Het nieuwe vliegveld op Texel werd feestelijk geopend Marsdiep voor „Snip en Snap" het einde van de wereld? Watervogels blijft in de KNVB; Schagen op de goede weg Vlootschouw van klein goed" in Zwaag om waardering Nieuwelingendag KNAU in N-Holland ~Tikke rig weer op een blijde dag "uL_af^zoTaag,ffd"aveirtoe^houwerronwHul™?.!^-.,rccht op de Het eiland uit de lucht bekeken Revue-avond in het Casino te Den Burg Texels Fanfarecorps gaat steeds crescendo Groot nieuws voor de biljart liefhebbers Bouwvergunningen Callantsoog Plattelandsvrouwen vierden het eerste lustrum De heer Jb. Mooij Mz. bedankt als raadslid na de rust (0-7) Texel brak Oudesluis Harmonie- en Fanfarecorpsen streden Betere prestaties dan op Hemelvaartsdag Urk Voetbal in de komende weken Kerkorgel ten dele gereed Eerste openluchtconcert Eerste ere-prijs voor „De Herleving' HRC 2 werd door ZFC 3 uitgeschakeld MAANDAG 26 MEI 1952 tribune ar, zo laag, dat vele toeschouwers onwillekP,,rT„ 4 CIU op ae het luchtruim in boven de Slufter en doken i-f ineen doken> schoten hangende wolkendek omlaag, waar de schanen^ile. zw?a' ult laa?" ook verstoord om dit vreemde lawaai bovenTe ^10"^^^ miSSCh'en Van twee uur af trok Zaterdagmid dag 'n haast onafgebroken rij zwoe gende fietsers, kouwelijk ineengedoken bromfietsers, kleine en grote auto's, in de richting van het nieuwe Texelse vliegveld. De politie dirigeerde alles vlot naar de afgebakende parkeerter reinen en nieuwsgierig, alsmaar om hoog kijkend naar de ronddartelende sportvliegtuigjes, stroomden de mensen 't veld op. Gemeente-opzichter Veld- stra .die na wekenlang zwoegen, alles keurig voor elkaar had, glunderde De oude bunker was onherkenbaar, keurig gewit, met groen en bloemetjes aan de voet, en de Shell-vlag in top. Talloze autoriteiten en genodigden begaven zich naar het gereserveerde ge deelte, waar ook de officials, de sport vliegers en de militairen en Texels Fanfarecorps voor 'n gezellige drukte zorgden. Vrolijke muziek schalde uit de ge luidsinstallatie van De Wilt. De ijsco man had geen gelukkige dag, want het zeer koude weer noodde meer tot 'n kop hete koffie. De circa drieduizend toeschouwers op 't veld en op de aan grenzende wegen dachten met weemoed aan het zonnige weer van de laatste weken. Het weer was, voor de sportvliegerij. uitzonderlijk slecht. Er stond 'n harde wind, schuin over het veld, zo sterk dat lange tijd de Pipercubs zelfs geen start vergunning kregen. Het was. om in de terminologie van de dag te blijven, „tikkerig" weer. Dit laatste was ook de oorzaak dat het escadrille-stuntvliegen en het stunt- vliegen van de Tigermoths tot slechts enkele figuren beperkt bleef. Voor half drie was het luchtverkaer haast intens te noemen. Vele raadsle den werden toen in de gelegenheid ge steld 'n rondvlucht te maken en daar werd hoe kan 't anders een dank baar gebruik van gemaakt. Wethouder Hin, die uit de Fairchild van de heer Geus stapte, vertelde ons enthousiast over z'n t icht naar de vuurtoren, de Slufter, en de dorpen van het eiland. Tweemaal had hij om zijn boerderij gecirkeld en het was hem aan te zien, dat hij graag nog langer in hoger sferen had vertoefd. Langzamerhand kwamen alle toestel len weer op de begane grond en toen naderde het moment voor de plechtige opening. Rond drie uur trad Burgemeester C. de Koning voor de microfoon. Aller eerst heette hij de talrijke genodigden welkom, waarvan wij er hier enige laten volgen: J. W. F. Bakker, direc teur-generaal van de Rijksluchtvaart