Pim. Pam, Pom en de blauwe vaas A Crisis v.erwacht in de Duits-Joodse besprekingen naapUu; smaak Strijd om diamanten in wrak van Amerikaans vliegtuig MINISTER MULDERIJE SPRAK OP TOOGDAG VAN DE CHU LS HET HART SPREEKT.,. Plv. leider der Duitse delegatie afgetreden Vice-adm. Turner Joy afgetreden Het Radioprogramma Televisie van VS tot Europa Raadsels in Braziliaanse jungle Twee man door dertig anderen gegijzeld Luchtalarm op Formosa Toestand op autoweg naar Berlijn weer normaal Planter op Java ontvoerd Gedupeerde bruidegom' in Palermo gegrepen Zweden weigert doorzending „boodschap" Tokio-Moskou Communisten zouden 12.100 krijgsgevangenen hebben Een-en-tachtig doden bij twee treinrampen MOSSADEQ ZOU WILLEN AFTREDEN Actie tegen communisten in Zuid-Afrika KERKELIJK NIEUWS Samengaan van CHU met de VVD is een onmogelijkheid" RENEESHANN GLIMLACHJE _JBl' Otto Knester, het plaatsvervan gende hoofd van de Westduitse dele- 15' ,Ye m Den Haag heeft onder handeld met vertegenwoordigers van Israël en de Joodse wereldorganisatie over schadeloosstelling aan de vervolg de Joden, is afgetredetn. Hy „onder vond niet voldoende steun van zijn re gering^. Men verwacht, dat hierdoor een crisis in de besprekingen zal ont staan. Deze zijn afgebroken, omdat de Joodse vertegenwoordigers van Duits land een concreet aanbod verwachten. De Westduitse regering heeft het af gelopen weekend zowel met de Haagse delegatie als met die naar de Londense conferentie over de Duitse schulden aan het buitenland gesproken over een concreet voorstel aan de Joodse ver tegenwoordigers. Men is niet tot een beslissing gekomen. De regering schijnt eerst het resultaat van de Londense conferentie te willen afwachten. Daar entegen eisen zowel de Joden ais som mige stemmen in West-Duitsland, dat aan de Joodse verlangens voorrang zal worden verleend. De omstandigheid, dat de Westduitse regering de schadevergoeding aan Israël afhankelijk wil stellen van de Londense conferentie, heeft bij Kuester grote wre vel veroorzaakt. Hij heeft de regering (Advertentie. Ing. Med.) Zijn {aak voltooid Noordelijken weigerden compromis Vice-admiraal Turner Joy, de leider van de geallieerde delegatie bij de on derhandelingen te Panmoendjon en be velhebber van de Amerikaanse vloot in het Verre Oosten, heeft ontheffing van zün beide functies verzocht en verkregen. Hij wenst heen te gaan, omdat de Noordelijken niet bereid bly- ken. tot een compr >mis te komen. Hij heeft kortelings zijn ontslagaan vraag ingediend, indien de Noordelij ken niet binnen veertien dagen zijn op 28 April ingediende definitieve com promisvoorstellen zouden hebben aan vaard. Hij stelde zich toen op het standpunt, dat er niets meer was om over te onderhandelen behalve het tijdstip van ondertekening, en dat zyn taak voltooid was. Joy zal volgende maand naar de VS terugkeren en daar directeur van de marine-academie tr Annapolis Mary- land) worden. Hij wordt als hoofd van de delegatie vervangen door het lid generaal-majoor William Harrison. WOENSDAG 21 MEI HILVERSUM I. 402 ra.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.- muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Residentie-Orkest. 11.25 ,,De Mam moet-tand", radio-humores>.'.\ 12.00 Alt en piano. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Metropole-Orkest en solist. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protes tants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Man doline-Ensemble. 13 50 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Radio Philharmo- nisch Sextet. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Causerie over de opleiding tot Marine- Officier. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram.muziek 18.30 R.V.U.: Dr. H. Groot: „Drie perio den in de sterrekunde: Moderne denk beelden over het heelal der melkwegen". 19.00 Spectrum van het Chr. Organisa tie- en verenigingsleven. 19.15 Boekbespre king. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Commentaar Familiecompetitie. 20.20 Omroeporkest en solist. 21.15 „De ontwikkeling in het Christelijk Maatschap pelijk werk", causerie. 21.35 Kerkmuziek. 82.05 Salonorkest. 22.30 Internationaal Evangelisch commentaar. 22.40 Gram. muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 Clave- Cimbelrecital. 23.3524.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra- mofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Gram.muziek. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Reportage. 13.00 Nieuws. 13.15 Instrumentaal trio. 13.40 Kamerkoor. 14.00 „Gesproken portret" 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Pianovoordracht. 15.30 Voor de zieken 16.00 Voor de jeugd. *16.30 Idem. 17.30 Pianoduo. 17.50 Regeringsuitzending: K. H. Smit: Vragenrubriek „Wat wil je we ten?". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia 18.20 „Geestelijke verzorging bij de West- Europese luchtstrijdkrachten" lezing. 18.30 Oostenrijkse muziek. 19.00 „De weg naar Vrijheid", causerie. 19.15 Blaaskwartet. 19.30 Voor de Jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Promenade Orkest. 20.50 „Die en die'ls er nog....* hoorspel. 22.00 Hawatïanmuziek. 22.20 „Brekend Japan", causerie. 22.35 Strijk kwartet 23.00 Nieuws. 23.15 Gramofoon muziek. 23.40—24.00 Gramofoonmuziek. ervan beschuldigd, dat zij in feite niet genegen is, haar aanbod van schade loosstelling voor het wereldjodendom na te komen. Daarom is hij afgetreden. Zijn inzicht wortd gedeeld door prof. Boehm, het hoofd van de Westduitse delegatie, die eveneens van plan schijnt te zijn om af te treden. Hoewel de Westduitse regering een Joodse vordering van drie milliard mark heeft erkend, schijnt zij niet meer dan tien procent te zullen betalen. Binnen een week nadat de Mari ne in Suriname de gelegenheid had opengesteld voor dienstneming als ma rinier, lichtmatroos of stoker hadden 950 jongemannen zich aangemeld, van wie 500 solliciteerden. De Amerikanse regering heeft plannen in studie voor het inrich ten van een televisie-keten over de Atlantische Oceaan. Deze keten zou de naam ,Jfarcom" krijgen en binnen enkele maanden in bedrijf gesteld kunnen worden. Het be ginpunt zou zijn gelegen bij de Ganzenbaai in Labrador. Van hier wit zouden de uitzendingen gere- layeerd worden via stations in de Verenigde Staten en Canada, Baffinsland (ten noorden van Ca nada), Groenland, IJsland, de Fa.r Oer en de Shetlandeilanden en dan in twee richtingen worden gezonden, resp. voor de Britse en Franse netten en voor de Noordse landen. Rondom het wrak van de onlangs in de Braziliaanse wildernis verongeluk te „Stratocruiser" van de „Pan Ame rican Airways", die grote hoeveelhe den diamanten vervoerde, schynt daar in het hartje van de jungle een vreem de strijd te ontstaan. Een functionaris by de Amerikaanse burgerluchtvaart heeft medegedeeld, dat een collega van hem en een Bra ziliaanse majoor-vlieger by het wrak van het toestel als gyzelaars worden vastgehouden door een groep van der tig man, die enkele dagen vóór de of ficiële hulpexpeditie van de lucht vaartmaatschappij met valschermen in de omgeving van het wrak was ge land. Deze lieden, die op eigen gele genheid een onderzoek naar de lading van het vliegtuig wilden