D Zaandamse journalist voor het Gerechtshof DRIE VERRASSINGEN IN JUNI ,Jk blijf journalist en zal niet spreken! Waarschijnlijk f35 millioen extra Willem II staat hoog genoteerd In memoriam de heer H. K. Koster KoJii B&iieJk Advocaat-Generaal wil handhaving gijzeling Tuinders, voorzichtig met HCH-middelen Minister wenst advies over huurvraagstuk r Sarcophaag van Bernulphus wordt opgegraven Nederlands schooljeugd bedacht hondennamen Om de titel van landskampioen Hij bekleedde onte'bare functies Beurs zou tot Woensdag gesloten blijven Fonteijn werd opnieuw veroordeeld Denen op de Alkmaarse sintelbaan RONDE VAN ITALIË Olympisch hockeytournooi S 833? ZATERDAG 24 MET 1952 (Van één onzer redacteuren) "WwS 'uitgestoten ™Hden 4drie «ou 'Pr^en, zou ik ook als zelfverdediging zifn die de ner^t' *°U een noodzakelijke maatregel van roeD een knauw hebben ?e" zou moeten nemen. Ik zou mijn be- diet hebben gebracht. Ditverla^danf^Xïtttil^*, j0ur"a,iBt?e^ dis?re" ln riizelinp te zetten j„„, i. s .re Justlt|e van een journalist door hem ik dMr mfin woord te hrefc Va" "i" yryheid *e beroven. Niet alleen, zou k t'rirll breken een verdachte aan de Justitie uitleveren, maar ik zou ook mijn collegae een trap geven, ik zou mijn beroep verraden Ik zeg list de'heer A ^HommeAn SPLak ïis«ermiddag de Zaandamse' journa- dttm O—"—. toen het J)E heer Hommerson had in het begin f van zijn verdediging gewezen op een door hem ontvangen brochure van de ere-president van de Federatie van Franse journalisten Joseph Ageorge over het beroepsgeheim van de jour nalist ih de Revue des travaux de 1'Academie des Sciences morales et po- litiques. De heer Hommerson verzocht het Hof aandacht aan deze brochure ta schenken, hetgeen echter aan het einde van de zitting niet nodig werd geoordeeld. Meer uitvoerig sprak de heer Hommerson over het karakter van de niet-wettelijk, maar wel vferkelijk bestaande zwijgplicht voor de journa list die in ons land gemeengoed is ge worden. Niet alleen bij de journalisten maar ook bij de burgers en de over heidspersonen. De heer Hommerson ontkende niet, dat hier een algemeen belang in het spel is. maar hoopte, dat het Hof wel zou willen overwegen of hier dan niet het algemene belang tegenover het an dere staat. Het is de vraag of de keus waarvoor de journalist wordt geplaatst, voor hem nog wel een keus is. Of hij ziin dienende en beschermen de taak wei mag opofferen voor een handvol vrijheid, voor ziin eigen ik. Of hem de Ere-code niet moet gaan boven de Code Pénal, zolang hij journalist wil bliiven. „En ik wil journalist bliiven." itep de heer Hommerson vol overtuiging nit. .Wat mij overkwam, kan ieder mijner vakgenoten overkomen." Geen martelaar MIEMAND is er mee gediend, wanneer deze op zich zelf niet zeer belang rijke zaak moet uitgroeien tot grotere proporties. Dit zou kunnen gebeuren Er zijn klachten vernomen over de smaak van erwten, snijbonen en sper- ciebonen, alsmede over die van zuur kool. alles van de oogst 1951, welke moeten worden toegeschreven aan een onjuist gebruik van HCH-bevattende bestrijdingsmiddelen. Het Centraal Bu reau voor de Tuinbouwveilingen ves tigt er thans nog eens de aandacht op, dat bij de bestrijding van de koolvlieg het middel alleen om de stengelvoet van de kool mag worden gebracht en niet met de bladeren in aanraking mag komen. Bij erwten, snij- en sperciebo- nen moet men er eveneens zorgvuldig voor waken dat het middel niet op het gewas zelf komt. Daarom moet ook bij de bespuiting van aangrenzende per celen met bijv. vlas of fruitbomen zeer voorzichtig worden gewerkt. Zonodig moet overleg worden gepleegd met de gebruikers van belendende landerijen. DE MOSSELZAADVISSERIJ Kent de haringvloot haar jaarlijkse race om de Hollandse nieuwe, de Zeeuwse mosselvissersvloot heeft haar jaarlijks terugkerende race om