De Nederlandse A ploeg gaf Sunderland de grootste moeite (0-1) GERO ZILV1UM I'am, l»om en de blauwe vaas^ A PUROL GERO ZILVER Eerste Ronde van Noord-Holland voor automobielen OPENT "oog' Bookmaker Gross gaf kapitalen om zijn practijken te beschermen LS HET HART SPREEKT,^, ÏSLJSr™ Spil Hendriks was opgewassen tegen stormram Trevor Ford Van Melis faalde als aanvalsleider Fausti Coppi sprak grote woorden Nolien leidt in Route de France De Jong zeilde zijn „Fellow" naar fraaie overwinning Nederlandse Daviscup ploeg de nieuwe naam voor 260 K.M puzzelen Spaak gaat ageren voor Europese constituante „Bezettingswezen" in Japan hebben tragisch lot Zwaarste luchtaanval in Koreaanse oorlog Labour-zege bij Engelse raadsverkiezing Onderhandelt Mossadeq met Sowjetunie? Heden parafering van het Legerverdrag Oud-burgemeester O Dwyer en vele anderei beschuldigd van corruptie Dubbele .lonen" met Kerstmis De Sowjetunie verwerp! ontwapeningsplan Kefauver vol goede moed „Zó helpen wij Stalin' Kwestie-Oatis komt voor Internationaal Hof Postcongres behandelt 1500 voorstellen RENEESHANN Het Radioprogramma VRIJDAG 9 MET 1953 De vijftigduizend toeschouwers die gisteravond in het Feyenoord Stadion waren verzameld in de verwachting dat het Nederlands A-elftal evenals de B- pioeg door Sunderland zou worden „afgedroogd" zijn bedrogen uitgekomen. Slechts sporadisch kregen de Engelse gasten gelegenheid hun spel te ontplooien op de manier waardoor de 73 tegen de Nederlandse reserves tot stand kwam. Trevor Ford en de zijnen 'moesten tevreden zijn met een zeer benauwde 10 overwinning, een overwinning die echter geen schande betekent voor het toe komstige Oranje-team. pen viel op. Achter dit goed spelende drietal stond Kraak, die geen fouten maakte. In samenwerking met Lenstra en Bennaars kregen Biesbrouck en de hard zwoegende Wiertz gelegenheid verscheidene goede aanvallen op te zetten. Lenstra begon zeer actief, maar al lengs werd zijn ijver minder en weer bleek dat de grote tijd van de Fries voorbij is. Hij verloor duels, plaatste de bal soms recht op een Engelsman Toen wij na afloop van de wedstrijd tussen het Nederlands A-elftal en Sun derland in de gangen van het stadion de president van de Engelse eerste divisie-club tegen het lijf liepen, was hij vol lof over het door de Nederland se ploeg vertoonde spel. „Een goede harde wedstrijd", was het oordeel „en wat mij speciaal opviel was, dat uw spelers in vergelijking met de wed strijd, die wij het vorig jaar in Neder land speelden, sneller waren geworden in hun balbehandeling". Zeker, ook in deze ontmoeting waren de Engelse profs hun tegenstanders in techniek en afwerking van combinatie de baas, maar geen moment hebben zij de gelegenheid gekregen zo'n overheer sende rol te spelen als zij twee dagen tevoren in het Olympisch Stadion in de wedstrijd tegen het B-elftal hadden gedaan. Om met de Nederlandse verdediging te beginnen. Hier ging vanzelfsprekend de grootste belangstelling uit naar de verrichtingen van de Arnhemmer Hen driks, die door het niet beschikbaar zijn van Terlouw de gelegenheid kreeg te tonen of de Sparta-spil inderdaad nog niet te vervangen is. De stoere spil van Vitesse had het tegen de robuste en bewegelijke Engelse aanvalsleider Ford verre van gemakkelijk en aanvan kelijk heeft hij ook even moeten zoe ken naar zijn juiste positie en de meest efficiënte methode van aanvallen, maar toen hij het maatgevoel eenmaal te pakken had, speelde hij 'n wedstrijd alsof hij nooit anders gedaan had dan spelen in internationaal verband. Mis schien zal Terlouw door zijn grotere routine en zijn rust nog meer hecht heid in de achterhoede brengen, maar zeker is, dat Hendriks sneller is, even goed kopt en, zoals bleek, bij het weg werken