Een zuur s regen en tukje over strafpunten- de oorzaak daarvan Een „WV-portier" bij de ponten over het Noordzeekanaal A Ernstige critiek op de eventuele logeergastenbelasting LS HET HART SPREEKT. Hartelijke sfeer van sportiviteit Ronde van Noord-Holland voor automobielen Kubieke meters stof LIKDOORNS KSue' Het Radioprogramma 'n héérlijke drank uit zuiver fruit Mc Bailey maakte snelle tijden op 100 en 200 M. Radiorallye met vreemde opdrachten ^Pim. Pam, Pom en deblauwcvaas VVV-BERGEN WIL ORDENING Van Tientallen lijders aan Brandend Maagzuur Geen Thermosfles, zei voorzitter Breebaart Cetadem, vlMmtótfr warQQ ÜBfSSI RENEESHANN g Nederland-B vers'oeg Finse hockeyp^oeg MAANDAG 26 MEI 1952 (Van onze eigen rijders) yoorop gesteld zij, dat wij van de krant, die ons gisteren hebben uit gesloofd (op onze Zondag) om U iets te kunnen vertellen over de eerste Ronde van Noord-West-Nederland voor automobielen, georganiseerd door de RAC-West, district Noord-Holland Noord, grondig ernstige mensen zijn, die achter alle scherts de diepe zin zoeken. Waren wij dit namelijk niet, wij zouden het niet wagen in deze re gels te gaan zeggen wat wij op het hart hebben. U zoudt dan werkelijk eens kunnen denken, dat wij voor ons plezier kubieke meters stof hebben gehapt, mankementen aan onze auto mobiel met mannenmoed hebben be streden, dameséquipes „bijna" uit het water hebben gehaald en (wat mis schien het ergste is) vriendelijke, maar o zo sarcastische glimlachjes van overigens beminnelijke jongeda mes hebben geïncasseerd, mei wie wij ons af en toe aan het frisse strand van Bergen wensten, terwijl wij met de leeuwenmoed van hen, die de maar schalkstaf in de ransel dragen, af stormden op slurven, die tertiaire we gen genoemd worden of op stippellijn tjes, die gras-heuveltjes-van-dalen bleken te zijn En laat onze kans op de eerste prijs in het algemeen klassement nu teloor zijn gegaan door een flesje drank alcoholvrije wel te verstaan dat op een onzalig ogenblik midden in het ex-eiland Wieringen (het kan ook on der Dokkum zijn geweest) door lief derijke verzorgstershand van achter uit de wagen naar ons werd toege stoken. Wij hebben namelijk maar twee handen en twee benen. De benen waren nodig om in enige normale zit- richting te blijven naast een chauf feur, die voor geen bocht bang was en die probeerde in hoeverre de centri fugale kracht op ons gestel van in vloed was; in de ene hand voerden wij trouw het symbool van onze jour nalistieke waardigheid het potlood de andere hand stree'de als het ware iedere bocht, iedere hairpin, ieder bruggetje en vaagde alle illu sies aan een rustig ritje op de (ook aanwezige) voorrangswegen weg. Dat flesje moesten wij evenwel aangrijpen. Toen begon het te regenen. Straf - punten. Het werd een hoos van straf- punten, omdat de bochtjes op de kaart niet langer gelijkenis vertoonden met die op de weg, die wij noest bereden. Wfl hebben elkaar verzekerd, dat wij zulks opmerkelijk flauw van de RAC- mensen vonden. Wij hebben zelfs ge wezen op andere ridders van het stuurwiel, die wegen insloegen, waar- ADVERTENTIE Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver- schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likoornmiddel van f. 1.36 bespaart U veel ellende. (Advertentie Ing Med.i DINSDAG 27 MEI HILVERSUM I. 402 m.; 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 19,00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmede- delingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.-0 Actualiteiten. 12.45 Piano-duo. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.55 Gra- moloonmuziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Rege ringsuitzending: Prof. Dr. Ir. J. F. Kools: „Bosbouw in Suriname". 