Schoonmaaktijd J. J. VOS Wilt u even noteren? MUSIS SACRUM „DE RICARDOs" VERVOLG STADSNIEUWS De Bioscopen Ruim dertig toestellen op Texels nieuwe vliegveld Nieuws uit Wieringen Hemelvaartsdag was ideaal voor de sportliefhebbers ZEGLL DE WITTE: Salon Mexico" VOETBAL VOOR ZONDAG Watervogels strijdt voor zijn laatste kans „Kunst aan het volk" zingt in Casino IN HET KORT Toneelavond LOK-SM Tafeltennisnieuws TIVOLI Luchtduivels boven Pacific" AdelborstenNijenrode op het sportveld MARKTBERICHTEN Feesielijke drukte Anna Paulowna Oudesluis met 7-1 door ZAP verpletterd Breezand Onderlinge Veefonds boekte flink verlies Sportclub Texel op reis Burgerlijke Stand Tafeltennis Leden Callantsoog van H. M. v. L. maakten interessante excursie Hippolytushoef Wat een prachtige onderjurk! Bij aankoop van iedere gulden gratis een kans op een reis naar Parijs PUNKTAL Gediplomeerd Vakopticien ZATERDAG 24 MEI 1952 In de Witte Bioscoop wordt tot en met Maandagavond een product van de Mexicaanse filmindustrie vertoond. De hoofdpersoon is Mercedes, een char mant meisje, dat een weinig oirbaar doch lucratief leven leidt met het no bele doel, de opvoeding van haar jon gere zusje te bekostigen. „Salon Mexi co" is de naam van de zwoele gelegen heid, waar zij haar relaties ontmoet. Een brave politieman betrapt haar min of meer op heterdaad op een diefstal. Hij sleurt haar niet voor het gerecht, doch vraagt haar ten huwelijk teneinde op deze wijze dit meisjesleven te re- classeren. Het geheel doet vrij onwezen lijk aan, mede omdat uit tal van scènes zonneklaar blijkt dat voor décors wordt gewerkt Voor de voetbalenthousiasten wijzen wij voor morgen, behalve naar de com petitie om het landskampioenschap, naar de wedstrijden Volendam—EBOH, Schagen—Purmersteijn en ZFC 3HRC S. Het behoeft geen betoog, dat vooral voor Volendam veel op het spel staat, nu EBOH al is uitgeschakeld. De te genstander van Schagen kennen wij niet. HRC 2 gaat proberen revanche te nemen voor de in Den Helder geleden 32 nederlaag. In de afdeling (2c) stelt Zeemacht zich buiten gevaar met een gelijk spel tegen het bezoekende Texelse Boys. De sailors verkeren nog in de „hoek", om dat zij opgescheept zitten met twee verliespunten in mindering wegens niet opkomen. Voor de Jubileumbeker staat op het programma: OudesluisTexel. Voor het Jubileumkruis worden ge speeld: 7.: Dirkshorn 1SRC 2, Wie- ringerwaard 3Winkel 1; 8.: Geelzwart 1Callantsoog 2: ZAP 2Winkel 2: 9.: Vesdo 2Con Zelo; ZAP 3Kaagvo gels 2: 11.: Flevo 2Callantsoog 1; 13.: CcoksdrpJVC; De Koog—HCSC; 18.: FlevoMFC 2. Morgenmiddag om half drie speelt Watervogels 1 zijn tweede beslissings wedstrijd tegen Vrone. Zoals men weet, eindigde de eerste ontmoeting na ver lenging in een 00 gelijk spel. Morgen vechten beide ploegen dus voor hun laatste kans om in de vierde klasse te blijven. Voor de supporters zij vermeld, dat de wedstrijd wordt gespeeld op het BKC-terrein te Anna Paulowna. De arbeiderszangvereniging „Kunst aan het Volk" geeft Dinsdagavond on der leiding van de heer H. J. Arisz een uitvoering in Casino. Solistische mede werking wordt verleend door de so praan Riek Waas uit Amsterdam. De pianobegeleiding is in handen van de heer-Nico Visser. Het programma vermeldt voor het koor o.m. het strijdlied „Zegepraal", twee liederen van Orlando di Lasso, Jan Nieland's bewerking van ..Die win ter is verganghen" en „De stal" van C. van der Linden op woorden van C. S. Adama van Scheltema. Met sooraansolo wordt een koor uit Brahm's „Deutsches Requiem" gezongen, alsmede een twee tal opera-aria's. Voorts zingt Riek Waas met pianobegeleiding o.m. twee melo dieën uit de operette „Rose-Marie" van Friml. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. G. H. D. Bettink, Timorlaan 15, telefoon 2890, en dr M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek Beth Spoorstraat 9, telefoon 2150 (ook na zes uur) Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebesstraat. Vanmiddag om half drie wordt bu het troephuis van de N.P.G. „Inka- groep" aan de Janzendwarsstraat een tuinfeest annex bazar geopend Voor de Koninklijke Nederlandse Bond van Oud-Onderofficieren wordt vanavond in Casino het toneelstuk „Annie grijpt in" opgevoerd. Het jeugdorkest „De Serenata s onder leiding van de heer H. C. Bo2jj®n geeft vanavond een uitvoering in or- mosa". In de MOOC-societeit wordt van avond voor de vierde maal het biij- spel „Een gangster in huis" ten tonele gebracht heer de Giopper spreekt morgenochtend om half elf in de tui- zaal van hotel „Bellevue" voor de Hu manistische Gemeenschap over het on derwerp „De humanist en het onaer- W- In de Oud-Katholieke kerk aan de Middenweg wordt morgenavond om zeven uur weer een Engelse dienst g houden Woens(jagavond 18 Juni a.s. spreekt het Tweede-Kamerlid mr J. J. R Schmal in de bovenzaal van het Militair Tehuis aan de Kanaalweg voor de afdeling Den Helder van de Chris telijk-Historische Unie. De toneelgroep ..De Ooievaar" komt Maandagavond in Casino voor de leden van de buurtvereniging L.O.K (ö.m- voor het voetlicht met de klucht „De rare familie". Will Brakenberg die dit blijspel in het Nederlands bewerkte, voorzag het van de ondert:Itel.-Hoe 't is een jongen!" Het wordtopge- voerd onder regie van de heer a Broekhuizen. Enkele weken g oogstte hetzelfde stuk een uitbundig succes in de Marinecantine, toen h tweemaal achtereen ten tone'f gebracht door „De Schouwspelers De heer J. Loris. lid van de Helderse tafeltennisvereniging „Blanco een uitnodiging ontvangen om de 1 nemen aan de 5e Internationalis j tennis kamDioenschappen die te Utr worden gehouden. lt In de le ronde zal Loris moeteni uit komen tegen de Belgische leiigdkanv pioen Bertrand. Daarna zal hu meten verdedigen tegen niemand der dan Michei Hagnenauer. Om het maar ronduit te zeggen: zel den "gen wij een zo goede vliegfilm ais „Luchtduivels boven de Pacific", aie tot en met Maandag in Tivoli op het doek wordt gebracht. De inhoud aoet er in dit verband weinig toe, hoe wel men veel zal kunnen ondergaan van de moed en de vrees in de harten van de piloten, die tijdens de tweede wereldoorlog leger en marine zulke onschatbare diensten hebben bewezen. Majoor Kirby (John Wayne) is com mandant van de „Wildcats". Hij Ziet het als de belangrijkste taak van de vliegers, de oprukkende infanterie van de lucht uit te steunen en te dek ken. Die methode vindt ingang. In deze film heeft men niet vergeten te tonen, wat er zowel in het hart van de commandant als in de harten van zijn mannen omgaat. Naast de majoor opereert kapitein Griffin, die de „on menselijke" houding van Kirby niet begrijpt. Eerst