M.O.O.C. heeft vieravonden „een gangster in huis" Stad en Omgeving Snip en Snap, de „koninginnen van de lach in Tivoli Onderlinge zwemwedstrijden van de Werfsportvereniging Examentijd ook in Den Helder weer aangebroken Parodistisch blijspel, dat in goede aarde valt Mutaties bii PTT, fiscus en onderwijs Tussen Haaks en Kuifje IN HET KORT Koninklijke reis in de Witte-bioscoop Nieuws van „Animo" Excursie naar Artis Uitstekende kleinkunst trok volle zaal Avondwijding Lutherse kerk „Velno's" op feestavond van „De Duinkanters" Waterfeest met vele en goede nummers Vele ouders staan voor moeilijke keuze r\E TIJD is weer aangebroken, waarin „de ene helft van Nederland de andere examineert", terwijl zeer vele ouders zich beraden over de weg die bun kinderen binnenkort moeten inslaan. Het is een periode van wikken en wegen voor velen, hetzij of het gaat om de keuze van een betrekking na volbrachte schooltijd, hetzij om te bepalen welke tak van onderwijs het meest voor Jantl*j of Marietje in aanmerking komt. De jongelui, die de laatste phase in de strijd om het MULO-diploma zijn ingegaan, moesten gisteren in de bovenzaal van Casino de eerste dag van het schriftelijke examen doorworstelen. De toekom stige onderwijzers en onderwijzeressen hebben het schriftelijke gedeelte van hun eindexamen reeds achter de rug. Z(j zijn alweer een week op weg naar het gevreesde „mondeling". Scholen krijgen plaats voor nieuwe leerlingen Texel De TESO in cijfers Hoge prijzen verwacht op de lammerenmarkten Wieringen Succes voor „Excelsior" Verloting v.v. „Wiron" IN" de MOOC-sociëteit aan de Spoorstraat is gisteravond voor de tweede maal bewezen, dat een gangster in huis niet altijd een onaangename stemming behoeft te veroorzaken. Integendeel. De klucht „Een gangster in huis", die aan het vruchtbare brein van Jack Bess is ontsproten, gaf veeleer aanleiding tot hilariteit en opgewektheid. In dit nonsensikale toneelstuk heeft de schrijver kennelijk eens de draak willen steken met het overigens lang niet altijd ten onrechte door zeer velen gewaardeerde genre Fan de detectlve-story. Hoe veel misdadigersromans, hoorspelen en films zijn er niet, waarin allerlei ver wikkelingen zijn gesponnen alleen maar om lezer, luisteraar of toehoorder wat ontspannende spanning te bezorgen. Het gegeven van „Een gangster in huis" gaf aanleiding tot het veroorza ken van griezel-effecten. De vooralsnog onbekende gangster deed slechts zijn enerverende werk in de gemoederen der bewoners van het pension „Eiken- lust", gelegen in het schone Klomper veen. Volgens een persbericht zou de gevaarlijke misdadiger Manus Vet zich in de omgeving van Klomperveen ver borgen houden. Op zijn hoofd was een hoge prijs gezet. Lag het niet voor de hand, dat de bewoners van het pen sion al heel spoedig elkander voor de ondergedoken Manus aanzagen' Daar bij kwam, dat de één voor de ander grapjes bedacht om Manus' aanwezig heid in .Eikenlust" plausibel te maken. De geestige figuur van veldwachter Knip (zeer verdienstelijk uitgebeeld door de heer H. Peen) zag na veel vij ven en zessen kans, de valse aanwij zingen van de echte te schiften en ten slotte de archaeoloog Van Lier (uitste kend getypeerd door de heer H. van Waas) te ontmaskeren. Een geslaagde figuur was ook de jamfabrikant Wou ters (de beer N. Snel). De heer J. Goe- demans, die zich in „De Haven" niet zo goed kon uitleven, had in „Een gangster in huis" als de op sensatie be luste schrijver een rol, die hem goed lag. De heer C. Porsius debuteerde als de driftige, maar goedhartige riikaard De Bul veelbelovend, al verraadden zijn bewegingen nog een tekort aan routine. De heer W. Struijs speelde de pensionhouder Van Dam als pantoffel held in een verantwoorde