Laaisie thuisvaart van de Tromp r Jimmy Brownen debende Stad en Omgeving JVC versloeg Geelzwart en was daarmee tevens kampioen Expositievan werk uit Amsterdams Stedelijk Museum in de raadszaal Samenwerking tussen V.U. en Noorder Kunstkring Verkoopvan zomerzegels begint Vrijdag Tafeltenniscompetitie van HPSV ten einde HELDERSE OPLICHTSTER AANGEHOUDEN Hoe de duiven vlogen Tussen Haaks en Kuitje Zwemmers past op glas! Excursie naar Artis een maand uitgesteld Transportfietsers rijden ook een wedstrijd Het gebeurde in Nieuwediep Rumoerige feestavond van de Ambachtsschool IN HET KORT Burgerlijke stand Bestuur MVZ - NIEUWS UIT JULIANACORP Automatische promotie naar eerste klasse Het lag voor het grijpen Viertal bevorderingen bij de politie Ook Julianadorp krijgt eigen strandbad ZAP 4 snoepte JVC 2 het kampioenschap af Gelukwens voor J.V.C. „Sportlust" strijdt om het clubkampioenschap Anna Paulowna Voetbal in de warmte De minister en de rijtoer ouden van dagen DINSDAG 20 MEI 1952 v nptJS. a'wePr enige maanden geleden, dat tussen de besturen van de Noorder Kunstkring en de Helderse Volksuniversiteit het eerste overleg plaats vond «r-en expositie van schilderstukken uit het Stedelijk Museum te Amsterdam. Stellig zullen vele stadgenoten wel eens een bezoek hebben gebracht aan deze Hoofdstedelijke instelling, waar zovele kunstschatten zijn bijeengebracht. Zulk een bezoek heeft uiteraard meestal iets vluchtigs, vooral ook omdat een rond- f.3??r Stedelijk Museum veelal groepsgewijs wordt gemaakt. Het ini- h-fJ organiseren van een tentoonstelling van een aantal belangrijke schilderwerken uit dit museum in een daarvoor geschikte ruimte in Den Helder verdient zonder twijfel grote waardering. Kiosk in het Postkantoor Met de zomerzegeiverkoop, die In verschillende gemeenten van ons land reeds op 1 Mei is begonnen, wordt op Vrjjdag 23 Mei ook in Den Helder een aanvang gemaakt. In het Postkantoor aan de Kanaaiweg wordt daartoe weer een aparte kiosk ingericht. Van. de toeslag, die men boven de waarde van deze weldadigheidszegels betaalt, zullen diverse particuliere in stellingen op sociaal, cultureel en we tenschappelijk gebied, alsmede parti culiere instellingen die zich met de volksgezondheid bezig houden, profite ren. Wij noemen er enkele: de Neder landse centrale vereniging tot bestrü- ding ter tuberculose, het Irene-fonds (dat zorgt voor culturele ontspanning in ziekenhuizen, sanatoria e.d.), de Ne derlandse federatie van instituten tot steun aan de ongehuwde moeder en haar kind, het Nationale fonds voor Bijzondere Noden, de Actie voor het Asthmatische kind, het instituut AVO (steun aan onvolwaardige arbeids krachten), de Nederlandse vereniging tot rheumatiekbestrijding en het Prins Bernhardrfonds, De zegels behouden hun geldigheid tot en met 31 December 1953. De door de Helderse Politie Sport Vereniging georganiseerde tafeltennis competitie is ten einde. Het team van de MID trad als winnaar uit de strijd, op de voet gevolgd door de Marechaus see Hier volgt thans de eindstand: MJ.D. 12 8 3 1 19 Marechaussee 12 8 2 2 18 Politie 12 5 3 4 13 Debo 12 5 1 6 11 Helder 12 4 3 5 11 Elgawa 12 4 3 5 10 Openbare Werken 12 1 0 11 2 Het ligt in de bedoeling van het be stuur der HPSV alle deelnemende teams in het bezit te stellen van een prijsje. Wanneer de prijzen worden uit gereikt, zal nog worden bekend ge maakt. De Heldese politie heeft dezer dagen een vrouw aangehouden, genaamd D. P. uit Den Helder, die