Pinay gebruikt ten algemenen De Gedoemde zijn populariteit Philip moderniseert het Britse hof Deharingtrek begint „Comics" en verkiezingsstrijd in Amerika Staatslening van zeven milliard wordt de grote krachtproef Frisse wind waait door Buck House Candidaten voor het presidentschap mogen invloed niet onderschatten Prijsverhogingen worden niet meer geaccepteerd Öns kort verhaal Grootste passagiersschip der V.S. bijna gereed Whisky voor de koning De avonturen van Dr Rex Wamer (Van onze correspondent te Parijs) jJJEX constateert op het ogenblik in Frankrijk een heel wonderlijk feit, namelijk nnini^ mul1ster-president Antoine Pinay door het grootste gedeelte van de karoerl-eden met bijzonder veel wantrouwen in zijn handelingen i<, Ïjvolgd, V,J' grootste gedeelte van de Franse onderdanen hem juist nun volle vertrouwen hebben geschonken. De verkiezingen, die dezer dagen in gebied van de Loire zijn gehouden hebben dit nog eens duidelijk bewezen, i ho Si de politiek van de heer Pinay het duidelijkste ondersteunde, benaaide een wel bijzonder flatteuze overwinning. De partij van generaal De oauile verloor echter niet minder dan twee derde van het bij de vorige ver kiezingen behaalde aantal stemmen. 2^0ALS men weet is de politiek van Pinay gebaseerd op de verdediging van de franc. Deze munt verloor in slechts dertig jaar tijds niet minder dan 99 van zijn waarde. (Wie in 1920 8000 francs per jaar verdiende leefde beter dan iemand die nu 800.000 francs in komsten heeft). Niemand in Frankrijk dacht dat het mogelijk was deze steeds doorgaande daling te doen stoppen. Tot Pinay kwam en zei, dat dat stoppen van die waardevermindering van de franc, die iedere Fransman bijna dage lijks aan den lijve ondervond, nu juist het enige doel van zijn politiek was. En hij ging heel rustigjes zijn gang, waarbij hij vooral fel becritiseerd werd door de vele staatslieden die het voor hem geprobeerd hadden. Prijzen nauwelijks gezakt. \Y/AAR zit hem die populariteit van de heer Pinay nu in. Hoe komt het dat hij sinds Poincaré de geliefdste minister president van Frankrijk is? Heeft zijn prijsverlagingsoffensief dan zulke goede resultaten gehad? Laten we objectief mogen vaststellen, dat de Parisienne, die 's morgens met haar net naar de markt gaat om haar inkopen te doen van die „baisse" nog maar heel weinig merkt. Enkele producten zijn een paar franken goedkoper geworden, maar in haar huishoudgeld merkt ze dat toch nog maar bitter weinig. Dat de geneesmiddelen drie procent goedkoper zijn geworden, dat de prijs van de banden vijf procent gezakt is, dat is heel aardig maar in het dagelijks leven merk je daar niet zoveel van. Maar het succes van Pinay is niet zo zeer een financiële overwinning als wel een psychologische zaak. De Fran sen, die tot een paar maanden geleden geleerd hadden niet meer te proteste ren, wanneer bepaalde prijzen weer eens verhoogd waren, bekijken de prijs kaartjes in de winkels en op de markt nu met bijzonder veel wantrouwen. En wee het gebeente van de winkelier, die het durft een bepaald artikel duur der dan een maand geleden te verko pen! Hü wordt in het openbaar, vaak in de krant aan de kaak gesteld en hij is er zeker van een groot gedeelte van zijn klanten te verliezen. De mensen accep teren gewoonweg geen prijsverhogingen meer en de winkels, die werkelijk hun best doen om het streven van Pinay te ondersteunen, lokken de klanten van de meer sceptische collega's naar zich toe. Het is niet onwaarschijnlijk dat Pinay de neiging tot verlaging van de prijzen een nieuwe zet in de goede richting zal geven. Namelijk door zelf het goede voorbeeld te geven. In Frankrijk is de staat de grootste werkgever geworden. Die staat produ ceert een belangrijk gedeelte van de za- MIJN beste vriend Karei Mees is voor iV1 een dubbeltje geboren. En dan wordt je volgens Koos Speenhoff nooit een kwartje. Doch er zijn mensen, die dit accepteren als een voldongen feit, om dezelfde reden waarom ik me