veel later, wanneer de- ze_ laatste gewond huiswaarts trekt, en hij het commando aan Griffin heeft overgedragen, beseft deze wat er al die tijd in zijn commandant moet zijn om gegaan. „Luchtduivels boven de Pacific" is een zeer sterke film, die in kleuren werd opgenomen. De feiten komen hierdoor nog duidelijker aan het licht dan in „zwart en wit". En men be grijpt, dat ook de luchtmacht het zijne tot de overwinning heeft bijgedragen. Sergeant Clancy (Jay C Flippen brengt wat humor in de harde film „Luchtduivels boven de Pa cific". U ziet hem in het midden. De andere acteurs zijn William Harrigan en John Wayne. De Adelborsten hebben vandaag en morgen gasten, een aantal toekomstige ambtenaren voor buitenlandse dienst, die op het kasteel „Nijenrode" worden opgeleid. Deze tweedaagse sportontmoe- ting is vanmorgen begonnen. Het programma is zeer uitgebreid. Men ontmoet elkaar in diverse sporten, zoals tennis honkbal, basketball, zwem men en athletiek. Zondagmiddag om half drie begint op het Ankerparkter- rein een voetbalwedstrijd tussen ver tegenwoordigende elftallen van Adel borsten en Nijenrodianen. Daarna, om half vijf, is er nog een rugby-wedstrijd. VEEMARKT LEEUWARDEN LEEUWARDEN 23 Mei Aange voerd 105 stieren f 2.663; 185 vette koeien eerste kwaliteit 2.703.15: twee de kwaliteit 2.302.69; derde kwaliteit 2.102.30; 894 melk- en kalfkoeien 5001150; 110 pinken 350585: 157 graskalveren 210290; 835 nuchtere kalveren 3556: 595 vette- en weide- schaoen 75125; 1062 lammeren 50 70: 212 vette varkens, oude varkens 1.852.vette biggen 2.022.14: zou ters 22.02; 256 biggen en looers, big gen 45—70; lopers 71—105; 36 bokken en geiten, geen notering: 197 paarden 4501025, totale aanvoer 4557. KAASMARKT ALKMAAR Op de kaasmarkt te Alkmaar werd vandaag aangevoerd 42.000 kg kaas, waarvan 13 stapels fabriekskaas a f 2.07 per kg en 4 stapels boerenkaas a f 2.10 per kg, de handel was vlug. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 23 Mei. 5300 kg aardappelen 3047; 2000 kg kleine aardappelen 3047; 6000 kg rabarber 56,70; 400 kg uien 28; 3000 kg rode kool 7,10. Met een sierlijke zwaai landde giste ren een in Hilversumse opgestegen Piper-Cub op het nieuwe Texelse vligveld. Het was de eerste van een in de loop van de dag arriverende hele reeks toestellen, die luister zouden bij zetten aan de opening van het nieuwe vliegveld. Burgemeester A. C. de Koning en een vertegenwoordiger van de Rijks luchtvaartdienst begroeten deze eerste ling. De burgemeester maakte een rondvlucht o.a. over Den Burg, zodat hij een goed overzicht kon krijgen, voor de uitbreiding van de hoofdplaats van het eiland. Nummer twee was een Fokker S-ll, een militair toestel met een drietal in zittenden. Ware het niet, dat een losse koffer in de weg zat, zeer zeker had den de heren hun komst met een stunt gevierd. Daarna doken de gonzende, kleine sporttoestellen bij groepjes uit het wol kendek. Piper-Cub „Fairchild". „Tiger- moth", „Aircoupe", zijn namen uit de veelsoortige collectie. Twee en dertig toestellen stonden rond acht uur veran kerd aan de grond. Een bijzonder sier lijke vogel was de „Sokol", kersvers van achter het IJzeren Gordijn geïm porteerd. In een wedstrijd, waarin vooral in de eerste helft verdienstelijk voetbal aan beide zijden werd vertoond, slaagde ZAP er