werd verdacht van oplichting. Eén en ander geschiedde na aangifte door de eigenaars van di verse manufacturenbedrljven uit het Oosten van het land. De schade, aldus aan deze bedrjjven toegebracht, wordt op duizend gulden geraamd. Zij liet zogenaamde zichtzendingen komen, bestaande onder andere uit lakens, slopen en ontbijtlakens, welke goederen zij via kennissen en vrienden verkocht. De zendingen, die zij meestal niet thuis liet komen, werden nooit be taald. Het middels deze oplichting ver kregen geld werd allemaal uitgegeven. Haar man wist van haar oplichters- practijken niets af. De vrouw werd gistermorgen te Alk maar voorgeleid. De postduivenvereniging „Het Noor den" hield haar derde wedvlucht met oude duiven van Maastricht (242 km). In concours waren 267 vogels, die om 8.45 met Z.W. wind werden gelost. De eerste duif werd getoond om 1146.48 uur, de laatste om 12.01.31 uur. De prij zen werden als volgt verdiend: Fritz Boon 1, 2, 4, 12, 15, 21; G. Buis 3, 30, 32, 37, 40, 45, 53; J. Fluri 5 9; gebr. Ramler 6, 28. 36, 46, 52; G. J. Witten- berg 7, 8. 18, 23, 44; J. Barendrecht 10, gebr. Buis 11, 13, 51, 54; P. Dirks 14, 19, 27, 39, 43: J. Manshanden 16, 47; P. W. Manshanden 17, 22, 25, 34; J. Kok 20; A. Rietveld 24, 29, 31. 41, 49; C. Kos 26, 48; J. van Doorn 33; G. J. de Wit ?5, 38; W. Pluymers 42; Joh. P. Horst 50. Vrijdag van half één tot half zes inkorven voor Pont St. Maxence; klok ken zetten Zaterdag van drie tot vier uur. „Victoria" vloog van Quievrain (293 km). De duiven werden om 9.50 uur gelost met ZO-wind. De eerste werd getoond om 14.20 uur. De uitslag was: A. J. Hubregtsen 1, 18; B. C. de Boer 2. 43; L. Bok 3, 9, 27; D. Makelaar 4, 10, 19, 20, 28; J. Riemers 5, 6. 8. 14, 15, 17, 23, 24, 32, 44; J. van de Wal 7, 25, 47; ■T, Kramer 11, 40; W. van Leenen 12; J. W Pluymers 13, 41; P. J. Bruinink 16; C. Bregman 21, 22, 42. 45; A. Heyblok 26 31, 46; S. Riewers 29; C. van de Spek 30; J. Snelleman 33, 39; L. Verbokken 35; J. Visser 34; Th Goosen 36; J. A. van Steijn 37, 38. Vrijdag inkorven voor Orleans. „VOP" constateerde van Quievrain zijn eerste duif om 14.15.42 uur. De prijswinnaars waren: Hengsdijk-Giezen 1 4 13, 18, 28; Agema 2. 9; Mastemaker X il, 20. 25, 26, 29; O. Boon 5; De Vroome 6 19, 22; Luider 12. 15. 16. 17, 21- Stam 14, 30; Vlaming 23, 27, 32. Bij „Hollands Noordpunt" (Quievrain) was de uitslag; J. van Dam 1, 3. 4. 6, 17; p Mallee 2, 8, 9. 12, 13, 14, 15; D. van Reek 5' A van de Maas 7; mevr. Jolen 10- R. F. Mulder 11 18; H. Brons 16; J. C. van Reek 19, 20. Hr. Ms. „Malzwin" en Hr. Ms. ,.L. 9605" zijn gisteren naar Rotterdam vertrokken. Het is morgen hoog water om 5.55 en 18.05 uur en laag water om 11.55 uur De temperatuur van het zee water was 14,5 graden Celsius. Het gemeentebestuur, dat het cultu rele werk zowel van de Volksuniversi teit als van de Noorder Kunstkring naar vermogen steunt, was onmiddel lijk bereid, voor een dergelijke expo sitie de raadzaal beschikbaar te stel len. Ook het gemeentebestuur van Am sterdam, dat uiteindelijk zijn goedkeu ring moest hechten aan het „uitlenen" van een aantal kostbare stukken uit 't Stedelijk Museum, verklaarde zich na overleg met de directie van deze in stelling tot de grootst mogelijke me dewerking bereid. Op het ogenblik is nog niet bekend, welke doeken in Den Helder zullen worden geëxposeerd. Wel is reeds be paald, dat de tentoonstelling wordt ge houden van Zaterdag 14 tot en met Zondag 22 Juni. Gedurende