dienst, A. B. J. Prakken, lid van Gede puteerde Staten, J. C. Kolff, voorzit ter van de Kon. Nederlandse Vereniging van Luchtvaart, de commandant van de Vliegbasis 'Twente, commandant van de Rijksluchtvaartschool te Ypenburg. de commandant van de Mok, burgemeester mr G. D. Rehorst van Den Helder, ver tegenwoordigers van de KLM, van de Marine Luchtvaartdienst en van de Ka- t®5 ,Van Koophandel, de leden van de texelse vroedschap, het Polderbestuur van Eierland, waarin het vliegveld is gelegen en vele anderen. De burgemeester wees er op, dat slechts vredelievende bedoelingen bij de aanleg van het vliegveld hadden voor gezeten. Bijzondere dank bracht hij nog uit aan de heer Veldstra en het ge- meentepersoneel, dat zo veel werk had verzet om alles tijdig en in de puntjes klaar te krijgen. Namens de minister van Verkeer en Waterstaat sprak toen de heer J. W. F. Bakker. Deze prees de voortvarendheid van het Texelse gemeentebestuur en herhaalde de motieven, die tot de her openstelling van dit terrein hebben ge leid ,n.l.: 'n mogelijkheid tot zieken- vervoer en verkeer met de vaste wal in tijden van ijsgang en vooral de tou- ristische motieven. Zeer_ belangrijk vond spreker de sportvliegerij en hij noemde de sport vliegers: onze beste ambassadeurs. En daarna verklaarde de directeur-generaal de nieuwe luchthaven voor geopend. zOnmiddellijk daarop ontplooide zich de driekleur en speelde Texels Fanfare het Wilhelmus. En terwijl de derde spreker, de heer J. C. Kolff van de K.N.V. voor Luchtvaart naar de micro foon trad. trokken de Harvards hun landingsgestel reeds in en daverden over de hoofden der toeschouwers. Daarna was het geronk niet van de lucht. De Harvards maakten loopings, rolls en Immelmanns of moeten wij nu zeggen stallturns? vlogen met vieren in box-formatie en verdwenen achter de horizon. Harpoons, Austers, Domini, Praetor, Tigermoths verhieven zich in de lucht, maakten soms het weer was er te ruw voor wat stunts en zetten koers naar hun basis of naar 't vligeveld Leeuwarden. De lucht in Met de kleine 2-persoons Ercoupe van de heer De Teyter hebben wij Texel uit de lucht bezien. Na 'n korte aanloop lieten wij de kleurige vlaggen onder ons en beseften plotseling dieper dan ooit: wij wonen op 'n eiland. Door het openwaaierende gat van de Slufter werd ons oog getrokken naar glinste rende zonneplekken ver weg op de woelige Noordzee. De vuurtoren wees als 'n vingertje in de lucht. Zeven dorpjes lagen als knusse hoopjes huizen verspreid over het land. Over smalle wegenlinten kropen auto-torretjes. Als kleine pluisjes op 'n groengeruit doek waren diep onder ons de schapen. Van driehonderd meter zag Den Burg er uit als' 'n goed gedetailleerde maquette. Terwijl de Ercoupe schommelde op de windstoten en vrolijk door de re- mous-plekken duikelde, vertelde de pi loot, zeer tevreden te zijn over het vlieeterrein groot en vlak. Bij het taxiën hadden we wel wat gehobbeld, maar grotere toestellen merken daar niets van. Dit sportvliegtuigje bracht de zakenman in luttele uren (kruis snelheid 180 km) naar alle buitenlandse steden en dat de heer De Feyter elk jaar zo'n 150 vlieguren maakt, bewijst ht intensieve gebruik. Geen chauffeur op 'n eenzame hoofd verkeersweg rij dend met een slakkengang, had trou wens 'n rustiger indruk kunnen maken. Gevaar? Veel minder dan langs de weg!" 