ermee verenigd heb, een man te zijn. Er zijn nu eenmaal wetten. Doch Karei Mees nogmaals: mijn beste vriend en ik wil niets slechts van hem zeggen hoopte nog elke dag, dat de machine, die menselijke munten slaat, in zijn geval een ver- g/Ssin« zou begaan en n ais kwartje zou afleveren, om in de beeldspraak te blijven. Karei Mees was lokettist bij de spoorwegen. Hier rook hij zo ver telde hij vaak de geur van de vrij heid, die achter gindse spoorbomen lag. Doch het was volgens mij de geur van slechte koffie, die een dikke werkster voor het kantoorpersoneel van het klei ne station waar Karei werkte, brouwde in een vertrek, dat naast de loketten- ruimte gelegen was. 's Avonds, zo wist ik placnt de goede Karei uit zijn dak venster te staren: ver over de huizen van het stadje. Dan dacht hij dat de duiventil van zijn buurman, de heer Boender, een dekhut was en de droog lijn van zijn overbuurvrouw Schaap de streep van de evenaar, die beefde in het daverende licht van de tropenzon. Als hij aan zijn loket een kaartje voor Rot terdam verkocht, keek hij de betreffen de klant van de N.S. kameraadschappe lijk aan, als wilde hij zeggen: „Ja man, daar weten we van, hè?" Maar de mun- termaebine had Karei nu eenmaal als dubbeltje in de circulatie gegeven. TOTDATOch ja, daar staat het. Dat éne woordje: totdat.... Het is als een zwaardhouw. In zijn zes letter tjes bepaalt het 't leven van millioenen dubbeltjes en kwartjes over de gehele wereld. Het valt als een bom in ons rustig kabbelende leven. „Totdat. Ook voor Karei Mees kwam het „tot dat". Even abrupt en absoluut als iede re grote kentering. Ik had het verwacht, laat ik u dat zeggen. Karei Mees was lichamelijk niet geheel in orde. Hij mocht dan in ziin dromen constellations over de woes tijnen en oceanen vliegen, achter zijn loket mocht hij dan met Scott naar de Noordpool trekken: in werkelijkheid was Karei Mees een zwak wezen, zon der enige lichamelijke weerstand. Al de g g ken, die men in het dagelijks leven f .11 moet betalen: cigaretten, electriciteit, ff I J T f-J kolen, voorts auto's, enz. Wanneer het i nu eens mogelijk zou zijn de cigaretten in Frankrijk bijvoorbeeld tien francs in prijs te laten zakken, de electriciteit goedkoper te leveren, de kolen minder duur te maken, dan zou het best kunnen dat dit voorbeeld navolging zou heb ben. Maar wanneer de staat zijn pro ducten goedkoper gaat maken dan komt er minder geld in de staatskas, die dan niet meer sluitend is. De lening. \7ANDAAR dat Pinay's politiek op drie pilaren steunt: verdediging van de franc, prijsverlaging en het lanceren van een grote staatslening. Wanneer het geld steeds in waarde zakt dan is na tuurlijk niemand zo dom zijn geld aan de staat te lenen. De duizend francs, die een goedgelovige Parijzenaar in 1946 aan zijn regering leende, zijn nu nog net drie honderd francs waard. Dus had een normale staatslening tot vóór Pinay geen schijn van kans meer. Daar trapte niemand meer in, om het eens populair te zeggen. Maar Pinay wil niet minder dan zeven milliard van het Franse volk gaan lenen. Met dat geld moet hij na melijk zijn staatsbudget sluitend maken. Het feit dat hij niet begonnen is met de belastingen te verhogen zoals al zijn voorgangers gewend waren is alleen te verklaren, wanneer men weet dat het schrikbarende verschil tussen inkomsten en uitgaven door die lening gedekt moet worden. Hoe wil monsieur Pinay dat klaarspelen? In de eerste plaats wil hij gebruik maken van zijn populariteit en van het vertrouwen, dat men in hem stelt. Dan wil hij die lening binden aan de waarde van het goud. Wanneer iemand 500.000 francs aan de staat zou lenen op een moment, dat het goud op de vrije markt ongeveer 500.000 francs waard is, zou hij over drie jaar, wanneer de prijs van het goud verdub beld is. een tegoed van een millioen bij de staat hebben. Waardoor men dus niet bang behoeft te zijn, dat een eventueel waardeverlies van de franc nadelige ge volgen op de waarde