Elten maakt zich nog geen zorgen A Hei Hollandse gezag is de bevolking meegevallen Onpe QoniUiMiek B a m m m m O m m m m m T m RENEESHANN jj' m sfl S m 1 I m §3 m O §p 8 li I «gj fl HP üp S S SI fl Él fl urn ga 131 Kruiswoordpuzzelaars aan de slag! Pim, Pam l'om en de blauwe vaas Hersengymnastiek Puzzle-rubriek LS HET HART SPREEKT WEK DE GAL IN UW LEVER OP 1 IS i! Ui Uil Ét D IS 8 51 SS 15 IE •y d Leven goedkoper dan in Duitsland De lijsten voor Eerste Kamer Het Radioprogramma (Van onze specitfe verslaggever) £R la niet één EItenaar, die geloof hejht aan het Renterberlcht, dat Elten en Tudderen In ruil voor een stukje grond bij de Dollart weer Duits zouden worden. „Die geruchten hoor je zo eens In het half jaar", zegt de groentenvrouw en melkboer Derksen zegt: „Allemaal biosz valse geruchten. Misschien heeft er oen of andere minister een verslaggever wel over deze gebieden gesproken om •na te laten weten dat de hoge heren ons nog niet helemaal vergeten zijn. Maar voor de rest.... we krijgen een verenigd Europa en dan speelt deze kwestie toch helemaal geen rol meer. En bovendien, dacht u werkelijk, dat Nederland hier de verwoeste huizen en gebouwen en straten zo netjes heeft laten opknappen om de zaak nu al weer over te geven?" Onder redactie van Max Doutues, Soestdijkerstraatweg 58, Hilversum WELKE vermetele leek durft na de w laatste ronde (tie helaas toch niet de laatste bleek te zijn) van de finale der Nederlandse kampioenschappen nog te zeggen, dat dammen een saai spel is? Rijk aan dramatische spannin gen was dit evenement in de Neder landse damhistQrie, en, Vooral voor de IJmuidenaar H. Laros, rijk aan tragiek. Deze tragiek begon reeds enkele dagen tevoren toen hij zijn inhaalpartij tegen Hofman op een, laten we zeggen: „vreemde" wijze verloor; H. Laros WÊ Mk m '00 §m H. J. Hofman In de diagramstan dreigt wit schijf 39 naar 30 te brengen, met zeer onaan gename gevolgen voor zwart. Deze speelde (27), ter voorbereiding van (1319); waarop wit, om dit te verhin deren, natuurlijk prompt afruilde met 31—26 (x) x. Er volgde: (18—23) 39—34 (12—18) 34—30 (14—19) 25—20! De dreiging die het spel in alle varianten beheerste! (23-^29 gedw.)x (x) 33—28! Dreigt 27—22, 28—23 enz. (24—29) 47—42 (11— 17?A) 30—25 (29—34) 25—20 (7—12) 20—15 (19—24) 15—10 en zwart gaf op. A: Hier was oi. (712) de redding: Op 30—25 v»l6t dan (19—24), waarna 2823 verhinderd is door (2430), zo dat zwart zich altijd de mogelijkheid (13—19) voorbehoudt, met gelijke stand. Tijdens de laatste ronde op 7 Juni werd Laros het slachtoffer van Huis man door tijdnood. In de stand Zw. 2, 7, 8, 14, 17, 23/25, 29; W: 16, 33/38, 40, 45 6peelde de man uit IJmuiden (711?) x <x), waarna het met 3832 (x) 3430 (x> x (23—28) 9-3 (8—12) 37—31 (27—32) 3—14 (28—33) x 37 (33—39) 37—32 uit was. Van de partij van DijkKeiler geven we U het volgende fragment: 3. C. Keiler Ir. G. E. van Dijk Wit speelde hier 41—37, en zwart tr.ag nu niet afruilen met (2127, 11—17, 22—28 13—19. 9x27, 15x31), om dat wit dan een stuk wint met 4842, gevolgd door 47—41—37. Zwart speelde na de tekstzet dan ook (1117), en nu is wits beste positie-zet 3631 door hetzelfde grapje verhinderd, aangezien dit nu wèl opgaat met een schijf winst voor zwart. Uit een vorige ronde nog een span nende episode: B. Dukel 'HBH a. mm m W. Huisman Zwart speelde hier (7—11), waarop 43—38 of 45—40 belet is wegens (19—23). Het ging verder met 36—31 (1116) 31—26 (3—9?A) 38—32 (8—13), maar nu kon 45—40 weer, waardoor wit zich op het nippertje redde. Zwart had bij A kunnen winnen door (812) 3832 (3—8) 43—38 (17—21) x (x) 