Jimmy Brown en debende van Dolle Dirk K, Majolé - Keizerstraat 98 - Den Helder - Tel, 2883 Stad en Omgeving „The Dutch Swing College met uitstekend jazz-programma Verkoopactie in de Sluisdijkstraat ten bate van het zwakke kind Hoe (voor de film) in New Orleans een epidemie werd voorkomen LOGOMOTIEF Nieuws uit Wieringen Fel-rhythmische klanken in de cantine Peter Schilperoort, deskundig leider I N HET KORT V6C 3 bridge-kampioen in de tweede klasse Officieren-toneel komt met „Hartenvrouw" .Tentoonstelling in de vak school voor meisjes Marine-officieren te Hilversum beëdigd Elke gulden aankoop geefi recht op een lot BESOMMINGEN t|MUIDEN Eerste uitlotingsavond op Woensdag 21 Mei Polder „Het Koegras1' Tussen Haaks en Kuitje Uitvoering Serenata's Nederlands-Frans-Britse maritieme oefeningen Anna Paulowna MaastrichtA.P. per wiekslag Urk TWEE VISSERS OP HET NIPPERTJE GERED Vrouw met brandwonden overdekt Aanwinst voor Urker vloot „Paniek op straat" vanavond nog in Tivoli Sportfeesten beloven veel Witte doek en werkelijkheid Texel Uitbreiding Mulo-school aanbesteed Ongewijzigde premie bij „Helpt Elkander" Een hond zwerft door Schagerbrug £e$eAó ipïtkrn! Nogmaals ongepaste scherts DONDERDAG 15 MEI 1952 Peter Schilperoort is in de Nederlandse jazz-wereld één van de weinige jongens met hersenen gebleken. Met zijn verstand en zijn muzikale kennis moet het niet zo erg moeilijk zijn geweest, een zo uitstekend orkest als „The Dutch Swing College" te formeren. Hij heeft destijds, wat men noemt, de daad bij het ïr°j i ffevoe&d- Daarmee schoot hU precies in de roos, want de „nuchtere" Nederlander staat wel degelijk open voor deze muziek. Het bewijs werd onlangs geleverd door de „Dixieland Pipers", en gisteravond ten volle bevestigd door „The Dutch-Swing College", eveneens in de Marinecantine. Schilperoort heeft zich kennelijk ten 'doel gesteld, de jazz een hoger „aan zien" te geven. Dat zal hem langzaam maar zeker gelukken, omdat de lief hebbers van de als jazz beschouwde dans- en lawaai-muziek op de duur zul len kiezen voor het ware genre. Zij ko men tot de conclusie, dat de jazz, in het goede geval, door een georganiseerde groep musici wordt bedreven. Dat woord „georganiseerd" dient men niet mis te verstaan. Er wordt namelijk wel degelijk de gelegenheid tot improvise ren geboden, maar dat geschiedt dan in een logisch opgebouwde vorm op een thema, dat veelal, zoals bij de „blues" berust op enkele eenvoudige maten. Deze wijze van musiceren heeft niets te maken met het rumoer, dat uit tin- gel-tangels zeer luidruchtig de wereld wordt ingeblazen. De jazz, hoe wrang en hartstochtelijk soms gebracht, klinkt bijzonder harmonisch. „The Dutch Swing College" heeft gisteren ook laten horen, hoe niet moet worden gespeeld. En zelfs üat nummer beantwoordde naar onze smaak meer aan de bedoeling, dan de zoetsappige en valse klanken waarvoor wij in onze jeugd onze levens waagden, wanneer per rijwiel tijdig de plaats moest wor den bereikt waar zulks werd uitge voerd. T j heer Schilperoort vertelde tussen de bedrijven door het ontstaan van de jazz, de oorsprong van de blues en de veranderingen die de marsmuziek in de jazz te weeg bracht. Een en ander werd vervolgens door het orkest ge- Om