het mosselzaad uit de Waddenzee naar de percelen in Zeeland te brengen. Voor de Zeeuwse mosselcultuur is dit zaad on ontbeerlijk. De laatste jaren was het vinden van geschikt mosselzaad een probleem, thans schijnt men daar echter minder moeite mee te hebben. Het eerste zaad werd in Zeeland Dinsdagavond aangevoerd door gebr. Verspoor, met hun vaartuig Bru 4. Colette Marchand bracht bezoek aan Londen als gij aan mijn gijzeling vasthoudt en de rechtbank zou deze nog enkele ma len verlengen. Niemand is er mee ge diend. wanneer het publiek mij gaat zien als een martelaar. Dat het publiek elk begrip voor het standpunt van de Justitie gaat verliezen en een groeiende sympathie voelt voor de man, die zich tegen een eis van de Justitie verzet. Ik ben welhaast drie weken opgesloten. Ik wil niet spreken over hetgeen dat be tekent. Dit alles heeft geen enkele be tekenis als het gaat om de vraag of ik straks, wanneer dat dan ook is, in vrij heid nog enig zelfrespect zal hebben Ik wil mij niet aan de verantwoorde lijkheid voor mijn daden onttrekken, ook als deze in Uw oog een langdurige gijzeling inhouden Maar ik meen. dM de verantwoordelijkheid voor mijn publicatie in laa.s e instantie ligt bij de man, die publiceert. En dan zijn er andere middelen om mij te treffen. Daarom vraag ik U, niet alleen in mijn persoonlijk belang, maar mede in het belang van de gehele pers en van de taak, die zij in onze democratische samenleving heeft te vervullen: „Hef mijn gijzeling op!" De raadsman van de heer Hommer son mr B. L. Franke, was van oor deel, dat een gijzeling voor een be trekkelijk onbelangrijke kwestie als waar het hier omgaat, niet nodig is. Bovendien geloofde mr Franke, dat wanneer er een behoorlijk onderzoek door de Justitie werd ingesteld mer de zegsman die de heer Hommerson nu verzwijgt, wel voor de dag zal zien komen. De gijzeling is zeker niet als dringend noodzakelijk te beschouwen. De Advocaat-Generaal mr Hoefnagel acht'e de kwestie ernstig genoeg om ha-dhavinF van de giizeliog te -•-""en. Het Hof zal vanmorgen uitspraak gedaan. Wanneer het Hof zich uitspreekt voor een handhaving van de gijzeling, zal de Rechtbank Maandag zich weer moeten uitspreken over een eventuele verlenging van de gii-eli"" d~a- de heer Hommerson dan 12 „officiële" da gen vast gehouden is. Nederlandse ontbiitkoek voor Franse pre*;^°nt Bij de opening van de Parijse jaarbeurs door president Auriol overhand e een Nederlands meisje in nationaal costuum een koek aan de president. Voor premiebouw en hers*el oorloqssc^ade In een overzicht over de huidige stand van zaken in de woningbouw, heeft minister In 't Veld medegedeeld, dat er thans 44.000 woningen in aan bouw zijn. Over enkele maanden zal dit aantal zijn gestegen tot 47 a 48.000. Dit is alleen mogelijk als men niet al leen in de woningwetbouw, maar ook in de premiebouw zo royaal mogelijk is met goedkeuringen. Als men echter al te royaal is, betekent dit dat men over enige tijd een inzinking zal krij gen. Over de eerste vier maanden van 1952 zijn 11.000 premiewoningen goed gekeurd, hetgeen een totaal van f 44 millioen betekent. Wanneer in hetzelf de tempo zou worden doorgegaan, zou het bedrag van f 60 millioen. dat be schikbaar is, voor 1 Juni op zijn. Daar om doet men thans wat kalmer aan met de premiebouw. Er wordt echter getracht aan geld voor deze bouw te komen. De minister deelde mede, dat de Raad voor Econo mische Aangelegenheden heeft goedge vonden, dat voor de herbouw van oor logsschadegevallen en premiebouw een bedrag van f 35 millioen extra zal wor den toegestaan. Gezocht wordt nog naar een juiste verdeling, maar de mi nister meende, dat het wel mogelijk zal zijn de premiebouw het gehele jaar te laten doorgaan. Eind April was het aantal werklo zen in het bouwbedrijf 26.000. Dit was twee maanden terug nog 