het afgelopen weekend is gebleken, dat het strand aan de Donke re Duinen vol zit met „klemmen en voetangels". Wij vernamen, dat men op het politie-postje druk werk heeft ge had met het verlenen van eerste hult» Verschillende badgasten trapten name lijk in glas en dergelijke. Een zestien jarige jongen raakte zodanig aan een hiel gewond, dat hij voor verdere hulp naar het Lidwina-ziekenhuis moest worden gebracht. Vooral op het vrije strand is uit kijken wel zeer geboden. De excursie naar Artis in Amster dam, die op Zondag 25 Juni onder auspiciën van de Helderse Volksuni versiteit zou worden georganiseerd, moest door bijzondere omstandigheden enige weken worden uitgesteld. Het plan bestaat, de tocht in de tweede helft van Juni doorgang te laten vin den. Behoudens toestemming van B. en W. organiseert de wielrenvereniging „D.O.K." op Zondag 22 Juni op Kerk- gracht en Kanaaiweg weer een Ronde van Den Helder. Nu is het de bedoe ling, voordat deze ronde begint, een wedstrijd te houden voor lieden, die re gelmatig van transportfietsen gebruik maken, zoals bakkers, slagers, kruide niers, groenteboeren en PTT-beefellers. Deze wedstrijd zal in het vervolg elk jaar worden verreden. Er is al een wisselbeker voor beschikbaar. Voorts ontvangt iedere deelnemer een aardige herinnering. Momenteel hebben zich reeds zes slagers en een telegrambestel ler opgegeven. Inschrijving is mogelijk tot uiterlijk 1 Juni. De politie hield een landarbeider aan, die ongestempelde kippeneieren vervoerde. De voorraad, bestaande uit zeventig stuks, werd in beslag genomen. Het kwam vast te staan, dat de man gedurende het afgelopen jaar 3300 on gestempelde eieren had verkocht. Op de hoek Ruyghweg-Fabrieks- gracht kwamen een motorrijder en een wielrijder met elkaar in botsing, toen laatstgenoemde, die naar links de Ruyghweg wilde oprijden, plotseling begon te aarzelen. De fietser werd na de botsing ergens binnen gedragen. Hij liep geen ernstige verwondingen op, en kon even later met een taxi naar huis worden gebracht. Het rijwiel was zwaar gehavend, de motor licht be schadigd. Diens bestuurder kwam er met enkele schaafwonden af. De Leerlingen-vereniging van de Ambachtsschool beschikt nu eenmaal niet over krachten, zoals een Kweek school, een H.B.S. of een Lyceum die hebben. Deze vergelijking heeft niets uitstaande met „overall en „witte boord", maar beoogt slechts te wijzen op het leeftijdsverschil. Dit in aan merking genomen, zijn de avonden van de Ambachtsschool toch altijd bij zonder aardig. Tenminste... En nu willen wij het toch eens heb ben over die rumoerige jeugd achter in de zaal. De jongens en meisjes op het podium die het uiteraard toch al niet gemakkelijk hadden, waren niet bij machte, de baldadige schare „inde kattebak" te overstemmen. En dat is altijd jammer, of het gebodene nu goed is of slecht. Voor de pauze werd met de nodige vlotheid de één-aeter „Knalgas" ten tonele gevoerd, nadat de directeur, de heer G. G. ter Meer, een kort ope ningswoord had gesproken. Het twee de gedeelte van de avond bevatte schetsjes, liedjes en muziek. Grappig en „griezelig" was het optreden van de robot, want het gebeurt niet alle dagen, dat men iemand letterlijk zijn hoofd ziet verliezen. Gerard Mooy oogstte meer succes met „Jezebel", dan met de andere solistische num mers. Piet Kuit was weer met zijn ac cordeon op de planken. Het laatste nummer bestond uit een „Copaca- bana-show", waaraan de aanwezigen ten slotte