28—22 (8—13) 45-40 (25—30) 33—28 (18-23) 38—33 (23—29) en het is op tempo uit. Een compositie gelijk! Wij hopen, dat de herkamp tussen Keiler, van Dijk en W. Roozenburg spoedig genoeg plaats vindt om U er in onze volgende rubriek iets van te vertellen. ^EEN, men kan praten met wie men wil, maar er is geen inwoner uit Elten, de Duitse enclave bezuiden Ze venaar, die drie jaar geleden „voor lopig" bij het Nederlandse grondgebied werd gevoegd, die zich over dit be richt een ogenblik ongerust maakt. Zelfs wanneer het waar zou zijn, zou men hier nog vergeefs naar die onge rustheid zoeken. Het interesseert de mensen niet of ze onder Duits of Ne derlands gezag leven, al staat hier dan nog op een muur gekalkt „Freund- schaft ja, annexation nein!" Dat het hun niet interesseert, zeggen ze rond uit. Of ze het menen De landdrost van Elten, dr A. Blaauboer, gelooft van niet. En in de drie jaar, dat hij hier in dit nieuw gewonnrn Nederland se gebied het hoogste gezag vertegen woordigt, heeft hij wel gelegenheid gehad om zijn Pappenheimers te leren kennen. „In 't begin waren de mensen wat achterdochtig", Vertelt hij ons, „er was gefluisterd dat er auto's gevorderd zouden worden. De Nederlanders zou den al hun wraakgevoelens gaan uit vieren in Elten en Tudderen werd er gezegd. Toen we dus hier kwamen, reed er geen auto meer. Maar dat heeft niet lang geduurd. Men ontdekte, dat er geen sprake .was van represaille. Al lengs kwamen de auto's dus weer voor de dag. Op het ogenblik leven de men sen hier hun rustige dorpsleven alsof er nooit sprake geweest is van annexa tie. De Nederlanders zijn hen nogal meegevallen. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat er geen problemen meer zijn, allicht, men vindt ze hier zo goed als elders. Stellig is het grootste pro bleem van de Eltenaren de opleiding van de min of meer begaafde jeugd. Moet men deze jongelui een Hollandse of Duitse school geven? De Eltenaren voelen zich nog steeds Duitser. Er zal een geslacht overheen moeten gaan om dat gevoel uit te laten slijten, maar goed, zelfs al zouden de ouders zich op grond van verstandelijke overwegin gen willen aanpassen bij het Neder landse klimaat wat hun overigens als goede Duitsers heus niet moeilijk zal vallen dan nog blijft er twijfel in de harten van velen. Men staart zich namelijk blind op het woordje „voor lopig", dat voorkomt in de verdrags overeenkomst van Parijs van 1949. waarbij deze annexatie geregeld werd. Tot hoelang, zo vraagt men zich af, zal dit „voorlopig" gerekt worden. Zal het een definitieve régeling worden, én zo niet, wat voor maatschappelijke kan sen hebben mijn kinderen dan daarna, wanneer- ik hun een Hollandse oplei ding heb gegeven. Zullen ze dan niet op de tweede plaats gedrukt worden? Het zijn alle vragen waarop moeilijk een antwoord te geven is. doch wan neer men de ernst van deze twijfel probeert weg te lachen, gelooft men u niet. Niet alle Eltenaren denken na tuurlijk zo, er zijn er ook, en hun ge tal is waarlijk niet gering, die hun kinderen onmiddellijk naar een Hol landse opleidingsschool of vakschool lieten gaan in Doetinchem, Arnhem, Zevenaar of andere omliggende plaatsen. Zo een is de timmerman Thomassen. Diens zoon krijgt met vijf andere Elte naren aan de ambachtsschool in Doe tinchem een technische opleiding. De leerkrachten zijn bijzonder tevreden over hen en vader Thomassen is vol Horizontaal: 1 kledingstuk, 4 meisjesnaam, 6 raar, 9 tafelbediende. 