verhouding tot mevrouw Van Dam, die door mevr. G. Spoel—Kemn met de gewenste Ke nau-aspiraties op de planken werd ge zet. De vergeetachtige Tilly (mevr. M Donders—Visser), de wat overdreven doende actrice Maria Cordona) en het schalkse dienstmeisje Tipov (mevr. M. Erwich—Meeuwes) vervulden vlot hun aandeel in de dikwiils vermakelijke af faire, die in het derde bedrijf soms een te uitgesponnen indruk maakte Dat laatste zou minder zijn ooeevalhm wanneer men het tempo nog iets had opgevoerd. Over het algemeen leed het samenspel onder het teveel om de beurt willen spreken der medespelenden. Die scènes waren het meest geslaagd, vaar» De vakman le klasse PTT (techn. groep) H. Jas is op verzoek per 1 Juli eervol' ontslagen. De employé 2e klasse PTT F. J. Ouwens is benoemd tot employé le klasse. Benoemd tot vakman (techn. groep) PTT in vaste dienst J. W. Jongejan, voor dien op arbeidsovereenkomst werkzaam. De heer H. T. Scheffers, tijdelijk schrijver bij de belastinginspectie, is be noemd tot schrijver van 's Rijks Belastin gen. in vaste dienst. Benoemd tot schrijver van 's Rijks Belastingen in vaste dienst de tijdelijk schrijver dier middelen A. A. Klik. De besteller PTT I. J. Gaakeer te Julianadorp is benoemd tot besteller le klasse aldaar. De tijdelijk schrijver van 's Rijks Belastingen J. Borgo is verplaatst naar Alkmaar. De heer J. J. A. Putters is benoemd tot tijdelijk onderwijzer bij het Chr. on derwijs te Wieringerwerf. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd verleden week aan gevoerd: 531 kg bot 3826; 3578 kg garnalen 4940; 225 kg kaan 51—31, 159 kg kabeljauw I 7875; 199 kg ka beljauw III 55—25; 3172 kg schar 27— 16; 376 kg schol I 42—30; 6494 kg schol II56—33; 14.396 kg schol III 32—16; 689 kg poon 145t—25; 1299 kg tarbot J10—30; 14.095 kg tong 197—65; 7406 kg wijting 24—16. Hr Ms mijnenvegers „Schiermon nikoog", „Walcheren", „Schouwen" en „Goer.ee" hebben gisteren voor een veertiendaagse veegtocht Den Helder verlaten. Hf Ms „Van Amstel" ging naar de Werf, en Hr Ms „De Bitter" keerde daarvan in de Buitenhaven terug. De „Zeefakkel" van de Hydrogra fische dienst is naar IJmuiden vertrok- ken.. Het is morgen hoog water om 11 25 uur, en laag water om 5.25 en 1815 uur. De temperatuur van het zeewater was 12,3 graden Celsius. „The Dutch Swing College" treedt heden- en morgenavond op in de Ma- rinecantine. Mevr. Eykman slaagde te Arnhem voor hèt diploma Coupeuse. Zij werd opgeleid door mevr. M. C. van Toledo— Rump. De Helderse Stichting voor Sociaal Werk houdt hedenmiddag schoenenruil- beurs in de Molenstraat en vanavond van half acht tot half negen spreekuur ten huize van de secretaresse, Piet Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt hedenavond van ze ven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37. Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van het rusthuis der Hervorm de diaconie hier ter stede wordt op Zondagmiddag 18 Mei v6r vier uur tot half zes een receptie gehouden in het tehuis, Tweede Vroonstraat 2—4. in men vol zelfvertrouwen de onge dwongen stijl van een natuurlijke dia loog benaderde. Dat alles neemt niet weg, dat het pu bliek zich toch wel zo in „Eikenlust" thuis ging gevoelen, dat een ieder het jonge paar Elly van Dam (mej. E. Beukenkamp) en Eddy Dommers 'de heer J. van Ommen, als invaller voor de heer P. van Oostrum) van harte het overwinnen der eerste tegenslagen op het pad der liefde gunde. De heer J. Vogt, die in „De Haven" met zoveel succes als acteur voor de dag. kwam, vervulde' bij „Een gangster in huis" de rol van souffleur. De regis seur, de heer R. van Kralingett, ver dient ongetwijfeld waardering voor de 'resultaten die hij met zoveel medewer kenden op het kleine M. O. O. C.