actief deelnamen, toen een massa banaanvormige ballonnetjes op hen werden losgelaten. Joustra en Weidema kunnen op een aardige avond terug zien. De heer Visser, die de algehele leiding had, evenzeer. Toen de laatste klanken van het Ambachtsschool-orkestje waren verstorven, begonnen „The Five Sul- livans" aan de dansmuziek. In de Vakschool voor meisjes wordt vanmiddag om half drie een tentoonstelling van het werk der leer lingen geopend. Vanmiddag om half zes beginnen in het gymnastieklokaal van de ULO Molenstraat onderlinge gymnastiek- wedstrijden van de christelijke gym nastiekvereniging „Simson". Zowel op het Ankerparkterreln als op het Helder B-terrein worden vanavond om zeven uur „voorwedstrij den" gespeeld om de Burgemeester Rit meester-wisselbeker. De sociale weïkster van de Ne derlands-hervormde gemeente houdt op werkdagen (behalve op Maandag) spreekuur van negen tot tien uur en 's morgens en bovendien op Dinsdag en Donderdagavond van zeven tot acht uur aan het adres Tweede Vroonstraat 8. In de Tivoli-bioscoop wordt he den- en morgenavond vertoond „Liefde van een frontsoldaat" (met William Holden en Nancy Olsen), terwijl in de Witte bioscoop van heden- tot en met Donderdagavond „De muurbloem van het leger" draait. Bevallen: G_ H. VermeulenKrii- ger, d. H. W. SlortHopstaken, z. H. OlieroockSpiekman, d. A. Bo- nariusKaan, d. J. A. TrapWoud, d. G. FeenstraBoon, d. E. T. van Wijngaardenvan Wijk, z. C. BaisBroek, d. Ondertrouwd: L. C. Moerkens en M. Morien D. van der Velde en A. P. Poldervaart J. J. Oord en S. C. Schadee L. Leen en E. J. Schilder A. van den Brink en W. J. Luiten G. den Adel en J. Lengton. Getrouwd: J. Pleune en J. P. A. Bavelaar H. F. Boijmans en H. Kwast J. A. Diemei en A. M. Woud M. C. Heijnen en J Gode A van der Hert e'n L. W. Visser C. P. 1'Istelle en N Bakker J. Vrolijk en A. Alberts. Overleden: G. Schrieken, vr., 69 jaar. Het bestuur van de reddersvereni ging „Moed, Volharding, Zelfopoffe ring" is thans als volgt samengesteld: voorzitter J. van Dok; secretaris M. Klaassen, Brakkeveldweg 109; penning meester P. Pieters, Jan Bijlstraat 29; tweede voorzitter J. Runnenburg; tweede secretaris D. Bot, tweede pen ningmeester J. Bijl; commissaris T. Borgerding. 67. Nu commissaris Kwabberteen en Kees Kleuntjes, volgden Jimmy wel. zij het ook met bonkende harlen. Zij liepen door een stenen gang die er in het half duister nog al naargeestig uit zag. Hier en daar was een getralied venster en ook liepen zij voorbij enige deuren, die echter stevig op slot zalen. „Jammer", zei Jimmy, „anders konden de andere gevangenen meteen met ons mee gaan. Nu zullen wij nog een keer tje terug moeten om ze te gaan halen". Commissaris Kwabberteen zuchite diep, toen hij deze stoere taal hoorde. ,Hij wil terug en hij is er nog niet eens uit", fluisterde hij tegen meneer Kleuntjes, die zo bleek als een bedde- laken zag.... Aan het einde van de gang kwamen zij in een vertrek, dar klaarblijkelijk de heren cipiers tot woongelegenheid diende. Er stonden een tafel en stoelen en in éen der wan den zat een ouderwetse bedstee, waar van de deuren open stonden. Er ston den enige kruiken met bier op tafel en borden met sneden brood, hetgeen voor Jimmy een aanwijzing was, dat er be halve bootsman Fokke Friemelaar, n02 iemand anders in de buurt moest zijn Dat klopte ook wel, want eensklapj hoorde hij buiten het geluid van voet stappen. Ook de twee anderen hoorden dat. Zij bleven als aan de