41.000, zodat het flink is teruggelopen al had de mi nister verwacht, dat het nog sterker omlaag zou zijn gegaan. De werkloos heid uit zich niet alleen in de nieuw bouw, maar ook in het onderhouds werk. Men heeft zich afgevraagd hoe het mogelijk is in deze sector werk te verschaffen. De Raad voor Economische De bekende Parijse chansonnière Collette Marchand, die te f*»"'®'1 met Maurice Chevalier opfret' kioam voor een kort bezoek in Londen aan. Aangelegenheden heeft nu besloten hiervoor f 3 millioen extra beschikbaar te stellen. Over het woningtekort zeide de mi' Kunst en Cultuur De volgende week zal de heer H. Martin, oud-directeur van het Fries Museum te Leeuwarden, een weten schappelijk belangrijke opgraving ver richten in de lle-eeuwse Pieterskerk te Utrecht De heer Martin is bezig met een studie over middeleeuwse ste nen sarcophagen, en zal thans de ste nen kist van bisschop Bernulphus, welke in 1054 gestorven en in deze kerk begraven is. trachten terug te vinden. De kist is in 1656 opgegraven, geopend en weer ter plaatse bijgezet. De sarcophaag zal nu opnieuw wor den opgegraven, nauwkeurig bestu deerd om de typering van een groot aantal andere mogelijk te maken en ten slotte worden bijgezet in de fraaie crvpte van de kerk. De twee blindengeleidehonden, voor welker aanschaffing de Nederlandse schooljeugd onlangs een belangrijk be drag heeft bijeengebracht, zullen wel zeer toepasselijke namen ontvangen. Als resultaat van een door het Verbond voor Veilig Verkeer in samenwerking met het Nederlandse Geleidehonden fonds gehouden naamwedstrijd zal de ene hond Braillo heten, afgeleid van Braille de uitvinder van het naar hem genoemde blindenschrift, terwijl de tweede hond de naam Radar zal krij gen. Merkwaardig is, dat van de vele duizenden kinderen, die aan de naam wedstrijd hebben deelgenomen, slechts één op de naam Braillo is gekomen, terwijl Radar door twee anderen is be dacht! Hermes on'vangt Haarlem Hoewel de zomersporten hevige po gingen ondernemen Koning Soccer voor enige maanden van zijn hoon te sto ten. zal de belangstelling voor de voet balsport blijven zolang de competitie om het landskampioenschap en de promotiecompetities nog niet tot het verleden behoren. In Tilburg gaat Ajax proberen zijn slechte start in de kampioenscompeti tie uit te wissen. Willem II staat echter hoog genoteerd voor de titel van lands kampioen en het zou ons niet verwon deren als de hoofdstedelingen hun tweede nederlaag tegemoet zouden gaan. Ook Hermes DVS geven wij een redelijke kans op een tweede overwin ning. De aanvalslmie van Haarlem de ploeg die een bezoek aan Schiedam gaat brengen, heeft door het uitvallen van Wim Roozen. veel aan krach4 moeten inboeten. De roodbroeken be schikken blijkbaar niet over een be hoorlijke reserve aanvalsleider en zul len vermoedelijk met een zeer beschei den plaats in de strijd om het lands kampioenschap tevreden moeten zijn. De mogelijkheid bestaat dat Storm vogels morgen naar de eerste klasse verhuist zonder dat de IJmuidenaren daarvoor een hand behoeven om te draaien. Daarvoor is nodig dat EBOH de wedstrijd tegen Volendam wint. Maar zelfs in het ongunstigste geval, als de wijdbroeken de punten thuis houden, staan de papieren voor Kraak en zijn mannen nog gunstig. Zij hebben dan altijd nog een punt voorsprong op Volendam zodat zij in de laats'e wed strijd aan een gelijkspel voldoende hebben. Het is waarschijnlijk dat Excelsior de uitwedstrijd in de promotiecompetitie van afdeling B tot een goed einde gaa! brengen. Internos is hier namelijk het Topfiguur uit landbouwkringen door dood weggenomen De mare, dat gisteravond in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is over leden de heer H. K. Koster uit Wieringerwaard zal in vele delen van ons land en onder vele geledingen van de landbouwende bevolking