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole-Orkest. 19.00 Strijkorkest. 19.45 „Dit is leven", causerie. 19.55 Gra- mofoonmuziek. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.08 De gewone man zegt tr 't zijne van. 20.15 Maastrichts Stedelijk Orkest en solist. (Om 20.45 „Alle hens aan dek", causerie.) 21.25 Internationaal Eucharistisch Congres te Barcelona. 21.45 Mannenkoor. 22.00 Militair Orkest. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondgebed en Litur gische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 £4.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9 00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Pro menade-Orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gramofoonmuziek. 14.40 School radio. 15.00 Gramofoonmuziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.00 Muzikale enquête. 16.30 „De koning en de appel bollen", hoorspel. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Pianorecital. 17.45 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevarieerde muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Fanfare-Orkest. 19.45 Dansmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.10 Mededelin gen of gram.muziek. 21.20 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 2135 Dans muziek. 22.05 „Discogram". 22.45 Bui- lands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.20—24.00 Gramo foonmuziek. Experimenteel Televisie-programma van de NCRV. 20.15: 1. „Dertigduizend": 2. Programma over de zending - 21.05 Pauze. 3. Gymnastiek; 4. Dagsluiting. langs zij althans naar onze me ning sportief ten verderve moes ten gaan. Zij kwamen in Alkmaar met een contrólekaart vol stempels en cij- fels. Onze kaart was schoon en onver let gebleven. En dat mocht niet. Het geen wij wederom een zwak punt in de organisatie vonden. Voelt U om ook eens niet origi neel te zijn de fijne nuance tussen de wrange humor, waarmee deze woor den uit onze gemartelde sportziel op wellen, en de ernst, waarmee wij de beker tot het einde hebben uitgedron ken? Niet de gewonnen beker, want die ging natuurlijk naar allerlei lie den, die fouten hadden gemaakt. Wij kregen niets. O ja, toch, een vriende lijk woord van de volijverige zo heet dat in een krantenverslag voorzitter van het RAC-district Noord, die daarmee iets, maar lang niet al les van het leed verzachtte, dat hij en de zijnen ons hadden aangedaan Had hij ons maar één kans gegeven. Had hij bij de prijsuitreiking het vra- genspel om de tiende en negende plaats, geleid door Opperwachtmees ter Meijer van de Rijkspolitie, maar eens op óns losgelaten! Wtf zouden de schade hebben kunnen inhalen. Maar niets: wij mogen er alleen maar over schrijven Dat doen we dan ook, zo goed en kwaad als het gaat op een laat uur met vrijwel schele ogen, die alsmaar hekken zien met koeien en varkens er achter, waar we niet langs moesten, en landweggetjes, die we wél moesten hebben, maar die, of de duivel er mee speelde, steeds in de verkeerde rich ting gingen. Wat wilt ge, deskundige en ondes kundige lezer. Wij kunnen, al zeggen we het zelf U doet het toch niet aardig autorijden, maar autorijden, raadsels oplossen, stipkaarten lezen en fotocopieën copiëren en tegelijk drankjes (alcoholvrij) uit flesjes drin ken: dat kunnen wij niet allemaal te gelijk. Laat deze korte uiteenzetting hier boven ons excuus zijn. We hebben echt ons best gedaan. We zijn heus in Zaandam gestart, in Hoorn aangeko men, daar weggereden en in Midden- meer beland en ten slotte weer in Alk maar. Op zoek naar de prijzen van de gemeentebestu» en en in dolis haast om geklasseerd te worden, zolder de maxamumsnelheaen te overschrijden. En al schrijvei de komt ineens de ge dachte bij ons op, dat