rz. A X77 t-x LS HET HART SPREEKT. Slrcan Westen verzoekt Sowjetunie in te stemmen met V.N.-commissie V.N.-voorstel in Korea definitief VELPON tawTctfrcct, Conferentie van H C.'s nog niet uitgesloten Eden: Als het juiste tijd stip gekomen is KNMV contra KNVB Belgische ploegen voor Ronde van Nederland Warschau- Berlijn-Praag Nolten op tweede plaats in Route de France Hoogterecord zweefvliegen op 3200 m. gebracht WAARNEMINGEN AAN DE NOORDPOOL Labour boekte winst in Schotland Paus wilde Rome niet Vrijdag parafering van hef EVG-verdrag? verlaten Ibn Saoed eist groter aandeel in oliewinst Kleine baas met een 11 Mei Moederdag I Een vergeetachtige Berlijnse Franse regering benoemt twee maarschalken DUJTS VOORSTEL INZAKE SCHULDEN-REGELING Oostduitse „Saboteurs" zwaar gestraft Wederom atoombomproef in Nevada RENEESHANR hm. Pam, Pom en de hlaiiue vaas CCllIC Truman denki niet aan gedwongen repatriëring Generaa! Clark te Tokio aangekomen Communisten smokkelen narcotica naar Japan Het Radioprogramma DONDERDAG 8 MEI 1952 (Advertentie, Ing. Med.) Na er verluidt, wordt in het Westerse antwoord op de Jongste Russische nota over Duitsland aangedrongen, dat de Sowjetunie zal instemmen met het instel len van een commissie der Verenigde Naties, die zal moeten onderzoeken of in geheel Duitsland vrije en onbelemmerde verkiezingen kunnen worden ge houden. Er zou echter ook in verklaard worden, dat de Westerse mogendheden bereid zijn elk voorstel te onderzoeken voor de instelling van een neutrale commissie van toezicht op verkiezingen in Duitsland, dat de Russen zouden w'illen doen. Voorts zou in het Westerse antwoord worden medegedeeld, dat Groot Brittannie, Frankrijk en de Verenigde Staten zouden instemmen met een bijeenkomst der vier Hoge Commissarissen in Duitsland, indien overeenstem ming zou zijn bereikt over het instellen van de commissie van toezicht. Minister Eden verklaarde gisteren in het Lagerhuis, dat Groot Brittannie ze ker niet bereid is te wichten met het tot stand brengen van een zo nauw mogelijk verenigd Westen, totdat een conferentie met de Sowjetunie is ge houden. „Dit sluit echter niet de mo gelijkheid van het uitschrijven van een viermogendhedenconferentie op een daarvoor geschikt tijdstip uit", voegde hij hieraan toe. Toen de oppositie na deze verklaring bleef interrumperen, zei Eden, dat de Britse regering niet bereid is aan een viermogendheden conferentie deel te nemen, indien niet op duidelijke wijze 't doel der bespre kingen is aangegeven en deze op dege lijke wijze zijn voorbereid. Op de persconferentie, die gisteren in Amsterdam is gehouden, heeft de heer G. J. Bruinsma, voorzitter van de sportcommissie van de KNMV mede gedeeld, dat het bestuur van de KNMV contact zal opnemen met de voorzit ter van de KNVB, de heer K. J. J. Lotsy, omdat het zich benadeeld voelt door de indelig van de kampioenscom petitie. Het is immers zo, dat op Zon dag 18 Mei Ajax en Haarlem resp. in Amsterdam en Haarlem kampioens wedstrijden spelen, terwijl op diezelfde dag de KNMV op het circuit van Zand- voort internationale motorraces orga niseert. De heer Bruinsma vertelde dat tussen de bij het NOC aangesloten bon den een gentlemans agreement bestaat om eikaars hoogtijdagen - en de KNMV beschouwt deze internationale races als haar belangrijkste evenement in Zandvoort te respecteren. In de beide Belgische ploegen voor de ronde van