instellen, eisen met een Amerikaans hefschroef- vliegtuig naar de bewoonde wereld te worden teruggebracht. Om die eis kracht bij te zetten werden de twee mannen gegyzeld. De bestuurder van het hefschroefvliegtuig, wordt, zo seinde deze naar zijn basis in Pana ma, gedwongen de groep avonturiers te bevoorraden, waarbij hy gevaarlijke vluchten van honderd km moet maken over een dichte wildernis. Twintig communistische vliegtuigen zijn Zondagavond de Oostkust van Formosa tot op veertig mijl genaderd. Naar verluidt duurde het luchtalarm 20 minuten. Dit is de derde keer in één week, dat communistische vlieg tuigen in de buurt van Formosa zijn geweest. In nationalistische kringen ;s men van mening, dat de vluchten deel uitmaken van een „zenuwoorlog". Aan de andere kant wordt het ook mogelijk geacht, dat het verkenningsvluchten betreft met het oog op een aanval te gen nationalistische eilandjes, die ver spreid liggen langs de kust van Foekien De eilanden vallen niet onder het „neutralisatie-bevel" van president Truman, uitgevaardigd in Juni 1950. Selwyn Lloyd, minister van Staat voor Buitenlandse Zaken, heeft Maan dag in het Britse Lagerhuis verklaard, dat de reden voor de jongste gebeur tenissen op de autoweg van Berlijn naar West-Duitsland nog niet bekend, maar dat de toestand op de weg thans normaal is. De hoofdadministrateur van de on derneming Tjisanda in het gebied van Patua op Java, de heer J. C. A. Bos- schieter, is in de nacht van Donderdag op Vrijdag ontvoerd. Hy is des nachts op zyn kamers in Bandung uit zijn bed gelicht. Over de reden tot zyn ontvoering tast men in het duister. De groep mannen by het wrak zou onder leiding staan van een parle mentslid uit de staat Sao Paulo (Br.). Er zouden zich onder de dertig man ook verslaggevers bevinden. Uit Rio de Janeiro zijn drie vliegtuigen met parachutes uitgezonden om hulp te verlenen. De lijken van de vijftig by" de ramp omgekomen inzittenden zijn Zondag door de officiële expeditie, die Vrijdag het wrak bereikte, naast de overblijf selen van het vliegtuig begraven. De politie te Palermo is er in ge slaagd de man te vinden, die onlangs aangifte deed van de verdwijning van zijn bruid en zijn auto nabij Paestum. Het is de 26-jarige Heinz Bauer uit München. De politie heeft verder ont dekt, dat hij degene is, die enige tijd geleden de villa Medici, zetel van de „Academie de France" binnendrong. Bauer, op wie een revolver werd ge vonden, is naar Rome overgebracht, waar hij zal worden ondervraagd door de vreemdelingenpolitie. Zweden heeft geweigerd een Japanse „boodschap" aan de Sowjetunie door te zenden, aldus een communiqué van het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken. „Zweden heeft niet op zich ge nomen de Japanse belangen in de Sowjet-Unie te behartigen en derhalve het Japanse verzoek om de boodschap door te zenden van de hand gewezen". Naar van betrouwbare zijde verluidt, zou de boodschap voor stellen, dat de Russische missie in Tokio vertrekt. De Britse staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken heeft verklaard, dat de communisten in Korea volgens eigen zeggen: 12.100 krijgsgevangenen van de V. N. vasthouden. Hieronder waren geen Belgen en Luxemburgers, doch tien Fransen, een Griek, een Nederlan der en 234 Turken begrepen. Het aantal vermiste V. N.