het veel aar diger is om iets beleefd te hebben, dan om aan het slot van zulk een fraaie automobielsportdag je handen in de zakken te steken en te zeggen: „Nou, dat was voor mij kaasje" en met een bagageruimte vol bekers naar de woonstede terug te keren. U voelt waar wij naar toe willen Wij kunnen nu beslist zeggen, dat we héél gemakkelijk een der eerste plaat sen hadden kunnen bezetten. Doch dan hadden wij aan onze opdracht om een verhaal te schrijven schandelijk ver zaakt. Stel U voor: dat verhaal zou uit zijn geweest bij het begin: sigaret nonchalant opsteken, daarna handen in zakken en „voor ons kaasje". En volgende keer doen we het weer. Voor ons genoegen en naar wg hopen voor dat van de lezer. We doen het weer, omdat die rare rakkers van de RAC zo knap zijn in het uitdenken van funeste gevalletjes, dat wij hen opnieuw te lijf willen gaan. Tot we een baard krijgen en eens tegen een (overwinnende) kleinzoon kunnen zeggen: „Goed gedaan, jongen. Net als vroeger je grootvader!" Daarom zijn we alweer gespitst op de volgende keer. En om nóg iets, wat op automobieldagen als gisteren nim mer ontbreekt: een hartelijke sfeei van sportiviteit, die typisch is voor evenementen als deze rit. Daarmede is ons verhaal uit. Niet de herinne ring. Niet de lach om de zotste situa ties. Niet de gedachte aan die grijns van nummer weet-ik-hoeveel, die op eenzelfde weg van de andere kant komt aantoeteren op zoek naar PEN- huisje 39 of meubelmaker Tamis, die voor ons lange tijd ook in de wijde (Advertentie. Lng. Mea.) weiden van de Wieringermeer verbor gen lagen. Zoals gezegd: wij hadden de eerste prijs verdiend. De echte verdeling was evenwel als volgt: Algemeen klassement: 1 hr en mevr. Kokkes, Alkmaar met Austin (22 strafpunten), 2 De Bie en v. d. Harst, Amsterdam, Volkswagen (62), 3 Dee en Staal, Den Haag, Che vrolet (180), 4. Seegers en Butter, Den Haag. Ford (184), 5. Lange- dijk en Butter Alkmaar, Hudson (188). 6 De Jager en de Jager, Heiloo, Pontiac, (210), 7 mevr. v. d. Werff en v. d. Werff, Den Haag, Volkswagen, (224), 8 De Wild en De Wild, Alkmaar Volkswagen, (276), 9 mevr. Van Strien en Dik, Haarlem, Ford Prefect, (276), 10 Krom en Nijman, Alkmaar, Skoda, (276). De prijs voor het eerste traject ZaandamHoorn ging naar mevr. Van Strien en de heer Dik. voor Hoorn-Middenmeer naar de heer en mevrouw Kokkes; voor Middenmeet naar Alkmaar naar de heren Dee en Staal. De dames Dijkstra, Kirkenier en Schuddeboom wonnen de prijs voor mengde équipe was natuurlijk die van de beste dames-équipe. De beste ge mengde équipe was natuurlijk die van de heer en mevrouw Kokkes. De pers kreeg niets. Toch wel. Ze zeiden: „Je schrijft er toch over?" Vandaar dit zure stukje. Het is om jaloers te worden. Gister avond kregen wij ongeveer gelijktijdig de resultaten door van athletiekwed- strijden te Londen en Brussel. Aan de overkant van de haringvijver liep het Britse sprintfenomeen Mc. Donald Bai ley de 100 meter in 10.4 sec. en 200 m. 20.9 sec.! Hoewel wij zeer verheugd zijn met de overwinningen van onze land genoot Saat die te Brussel deze num mers op zijn naam bracht, geven zijn tijden, 10.9 en 22.2 toch wel te denken Meer dan tweehonderd equipes heb ben Zaterdag deelgenomen aan de tweede Radio-Rallye, die door de Bossche Automobielclub in samenwer king met de KRO was georganiseerd. Behalve de gebruikelijke routebe schrijving kregen de deelnemende automobilisten onderweg op gezette tijden via de radio speciale opdrach ten, die vóór de eerstvolgende con trolepost moesten zijn uitgevoerd. Er waren opgaven bij als het inleveren van een in een puntzakje verpakte eierkool, een kartonnen beker met rode limonade, een naald met groene draad etc. Ogenschijnlijk was dit niet