Nederland, waarvan de sa menstelling thans aan de Belgische wielerbond is voorgelegd, zullen de nummers een en twee van de ronde 1951 als „lijsttrekkers" fungeren. De winnaar Jan Bogaerts commandeert de A-ploeg, die verder zou bestaan uit de renners G. Hendrickx, Schaeken, Kern- per Janssens en Jochums. In de B- ploeg rijden volgens dit plan Van den Ende, Van Stayen, Van Kerkhove, Sor- geloos, Smets, Serin en Neyt. De uitslag van de zevende étappe van de wedstrijd Warschau—Berlijn- Praag, van Berlijn naar Leipzig, over een afstand van 205 km luidt: 1. Kuznicki (Poolse ploeg uit Frank rijk) 5 uur 30 min. 32 sec. 2. Dimoff (Bulgarije); 3. Kirchhoff (Oost-Duits- land)5. Lagrouw (Ned.); 17 Daan de Groot (Ned.) Vesely (Tsj.-Sl.) heeft de leiding in het algemeen klassement. In het lan- denklassement neemt Groot-Brittanme met 97 uur 35 min. 54 sec. de eerste en Nederland met 98,01.01 de vierde plaats in. Onze landgenoot Van Ingen heeft gisteren de strijd gestaakt. De vierde etappe van de Route de France PouzaugesRoyan, afstand 166 km, werd gewonnen door de Fransman Jullienne in 4 uur 25 min 8 sec. Tweede werd onze landgenoot Nolten in de zelfde tijd als de winnaar; 3 Leocat (Fr.) 4.25.18; 22 Maenen (Ned. 4.28.03; 100 Pieters (Ned.) 4.52.10. Het algemeen klassement luidt: 1 Leocat (Fr.) 18,12.50; 2 Nolten (Ned.) 18.13.17; 3 Guittard (Fr.) 18.13.18; 4. Petotot (Fr.) 18.13.31; 5 Gillet (Fr.) 18.13.35; 10 Maenen (Ned.) 18.15.37; 92 Pieters (Ned.) 19.01.05. Tijdens de training voor de aanstaan de wereldkampioenschappen zweefvlie gen hebben de vliegers De Boer en Or- delman voor Nederland ongekende hoogten bereikt. De Amsterdammer De Boer steeg, nadat hij tot een hoogte van 400 meter was opgelierd. tot 3600 meter. Zijn hoogtewinst van 3200 rneter betekent een Nederlands record. Ovdel- man uit Zutphen bereikte een hoogte van 3200 meter. Oost versloeg Noord me) 3-1 Het Oostelijk elftal heeft voor vijf- zesduizend toeschouwers in Apeldoorn een gefiatteerde 3—1 overwinning be haald op een Noordelijke ploeg. Een gelijk spel of de kleinst mogelijke zege zou ook de verhouding beter neb ben weergegeven IERS VOETBALTEAM TE WEENEN ONDER DE VOET GELOPEN Te Weenen heeft het Oostenrijkse elftal met niet minder dan 6—0 het team van Ierland onder de voet gel pen. Met de rust stonden de gasten reeds met 4—-0 achter. Een groep van zes leden van de Ame rikaanse luchtmacht is van plan voor lopig verblijf te houden op een drijfijs- eiland bi) de Noordpool óm vandaar per vliegtuig een serie bezoeken aan de pool te brengen voor het doen van waarnemingen en opmetingen van na tuur- en weerkundige aard. Het drijf- ijs-eiland, dat ongeveer twaalf bij zes kilometer groot is, heeft men vernoemd naar lt.-kolonel Joseph Fletcher, die op 19 Meart jj. daar de eerste landing met een van ski's voorziene machine uit voerde. Fletcher landde Zaterdag j.1. ook voor het eerst met zijn vliegtuig op de Noordpool. Bü de in Schotland gehouden gemeen teraadsverkiezingen heeft de Labour- partij de meerderheid in Glasgow en Aberdeen gekregen. Ook de overige uitslagen in Schotland geven een zwenking naar links te zien. In Glasgow won Labour negen ze tels, waardoor aan de rechts georiën teerde progressieven de meerderheid, die zij drie jaar hebben gehad, werd ontnomen. De Labourpartij behaalde in Schot land in het geheel een winst van 50 zetels. In Edinburgh won zij twee ze