-to- neel dat er trouwens welverzorgd uitzag hééft weten te bereiken. De derde opvoering van hetzelfde stuk wordt op Dinsdagavond 20 Msi gegeven, waarna nog een voorstelling volgt op Zaterdagavond 24 Mei. Polygoon heeft een film vervaardigd van de reis van koningin Juliana en prins Bernhard door de Verenigde Sta ten en Canada. Deze reportage, hoewel pas kort In de roulatie, Wordt reeds de ze week in de Witte-bioscoop vertoond. De voorstellingen zullen worden ge geven van Vrijdag 16 tot en met Don- dérdag 22 Mei. Op Vrijdag, Maandag, Dinsdag en Donderdag is er een verto ning om vier uur. Zaterdagmiddag en Woensdagmiddag wordt tweemaal ..ge draaid", en wel om twee en om vier ui;r. Ten slotte is er nog een voorstel ling Zondagmorgen om elf uur. De directie overweegt thans, nog aparte vertoningen te organiseren voor de schooljeugd, terwijl voorts contact is opgenomen met het bureau O. S. en O. van de Koninklijke Marine. De teams van de officieren-tennis vereniging „Animo" hebben weer uit stekende resultaten geboekt. Verleden week verloren Animo T en 2 welis waar resp. van NWTL 1 en The Game- fighters. maar de laatste wedstrijden werden met 6—2 gewonnen van Pino- ké en Bakkum 2. De Ahimo-tennissérs behaalden tot nu toe dus vier punten uit drie wedstijden. -•». - - Bij voldoende deelneming organiseert dé' Helderse Volksuniversiteit op Zon dag 25 Mei een excursie naar Artis te Amsterdam, waar het gezelschap zal worden rondgeleid door dr A. E. J. Por- tielje. Men kan zich uitèflijk Maandag 19 Mei opgeven bij de secretaresse, fnej. E. S. Held, Singel 53. tl „Zo ken ik er nog honderd zes en twintig", zei Willy Vervoort gisteravond op de planken van Tivoli, toen hij net een zestal moppen had verteld over zijn stotterende vriend „Fred". En nu dachten wij: „Kijk, als je nu toch zo'n reper toire hebt, had dan de grapjes gebracht, die w(j in Den Helder nog nooit heb ben gehoord". Maar goed, men mocht het gezelschap geen verwijt maken, omdat tevoren was geannonceerd dat schetsen en dergelijke zouden worden opgevoerd uit vorige succes-revue's. En bovendien, als een goede artist (dat zijn mensen als Willy Walden, Piet Muyselaar en Vervoort toch) in de oude doos gaat grabbelen, dan valt er wel te lachen. de cabaretière .Elly Westermeijer, wier „Spiegeltje aan de wand" zeer bekoor de. De overige medewerkenden waren „The Chico's", wie kent dit populaire trio niet, het Musette-trio Annie de Moor (accordeon, gitaar en bas) en Jan Corduwener (piano). Muzikaal waren zij de gelijken van de anderen, zodat men in Tivoli drie uur Jang ten volle heeft kunnen genieten. Een mooier compliment kan zo'n gezelschap niet ten deel vallen. De trekpleisters waren uiteraard Wil ly Walden en Piet Muyselaar, die wel licht nog beter bekend zijn als de da mes Snip en Snap. In deze creatie heb ben zij het volle Tivoli-theater oprecht doen schateren. Buitengewoon geslaagd was de „imitatie" van The Andrew Sis ters en daarna het orkest van Spike Jo- nes. Hun monden, hun hele lichamen, vertolkten het vocale rhythme, dat in wftkeJijkhêjjJ Yfó grapfpfoonpratcn dopt dé"zaal schalde. Maar Ook iri de schetsen beheerste dit uitgelezen tweetal de .situaties volko.