lastig, doch voor de rijders, die mid den op de Veluwe zaten, leverde het heel wat moeilijkheden 'op. Er was een gemiddelde snelheid lan veertig kilometer voorgeschreven. De rallye werd gewonnen door de heren M. Rademaker en J. Berg uit Den Haag, die in een Volkswagen reden. Zij hadden 29 strafpunten. De eerste damesequipe was die van me vrouw FlieringaLeinweber en mevr. FlieringaVoogd uit Den Haag, die met een Austin reden. Zij hadden 41 strafpunten. Bij de clubteams werd de eerste prijs gewonnen door Antenne RAC West met de rijders W. Coenen en J- Butter (Ford) 32 strafpunten. 56. Kareltje's hulpkreten waren ge hoord door 'n dienstdoende agent, die al gauw op het geluid afkwam en er- baasd was toen hij twee in lompen ge hulde mannen achter het struikgew s zag zitten. „Hè, wat moet dat hier.' vroeg hij argwanend. „Ach niets, agent, mijn vriend hier was aan het repete ren!" verzekerde Billie op een zoetsap pig toontje. „Repeteren?" herhaalde de agent die zijn oren niet geloven kon. „Ja zeker, agent, we repeteerden een toneelstukje," riep Kareltje nu ook. Hij begreep, dat het nodig was om tegen de gezamenlijke vijand één lijn te trek. ken, want was Kareltje daarnet al bang geweest voor Billie, hij was nog veel banger voor een agent! En dus deed hij maar net of Billie en hij de dikste vrienden waren. „Zo. repeteerden jullie een toneelstukje," zei de agent weer alsof hij het nog steeds niet geloven kon. „Zozo, en wat heeft die vaas daar- mee te maken, als ik vragen mag? Nee vriendjes, dat is geen zuivere koffie. Mee naar het bureau jullie. Allebei!" ADVERTENTIE hebben er Dozijnen Rennies op zak.... Altijd en overal ontmoet U lijders aan brandend maagzuur en U herkent ze aan..de lof die ze voor Rennies heb ben. Innemen doen ze die tabletjes on opvallend, want water of wat ook komt er niet aan te pas. Ze helpen van de ene minuut op de andere. Ook U! (Advertentie, ing. Med.) AP de voorjaarsvergadering van de Federatie van WV's in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal, die Zaterdag te Akersloot is gehouden; heeft de VVV Bergen de suggestie gedaan bij de toegangswegen naar het gewest, zoals bij de Hembrugpont en de pont te Velsen, een informatiebureau van de federatie te stichten, dat het publiek en met name de buitenlanders, op de hoogte moet houden van de plaatsen waar nog logeergelegenheid is. Hierdoor voorkomt men een herhaling van hetgeen tijdens de Paasdagen is gebeurd. Zoals ieder hotei, dat zichzelf respecteert een portier heeft, zo moeten ook de WV's in Noord- Holland een gemeenschappelijke portier bij de ingang van hun gewest plaatsen, aldus de afdeling Bergen. Zijpe vond nl., dat de kascommissie haar verslag onprettig had gesteld en hjj wilde naar aanleiding van de passage, dat de reis- en verblijfkosten van het bestuur veel te hoog waren opmerken, dat hij niet van plan was een thermos fles en een pakje brood mee te nemen wanneer hij een hele dag voor de Fe- reratie er op uit ging. Men dient niet te vergeten, aldus spr., dat al het werk con amore geschiedt. Het zou van d bestuursleden te veel gevergd zijn nog meer van hun "rije tijd op te offeren door hun te dwingen een bus te pak ken in plaats van hun auto te gebrui ken en de kosten daarvan te declareren. Wanneer men dat verlangt mogen an deren de functies overnemen. De heer R. Brugman uit Schagen antwoordde namens de kascommissie, dat het geenszins de bedoeling was iemand te treffen. Het doel van de commissie is alleen een uniforme rege ling in het leven te roepen, zodat men weet, waar men aan toe is. Nu is het zo, dat de een 20 cent per kilometer declareert en de ander 15. De commissie was verder tot de ont dekking gekomen, dat er aan de boek houding het een en ander