door beide spelers wederom een daverend stukje romantiek weggeven. Ten slotte ontstond de stand: Zw.: 2, 11/13, 16, 17, 20, 30. Wit: 22, 23, 26, 28. 29, 36, 38, 39. Er werd gespeeld: (12—18) x (x) 39 —33! (30—35i 29—23 (x) x (35—40) 15 10 40—44 38—32 44—49)? Een fou tieve beslissing. Zwart had (1319) moeten spelen, en met dit stuk naar dam dreigen door te lopen. Wit zal dit moeten verhinderen, en daarbij tevens zijn eigen stukken naar de overkant moeten zien door te drukken, alsmede opletten, dat zwart geen rooftochtjes kan ondernemen. Het lijkt ons on mogelijk al deze taken te combineren, weshalve wij na (1319) tot remise concluderen. 104! (49x16) 4x6. Na eindeloos manoeuvreren aan weers zijden overschreed zwart de tijd in onderstaande „standaard-echtige" po sitief IJ. DE JONG ZATERDAG 8 MEI 1952 B. DUKEL Het is de moeite waard, voor wit een omlijnd winstsysteem uit te puzzelen. Laten wij bij dit Kennemer epos overigens niet vergeten, dat er ook buiten Noord-Holland een stevig par tijtje geschoven wordt. Uit ons archief diepten wij onderstaand ongepubli ceerd fragment op uit de wedstrijden om het Haags kampioenschap 1951: A. J. BOM TT: -SS - J. burggraaff Zwart werd hier als volgt geplet, ge mangeld, gewassen, gestreken en op ge vouwen: 37-32! (6—HA) x (X) 41—37 (11—16 gedw.) 49—44! (16-C-21 of?) 47 -41, en het is uit. A: De stuurlui aan wal meenden, dat zwart hier door (lb 21) gelijk spel had, zich daarbij ba serend op de volgende variant: U» 21) 41—37 X (6—11) 30—24 (x) x24 (14-19), en nu heeft het voor tvit geen zin, de damzet te nemen met 49-44 34x25—20. 44—40. 39x19, 33—28, 31x2, wegens (21—27x49) niet gelijk spel. BV X speelt wit echter niet 41—37, doch. 4237, waarna het spel als tn boven staand variant verder gaat; nu met schijf 42 op 41, waardoor wit na de damzet een winnende naslag maakt met 36x18. Prachtig gezien! Correspondentie: St. W. D. te Am sterdam: V vergat adres te ver- melden; gaarne alsnog opgave nier- van. Hoewel de meeste clubs Zondag hun laatste competitiewedstrijden voor het seizoen 1951/1952 spelen, in ieder geval de ploegen uit de kop en staartgroepen, is het zeer goed mogelijk dat na die wedstrijden nog niet alle beslissingen zqn gevallen. Op het ogenblik is het wachten nog steeds op drie van de vier kampioenen en In twee afdelingen zijn de clubs die degraderen nog niet bekend. Hoewel Haarlem de grootste kans op een of twee verliespunten heeft (de roodbroeken spelen een lastige uitwed strijd tegen Enschedese Boys. (is het waarschijnlijk dat de Noordhollandse hoofdstedelingen gelijk zullen eindigen met DWS, de ploeg uit Amsterdam, die morgen op eigen terrein GVAV een warme ontvangst zal bereiden. Met spanning zien wij de eventueel te spelen beslissingswedstrijden tussen deze rivalen, die de gehele competitie elkaar geen duimbreed hebben toe gegeven, tegemoet. Achilles en Oosterparkers zullen beiden voor eigen publiek hun laatste kans trachten waar te nemen. Blauw Wit brengt een bezoek aan de Gronin gers en Achilles ontvangt Vitesse, Het wil ons voorkomen dat Achilles in ieder geval op een nederlaag heeft te rekenen en daar Blauw Wit dit jaar zijn specialiteit op gelijke spelen heeft getoond, is het niet on mogelijk dat de benjamins hun eerste klasserschap voor een jaar kunnen prolongeren, ten koste van het aloude Achilles. Willem