'n Korte schok en rustig gleden wij naar ons uitgangspunt terug. Tegen vijf uur begon het leeg te raken op het veld. Ook de sportvlie gers togen naar de Friese hoofdstad, waar het driedaagse luchtfestijn werd besloten. Maar vele afspraken zijn er gemaakt en menig vlieger zal op Het Gouden Boltje terugkeren. En wat verder de toekomst brengen zal, moet de tijd ons leren. Wij denken altijd met weemoed en eerbied aan de grote Buziau, als wij de kleine maar ook de grote cabaretiers uit onze tijd hun toevlucht horen nemen tot banaliteiten. Wij geloven nog altijd dat het mogelijk is, met een in elk opzicht beschaafd programma het publiek een prettige, ja zelfs een daverende avond vol gulle lach te bezorgen. En als wij de capaciteiten van Kees Manders aanschouwen, dan menen wij dat ook hij daar zeer zeker in zou sla gen. Verder jnoet ons van het hart, dat wij enigszins de indruk kregen dat bij het Marsdiep de wereld ophoudt en dat Op het muziekconcours te Zwaag is de Texelse Fanfare, een corps van ama teurs ondur leiding van een amateur dirigent, ur in geslaagd de afdeling Uitmuntendheid te verlaten en het keurcorps van de Ereafdeling in te stappen. Heer zeker een voortreffelijke prestatie voor dirigent Vonk en zijn mannen. Het is begrijpelijk, dat onze muzikan ten ondanks (of dank zij?) het midder nachtelijke uur in een puike stemming terugkeerden en dit door muzikale klanken toonden. Burgemeester De Ko ning, de directeur van de VW en vele anderen hadden hun nachtrust opge offerd om hun gelukwensen te kunnen aanbieden. De grootmeester van het groene laken, de Waalwijker Kees de Ruyter, komt op 1 Juli naar Texel om de lief hebbers van deze edele sport in ver rukking te brengen. Als tegenstander zal waarschijnlijk de Alkmaarder Feeke de ondankbare taak vervullen in de schaduw van de meester te gaan staan. Aan de heer K. Holtewes, De Koog is vergunning verleend voor de bouw van een fietsenbergplaats en aan de heer B. Eelman Jzn., De Koog, voor het aanbrengen van een nieuw kozijn in de voorgevel. „TEXEL" ORGANISEERDE JEUGD- TOURNOOI In het kader van haar jubileumvie ring heeft de sportvereniging Texel gisteren een voetbaltournooi voor de jeugd georganiseerd. De uislagen van de wedstrijden luiden als volgt: welpen: Texel—HRC 1—0. Jongens tot 14 jaar: Helder b—HRC b 2—0, Texel b—Flevo b 31. Adspiranten: Texel aHRC a b 31. Adsp.: Texel a—HRC a 0—0. (HRC wint na strafschoppen), Helder a Flevo a 01. Eerste verliezersronde: HRC b— Flevo b 1- -2. Eerste winnaars ronde: Helder B—Texel b 1—2. Tweede verliezersronde Texel aHelder a (Texel wint na strafschoppen). Tweede winnaarsronde: HRC aFlevo a 1 1 (Flevo wint na strafschoppen). Na afloop sprak de voorzitter van Texel, de heer Dapper, de jongens toe en reikte de gewonnen speldjes uit. GROTE AANVOER OP DE LAMMERENMARKT De aanvoer cp de lammerenmark bedroeg heden 3600 stuks. Het was hier- door de grootste lammerenmarkt welke na de oorlog is gehouden. Tn besloten kring heeft de afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen het vijfjarig bestaan gevierd. Na het huishoudelijk gedeelte te hebben afge werkt (waaruit o.m. bleek, dat de fi nanciële toestand goed is te noemen) kwamen de dames Mooij-Doorn en De Vries-Heins op het toneel met „Het meisje van vroeger en thans", waar mee ze veel succes hadden. De gebeur tenissen uit de voorbije vijf jaar waren keurig door de heer Brugman opgete kend. Mevrouw De Wit-Vos droeg een leuk rijm voor. waarna de dames Mooij De Vries en Boendermaker de aanwe zigen onbedaarlijk lieten lachen om het stukje „De kippendoklfcr". Mevrouw Mooij zorgde ook nog voor een prach tig voorgedragen werkje, „Moeder