half zeven begint op het Anker- park-terrein de beslissingswedstrijd gespeeld tussen de elftallen van MOK Hilversum (district I der Marinevoet balcompetitie) en CZM Den Helder (district II), Het Koninklijk Helders Mannen koor geeft vanavond een voorjaars concert in Casino, met medewerking van de sopraan Annie Schoen. De derde uitloting van KSK-pre- mies wordt vanavond om acht uur ge houden op het- open terrein aan de Spoorstraat, hoek Palmstraat. Nadat verleden week in de span nende strijd om het kampioenschap van de tweede klasse A. van de bridge- competitie H.B.C. 3 was afgevallen, zetten deze week de drie overgebleven candidaten het spel voort. V.B.C. 3 werd uiteindelijk de gelukkige win naar. De uitslagen waren: V.B.C. 3—O.B.C. 2 14—9; O.B.C. 2— Combinatie 2 17—10; Combinatie 2— V.B.C. 3 11—17. De drie tweede klasse-kampioenen. V.B.C. 2, V.B.C. 3 en H.B.C. 5, zullen nu onder elkaar moeten uitmaken, wie kampioen wordt van de gehele tweede klasse. Het kampioensviertal heeft dan het recht, een uitdaging te richten tot de titelhouder van de eerste klasse, V.B.C. 1. Op bridge-gebied vTagen dus nog enkele interessante ontmoetingen de aandacht. Onder regie van de heer Th. Smit huis heeft de Officieren-toneelvereni ging de comedie in vier bedrijven „Hartenvrouw" van A. J. Liepman, in studie. Het wordt op Woensdagavond 28 Mei en Donderdagavond 29 Mei op gevoerd in de Marinecantine. Volgende week Dinsdag en Woens dag wordt in de Vakschool voor meis jes een tentoonstelling gehouden van werkstukjes, die door de leerlingen zijn vervaardigd. Aan deze tentoon stelling zijn enkele openbare lessen verbonden, die 's middags van half drie "tot half vijf en 's avonds van ze ven uur tot half negen worden gehou-» den. demonstreerd. Er stonden vele beken de nummers op het repertoire, en op verzoek speelde het gezelschap zelfs „De speeltuin' in de stijl van deze avond. Na de pauze kon men nog be luisteren wat met een beetje goede wil en enkele „vingerhoedjes" op een dood gewoon wasbord is te bereiken. De avond werd besloten met W. C. Hardy's „St. Louis Blues", waarin alle bandleden nog een solo ten beste gaven. Daarna werden zij enthousiast toege juicht, ten teken, dat het gebodene zeer in de smaak was gevallen. Wie „The Dutch Swing Ooilege" heden avond gaat zien en beluisteren komt stellig evenzeer aan zijn trek. Daarvoor wordt wel gezorgd door: Peter Schil peroort, clarinet; Dim Kesber, clarinet; Kees van Dorsser, trompet; Wim Kol stee, trombone; Joop Schrier, piano; Dick Bakker, gitaar en banjo; Chris Bender, bas en André (drums) Te Hilversum werden gistermiddag door de commandant van het Marine opleidingskamp, de kapitein ter zee J J. Hogendoorn de volgende nieuwbe noemde officieren der Koninklijke Ma rine beëdigd: Officieren-marva der vierde klasse Kon. Marinereserve J. M. van den Berg, M. C. Roskam, T. Buisman, L. H. Kikkert, M. C. Massizzo, W. H. P M. Roelofsen, A. M. Gauw. M. M. Berends, Y. Labruyere, M. T. Janssen en G. M. J. van der Krogt. Luitenants ter zee arts der derde klasse Kon. Marinereserve J. Koene, M. S. Lingbeek, T. Landheer, K. Bier steker, P. W. Collard, W. Cornelis, Ch. de Monchy, T. Y. Kingma Boltjes en P. A. Schreuder. Adelborsten der eerste klasse