in de meeste gevallen de bal goed plaatst. Neen, wat de bezetting van de spilplaats betreft behoeft de keuze-commissie van de KNVB zich voor de toekomst geen zorgen te maken. Ook over de beide backs Odenthal en Alberts kunnen wij tevreden zijn. De Haarlemmer, geheel hersteld van zijn hersenschudding, speelde een onopval lende maar nuttige wedstrijd en zijn blonde buurman was, nadat hij zich in, het begin een paar maal door de snelle rechtervleugelman Wright ge passeerd had gezien, trapvast en be trouwbaar. Vooral ook zijn goede kop en miste ook dat feilloze positiegevoe! van vroeger. Maar onvoldoende was hij niet en zijn plaats in het elftal is hij. vooral zoals hij in het eerste half uur speelde, nog ten volle waard. De beste spelers in de Nederlandse voorhoede waren ditmaal de beide vleugelspelers Clavan en Van der Kuil. Beiden ble ken een tegenstander te kunnen pas seren en ook hun voorzetten waren goed. Alleen het korte plaatsspel van de kleine Velsenaar miste de juiste lengte. Bennaars, die sedert zijn rust kuur pas kort weer actief is, was nog niet geheel de oude, maar na een weife lend begin speelde hij als verbindings speler een nuttige partij. Van Melis was weer de enige speler, van wie het minste uitging. Vrijwel geen bal werd goed behandeld. De Eindhovenaar faalde als spelverdeler en als storm ram. Voor deze plaats zal toch eens naar een technisch meer begaafde speler moeten worden uitgezien. Het enige Engelse doelpunt werd acht minuten na de hervatting door rechtsbinnen Davis gescoord. De EDELE huidgenezer geneest en veredelt de huid (Advertentie, Ing. Med.) Nadat Bartali had aangekondigd, dat hij zeker zou jieelnemen aan de Ronde van Frankrijk van dit jaar, heeft thans Coppi hetzelfde geluid laten horen. „Wanneer Gino Bartali start, wil ik ook van de partij zijn. Overigens is er maar één man, voor wie ik bang ben en dat is Koblet" en Coppi voegde er aan toe: „Het zou dit keer wel eens tussen Koblet en mij kunnen gaan". De vijfde etappe Royan-Cognac van de route de France was een ploegwed- strijd tegen het uurwerk over 65 kilo meter. 1 Nederland-Deense ploeg 1,25,27, 2 Parijs 1,25,51, 3 Auvergne 1,26,45, 4 Midden-Frankrijk 1,27,0, 5 Gr. Brit- tannië 1,27,30. Na deze etappe is Nol ten, (Ned.), eerste in het individueel al gemeen klassement Op de Schelde bij Antwerpen wer« den internationale zeilwedstrijden in de Olympische Finn-klasse gehouden Er werd gezeild in vier races. Twee 6troomop- en twee stroomafwaarts. Het klassement na de vier wedstrij den luidt: 1 „Fellow", stuurman De Jong (Ned.) 4.66 pnt.; 2 „Fada", gtuurvr. mevr. R. Rodijns (Belg) 14.86 pnt; 3 „Filou", stuurm. Bayens (Belg) 15.92 pnt. De Nederlandse tennisploeg, welke Zaterdag 10 en Zondag 11 Mei op de Mets-banen te Scheveningen een oefen wedstrijd speelt tegen het Braziliaanse Daviscup-team, is nog niet definitief samengesteld. Het is vrijwel zeker, nat Van Swol, Rinkel en Wilton deel zul len uit maken van de Nederlandse ploeg. Een vierde speler zal worden aangewezen na een Vrijdag te spelen partij tussen Van Dalsum en Dehnert. Rinkel zal als aanvoerder optreden. WARSCHAU—BERLIJN—PRAAG De achtste etappe Leipzig—Chemnitz van de wedstrijd Warschau—Berlijn— Praag is gewonnen door de Belg Van Hoven. Daan de Groot werd negende en La Grouw kwam als zeventiende binnen. De Brit Greenfield leidt nu in het algemeen klassement voor de Tsjech Vesely. KWALITEIT, AFWERKING EN GARANTIE BLIJVEN DEZELFDE (Advertentie, ing Med.) Mauwelijks zijn we bekomen van de avonturen der Tulpen-Rallye, door een onzer redacteuren in ons blad be schreven, of we krijgen de aankondi ging van een nieuw automobiel-evene ment, waarop de autosportliefhebbers hun wagens, de kaartlezers hun vernuft kunnen