Foucher". Het bleek, dat er voor het meemaken van de landdag in Haarlem niet veel animo was. In de vergadering van de raad der gemeente Callantsoog, die aanstaande Donderdag om drie uur wordt ge houden, zullen een vijf en twintigtal punten worden behandeld. Daarbij is ook een schrijven van de heer J. Mooij, dat hij bedankt als raadslid. Tot opvolger is aangewezen de heer W. van der Woude. Verder zullen in deze vergadering verschillende voor stellen worden behandeld betreffende de verkoop van gronden, of het uit geven in erfpacht. Voorts zal een be sluit worden genomen betreffende aansluiting bij de volkscredietbank te Alkmaar, aansluiting van niet renda bele percelen aan de waterleiding, uit breiding straatverlichting, de benoe ming van een nieuw hoofd van de school en het aangaan van een geld lening met de Bank voor Nederlandse gemeenten tot een bedrag van f 8500 zijnde het geld, waarbij voorkeur is gegeven aan de gemeente Calantsoog ZWAAG, 23 Mei. - Vroege aardap pelen 34—50. late aardapp. 8.10—12.40. spinazie 19-44, postelein 33—39, prei 10—11 rode kool 11, slabonen 2 40, peu len 1.40, witlof 26—39, tomaten 78— 1 81. bospeen 4153, rabarber 6—11, sja 27 70, bloemkool 1062, perziken 10—52, bindsla 14—35. asperges 1.60 aardbeien 70—2.26 Goudreinet 36—67, fonaïhan" 31-76. Winterjar29-30. St. Rémv 40-45. Bramlev Seedling 16-32 HEM 23 Mei. Vr. aardappelen 33 —48 bloemkool 24—51, bospeen 43—50. sla 38.20, rabarber 8—9, aardbeien 11.0—1.80. YTSBERICHT URK Woensdag werd door 110 vaartuigen aangevoerd: 10424 pond kuilpaling, pr. 0 90—f 1.06 per pond; 1621 pond lijn- aal pr. f 1.15—f 1.30 per pond; 481 bak nest, pr. f 2.56—f 2.71 per bak van 37 k.g. de Tesselaars die wel niet veel gewend zullen zijn, spoedig tevreden en vol daan moeten zijn. En nu bedoelen wij niet de soms niet bepaald kers-verse grappen, want zij werden met verve gebracht en de heren verstaan hun vak, maar wij denken aan het slot van de avond. Het was dusdanig, dat niemand merkte dat het inderdaad het einde was. Wij denken aan de grote raambil jetten met foto's: Aase Rasmussen, de Deense ster. De bewuste dame was geen vijf minuten op de planken en heeft nog geen tien woorden gezegd. Het spijt ons voor de directie van het „Casino", die de moed heeft, steeds maar weer bekende gezelschappen naar Texel te laten komen. Overigens heeft de bijna uitverkochte zaal vaak gedaverd van het lachen. Kees Manders had dadelijk de goede stemming er in en de vlugge vingers van Cor van Veen noopten tot commu- nity-singing. Moeten wij nog vertellen over Snip en Snap zelf? Het was als gewoonlijk: het lachen was niet van de lucht. Ook de schetsjes „De slaapwan delaarster" en „De test'" sloegen in, maar het beste nummer brachten de imitatiezangers. Vooral de Spike Jones dwaasheden hadden een uitbundig suc ces. En Frans van Schaik, de eeuwig jonge zingende zwerver, wekte met zijn sonoor geluid heimwee naar de lokken de verten en het bijzonder hartelijke applaus sprak duidelijke taal. In elk geval een avond die. gelegen heid gaf zorgen te vergeten en die de lever eens flink schudde. Jammer dat het „Kees Manders zorgt voor een da verend slot" aan de totaalindruk zoveel afbreuk deed. Ook de tweede bekerwedstrijd heeft Oudesluis een klinkende nederlaag op geleverd, hoewel de zwartjes wel 'n Iets redelijker uitslag hadden verdiend. Voor de rust was Oudesluis aardig tegen de eilanders opgewassen, daarna zakte de ploeg hopeloos ineen. De thuisclub startte niet zo slecht; enkele kansen