C. N. Groot en J. M. van Ecktoppe. Adelborsten der eerste klasse Kon. Marinereserve G. Zweedijk, T. Schale- kamp, G. J. Hessels, W. Ch. Jiskoot, D. Gerretse, A. van Eijk, C. J. Husken, W. P. Vergunst, J. van Brakel, G. R. Damstra, L. F. de Rijk, B. van Wens- veen, Ph. R. Huizing, H. Olijrhook, K. van der Ent, F. Kalff, C. Hoek, K. Plantenga, P. M. Baak en H. Andrles- sen. Adelborst van de technische dienst der eerste klasse Kon. Marinereserve ir N. H. C. E. Zeevenhooven. Adelborst van de electrotechnische dienst der eerste klasse Kon. Marine reserve E. Atsma. Adelborst van speciale diensten der Westendorp eerste klasse Kon. Marinereserve ir J. H. Janssen. De Sluisdijkstraat-winkeliers propageren momenteel een grote verkoop actie, waarvan het batig saldo ten goede zal komen aan het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellingsoorden en Gezondheidskolonies. Zoals men wel licht weet, staat of valt deze instelling met de belangstelling van de inwoners. Dat zal men zich realiseren, wanneer men weet, dat in 1951 voor het uitzen den van onze Helderse zwakke kinderen tienduizend gulden nodig was. In een extra editie van de Sluisdykstraatkrant beveelt de secretaris van de afdeling Den Helder van het C.G., de heer C. G. Marinus, deze verkoopactie dan ook van harte bij het publiek aan. 63. In de deuropening stond boots man Fokke Friemelaar, met een hoogst ontevreden trek op zijn gelaat, die niet veel goeds beloofde. Hij is in 'n vrééselijk humeur", hoorde Jimmy meneer Kleuntjes fluisteren, echter niet zó zacht of het drong toch nog door tot de oren van bootsman Frie melaar. „Dat mag je wèl zeggen, Sjerlock", grauwde de bootsman, ter wijl hij vals naar Jimmy loerde, „maar ik zou weleris willen weten of jouw humeur zo goed zou zijn als je tegen over de persoon kwam te staan die jou 'n paar uur geleden je kunstgebit an gruizelementen heb geslagen..,.. Toen herkende Jimmy Brown de man pas. Het was een der kerels geweest die hij in de herberg De Goede Vangst getracteerd had op een paar moker-, slagen van zijn sterke vuisten. De bootsman liep langzaam op Jimmy toe. en zei dreigend; „,Nou zou ik maar s beginnen, orang óet&ng om mij vergif fenis te vragen. Ga op' je knieën leg- ge en zeg dat 't je reusachtig spijt flat je mij Maar nu was 't de boots man die zijn zin niet kon afmaken. Bij 't scheldwoord orang oetané was er een dolle woede opgeborreld in het anders zo zachtzinnige gemoed- van Jimmy Brown en voordat bodtsman Fokke Friemelaar zelfs maar kon ver moeden, wat er met hem ging ^ebeu- ren, bad Jimmy hem zulk een ont zettende opstopper verkocht, dat de bootsman dwars door de met ijzeren banden versterkte deur op de gang te recht kwam, waar- hij zachtjes'kreu nend bleef liggen. Jimmy zag 'er dp dat moment tamelijk voldaan uit. De besommingen van Woensdag zijn: trawlers IJM 32, 15000; 20 15800; 54 11.300; 1 31.000; loggers HD 71 3650; kotters IJM 210 3950. Prijzen per kg: heilbot 2.551,90, gr. tong 1.861,61, grm tong 1,161.02, kim tong 1.16—1.01, kl tong I 1.03—0.79, kl tong II 0.88—0.74, tarbot I 1.34—0.94. Per 50 kg: tarbot II 5048. tarbot III 48. tarbot IV 40—35, tongschar 37—29, schartong 20—17, gr. schol 32, grm schol 4842, kim schol 5240, kl schol I 