tels. In Dundee werd de burgemeester door een socialist verslagen. Paus Pius de Twaalfde weigerde ge- volg te geven aan een Duits bevel om Rome ta verlaten bij de nadering van de geallieerde troepen in 1944, aldus heeft mgr. Ferdlnando Baldelli, naaste medewerker van de 76-jarige paus, »er- klaard, „De stad Gods mag niet door Gods stedehouder verlaten worden. Ro me mag geen woestenij of slagveld wor den en de bevolking van de stad moet bij haar bisschop blijven," aldus had de paus de Duitsers ten antwoord gegeven- Door dit besluit zijn verschrikkelijke dingen voorkomen, aldus mgr. Baldelli, want na het vertrek van de paus zou de uittocht van grote mensenmassa's tengevolge hebben gehad. Te Parijs ia Woensdagmiddag van ge- zaghebbende zijde vernomen dat het verdrag, dat voorziet in de instelling van een Europese Verdedigingsgemeen schap, vermoedelijk Vrijdag door de delegatieleider der zes betrokken lan den zal worden geparafeerd. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat de opzet van de Westelijk» antwoordnota is er achter te komen, welke bedoeling van de Sowjetunie achter haar nota's school. Koning Ibn Saoed van Saoedi-Arabie wil in plaats van vijftig procent, zes tig procent van de winsten van de Arabian American Oil Company ont vangen, aldus wordt uit Londen ge meld. De winst van de Amerikaanse maatschappij, die een concessie met nog 50 jaar looptijd heeft, wordt ge raamd op ongeveer 300 mlllioen dollar. Wanneer aan de wens van Ibn Saoed zou worden voldaan, dan zou hij in plaats van 150 millioen dollar per jaar 200 millioen dollar ontvangen. Eén van de argumenten van de Ara bieren is, dat de maatschappij, nu de olie rijkelijk wordt geproduceerd, niet dezelfde mate van financieel risico be hoeft te lopen als aanvankelijk het ge val was. Verder verluidt te Londen, dat Saoedi-Arabie van mening is, dat, aangezien de maatschappij slechts 'n deel van haar concessie van 1.036.000 vier kante kilometer heeft geëxploiteerd, een deel van het niet-geëxploiteerde gebied bijvoorbeeld binnen vijf jaar zal moeten worden terugggeven. Tijdens een muziekconcours van 54 fanfare-korpsen in Londen, probeer de de vierjarige Trevor Chapman, mascotte van de Bowaters Lloyds Band uit Kent, de grote bas te be spelen. Maak Moeder blij met 'n tube HAMEA-GELEI Ad verten lie, Ing. Med.) Een huilende possagiere kwam Dinsdag bij de passage-afdeling van de Holland-Amtriko tyn in Rotterdam vertellen, dat te die dag met de .Jfieuw Amsterdam" zou meegaan, maartü had haar visum in Berlijn vergeten. Gelukkig voor haar vertrok het schip pas 's avonds en direct werd Berlijn opgebeld. De zaak werd besproken en haar vader stapte nu met het uisum in een vliegtuig, dat hem van Ber lijn naar Hamburg bracht. Daar werd het papier toevertrouwd aan de goede zorgen van de piloot van het lijntoestel naar Amsterdam. Om half negen startte een em ployé van de HAL met een taxi van Schiphol en zo kon de Ber lijnse dame om half tien met het document worden verblijd. Toen dan ook om ti«« uur de „Nieuw Amsterdam" vertrok, was zij het niet, die „de boot had gemist". Gen. Juin en wijlen genLed ere De Franse ministerraad heeft beslo ten de waardigheid van „maarschalk van Frankrijk" te verlenen aan gene raal Juin en (posthuum) aan generaal Leclerc. Generaal Alphonse Juin is opperbe velhebber van de landstrijdkrachten in de Europese middensector en inspec teur-generaal