- rpèn. Wij herinneren aan „De slaap wandelaarster" en „De test". Dat .was humor, dat was mimiek! Willy Vervoort noemden wij al. Zijn grappen, die in gemoedelijk Vlaams over het voetlicht rolden, vonden slechts waardering. Het applaus noodde hem ten slotte tot een toegiftje, waarvoor hij (natuurlijk) „Rosalien" koos. Naast Aase Rasmussen, die charmant door de schetsen huppelde, was er de uitsteken- Vanavond om acht, uur^^fotdt tip de Lutherse kerk aaii de Wezenstraat weer de wekelijkse ^vesper" gehouden. Voorganger is de heer J. Kraak en so listische medewerking wordt verleend door mevrouw G. Man—Ploog. Het orgel wordt bespeeld door mevrouw A. van HoekKiljan. DE STRANDHOOFDEN TE HUISDUINEN Vanwege de Rijkswaterstaat zal op Vrijdag 6 Juni te Haarlem worden aan besteed: het herstellen en versterken van de strandhoofden nos 39k, 40k, 4 lk, 43k en 44k onder Huisduinen. De Helderse wandelsportvereniging „De Duinkanters" houdt dit jaar haar feestavond op Hemelvaartsdag. Don derdag 22 Mei, in Casino. Aan het pro gramma werken onder andere mede de in Kennemerland zo bekende „The Velno's", een zeventien man sterk show- en amusementsorkest met zang van Louise Kuhfus. Ed Gode en Chris Boeree. Het geheel staat onder leiding van de heer Barend Kuhfus Als bij zonderheid zij vermeld, dat „The Vel no's" al zeven jaar bestaan, tweemaal een eerste prijs behaalden op een Na tionaal Concours en in die tijd meer dan tweehonderd maal met groot suc ces in Beverwijk en omgeving optra den. Verder werken mee „De Vela's", zang en gitaar, de „Texas Rangers", show. en de „Bertina's", walsmusette door twee meisjes met accordeon. BENOEMING BIJ DE K.M. Bij beschikking van de Minister van Marine is ir W. J. Deetman, te rekenen van 1 Mei 1952, benoemd tot ingenieur der marine in vaste dienst bij het Mi nisterie van Marine. Gisteravond werden door de Werfsportvereniging in het Marinebad onderling, edstrijden georganiseerd, waarvan gezegd kan worden, dat zij volkomen ge. s.aagd zijn. Het woord „Wedstrijdenis eigenlijk wel iets te bekrompen e„ beter kan gesproken worden van een zwemfeest, want de verschillende .nu®. slaagd zijn. Het woord „W'edstrijdcn beter kan gesproken worden v mers waren zeer goed gekozen. Na het openingswoord door voorzit ter Selier mochten eerst de dames te water voor de 40 m schoolslag. ^**1 nummer werd gewonnen door mej. A Baven in 40.3 sec. Vervolgens kwam een „echt" wedstrijdnummer voor de estafetteploegen van de verschillende werkplaatsen en afdelingen. Liefst ell ploegen kwamen aan de start en zo nu en dan ging het er spannend toe. De scheepmakers wisten Uiteindelijk be slag te leggen op de eerste plaats, dank zij het feit, dat zich onder hen enkele geroutineerde wedstrijdzwemmers be vonden. onderwijs op de ambachtsschool. Welke richting zal hij daar moeten uitgaan? Dikwijls wordt teveel rekening gehou den met de persoonlijke voorkeur van de leerling, terwijl aan de bestaansmo gelijkheden in de verschillende vakken niet altijd voldoende aandacht wordt besteed. De voorkeur van een leerling voor een bepaald beroep, bijvoorbeeld voor het vak van de electriciën, blijkt veelal op zeer losse gronden te berus ten. Juist voor de beroepen „meubelma ker" en „bakker", maar vooral voor „scheepmaker" en „schilder", bestaat elk jaar meer vraag naar afgestudeerde scholieren dan de ambachtsschool kan afleveren. Wanneer de ouders deze vin gerwijzing in het oog houden, kunnen hun zoons daarvan t.z.t. bij het zoeken naar werkgelegenheid profijt trekken. Ook de oudste leerlingen van de mid delbare saiiolen staan voor hun examen. Het schriftelijk gedeelte van het eind examen van het gemeentelijk lyceum afdeling gymnasium is vandaag reeds begonnen en wordt morgen en over morgen voortgezet. De afdelingen HBS A en-B zijn op 19, 20, 21, 26, 27 en 28 Mei aan de beurt. Voor het mondeling zijn wat de afdeling gymnasium a en b betreft de dagen 25 en 26 Juni gereser veerd. voor HBS B 16, 17, 18 en 19 Juni ep voor HBS A 23 en 24 Juni. Het mon deling van de Kweekschool wordt eind Mei en begin Juni gehouden. Het schrif telijke toelatingsexamen voor alle af delingen van het gemeentelijk lyceum wordt op 16, 17 en 18 Juni gehouden. De meeste scholen hebben reeds be- -kendheid