beproeven. Om niet te zeggen verslijten. Op Zondag 25 Mei a.s. organiseert het district Noord-Holland Noord van de RAC West de eerste Ronde van Noord-Holland voor automobielen. -We hebben al eens eerder geschreven, dat het met de technische aanleg van RAC- bestuurderen schijnt samen te hangen, dat zij meesters zijn in het uitdenken van puzzles, die dan zonder enige voor bereiding door de inschrijvers moeten worden uitgezocht, indien de rijders ten minste het vastgestelde eindpunt willen bereiken. Want start en finish zijn blijkens het voortreffelijk uitge voerde reglement, dat ons werd gezon den, ongeveer de enige vaststaande ge gevens: Zaandam en Alkmaar. De rest .is vooralsnog sportieve mist. We kun nen wel vertellen, dat de gehele ronde 260 km lang is en gereden wordt in drie trajecten. Het eerste wordt gere den op een stripkaart, welke het zij geconstateerd mets te maken heeft met een pikant spelletje, dat in Ame rika nogal eens wordt opgevoerd. Wat het wèl is, weten wij ook niet! Men zoeke het zelf uit. Dat moeten wij ook doen. Het tweede traject is „een kaartlees- rit van apart gehalte", zegt het regle ment. „Apart" is een zacht woord voor ingewikkeld. Het derde traject wordt op een blinde kaart gereden. En blind is volkomen blind! Er zijn voorts route- en tijdcontroles, die niet gemist mogen worden. Dat is een van de weinige gewone dingen in het reglement. Van controleposten, die gemist mogen worden, hoorden wij nog nimmer. Deze tip onzerzijds is koste loos. Automobilisten, die zich door deze wonderlijke zaken uiteraard aangetrok ken voelen, moeten vóór Zaterdag 17 Mei 1952 inschrijven. Wij van de krant gaan alvast in training met strips en zo! De Belgische raad van de Europese Beweging heeft op initiatief van Paul Henrj Spaak, de vroegere voorzitter van de consulatieve vergadering van de Raad van Europa, besloten midden Mei een verzoek aan Belgische voor aanstaande personen te zenden, tenein de hun steun te verkrijgen voor Ce onmiddellijke bijeenroeping van een grondwetgevende vergadering voor Europa. Deze campagne zal eveneens gevoerd worden in de andere landen van de Benelux, Italië, Frankrijk en West-Duitsland. Volgens officiële schattingen zijn er 200.000 „bezettingswezen" in Japan, voor het merendeel kinderen van Ame rikaanse militairen. Slechts 4.000 kin deren bevinden zich in weeshuizen. Al gemeen bestaat er bij de Japanners zeer weinig sympathie voor deze kin deren. Hun moeders leveren hen wel eens bij de gestichten af „als een pak vodden". Zij zijn onmiddellijk te her kennen als „bezettingskinderen", ook wanneer de vader geen neger, doch een blanke is. De beloofde ondersteuning door de vader wordt zelden gezonden. Soean was hel doelwit Geallieerde vliegtuigen hebben giste ren de hevigste aanval van de gehele Koreaanse oorlog uitgevoerd. Het doel wit was Soean, 45 km ten Zuiden van Pjongjang, waar de communisten reus achtige voorraden hadden opgeslagen. De aanvallende geallieerde vliegtui gen werden begeleid door strailjagers. Communistische straaljagers poogden de aanvallers te onderscheppen. Bij het daarop volgende luchtgevecht werden twee jagers der Noordelijken vernie tigd en één beschadigd. In het door de geallieerde legerlei ding te Tokio uitgegeven communiqué, waarin melding wordt gemaakt van deze luchtaanval, is onder meer mede gedeeld dat tonnen springstoffen en een zeer grote hoeveelheid napalm boven het doelwit zijn uitgeworpen, waar door de te Soean opgestapelde voorra den in vlammen opgingen. Bij de in 372 van de 392 gemeenten in Engeland (Municipal Boroughs) ge houden verkiezingen van gisteren heb ben de Conservatieven 472 zetels ver loren en 52 gewonnen. Labour won 656 en verloor 16, de Liberalen won nen 12 zetels en verloren 