-soldaten bedraagt 72.786, onder wie twee Belgen en Luxemburgers, 14 Fransen, een Griek, 3 Nederlanders en 404 Turken. Bijna tachtig personen hebben het le ven gelaten by twee grote treinrampen in Azie. Vijf en veertig personen von den de dood en vijf en dertig werden gewond, toen tussen Palana en Bikaner in Midden-India een personentrein op een goederentrein liep. In Turkije vielen twee en dertig do- denden en kregen vier en twintig per sonen zwaar letsel, doordat een trein ontspoorde en enige wagons van een steile berghelling stortten. De stukken van de trein lagen kilometers ver ver spreid. De Perzische minister-president Mos- sadeq heeft besloten af te treden na dat de oliekwestie voor het internatio naal gerechtshof in Den Haag is ge komen. Mossadeq gaat einde dezer maand zelf naar Den Haag om het Perzische standpunt te vertolken, dat het hof in deze kwestie niet bevoegd is. Misschien zal hij in Den Haag zyn aftreden bekend maken. De Zuidafrikaanse minister van Jus titie, Swart, heeft de algemeen secre taris van de Zuidafrikaanse Bond van Arbeiders in de Kledingindustrie, Sachs, gelast binnen dertig dagen voor twee jaar uit de bond te treden. Voorts mag Sachs de komende twee jaar Transvaal, waar hy woont, niet verla ten. Voor zover bekend is Sachs de eer ste blanke, die onder de termen van de wet op onderdrukking van het commu nisme bovenstaande beperkingen krijgt opgelegd. Op 14 Mei werd dr Dadoo, een Indiër, gelast af te treden als voor zitter van het Zuidafrikaanse Indiase Congres. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Huizen (N.H.): L. Trou- borst te Monster. Beroepen te Perth en te Campbelltown (beide Australië): dr A. v. d. Hoeven te Utrecht. Aange nomen naar Rijssen (als bijzonder hulpprediker): G. A. Pott, aanstaand emeritus-predikant te Rotterdam-Kra lingen. Bedankt vor Utrecht: C. E. van Voorthuizen te Breda. Bedankt voor Zierikzee: L. J. v. d. Kam te Kedi- chem. Benoemd tot hulpprediker te Akkrum (voor de arbeid onder de rechtzinnig hervormden): ds J. A. van Duyne te Terhorne. Geref. kerken Beroepen te Middelstum: K. Runiate Mark Nesse. Beroepen te Zuilichem: P. Heinen, candidaat te Heerlen. Be dankt voor Hollandseveld: W. S. Schenk te Enter. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Rozenburg: E. Knoop te Zwartsluis. Vrye Evang. Gemeenten Bedankt voor Oudebiltzijl: A. J. Buurman te Franeker. Geref. Gemeenten Tweetal te Ridderkerk: J. B. Bel te Krabbendijke en D. L. Aangeenbrug te Terneuzen. Beroepen te Sunny Side: C. Hegeman te Sioux Center Ioca. Prof. dr J. H. Bavinck naar Z.-Afrika Op uitnodiging van de Geref. kerk van Zuid-Afrika hoopt dr J. H. Ba vinck, zendingshoogleraar vanwege de Geref. kerken te Amsterdam en Kam pen voor ongeveer twee en een halve maand naar Zuid-Afrika te gaan, ten einde mee te helpen aan de opbouw en uitbouw van het zendingswerk van die Geref. kerk. Prof. Bavinck zal midden Juni vertrekken en is begin September weer terug. 52. Billie vond, dat hij zich daar zelf maar prachtig uit gered had. „Ja", ging hij door, „dat is een .hobby van die oude klant van me, hy is ver zamelaar zie je, allerlei soorten vazen heeft hij al, maar nu is hy bezig om een collectie van blauwe vazen aan te leggen. Misschien zou je Moeder haar vaas willen verkopen? We geven er een goeie prijs voor!' „Vooruit, ga mee, we zullen het meteen vragen riep Pim en holde met zijn broertjes naar huis. Moeder keek verbaasd op, toen zij hoorde, dat de voddenkoop man om een blauwe vaas gevraagd had „Nee Pim, ik denk niet dat zij hier iets aan hebben", zei ze nadenkend „Gisteren heb ik de goeie vaas aari mevrouw Babbelgraag gegeven voor de tombola en deze is gelijmd. Het mooie is hier eigenlijk van af. Teleur gesteld keerden Pim, Pam en p0~ naar de wagen terug. „M'n Moeder zegt, dat deze vaas geen waarde heeft Hij is al eens gelymd, ziet U!" j. maar voor ons wel", riep Kareltje