van het uitge leende geld kan hebben. De politiek van Pinay wordt vooral door de linkse par tijen aangevallen. Zij zeggen dat de minister-president voor de bezittende klassen werkt, maar dit doet ten nadele van de arbeiders. Het is inderdaad een feit, dat hij de credieten voor de wo ningbouw en voor het onderwijs ver laagd heeft. Maar niets bewijst thans nog, dat het waar is dat Antoine Pinay inderdaad een uitgesproken rechtse staatsman is. De maatregelen, die hij tot nu toe genomen heeft, zijn in ieder geval in het voordeel gebleken van heel het Franse volk. Op 20 Mei begint de grote trek van de haringloggers naar de visgronden in de omgeving van de Shetland-eilanden. Honderd en twaalf Nederlandse sche pen zullen aan deze jaarlijkse jacht op de groene haring deelnemen. De ver wachting is dat het ook dit jaar weer een goede vangst zal worden en dat de afzet weer, dank zij grote exportmo gelijkheden, zeer lonend zal zijn. Uit de in de kaart opgenomen cijfers blijkt hoezeer de haringvisserij na de oorlog eeh millioenenbedrijf is gewor den. Vorig jaar heeft het Departement van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening de betekenis van dit be drijf als nationaal bedrijf extra gestipu leerd, door de haring als exportartikel meer op de voorgrond te plaatsen. Het gevolg hiervan is geweest, dat de vangsten en voorraden ruime afzet vonden, en aan het eind van deze af- zetperiode zelfs kon worden gespro ken van een tekort. Deze situatie draagt er toe bij om de strijd van de Vlaar- dinger. Scheveningse, Katwijker en IJmuider haringvissers aan het begin van dit nieuwe seizoen extra aantrek kelijk te maken. Behalve van de omzetcijfers, geeft bovenstaande kaart ook nog een duide lijk beeld van het verloop der vangst plaatsen der Hollandse Nieuwen. In de komende maanden richt de trek zich geleidelijk meer Zuidelijk totdat in het najaar de haring in Het Kanaal wordt gevangen. Voor het gerechtshof te Versailles is het grote vierduisteringsproces van d'Arras begonnen. De vrouw van de beklaagde, de Reey, volgt net aandacht het voorlezen van de acte van beschuldiging jaren, dat wij vriend waren, kende ik zijn klachten over een voortdurend fluiten in de oren. Zijn uitpuilende ogen, die me vaak ergerden, vormden er temeer een bewijs voor, dat Karei Mees niet geheel in orde was. Voora* als mijn vriend vermoeid was, scheen het alsof zijn ogen zó naar buiten zou den vallen. Een eng gezicht. Het was mij bekend, dat hij met de klachten over het scherpe gefluit in zijn oren en de kikkerogen, alle plaatselijke artsen had lastig gevallen en evenzeer was het mij duidelijk, dat geen der ge neesheren had kunnen of durven zeg gen wat Karei nu precies mankeerde. Ze mompelden wat over allergische aandoening en meer van dat gedoe, doch mijn vriend werd nooit verlost van het gefluit en de ogen. En nu komt het: „totdat...." In de vorm van de jonge dokter Vellemans, die sedert enige weken een practijk in ons stadje bedreef. Karei vertelde het me op een mooie lente-avond en ik begreep hem. Als dubbeltje. Karei was reeds bij Velle mans geweest toen deze nog geen gor dijnen voor zijn ramen had. ivlijn vriend was minutieus onderzocht, beklopt, be tast en gemeten en tenslotte had Velle mans ernstig het hoofd geschud. „Het is vreselijk, meneer Mees, maar ik moet het u zeggen, dat u nog hoogstens een half jaar te leven hebt. Dat gefluit doet u de das omKarei was er wonder lijk genoeg niet van geschrokken. „Ik wist 't wel," zei hij nogal opgewekt. En hij voegde er zelfs vrolijk aan toe: „Maar nu ga ik dat half jaar leven ook genieten! Reken daarop! Ik heb een aardig spaarpotje en daar blijft geen cent van over. Geen cent." Dat kun je als dubbeltje niet doen, begrijpende lezer. Doch het grote „tot datwas gevallen. „Misschien...." dacht ik. j/AREL MEES nam geen halve maat- regelen. De volgende ochtend stapte hij resoluut naar zijn directe chef en kondigde deze aan, dat hij (de chef) een opgewarmde