11 deel van koestal, 14 voorzetsel, 16 ma ten bij het ijken, 18 onder andere, 19 Europ. taal, 21 stad in Frankrijk, 23 verwarde bos, 24 ik (Duits), 26 onge dwongen, 27 list, 28 baai, 30 soort aarde, 32 zanger en dichter, 33 windrichting, 35 na (Fr.), 36 kip, 38 tast toe, 40 tel woord, 41 zoogdier, 42 ruige stof, 44 rustbanken, 46 voorzetsel, 47 gebruikt vogelvanger, 50 nee (Eng.), 51 ge woonte, 52 ongesloten, 54 koning, 55 deel van vinger, 56, eigenschap van vogels. Verticaal: 2 deel van wiel, 3 tarwesoort, 4 bond van Ned. architec ten, 5 bedrijfsorganisatie, 6 zweep, 7 boom, 8 speelwerktuig, 10 plaat, 12 ge wicht, 13 voorzetsel, 15 ongaarne, 17 vliegtocht, 18 vruchtbare plek, 20 nederigheid, 22 dwaaltuin, 24 in hope, 25 plaats bij Groningen, 27 bestaan. 28 meisjesnaam, 29 snijwerktuig, 31 rivier, 34 edelgas, 37 geestdrift, 39 verre schrijver, 41 hamer, 42 deksel, 43 af gunst, 44 waswater, 45 resultaat, 48 voorzetsel, 49 hoogste punt, 51 pers. vrnw., 53 tegenwoordig. (Voor de oplossing zie men ons blad van Dinsdag.) lof over de leerkrachten, wier tact hij hogelijk geroemd heeft, toen zijn zoon na bevrijdingsdag thuiskwam met de mededeling, dat ook hij bij de bevrij dingsfeestelijkheden betrokken was ge worden met de opmerking van de le raar dat ook Duitsland toch soldaten verloren had. Er komen timmerman Thomassen bijna de tranen in de ogen, wanneer hij ons dit voorval vertelt. Geen man diende beter de wereldvrede in de practijk, dan deze ambachts- schoolleraar, vindt onze timmerman. „Voor zo iemand ga je door het vuur, nietwaar?", voegt hij er aan toe. Leven goedkoper. TIMMERMAN Thomassen is best te- vreden met zijn Hollandse staat en hij weet zeker, dat er nog veel meer Eltenaren zijn. die er zo over denken. „Ziet u die schilder daar bezig aan dat huis? Daar woont een EItenaar met 'n gewoon inkomen, een arbeider, hij laat nu zijn huis schilderen met olieverf. Dacht u, dat hij daaraan te pas zou zijn gekomen in Duitsland? Geen den- ken aan! Ga maar eens in Emmerich kijken. Het ziet er allemaal grauw en verwaarloosd uit. Het leven in Duits land is veel duurder dan hier. Zeker, de belastingen zijn hier misschien ho ger, maar daar staat tegenover, dat de koffie hier geen 18 Mark per kilo kost. En de sigaretten geen 2 a 3 Mark per doosje. Dat scheelt nogal wat. Ook het broöd is hier aanmerkelijk goedkoper. Dacht u dat dit niet overwogen zou worden wanneer men ons eens vrij liet stemmen over de vraag of we terug zouden willen naar Duitsland?" Men kan praten met wie men wil. maar in Elten is tevredenheid ondei de mensen op te merken. ..Men heeft ons onze Duitse school en Duitse kerk la ten houden en dat zegt veel", meent de vrouw van de groenteboer. „Ja", zegt ons landdrost Blaauboer, „hoewel er een Nederlander hoofd van de school Is, worden de lessen op de lagere school in het Duits gegeven. Tweemaal per week is er gelegenheid om de lessen in de Nederlandse taal te volgen, maar daar is iedereen vrij in. Het merkwaardige is echter, dat geen kind die lessen verzuimt". Blijft als enig verlangen, dat we pratende met iedereen in Elten kon den beluisteren, ten slotte over, de wens dat het grensverkeer nog wat verge makkelijkt zal worden. Maar dat Is een wens, menen we te weten, die niet typisch Eltens is. Dat is een wens, die leeft in het gehele grensgebied van Nederland. Het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden der Eerste Kamer nam gisteren een beslissing over de geldigheid van de ingeleverde lijsten van candidaten voor de verkie zing van de leden der Eerste Kamer, waarvoor de stemming zal plaats heb ben op 26 Juni. De voorzitter deelde mede, dat van mevrouw E. A. J. ScheltemaConradi, voorkomende op de in Noord-Holland en Friesland ingeleverde lijsten van de VVD, de verklaringen van bewilliging ontbraken. Nadat aan de desbetreffen de inleveraars der lijsten mededeling was gedaan, werden de verzuimen her steld. Er werden geen lijsten ongeldig verklaard. 