met- een, maar Billie legde hem meteen het zwijgen op. „Vooruit ga jij het speel- goed eens sorteren, dan zal ik met deze jongeheren de zaken verder be- handelen!" (Advertentie. Ing. Med.) Op de Zaterdag te Alkmaar gehouden toogdag van de Christelijke Historische Unie heeft de Minister van Justitie, Zijne Excellentie mr H. Mulderye, gespro. ken over de door de gewijzigde tijdsomstandigheden veranderde taak van de Nederlandse politici. Hy doelde daarby op het meer internationaal gerichte be leid, het streven naar een betere samenwerking in West-Europa, waardoor ook Nederland noodzakelijkerwijs iets van zyn souvereiniteit zal moeten inboeten. „De tijden veranderen en wy met hen", zo herhaalde de minister het bekende Romeinse gezegde, dat hy ook tot richtsnoer nam by zijn uiteenzetting over de steeds gecompliceerder wordende binnenlandse vraagstukken, die de politieke aandacht vragen. ling in het na-oorlogse Nederland. Hij bestreed hierbij het door het kabinet Schermerhorn gevoerde beleid, doch ontkende, dat de Christenen, die zich in de gelederen van de P.v.d.A. hebben ge schaard tweede-rangs gelovigen zjjn, met wie ds CHU zeer voorzichtig zou moeten zyn. Spreker herinnerde aan de wijze stap van jonkheer de Geer, die In 1939 twee SDAP-mensen in de regering op nam waardoor de houding van de mo derne arbeidersbeweging in de onze gunstig werd beinvloed. Hy sprak er zijn teleurstelling over uit, dat in 1946 de P. v. d. A. weigerde zitting te nemen in een kabinet, waar in ook de conservatieve partijen een plaats zouden krijgen. Uitvoerig stond spr. stil bij de sou- vereiniteitsoverdracht en de wet op de credietbv perking, die geen ander resultaat dan een vergroting van de werkloosheid kan hebben. De heer Krol wees er tenslotte op, dat de Noodwet Drees de spaarzin van het Nederlandse volk heeft kapot ge maakt. Verder liet hij een waarschu wing horen tegen een eenzijdige om zetting van het productie-apparaat Spr. besloot met de opmerking, dat de CHU met de constructieve elementen in de regeling en rekening houdende met de richtlijnen, die in de Heilige Schrift worden geopenbaard, zal trach ten de basis te leggen voor de opbouw van ons vaderland. Na afloop van de middagvergadering maakten de deelnemers een excursie door Alkmaar. 's Avonds werd het woord gevoerd door mr J. W. van Gelder uit Nieuwér- Amstel, candidaat op de Unie-lijst voor Noord-Holland en trad de CH Jonge rengroep uit Huizen voor het voetlicht met „Plus minus één uur. Jonge CH getureluur". Ds A. M. van de Neut pit Medemblik sprak het slotwoord op de ze Toogdag. Hij noemde in dit verband o.a. de exportpolitiek. de administratieve rechtspraak, de belastingwetgeving en de wet op de credietbeperking. Voor kleinere fracties als de CHU is net moeilijk aan de zich steeds uitbreiden de taak te voldoen en met het oog hierop toonde de minister zich een voorstander van een uitbreiding van het aantal leden der Staten-Generaal tot 150. Van een eventueel samengaan met de VVD verwachtte mr Mulderije weinig heil. Het gemis aan verwant schap in geloofsovertuiging vormde z.i. de belemmering voor een basis van concrete samenwerking. Van de kiezers wordt thans een dui delijk geluid verwacht, aldus spr Aan hen is het te bepalen of de principiële doelstellingen van een Christelijke staat als Nederland in de practijk kun nen worden uitgevoerd. Na enige declamaties van de heer G. Grondsma uit Alkmaar werd het woord gevoerd door het Tweede Ka merlid, de heer Tj. Krol, die met meer élan dan de vorige spreker een over zicht gaf van de politieke ontwikke- Vijljarig jongetje verdronken