gingen verloren. Na twintig minuten had Texel succes, toen Kooger doelman Aarssen kansloos pas seerde. Juist voor de rust werkte een in verwarring gebrachte Oudesluis-ver- dediging een scherpe voorzet van Jul- lens over de eigen doellijn (02). Na de rust was het met Oudesluis, op een enkele poging na, gedaan. iRut- jes kon Jullens niet meer houdep met het gevolg, dat deze speler reeds na zeven minuten voor twee doelpunten had gezorgd. Eelmati, Jullens en Koo ger voerden de stand tot 07 op. De tweede en laatste dag van het muziekconcours te Zwaag kan zeker als geslaagd worden beschouwd. De belangstelling was uitnemend. Honderden wa ren in de grote tent de gehele wedstrijd door de zeer aandachtige en enthou siaste toehoorders. Hoewel er minder eerste prijzen werden behaald dan op Hemelvaartsdag, werd er toch in zuiver muzikaal opzicht beslist beter muziek gemaakt. Vooral in de hoogste afdelingen kwam men vaak boven de materie van de noten uit, en dit is toch de uiteindelijke bedoeling. Voor de komende weken is de voet balvereniging Urk erin geslaagd ver schillende goede tegenstanders te vin den om met haar de krachten te meten. Op Pinkster Zaterdag komt de v.v. Balk met twee elftallen naar Urk. Terwijl voor Pinkster Maandag de v.v. Kromhout uit Amsterdam be reid gevonden is om met twee elftallen naar Urk te komen. Voor het voetbal- minnend publiek zijn dus verschillende mooie en spannende wedstrijden te verwachten. De restauratie van het orgel in de Geref. Zuiderkerk is nu in zoverre ge reed gekomen, dat Zondag j.1. een ge deelte ervan in gebruik kon worden genomen. nJ. het bovenklavier en het pedaal. De gehele restauratie zal waarschijnlijk in het begin van Juni gereed komen, waarna het orgel offi cieel in gebruik zal worden genomen. Er is enkele weken geleden hier ter plaatse een comité opgericht, dat zich ten doel stelt om minstens eenmaal per 14 dagen een zomeravond-concert te geven, hetzij door één der. plaatse lijke zang- of muziekgezelschappen of door een vereniging van buiten. Za terdag trad als eerste vereniging op het kleinmannenkoor Halleluja o.l.v. de heer T. Kramer, dat op zeer ver dienstelijke wijze haar nummers naar voren bracht. POSTDUIVENSPORT De uitslag van de vlucht van Venlo, een afstand van 150 k.m„ was als volgt: le en 2e prijs W. Wezelman, 3e prijs M. Hartman, 4e prijs A. Snijder en 5e prijs A. Komen. TWEEDE AFDFLING FANFARE Harmonie Benningbroek. Dir. J. de Vriend Een bescheiden vertolking van „Uranus" Concertstuk van Cerfontaine, de articulatie liet wel iets te wensen over. De Ouverture „Graziella" van Andrieu, werd verdienstelijk gespeeld. EERSTE AFDELING FANFARE „Door Wilskracht Saamgebracht", Venhuizen. Dir. Jb. Hartog. De ouver ture Symphonique, van Boedijn, werd na een vrij onzeker begin, over het ge heel goed gespeeld. De nuancering had meer tegenstelling kunnen hebben. De ouverture „Prodica" van Andrieu, werd beschaafd en met fraai klankgehalte uitgevoerd. Inderdaad een muzikale prestatie. „Niedorps Fanfare". Dir. J. den Das Boedijn's „Ouverture Symphonique" werd met veel verdienste uitgevoerd. Het rhythme had hier en daar markan ter kunnen zijn. De stemming was goed. Veel viel er te waarderen in de ouverture „Caesar en Cleoptra" van Boedijn, meer dramatische uitdrukking hadden we hier verwacht. EERSTE AFDELING HARMONIE „De Postharmonie" Alkmaar. Dir. J. van Schoten (plaatsverv.) De kleine ouverture in klassieke stijl van Joh. Pale, werd met 'n goede rhythmiek ge speeld. „Rossiniana" van