29, de On- afhankelijken (Independent) wonnen 24 en verloren 210. De communisten boekten geen winst en leden ook geen verlies. Labour kreeg hierdoor de controle in 94 gemeenteraden, dit is 19 meer dan oorspronkelijk. Volgens een artikel van de Ameri kaanse journalist Robert Allen in de „New York Post" zijn onderhandelin gen gaande tussen de Perzische pre mier Mossadeq en „een groep hoge ambtenaren van het Sowjetrussische Nephtesindikat", over een handelsover eenkomst. Volgens Allen is het Perzi sche leger sterk gekant tegen een over eenkomst, die „het Kremiin een over heersende macht in Perzie zou maken". Allen schrijft dat de Sowjetunie zou verkrijgen: grote hoeveelheden olie, die Perzie verleden jaar door de nationali satie van de olie-industrie heeft ver worven; vijf vervoerscentra in Perzie voor het vervoer van de olie, over land, naar Rusland; rechten van ex ploratie en boring in vier strategische, nabij de Russische grens gelegen ge bieden, en inrichting van een techni sche school te Tebris, waar Russen Perzische olie- en andere industriële deskundigen zouden opleiden. In ruil hiervoor zou de Sowjetunie Perzie mijnbouwuitrusting. landbouw machines, staal, textiel, suiker, genees middelen en andere voorraden leveren, aldus Allen. Ministers 20 Mei bijeen Het Is thans zeker, dat deskundigen uit Frankrijk, Italië, West-Duitsland en de drie Beneiux-landen vandaag te Parijs het verdrag inzake het Euro pese leger zuilen paraferen. Het verdrag, dat nog niet is vol tooid, zal dan voor een laatste bestu dering aan de regeringen der zes landen worden gezonden. De zes mi nisters van buitenlandse zaken zul len, naar verwacht wordt, ongeveer 20 Mei bijeenkomen om die punten te bespreken, waarover de deskundigen nog geen overeenstemming hebben bereikt. Deze punten zijn o.m.: 1. De positie van Saarland binnen het Europese leger, 2. De duur van het verdrag, 3. De zetel van het de fensiecommissariaat, de parlementai re vergadering en het hof van justitie. Indien de nieuwe contractuele over eenkomsten met West-Duitsland te gen genoemde datum zijn getekend, zullen de zes ministers het verdrag betreffende de Europese verdedigings gemeenschap (E.V.G.) ondertekenen. 43. Het heerlijke kopje koffie, dat Moeder Woeffie haar bezoekster aan bood, bracht mevrouw Babbelgraag nog meer op haar praatstoel. „Ach me vrouw, u zuil me zeker kunnen begrij pen, als ik u vertel, dat we niet genoeg kunnen doen voor onze arme weesjes. U staat er zelf ook alleen voor om uw drie jongens groot te brengen en u behoeft mij niet te vertellen hoe moei lijk dat is". Moeder knikte maar eens. „Maar de weesjes worden toch goed verzorgd in ons weeshuis?„Natuur lijk mevrouw Woeffie, natuurlijk, maar toch hebben wij het gevoel dat zij veel tekort komen en daarom hebben een commissie benoemd en men h mij als voorzitster gekozen!" rjl W en wat gaat u nu doen?" wilde M )Ui,t Woeffie weten. „Mevrouw, dat w1" we zelf nog niet precies, maar on< a®1 is de weesjes wat meer ontspannin. geven, natuurlijk op culturele basi. daarom zijn we van plan om een m-1* bazar te organiseren, maar.. „"J grijpt het natuurlijk al. Dat kóst «t en daarom vragen we alle dorpel™,»; iets af te staan voor het S0QQ| doel!" (Advertentie, Ing. Med.) De Newyorkse bookmaker Harry Gross, een bekende figuur uit de onderwerp die een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzit, heeft thans de namen genoeat van enkele gemeentelijke autoriteiten, die hij geld zou hebben gegeven om be- scherming te krijgen voor zijn onwettige practijken. Hij verklaarde, dat hy door middel van een derde twintigduizend dollar had gestort voor de verkiezing campagne van oud-burgemeester O'Dwyer. Deze, thans ambassadeur van dt Ver. Staten in Mexico, is