droefheid verwek ken. De heer Koster was een man. die in het organisatieleven bijkans een halve eenw een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Op alle mogelijke terreinen diende hij de gemeenschap. van de coöp. zuivelfabriek De Volhar ding en lid van het polderbestuur. Ook kleine verenigingen en instel lingen hebben dikwijls geprofiteerd van zijn onuitputtelijke werkkracht. Dat zijn arbeid ook in de hoogste kringen werd gewaardeerd blijkt uit het feit. dat hij ridder in de Orde van Oranje Nassau was. Het was reeds enige tijd bekend, dat de gezondheid van de heer Koster Ie wensen overliet. Tot het ogenblik, dat hij ongeveer zes weken geleden naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar werd overgebracht, wijdde hij nog steeds zijn kracht aan verschillende be stuursfuncties. Wellicht is het juist zijn grenzeloze activiteit geweest, die zijn einde nog versneld en onverwacht deed komen. De landbouworganisaties en de gemeente Wieringerwaard verlo ren in hem een grote figuur, wiens on onderbroken ijver voor de boerenbe- langen ook in de verre toekomst nog zal worden genoemd. De heer Koster werd ruim 74 jaar.! Hij was een van die typische figuren van het platteland, die in alle eenvoud zijn werk deed op de hoogste posten in de landbouworganisaties en naar wiens raad, in weloverwogen, sobere woorden samengevat, gaarne werd ge luisterd. Een van die mensen, die overal de tijd voor vinden en die als zij eenmaal voor een bepaalde functie zijn gewonnen hun werk ook met overtui ging en met liefde verrichten. Talloze functies heeft hij vervuld. Hij was o.m. hoofdbestuurslid van de Hollandse mij van landbouw, erelid van de Noordhollandse Zuvvelbond, medeoprichter van het Boter- en Kaas- controlestation te Alkr.aar, lid van en kele bestuursorganen voor de Wieringer- meer en de Noordoostpokjer, bestuurs. nister, dat dit bij duplexbouw en een lid van het Hoogheemraadschap en productie van 55.000 woningen per jaar in 1960 kan zijn bedwongen.' Zonder duplexbouw echter eerst in 1964. Dezer dagen heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting aan de Sociaal Economische Raad het ver zoek gericht op zo kort mogelijke ter mijn advies uit te brengen over het vraagstuk van de huren. voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rijkslandbouwwinterschool te Schagen. Daarnaast bekleedde hij in zijn woon plaats Wieringerwaard nog vele pos ten. Jaren achtereen was hij wethouder en na de oorlog waarnemend burge meester, voorzitter van de coöperatieve boerenleenbank, directeur-voorzitter In het kader van de door ons georganiseerde meerdaagse kranten- reizen brengt de Juni-maand een drietal zeer bijzondere verrassingen in de vorm van zeer attractieve tochten, waarvoor de reissom ondanks de honderd procent service, die wordt geboden buitengewoon laag is gehouden. U kunt met ons per touringcar op 13 JUNI 3 DAGEN NAAR VALKENBURG EN DE EIFEL, met verzorging van hotel en maaltijden voor slechts 55,—. (Drie dagen alleen Valkenburg 45, 23 JUNI 3 DAGEN VALKENBURG—ARDENNEN, eveneens verzorgd, 50,en 30 JUNI 4 DAGEN BELGIE EN LUXEMBURG, met o.m. bezoek aan Brussel, verzorgd 72,50. Deze drie reizen zijn zodanig gepland, dat U verzekerd kunt zijn van comfortabele wagens, prima chauffeurs en ervaren reisleiding, welke U garandeert, dat de mooiste en meest interessante plekjes worden aan gedaan. Ook aan de hotelverzorging wordt alle mogelijke aandacht besteed. INLICHTINGEN EN BOEKINGEN AAN HET BUREAU VAN DIT BLAD. Vraagt U ook eens het programma van onze reizen in Juli en Augustus. OM TELEURSTELLING TE VOORKOMEN IS TIJDIGE AANMELDING ZEER GEWENST. Grote zwermen neushoornkevers, die vijftien centimeter lane zijn en tot de grootste insecten in de wereld behoren, bedreigen de copra-industrie op de Tonga-eilanden in het midden