72. En zo hielden zowel Billie als Kareltje zich in de bossen rondom Die- rendorp schuil, zonder dat zij het van elkaar wisten! Ook Billie was zo ver standig geweest om zijn donkere bril weer op te zetten en voor de rest Was hij als heer vermomd. „Een knappe agent, die me zo herkent", grinnikte hij tevreden, terwijl hij zich in een zakspiegeltje bekeek. „En al te lang behoef ik hier ook niet meer te blij ven. Morgen is het Zaterdag en dan wordt de bazar voor de arme weesjes gehouden. Mooi, en dan zal ik zorgen, dat ik de vaas in handen krijg, of mijn naam is geen Billie meer". Hoe Billl» dat dan van plan was? Wel, heel een voudig! Moeder Woeffie had hem op een goed idee gebracht, toen zij zeide, dat hij maar veel lootjes moest kopen, indien hij zo op de blauwe vaas ge steld was. „En dat ben ik van plan ook." zette Billie zijn alleenspraak voort. „Ik zal niet alleen véél lootje» kopen, nee, ik koop ólle lootjes!! Dan ben ik er zeker van dat ijc de hoofd prijs win!" W7IJ hebben het indertijd gehad over enige aardrijkskundige namen, die, gezien hun lengte, niet gemakkelijk uit het hoofd te leren waren. Voor de afwisseling geef ik u hier een paar kortere namen, waarmede u niet zo veel moeite zult hebben. Het blijkt, dat de Fransen van korte namen houden, want de meeste kleine plaatsnamen komen wé in Frank rijk tegen. Zo vinden we b.v. het plaatsje 0 i.i Normandie, aan de mond van de Seine EU, in Champagne AY, in de Pyreneeën AX en ten slotte in de Golf van Marseille het eilandje IF. U ziet, de aardrijkskundeleraren kunnen het ons ook wat gemak kelijker maken. Hier zijn de vragen voor van avond: 1 Wat verstaat men onder „gla zen slaan"? 2 Wat is het verschil tussen cacaoboter en cacaovet? 3 Wanneer tgerd het Panama' kanaal gebpend? 4 Wie was de meest schotvaar- dige midvoor, die het Neder lands Elftal ooit heeft gehad? 5 Wat is „blubber"? 6 Welk dier heeft in verhouding tot zijn lichaam de meeste hersens? 7 Wat is een „Centaur"? 8 Hoeceel weegt een olifant bi) zijn geboorte? 9 Noemt u eens vier bekende pelgrimssteden.' 10 Voor welk concert is geen orkest vereist? (Voor de oplossing zie men ons blad van Dinsdag) Puzzle 245. Lettergroepen en samen stellingen. (Opl.). De 10 bedoelde woorden, die uit de tien keer twee lettergroepen door sa menvoeging en omzetting wafen te vormen waren: 1, tafelkleed. 2. hondenhok. 3. leu genaar. 4. luchtvloot. 5. chansonnier. 6. Nederland. 7. tochtdeur. 8. ezelsoor. 9. evenveel. 10. Urkerboot. Zet men ze nu in de volgorde: 6—1—9—3—105—2—7 dan vormt de eerste verticale rij van boven naar be neden gelezen: Lentelucht, en de zesde verticale rij: Volkenbond. Uit de vele ingezonden oplossingen bleek, dat men met veel animo naar de gevraagde woorden had gezocht. Na loting onder de inzenders van een correcte oplossing is de wekelijkse prijs van f 5.— ditmaal ten deel ge vallen aan: F. Versluis, Noorderwijkweg 49 Beverwijk. Puzzle 246. Optelling van letteru. die getallen zijn. Telt men de getallen ABC—D E op en ook de getallen BDFG H dan krijgt men dezelfde uitkomst. De acht verschillende letters stellen in een bepaalde volgorde voor de ge tallen: 1—4—9—16—25—36—49—64. Welke waarde moet men aan elk der letters toekennen opdat de twee ge noemde optellingen inderdaad dezelfde uitkomst geven? Gevraagd worden drie verschillende manieren met telkens verschillende uitkomsten. Andere