van de Franse strijd krachten, Hij is 63 jaar. Generaal Philippe Leclerc de Haute- clocque kwam in 1947 op 45-jarige leeftijd in Algerie bij een vliegtuigon geluk om het leven. Hij was een van de eerste Franse officieren, die zich in 1940 bij de vrije Franse troepen in Londen meldde. Hij is vooral bekend geworden door de opmars van het Tssd-meer naar Tripolis in 19421943. De regering heeft het parlement ver zocht aan generaal Leclerc de titel posthuum toe te kennen op 24 Augus tus van dit jaar, de dag, waarop acnt jaar geleden Parijs werd bevrijd. Op de conferentie over de regeling van Duitslands buitenlandse schulden, die 19 Mei zai worden hervat, zal Duits land voor de regeling van de schulden een annuiteit van 1,6 milliard DM voor stellen, n.1, 1.15 milliard DM voor de delging van de openbare schuld en on geveer 500 millioen DM voor de delging der particuliere schulden. De Oostduitse regeringsvoorlichtings dienst heeft bekend gemaakt, dat vijf tien leden van de „bloedhonden", een „sabotagebende", veroordeeld zijn tot gevangenisstraffen variërend van vier jaar tot levenslang wegens het laten ontsporen van treinen en het versprei den van haat tegen de Oostduitse re gering. Op 120 kilometer afstand van Las Vegas is op de Yucca-vlakte een atoom bom tot ontploffing gebracht, de vijfde van deze lente, de zeventiende op dit terrein en de 29ste in het kader der Amerikaanse proefnemingen. Te Las Vegas werd geen schok en geen geluid waargenomen. Boven de vlakte was een kleine atoomwolk zichtbaar, die spoe dig verdween. FUSIE EUROPESE BEWEGINGEN De oprichter van de pan-Europese beweging voor de Verenigde Staten van Europa, graaf Coudenhove-Kalergi, heeft te Lausanne medegedeeld, dat zijn beweging een fusie zal aangaan met de Europese parlementaire unie, onder voorzitterschap van Paul Henri Spaak. Hiertoe zal op 21 Mei te Parijs een con ferentie worden gehouden. FEUILLETON DOOR 14. Een geluid drong tot haar door. Iemand was zachtjes binnengetreden en had de deur gesloten. Toen draaiden sterke armen haar vlug in 't rond en werd ze hard en lang op de mond ge kust. Alles was zo plotseling en onver wacht, dat Barbare een ogenblik be wegingloos in de armen van Bryan Mel- rose bleef, want opnieuw speelde de verbeelding haar parten. Het was Jinks, die haar koste, Jinks, om wie ze de laatste jaren zo eenzaam was geweest: die ze geen ogenblik had vergeten of niet meer lief gehad. Bijna hadden haar armen zich om zijn hals gesloten, maar eensklaps kwam ze tot bezinning: schaamte, vernedering en woede stre den om de voorrang. Heftig worstelde ze tegen, maar zonder aucces. De om helzing werd er des te vaster om en andermaal voelde ze zich kussen, nog vele keren. Tot Bryan haar ten slotte losliet en ze van de weeromstuit bijna was gevallen. Barbara deed een paar stappen terug en leunde met de handen tegen de wand. Ze voelde zich zwak en mat. Toen brak eensklaps haar woede in volle hevigheid los. „Hoe durft u zich zo te gedragen?" riep ze uit. Bryan, de handen diep in zijn zak ken en mat een in 't lieht van de neen wit lijkend gezicht, keek haar «an. „Het is u dus niet bevallen'" vroeg hij. „Wat zegt u?" Opnieuw en met de handen uitge strekt, naderde hij haar. „Als u me aanraakt, schreeuw lkM, sprak ze buiten adem. „Zou dat niet een beetje kinderach tig en melodramatisch zijn? En is het dan zulle een misdaad om een aardig meisje te