II kan reeds door een gelijk spel in het bezit van de kampioenstitel van IC komen. Bleijerheide komt naar Tilburg, een ploeg die de leiders van deze afdeling niet in al te grote moei lijkheden kan brengen. Niettemin hoopt Eindhoven natuurlijk, op een falen van Willem II en zal alle mogelijke po- Jawe weten in deze tijd ee n PR IJS- VERLAGING te waarderen! Stel je voor zo n prima sigaret nu voor (AdvertanUe. Ing. Med.) gingen in het werk stellen, pogingen die uiteraard een zeer goede kans van slagen hebben, "om Quick met een neder laag uit de lichtstad te laten vertrekken. Voor Quick zal dat tevens degradatie betekenen, zelfs als DHC de uitwed strijd tegen Juliana verliest. P.S.V. heeft nog een theoretische kans op de titel. Da rvoor is nodig dat de Philipsmensen de uitwedstrijd tegen NOAD tot een goed einde brengen. Dat is in ieder geval waarschijnlijker dan nederlagen voor Hermes DVS en Sparta in de wedstrijden resp. tegen Brabantia en Chevremont! Neen. die kans voor P.S.V. is ons te theoretisch. Wij verwachten ook in deze afdeling dat een beslissingswedstrijd tussen de twee koplopers noodzakelijk zal zijn om de kampioen aan te wijzen. Ronde van Luxemburg De tweede etappe van de ronde van Luxemburg leidde van Petange naar Differdange. een afstand van 242 km. Opnieuw hebben de Nederlandse ren ners een uitstekend figuur geslagen. Faanhof werd in de eindsprint tweede achter de Luxemburger Goldsehnv.dt, die een tijd noteerde van 6 uur 52 min. 7 sec. Walschot van de tweede Belgi sche B-ploeg werd derde in dezelfde tijd. De verdere uitslag luidt: 4. ex aequo Zaegers (België 1). Kass (Lux.), Close (België 2), Kemp (Lux.), Diederich Lux.), Gielen (België 1), Kir- chen (Lux), Van Dormael (België 1), Pasotti (It.), Voor tin g (Ned), Van der Stockt (België 2), Storms (België 1), Gijselinck i België 1) en Siefert (Dld.), allen zelfde tijd ais Goldschmidt 27. Roks (Ned.) 7 uur 2 min. 48 sec.; 28. Dekkers (Ned.) 7 uur 2 min. 54 sec. Daan de Groot is tweede geworden in de derde etappe van de wegwedstrijd voor amateurs Warschau-Praag. Deze derde etappe leidde van Lodz naar Chorzov, een afstand van 198 km. Win naar werd de in Frankrijk woonachti ge Pool Stablevski. die een tijd no teerde van 5 uur 17 min. 4 sec. Daan de Groot noteerde 5 uur 18 min. 11 sec. Het verdere resultaat luidt: 3. Falk- boel, Denemarken 5.18.13; 4. Verschue- ren, België 5.18.18; 5-Sandra, Roeme nië; 6. Gleinig, Oost-Duitsland; 7. Trefflich, Oost-Duitsland; 8. Hadasik, Polen; 9. Van Ingen, Nederland: 10. Pe- dersen, Denemarken; allen dezelfde tijd als Verschueren. De drie Nederlandse ploegen voor de ronde van Nederland zijn als volgt sa mengesteld: Nationale ploeg: Wagtmans, Dekkers, Van Est, Voorting, Faanhof en Van Ereenen; B-ploeg: Lambrichs, Jansen, Joris, Vinken, De Hoog, Van der Kamp; C-ploeg: Roks, Suykerbuik, Van Elde- ren Brinkman, Loos, Smits. Mocht Van Breenen eventueel niet kunnen starten, dan zal Roks zijn plaats in de Nationale ploeg innemen en Van Oers in plaats van Roks in de C-ploeg rijden. Door zijn partij tegen de Zwitser Nussberger te winnen is onze land genoot Sweering op de vijfde plaats gekomen in het tournooi om het bil jartkampioenschap van Europa band stoten. De Amsterdammer heeft thans in totaal zes winstpunten. De Duitser Tiedtke heeft met tien punten de lei ding. De