gegeven aan de data, waarop nieuwe leerlingen kunnen worden inge schreven. De Rijks HBS geeft hiertoe tót en met 17 Mei de gelegenheid. Het gemeentelijk lyèeum (met afdelingen HBS en gymnasium) heeft bij voorkeur OftéWijk 'W Mei de namen der adspirant- leerlihgen binnen. De nieuwe cursus, zowel van de Rijks HBS als van het ge meentelijk lyceum, vangt aan op Dins dag 2 September. Ambachtsschool. Kunnen de ouders reeds te kust en te keur gaan waar het om een middelbare schoolopleiding gaat, het ambachts- onderwijs maakt de keuze in vele geval len nog moeilijker. Het is niet voldoen de, dat de ouders er zeker van zijn dat hun zoon het meest geschikt is voor het ADVERTENTIE MENS ERGER JE NIET...... voorkom vooral alle ergernis op de hoogtijdagen van het a.s. Pinkster feest. Neem een verstandig besluit waardoor U extra van de Pinkster- ten andere) dagen kunt genieten, laat een goede schilder/behanger nog vóór dë Pinkstêr G-B behang sels op Uw wanden plakken. DAN pas zal ook Uw kamer een werke lijk Pinksterkleed dragen en is er geen enkele reden tot ergernis meer over. U weet natuurlijk reeds dat G-B behangsels uitmunten door rustige dessins, beschaafde zonnige tinten en kleurecht sterk papier! (Advertentie, Ing. Med.) Na de demonstratie zwemslagen <W de dames Straat en Baven en de heo Hoelandt kwam het nummer tw«r kamp rubberboot, dat danig de vroliiv beid erin bracht. Twee man in rubberboot moesten trachten elkanrl» in de kortst mogelijke tijd over boorn te werpen. Dat dit niet mee viel bleet wel. omdat beide kemphanen meesiJi tegelijk in het water terecht kwamen Teun Bakkenes had er echter niet ve i moeite mee en in een handomdraai h-f-I hij zijn tegenstander te water. Een ander nummer, dat de volle aan dacht van het talrijke publiek had \va» het hinderniszwemmen. Na de 'start moesten de deelnemers een ,,kee«ie» opduiken en in een balie deponeren Vervolgens door een boei zwemmen keren, weer door de boei, „keesje" uit de balie halen en juist vóór de finish een stuk worst van een hengel hapnen Frans Hcelandt zwom en hapte het beste, zodat hij als eerste eindigde Als laatste nummer volgde een polowed strijd tussen een zevental van SI WSOV en de Gemeente. In tegenstel ling tot vorige jaren trokken nu dl gemeente-ambtenaren, die een licht» versterking hadden gekregen, aan hèt langste eind. Nadat de stand met rust reeds 4—1 in hun voordeel was eindi? de de strijd in een 7—5 overwinning Aan het einde van de avond dankt» de heer Selier voor dg belangstelling en voor de medewerking, die hij had mogen ondervinden van badopzichter Koningstein en zijn mensen, waarna de organisator, de heer J. Mols, aan de volgende winnaars de prijzen uitreikte- 40 m schoolslag dames: 1 A. Baven 40,3 sec; 2 M. Scholtens 40.5 sec- 3 t Straat 41.1 sec. L' 3 x 40 m wisselslag estafette heren- 1 Scheepsbouw I 1 min. 29 sec; 2 Werkl tuigbouw I f min. 31 sec.; 3 Torpedo atelier I 1 min. 47.1 sec. Tweekamp rubberboot: J. Smit w Bosscha, T. Bakkenes. A. J v.d. Graaf A. Scholte, A. Gieles, F. Hoelandt a! v. Drimmelen, Neperus, mej. A. Mallet Hinderniszwemmen: F. Hoelandt 45 i sec; 2 A. Gieles 48.2 sec; 3 P. Ham 52.9 sec. KOOSJE fradus wil in deze rubriek zyn beste Scorpius weer eens aan bet woord laten. U heeft hem lange tijd niet géhoord. Hij zal iets ober zijn zoontje vertellen: Mijn Koosje heeft in zijn hart een zw.ak voor mooie dingen. Hij komt daarvoor evenwel niet rond uit, maar steekt, tijdens zyn bezoeken aan hem goed gezinde bu ren, diverse snuisterijen in zijn zak. Dat stuit soms op moeilijkheden, want de aar dige mensen die mijn zoon tje zo gastvrij inhalen, né men dat niet. Kogsje zelf is zich niet van kleptomanie bewust. Daarvoor is hij, met zijn vijf