mankeerde. De administratie bleek zeer gebrekkig te zijn gevoerd, posten waren foutief geboekt en andere onjuistheden gecon stateerd, waardoor het qpdig was een accountant in te schakelen. Met klem verzekerde de heer Brugman, dat er geen cent tekort in kas was, maar dat de wijze van boekhouden veel te wejj- sen had overgelaten. De penningmeester, de heer J. Tb Schneiders werd ten slotte decharge verleend en de commissie dank ge bracht voor het werk, dat zij had ver richt. De rekening werd vastgesteld op Mr. Zeiler, die het voorstel toelichtte zei, dat de ANVV de eerste opvangpost van vreemdelingen is. Deze organisatie zal er voor dienen te zorgen, dat de buitenlanders aan de grens globaal worden ingelicht waar zij logies kun nen vinden. Ook op plaatsen, waar veel vreemdelingen komen, zoals Avifauna en Keukenhof moeten dergelijke pos ten komen. De federaties op haar beurt kunnen langs de invalswegen naar de diverse gewesten informatiebureaux inrichten, die de bezoeker vandaar naar de plaatselijke WV-kantoren verwij zen met routebeschrijving en tijden van openstelling der kantoren. Hoewel van de bestuurstafel werd opgemerkt, dat een toeloop als met Pasen slechts in hoge uitzonderingen voorkomt werd besloten de suggestie van de VW Ber gen in studie te nemen. Eveneens zal op voorstel van deze afdeling een on derzoek worden ingesteld naar het kampeervraagstuk in de provincie. Naar aanleiding van haar bevindingen zal de commissie een rapport opstellen, dat in een volgende vergadering in discussie zal worden gebracht. Nadat het uittreden van 18 hotel- en pension houders uit de VW te Bergen ter sprake was gekomen en de heer Rog geveen met nadruk had verzekerd, dat de WV niets liever zou zien dan dat deze kwestie in der minne werd opge lost kwam de behandeling van de rekening 1951 aan de orde, waarbij nogal hartige woorden werden gezegd. Wanordelijke boekhouding De voorzitter mr. D. Breebaart uit ■en.'KóveeC tne&pf (Advertentie, Ing. Med.) FEUILLETON •j1 28. Barbara lachte kort, terwijl haar ogen, toen ze die van Jinks ontmoetten, niet in het minst verrieden wat in haar hart omging. „Hoor eens, Jinks, laat ons eerlijk proberen, ons als verstandige mensen te gedragen. Daar ginds, in Goose, hadden we geen van beiden ons verstand goed bij elkaar. Ik dacht, dat je dat na je vertrek ook had begrepen. Wat mij be treft, ik begreep het opperbest. We waren daar immers allemaal een beetje uit ons gewone doen". Ze zag, hoe de uitdrukking op zijn gezicht veranderde en zijn ogen een even harde blik kregen als de hare, want zijn trots was gekwetst Barbara maakte zich zelf wijs, dat haar dat plei- zier deed, omdat hij altijd te zeker van zichzelf was geweest, te zeker vooral van zijn succes bij vrouwen, 't Leek goed voor hem, dat zijn verwaandheid eens een flinke opstopper kreeg; ver waandheid, die na zijn verheffing tot nationaal held er nog wel erger op zou zijn geworden. „Zo, dus in die geest denk je er nu over. We waren allemaal een beetje van de kook, hè! Ja, zó kun je het ook bekijken". ,,'t Is de enige verstandige manier". „Och, ik was nooit bijzonder verstan dig, maar mogelijk heb je wel gelijk. In dat geval dient het zeker nergens toe, als ik je vraag, eens met mij te gaan dineren". „Inderdaad, dat dient nergens toe". „Heb je andere relaties?" DOOR „Ja en neen", antwoordde ze, de schouders ophalend. Ze dacht aan Bryan, die natuurlijk niets voor haar betekende, maar wilde Jinks niet de voldoening schenken, dat ze géén „relaties" had. „Hoe ziet hij er uit? Stelt hij je meer op prijs dan ik deed?" „Ik zal nu Heather maar eens gaan waarschuwen", zei Barbara, zijn laat ste vragen negérend. In.de hall ontmoette ze Jenkins, die ze opdroeg,'wat extra thee