met verscheidene andere functionarissen voor een tribunaal beschuldigd van directe of indirecte bescherming van de geornni- seerde misdaad in New York. Gross noemde voorts William 0'Brien. tot 1950 hoofd van de Newyorkse politie en 115 politie-beambten, die hij even. eens geld zou hebben gegeven om „be. scherming" van de onderwereld te ver krijgen. Een agent, die zijn ronde deed van acht uur 's morgens tot vier uur 's middags betaalde hij bijvoorbeeld drie dollar per week, aan andere politie, beambten betaalde hij vijftien tot hou. derd dollar per maand naar gelang van hun rang en de agenten van politie, auto's, die in de wijken patrouilleerden, veertig dollar per maand. Met Kerstmij werd dubbel uitbetaald. De Sowjetunie heeft gisteren Amerikaanse, uit zes punten bestaande, plan voor ontwapening verworpen en verklaard, dat slechts het Sowjetrussi' sche plan voor het verbod van atomi* sche wapens bruikbaar is. Hierop is da vergadering van de ontwapenings-co» missie van de VN. verdaagd. Na zijn overwinning in Ohio en zijn onverwacht hoog aantal stemmen in Florida heeft senator Kefauver ven klaard er van overtuigd te zijn, dat hij Eisenhower of welke andere repu blikeinse candidaat bij de presidente, verkiezingen kan verslaan. Waarschuwing van Truman Wat in de laatste tijd in de Ver. Sta ten is gebeurd, zoals ojn. de staal- en oliestaking, betekent rechtstreekse hulpverlening aan Stalin, verklaarde president Truman gisteren op zijn we kelijkse persconferentie. Hij doelde hierbij ook op de mening die in het Congres schijnt te heersen, dat het programma voor wederzijdse hulpver lening en de voor de landsverdediging aangevraagde gelden niet langer nood zakelijk zijn. Hij noemde die denkbeel den zeer gevaarlijk. Juist door die pro gramma's uit te voeren en maatregelen te nemen, die betere economische toe standen in de wereld kunnen doen ont staan, kan de koude oorlog worden weerstaan en een derde wereldoorlog worden voorkomen. De president is gisteren acht en zestig jaar geworden, maar hij zeide zich te gevoelen of hij nog acht en twintig is Amerika zal de Verenigde Naties verzoken de kwestie-Oatis voor het Internationaal Gerechtshof te brengen. De Amerikaanse verslaggever William Oatis is indertijd door de Tsjechen op beschuldiging van spionnage tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Amerikaanse regering is van oordeel, dat Oatis is berecht en bestraft zonder de garanties waar iemand volgens het handvest voor de mensenrechten recht op heeft. Niet minder dan 1500 voorstellen zul- len ter tafel komen op het dertiende congres van de wereldpostvereniging, dat op 14 Mei te Brussel wordt ge opend. Verschillende voorstellen, wo enkele, .ue de luchtpost betreffen, zul len van groot belang zijn zowel voor het publiek als voor de postdienst zelf. FEUILLETON DOOR Ze zou het niet voor mogelijk hebben gehouden, dat de ontdekking van Jinks' correspondentie met Heather op haar, Barbara, zoveel indruk zou maken en vroeg zich af, waarom 't haar zo erg kon schelen. Had Heather niet gezegd.dat Jinks ver over zee vertoefde? Zou zij, Earbara, opnieuw naar hem toe willen? Joan had immers met zekerheid be weerd, dat hij weldra zou thuiskomen? „Hij zal je misschien wel komen opzoe ken", had -e tegen Heather gezegd. En als dat gebeurde, zou hij onvermijdelijk ook zijn oude liefde ontmoeten. „Is u daar, juffrouw Newcombe?" riep Heather uit haar kamer. Heather, liggende in haar divanbed. had zich al een tijdje afgevraagd, waar om juffrouw Newcombe zo lang deed over 't halen van de schrijfmap en waarom, toen zij. Heather, eindelijk voetstappen in de gang hoorde, deze plotseling op een afstandje verstomden Heather wachtte ongeduldig en wilde, dat juffrouw Newcombe zou