kussen?" „Voor u waarschijnlijk niet. Maar ik toehoor niet tot de „aardige meisjes", die zich door Jan en alleman laten kussen". „Dat heb ik ook geen ogenblik ge loofd". „O, jawel! <.U dacht, dat ik maar zo'n goedkoop scharreltje was. Zo be handelt u me althans en ik bedank voor die eer! Ik kwam hier om te werken, niet om door de zoon des hui zes te worden beledigd. Hij lachte zachtjes. ,.U heeft onge twijfeld veel romans uit de eerste tijd van koningin Victoria gelezen", spotte hij. „O. zwijg als 't u blieft. U is onuit- staanbaar". „Maar u vindt me toch wel aardig". „Geen man heb ik ooit minder sar- dig gevonden". „Dat dacht ik daareven, toen ik u in mijn armen hield, niet". Ze liet hem niet uitspreken, maar lichtte haar hknd op en sloeg hem pardoes in het gezicht. Misschien was het wel een gebaar uit de vroeg-Vic- toriaanse tijd, misschien sloegen tegen woordig de meisjes geen man meer zoals zij het nu had gedaan. Hat son haar allemaal niets schelen. Zelf schonk de prikkeling in haar hand haar buitengewoon veel voldoening. Schijnbaar vol berouw zijn wang wrijvend, iherkte Bryan op, dat ze goed had gemikt. „Ik geloof, dat u prachtig zou kunnen cricketten. Of werd op uw school geen cricket ge speeld?" Toen echter veranderde hij van toon: „Hoort u eens; het spijt ine erg. dat ik u verdriet heb gedaan". „Dat kunt u gemakkelijk zeggen", antwoordde ze bitter. „Ja, maar ik méén het". „Dat maakt geen verschil. En boven dien geloof ik het niet". „Wat wilt u doen?" „Morgenochtend direct naar uw moeder gaan en zeggen, dat ik weg wil". „En welke reden zult u opgeven"' „De ware. Ik weet heus wel, dat ik niet het eerste meisje ben, dat onder zulke omstandigheden de dienst op zegt". „Och, de anderen vonden het nogal prettig". Dienstboden zeker?" „O, niet allemaal. We hadden hier eens een klein verpleegstertje, even na 't ongeluk van Heather. Ze was donker en had sprekend bruine ogen.." Zijn spottende, onbeschaamde toon wakkerde opnieuw haar boosheid aan. Ze trachtte de deur te bereiken, maar hij versperde haar de weg. Eensklaps zag ze, in het heldere maanlicht, dat hij nu volkomen ernstig keek. „Gaat u alsjeblief niet weg voor we de strijdbijl hebben begraven'" ,,'t Spijt me, meneer Melrose, maar ik wil die niet .begraven, Ik sta er op, dat u me onmiddellijk de weg vrijlaat". „Alleen als u doet wat ik zeg". „Dat kan ik niet". „Wilt u me niet vergeven? Ook niet als ik plechtig beloof, u niet meer te zullen lastig vallen?" vroeg hü en nu 42. Ofschoon mevrouw Babbel- graag Moeder beloofd had, om haar niet langer dan een minuutje op te houden, duurde het toch een kwartier voor zij Moeder Woeffie het eigenlijke doel ven haar komst mededeelde. Want ja, eerst moesten toch alle nieuwtjes uitgewisseld worden! Had Moeder Wceffie al gehoord, dat er gis teren op klaarlichte dag ingebroken was in de bakkerij van Bollemeyer? Nee. dat had Moeder natuurlijk niet en zij had ook geen kranten gelezen. „Ja-ja", ging mevrouw Babbelgraag door, „en er is heel wat geld gestolen ook. Maar niemand weet, wie de da der ls! Hoogstwaarschijnlijk moet het gebeurd zijn, toen de bakker ie mam in de winkel aan het helpen was' Moeder, die begreep, dat haar bezoek ster voorlopig nog niet weg zou gaar droogde haar handen af en stelde voo om maar even naar binnen te gaan es een kopje koffie te drinken Het liej toch tegen elven. „Nou, eventjes aanf zei mevrouw