Puistjes D.D.D. Het motorwegverkeer gaat gebukt onder te zware lasten AlbertBassermann overleden Ontheffingsaanvrage van Ds. J. J. Loos trekt veler belangstelling kt Êt V# per 20 f? v n. m. stuks Tegelzetter bleek ook meester in het „zetten" van kraakjes Winterse droom in de zomer MELKCHOCOLADEKORRELS KoM B&iieJk. Jaarvergadering van de K N A C. Kurt Jooss brengt enige nieuwe balletten STAATSOPDRACHT VOOR TONEELSTUK Werken over Amsterdams havenleven bekroond „De burgers van Calais in Arnhem Het mysterie van de vermiste bruid Eerste Duitse schip te water gelaten Door Amerikaans blad ,,Time" geïnterviewd KERKELIJK NIEUWS Overeenkomst met V.S. over de bevoorrading DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID! Vier jaar opsluiting geëist Een eeuw onderwijs in .dorre cijfers Postbode verduisterde brieven met geld Prins Bernhard bezoekt Zuid Limburg ZES JAAR GEËIST WEGENS MOORD OP BABY Het goede blijft goedkoper! 90 ct. 250 g. Broekhuizen start goed in driebanden tournooi De Bondsploeg tegen Oostenrijk B De route de France Drie jaar voor messensteker VRIJDAG 1G MF.I 1952 De zware lasten, waaronder het mo torwegverkeer gebukt gaat, vormden op de gisteren te Den Haag gehouden jaarlijkse algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Automo biel Club een uitvoerig punt van be spreking. Sinds de bevrijding heeft het motorwegverkeer, aldus het jaar verslag, ruim 524 millioen gulden meer opgebracht dan aan verbetering of aanleg van wegen en bruggen in Ne derland is besteed. De Duitse toneelspeler Albert Bas- sermann is Donderdagavond te Zürich in de ouderdom van 85 jaar tengevolge van een beroerte overleden, kort nadat hij per vliegtuig uit New York was aangekomen. Bassermann werd op 7 September 1867 te Mannheim geboren. Nadat hij aanvankelijk scheikunde studeerde, ging hij al spoedig naar het toneel. Hij trad van 1899 tot 1915 op in het „Deutsche Theater" en het „Lessing- Theater" te Berlijn, waar hij naam maakte door zijn sterk pérsoonlijke vertolking van verscheidene rollen uit stukken van Ibsen. Na 1915 vervulde hij meestal met zijn vrouw Else Schiff gastrollen aan Duitse theaters. Hieraan kwam een einde, toen in 1934 te Leipzig een engagement aan zijn vrouw werd ge weigerd. Bassermann vertrok naar de Verenigde Staten, waar hij bleef tot 1946. Na enige tournees in West-Europa, waarbij o.m. Nederland werd bezocht, keerde het echtpaar Bassermann in 1949 naar Duitsland terug. Het „Ballet Jooss", dat dezer dagen de mijnfeesten in Heerlen heeft opge luisterd, zal 10 en 12 Juli voorstellingen in de Kurzaal te Scheveningen geven. Voorts heeft het openluchttheater in Bloemendaal twee voorstellingen vast gelegd en wel op 6 en 13 Juli. Daarna zal het „Ballet Jooss" o.a. op 5 Juli in het Grandtheatre Gooiland te Hilver sum en 9 en 11 Juli in de Stads schouwburg te Amsterdam optreden. De eerste uitvoering in Nederland van het nieuwe grote ballet van Kurt Jooss (een ballet uit deze tijd) „Der weg im Nebel" staat o.a. op het pro gramma. Ook het nieuwe ballet „Di thyrambe" van Kurt Jooss zal worden uitgevoerd, alsmede enkele herhalingen van „De groene tafel". Voorts zullen „Le Bosquefe", „Colombinade" en an dere balletten ter opvoering komen. De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is voorne mens in 1952 een opdracht te verlenen tot het schrijven van een toneelstuk. Om mede te kunnen dingen naar een opdracht tot het schrijven van een toneelstuk dienen gegadigden, die van Nederlandse nationaliteit moeten zijn, vóór 1 September 1952 aan inhouds opgave van een oorspronkelijk, nog niet gepubliceerd of opgevoerd Neder lands toneelstuk van hun hand en het eerste bedrijf van dit stuk in zesvoud in te zenden bij het departement