grond ge. nageld staan. „Nou zal je 't hebben" zei de commissaris op klagelijke toon. JVC 1 behaalde Zondag het kam pioenschap van de tweede klasse C in de afdeling Noord-Holland. Het elftal bestaat uit de volgende spelers: (van links naar rechts, te beginnen bij nummer twee) J. Gortzak, K. Hoornsman, J. Smit, Ab. Kater, Th. Kater en J. Hoorns man; knielend: J. Blaauboer, P. Amels, P. Hoornsman, C. Hoog- schagen, S. Kos en A. Groot (res.). Gevonden: Autoped; armbandje; bril; boekje; broche; zilverbon van f 1. horloge; handschoenen; halsketting; jas; witte portemonnaie; rok., regenjas; kinderschoentje; vest; vulpen windjack; zadeldekje. Verloren: Autoped; armband; baal bloem; broche; boekje muntbiljet van f 1.horloge; handschoen; halsket ting; jas; diverse handschoenen; tabaks zak; tas; vulpen; KSK-vlag. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is voor gevonden en ver loren voorwerpen elke werkdag van elf tot een uur geopend. Met ingang van 1 Augustus 1952 wor den de brigadiers van politie C. de Voogd en J. de Glopper bevorderd tot adjudant van politie. Tot brigadier worden bevorderd de hoofdagenten M. Zwaneveld en B. van der Wolf. n yANDAAG een halve eeuw geleden was het derde Pinksterdag. Oudgedienden r\E laatste grote reis van het houten zullen zich misschien nog herinneren, dat hun oren toen door herfstachtige fregat een zeilschip met stoom- hagelbuien werden gestriemd. Ook in de „goede oude tyd" was het heus niet vermogen allemaal rozengeur en maneschijn. Maar daarover willen wy het hier niet heb ben, Niet voor niets staat bij dit artikeltje een plaatje afgedrukt van een thuis varende oorlogsbodem. Het is Harer Majesteits fregat „Tromp", dat op Dins dag 20 Mei 1902 onder bevel van de kapitein ter zee Sicken9 voor het laatst de haven van Nieuwediep binnenvoer. Een heel kort berichtje in de Helderse Cou- was in 1899 begonnen. De „Tromp" voer via Kaap de Goede Hoop naar Indië, waar Oeleh-Leh (Su- matra) haar basis werd. In 1901 deed de „Tromp" van zich spreken toen zij deelnam aan de beschieting van Sam- rant van Woensdag 21 Mei 1902 maakte melding van dat feit. Misschien was rje'éqÜUgT iTett^n" onde? toen nog niet bekend, dat de „Tromp" over enkele weken van de sterkte der wjjien generaal Van Heutz aan de Koninklijke Marine zou worden afgevoerd. krijgsverrichtingen te land deelgeno- In 1902 moest de „Tromp" te Sabang worden gedokt. De oorlogsbodem bleek een ietsje te groot voor het dok, zodat eerst het rondhout moest worden ver wijderd. Na gedokt te zijn en kolen te hebben gebunkerd, vertrok de „Tromp" naar Soerabaja, met bestemming Hol land. Men trof het slecht in Soerabaja, want daar heerste juist een cholera- epidemie. Er kwamen enige thuisvaar- ders aan boord, waarna de tocht naar het vaderland een aanvang kon nemen. Helaas stierven aan boord al spoedig enkele manschappen, die een zeemans graf in de golven kregen. Via het Suez- kanaal en de Middellandse Zee stoom de en zeilde de „Tromp" naar de At lantische Oceaan, waar het schip met vrij zware wind te kampen kreeg. Ter hoogte van Dungeness moesten een paar zeilen, die gescheurd waren, wor den verwisseld. Hevige hagelbuien geselden de „Tromp", toen het schip het Marsdiep binnenvoer en even later behouden in de Helderse haven aankwar De oor logsbodem werd op 5 Juni 1902 uit dienst gesteld en kort daarop voor de sloop verkocht. Het kranige eerste elftal van J.V.C. heeft Zondagmiddag op eigen terrein ook de laatste competitiewedstrijd tegen Geelzwart gewonnen. De Julianador- pers hadden reeds aan een gelijk spel voldoende voor het kampioens^iap van de tweede klasse C,. maar daarmee na men zq natuurlijk geen genoegen. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, had het elftal een 32 zege be vochten, zodat het prachtige seizoen op waardige wüze werd afgesloten. On- middeliyk stormden de supporters het veld op, om de elf gelukkige spelers te feliciteren. Zü waren niet alleen kam pioen, maar promoveerden tevens. Hoewel JVC tegen de wind in van start ging, werd toch meteen een aar dige aanval opgebouwd. Even later for ceerde Geelzwart een corner. De bal belandde in het JVC-doel, hetgeen dus al direct een 10 achterstand beteken de. De Julianadorpers begonnen wat te schutteren en wisten zich de aanval lende bezoekers niet van het lijf te houden. Op een gegeven moment depo neerde de middenvoor zelfs nummer twee in de touwen, 02. In de tweede helft moest de thuisclub dus het verloren gebied heroveren. Er werd een serie aanvallen gelanceerd, en die leidde eindelijk tot een doelpunt van de middenvoor, 12. Kort daarop bracht dezelfde speler de partijen op gelijke voet, 22. Met deze stand was de ploeg nog niet tevreden. Opnieuw trokken de jongens ten aanval, en een doelpunt kon niet uitblijven. De links buiten bracht uiteindelijk de stand op 32. Hij scoorde even later nogmaals, maar dit doelpunt werd wegens buiten spel afgekeurd. De vreugde was enorm. De aanvoer der van Geelzwart bood bloemen aan, het kampioenselftal moest op de foto, en intussen blies de harmonievereniging „Kunstzin" er al lustig op los. In op tocht ging het vervolgens naar café „Prins Hendrik", waar men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Deze mooie Meimaand lokt de men sen naar buiten en velen nemen al eens een kijkje aan het strand. Hoewel de temperatuur van het zeewater nog niet meevalt, is een zitje aan het strand al heerlijk. Voor de bezoekers van het strandbad Julianadorp is hier nog een aantrekkelijkheid bijgekomen. De heer Jongman, die jarenlang op het strand van Huisduinen heeft gestaan met zijn kiosk, heeft deze nu geplaatst vlak aan het einde van het „pad van De Boorder". Het is een flinke tent, waarin van alles te krijgen is. Ook bevinden zich ernaast enige t idhok- jes, terwyl de heer Jongman tevens tenten en strandstoelen verhuurd. Aanstaande Donderdag, Hemelvaarts dag, heeft de opening van de inrich ting plaats. JVC 2 heeft het niet zo ver gebracht als het eerste elftal. De reserves speelden op het WGW-terrein tegen ZAP 4 een beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de vierde klasse S maar zij konden het tegen ZAP 4 niet bolwerken. Deze ploeg zegevierde met 21 en behaalde dus de titel. De JVC-junioren versloegen Water vogels (31) en JVC a speelde gelijk tegen BKC a (2—2). 8 J JHC 1 handbalde in Kolhorn een be kerwedstrijd. De ontmoeting werd met 3—1 gewonnen. JHC 2 speelde 6—6 te gen BKC 1. JVC, de club van Tossie, van Jan Gortzak en Jaap Smit en van Piet, die, als 't wil lukken, een „kogel" geeft, die meestal zit, de club van.... och, wie meer te noemen U kent toch wel ons JVC? TJ leeft toch als een echte dorper ook wat sport betreft steeds mee? Welnu, die dappere JVC'ers werden na een zwaar seizoen, na harde strijd en heel veel spanning, eens eindelijk weer kampioen. En heel ons dorp deelt, trots en dankbaar, in hun grote vreugde mee; want in een jaar twee kampioenen