Boedijn werd lofwaardig gespeeld. Gaarne hadden we de rhythmische figuren iets doorzich tiger en fijner gehoord. AFDELING UITMUNTENDHEID HARMONIE Schagens Harmonie-kapel. Dir. D. Steinroth. De Reinaert Suite van P. v. Mever een vrij monotoon stuk werd zuiver en met goed klankgehalte uitgevoerd. Enkele oneffenheden in de technische passage's konden niet uit blijven. Offenbach's ouverture „Orphee ause enfers, lag wel enigszins boven de krachten van dit ensemble. Ondanks vele verdiensten kwam het stuk niet uit de verf. ERE AFDELING HARMONIE Apollo, Den Oever. Dir. Joh. van Glabbeek. De ouverture „Tridolin" van Van Mever, opende met een zéér on- Verheugend nieuws uit de na-competitie voetbal! Het is Watervogels gelukt, zich in de vierde klasse van de KNVB te handhaven. In de tweede beslissings wedstrijd moest Vrone er namelijk met 20 aan geloven. De mannen van Vrone spelen dus bet volgende seizoen in de afdeling. Onze gelukwensen voor de Torren. Ook Schagen heeft het er bijzonder goed afgebracht. De eerste promotie wedstrijd tegen Purmersteljn eindigde in een mooie 21 sege. De Schagenaars staan dus met één been in de derde klasse. EBOH, dat elftal van pechvogels, brengt er toch maar weinig van terecht in de promotiecompetitie voor de eer ste klasse, 't Is ten slotte toch geen pech meer te noemen, wanneer elke wedstrijd wordt verloren. Volendam zegevierde ditmaal met 42 en zal het nu met Stormvogels volgende week uit vechten. Minder voorspoedig is het HRC 2 gisteren vergaan. De rood-jakken ver loren met 2—0 van ZFC 3 en zijn thans uitgeschakeld. Volgend jaar zullen zij andermaal in de reserve derde klasse van start moeten. De stand is hier: ZFC 3 ZSGO 2 HRC 2 Van de afdeling valt met vreugde te vermelden, dat Zeemacht de Texelse Boys met 54 bedwong. De jubileren de sailors blijven dus in de tweede klasse. Jubileumbeker Succes-Wieringerwaard 60; Oude sluisTexel 0—7. Jubileumkruis DirkshornSRC 2 71; Wieringer- waard 3—Winkel 0—5; ZAP 2—Winkel 2 71; ZAP 3Kaagvogels 2 20. 250 athleten ie Velsen-Noord m het strijdperk Gisteren zijn op het sportpark „Wa tervliet" te Velsen-Noord, gorgani- seerd door de atletiekvereniging Suomi, de wedstrijden gehouden van de Nieuwelingendag in het district Noord-Holland van de KNAU. Ruim 250 athleten streden om de eerste plaatsen en het talrijke publiek genoot van goede sport. De uitslagen zijn: Discuswerpen Dames C: 1 J. Lebrun Meteoor 27.77 mtr., 2 C. v. d. Ree, Suomi 26.65 mtr., 3. R. Vosse, Holland 26.59 mtr. Discuswerpen Dames D: 1 T. Zwart, DEM 25.89 mtr., 2 T. Mooij, Olympus 22.97 mtr., 3 C. Maalman, DEM 22.14 mtr. Hoogspringen Dames D: 1 M. de Boer, Waterl. 1.34 mtr., 2 A. Lieshout, A. Forward 1.29 mtr., 3 M. Blees, Do- ves 1,29 mtr. Hoogspringen Dames C: 1 T. Schuijt Olympus 1.34 mtr. Verspringen Heren C: 1 L. Lint- jens, Holland 6.29 mtr., 2 R. Lage- veen, Meteoor 5.49 mtr., 3 J. Wolff, PEC 5.42 mtr. Verspringen Heren D: 1 A. v. d. Oord, Olympia 5.96 mtr., 2 J. Sleutel, Hollan 5.81 mtr., 3 Heidoorn, EAV 5.73 mtr. Kogelstoten Heren C: 1 W. v. Baar, Meteoor 11.12 mtr., 2 J. Handgraaf Holland 10,38 mtr., 3 J. Bakker, Me teoor 9.88 mtr., Kogelstoten Heren D: 1 S. Oort- huizen, DEM 9.91 mtr., 2 J. Fokkens. Estafette 9.69 mtr., 3 R. Wittink, MFC 9.28 mtr. 800 mtr. jongens A: 1 J. v. Haas tien, Holland 2.09.1, 2 J. v. d. Boo gaard, DEM 2.10.9, 3 G. Fransen, Olympus 2.11,6. 800 mtr. Heren C: 1 W. Böhm, AAC 2.06, 2 M. Meier, Doves 2.08, 3 L. Lammers, Hollen 2.10.1. 800 mtr. Heren D: 1 J Ates, Volew. 