jaren, nog te jong. Laatst kwam. hij thuis, dreinerig blazend op en zuigend aan een miniatuur mondharmonica. De wijze waarop hij het ding bespeel de dééd mij iets. „Daar is hij stellig niet langs gereglementeerde weg aangekomen", dacht ik, ter wijl ik maatregelen begon te nemen Mijn hond stak hui lend zijn kon omhoog, daar mee kennelijk betogend, dat hij Koosies muzikale kwali teiten niet hoog aansloeg. Deze stond met grote ogen blind door het raam te sta ren. terwijl hij erbarmelijke tonen uit het peuterige or geltje slurpte. „Ha, die Koos, wat heb je daar?", vroeg ik onnozel, gelijk iemand die naar de bekende weg zoekt. Hij stopte zijn klagen. „Een mondorgel"-, zei hij toen. „Ik speel het Wilhel mus". Omdat hij het met veel stelligheid beweerde, ge loofde ik hem. Ik had het hem gemakkelijk kunnen maken, door te vragen: „Heb je hem gekregen?", want dan zou hij zonder blikken of blozen „Ja" hebben ge zegd. Want Koosje kent nog niet de waarde van de vol strekte eerlijkheid. Hij be wees het die middag nog maals, toen ik hem aan een kruisverhoor onderwierp. Ik moest bepaald aandringen, alvorens hij mijn laatste vraag: „Hoe kom je eraan?!" beantwoordde. „In m'n zak gevallen", zei hij, mij onvervaard aan ziend. Daarna dribbelde hij weg. Het kleine instrumen- tie hield hij in de palm van zijn rechter handje geklemd. De volgende dag berichtte men mij. dat hij het bij zijn meest beminde buren van de piano had genomen. Maar toen had hij het op het kleuterschooltje al geruild voor een brandglas. LAF Qradus heeft dezer dagen bijzonder onprettige din gen vernomen. Weldenken de mensen zullen begrijpen, waarom zijn verontwaardi ging over het gebeurde zo groot is. Laat hjj u evenwel eerst vertellen, wat hem zo onaangenaam heeft getrof fen. Een vriend kwam het zeggen: „Op een schutting (daar en daar) stond een zeèr onsmakelijke zin ge schreven, ondertekend met Gradus". Uw stuksjesschrijver wil op de inhoud van het ge schrevene niet in gaan, om dat hij het gaeinnetje dat het betrof dan nog meer verdriet zou doen. De woor den op de schutting waren ongemeen beledigend en Gradus vindt het. hoogst on gepast, dat men niet alleen Gradus' naam ter onderteke ning er bij zetje, maar bovendien het volledige adres van de betrokken fa milie. Wat een laffe bezig heid, om stiekum, wannéér niemand in de buurt is, óp schuttingen te schrijven. Het is eën soort fluister- en iasterpolitiek, die niet door fatsoenlijke mensen wordt bedreven. Men kent het spreek woord: „Gekken en dwazen schrijven hun namen op muren en glazen", waarmee nog zeer zacht de waarheid is uitgedrukt. PIETJE |_|et kanariepietje is te recht, hoor, dierenvrien den. A.1 spoedig na het stuk je in deze smalle kolom metjes dwong de telefoon Gradus tot luisteren. En ja wel, de heer Van Konings- bruggen kwam het adres vragen. Inmiddels heeft hij zijn pietje, dat zwervende was op de Molengracht, dus terug. De R.K. wijkverpleegster loopt weer rond in haar verloren werkschórt. Zij dankte Gradus met een vriendelijk briefje, Maar. waarom gëen naam er onder? DUIF ^u zit men weer met een andermans duif. Bij de heer J. van Reek, Stern straat 48, kwam namelijk een postduif aanvliegen. De vogel heeft ringnummer 156707.1950. en draagt een gele concoursring, gemerkt C 801. De eigenaar, zo ver telde men Gradus, kan zijn duif aan bovenvermeld adres afhalen. met u gehad over het uithalen van nestjes. Van de week kreeg hij steenhou wer Burgers op bezoek, die zijn werkplaats heeft hal verwege de Kerkhoflaan. Dat is het laantje, dat naar de Algemene Begraafplaats te Huisduinen loopt. Tegen die werkplaats, in de klim op, had een lijster haar nest gebouwd- en drie vier jon gen ter wereld gebracht Vorige jaar werd het nest