van O. K. en W„ afdeling kunsten, bureau toneel en letteren, Prinsessegracht 21, 's-Gravenhage, met vermelding „me dedinging toneelopdracht-1952", waar ook reglementen op schriftelijke aan vrage te verkrijgen zijn. Ter gelegenheid van de opening van het Amsterdam-Rijnkanaal heeft de ge meente Amsterdam een prijsvraag uit geschreven voor de beste tekeningen, aquarellen, etsen en litho's over de ha ven. Mededinging stond open voor in de hoofdstad of omgeving werkende kunstenaars. De eerste prijs, groot f 1000.is toe gekend aan Lex Horn, de tweede prijs, groot f 500.aan Jacob Kuijper en vijf derde prijzen, elk groot f 250. aan H Broer, A. Buijtendijk, H. van Gemert, Th. Kroeze en Frans Wiegers. Dertig van de beste inzendingen, waaronder de bekroonde werken, zul len in een der zalen van het Stedelijk Museum worden tentoongesteld van 22 Mei tot 15 Juni. De beroemde beeldengroep van Ro öin, de „burgers van Calais", is gisteren in Arnhem gearriveerd. Zij zal worden geplaatst op de grote internationale tentoonstelling van beeldhouwwerken, die in het park Sonsbcck in Arnhem zal worden gehouden. Romeinse graven in Nijmegen De Rijksdienst voor het Oudheidkun dig Bodemonderzoek heeft te Nijme gen belangrijke opgravingen gedaan. Op de Markt werd Woensdag een Ro meins graf blootgelegd, dat dateert uit het jaar 200 na Christus. Voorts werd onder de fundamenten van de voorma lige Broerskerk eveneens een Rome'l graf blootgelegd. Tevens werden daar enige potjes uit de vierde eeuw gevon den, waaronder een vaasje, waarop Woorden stonden „Vivas' (Dat g J leve). UITREIKING P- C. HOOFJP?IJ®ii. De staatssecretaris van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen zal op 21 Mei om 15.30 uur op het Mmdersiot de staatsprijs voor letterkunde Hooftprijs) 1951 uitreiken. Ook de voorzitter, jhr. mr. J. Th. i zbnV«n yen' besprak deze situatie hPt v„„i°Pe1'ngSrede' Spreker noemde m 1 j l gezien, dat in verhouding volrijp f® belastingopbrengst geen baaromtoU j worden beschlk- rppi. 1 l.om de urgentste werken kn ht i i spoed en zonder be- 7?rh1=1' 16 maken' Dit Wreekt ach later. Men vergeet nog steeds, al- o»L f voorzitter, dat een modern we- deelte W™5"1 gelukkig enkele ge deelten bestaan, voor Nederland geen luxe is. Een uitstekend wegennet en boven#? 1 Iage benzineprijs vormen bovendien een van de beste „selling pomts om automobilisten uit den .?erïde, tot ons land te trekken met h.ellz.ame gevolgen daarvan voor ?"ze deyiezenpositie. Juist de laatste jaren blijkt deze factor van hoe lan ger hoe groter betekenis. Parkeren Bovendien, zo zeide de heer Smits \3n °yen' £aat er bijna geen jaar voorbij, of er moeten nieuwe heffin gen worden betreurd of toekomstige Belastingen worden gesignaleerd Zijn grote bezorgdheid uitte hij over het aanhangige wetsontwerp inzake beper king van de parkeerheffingen, waar van het vermoedelijke averechtse re sultaat zal zijn, dat de gehate geld- ophalerij bij het overdag parkeren niet de kop zal worden ingedrukt, terwijl vele gemeenten zich zullen haasten van de gesanctionneerde mogelijkheid tot de instelling van een heffing voor het s nachts laten staan, te profiteren. Volgens berichten in de Italiaanse bladen over de kwestie van de jong getrouwde vrouw, die tussen Napels en Paestum spoorloos verdwenen zou zijn met de auto van haar echtgenoot, terwijl deze op zoek was gegaan naar een monteur, schijnt men als resultaat van de nasporingen der politie tot de conclusie te zijn gekomen, dat het ge hele verhaal van de verdwijning ten slotte slechts fantasie zou kunnen zijn van de zich noemende Rudolf van Ste- phen, die uit Rotterdam afkomstig zou zijn doch wiens identiteit zoals reeds gemeld van bevoegde Nederlandse zijde niet