letterwaarden, dan de acht gegevene mogen niet gebruikt worden. OPLOSSINGEN (per briefkaart) tot en met Donderdag 19 Juni aan de Redactie van dit blad. (Er wordt onder de inzenders van een goede oplossing weer een prijs van f 5.verloot. FEUILLETON 44. Bij haar terugkomst vroeg hij: „Nog meer boodschappen?" „Alleen naar de boerderij van Hands", antwoordde ze en vroeg, ter wijl ze het dorp verlieten: „Hoe kom jij eigenlijk hier?" „Och, ik vond het een goed idee, je op te pikken, 't Is een lange wandeling naar huis". „Wel neen, 't is niet lang. En boven dien hoorde ik toch, dat je moeder een ander plannetje voor je had". „Dat was ook zo, maar gelukkig bel de mevrouw Allen juist op en zei, dat het nu minder gelegen kwam. We gaan morgenochtend". „Ja, maar je had tenminste Estelle nu mee moeten brengen". Haar van terzijde aankijkend, merk te Bryan droogje op: „Hoor eens, ik vind het al erg genoeg, dat moeder me met Estelle achterna zit". „Ik meen toch, dat je iets voor dat arme meisje moest doen". „O, ze redt zich wel. Zeg eens, kind lief. wil je heus linea recta naar huis?" „Langs de kortst mogelijke weg, zo gauw ik die eieren heb gehaald". Natuurlijk koos hij de langste. Toen ze thuiskwamen zat mevrouw Melrose al op hen te wachten, d.w.z.: ze nam absoluut geen notitie van Barbara, maar des te meer van Bryan, Voor het eerst sinds haar verblijf op Lawnaide zag Barbara. dat Bryan's moeder ge weldig boos op hem was. „Hoor eens, Bryan, dat is nu toch Al DOOR te gek. Alleen omdat Jij beloofd had, hier een paar dagen te komen, heb ik Estelle verzocht nog wat te blijven en nu laat je haar vrijwel aan haar lot over". ,,'t Spijt me moeder, maar ik vind haar stom-vervelend". „Belachelijk: ze is heel verstandig, ze heeft het diploma voor schone kun sten" „Maar, moederlief, u moest nu toch weten, wat mijn smaak is ten opzichte van vrouwen. Ik voel niets voor kunst diploma's". „Nu, ik noem het schandelijk. Ik...." Barbara wachtte niet om nog meer te horen. Ze rende naar de keuken, gaf de eieren aan de huishoudster en liep de trap op naar Heather. Deze zat in haar kamer verlangend uit het ven ster te kijken. „O, ben je daar eindelijk? Ik meende dat je nooit kwam". ,,'t Spijt me, kindlief: ik dacht niet zo lang te zullen uitblijven". „Heeft Bryan je gehaald?" Ja". „Dat dacht ik al en Joan ook. Moe der is woedend omdat hij niet bij Es telle blijft". „Ja, ik dacht al. dat hij wat uit de gratie was". „Nu ja", lachte Heather, dat zal wel niet lang duren nooit meer dan een minuut of vijf. Maar in vijf minuten kan moeder heel onaangenaam zijn. Och. laat ons nu verder niet over Bryan praten. Vertel me liever wat Jinks „O. we hebben wat over koetjes en kalfjes gesproken". „Denk je, dat hij me aardig vindt, Barbara?" „Daar ben ik zeker van". „Ik geloof het ook wel. Hij is hier dikwijls geweest en ik vind hem nog aardiger dan in zijn brieven. Jij moogt hem ook, nietwaar?" „Ik mag hem graag", antwoordde Barbara zich afvragend of dit nu de waarheid dan wel een absolute leugen was Eigenlijk had ze. a| ze 't goed na ging, Jinks nooit „gemoogd" in de wa re betekenis van het woord. Je kon immers wel op een man verliefd zijn zonder hem te „mogen". Zijn gedrag en zijn levenswijze had ze nooit bewon derd. „Ik hoop maar. dat we gauw naar Londen gaan", hernam Heather. „Als we daar alleen zijn Barbara, hij was zo verbazend lief tegen me dit weekeinde! Wat heerlijk toch, dat er iemand is. die hier komt voor mij. 