in Oudesluis een 71 neder laag toe te brengen. Als Oudesluis niet een actieve doelman als Doorn onder de lat had gehad, zou de zege van de withemden nog groter zijn geweest. In de eerste helft sloegen de gasten verschillende malen zeer gevaarlijk toe en zo kon het gebeuren, dat Dorsse- laar na een snelle ren, Kuys vrijwel onhoudbaar kon passeren. ZAP kwam hierna echter meerdere malen terug en ondanks het feit, dat de gasten nog enige malen de gelegenheid hadden hun voorsprong te vergroten, kwam na een half uur de gelijkmaker via een corner van v. d. Berg, die door Kolster werd afgewerkt (11). Dezelfde ZAP- speler maakte er 21 van, toen hij op een gegeven moment alleen voor Doorn kwam te staan. In de tweede helft was het Oude- sluis-spel veel minder dan in de eerste periode en toen Van Oosten er op zijn eentje 31 van maakte, leek het hek van de dam. T. v. d. Berg benutte feilloos een voorzet van Van Oosten (4—1) en Bloothoofd kon daarna een pass van Kolster op een even zuivere manier benutten. Met een fraaie kopbal fabriceerde Kolster daarna via een voorzet van v. d Berg het 6e doelpunt en Van Oosten maakte het zevental vol toen hij op fraaie wijze met het hoofd een voorzet van Timmer benutte. Het wachten tot half negen hielp ook al niet, want ook op dat tijdstip kon de heer A. Schilderman nog maar weinig leden welkom heten op de algemene vergadering van het Onderling Vee fonds. De secr.-penn., de heer J. Pranger, gaf na de notulen een overzicht van de stand van zaken. Tussen 1 Dec. 1951 en 13 Mei 1952 kwamen twee koeien voor rekening van het fonds. Er is f 1275 uit betaald en f 265,78 ontvangen, een nade lig verschil van f 1009,22. In kas is nu nog f 1051,18. Totaal is men f 593,47 ach teruit gegaan in deze periode, maar er is dan ook maar premie geheven. De vergadering vond het veiliger voor de komende drie maanden 1 te heffen en, als er geen grote schade' «sten ko men, het daarbij ook voor het dan vol gende kwartaal te laten. De heren Wijn- ker en Duizer, die de rekening van de penningmeester controleerden, bevon den deze in orde. Na een vraag van de heer G. Kater kregen we te horen dat het fonds 40 leden telt, er zich drie nieuwe leden opgaven en ongeveer 170 koeien verzekerd zijn. Van vee dat uit- geschaard wordt moet binnen drie da gen opgave gedaan worden bij de taxa teur. Zij die dit tot dusver nalieten, be horen het alsnog ten spoedigste te doen, deelde de voorzitter mede. Ook wordt de leden verzocht tegen de tijd van de taxatie de schetsen klaar te leggen, op dat de taxateur, na contröle, de num mers er van kan noteren. Vandaag wrden er nog een vijftal „Tigermoths" en een drietal Harvards en twee Fokkers S-ll verwacht. Stunts krijgen de bezoekers van het openingsfeest zeer zeker te zien. Mis schien zelfs een escadrille „Tiger moths" van de Rijksluchtvaartdienst. De Reisvereniging van de Sportclub Texel heeft een tweedaagse trip ge maakt. Woensdagmorgen ratelde reeds zeer vroeg de wekker bij de 25 reis- lustigen en per eerste boot stak men over het Marsdiep. Kort daarop zette de Teso-bus koers naar de Gelderse hoofdstad, zij het niet langs de kortste weg, maar via Medemblik, Hoorn en Volendam naar het onvolprezen Am sterdam, waar 'n sierlijke snelle rond vaartboot de fraaiheid van de grachten en de levendigheid van de haven liet zien. Daarna toog men naar Arnhem. Een klein dinertje en daarna werd de avond gevuld met 'n wandelingetje langs de fraaie Rijnboorden. 