bevestigd is kunnen worden. Niemand schijnt de auto van het paar in werkelijkheid gezien te heb ben, ofschoon er niet ver van de plaats waar auto en bruid verdwenen zouden zijn, verscheidene huizen staan, aldus meldt Afp. Van Stephen heeft aan de politie verklaard, dat zijn gehele bezit met de auto verdwenen is. Volgens een bericht van het West- duitse persbureau DPA wordt ander zijds gedacht aan de mogelijkheid dat de jonge vrouw op eigen gelegenheid is verdwenen. (Advertentie, mg Med.j Voor het eerst sinds het einde van de oorlog is op een scheepswerf van Bremen een schip te water gelaten. Onder aanwezigheid van talrijke autoriteiten glijdt de Werratalin z'n element. Ds J. J. Loos, Ned. Hervormd pre dikant te Hilversum, die ontheffing heeft gevraagd uit zijn predikambt, heeft door deze daad plotseling de pu blieke belangstelling ten volle op zich gericht gezien. In het eerste bericht omtrent deze ontheffingsaanvrage werd gewag gemaakt van het feit, dat ds Loos deze aanvrage had gedaan omdat hij voornemens was over te gaan tot de R.K. kerk, van welk voornemen ook mededeling werd gedaan in een kanselboodschap, die Zondag in de Hervormde kerken te Hilversum ls voorgelezen. Woensdag werd bericht, dat ds Loos was teruggekomen op zijn besluit om over te gaan tot de R.K. kerk, maar dat hij zijn ontheffingsaan vrage had gehandhaafd, omdat hij zich niet kon verenigen met de nieu we kerkorde in de Hervormde kerk. In een onderhoud, dat hij ons toe stond, heeft ds Loos bevestigd, dat hij op zijn besluit was teruggekomen om over te gaan tot de R.K. kerk. Daar tegenover staat, dat hij „sterk katho- liserend in zijn overtuiging is, maar nog niet tot een beslissing is kunnen komen over de verdere richting, die hij volgen zal. hetzij in Anglicaanse of R.K. richting" De weg daartoe, zei- de hij te hebben overgegeven in de handen van God. Wereldbelangstelling D e zaak is inmiddels uitgegroeid 1 ver boven plaatselijk of zelfs na tionaal formaat. Er is in deze enkele dagen een wereldinteresse groeiende, waarvan onder meer een duidelijk be wijs is, dat ds Loos die zich overi gens aan alle openbaarheid tracht te onttrekken - ook door het Amerikaan se weekblad „Time" is geïnterviewd. Op de vraag, of ds Loos gevolg zou geven aan het plan om dezer dagen NED. HERV. KERK: Beroepen te Bedum: N. v. d. Veen te Heenvliet; te Neerlanbroek: D. B. v. Lokhorst te Bergsenhoek; te Sleeu- wijk (toezegging): W. J. Hettinga te Vuren en Dalem. Bedankt voor Poortvliet: G. C. Roosendaal te Lien- den: voor Nieuw Lekkerland: J. R. Cu perus te Doornspijk. GEREFORMEERDE KERKEN: Beroepen te Oudewater: J. Firet te Zuid-Beyerland. GER. KERKEN (pnd. art. 31 K.O.): Bedankt voor Middelburg: H. van Tongeren te Rouvecn. een te Hilversum te houden oeucume- nische conferentie te leiden, antwoord de hij, dat dit Wél waarschijnlijk is. „In deze kring heerst een sterk katho- lisqrende geest", zo zeide hij, „het geen nog niet inhoudt, dat dit in R.K. geest is". HERVORMDE VLOOT- EN LEGER- PREDIKAN'' EN BIJEEN De sectie kerk- en strijdkrachten van de raad voor de herderlijke zorg der Ned. Herv. Kerk belegt op 28 en 29 Mei te Doorn een conferentie voor Her vormde vloot- en legerpredikanten om gezamenlijk de problemen onder het oog te zien, die er voor de N.H. Kerk als geheel, en voor de Hervormde leger predikanten in het bijzonder, rijzen rondom het probleem der bewapening. Onze troepen in Korea De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson. en de Ne derlandse ambassadeur te Washington, dr Van Royen, hebben gisteren een overeenkomst getekend, waarin o m. de Nederlandse regering op zich neamt, voor de voorraden, die de V.S. aan de Nederlandse strijdkrachten in Korea leveren en de