2.11.3, 2 J. Kroon, Olympus 2.11.5, 3 C. Pool, Doves 2.13.6. Kogelstoten Dames C: 1 D. Ade laar, Suomi 9.10 mtr., 2 R. v. Veen, HBS 8.95 mtr. Kogelstoten Dames D: 1 C. Maal man, DEM 8.67 mtr., 2 M. Nijboer, Holland 7.96 mtr., 3 J. Durjn, DoM 7.76 mtr. 100 mtr. Dames B: 1 M. Keil, ADA 13.1 sec., 2 C. Beer, Holland 13.1 sec., 3 D. Adelaar, Suomi 13.2 sec. 100 mtr. Dames C: 1 N. Koster, Olympia 13.4 sec., 2 C. Koeleman, Sag. 13,5 sec., 3 N. Kitsz, ADA 13.5 sec. Discuswerpen Heren C: 1 W. v. Baar, Meteoor 31.25 mtr., 2 C. Hoo- gewerf, Holland 29.32 mtr. Discuswerpen Heren D: 1 W. Dui ker, Meteoor 32.17 mtr., 2 C. Schou ten, WAC 30.22 mtr., 3 W. Nijboer, Holland 29.68 mtr. Hoogspringen Heren D.: 1. J. Leijen, Olympia 1.58 mtr., 2. S. Oorthuizea, DEM 1.53 mtr., 3. P. Schuit, Olympus 1.53 mtr. Hoogspringen Heren C: 1 C. Pool, Dover 1.58 mtr., 2 Heidoorn, EAV 1.53 mtr., 3 J. Wolff, PEC 1.48 mtr. Hoogspringen Heren C: IJ. Leijen, Olympia 1.58 mtr., 2 S. Oorthuizen. DEM 1.53 mtr., 3 P. Schuit, Olympus 1.53 mtr. Verspringen Dames C: 1 D. Adelaar, Suomi 32 mtr., 2. E. Vooren, Hol land 4.65 mtr., 3 C. Kitsz, ADA 4.57 mtr. Verspringen Dames D: 1 C. Beer, Holland 5.01 mtr., 2 W. Grezel, Sag 4.77, 3 T. Veen, Holland 4.59. 200 mtr. Dames D: 1 W Grezel, Sag. 28.2 sec., 2 T. v. d. Veen, Holland 28.5 sec., 3 L. Hanou, Estafette 28.6 seo. 400 mtr. Heren D: 1 P. Tromp, Olympus 54.3 sec., 2 Snelders, Es tafette 54,6 sec., 3 Gijzen, AAC 55.6 sec. 100 mtr. Heren C: 1 G. Schekker- man, Holland 11,7 sec., 2 J. Adelaar, Suomi 12,1, sec., 3 H. v. Wees, A. Forw. 12,3 sec. 80 mtr Meisjes A: 1 A. Bakker, Me teoor 10.5, 2 E. Geitenbeek, Suomi 10.7, 3 R. Huis, Sag 10.7. 3000 mtr Jongens A: 1 K. Timmer, WGVG 9.38.5, 2 J. Borst, Olympus 9.46.7, 3 Spijker, PEC 10.35.2. 100 mtr Jongens A: 1 A. v. d. Oort, Olympia 11.3, 2 E. Bos, Estafette 11.4, 3 Th. Hoedemaker, Estafette 11.6. Verpringen Meisjes A: 1 M. Schenk, Olympia 5.14 ntr, 2 A. Bakker, Meteoor 4.84 mtr, 3 C. Beentjes, DEM 4.49 mtr. 200 mtr Heren D: 1 H. Kooijman, Su omi 24.6, 2 J. v. d. Griend, Holland 24.7, 3 C. Knibbe, Waterland 24.9. 80 mtr Meisjes B: 1 T. Vingerhoed, Sag 10.5, 2 M. Pette, Holl. 10.5, 3 A. Paarlberg, Olympia 10.7. Hoogspringen Meisjes B: 1 M. Thoma, Holand 1.33, 2 G. Geesink, Meteoor 1.28, 3 D. Grapendaal, Suomi 1.28. 100 mtr Dames D: 1 A. Mooij, Olym pus 13.5, 2 M. Nij'ooer, Holland 13.5, 3 J. Eijsters, Sag 13.8. 3000 mtr Heren C: 1 P. Bleeker, Olympus 9.41.8, 2 J. Lebrun, Meteoor 9.44.2, 3 T. Ramakers, Volew. 9.47.7. 3000 mtr Heren D: 1 A. Spek, Suomi 9.41, 2 D. Herripon, Holland 9.48.2, 3 G. Stuifzand, Suomi 9.48.4. 4 x 80 mtr Meisjes B: 1 Olympia 44.3, 2 A Farword 46.6, 3 Suomi 47.2. 4 x 80 mtr Meisjes A: 1 Suomi 43.7, 2 Sagitta 44.4, 3 Holland 46.2. 4 x 100 mtr Jongens: 1 Estafette 46.4, 2 Hollandia 48.4. 4 x 100 mtr Heren: 1 Hollandia 1 45.3, 2 Holland 46.8, 3 Hollandia 2 48.3. 4 x 100 mtr Dames: 1 Hollandia 1 53.6. 2 DEM 54.9, 3 Suomi 55.5. Olympische Estafette: 1 Suomi 3.49.2, 2 Hollandia 3.49.8, 3 AAC 3.53.1. regelmatige inzet. De muzikanten le verden vaak knappe prestaties, maar ook dit stuk bezit niet voldoende mu zikale vitaminen om te blijven boeien. De le Suite „Des miniatures" van Jan Morke, een charmant werk, maar veel te lang, werd met muzikale voordracht in klank omgezet. AFDELING UITMUNTENDHEID FANFARE Onder Ons, Dirkshorn. Dir. D. Visser. De dramatische ouverture „Caeser en Cleopatra" werd behoudens een scherpe inzet, uitnemend gespeeld. Het