kalfskop was, die uitge beend en wel bij geen enkele slager een stuiver zou opbrengen. De man was bo vendien een gemenerik, slechts geëven aard door verschillende zijner superi euren, die deze zelfde dag ook nog het nodige van Karei Mees te horen zouden krijgen. En dat gebeurde. De heer Peen, hoofd van de afdeling personeel werd voor stomme kannibaal uitgekreten en mejuffrouw Korrel, zijn taaie secreta resse werd ervan beticht, van het gan zenbord te zijn weggelopen. Karei Mèes nam ontslag. Men had het hem trouwens reeds viermaal aange zegd. Hij kocht drie nieuwe costuums, zeven paar schoenen (voor elke maand eén paar en eén paar voor in de kist), 27 paar sokken, een gloednieuwe auto met acht cylinders onder de motorkap. Hij zegde zijn kosthuis op, na zijn hos pita te hebben medegedeeld, dat ze een aftandse baviaan was en toen vertrok hij. Zijn laatste bezoek in ons stadje gold de heer Wabbelaar, de plaatselijke kleermaker, die Karei een dertigtal overhemden zou aanmeten. En mijn vriend Karei Mees, die voor een dubbeltje geboren was. zou een half jaar lang als een kwartje hebben ge leefd, als niet wederom een „totdat.." in zijn leven was gevallen. Wabbelaar was de oorzaak. De man had zakelijk gevraagd: „Welke maat boord hebt u?" Meteen had hij een meetlint voor de lag gehaald en geconstateerd: „Ik zie t al. maat zestien!" „Dat is te groot!' Klaagde daarop Ka- rel. die dat laatste halve jaar graag goed voor de dag wou komen. „Ik heb altijd maat vijftien!" Hierop had Wab belaar geantwoord: „U moet 't zelf we ten, meneer, Maar als u te nauwe boorden draagt krijgt u straks uitpui lende ogen en een scherp gefluit in uw oren TOM KOOPMAN Amerika's grootste passagiersschip „United States", dat in Newport-News (Virginia) in dok ligt, is bijna gereed. Het schip, dat een bemanning krijgt van 1000 koppen, kan 2000 passagiers vervoeren. Binnenkort zal de eerste proefvaart plaats vinden. (Van onze correspondent te Londen) jVONINGIN Elizabeth en haar gemaal, de Hertog van Edinburgh, hebben hun intrek genomen in Buckingham ralace. Terwijl zü sinds Pasen tijdelijk in Windsor Castte vertoefden, heeft in Londen de grote verhuizing plaats gehad van hun moderne woning Clarence House naar het statige, ouderwetse „Buck House", zoals het Paleis door de Londenaren genoemd wordt. De Konlngln- moeder en prinses Margaret zullen nog enige tijd In het paleis blijven wonen, maar dan zal ook voor hen de tijd van verhuizen aanbreken. Zij zullen straks baar intrek nemen in het nabije Clarence House, waar Elizabeth en Philip ruim vier jaar gewoond hebben. HE HERTOG van Edinburgh, die Cla rence House tot een der modernste woningen in Londen gemaakt had, door de installatie van allerlei werk- besparende electrische „Gadgets", laat zijn vernuftige ideeën thans de vrije loop in het antieke Buckingham Pa lace. Een der eerste moderniseringen, die thans worden aangebracht, is de installatie van een telefoonsysteem, zodat het personeel minder door de eindeloze gangen hoeft te lopen. In zijn werkkamer heeft de Hertog o.a. een grote opklapbare extra tafel gecon strueerd, die electrisch in de muur kan verdwijnen. De uiterst moderne bioscoopinstallatie in Clarence House wordt naar Buckingham Palace over gebracht. Binnenkort zullen de ouder wetse liften in Buckingham Palace door nieuwe vervangen worden. Dit zijn echter niet de enige veran deringen die Philip op zijn programma heeft staan. Hij heeft namelijk ook reeds om een uitvoerig rapport ge vraagd over de bezigheden van al het hofpersoneel en van alle functionaris sen, die in het paleis werkzaam zijn. Tevens bestudeert hij alle bijzonder heden van de stijve hof-etiquette, om Jn de strjjd om het presidentschap van de Verenigde Staten schijnt het ogenblik nabij gekomen, dat een machtig wapen voor de beïnvloeding van de openbare mening op de voorgrond kan treden: de „comics', de populaire beeldverhalen, waarvan de helden min of meer openlijk partij kiezen voor de