33—32, kl schol II 36—10, schar 16— 8.50. v. haring 28—25.50, makreel 27—17, gr schelvis 2815, grm schelvis 2921, kim schelvis 30—23, kl schelvis I 27— 21, kl schelvis II 26—16. wijting 20—8, gr. gul 28—23, mid gul 27, kl. gul 17- 15, kl. leng 26—23, ham 46—38, kim hake 68. kl. wolf 36—27. poontjes 13—8. kl. kool vis zw 21—18, kl. koolvis wit 2523, gr. rode poon 3634. kim rode poon 39, kl. rode poon I 2926, kl. rode poon II 11.50—8. Pt-' 125 kg: gr. kabel jauw 16255, gr. koolvis zw. 4030,50. gr. koolvis wit 5956, gr. leng 55—44. gr. hake 170, gr. wolf 83—80. De totale aanvoer bedroeg 6100 kisten. De actie loopt gedurende de periode van Vrijdag 16 Mei t.e.m. Zaterdag 31 Mei. Besteedt men tussen deze data bij één der Sluisdijkstraat-winkeliers voor een bedrag van één gulden, dan ontvangt men daarvoor tevens een lot. Er zijn vele fraaie prijzen, zoals een theeservies voor twaalf personen (vier de prijs), een week gratis vlees (vijfde prijs), een mand kruidenierswaren (zesde prijs) en een week gratis groen te (zevende prijs). De gelükkigd winnaar van de eerste prijs valt een reis naar Parijs voor 2 personen ten deel. Voelt hij daarvoor minder, dan mag hij een reis langs de Rijn en Eifelgebergte kiezen. Houdt de winnaar in het geheel niet van trek ken, dan kan hij genoegen nemen met een Philips-radiotoestel. De tweede prijs geeft recht op een reisje naar Parijs voor één persoon, en de derde prijs op een reisje naar de Belgische Ardennen. De hoofdingelanden van de polder „Het Koegras" komen Zaterdagmiddag in hotel „Bellevue" bijeen. Op de agenda staat onder meer de vaststelling van de rekening en verantwoording over 1951, het voorstel tot aankoop van een stuk grond bij het vliegveld „De Kooy", en een voorstel inzake de overdracht van de bermsloot van de Rijksv/eg tussen Scheidingsvliet en Callantsoogervaart. Het is morgen hoog water om 0.20 en 12.15 uur en laag water om 6.05 en 19.15 uur. De temperatuur van het zee water was 13,1 graden Celsius. De welbekende Serenata's, onder lei ding van de heer Bohlen, geven op Za terdag 24 Mei in „Formosa" onder de titel „Kent u ze nog?" weer een feest avond. Naar wij vernemen, zal in dit programma een meisje debuteren, dat verdienstelijk jodelt. Een zeer jeugdige groep zal, als extra attractie, melodie tjes als „De speeltuin" en „Luilekker land" ten gehore brengen. Na afloop wordt natuurlijk gedanst. Het 121ste squadron mijnenvegers, onder bevel van luitenant ter zee der eerste klasse A. J. Bos en bestaande uit Hr. Ms. „Deurloo", „Westerschelde", „Oostersehelde", „Hollandsdiep", „Mars diep", „Volkerak" en .Borndiep", heeft gisteravond om tien uur de haven van Den Helder verlaten. Tezamen met Britse en Franse zee- en luchtstrijd krachten zullen deze schepen in het Ka naal vdbr de Franse kust deel nemen aan oefeningen in mijnenleggen en mij nenvegen. Deze oefeningen zullen onge veer tien dagen duren. De schepen wor den op 16 Mei te Cherbourg verwacht. Wij vernamen nog, dat post voor de opvarenden van dit squadron, uit te rei ken te Cherbourg, vóór 19 of 22 Mei vóór tien uur 's avonds te Amsterdam aanwezig moet zijn. De adressering dient als volgt te geschieden: naam, rang of kwaliteit, marinenummer, aan boord van Hr. Ms. (naam), Amsterdam