Babbelgraag. „Want ij heb nog meer bezoeken af te leggei vanmorgen. Ik kom namelijk in mijl functie van voorzitster van de commis sie van de Geestelijke Verzorging val onze Weeskinderen". Moeder knikte „Prachtig, dan kunnen we dat moo even onder een kopje koffie bespre ken". O MET WAASOCSON VOOS Nitm GOAL VOEtBAIFOTO (Advertentie. Ing. Med.) President Truman heeft gisteren ver klaard, dat hij het standpunt van de VN-onderhandelaars in Korea tegen gedwongen terugzending van krijgs gevangenen naar communistisch gebied ondersteunt. „De Verenigde Staten zul ten geen bestand in Korea kopen door mensen over te leveren voor slachting of slavernij", aldus de president, die instemmen met gedwongen repatriëring ondenkbaar noemde en in strijd met de fundamentele morele en humanitaire beginselen die aan de VN-actie in Ko rea ten grondslag liggen. In aansluiting op de verklaring van Ridgway, dat de V.N. bereid zijn 70.000 krijgsgevangenen, die zich niet met ge weld tegen terugkeer verzetten aan de Noordelijken uit te leveren in ruil voor 12.000 man, die de Noordelijken volgens hun zeggen in krijgsgevangenschap houden, heeft generaal Nuchols ver klaard, dat de Noordelijke delegatie op 2 Mei bereid was af te zien van haar eis, dat de Sowjetunie vertegenwoor digd zal zijn in de commissie van toe zicht op de naleving van het bestand. Zij liet deze eis varen op voorwaarde, dat de verbondenen 132.000 der 160.000 krijgsgevangenen die zij vasthouder, vrijlaten. Na 2 Mei is geen voortgang meer gemaakt. Generaal Ridgway's aanbod wordt als rechtvaardig en de finitief beschouwd. Acheson zei gisteren, dat als de com munisten in Korea tot een bestand wil den komen, zij de jongste VN-voorstel- len zouden aanvaarden. Sprekende ovpr de maandenlange intensieve Sowjet- Generaal Clark, de opvolger van ge neraal Ridgway als opperbevelhebber van de V.N.-strijdkrachten in Korea, is Woensdag te Tokio aangekomen. Hij werd verwelkomd door o.m. generaal Ridgway, de Amerikaanse ambassadeur in Japan, Murphy, en de Japanse minis ter van staat Ohasji, Volgens een rapport van het hoofd kwartier van generaal Lidgway smok kelen Chinese communisten verdovende middelen naar Japan om de communis tische partij aan geld te helpen. trilden zijn lippen even. „U zult moe ten erkennen, dat ik er een beetje toe gedreven werd. Misschien kent u ook, dat oude, aardige liedje van „jij, de avonden de muziek?" En er Klonk muziek uit de bibliotheek..,." „Alle oude liedjes ter wereld zijn geen verontschuldiging voor uw optre den. En nu....", meteen draaide ze de schakelaar om, zodat de kamer plotse ling helder verlicht werd. „Ik kwam hier, om Heather's schrijfmap te halen". Die map lag op een tafel bij het ven ster. Bryan greep ze, maar toen hij het voorwerp aan Barbara overhandigde, viel het op de grond en de inhoud over de vloer. Barbara bukte zich snel om de brieven bijeen te rapen. Ook Bryan dook om haar te helpen. Hij overhan digde haar een kleine stapel enveloppen en zei met een ietwat spottende glim lach: „Ik geloof, dat deze van Heather's correspondentievriend afkomstig zijn". Barbara nam de enveloppen aan en opende de schrijfmap om ze erin te doen. Daarbij merkte ze op, dat alle met dezelfde hand waren beschreven. Eensklaps was 't of haar hart stil bleef staan. Die hand had ze vroeger opper best gekend, want ofschoon ze op de zelfde plaats woonden en werkten had Jinks haar