van de Stille Oceaan. Officieel zijn deze mon sters ongevaarlijk voor dier en mens, doch Theodoor zal bij hun nadering toch maar benen maken. De ge meenteraad van Bonn, die de bekende Beethovenvertolkster Elly Ney na de oorlog heeft verboden in Bonn op te treden, heeft dit verbod thans opgehe ven. nu de pianiste uit de grond van haar hart heeft erkend, dat het natio- naal-socialisme haar zand in de ogen had gestrooid en dat Hitier en zijn tra wanten het Duitse volk de das hebben omgedaan. In de Verenigde Staten zijn in het afgelopen jaar bij verkeers ongevallen 37.500 personen gedood en 1.200.000 gewond. O De Rotterdamse politie heeft een zeer actieve stadgenoot aangehouden, die de laatste maanden minstens 25 rijwielen had verdonke remaand. Bij hem thuis vond men een complete werkplaats, waar de fietsen door allerlei iistige manipulaties onher- kenbaar werden gemaakt. In Maas tricht werd een hoteldievegge gearres teerd, die zich had gespecialiseerd in ...v. <20 Hoera! De „malse maatjes" komen in 't zicht. het onteigenen van lakens, handdoeken en andere hoteleigendommen. Ook de bezittiingen der andere hotelgasten wa ren haar welkom. Daarna placht zij te verdwijnen zonder de hotelrekening te betalen. Zij opereerde o.m. in Amster dam, Haarlem, Eindhoven, Breda, Til burg en Maastricht. De Britten heb ben na lang experimenteren een nieuw procédé ontwikkeld, waardoor zij thans vliegtuigvleugels van plastic kunnen vervaardigen. Plastic is driemaal zo goedkoop als alle andere materialen, die voor de vliegtuigbouw worden ge bruikt O In Texas in de Ver. Staten veroordeelde een rechter een heer tot een geldboete, daar hij gepoogd had een vervalste chêque te verzilveren. De heer betaalde zijn boete door een chêque te zenden, -welke ongedekt bleek te zijn Q Mevrouw Kane in Los Angeles kreeg haar echtscheiding, toen zij verklaarde, dat haar man iedere minuut van zijn vrije tijd voor zijn televisiemachine zat en slechts in zoverre aandacht aan zijn vrouw besteedde, dat hij haar nu en dan huishoudelijke voorwerpen naar het welgekapte hoofd wierp. Hoewel er practisch voortdurend be sprekingen worden gevoerd om de kwestie, die aanleiding heeft gegeven tot het staken van de handel op de effectenbeurs te Amsterdam tot een op lossing te brengen, heeft men er nog geen idee van, wanneer aan de onbe vredigende situatie een einde zal ko men. Ook gisteren werden er in het anders zo drukke gebouw geen zaken gedaan. De orderboekjes bleven geslo ten, de „tikker" draaide niet en de te lefoons zwegen. Het feit, dat aan een oplossing wordt gewerkt maakte giste ren de stemming onder de beursbezoe kers in de lokaliteiten aan het Damrak iets beter. Men kreeg wel de indruk, dat de Vereniging voor de Effectenhan del in dit scherpe conflict het been stijf houdt en de handel niet zal her vatten, „zolang de kwestie van rechts herstel met haar vele naweeën, die nu al bijna zeven jaaar duren, voorgoed uit de wereld is" Sommige ingewijden waren van oor deel, dat de impasse minstens zal voortduren tot volgende week Woens dag, nadat Dinsdagavond de vergade ring van de leden van de Ver. voor de Effectenhandel zal zijn gehouden. De 52-jarige gepensionneerde serge ant-konstabel der Kon. Marine, A H. F. Fonteijn uit Amsterdam, is door het Haagse gerechtshof wegens smaad schrift veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Hij heeft in een brochure enige marine-artsen ervan beschuldigd, hem in 1933 opzettelijk en tegen beter weten te hebben afgekeurd voor de dienst bij de marine. Tijdens de behandeling voor het Hof bood hij aan, waar te maken, dat zijn publicatie in het algemeen belang was geweest. Dit is door het Hof niet aan vaard. Fonteijn heeft tegen deze uitspraak terstond beroep in cassatie aangetekend Hij acht zich niet strafbaar en meent, dat hij moet worden toegelaten tot het bewijs van het zijnerzijds beoogde al gemeen belang. DE STAKING BIJ VREDESTEIN TE ENSCHEDE TEN EINDE Gisteren hebben 350 k 400 arbeiders van de Nederlands—Amerikaanse auto bandenfabriek Vredestein te Enschede et werk hervat Wel stonden in de omgeving van de fabriek ongeveer 50 posters, die de arbeiders die het werk hervatten, adviseerden door te staken. De burgemeester van Rijswijk (Z.