C.S. Marine. De naam van de ha ven, waar de post wordt uitgereikt, mag niet worden vermeld. HET COMMANDO OVER DE MARVA's De hoofdofficier Marva 2e klasse H. van Slooten. commandant van de Mar va, die 30 Juni de dienst verlaat, zal, in afwachting van de benoeming van een nieuwe vrouwelijke commandant, tijde lijk worden opgevolgd door kapitein luitenant ter zee A. M. Valkenburg thans commandant van Hr Ms „Van Galen". Behalve de hoofdprijzen zullen vele premies worden uitgeloot. Dat ge schiedt op Woensdag 21 Mei, Zaterdag 24 Mei, Woensdag 28 Mei en Zaterdag 31 Mei, 's avonds om acht uur, op het open terrein Sluisdijkstraathoek Basstraat. Op de laatste avond zullen tevens de hoofdprijzen worden getrok ken De duiven der leden van „Altijd Ver der" werden bij de laatst gehouden wedstrijd te Maastricht los gelaten. Zij hadden, bij mooi weer met een stevige zuidwesten wind, 234 km af te leggen. De eerstaankomende duif vloog met een gemiddelde snelheid van 1358 meter per minuut en de laatste haalde nog een snelheid van 1243 meter. Extra prijzen waren ditmaal beschikbaar gesteld door Gebr. Tijsen, n.1. 10 kg gerst voor no 1; door C. Boerman f 2.50 voor no 2 en door A. Liefhebber 5 eieren voor elk der nummers 5 en 10. De uitslag was: A. Liefhebber 1, 2, 3, 7, 9, 16. 22 met 338 punten; Joh. Janssen 4 en 21 met 162 p; A. v. d. Zee 5 met 141 p; G. Nieuwenhuizen 6 en 10 met 234 p; G. Landman 8, 18 en 20 met 154 P; J. Blaauboer 11 en 14 met 162 p; P. Blaauboer Wz 12 en 15 met 146 p; K. Koster 13 met 77 p; A. W. de Koek 17 met 45 p: E. Janssen 19 met 29 punten. STOKVIS ZONEN N.V. (Advertentie, Ing. Med.) Bij het lichten van fuiken hebben twee zoons van de heer Van Slooten in levensgevaar verkeerd doordat hun boot plotseling zonk en beiden te water ge raakten. Beiden wisten, ondanks hun oliekleding en zware laarzen, ieder een paal te bereiken, waaraan zij zich vast klemden. Gelukkig bemerkte de derde zoon van de heer Van Slooten aan boord van de UK 26 het gebeurde. Na veel moeite is het hem mogen gelukken bei den binnen boord te krijgen. Het was op het nippertje, want de drenkelingen waren aan het eind van hun krachten. Hoewel de schade groot is door het verlies van boot en netten, heerst in het gezin Van Slooten grote blijd schap over deze redding. De vrouw van H. O. liep Woensdag middag zulke ernstige brandwonden op, dat vervoer naar het ziekenhuis nodig was. Doordat de slang van de buta-installatie afsprong, ontstond er brand; de kleding van de vrouw vatte vlam, waardoor zij zeer ernstige brand wonden bekwam. Zelfs voor haar ogen wordt gevreesd. Woensdagmorgen kwam een nieuwe kotter de Urker haven binnen, be stemd voor T. Meun, schipper van de U.K. 136. Het is een prachtig schip, voorzien van een flinke Kromhout motor. Het schip is niet alleen ge schikt voor de IJselmeervisserij, maar voornamelijk voor de Noordzeevisserij. Een mooie aanwint voor de Urker vloot. PRIJSWINNAARS VAN BEVRIJDINGSFEEST Thans zijn officieel de prijswinnaars bekend van de gehouden wedstrijden op Maandag 5 Mei. Bij het mastklimmen werd de eerste prijs toegekend aan M. Bakker; bij de stoelendans voor dames was de eerste prijs voor mej. H. Bak ker en bij de wedstrijd voor heren voor