opschieten want de vorige dag was er juist een brief van Jinks gekomen, die zij. Heother, nog eens vóór het slapen gaan wilde doorlezen. O, zeker, ze wist elk woord al uit haar hoofd, evenals alles wat hij in vorige brieven had geschre ven. Het meisje sl. akte, wat huiverend, een zucht en vroeg zich. niet voor het eerst, af. of het soms dwaas was, ver liefd te raken op iemand, die ze nooit had gezien. Nu. goed, ze vond het best om dwaas te zijn. Toen Barbara binnenkwam, keek 15. „Het spijt me heus heel erg. Ik weet, dat woorden 't niet kunnen goed ma ken, maar ik verzoek u, te willen be grijpen...." Met een wat vermoeid gebaar bracht ze er haperend uit: „O, 't is weer goed". Plotseling immers leek het gebeurde haar zo onbelangrijk toe. Ze kon nu niet meer zo verontwaardigd zijn, omdat een jonge losbol, die eigenlijk een vreemde voor lVaar was, de brutaliteit had met haar te willen vrijen! Nü kon ze alleen nog maar aan Jinks denken,... Jinks, oni wiens persoon Heather misschien een hele romance opbouwdé. Jinks, van wie zij zo geregeld brieven had ontvan gen.... Bryan's gezicht helderde op. „U bedoelt, dat u niet meer boos op me isT" „Ik bedoel alleen, d*t ik moe ben en naar bed wil". Toen ze hem aankeek, trof haar onwillekeurig toch de berouw volle uitdrukking op zijn gezicht. „Mis schien ben ik ook niet zo boos", sprak ze wat vriendelijker. „Dank u wel; ik vind het heel edel moedig van u. Natuurlijk besef ik wel, dat ik me niet behoorlijk heb gedragen. Maar ik heb nooit gedr. ht, dat u Barbara wachtte niet tot hij was uit gesproken. Ze liep vlug de zitkamer en de grote hall door, ging snel de trap op. Voor ze Heathers kamer bereikte, bleef ze even staan. Zij beefde over al haar leden en voelde zich zo zwak, dat ze zich nauwelijks overeind kon houden! Heather op en zei: „Ik dacht, dat u nooit kwam". „Het spijt me. Ben ik lang weg ge weest?" „Eeuwen". Snel opende ze de schrijfmap, die Barbara haar overhandigde. Bij het zien van de brieven glimlachte ze, terwijl zij de enveloppen even streelde. „Om deze brieven vroeg ik u, die map te halen, juffrouw Newcombe". „Zo", sprak Barbara, terwijl ze de gordijnen wat dichter bijeen schoof. Met een klank in de stem, die haar vreemd was, hoorde ze Heather zeggen: „Deze zijn van Jinks Charrington. Hij is die vriend, met wie ik correspondeer; Joan plaagde mij er immers mee". „Je correspondentievriend dus?" „Ja. Ziet u, ik ken hem alleen uit deze brieven", zei Heather, in haar kus sens achterover leunend. „Is het niet vreemd, juffrouw Newcombe, dat je iemand zo goed kan leren kennen door het schrijven van brieven?" „Daar heb ik geen verstand van. Ik geloof niet, dat ik ooit aan een onbe kende heb geschreven, behalve mis< schien zakelijk". „Nu, Jinks en ik schrijven elkaar a. bijna achttien maanden", hernari Heather, die nu weer rechtop zat, nut haar armen om de hoog opgetrokken knieën geslagen. „Met de anderen pratt ik nooit over hem. Jorn spot er allee n maar mee en moeder zou er geen b,e. lang in stellen. Maar met u zou ik grf.ag over hem willen spreken. Als he; u ten minste niet verveelt". Barbara dwong zich tot een glimlach .Natuurlijk niet", wist zij er Vit te brengen. Inderdaad trachtte ze ziéh zelf wijs te maken, dat het haar ook met zou hinderen. Ze moest er eenvoudij- maar niet aan denken, dat het over Jinks ging en dus het verhaal als iets onper soonlijks beschouwen. D. w. z. alsof het een willekeurige jonge man betrof VIk keb kf,m het eerst geschreven", bekende Heather, „toen hij het Victoria- vo^van"66* ^'e kranten ston<ien er „Wat had hij dan gedaan?" vroeg Bar- m.ra*'u uop het voeteneinde van Hi-ather s bed zat. daalde op vijandelijk gebied, be- vt tjdde drie mannen, die uit een in ntand geraakte bommenwerper