'n bezoek aan de juist aanwezige ijsrevue of 'n dansje. Beslist niet alle deelnemers waren goed uitgeslapen, toen de volgende morgen om half tien de bus weer startte. Richting Grebbeberg. Op het graf van P. Kikkert, hier gevallen in de Meidagen van '40, wer den bloemen gelegd. Na 'n kort bezoek aan de juist geopende sluizen van het Amsterdam-Rijnkanaal, stapte men bij Avifauna uit. Opgetogen kwam men uren later weer in de bus. Via de sleutelstad bereikte men Lau- rens Janszoon Coster. Ook de kook kunst van Haarlem werd hogelijk ge waardeerd. En rond het middernachtelijk uur bracht de „Wagemaker" 25 vermoeide, maar zeer tevreden reizigers terug naar 't Gouden Boltje. Geboren: André. z.v. Jan C. Dogger en Trijntje Krotje; Geziena Adriana d.v. Johannes N. Witte en Reinera V. Barhorst; Dirk, z.v. Gerard Rikkenberg en Pietertje N. Swart; Antonetta Lucia Geertruida Maria, d.v. Waltherus van Beek en Barbera Witte. Ondertrouwd: Simon Bremer en Stijntje Eelman; Cornelis Simon Bak ker en Wilhelmina Helena van Duin. Getrouwd: Pieter Jan Schagen en Antje Huizinga: Dominicus Flapper en Geertruida A. van Twisk; Karei Roe per en Fijtje van Egmond. Overleden: Antje Kalis, oud 61 ja ren, ongehuwd. Morgen een belangrijke wedstrijd voor de promotie-degradatie 2e klas: ReadyInerletten. Ready zou moeten winnen om in de 2e klas te bliiven en een overwinning van de tegenpartij brengt de Bergense club in de tweede klasse. Wij rekenen op 'n nederlaag van de Texelaars. GEVONDEN VOORWERPEN Overjas met handschoenen: zilveren kettinkje (met hanger); komen aanlo pen een hondje. De afdeling van de Hollandse Maat schappij van Landbouw heeft deze keer een excursie gemaakt naar Fries land. waar in de morgenuren de grote zuivelfabriek „Frico" werd bezichtigd. In deze fabriek, waarbij drie en vijftig kleinere zuivelfabrieken zijn aangeslo ten, wordt niet alleen boter en kaas, doch ook melkpoeder en caseïne ge maakt. Jaarlijks worden hier millioe- nen kilogrammen van deze producten omgezet. De fabriek is er, evenals vele aangesloten fabrieken, op ingesteld om direct te kunnen overschakelen op pro ductie van bepaalde artikelen indien de afzet van andere producten tijde lijk moeilijkheden geeft. Men zag hier o.a. hoe boter voor de Amerikaanse troepen in Duitsland wordt verpakt. Eén der begeleiders gaf een interessant overzicht van de enorme groei van het bedrijf, dat in 1889 op zeer bescheiden schaal het werk begon. De middag werd besteed met een bezichtiging van de grote exportslage rij te Akkrum, welke voor de export en voor binnenlandse slagers werkt. Er wordt hier op Amerikaanse wijze aan de lopende band geslacht en het was verbazingwekkend te zien hoe iedereen een onmisbare schakel vormt in het frote geheel. -Na de rondgang werd odr de directie théé aangeboden en de heer Ekerma, directeur van de slach terij, gaf een overzicht van de werk wijze. Inkoop zowel als verkoop ge schiedt op coöperatieve grondslag. Ve le leden leveren hun dieren verplicht aan de FVE; er werken momenteel 180 arbeiders. De heer Ekerma was som ber gestemd over de vooruitzichten van het mesten van zware varkens. Duitsland verdwijnt namelijk van