diensten, die haar wor den bewezen, in dollars te betalen. Het betreft hier overigens geen nieuwe overeenkomst, doch het officieel vast leggen van een reeds in de practijk gevolgde werkwijze. De nieuwe opperbevelhebber der ver bonden strijdkrachten in Korea, gene raal Mark Clark, heeft zich in een verklaring zeer prijzend uitgelaten over het optreden der Nederlandse troepen. I Dezelfde kwaliteit- Dezelfde 100 °/o Virginia ASWra en reeds 30 jaar (Advertentie, ing. Med.) De vijf en dertigjarige Amsterdamse tegelzetter, die gisteren voor de recht bank in zijn woonplaats verantwoor ding van zijn daden had af te leggen, bleek ook een meester te zijn in het zetten van kraakjes. Hij gaf toe door middel van braak uit een huis in Naarden een gouden horloge, kettingen en sieraden te heb ben ontvreemd. Een inbraak in Bloe mendaal leverde hem een heren- costuum, een winterjas, een fototoe stel, een verrekijker, een electrische klok en broches op. Ook leende hij ergens een regenjas, die nooit meer in handen van de eigenaar kwam. De Officier van Justitie meende, dat K., die reeds negen veroordelingen achter de rug heeft, een zware straf Beeld van sterke groei Dezer dagen is een boek verschenen onder de titel „De ontwikkeling van het onderwijs in Nederland", samen gesteld door het Centraal Bureau voor de Statistiek. De gegevens gaan terug tot 1850. Onze bevolking verdrievou digde in een eeuw. De omvang van het hoger onderwijs steeg tot het vijfen- twintigvoudige en het middelbaar on derwijs zelfs tot het veertigvoudige. Het nijverheidsonderwijs vertoonde vooral in de laatste tijd een snelle groei en was in 1950 met een kwart millioen leerlingen de omvangrijkste tak van voortgezet onderwijs. Een kwart van de Nederlandse jeugd van 12 tot 25 jaar geniet thans nog onderwijs. Ook nu nog omvat het lager onderwijs met 1 yk millioen leerlingen het grootste aantal dergenen die onderwijs ontvan gen. Opvallend zijn ook de financiële reeksen. Terwijl in 1860 het onderwijs de overheid 3 millioen gulden kostte was dit in 1948 375 millioen. Drukt men de uitgegeven gelden uit in een z.g. „standaard-gulden", dan blijkt dat de uitgaven tot 1935 stijgen. Na dit jaar treedt een daling in (uitgedrukt in guldens per inwoner: 1860: 1, 1935: 22, 1948: 17). De rechtbank heeft het idee, dat bij het Rotterdamse PTT-personeel ver schillende personen zijn, die zich aan brieven vergrijpen. Dit zeide de pre sident van de rechtbank aldaar gisteren tegen een drie en twintigjarige be steller, die bekende zich enige brieven te hebben toegeëigend, ze te hebben weggemaakt of vernietigd en geld uit de brieven te hebben gestolen. De pre sident voegde de besteller, een zekere Van der V. toe, dat hij dit gedrag niet anders dan als een „misselijke daad" kon betitelen. „Men moet de post kun nen vertrouwen." De officier van Justitie eiste tegen verdachte een gevangenisstraf van een jaar met aftrek. Over veertien dagen volgt de uitspraak. verdiende. Hij eiste daarom een ge- vangenistraf van vier jaar. Verdachtes raadsman voerde aan, dat K. alleen wegens verduistering van de regenjas was gedagvaard en vrijwillig de in braken had bekend, omdat hij nu vol komen schoon schip wenste te maken, hetgeen voor hem pleit. De verdedi ger vroeg de straf daarom deels voor waardelijk te geven. Op 29 Mei zal de rechtbank uitspraak doen. Reeds gisteravond bij de première van de nieuwe ijsrevue in het Amster damse Carré stond aan de Amstel een Noordhollandse autobus geparkeerd. Naar men mag verwachten, zal dezt bus vele navolgers hebben, gelijk dat steeds het geval "is, wanneer daar in CarJé iets moois en groots te zien is. Dat laatste valt zeker te zeggen van „Winterdroom", onder welke titel Alex Wunnink