democratische „ezel" of de republikeinse „olifant Zowel Taft als Eisenhower, Kefauver of Ilarriman moeten bü de berekening van hun kansen wel degelijk rekening hou den met de getekende figuren, die men in Europa nauwelijks au serieux kan nemen, maar die in de Verenigde Staten een geweldige macht hebben, die geen enkele politicus mag onderschatten, als hij op de instemming van de breedste kringen van het volk rekent. Negentienhonderd dagbladen met zeventig millioen lezers publiceren comics. Alleen de „New York Times" weigert haar ernstige kolommen voor deze Amerikaanse specialiteit open te stellen. Geen enkele open bare campagne van enige betekenis zou zonder deze beeldverhalen denkbaar zijn, die overigens hun naam slechts gedeeltelijk verdienen, daar ze zeker niet altijd grappige dingen tot onderwerp hebben. Ook de regering versmaadt het niet van tijd tot tijd van dit middel gebruik te maken, om bepaalde nationale problemen begrijpelijk te maken. een. gezonde medische voorlichting heeft bijgebracht. DEHALVE deze imaginaire dokter zijn D er nog heel veel populaire helden van comics. Annie, het weeskind, de detec tive Dick Tracy, de bekoorlijke Blon- 7IJn de comics werkelijk een een mid del om de lezers dom te houden, zo als de tegenstanders beweren? In ieder geval staat vast, dat ze een buitenge- die. de sportman Joe Palooka en Li '1 ttTAnn viit1/\/,/n 1% j-i 1-. W -A i A LnOV lrlolWO A Knoo'' /L <|,/\1 woon grote invloed hebben en niet al- Abner, „kleine Abner leen in de dagen van de verkiezings- meest populaire figuur strijd wordt dit duidelijk. Ook een arts, die zich achter het pseudoniem Dal Curtis verschuilt, heeft dii ingezien, toen hij verklaarde, dat niets beters dan een beeldverhaal in de krant ertoe kan bijdragen het misverstand tussen artsen en patiënten te doen verdwijnen, door betere voorlichting der zieken over me dische kwesties. Dr Dal Curtis heeft dus een imaginaire figuur geschapen. Dr Rex Wamer genaamd, wiens leven en werkzaamheden naar ontwerpen van Dal Curtis door twee beroepstekenaars, Marvin Bradley en Frank Edgington, getekend worden. De avonturen van de dokter houden nu al sinds twee en een half jaar de aandacht van de lezers wakker en daar deze comics in 235 Amerikaanse kranten verschenen zijn, kan Dal Curtis er zich wel op beroe men, dat hij minstens 27 millioen men sen zijn bijzondere opvattingen omtrent die wel de is. Millioenen lezers hebben de avonturen van deze ..helden" verslonden en volgen ze nog steeds met onverminderde belangstel ling. En het zijn geenszins de armen van geest, de analphabeten van de twintig ste eeuw, die het lezen verleerd hebben en alleen nog maar door aanschouwe lijke voorstelling bezig gehouden kun nen worden. Onder de uitgesproken liefhebbers van de comics bevindt zich o.a. een schrijver van rang, John Stein- beck, en de Prinses, tegenwoordig Ko ningin Elisabeth. De comics worden blijkbaar ook met de grootste aandacht gelezen. Toen de detective Dick Tracy zich eens een luxe auto aanschafte, kwa men er op de redacties duizenden brie ven binnen, waarin verontwaardigde lezers vroegen hoe een ambtenaar van de federale politie zich een dergelijke luxe kon veroorloven. Moest men daar uit opmaken, dat hij zich liet omkopen? De volgende comics moesten ter ge ruststelling van het verontwaardigde publiek mededelen, dat Dick Tracy een eigen vermogen bezat, dat alleen tot nu toe niet ter sprake gekomen was. ^OG groter was de opwinding, toen een van de bekendste comics-tekenaars, Al Capp, besloot zijn held Li '1 Abner de haven van het huwelijk te laten bin nenlopen. Een groot blad verkaarde, dat dit een „onbegrijpelijke gebeurtenis" was. In ieder geval betekende het een verrassing voor millioenen lezers, die sinds 18 jaar zo lang leeft de imagi naire figuur van Al Capp reeds de verbazingwekkende avonturen volgen van deze blijkbaar met eeuwige jeugd begenadigde jonge man, die al die tijd alle pogingen van de schone „vamp" Daisy Mae om hem te bewegen met haar te trouwen, verijdeld heeft. Ieder een was ervan overtuigd dat zij hierin na zoveel mislukte pogingen, nooit zou slagen. Des te groter was de bevreem ding, toen de tekenaar, die er blij*.