F. Hoekstra. Het fietsen met hinder nissen werd gewonnen door J. van der Kooi. Binnenkort zal de uitreiking der prijzen plaats hebben. VOORZITTER GEREF. KERK BEDANKT Ouderling W. Metz heeft zijn functie van voorzitter van de kerkeraad der Geref. kerk neergelegd. In zijn plaats werd benoemd ouderling K. Romkes. EXAMEN BIJ NAT. RESERVE Bij het examen van de Nationale Re serve voor het diploma van gediplo meerd soldaat, slaagden vijf candidaten. Twee slaagden voorwaardelijk en drie werden afgewezen. BEVORDERING BIJ DE LUCHMACHT Onze plaatsgenoot D. Zeeman werd bevorderd tot le luitenant bij de lucht macht, afdeling Straaljagers. Hij is thans aangesteld als beroepsofficier. Een goéde fiets moet mef de nauwkeurigheid van een uur werk gemonteerd wórden. De vakmensen van „Locomotief", meesters in hun ambacht," wéten waar het op aan komt! Het resultaat' LOOPT LICHTER! Vertegenwoordiger Frame van hoogmagnesium-itaal De Wieringer Sportraad, vorig jaar gevormd door samenwerking tussen verschillende sportverenigingen, zal tij dens de Pinksterdagen aandacht vra gen voor een goed programma.. Het bevat demonstraties van verschillende takken van sport die tot dusverre hier niet werden beoefend. Op eerste Pinksterdag zullen om 2 uur een basketball-demonstratie en om half drie een volleyball-demonstra- tie worden gehouden. De hierna te spelen voetbalwedstrijd KFCZW zal velen een gang naar het Succes terrein doen ondernemen. De tweede dag zal met een muzi kale rondgang der Koninklijke Har monie worden geopend. Op het Suc ces-terrein zullen wederom verschil lende sportevenementen plaats vin vinden, waaraan medewerking wordt verleend door de plaatselijke zuster vereniging, de gymnastiekvereniging en de handbalvereniging. De laatste vereniging zal met een dameseftal tegen haar oude rivaal „Vlug en Vaardig" uitkomen. Deze sportmid dag wordt met een ontmoeting van het Wieringer jeugdelftal tegen het Hel ders jeugd-elftal besloten. Beide dagen worden met een ker mis d'été opgeluisterd. J7LIA Kazan heeft voor de Twentieth Century Fox een spannende film gemaakt over een origi neel gegeven. In de ha venwijk van New Or leans is een volkomen onbekende man ver moord gevonden. Natuur lijk spant de politie zich in om de dader te vin den, maar de zaak wordt pas interessant, wanneer blijkt, dat de vermoorde aan longenpest zou zijn gestorven, als niet een paar wrede kogels een einde aan zijn leven had den gemaakt. Het kon niet anders of de moor denaar moest zonder het zelf te weten met deze uiterst gevaarlijke ziekte besmet zijn. Geen wonder dat de Amerikaanse gezond heidsdienst, in casu dr Reed (Richard Wid- mark), alles op alles zet om een epidemie te voor komen. De moordenaar en zijn medeplichtige n bezorgen de politie de grootste moeite. Een wil de jacht wordt ontketend, die zijn hoogtepunt vindt in een enorm veem, waar voor enige honderddui zenden dollar aan koffie ligt opgeslagen. Tijdens zijn vluchtpogingen komt de moordenaar met tien tallen mensen in vluch tig contact, hij raakt et telijke balen koffie aan, kortom, van minuut tot minuut wordt het gevaar van een niet meer te stuiten epidemie groter. De plichtsgetrouwe Reed boekt echter succes, de gevaarlijke Blackie wordt gegrepen, en