't Kan't kan me heus niet zo veel meer schelen, dat ik kreupel ben, maar aan de andere kant verlang ik er nu des te meer naar, weer normaal te zijn. Juist nu...." Ze bleef in haar woorden steken en ze zag wasbleek van ontroering, ,,'t Klinkt je zeker vreemd toe— tegen een ander zou ik het ook niet zeggen maar geloof je. dat hij een beetje op me verliefd is? Wat mij betreft, zou ik zeggen, dat een man toch ook wel op het eerste gezicht verliefd kan raken. Een meis je kan het zeker, dat weet ik nu. Je ziet wel: het is al gebeurd". Barbara liep naar het venster en streek de gordijnen recht. O, het was niet uit te houden, vooral na wat Jinks nog kort geleden had gezegd! Allerlei aandoeningen vochten als het ware >m de voorrang. Angst om Heather, als haar droom eens niet verwezenlijkt werd, angst voor haar zelf als het wèl gebeurde. Wat verlangde ze eigenlijk, wat wenste ze? Ze kon het onmogelijk zeggen. Ze wilde, dat Heather geluk kig zou worden; ze wist, dat Jinks haar, Barbara, niet gelukkig zou maken. En toch.... de 'gedachte, dat hij ernstig verliefd zou kunnen worden op een ander meisje en met haar trouwen, deed haar méér pijn dan ze ooit voor mogelijk had gehouden. Natuurlijk had ze altijd geweten, dat het zover ko men kon en ze had zich wel eens voor gesteld, dat ze iemand van de vroege re kameraden zou ontmoeten. Iemand, die b.v. zou zeggen: „Herinner je je Jinks Charrington? Ik hoor, dat hij onlangs getrouwd is en geloof, dat hij het buitengewoon gelukkig heeft ge troffen". Ze had zich er op willen voor bereiden, om zo'n mededeling kalmpjes aan te horen en een luchtig antwoord te geven, alsof het haar niets kon schelen. Goed, maar dit zou heel wat anders zijn geweest dan iets, dat ze voor haar ogen zou moeten zien. „Barbara, je antwoordt niet". De plotselinge binnenkomst van Joan redde haar! „Hallo", riep deze, „waar praten Je lui over? Nee. vertel het me maar niet, ik kan het wel raden. Heather wil we- ten of haar schrijf-kameraad op haar verliefd is". Heather kleurde hevig. Jean zag het en lachtte. „Wat heb ik de spijker prachtig op zl.in kop geslagen, nietwaar? Zeg ze keek van de een naar de ander ik wil je niet ongerust maken. Heather maar ik vond, dat hij een eigenaardige uitdrukking in zijn ogen kreeg, toen Barbara binnenkwam". „Jf praat onzin, Joan!" zei Barbara kortaf. Heather, overtuigd, dat haar zuster een grapje maakte, riep vrolijk: Bar bara. probeer niet, me hem te ontfut selen, hoorl" (Wordt vervolgd) ZONDAG IS JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 NCRV 8.30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 NCRV, 19.45 —24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. Ned. Herv. Kerkdienst. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gramofoonmuziek. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gramofoonmuziek. 11.40 Strijkorkest en solist. 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muziek. 12.40 Lichte muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.35 „Uit het Boek der Boeken". 13.50 Holland Festival: Con certgebouworkest. 14.35 Pianorecital. 15.00 „Melodie der bergen", causerie. 15,15 Ra. aio Philharmonisch Sextet. 15.55 Gram,- muziek. 16.10 Katholiek Thuisfront overall 16.15 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Geref. Kerkdienst. 18.30 Gewijde muziek. 19.15 „Het gebed des Heren", causerie. 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weerberichten. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 2012 Gevarieerd programma. 22^5 Avond gebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Kamerorkest. HILVERSUM II. 298 m.: 8.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.30 IKOR, 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. Daarna: Postduivenberichten. 