dikwijls briefje» gestuurd. Ze zag zijn naam op de hoek van de enveloppen geschreven: J. L. Charring- ton. Met de brieven in de hand bleef ze als verbijsterd staan, al maar in ver warring denkend: ,,'t Is onmogelijk, het kén niet. Niet Jinks! Ieder ander, goed, maar niet Jinks!" „Iets mis?" vroeg Bryan wet verwon derd. Al haar moed bijeenrapend, ant- woordde ze: „Neen, niet» natuurlijk". Ze sloeg de map dicht en liep naar de deur. Bryan trad anel naar voren, om de deur voor haar te openen. Toen ze hem passeerde, legde hij de hand op haar arm. Wordt vervolgd propaganda inzake bacteriologische oor- zijn me ning uit. dat het nodig is er achter te ïogvoering, sprak Acheson af komen, wat de bedoeling van deze han delingen is. VRIJDAG 9 MEI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws, 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.1S Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Schoolradio. 9.45 Idem. 10.05 Gram.muziek. 10.30 Neder landse muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Metro- pole-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Salonorkest en so liste. 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws en katholiek nieuwa. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Planoduo. 13.45 Voor de huisvrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Radio Philhar- monlsch Orkest. 15.05 Piano. 13.25 Gra- mofoonmuziek. 18.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Causerie onderwijs en opvoeding. 18.22 Promenade-Orkest. 18.40 „De Uitkijk post". 18.50 Lichte muziek. 19.05 Actu aliteiten. 19.15 Regeringsuitzending: Ver klaring en toelichting. 19.35 Gram.muziek. 19-52 Vijftgjarig bestaan van de Staats mijnen. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.18 Omroeporkest. 21.00 „Opbouw in Liefde", ceuaerie, 21.15 Strijkorkest. 21.30 „Zij kennen dag noch uur", hoorspel, 22.15 Amusementsmuziek. 22.40 Gram. muziek. 22 45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.15 Lichte muziek. 23.40— 24.00 Amusementsmuziek, HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Schoot, radio. 10.50 Gram.muziek. 11.20 Voor dracht. 11.40' Sopraan en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tulnbouw- mededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Madedelingen of gram.muziek. 13.20 Dans muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Kook- praatje. 14.20 Gram.muziek. (Intermezzo: pl.m. 14.50 Voordracht.) 16.00 Gram. muziek. 16.60 Voor de jeugd. 17.00 Relais van de Noorse Omroep. 17.30 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Denk om de bocht, 19.00 Meisjes koor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Op huis bezoek", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Voor dracht. 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „Leven op aarde", causerie. 21.00 Gram. muziek. 21.20 Twintig vragenspel. 21.40 Buitenlands weekoverzicht. 21.55 Theater- Orkast, -koor en solisten, 22.25 „De Staats mijnen in het Goud", reportage. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding, 23.00 Nieuws. 23.15 „in Huwelijk en Ge zin". causerie. 23.30—24.00 Orgelspel. Experimenteel Televiile-progrunma van de VARA. 20.1521.45: 1. Moederdag; 2. Nieuws uit het buitenland; 3. Nieuws uit het binnenland; 4. Weeroverzicht. - Pauze, S. Kermis. (Advertentie, ing. Med.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5