dr. Mackay chef van de gezond heidsdienst kan de of- ficVle verklaring publi ceren. dat hij het gevaar geweken acht. Zo mogen we aannemen, dat dr. Mackay de hoogste lof oogst, terwijl Reed tevre den mag zijn met de toe wijding waarmee zijn geduldige vrouwtje hem na gedane arbeid ont vangt. Een beetje scham per merkt Reed ten slotte op, dat zijn uniform al weer naar de stomerij moet. De rekening van de vorige behandeling (een niet te declareren uitgave....) is nog niet eens betaald! We zullen ons niet af vragen, of de autoritei ten van New Orleans geen andere maatregelen zouden nemen, wanneer een dergelijk geval zich in de werkelijkheid voor deed. Waarschijnlijk zou den zij een cordon om de stad trekken en de grootst mogelijke publiciteit aan het acute gevaar geven. In „Paniek op straat" gaat het anders. De hier gevolgde methode is in derdaad beter, wanneer het er alleen maar om gaat een spannende film te ensceneren. Het resul taat, dat de moeite van een gang naar de Tivoli bioscoop zeker loont, kan men alleen vanavond nog zien. Bij de aanbesteding van de uitbreiding der Mulo-school te Den Burg werd als volgt ingeschreven: C. Keyzet, Den Burg, metselwerk, f 28.275,—S. Timmer, Oos terend, schilderwerk, f 2440,G. J. Witte, Den Burg, metselwerk, f 26.234,—; Gebr. Timmer, Oosterend, timmerwerk, f 20.300,—; Rentenaar, Oosterend. electra, f 2817,—; Vonk, Den Burg, schilderwerk, t 1800,—; Fa. Bakker en Koorn, Den Burg timmerwerk, f 22.800,—; Schellingen, Den Helder, loodgieters'werk, f 4070,—; idem, electra, f 2680,idem, gecombineerd. 6600,J. Daalder, Den Burg, timmer werk, 20.530,—;- D. Trap, Oosterend, metselwerk, 27.000,—; Fa. Wed. Voigt, Den Burg, metselwerk, f 24.300,J. Ag- ter, Den Burg, electra, f 1946,—'; idem, loodgieterswerk, f 3765,—; Fa. Schutte! Den Helder, timmer- en metselwerk, 44.600,—; J. Dekker, Den Burg, schil derwerk, f 1725,—; Gebr. Bruin, Den Burg, timmer- en metselwerk, 47.705.—; Fa. Duin, Den Burg, timmer- en metsel werk, f 45.500,-; J. Oele, Den Burg. lood gieterswerk. 3656,—; M. Bakker Den Burg, electra f 1980,. Laagste inschrijver voor het schilder werk was J. Dekker, voor hét loodgieters- werk J. Oele en voor de electrische in stallatie. J. Agter. Voor een gelijk bedrag schreven in Gebr. Timmer en Fa. Wed Volgt met Fa. Schutte, Deh Helder. Het werk is nog niet gegund. TONEELCURSUS GAAT NIET DOOR De toneelcursus, die de toneelvereni ging „Het Masker" deze zomer vóórhaar leden zou doen geven door Ton Lutz gaat niet door De heer Lutz heeft zich namelijk uit de Ned. Amateur Toneel Unie teruggetrokken. Het was deze or ganisatie, die het de aangesloten ver- telnj^n'11108611^ maakte toneelIe«en TAFELTENNISWEDSTRIJD READY-BLANCO Zondae k°mt de Helder se tafeltennisvereniging „Blanco" naar Tessel om een sportief weekend door te brengen by „Ready". In het kamn- hotel „Bos en Zee" te De Koog zullen flitsen''6 bailetjes over de groene tafels WAT DE BIOSCOOP BRENGT Zondag- en Maandagavond draait in de Oranjeboom „Mensen in 't wit" een film naar het boek van" Helen Achw 7ondflan'Sdd°SPltal" Zatcrdag3vond en Zondagmiddag kan men lachen om de dwaze avonturen van de» Engelse kn miek Frank Randle als soldalt en als burger in „Buitengewoon verlof". In de