in de biblio theek te brengen. „En Jenkins, mevr. Melrose wil de thee op haar kamer hebben". „Heel goed. juffrouw". Heather bleek reeds te zijn opgestaan na haar middagrust en zat voor de toi lettafel haar kapsel in orde te maken. Toen Barbara binnentrad, keerde ze zich glimlachend om. „O, schat, je hebt mijn japon gewas sen!" Barbara stelde haar de japon ter hand. „Je kunt ze wel direct-aantrek ken", zei ze, „ofschoon wat je nu draagt je ook uitstekend staat." „Wat bedoel je?" vroeg Heather, de ogen wijd open van verbazing. „Je jonge vriend heeft zich een dag vergist. Hij is daareven aangekomen en ik heb hem in de bibliotheek ge parkeerd". Heather kreeg een kleur van opwin ding; haar ogen schitterden. „Wat zeg je, Barbara, is hij hier? Is hij heus vandaag gekomen?" „Ja, heus. Als ik jou was, nam ik maar ziet er heel lief uit in die geruite jurk". Heather was opgestaan en greep naar haar stok. Vóór ze bij de deur was, hield ze echter stil en keerde zich om. „Hoe ziet hij er uit?" „Lang, donker en knap". „Neen, maar in ernst Juist kwam Joan binnen; haar natte haren hingen om de schouders, maar werden door een grote badhanddoek bijeen gehouden. „Wie is er lang, donker en knap?" „Eskader-commandant Charrington". „Wie zeg je?" „Jinks", zei Heather. „O, Joan, be weer nu niet, dat je niet weet wat ik bedoel". „Maar hij zou pas morgen komen". „Dat weet ik, maar Barbara zegt, dat hij daareven is verschenen. Hij heeft zich vergist in de dag". „Lieve help", zei Joan stomverbaasd. „Ik dacht al: wat zou er aan de hand zijn? toen ik Heather zo geagiteerd zag. Maar zeg jelui eens, kan ik be neden komen met mijn haar in krui pennen?" „Natuurlijk niet", antwoordde Hea ther, haar zuster verschrikt aankij kend. „Ja maar, lieve kind, ik wil hem óók wel eens zien". „Nu, kijk dan uit het venster als hij weggaat". „A, bah", hernam Joan. „zoiets mals heb ik nog nooit gehoord. Ik kan een shawl om mijn hoofd doen. Hij heeft waarschijnlijk óók zusters cn zaï we' weten, dat meisjes af en toe naar haren wassen". „Hij heeft géén zusters; hij is enig kind". „Nu. je weet heel wat van hem af. Hoe dikwijls doet hij een nieuw over hemd aan?" „Och, Joan, vees niet zo vervelend". „En i k zeg: wees jij niet zo over gevoelig! Wat denk jij ervan, Barbara, niet met mijn haar iu krulspelden be neden kan komen? Ik zal een shawl er omheen doen en alleen mijn voorste lokken zichtbaar laten! Maar wat jou betreft Herther, ik verdenk je sterk, dat je hem helemaal voor je alleen wilt hebben. Waarom vraag je niet of Barbara cn ik de thee in jouw zit kamer willen gebruiken?" „Dat zou mij heel goed uitkomen", lachte Barbara. „Neen, Barbara, j j moet meegaan, want iemand dient thee te schenken en je weet, dat moeder in bed ligt". „Goed", zei Barbara, die 't veel liever niet zou hebben gedaan. „Ik ga mee ben je klaar?" „Je hebt te veel rood op je lippen gesmeerd zei Joan, met een critisch oog haar oudere zuster bekijkend. Je zult het meeste succes hebben als Ie ernstig en gevoelig doet. Zoiets trekt d^kunsr311^ aanen NÈ verstaat Vergezeld van Barbara hinkte Hea ther de gang door, maar bleef boven aan de trap staan. heb, zo'n eigenaardig voorge voel sprak ze bevend, ,,'t Is alsof ik regelrecht in de een of andere Verwik gaan" raken en liever terug moesi niet de moeite me te verkleden. Je is het niet mal on te zeggen, dat ik Barbara dwong zich tot glimlachen jfeieb een veel te levend^ ver beelding merkte ze zakelijk on hnl of H®ather' soms gelijk had. Zijzelf, Barbara, had zulko Barbara steunde haar elleboog en duw.' da/^t^onge^eisje penTee'fVn. 0gCn had e" -AS® (Wordt vervolgd) een totaal bedrag van f 18150,49, waarin een nodelig saldo van f 900,37. Het bleek, dat nog steeds geen afrekening