de markt. Alleen voor baconvarkens is er nog enig perspectief. Naast de slachte rij houdt de coöperatie zich ook be zig met de coöperatieve afzet van ge- bruiksvee. Het bedrijf, gelegen in het hartje van het Friese weideland, wacht op vernieuwing, aldus de direc teur. QEGEVENS voor deze wekelijkse rub'riek kunnen worden ingediend bij het Agendabureau van de Helderse Gemeenschap, Erasmusstraat 14. telefoon 2141 toestel 007 (na zes uur telefoon 3524). Hier volgt de agenda voor de periode van Zaterdag 24 Mei tot en met Zaterdag 7 Juni 1952. Zaterdag 24 Mei 14.30 15.00 19.00 19.00 21.00 20.00 20.00 20.00 20.00 25 Mei 10.30 20.00 26 Mei 20.00 20.00 20.00 27 Mei 15.00 19.00 19.00 19.00 20.00 20.00 Woensdag 28 Mei 19.00 19.30 19.30 20.00 Zondag Maandag Dinsdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 29 Mei 19.00 19.00 19.00 20.00 20.00 20.00 20.00 30 Mei 20.00 20.00 20.00 31 Mei 14.00 19.00 19.00 21.00 20.00 20.00 2 Juni 20.00 20.00 3 Juni 20.00 4 Juni 20.00 5 Juni 20.00 6 Juni 19.00 7 Juni 15.00 19.00 21.00 20.00 Troephuis Janzendwarsstraat: Opening tuin feest met bazar van N.P.G. Inka-groep. Mars door de stad van „Turnlust". H.R C.-terrein: Voetbalwedstrijd HRCHelder. Museum Den Helder. Casino: Toneelavond K.N.B.O. („Annie grijpt in"). Formosa: Concert van „De Serenata's". M.O.O.C-sociëteit: Toneelavond. Postbrug: Contactavond ..Vrede en Vrijheid". Bellevue: Lezing voor Humanistische Gemeenschap. Formosa: Afscheidsavond trainer Leavey. Casino: Toneelavond „L.O.K./S.M.". Postbrug: Jaarverg. speeltuinvereniging. Raadhuis: Verg. sectie O. en O. (groep Kunst en Ontwikkeling) Helderse Gemeenschap. Postbrug: Ledenvergadering. Ver. v. Huisvr. Ankerpark: Athletiek wedstrijden „Zeemacht". Helder B-terrein: Voetbalwedstrijd O. en O. W.G.W.-terrein: Idem. Casino: Concert „Kunst aan het Volk". Raadhuis: Vergadering sectie O. en O. (groep Recreatie) Helderse Gemeenschap). H.R C.-terrein: Basketballwedstrijden „Zeemacht". Postbrug: Verg. postzegelvereniging „Helder". Marinecantine: Toneelavond O.S. en O. Casino: Padvindersrevue Prinses Wilhelminagroep. Ankerpark: Voetbalwedstrijd O. en O. H.R C.-terrein: Idem. Marinezwembad: Zwemwedstrijden „Zeemacht". Casino: Ledenvergadering „Onderling Belang". Mouton: Contactavond „Stedelijk Muziekcorps". Formosa (bovenzaal): Verg. Partij v. d. Arbeid. Marinecantine: Toneelavond („HartenviPuw5'). Casino: Ouderavond School 7. Marinecantine: Feestavond „Zeemacht". Museum: Vergadering Hoendergroep Kleindiersportvereniging. Tivoli: „Sjors van de Rebellenclub". H.R.C.-terrein: Voetbalwedstrijd sportweek „Zeemacht" slotwedstrijd) Museum Den Helder. Marinecantine: Dansavond „Zeemacht". M.O.O.C.-sociëteit: Dansavond. Wandeltochten „De Zilvermeeuw" en „De Duinkanters". Jeugdvoetbaltournooi van H.R.C. Casino: Soirée-dansante „Amicitia". Casino: Padvindersrevue R.K. Verkenners Casino: Toneelavond Rainiero-groep N.P.G. Casino: Toneelavond C.J.M.V./Herv. Meisjesclubs. Casino: Kindercabaret „Vrede en Vrijheid" voor speeltuin „Oud Den Helder". Propagandamars „Turnlust". Museum Den Helder. Casino: Kinderoperette door „Lentebloemen". EEN EERSTE PRIJS De gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap" behaalde op Hemel vaartsdag een eerste prijs met 308 pt. op het Zangconcours, uitgeschreven door de