die tweede dat is JHC), daar mag men toch trots op wezen, dat doet je hart als dorper goed, dat geeft je voor de naaste toekomst op sportgebied weer nieuwe moed. Geacht bestuur, wanneer ge strakjes blij en trots recipieert, wil 'k toch graag de eerste wezen, die u, oprecht, feliciteert. Namens de gewone mensen, die, oud Of jong, of groot of klein, op geen recepties ooit verschijnen omdat ze er te gewoon voor zijn. We wensen u en al uw leden, na een welverdiend reces in 't komend jaar, voor voet- en handbal opnieuw een mooi en groots succes! SUPPORTER De meisjes (afdelingen 1 en 2) van „Sportlust" hebben dezer dagen strijd geleverd om het clubkampioenschap 1952 (eerste en tweede graad). De voor- geschreven oefeningen waren de bonds- vaardigheidsproeven van het KNGV. Paard, ringzwaaien en brug werden m een vlot tempo afgewerkt. Donderdag komen paardspringen en vrije oefenin gen aan de beurt. De stand is nu (eerste graad): 1. Tinie Bijvoet, 2. Trijnie van de Vlies, 3. Gerdie Plagmeyer, 4. Gerda Prins. 5. A. Vries, 6 Dieuw Keppel, 7. A. Rechtop, 8. Gerie Oele, 9. Heimie Baan- ders. 10. Ans Zon; tweede graad: l.Bet- sie van de Haag, 2. Annie Kaptein, 3. Dieuw Jongeboer, 4. Alie Moreyes, 5. Tinie Minnes, 6. Nel Weidema, 7. Bets Rietvink, 8. Siets Keidel, 9. Iet van de Meulen, 10. Jannie Weidema, 11. Dieu- wie Appel, 12. Nellie Schouwenaars, 13. Nelie van Ieperen14. Alie Zeeman; 15. Gre Kuit; 16. Iet Visser; 17. Siets Salverda; 18. Jannie de Wit; 19. Adri van de Meer. Er breekt weer een drukke tiid aan voor „Sportlust". Wij noemen onder an dere de Kring Athletiekwedstrijden (13 JuJli) en de onenluchtdemonstratie te Julianadorp op 27 Juli. Er was Zondag nogal het één en an der te doen op het BKC-veld. De wel pen verrichtten een goede prestatie door tegen de veel sterkere „hoop van JVC" gelijk te spelen. De Julianador pers namen vóór de rust de leiding, daarna werd het 11. De adspiranten kwamen tegen JVC a tot 22. De doel punten waren van Gilles van Dalen en Willy Wilms. BKC 3 doet het goed in de strijd om het Jubileumkruis,. want nu werd Pet ten 2 overtuigend geklopt. De rust ging in met een 2—0 voorsprong door Van Drie, terwijl het spoedig na de thee door Van Dalen (via één der backs), Post en Rezelman 5—0 werd. Wel kon den de gasten de eer redden, doch Post ging er voor de tweede keer in n eentje van door en zo was het 6—n De eindstand werd ten slotte 6—2. De handbalsters ontvingen ook al be zoek uit Julianadorp, van JHC 2. Hei werd 66 en dat betekende het eersï® puntje in de competitie. BKC nam o leiding, doch de gasten voerden sne de stand tot 14 op. Daarna werd nei via 34 en 3—5 ten slotte een ling van het dozijn doelpunten, vo de Poldersen scoorden mej. Loer w mej. Mul (2) en mej. Krap. Komenae Zondag spceU het elftal tegen IJmon uit IJmuiden. De door ons aangekondigde sPree.^J beurt van minister Mansholt zal nl op 29 Mei, maar op Dinsdag 10 JbV, worden vervuld. In verband hiermee w'ordt de rijtoer van de ouden va dagen één dag opgeschoven en zal üus nu Woensdag 11 Juni zijn. VEEMARKT ALKMAAR ALKMAAR, 19 Met. Opgave van M aangevoerde vee: 3 paarden 800—10 95 vette koeien 500—1360 en 130 nuchter» kalveren 35—37 per stuk; 255 varken» 2.002,16 oer kg. De gemengde Noors-Nederland commissie, die de kernreactor Kieller (Noorwegen) beheert, zal vjj!1" daag en Woensdag in het natuurkuna is laboratorium te Amsterdam bijeenko men.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2