Bulgaarse vice-premier Popto- mof is na een langdurige ziekte op 62- jarige leeftijd overleden. Hij leidde in 1923 een communistische opstand in Bulgaars Macedonië. In 1925, nadat hij ter dood was veroordeeld, vluchtte hij naar Rusland. JK wéét het welWat rullen we óns druk maken over dierenkwellers, terwijl de kampbeulen en de massa moordenaars weer met glimmende laarzen en lawaaipetten marcheren voor vrijheid en vrede? Wat zullen we om recht roepen over de schooiers die zich misgaan aan machteloos vee, nu de gratie met mudzakken tegelijk wordt uitgestrooid over de duivels, die zich vergrepen aan berende vrouwen en wenende kinderen? Was Kotalla uit de rozentuin van Amersfoort niet dui zendmaal erger dan de kerel, die van ochtend terecht stond omdat hij een hondje had doodgetrapt? Misschien Toch zou ik een wet totUen hebben. die de straffen voor het mishandelen van dieren twintig maal zwaarder maakt dan ze nu zijn. De verdachte was een bang, puisterig mannetje. Terwijl hij zich verslikte in zijn adamsappel verfrommelde hij een zakdoek tussen zijn knijperige vingers en hij zweette van angst. Hij heette (hoe be'stódt het!) Antonius Goedhart en ik denk, dat de ware Antonius als een schroefas in zijn graf moet hebben rondgetold toen de officier uit de dag vaarding voorlas: dat verdachte het hondje meer dere malen te trater gooide, het ver volgens met stenen bekogelde. Daarna sloeg hij het dier. dat bloedend gewond uit het water kroop, met een stuk hout op kop en poten. Toen het dier niet meer lopen kon schopte hy het zolang met de geschoeide voeten tot de dood was ingetreden En als ik u, volledigheidshalve, nog vertel dat deze koelbloedige moord plaats vond ten aanschouwe van pro testerende en huilende schoolkinderen, dan weet ge precies hoe hoog het be schavingsgehalte is, waarover deze puisterige Antonius Goedhart beschikt. De politie had, op aanwijzing van de schoolkinderen, een groenteboer laten opdraven, die op 'n afstandje van vijf meter de misdaad had bekeken. Hij kwam vanochtend een eed zweren in z'n Zondagse óverhemd en hij voelde zich Albert van Dalsum in een hoofd rol. Waarom greep u niet in?, vroeg de rechter. U stond, er toch vlak bij? 't Was mijn hond niet. 't Ging me niet an. De verdachte kwam een ingewikkeld verhaal fluisteren. De hond was van zijn zwager geweest en die kon hem niet houden vanwege de inwoning. ,Jk moest 'm opruimen, maar de steen schoot van de staart". Van de staart?, vroeg de Kadi met opgetrokken wenkbrauwen en Goed hart knikte. Ja, hij had een steen aan een touw gebonden en dat touw aan de staart geknoopt. „Om 'm te laten zinken, begrijpt u wel?" Gaat u verder, zei de rechter koud. Nou dat touw was er afgeschoten. „Toen wier 'k zomaar zenuwachtig, 'k Wis nie meer wat 'k dee. 'k Ben altijd zo zenuwachtig. Altijd al, vamme jewch' Stuurt u aan op een psychiatrisch onderzoek?, informeerde de rechter, maar de miezerige beul schudde het hoofd en zei: ,,'k Kon d'r niks an doen". Dat hondje soms wél? sneerde de rechter. Uw gedrag was schandelijk. Ik zeg niet beestachtig, want dieren doen dat niet! De officier wist raad met de zenuwen van meneer Goedhart en vroeg zes "weken rust voor hem aan met verple ging op 's Rijks kosten, kiebelton in begrepen. De rechter beperkte de kuur tot een maand en Antonius liet een paar huilerige snikjes