vergadering van commissarissen der Onderlinge Vee- en Paardenverze- kerings Mij. „Helpt Elkander" te .Wie- ringen werd de premie over het tijdvak 1 November 19511 Mei 1952 ongewij zigd vastgesteld op pet der verze kerde waarde. Over deze periode werd er een verlies geleden van f.500... In de rondvraag gingen stemmen op om artikel 5 van reglement B. te wij zigen en op een bestuursvergadering nader te bezien. Volgens dit artikel die nen veulens boven de leeftijd van drie maanden ingeschreven te worden .naar waarde. Artikel 13 van ditzelfde reg lement onderging: wel eert wijziging, daar werd vastgesteld, dat dp uitke ringsregeling van paarden boven twin tig jaar voortaan 80%' (whs 60%) be dragen. Eén der leden van „Dierenbescher ming" uit Schagerbrug dee de ons me de, dat momenteel een mooie, grote zwarte herdershond door Schagerbrug zwerft. Het dier is vermoedelijk afkom stig van Wieringen. Inlichtingen ver strekken de postcommandant van de' rijkspolitie te Schagerbrug, telefoon K 2247—225, of de heer Van Loenen, tele foon K 2247—272. De hond is al sinds Zondag in Schagerbrug. PLAATSING van deze stukken bete- kent niet, dat de redactie met de in houd instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. Mijnheer de redacteur, Het artikeltje in Uw blad met het opschrift „Ongepaste scherts" trok mijn aandacht en naar mijn mening is dit opgeschroefd en tendentieus door slechts gedeelten uit het gesprek" te lichten. Het lijkt mij billijk, dat U ook die gedeelten opneemt, waartoe ik het gesprek, zoals dit tijdens de Raadsver gadering van 7 dezer werd gevoerd, hieronder meer volledig weergeef: De heer Glim bepleit het plaatsen van een korf op het woonwagenkamp om daarin papier en afval te kunnen de poneren, waardoor de vuilnisophaal* dienst de verspreid liggende papieren niet zou behoeven te verzamelen. De Voorzitter ziet hier weinig heil in en zegt, dat een woonwagenkamp niet te vergelijken is met een plant* soen. Onder de trekkende bevolking zijn elementen met een andere opvat ting dan gewone mensen, wat de vast» bewoners van het woonwagenkamp meermalen tot hun ongenoegen onder* vinden. Indien de heer Glim hier een paedagogische taak ziet, wil hy hem daarin evenwel niet beletten. De heer Glim attendeert vervolgens op de constructie van de W.C. wat de zichtbaarheid betreft, hetwelk hij ook reeds in ren vorige vergadering heeft gedaan. Hij constateert, dat daarin nog geen verandering is gebracht. Hy vindt voorts één W.C. onvoldoende. De Voorzitter zegt, dat hij reeds op dracht tot verandering heeft gegeven. Hoge verwachtingen koestert hij daar van niet. Toen hij dezer dagen te' plaatse wandelde, constateerde hij we derom. dat woonwagenbewoners in het riet zaten om hun behoefte te doen. Hij vreest, dat aan deze methode toch door de trekkende bevolking de voor keur zal worden gegeven. Ook een hond is het moeilijk te Ieren van een W.C. gebruik te maken. De heer Glim zegt, dat een mens toch geen hond is. De Voorzitter merkt op, dat zij dit gemeen hebben dat het beiden zoogdia* ren zijn. Anna Paulowna. Mei 1952. De secretaris der gemeente Anna Paulowna, C KEIJZER. Noot van de redactie Voelt u de fijne nuance?"

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2