„aar genoeg van had gekregen, aanstalten maakte van Li '1 Abner een echtgenoot te maken. De lezers vroegen zich af waarvan deze jonge man, die nooit ge werkt had, eigenlijk wilde leven en de kosten van een huishouden bestrijden. En of hij kinderen zou krijgen? Zeker zal Li '1 Abner nog lang leven en avon turen beleven, of hij nu getrouwd is of niet, want zijn vader Al Capp, is een goede zakenman! Li '1 Abner's verhalen verschijnen in 400 kranten en brengen de tekenaar per jaar 200.000 dollar op. Daarvan staat Capp aan zijn twee me dewerkers, Walter Johnson en Andy Amato, die de achtergronden en de li chamen tekenen, een tiende gedeelte af* h(j zelf tekent alleen de hoofden. Maai de uitvinder van Li '1 Abner en do vamp haalt nog meer winst uit zijn scheppin gen door de verkoop van Li '1 Abner- limonade en Daisy Mae-blouses. Boosaardige tongen betichten Al Capp ervan, dat hij de twee eindelijk met el kaar wil laten trouwen, maar, dat hij ze tijdens de eigenlijke verkiezings strijd op de huwelijksreis wil sturen, om Li '1 Abner in de strijd neutraal te laten blijven. In ieder geval staat de sympathie van millioenen op het spel! te zien in hoeverre die eventueel ver eenvoudigd kan worden. Philip tracht het hof niet alleen technisch te moder niseren, maar bovendien alle ouder wetse en overbodige omhaal overboord te gooien en er een meer menselijke sfeer te scheppen. Verspilling QMSTREEKS Pasen, toen het Hof tijdelijk naar Windsor verhuisde, begon de practische Philip zich af te vragen, of de grote staf personeel daar wel noodzakelijk was. Tot zijn verba zing ontdekte de Hertog, dat er in Windsor Castle een staf van 120 man personeel aanwezig was ten behoeve van zes personen, n.1. koningin Eliza beth, de koningin-moeder, prinses Mar garet, hijzelf en de kleine prins Char les en prinses Anne. Tot deze 120 be hoorden o.a. vijf kameniers, twee valets, drie gouvernantes, vijf pages, tien lakeien, vijf chauffeurs, veertig dienstboden, drie detectives en twintig politieagenten. Philip opperde het idee, dat het personeel in Windsor best gehalveerd kon worden, maar er werd haastig aangetoond, dat alle 120 onmisbaar waren en dat ieder een speciale functie had! In Buckingham Palace is uiteraard een nog veel grotere staf aanwezig. Het personeel daar bestaat uit 230 per sonen, hetgeen niet mis is, al zijn er dan ook 690 kamers en tienduizend stukken meubilairMaar de voort varende Philip heeft reeds ontdekt, dat er van die 230 man personeel, feitelijk niet meer dan twee dozijn ten dienste staan van de koninklijke familie. De rest bedient de hogere functionarissen van het hof. Philip's practische aard zal ongetwij- feld ook een aantal onnodige uitgaven van de hofhouding overwegen, hoewel koning George VI destijds al grote be zuinigingen had ingevoerd. Het meest markante voorbeeld van onnodige uit gaven werd echter wel ontdekt door een speciaal comité, dat hiermee belast werd in opdracht van de oude koning George V. Laatstgenoemde vorst had zich eens afgevraagd, waarom er altijd een fles whisky in de koninklijke slaapkamer stond. Het comité ontdek te. dat er elke avond een nieuwe fles whisky werd neergezet. De volgende ochtend werd de onaangeroerde fles v/eer weggehaald en 's avonds vervan gen door een nieuwe. Het bleek toen, dat enige leden van het personeel op deze wijze 365 flessen whisky per jaar „versierden" en dat deze gewoonte reeds honderd jaar in stand werd ge houden! De fles whisky was oorspron kelijk een eeuw geleden door een dokter voorgeschreven, toen koningin Victoria een keer zwaar verkouden was! Een imposante foto vin een groep Meteor straaljagers, rechtstandig omhoogvliegend bovdt het Suez- kanaal.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 10