in Scheveningen Een vijfjarig jongetje, A. F. van der M. uit de Haringstraat te Schevenin gen. is bij het spelen langs het water in de Haringkade gevallen en verdron ken. Nederlandse Tentoonstelling in Essen trekt veel belangstelling In Essen wordt sinds 10 Mei een grote Nederlandse tuinbouwtentoon stelling gehouden. De tentoonstelling heeft in het afgelopen weekeinde meer dan 70.000 bezoekers getrokken, onder wie vele buitenlanders. Het aantal be zoekers sin'ds de opening bedraagt on geveer 250.000. Nog vóór de afloop van deze par lementaire periode is de indiening by de Tweede Kamer te verwachten van een wetsontwerp tot instelling van een raad voor de jeugdvorming. FEUILLETON -•li 24. dag dat ik hier was al verteld." „Ik weet het. Je hebt samen één bad kamer, waarin je je nauwelijks kunt omdraaien. Ik wed, dat 't een heerlijke flat zal zijn. En ik ben er zeker van, dat als je mij er onderdak geeft, het me daar best zal bevallen". Barbara keek eens naar Joan's bege rige, verlangende gelaatsuitdrukking. Natuurlijk zou ze haar heel gemakke lijk kunnen meenemen. Lucie zou het inderdaad niet kunnen schelen. Maar wat zou Joan, eenmaal daarginds, wel uithalen? Zij, Barbara, zou min of meer verantwoordelijk voor haar zijn. „Och, Barbara, alsjeblieft. Ik word hier haast gek van verveling. Voor jou is het wat anders. Jij houdt van het buitenleven en je hebt hier een baan. Maar voor mij...." „Goed dan, Joan. Als je wilt, mag je meegaan. Tenminste wanneer je moe der het goedvindt...." Joan omhelsde haar geestdriftig en noemde haar een schat. „Zul jij je ook als een schat gedra gen dit weekeind?" „O .natuurlijk. Wil jij aan moeder vragen, of ik mee mag?" „Ik zie niet m. waarom je dat niet zelf zou doen." ,,Nu, dan zal Ik het er op wagen." Dit gebeurde de volgende morgen aan het ontbijt. .Moeder", aldus Joan, „vindt u goed dat ik dit weekeind met Barbara naar stad ga? Zij zegt, dat ik mee kan en er een kamer voor me is in die flat van DOOR haar vriendin. Ik wilde het nieuwe cos- tuum passen, dat Marshall voor me maakt". Mevrouw Melrose keek wat verbaasd op van de brief, die zij juist las. Ze wist eigenlijk niet, of het plannetje haar beviel, want de achtergrond ervan kon ze wel gissen. Toch, als ze eens even met juffrouw Newcombe onder vier ogen sprak noch de kolonel noch zy noemden tot nu toe Barbara by haar voornaam zou alles wel in orde ko men. Juffrouw Newcombe was een verstandig meisje. Als die een oogje op Joan hield, zou zij, Joan's moeder, zich misschien geen zorgen behoeven te ma ken. Barbara zou wel verhinderen, dat Joan tot in de late avond bleef rond slenteren. Zich tot juffrouw Newcom be wendend, vroeg mevrouw Melrose dan ook vriendelijk: „Weet u zeker, dat u geen last van haar zult hebben?" „O ,ja, mevrouw. Ik neem haar graag mee". „Nu .dan is het goed. Je moogt gaan, Joan". Joan had wel gewild, dat haar moeder niet een toon had aangeslagen als een vorstin, die gunsten verleent. Met moeite hield dochterlief een vlug bij haar opgekomen, niet al te beleefd commentaar nog voor zich. 't Was ver standiger de zaak maar op haar beloop te laten. Die avond belde Bryan op. Als ge woonlijk stond Joan bij de telefoon te hunkeren: ze bracht de hoorn aan het oor, maar zei weldra teleurgesteld: „O, ben jij het?" „Ja, het spijt me. Je hoopte zeker, dat het Benny zou zyn". „Dat hoopte ik, ja". „Laat die jongeling je soms in de steek?" „Praat geen onzin", riposteerde Joan kortaf. „Hoor eens, is moeder thuis?" „Neen, ze is gaan bridgen bij de Lockeridges" „Lieve help, wat zal ze zich dan ver velen!" „Dat denk ik wel. Ik verveel me ook. maar met het weekeinde zal dat anders zijn". Joan had behoefte, het grote nieuws aan iemand mee te delen. En Bryan was in elk geval beter dan niemand. Het vooruitzicht, Benny weer te ontmoeten, wond haar steeds meer op. 