deze nieuwe ijsrevue brengt. Zij is van een oogverblindende schoon heid en de danskunst-op-de-gladde- ijzers wordt tot in de perfectie opge voerd. Tot dit laatste bestond temeer gelegenheid omdat de ijsvloer van be duidende omvang is en een gedeelte van de zaal in beslag neemt. In tegen stelling tot vorige keren is ditmaal ge streefd naar het behoud van het karak ter van een revue en valt „Winter droom" geenszins aan te duiden als louter variété-programma op het ijs. De revue biedt tal van kleurrijke num mers, waarvan wij in het bijzonder noemen het bruiloftsfeest, waarin zelfs een sjees met een „heus" paard de ijs vlakte oprijdt. Een ander succesvol tafereel was de verschijning op de schaats van Churchill, Truman en Sta- lin, in gezelschap van minister Lieftinck. Zuiveren ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Advertentie. Ing. Med.) uuuu cji uc nuiu gcneeüi Prins Bernharo zal op Maandag 26 en Dinsdag 27 Mei een studiebezoek aan Zuid-Limburg bringert. De Prins zal besprekingen voeren met tal van provinciale autoriteiten over allerhan de vraagstukken, dit gewest betreffen de, en verder bezoeken brengen aan belangrijke industrieën, zoals de ENCI en de Kon. Ned. Papierfabrieken te Maastricht en de Cristal-Sodafabriek te Herten. Voor de rechtbank te 's-Hertogen- bosch is een gevangenisstraf van zes jaar geëist tegen 'n 31-jarige chauffeur uit Gemert, die in Januari j.1. zijn pas geboren kind van het leven heeft be roofd. De man handelde volgens de wens van zijn vrouw, het paar was in November gehuwd. 'n Boterhambelegging die nooit verveelt 1 P)E toch reeds zo omvangrijke dieren- wereld blijkt, wat het aantal be treft, nog groter te zijn dan zelfs Theo- door wist. Thans heeft een entomologi sche expeditie naar het Krugerreser- vaat in Zuid-Afrika daar een honderd tal tot nu toe onbekende insectensoor ten ontdekt, alsmede insecten, welke men in Zuid-Afrika reeds uitgestorven waande. Boven Centraal-Palestina en het gebied van Jeruzalem heeft men insecten waargenomen, die wèl bekend zijn, doch zeer ongewenst, namelijk grote wolken van milliarden sprink hanen. De regering heeft een groot scheepse bestrijdingscampagne op touw gezet. Twaalf manschappen van de Zuidafrikaanse luchtstrijdkrachten in Korea hebben uit onderdelen van ver ongelukte en afgekeurde vliegtuigen een „verbeterd Mustang-model" ge bouwd. dat nota bene twintig a vijf- en-twintig kilometer sneller bleek te zijn dan de andere, „officiële" toestel len van de escadrille. Het bouwsel wordt thans voor vluchten tegen de vijand gebruikt, q De bezoekers van Sstniet storenIk schrijf een geheim rapport voor de krant Parijs Rebben het dit jaar tot dusver hoger opgezocht dan de voorgaande jaren. De belangstelling voor de Tour Eiffel is namelijk ongekend groot. Voor al tijdens de Paasdagen heeft de Eif- feltoren alle records met grote cijfers geslagen wat betreft de entréebiljetten van de Parijse monumenten. Er wer den namelijk 70.137 opstijgingen in zes dagen geregistreerd. De Are de Triom- phe ontving op beide Paasdagen zeven duizend bezoekers, o Deze week zijn tien directeuren en hoofdredacteuren van vooraanstaande Japanee dagbladen in de Franse lichtstad aangekomen voor een verblijf van een dag of veertien. Of zij een louter zakelijk bezoek bren gen of daar het herstel van de Japanse onafhankelijkheid gaan befeesten, is Theodoor niet ter ore gekomen. In 1951 zijn in Frankrijk 3418 personen door verkeersongelukken om het leven gekomen, terwijl 41.731 personen wer den gewond. Drievierde gedeelte van deze ongevallen moet worden toege schreven aan onvoorzichtigheid van de weggebruikers. Te Lausanne werd een aanvang ge maakt met het tournooi om het Euro pees kampioenschap driebanden. De resultaten van de eerste parten luiden: Broekhuizen (Ned.) 50 73 10 0.684 Siguret (Frankr.) 