kon worden getoond van de tentoon stelling Van de Wadden tot het IJ uit 1950. Tegen de uitgifte van de provinciale hotel- en pensiongids, waarover de directeur, de heer J. Dinkelberg, enige mededelingen deed, rezén enige be zwaren. Voornamelijk omdat men vreesde, dat de gids te spoedig ver- ouderd zou zijn om ook het volgende jaar nog dienst te kunnen doen. Logeergastenbelastinj Bij de bespreking van de voorstellen voor de algemene vergadering van de ANVV, die volgende maand in Breda wordt gehouden, werd uitvoerig van gedachten gewisseld over het voorstel tot een nieuwe taakverdeling van het hoofdbestuur, waarbij o.a. speciaal ae nadruk werd gelegd op het geringe contact, dat de ANVV heeft met de plaatselijke Verenigingen voor Vreem delingenverkeer. Hierin zou met name de afdeling Bergen een drastische ver. andering willen zien. Over een evên- tuele logeerbelasting van enkele centen per nacht, waaruit een fonds kan wor den gevormd ter bevordering van het vreemdelingenverkeer in verschillende gemeenten bestond grote verdeeldheid. Over het algemeen was men van oor deel, dat de toerist zo weinig mogelijk lasten moet hebben. Men vond de idee om de hotelhouders voor deze kosten te laten opdraaien onbillijk. Waarom niet, zo werd gevraagd, de bakkers, slagers, kruideniers en anderen, die het meest van het vreemdelingenbezoek profi teren en de minste lasten betalen? Tot afgevaardigden naar de algemene ver- gdering werden benoemd de secretaris en de penningmeester. Als plaats van de najaarsvergadering van de federatie werd Zaandam geko zen, met bet oog op het 25-jarig bestaan van de VVV Zaanstreek. Bij het vaststellen van de notulen maakte de afdeling Alkmaar bezwaar tegen het feit. dat de directeur, die zelf aan de discussie deelneemt, belast is met het maken van de notulen. Na afloop van de vergadering, die door de directie van de ANW werd bijgewoond, werd een gezamenlijke lunch gebruikt, waarna de afgevaardig den een boottocht maakten over het Alkmaarder meer. De brillante Finse keeper Holopai- nen heeft iij Amsterdam zijn land voor een grote hockey-nederlaag tegen het Nederlandse B-team behoed. Het was voornamelijk aan hem te danken, dat de Finnen, die vrijwel de gehe'e wed strijd werden overspeeld, slechts met 20 ten onder gingen. De bezoekers bleken wel over voldoende snelheid te beschikken, doch hun gebrek aan techniek was oorzaak, dat van deze eigensehan geen nuttig gebruik kon worden gemaakt. Vijf minuten vóór de rust werd bet eerste Nederlandse doelpunt gescoord- Pi cauly besloot een aanval over de rechtervleugel met een hard, hoog schot, dat door de Finse linkshalf nog van richting werd veranderd. De bal "mg hierdoor onhoudbaar in het net. *n de tweede helft maakte Van der /alk er met een van dichtbij inge schoten bal 2—0 van. Pers. Damkamp'oenschap van Nederland De uitslagen van de partijen gespeeld m de negende ronde om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland lui den: Metz—Bizot 2—0: Huisman—Dukel 1—1, Bandstra—De Jonc 1—1, Van D"k Roozenburg 2—0, Borgsma—Keiler 2. LarosHofman uitgesteld wegens ziekte. S'and na de vierde ronde: Van Dijk 1" ptKeiler en Metz 11 pnt.. Laros 10 nnt (nog één partij te spelen), Biz<y' Rozenburg en Huisman 9 pnt., Band stra, Bergsma en De Jong 8 pnt., Dukel 6 pnt., en Hofman 5 pnt (nog één partij te spelen). ONS FEUILLETON Br is Zaterdag door een vervelende samenloop van omstandigheden een on gelukje gebeurd met ons feuilleton. Hierdoor sloot de toen geplaatste afie* vering niet aan op die van Vrijdag- Het in dit nummer voorkomende stuk vat de losgelaten draad weer op. Ons verhaal zal thans worden gepubliceerd in de juiste volgorde.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4