werk kreeg sfeer en karakter. Bravo voor deze prestatie! Hier werd „muziek ge maakt" Hierna volgde een zeer mooie en stijlvoll reproductie van Deni* Wright's Handelian Suite. ERE AFDELING FANFARE „Willen is Kunnen", Lutjebroek. Dir. W. Keppel. De ouverture Philadel- phique, van Paul Gilson, genoot een zeer vitale en boeiende vertolking. Het klankgehalte bleef constant beschaafd. „Yelva Ouverture" van Relssinger, werd eveneens karaktervol en muzikaal ge- interpre teerd. Enkele onvolkomenheden namen we gaarne op de koop toe. „Oefening Kweekt Kennis", Oost woud Dir. D. Visser. Ook dit corps wist de ouverture Philadelphique van Gilson (het verplichte stuk) het nodige pathetische relief te geven. Stemming en klankgehalte waren goed. De gele genheid fraaie cantilenen te blazen in een zeer melodieuze ouverture van Andrieu Liet men niet onbenut. Het passagewerk was soms wat ongelijk. „Ons Genoegen", Wijdenes. Dir. B. Roemer. Paul Gilson's ouverture werd technisch op respectabele wijze ge speeld, in de voordracht hadden de te genstellingen in de nuancering groter kunnen zijn. De totaalindruk was enig zins te vlak. De in romantische stijl Be schreven suite „Fête de Nuit" van Deneufbourg, werd met overgave ge speeld. De reproductie was dan ook zeer levendig en heel charmant. „De Herleving" Zwaag. Plaatsvervan gend directeur C. Kat. Tot besluit van deze concoursdag trqd op het podium het muziekcorps dal zijn veertig-jarig jubileum vierde. Een zeer mooi klank- gehalte en homogeen ensemble viel in de ouverture Philadelphique van Gil son te bewonderen. Hierna hield het corps een warm pleidooi voor „Intro ductie Elegie en Capriccio" van Metn- dert Boekei. Dit meer moderne stuk kreeg een perfecte vertolking. Het fanfarecorps „De Herleving" uit Zwaag behaalde bij de gisteravond ge houden ere-wedstrijd met 273 punten de eerste ereprijs. Het fanfarecorps „West Frisia" uit Twisk kreeg de twee de ereprijs met 266 punten. „Oefening Kweekt Kennis" veroverde de derde ereprijs met 265 punten in de sectie fanfare. In de sectie Harmonie waren de uit slagen aldus: Winkels Harmonie, Win kel, le ereprjjs (245 punten) en „Kunstzin Julianadorp". Den Helder de 2e eereprüs (227 punten). MARSWEDSTRIJD „Door Wilskracht Saamgebracht", Venhuizen 104 pt. le prijs; „Schagens Harmoniekapel" Schagen 92 pt. 2e prijs; .Postharmonie", Alkmaar 109 pt. le prijs; „Apollo", Den Oever 106 pt. le prijs. CONCERTWEDSTRIJD Tweede afdeling Fanfare „Harmonie", Benningbroek 413 pt. 2e prijs. Eerste afdeling Fanfare „Door Wilskracht Saamgebracht", Venhuizen 476 pt. 2e prijs; „Niedorps Fanfare", 473 pt. 2e prijs. Eerste afdeling Harmonie „Postharmonie", Alkmaar 443 pt. 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Harnjonie „Schagens Harmoniekapel", 453 pt. 2e prijs Afd. Uitmuntendheid Fanfare „Onder Ons", Dirkshorn 529 pt. le Prijs. Ere afdeling Harmonie „Apollo", Den Oever 461 pt. 2e prijs. Ere afdeling Fanfare „Willen is Kunnen", Lutjebroek 498 pt. le prys; „Oefening Kweekt Kennis" Oostwoud 515 pt le prijs; „Ons Genoe gen", Wijdenes 495 pt. le prijs; „De Herleving", Zwaag 576 pt. le prijs. Extra prijzen Een lauwerkrans voor het hoogst aan tal punten in de Marswedstrijd voor de Alkmaarse Postharmonie. De medaille van H. M. de Koningin won „De Herleving" te Zwaag, en de medaille van de Commissaris der Ko ningin, was bestemd voor „Winkels Harmonie". M. S. „Ja, dit is wel zyn meest gelijkende portret voor mij!''

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 7