-H.), de heer J. L. C. van der Heij den, is na een langdurige ziekte over leden. zwakke zusje Als Excelsior inderdaad de punten mee naar huis brengt is deze ploeg vrij zeker van een plaats in de eerste klasse. Heracles krijgt het evenmin zwaar. Deze ex-eerste klasser bezoekt Hooge- .'.and, de ploeg die uit drie wedstrijden slechts één punt bij elkaar wist te schrapen. Voor TEC wordt het een spannende dag. De ploeg uit Tiel heeft namelijk twee punten voorsprong met een wedstrijd meer gespeeld op Sport club Emma. Emma ontvangt WH dat ook nog steeds een kans heeft, zodat TEC het grootste belang heeft bij een puntenverdeling. Wtmbledonkampioene Maureen Connolly, de zeventien jarige tenniskampioene van Ame rika, tijdens een oefening in Sur- bi ton. Men neemt aan, dat deze jonge tennisster een goede kans maakt in de strijd op Wimbledon. Zijspanraces speciale allractie Het programma voor de Zondag a.s. op de Alkmaarse sintelbaan te houden motorraces biedt enkele zeer interes sante nummers. In de eerste plaats is „Alcmaria V.V.V." er in geslaagd de bekende Deense speedway-rijders Jor- gen Petersen en Aage Andersen, die op de Europese banen een grote be kendheid genieten, te engageren. Voor al het duel tussen Petersen en Tinus Metzelaar is veelbelovend. Met de Denen komen ook weer eens de Nederlandse zijspanrijders in de baan. Na het succes, dat zij met hun nieuwe machines op het circuit van Zandvoort hebben geoogst zullen Co Boef, Hommel. Henk Dammers en H. Verhoef hun kunnen in Alkmaar tonen. Zij zullen drie manches rijden, waar van twee rechts om en één linksom, hetgeen een spectaculair schouwspel belooft. Nu Arend Hartman in München rydt en dus Zondag niet aanwezig kan zijn, zullen de overige deelnemers aan de competitie" om het langebaankam- pioenschap van Nederland de kans grijpen hun positie te verbeteren. Vooral Co Boef en Van Hemelrijk zou den, willen zij in de finale op 31 Aug. niet kansloos zijn, een aantal punten best kunnen gebruiken. Daarentegen zullen Metzelaar en Kops hun fraaie positie met kracht verdedigen. Ook in de langebaan-races zijn dus spannende wedstrijden te verwachten. De stand in deze competitie is thans: A. Hartman. Ams'erdam 29 pt.; M. Metzelaar, Limmen 28 pt.; G. Kops, Rotterdam, 22 pt.; N. van Gorcum, Voorburg, 21 pt G Jonker, Amster dam 14 pt.; C. Boef Amsterdam 11 pt.; W. van Hemelrijk, Den Haag 10 pt.; Th. Bisschops, Venlo 8 pt. en P. Cordang, Swalmen 4 pt. Voor de overige wedstrijden is men er wederom in geslaagd een sterk veld seniores en juniores bijeen te brengen. Zesde etappe voor v. Steenbergen De uitslag van de zesde etappe van de ronde van Italië, Rome-Napels (238 km), luidt: 1. Van Steenbergen (B.), 6 uur 14 m. a Rossp11° fTt) z.t.; 3. Bene- detti (It.) z.t.; 4. Ciolli (It.) z.t.; 5. Zam- f'er'e 'It* z.t.6 Rossi (Zwits.) 6-16- 18; 7. Petrucci (It.) 6-17-03; 8. Keteleer (B.) z.t.; 9. Ockers (B.) z.t.; 10. Logli (it.) Z.t. In een communiqué van de inter nationale hockey-federatie wordt mel ding gemaakt van het feit, dat Dene marken zich voor 't Olympisch hockev- tournooi te Helsinki heefi terugge trokken. Italië, eerste reserve, zal voor Denemarken in de plaats komen. De dertien landen zijn in volgorde van sterkte als volg, geplaatst: l lndia 2. Pakistan. 3 Nederland, 4. Groot rnitJia. Rc^ë 6. Du tsland 7 y 8' Zwltserland, 9. Argentinië

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5