Chr. Zangvereniging „Wasse naars Mannenkoor" te Wassenaar. Westerland en De Haukes vormden Donderdag een waar sportcentrum. Een Olympische Dag in zakformaat. De H.VV.N. uit Den Helder opende het zeil- seizoen op de traditionele wijze met wedstrijden op het Amstelmeer. Tussen II en 12 uur had de brugwachter van de Van Ewijcksluis druk werk om de zeilers, een aantal als nooit tevoren, door te laten. Onwillekeurig dachten we aan de eerste regels van Jan Prins' gedicht De Schutsluis. De tjalken schie ten aan tussen de strakke dijken. En vullen 't gladkanaal met driftig schuim- gedruis Door de gunstige wind leek het in 't Balgzandkanaal een vlootrevue van vogeljachten, vergrote B.M.'s, sloepen, jollen en kano's. Ook hadden vele Hel- dersen zich per auto of fiets Amstel- meerwaarts gespoed. Wederom heeft het Amstelmeer be wezen een ideale gelegenheid te zijn voor de watersportliefhebbers. Jammer, dat de Wieringers niet meer voor dezg sport voelen. Handbal Intussen waren op het Tonegido-ter- rein de sportwedstrijden begonnen. De deelnemers hieraan zullen vermoedelijk wel met enige afgunst naar de vele witte zeilen gekeken hebben. Toch werd er gespeeld alsof het de compe titie betrof. In 't bijzonder voor de handballers (sters) was het een drukke dag, al waren de uitslagen voor de Tonegido-mensen niet erg hoopgevend. Slechts de Dames konden het tegen Y- mond I tot een wel zeer grote 80 overwinning brengen. Dames II verlo ren met 14 van BKC Heren I en II verloren van Ymond I en II met resp. 510 en 512. De voetbalwedstrijd tussen Leeuwarden II en Succes I bood meer spanning. Beide elftallen deden weinig voor elkaar onder, zodat de vele toeschouwers van een sportieve en goed gespeelde wedstrijd konden ge nieten. Omdat de eindstand 3—3 was, moest in de verlenging uitgemaakt wor den wie de prachtige lauwerkrans zou krijgen. Kort voor het einde stond Suc ces nog met 32 voor, maar via een dubieuze strafschop scoorden de gas ten de gelijkmaker, die daar in de ver lenging het winnende doelpunt aan toevoegden. Einds'and dus 3—4. Deze eerste sportdag is voor de orga niserende vereniging Tonegido in spor tief opzicht een groot succes geweest. Vandaag en Zondag wordt deze „sport week" besloten. Dat is Uw oordeel, wan neer U onze collectie onder jurken ziet. Het zijn de bekende Hollandia-onder- jurkeu. Ze hebben prach-t tige pasvorm en kleden mooi af. Ook in Hollandla-onder- goed zijn we goed gesor teerd. Onderjurken met ronde hals m. 38 vanaf 2.75 Onderjurken, Godetia, sch.- band, in wit, zalm en zwart, met brede kant, m. 38 vanaf 4.30 Onderjurken, Clematis, sch.band, met strook, m. 40 5.95 Kleine opklimming p. maat. Lingerlezyden Onderjurk, wit m. val. kant, m. 40 t.m, 48 4.95 2-delig garnituur (hemdje en broekje) vanaf 4.20 Charmeuse hemdje m, sch.b. en broekje p. stuk 1.68 Charmeuse onderjurk metbjjpassend broekje5.75 HEDENAVOND optreden van het bekende DANS- en SHOWORKEST ENTREE 0.25. Met sterk verlaagde consumptieprijzen. Koningstraat 75 Wij betalen WOL (gebreid) LOMPEN ROOD KOPER GEEL KOPER LOOD ALUMINIUM OUD IJZER ZINK OUD PAPIER voor: p. kg. 2.— p. kg. 0.55 p. kg. 2.— p. kg. 1 p. kg. 0.75 p. kg. O.GO p. kg. 0.05 p. kg. 1 Dagprijzen BREEWATERSTRAAT 78 Dagelijks geopend van 7'/->17'/2 uur.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 7