los. Het enige dat mij verdroot was het feit, dat de groenteboer wiens-hond- het-niet-was als vrij man de zaal ver liet. Hoofd omhoog en in z'n goeie goed. JassesKAREL 38. „Stil toch'. Je schreeuwt zelf veel harder dan ik", riep Kareltje, die nu óók kwaad begon te worden. „Ik ben vanmorgen zelf in dat huis geweest en toen was er niemand in!" „Hou je mond ezel, ik heb duidelijk gesnurk gehoord en dat betekent dat jij je weer eens vergist hebt!" In hun woede begonnen Kareltje en Billie hoe langer hoe harder tegen elkaar te schreeuwen en daarom was het ook geen wonder, dat de bewoners van het hok wakker werden. En dat die be woners nu juist Pim, Pam en Pom waren, was niet zo'n gunstig feit voor de twee deugnieten. Pim was de eer ste, die wakker schrok. Pim was al tijd een heel lichte slaper en toen hij door het ongewone rumoer gewekt werd, spitste hij zjjn oren. Wat hoor de hij daar voor een bekende stem? Of droomde hy nog? Voorzichtig stoot te hij z(jn broertje aan. „Pom hoorde je dat? Als ik niet beter wist, zou ik zeggen, dat ik de stem van Billie de Spinner hoorde. „Ach Pim, je droomt natuurlijk!", antwoordde Pom, die ook wakker was geworden. „Billie zit toch zeker nog in Afrika!" Ja. dat dachten de hondjes, maar ze hadden het toch helemaal mis. Billie en Kareltje ston den hier vlak bij hun hok en ze waren niet veel goeds van plan ook! HILVERSUM I. 402 m.:. 8.00 NCRV, 9.30 KRO, 17.00 IKOR, 19.00 NCRV, 19.45 —24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 8.30 Morgen wijding. 9.15 Christelijke Zangvereniging. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gram. muziek. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram.muziek. 11.40 Cembalo Gezelschap en alt. 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muziek. 12.40 Lichte muziek. 12.55 „De gedachtentskerk aan cie Grebbe". 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.35 „Uit het Boek der Boeken". 13.50 Omroeporkest en solist. 14.45 „Hoe ls het Volk vertegenwoordigd?", causerie. 15.00 Tenor en piano. 15.30 Pianotrio. 16.05 Gram.muziek. 16.10 „Katholiek Thuisfront Overal". 16.15 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Studiodienst. 18.00 „Het Verzet der Ker ken", klankbeeld. 19.00 Gram.muziek. 19.15 „Met de Christenheld van alle eeuwen", causerie. 19.30 Nieuws, sportuit slagen en weerberichten. 19.45 Actuali teiten. 19.52 Boekbespreking. 20.03 ..De gewone man zegt er 't zijne van". 20.12 Gramofoonmuziek. 20.20 Metropole-Orkest. 20.30 „Kintleren spelen in mijn straat", klankbeeld. 21.05 Maastrichts Stedelijk Orkest en solist. (In de pauze gram.mu ziek). 22.10 „De strijd om het Recht", klankbeeld. 22.25 Gram.muziek. 22.45 Avondgebed en Liturgische Kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 298 m.: 8.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.30 IKOR. 12.00 AVRO, 17.00 VPRO, 17.30 VARA, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws, weerberichten en postduivenberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.30 Veiligheidspraatje. 8.40 Orgel, harp, viool en zang. 8.57 Sportmededelingen en postduivenberichten. 9.00 Vacantietips. 9.10 Gram.muziek. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Voor de jeugd. 10.30 Jeugddienst. 12.00 Orkestconcert. 12.40 „Even afrekenen, heren. 12.50 „De Spoor wegen spreken", causerie. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 Mededelingen of gram.muziek. 13.10 Amateursprogramma. 14.00 Boekbespreking. 14.20 Gram.muziek. 14.45 Het Radio Phllharmonisch Orkest. 15.55 Filmpraatje. 16.10 Orgelspel 16.30 Sportrevue. 17.00 „Tussen Kerk en We reld", 'causerie. 17.20 „Van het Kerkelijk erf", causerie. 17.30 „Monus, de man van de maan", hoorspel voor de jeugd. 17.50 Sportjournaal. 18.15 Nieuws en sportuit slagen. 18.30 Cabaret. 19.00 Gevarieerde - (Advertentie, Ins. Med.) FEUILLETON 10. „U hebt niets te eten, juffrouw New combe, Probeert u eens deze sand- wiches". „Graag, mevrouw. Wil ik er Heather ook een geven?" „Dank u, ik heb geen trek", zei Heather en mevrouw Melrose verklaar de, dat de eetlust van haar oudste doch ter alles te wensen liet. Dat komt omdat ik nooit enige be weging krijg. Als u altijd moest zitten, zou u ook weinig trek hebben, moeder". Ik hoop, dat je niet lang meer zo be hoeft te zitten. Heather", verzekerde haar vader. „Volgende week komt een andere specialist je onderzoeken". Even verscheen er een straal van hoop in Heather's ogen, maar weldra stond haar gezicht weer even somber als te voren. „Och, zoiets heb ik al meer gehoord. Ik heb al zoveel specialisten hier ge had. juffrouw Newcombe! Spaar je gold toch. paps: je weet, dat je het weg gooit' (Advertentie, In». Med., DOOR „Onzin Heather", kwam haar moeder tussenbeide en zich tot Barbara wen dend: „U moet weten, juffrouw New combe. dat Heather een .beetje pessi mistisch is". „Och, laat ons over iets anders pra ten" verzocht Heather stuurs. „Goed", zei Joan. „Zaterdag a.s. is er een jachtrit te Crossbridge. moeder". „Welja, spreek maar over paarden", zei Heather op bittere toon. Joan beet zich op de lippen. Natuur lijk, het onderwerp was verkeerd ge kozen! Maar "t was altijd zo moeilijk, daaraan te denken, temeer omdat Heather soms, als ze zich beter voelde juist graag over paarden hoorde spre ken. Vaak kostte het haar, Joan de grootste moeite haar geduld niet te verliezen en kreeg ze zin om Heather verwijten te doen. haar een bedorven kindje, vervuld van zelfbeklag te noe men, maar dan ineens nam het medelij den weer de overhand. Dan herinnsrde ze zich Heather zoals ze vóór het onge luk geweest was: één en al kwikzilver, vrolijk en levendig. Dol op paardrijden, op zwemmen en alle andere sport. In zulke ogenblikken ging Joan's hart naar haar arme zuster uit, was ze lief en vriendelijk, verweet ze zichzelf haar zelfzuchtige houding. Ook nu was dit het geval ,,'t Spijt me schat, ik dacht dat je er belang in stelde", merkte ze op. Jenkins kwam binnen met de mid dagpost op een zilveren blad. Kolonel Melrose nam de brieven aan. „De meeste zijn voor jou, geloof ik", constateerde hij, ze na een vluchtige blik aan zijn «.rouw overhandigend. „Ja, maar hier is er een voor jou. Heather", zei mevrouw Melrose en Joan, die de brief aan haar zuster door gaf, merkte op, dat het epistel wel van Heather's correspondentie-vriend zou zijn. Heather nam de brief driftig aan, be keek het adres en stopte hem in haar zak. ,Lees je hem niet"? vroeg Joan. „O, later wel". „Heather correspondeert met een jonge man. die ze nooit gezien heeft", vertelde Joan vrolijk. „We plagen er haar erg mee". „Je bedoelt, dat jij haar plaagt", ver beterde mevrouw Melrose haar. Barbara zag, dat Heather hevig