38 73 4 0.520 Tiedtke (Duitsl.) 50 69 5 0.724 Leitgeb (Oostenr.) 33 69 4 0.478 Ventura (Italië) 50 91 3 0.549 Aeberhard (Zwitserl.) 49 91 3 0.538 Vingerhoedt (B.) 50 56 7 0.892 Fauconnier 47 56 5 0.839 Ventura 50 62 7 0.806 Fauconnier 47 62 5 0.758 Broekhuizen 50 67 6 0.746 Aeberhard 37 67 2 0.552 Tiedtke 39 54 8 0.722 Siguret 50 54 7 0.925 Vingerhoedt 50 56 4 0.892 Leitgeb 38 56 5 0.678 Na de eerste dag leidt de Belg Vin gerhoedt met 4 matchpunten en een algemeen gemiddelde van 0.982. Onze landgenoot Broekhuizen, die met 10 de hoogste serie van de eerste dag no teerde, bezet de tweede plaats, even eens met 4 matchpunten, doch met een gemiddelde van 0.714. De Nederlandse bondsploeg, welke Donderdag 22 Mei t.g.v. de Olympische Dag in het Stadion te Amsterdam tegen Oostenrijk b uitkomt, is door de Keuze commissie. van de K.N.V.B. als volgt sa mengesteld: Landman (Sparta)Oden- thal (Haarlem) en Alberts. (Vitesse); Wiertz (DWS), Hendriks (Vitesse) en Biesbrouck (RCH) (aanvoerder); Van der Kuil (VSV), Bennaars (Dosko), Van Roessel (Willem II), Mommers (Willem II) en Clavan (ADO). Reserves zijn: Van der Land (HBS), De Jong (ADO), Van Schijndel (SVV) en Kuneman (HBS). De elfde etappe van de route de France, die van Tarascon-Sur-Ariege naar le Boulou liep over een afstand van 166 kilometer, is gewonnen door de Deen Andersen. Hij noteerde een tijd van 4 uur 36 min. 4 sec. De ver dere uitslag luidt: 2 Gay (Centraal Frankrijk) zt., 3 Verhoeven (Belgie) 4 uur 36 min. 43 sec., 4 Pele (Bretag- ne) z.t., 5 Guitard (Centr. Frankrijk) 4 uur 36 min. 48 sec., 6 Petotot (Pa rijs) z.t., 7 Degrande (Champagne) z.t., 8 Maanen (Ned.) 4 uur 37 min. 12 sec., 9 Nolten (Ned.) z.t., 10 Perdoen (Vlaanderen) 4 uur 37 min. 15 sec. In het algemeen klassement behoudt Nolten met een totaaltijd van 43 uur 20 min. 9 sec. de leiding. Tweede staat de Belg Adriaenssens met 43 uur 24 min. 56 sec. Faanhof vierde te Boeringhe Een te Boesinghe gehouden wieler wedstrijd voor professionals werd ge wonnen door de Belg Buyl, die de af stand van 165 kilometer in 4 uur 10 min. aflegde. Met deze tijd sloeg hij zijn landgenoot Ollivier met een lang- te. Derde werd De Wachter (Belg.) en de Nederlander Faanhof kwam op de vierde plaats. De tweede Neder lands deelnemer an deze course, Voor- ting, eindigde als negende. Er waren 93 renners gestart. SONNET WEER VERZORGER VAN NEDERLANDSE TOUR-PLOEG De bekende Fransman Leon Sonnet zal wederom als soigneur optreden voor de Nederlandse Tour de France- ploeg. Als mecanicien zal Aime Montil- lot, die vorig jaar de Franse nationale ploeg als zodanig diende, optreden. Indonesiërs naar Olympische Spelen te Helsinki Indonesië zal op de Olympische Spe len te Helsinki worden vertegenwoor digd door de athleet Sudarmadja, de zwemmer Suhharko en de gewichthef- fer Thio Giang Hwie. Indonesië is thans voorlopig erkend door het Internationale Olympisch Co mité. LAURO SALAS WERELDKAMPIOEN LICHTGEWICHT Te Los Angeies werd een wedstrijd gehouden om het wereldkampioenschap lichtgewicht boksen tussen de Mexicaan Lauro Salas en de titelhouder Jimmy Carter. Salas won tegen de verwachting in in 15 ronden op punten. Ook in hoger beroep is thans de 24- jarige loswerkman A. van G. uit Am sterdam, die vorige zomer zijn ex- verloofde enkele messteken toebracht wegens poging tot doodslag tot drie jaar met aftrek van de preventieve hechtenis veroordeeld. Het meisje, een 24-jarig schildersmodel, is intussen van de haar toegebrachtj verwondingen geheel genezen. De veroordeelde had enige tijd met haar samengewoond. I

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3