's Middags had ze hem haar aanstaande komst ge meld in een kort opgewekt briefje, zon der een enkel woord van verwijt over het uitblijven van bericht zijnerzijds. Zo'n verwijt zou, meende ze, een ave rechtse uitwerking hebben, want een man had niet graag, dat een meisje voortdurend zijn belangstelling opeiste. Meer dan eens had Benny zich in die geest uitgelaten. Hy wilde, dat ieder zo vrij bleef als een vogel in de lucht. Toch, zo bedacht ze verder, zou hij 't ongetwijfeld prettig vinden, als hij hoorde, dat ze naar Londen kwam. Ze herinnerde zich vooral die laatste avond, toen hij op Lawnside logeerde, die Zondag toen ze, lang nadat de an deren naar bed waren gegaan, samen in de bibliotheek hadden gezeten. Hij had de armen om haar heen geslagen, haar gekust en gezegd, dat hy dol op haar was. „We moeten elkaar heel dikwijls ontmoeten, lieveling", had hy er aan toegevoegd. „Och, ik wou, dat je niet zo ver weg woonde". Bryan vroeg aan de telefoon belang stellend. wat ze 't komend weekeind van plan was. „O, is het nu al Barbara?" „Ik ga naar stad, met Barbara". „Ja, voor Heather en mij. Moeder en pappie noemen haar altijd nog juffrouw Newcombe". Nu scheen wat ze daareven gezegd had pas tot Bryan door te dringen „Hè, wacht even! Zei je, dat je dit weekeind met haar naar stad komt?" „Dat zei ik. Maar jy zult het prachtig treffen. Estelle Rainer is weer thuis gedemobiliseerd uit het hulpcorps. Moe der heeft haar expres voor jou Be vraagd." 6 „O .ja? Nu. ik kan Estelle Rainer niet uitstaan; dat heb ik nooit gekund Ze heeft benen als stoeppalen". „Moeder vindt haar een' erg lief meisje en de Rainers zyn van goede fa- familie. Ze heeft je al uitgehuwelijkt beste jongen „Niet aan Estelle, hoor. Luister nu- Je kunt moeder vertellen, dat ik van avond heb opgebeld, om haar mede te delen dat ik tot mijn spijt van de week niet thuis kan komen". „Sinds wanneer heb je dat besloten'" vroeg Joan. zacht lachend. dame3" ^°U ë66n Steek aan' J°nSe „Ze zal het niet leuk vinden" Zonder van deze woorden notitie te nemen, vroeg Bryan: „Hoe laat ga je naar Londen?' 8 1 „We nemer, de middagtrein." „Mooi. Ik hoop op het perron te zijn „Misschien wèl." „Hoor eens, Joan...." „Ja? ,,'t Is misschien beter dat je juffrouw Newcombe niets van mijn plan om ielui af te halen vertelt." Waarom 9" „Och, dat weet ik niet, maar 't zou wel aardig zyn, haar te verrassen." (Wordt vervolgd) Brandblusboxje OPLOSSING HERSENGYMNASTIEK 1- 15 Stuks; 2. Op een klokkestoel: 3. De moethond of zeelt; 4. Tijdvak van 1000 jaar; 5. Jeanne d'Arc; 6. Lutetia; Mijne Heren; 8. Russisch muziek instrument-gitaar met vlakke klank- nodem; 9. Een duif met een olijfstak 8 bek' tO- Van een tennisracket. KRUISWOORD-PUZZLE ,'fonUal: 1. oogappels. 8. none. 9' silo. 11. huig. 12. gig, 14 pols, 16. art.» •7. wakel. 19. pip, 20. r.k.. 21. vat, 22. ree, 44. ei 25. ren, 26. rebus, 28. pad, 30. vin. 2. keker, 34. nep, 36. i.z„ 38. lak, 39. btL ga' 41. eik, 43. metro, 45. del, 48. slip. 8. nat, 49. semi, 50 term, 52. opus. 53' venushaar» J;rti-al: 1. ooit. 2. ong., 3. «e. ohi 1?' 6- llp' 7 s>op. nurk. "e. 11. hark, 12. gat. 13. gerei, 15- spl«- rWan' 18- leb. 21 vedel, 23. euvel, kamslp- 20 dPk«'n. 31. Mies, 83. *8m- 34- 10°, 35. Biiü, 37 zilt. 39. brt* «0- gems. 42. Kiev. 44. taks. 45. deur, Pre, 49. Spa, 51. m.n., 52. o.a.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4