bloosde, terwijl ze de hand op de zak met de brief hield en verwijtend naar haar jongste zuster keek. „Je moest die brief eens lezen en ons vertellen, hoe 't met dat jongemens gaat", hernam Joan. „Zou hij niet gauw in Engeland terugkomen? Dat zou wat voor je zijn, Heather; misschien kwam hij je wel opzoeken". „Och, houd je mond", antwoordde Heatber boos. „Maar, lieve kind. ik zeg het uit pure belangstelling. Je behoeft niet zo uit te vallen. Ik vind het geweldig roman tisch: u ook niet juffrouw Newcombe? Die man... hoe heet hij ook weer Heather' Dat vergeet ik altijd Heather zat voorover op de divan, het hoofd wat achterover, haar kapsel enigszins in de war. Barbara zag met ontsteltenis, dat de ogen van het meisje vol tranen stonden en haar handen he vig beefden. Ze trachtte blijkbaar, taar zelfbeheersing te bewaren, maar slaag de daarin niet ten volle. „Wil je nu je mond houden?" her haalde ze. met zachte, bevende stem. „Maar, Heather „Kom. Joan, het is nu welletjes" vond mevrouw Melrose, die Joan aan 't ver stand wilde brengen, dat ze de grap te ver dreef. Och, de jongste doenter meende 't niet zo kwaad, maar Heather was deze middag in een extra slechte bui en daarom was uiterste tact gebo den. Joan haalde de smalle schouders op. Naar haar, ietwat geïrriteerd, oordeel stelde Heather zich wel wat al te be lachelijk aan en was er geen veront schuldiging voor haar dwaze gedrag, vooral nu juffrouw Newcombe pas was aangekomen. Zelfs als zij, Heather, zich minder goed had gevoeld, bestond er nog geen reden, om zo uit haar hu meur te zijn. „Ik wilde niet plagen". „Maar je deed het. Of eigenlijk was het niet eens plagen. Je spotte met mij. Dat doe je altijd als ik een brief krijgHier brak Heather's stem plotseling af. Zenuwachtig plukte ze aan het divankleed. Ze leek wel een bedorven, dwingend kind, maar óók een erg zwak schepseltje. Gelukkig bracht het geluid van de telefooncel in de hall een zeer welko me afwisseling. „Ik zal wel gaan", zei Joan. vlug de kamer uitsnellend. Een ogenblik later hoorden ze haar haastig zeggen. „O, Benny, beste jongen, ik dacht al, dat jij het was". Toen daalde haar stem tot zacht gefluister, dat in de biblio theek niet verstaan kon worden. Mevrouw Melrose drukte even de lip pen op elkaar en zei toen tot haar echt genoot: „Die afschuwelijke jongeman komt hier met het weekeinde logeren". „Ja. dat heb ik begrepen". „Ik zou graag willen, Rupert, dat je eens met Joan sprak en haar aan 't verstand bracht, dat hij hier niet wel kom is". „Ja, maar, nu ze hem eenmaal ge vraagd heeft „Goed, goed, we zullen 't deze keer wel voor lief moeten nemén. Maar ik heb heel beslist gezegd, dat we hem hier niet voor de tweede maal willen ontvangen en ik verwacht, dat je me hier in zult steunen". (Woedt vervolgd) muziek. 19.30 „Radiolympus". 20.00 Nieuws. 20.03 Gevarieerde muziek. 21.05 „Een reis vol gevaren", hoorspel. 21.40 Avro-allerlei. 21.45 Gram.muziek. 22.00 Cabaret. 22.30 Strijkorkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Weekoverzicht. 23.25—24.00 Dans muziek. MAANDAG 5 MEI HILVERSUM L 402 m.: 7.00 NCRV. 1600—24.00 NATIONAAL PROGRAMMA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sportuitslagen. 8.20 Gram.muziek. 8.45 Idem. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Herhaling Familie- competitie. 10.10 Orgelspel. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Alt en piano. 11.25 Geva rieerd programma. 12.15 G mm. muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgel concert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandoline-ensemble. 13.45 Gram. muziek. 14.00 Schoolradio. 14.35 Gram.- musiek. 14.45 Voor de vrouw. 15.13 Gra. moioonmuziek. 15.30 Kamermuziek. NATIONAAL PROGRAMMA (Bevrijdtngs- da): 16.00 Klok en fanfare. 16.04 Toe spraak door Prof. Dr. J. B. Kors O.P. 16.10 Volksliedjes en -dansen. 16.45 „Vrijheids- feesten bij andere volken". 17.15 Prome nade-orkest. 17.50 „Elf Droppings". 18.00 Klok. 18.01 Nieuws. 18.15 .De opbouw vaa Rotterdam", vraaggesprek. 18.20 Gram. muziek. 18.45 Omroeporkest, groot koor en solist. 19.10 Klankbeeld over Franklin Delano Roosevelt. 19.30 Metropole-Orkest. 20.00 Klok. 20.01 Nieuws en weerberich ten. 20.08 „Sterker door Strijd", bijeen komst ter herdenking van de bevrijding in de Koninginnekerk te Rotterdam. 21.10 Gram.muziek. 21.15 „Elf Droppings", een radio-vlieg-wedstrijd ter herinnering aan ae voedsel-droppings in 1945. 23.00 Klok. 21.01 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. 23.57— 24.00 Sluiting en Wilhelmus. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 AVRO, 16.00—24.00 NATIONAAL PROGRAMMA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gra mofoonmuziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram.muziek. 11.00 „Moeilijkheden en mogelijkheden van de moderne lucht vaart" causerie. 1.15 Koorzang. 11.45 Voor- dracht. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 In "t spionnetje. 12.38 Mannenkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Lichte muziek. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?", causerie. 14.20 Gram.muziek. 14.30 Voordracht met harp spel. 14.45 Strijkkwartet. 15.15 Dans- en amusementsmuziek. NATIONAAL PRO GRAMMA, t. g. v. de Bevrijdingsdag. (Zie Hilversum I). Experimenteel Televisieprogramma. NATIONAAL PROGRAMMA: 16.15—17.15 Openluchtvoorstelling van het toneelspel „Leidens Ontzet". Puzzle 239. Een Lettergreep-puzzle. (Opl.) De zes bedoelde woorden (3 van 6 en 3 van 5 lettergrepen) waren: 1. Levensverzekering. 2. Hoofdadmi nistrateur. 3. Inventarisatie. 4. Handels reiziger. 5. Heidemaatschappij. 6. Elec- triciteit. Een puzzle, die door velen van onze abonné's vlot is opgelost. Na loting on der de inzenders van die goede oplos sing is de wekelijkse prijs van 5,— ditmaal ten deel - gevallen aan: de Heer S. Smit, Molenvaart 78, Anna-Paulowna (abonné Schager Courant). Gefeliciteerd. Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Puzzle 240. Optellen en Aftrekken. Er zijn twee getallen van tien cijfers. Wij stellen deze cijfers echter door letters voor. Maar dezelfde letter stelt steeds hetzelfde cijfer voor. Van deze twee getallen maken wij eerst de op telling en daarna \an diezelfde getallen de aftrekking. Het bovenste getal is dus het grootste van de twee. Optelling, NWNZBSMHDK PSZBKPSMNZ M DKDZI'-S BZ S Aftrekking. NWNZBSMHDK P S ZBKPSMNZ KDMWKHSHBZ Gevraagd wordt beide sommen m cijfers in te zenden. Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 8 Mei aan de Redactie van dit blad. (Er wordt onder de in- ders van een goede oplossing weer een prijs van 5,— verloot).

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5