waren g<red en bracht hen veilig weer in En- g and. Maar misschien heeft u het zelf k wel gelezen". „Neen, want toen zal ik niet in Enee- nd geweest zijn". ge Barbara herinnerde zich nu, dat ze A-el iets van Jinks' decoratie had ge- t ioord, maar er was slechts terloops -over gesproken, al over iets van niet bijster veel belang. En zij was toen zó boos en zó verbitterd, dat ze niet naar nadere bijzonderheden had gevraasd Nu echter wilde ze die horen, al mofst ze er wel honderd vragen voor stellen „Was het lang geleden?" „Ik geloof bijna twee jaar". Dan moest het kort na haar breuk met hem geweest zijn, dacht Barbara terwyl ze in de geest letterlijk alles zag gebeuren, toen Heather het verhaal op diste. Daar was Jinks, die, met opoffe ring van eigen veiligheid, alle krachten inspande om m gevaar verkerende ka meraden te redden. Jinks, die alles er op zette, onverschillig 0f de kans van slagen groot dan wel klein was Thans herinnerde ze zich, wat hij die avond od de eenzame post in dat koude hoge Noorden tot haar gezegd had: „Als iets zou ïrfed Va" elkaar zou scheiden zou het leven voor mij althans geen waarde meer hebben". (Wordt vervolgd) ZATERDAG 10 MEI HILVERSUM 1, 403 m.: 7.00-24.1» KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Kerkelijk! muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten 8.15 Gram.muziek. 8.25 Plechtige Hoos- mis. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Voor dt kleuters. 10.30 Gram.muziek. 11.00 Voo! ae zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.15 Wa- terstanden. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.' muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw' mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amu sementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les. 14» Kamerkoor. 15.00 Kroniek van Letter» en Kunsten. 15.38 Fanfare-Orkest. I"*1 Gram.muziek. 16.20 „De vliegende Hol lander", causerie. 16.30 „De Schoonhei! van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.15 Lichte muziek. 18.45 Bui tenlandse correspondenties. 19.00 Grsiï-- muziek. 19.15 Parlementsoverzicht MS Gram.muziek. 19.52 Actualiteiten. Nieuws en weerberichten. 20.08 De P" wone man zegt er 't zijne van. 2®J „Lichtbaken", causerie. 20.35 Gramofooh- muziek. 21.00 Gevarieerd program»?- 21.53 Gram.muziek. 22.30 Wij luiden Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws Esperanto. 23.22—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM 0. 298 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO' 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muz»* 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 gelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9. Gram.muziek. 10.00 „Tijdelijk uit*** keld". causerie. 10.05 Morgen*#4* 10.20 Uitzending voor de arbeiders In continubedrijven. 11.35 Dubbel Strijk kwartet. 12.00 Gram.muziek. 12.30 La"» en Tulnbouwmededelingen. 12.33 Me oole-Orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 -K'' Zonden", hoorspel. 13.30 Omroepork* 1410 Filmprogramma. 14.35 Drents P gramma. 15.00 Accordeonmuziek. Van de wieg tot het graf", caU,e()e' 15-45 Gram.muziek. 18.15 SportpraaV* '6.30 Kamerorkest. 17.15 Voor de 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. Lichte muziek. 18.40 Regerlngsuitzendi •Zoeklicht op de Westerse Defe"' j. '9.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 cartout", causerie. 19.40 „Het Oude tament in deze tijd", causerie. 19-55 j week", causerie. 20.00 Nieuws- |5, feston Symphonie-Orkest. 21.10 Soc tisch commentaar. 21.25 Gevarieerd f-ramma. 22.25 Hawaiïanmuzlek. 'jj Onder de Pannen". hoorspel- Nieuws. 23.15 Sport. 23.25—24.00 G'*1 muziek.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 8