8.18 Gram.- muziek. 8.30 „Wat er groeit en bloeit", causerie. 6.40 Orgelspel. 8.57 Postduiven- berichten en sportmededelingen. 8.00 Va- cantietips. 9.10 Gram.muziek. 9.45 „Gees telijk leven", causerie. 10.00 Voor de jeugd. 10.30 Remonstrantse kerkdienst. 12.00 Nederlandse liedjes en dansen. 12.35 „Even afrekenen", heren". 12.45 Orgel spel. 13.00 Nieuws en weerberichten. 16.05 Mededelingen of gram.muziek. 13.10 Koor. zang. 13.30 Accordeonmuziek. 13.55 Boek bespreking. 14.15 Gram.muziek. 14.30 Opera-concert. 15.45 Toneelbeachouwlng. 16.00 Danamuziek. 16.30 Sportrevue. 17.00 „Gesprekken met luisteraars". 17.20 „Van het Kerkelijk Erf", causerie. 17.30 Fanfare-corps. 17.50 Sportjournaal. 18.18 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Gram. muziek. 18.53 Sport 19.00 Metropole-Or- kest en klein koor. 19.30 „Radiolympu». 20.00 Nieuwi. 20.05 Gevarieerde muziek. 20.35 „Het Luchtkasteel", hoorspel. 20.55 Gevarieerde muziek. 21.30 Koor, orgel, piano en solisten. 22.05 Gevarieerde mu ziek. 22.35 Kamermuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Weekoverzicht. 23.25—24.00 Gram. muziek. MAANDAG 16 JUNI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—2400 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Spor.uit- slagen. 8.20 Gram.muziek. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Water standen. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Orgel spel. 10.30 Morgendienst. 11.00 Mezzo- sopraan en piano. 11.30 Militaire Kapel. 12.10 Gram.muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Orgelconcert 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Schoolradio. 14.35 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.25 Strijkkwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Fluit, clavecim- bel en cello. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram.muziek. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 Kegeringsuitzending: Prof. Dr. M. H. v. d. Valk: „Indonesië en China". 18.00 Nieuws. 18.15 Sport, 18.25 „Voor de man nen in grijs, groen en blauw", causerie, 18.30 Gram.muziek. 19.00 Verkiezingstoe spraak. 19.15 Engelse les. 19.30 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 2000 Nieuw» en weerberichten. 20.10 Vijf minuten. 20.15 Radio Philharmonisch Orkest 21.15 Kamerkoor. 21.30 Orgelconcert 22.00 „Verkenningen in Zuid-Amerika", causerie. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huis vrouw. 9.30 Gram.muziek. 11.00 „Op de uitkijk", causerie. 11.15 Kamerorkest. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 „In 't spionne tje". 12.38 Gram.muziek. 13.00 Nieuw»- 13.15 Mededelingen en gram.muziek. 13.25 Musette-orkest. 14.00 „Wat gast er om in de wereld?", causerie. 14.20 Gram. muziek. 14.30 Voordracht met harpspel. 14.45 Sopraan en piano. 15.15 Metropoli- Orkest en solisten. 16.15 Gram.muziek. 10.45 Musicalender. 17.30 Voor de P*d- binders. 17.45 Gram.muziek. 17.50 Mili tair commentaar. 18.00 Nieuw». 181* Dansmuziek. 18.45 Omroeporkest 19-1® Verkiezingstoespraak. 19.30 Gram.muziek. 19.45 Regeringsuitzending: „Landbouw- fubriek". 20.00 Nieuws. 20.05 Orkestcon- eert.' 20.45 „Een reisje naar de RU# U sult morgens „kiplekker" u't bed springen. Elke dag moet uw lever «en liter gal uw Ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER S LEVERPIL LETJES om dTe liter gal op te wekken en UW spijsvertering en stoelgang op natuur- wüze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doe» «tremen. Elat Carter s LeverDllTeties. (Advertentie, lag. Me8J

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 8