uitgehaald, en ook nu, kele dagen geleden, heeft men dat gepresteerd. De heer Burgers was daarover zeer verontwaardigd en Gradus betreurt één en an der mét hem. Uw stukjesman vertelt het even, omdat er wellicht stadgenoten zijn, die om trent deze uit elkaar gesla gen lijsterfamilie inlichtin gen kunnen verstrekken. De politie kan dan aan deze ongeoorloofde en wrede „sport" een einde maken. De Helderse speeltuinen voorzien in een grote behoefte Daarover is wellicht een ieder het met Gradus eens Ziin lijfkieker in elk geval wel, want die trok naar de Visbuurt om een foto te nemen. Het resultaat ziet u hier boven Wat een heerlijkheid zo'n glijbaan. En dan nog wel zo'n prachtiap Want wat waar is is waar, de speeltuinen liggen er mooi bij Aan de balans, verlies- en winstreke ning van het jaarverslag ontleenden wij nog enige cijfers met betrekking tot de TESO. De voornaamste bronnen van inkom sten zijn: personenvervoer f 382.255,— goederenvervoer T 143.196,—, visvervoe'r f 6.202,—, dienst op Vlieland f 6.884,-. Daartegenover staan o.a. de volgende uit gaven: steenkool f 81.675,—, materiaal, onderhoud en survey f 82.974,—, benzine en gasolie f 40.544,—, arbeidsloon f 151.950,het voordelig saldo was f 43.821,—. Het busbedrijf leverde een nadelig saldo van f 4.420,— op. De boot vervoerde in 1951: 376.120 pas sagiers ('50 359.374); 21.730 auto's ('50 21.017); 92.797 fietsen ('50 86.434). De busdiensten telden in 1951: 380.425 pas sagiers tegen 376.264 in het voorgaande jaar. De lammeren zijn duur dit jaar. De prijzen zullen, naar verwachting, schom melen tussen 65 en 75 gulden. De con ditie en kwaliteit van de lammeren is dit jaar uitstekend en er wordt een be hoorlijke aanvoer verwacht. De eerste lammerenmarkt Maan dag a.s. is gewoonlijk nogal stug en brengt nooit de hoogste prijzen. Boven dien is dit jaar de eerste markt vrij vroeg. De gemengde zangver. „Excelsior" van Den Oever, dir. de heer J. v. Glabbeek, nam Zondag deel aan het Nationaal Zangconcours, uitgeschreven door „On der Ons" te Zaandam. De Oeverse zangers(essen) wisten in de 2e afd. Gemengde Koren met 305 punten een le prijs te behalen. Het verplichte nummer was „Nacht" van L. Smeets; het vrije werk „Ave Maria" van J. Arcadelt. Voor de uitvoering van dit laatste num mer mocht het koor de bijzondere lof van de jury in ontvangst nemen. Door B en W. van Wieringen is aan de voetbalvereniging „Wiron" te Den Oever vergunning verleend tot het houden van een verloting. Het aantal loten bedraagt duizend. Zowel de le als de 2e prijs bestaat uit een dames- of heren-polshorloge. „ZANG EN VRIENDSCHAP" NAAR TWEE CONCOURSEN Het gemengde zangkoor „Zang en Vriendschap" te Hippolytushoef zal weer twee zangconcoursen bezoeken. Op Donderdag 22 Mei zal dit koor uit komen te Wassenaar in de derde af deling gemengde koren. Tevens staat het concours te Andijk op het program ma. „DE LAATSTE EER" Door de begrafenisvereniging „De Daatste Eer" is voor de uitvoering der begrafenissen een kistsluier, rokkatafalk wet bijpassend vloerkleed aangeschaft. De heer M. Kiesling, drager en contri butieophaler bij deze vereniging, heeft wegens verandering van werkkring voor beide functies bedankt. In zijn plaats is de heer C. Hille tijdelijk aan gesteld. VALPARTI. LIEP GOED AF De timmerman V. is op zijn werk ih de Wieringermeer Maandag van een 3 meter hoge steiger gevallen. Hij klaagde over hoofdpijn en een pijnlijke enkel. De ontboden geneesheer liet hem naar huis vervoeren, waar hij een paar da gen rust moet houden. De omzetbelasting op textielgo®* deren in Engeland is verlaagd om de Britse textielindustrie, waarin 100.000 arbeiders werkloos zijn, te helpen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2