Villem II behaalde voor de tweede maal titel van landskampioen BSS®"" A 'n strijd om tweede plaats werd Westerkwartier korfbal Haarlem door Hermes verslagen Van Roessel stelde zege veilig door middel van penalty Verregende courses te Alkmaar Haarlems elftal speelde gelijk tegen Noordhollands team LS HET HART SPREEKT...,, Excelsior en T E C. nog liet in de eerste klasse kampioen van Nederland \ABE LENSTRA REDDE DE In de eerste helft van de wedstrijd iBE LENSTRA REDDE DE ZWALUWEN-EER Amsterdammers waren eindelijk weer volledig Na de rust een slechte LIKDOORNS SBM BESOMMINGEN IJMUIDEN Koppel Quick-Petronella zorgde voor hoge cöte wedstrijd I RENEE SHANN Het Radioprogramma MAANDAG lfi .TTVT 1952 "Voor Hermes D.V.S. valt weinig eer leer te behalen. De Schiedammers U/Aen zich dit jaar met een tweede tats tevreden moeten stellen, het en overigens nog lang geen slechte «statie is. Gisteren wonnen de Schie- Dpmers de uitwedstrijd tegen Haar- zodat z|j aan een gelijkspel in iun laatste wedstrijd voldoende heb- len om als tweede te eindigen. Met fcfax is het maar droevig gesteld. De hpefdstedelingen kwamen gisteren VoOr het eerst in de kampioenscom petitie weer volledig uit, maar moes- ftl niettemin met een verdiende ne- vlaag tegen Willem II genoegen •Tien. De stand om het landskam- PBenschap is als volgt: MiJlem II [Hennes D.V.S. Haarlem .Ajax 5 0 3 0 2 - 10 6 4 0 15—7 8—8 10—9 6—15 tingen wordt schap. Sp Emma T.E.C. V.V.H. '16 Helmondia Excelsior Internos dus het eerste klasser- 9-6 7—8 8—10 11—6 9—6 7—15 In de competitie om he landskampi oenschap korfbal heeft Westerkwartier zich onbetwist de sterkste getoond. Hoewel deze bekende ploeg nog één wedstrijd moet spelen is de beslissing gisteren reeds gevallen. De stand in deze competitie is als volgt: Westerkwartier 7 7 0 0 75—32 14 't Zuiden 6 4 1 1 35—23 9 VKC 1 7 4 0 3 44—43 8 DETO 8 1 1 6 32—52 3 AKC 8 1 0 7 25—61 2 (Advertentie. Ing. Med.) Excelsior en T.E.C., die vorige week eds voorzichtig hun neuzen om de feur van de eerste klasse waren ko gen stekèn. hebben op het beslissende jioment gefaald Beide clubs hadden a hun wedstrijden tegen Helmondia «Hesp. Sportclub Emma voldoende aan één punt, maar zij hebben zich door hun tegenstanders de kaas van het brood laten eten. De wedstrijden Excelsior—Helmondia en Sportclub EmmaT.E.C. zullen nogmaals op het voetbalprogramma van het seizoen 19511952 moeten voorkomen. De inzet van deze ontmoe- AjaxWillem II zag het er niet naar ZWAI II WFN.FFR uit dat de Tilburgenaren gisteren hun kampioentitei veilig konden stellen. De Amsterdammers speelden in de eer ste heltf een vlotte wedstrijd waarbij het spel van de Tilburgenaren aanvan kelijk n>et in de schaduw kon staan. De 10 voorsprong welke Ajax door middel van Van Dijk bij de rust had verkregen, was dan ook volkomen ver diend. Na de thee werden de rollen echter omgedraaid. Willem II had de zenuwen Rapid komt naar Nederland I over boord gezet en nu was het Ajax dat zich moest vergenoegen met het In een matige wedstrijd heeft net f Rotterdams elftal een 31 overwin ning behaald op het Zwaluwen-team. De Rotterdammers Van der Korput. Den Bleyker en Van Ede brachten de stand op 30, waarna Abe Len stra, dank zij een grove blunder van de Rotterdamse verdediging, de Zwa luwen-eer kon redden. De besprekingen tussen Rapid en de KNVB voor het spelen van een wed- strijd tussen een bondsploeg en Rapid in Nederland hebben succes opgele verd. Het is thans zeker, dat Rapid zal komen. De wedstrijd wordt 8 Juli te Amsterdam in het Olympisch Stadion gespeeld. Aanvang 19.15 uur. De samenstelling van de ploegen tegen het elftal van de Nederlandse Antillen en tegen dat van Rapid zal i zodanig zijn, dat alle zeventien Neder landse spelers, die op het ogenblik in training zijn voor het Olympisch tour- nooi, over beide teams zullen worden verdeeld. AJAX-WlLLEM II 1-2 Duidelijker kan het niet. Met tien punten uit vijf wedstrijden, en dus met nog één wedstrijd te spelen, is Willem II dank zij een 21 overwinning op Ajax voor de tweede maal in de geschiedenis van deze Tilburgse ploeg kampioen van Nederland geworden. Het is niet altijd zo dat een kampioenstitel bij de sterkste ploeg terecht kom. De geluksfactor speelt, vooral bij de zenuwslopende com petitie om het landskampioenschap, steeds een voorname rol. Ditmaal geloven wjj echter toch wel dat de titel terecht is gekomen bij de ploeg die daarop de meeste aanspraken mocht maken. De Tilburgers bleven nu in de aan val en Visser moest achter elkaar cor ners weggeven. Ajax sloeg echter terug en Van Loon moest op de doellijn red ding brengen, toen Botermans door een kopbal van Bakker reeds was geslagen. Na negentien minuten voltrok Jan van Roessel het vonnis over de Am sterdammers. Tijdens een worsteling voor het Amsterdamse doel sloeg Bos kamp de bal met de hand weg en scheidsrechrter Bronkhorst wees onver biddelijk naar de beruchte witte stip. Even later was Visser, die als een tijger klaar stond om de bal te keren, door een laag hard schot van Van Roes sel geslagen, 1—2. Dc resterende tijd ging onder grote scanning voorbij. Willem II had de beste kansen, maar kor het doel niet n.eer vinden. In de laatste minuten trachtte Ajax tenminste nog een gelijk spel te behalen, maar ook dit gelukte niet, zodat, toen he eindsignaal klonk, Willem II kampioen was en Ajax de vijfde nederlaag in successie maar een zeer eervolle had geleden. ADVERTENTIE Nu nog maar 'n scheut of 'n steek... Maar straks weet 0 zich gesn raad meer van de slopende Rheumatisehe pijnen. Begin daarom vandaag de beproefde Kruschen kuur. De zes minerale zou ten van Kruschen geven Uw bloedzui verende organen nieuwe kracht en energie. Onzuiverheden in Uw bloed worden verdreven en daarmede de oor zaak van die ondragelijke rheumatiek 'Adv. ing. Mea.) SPAAK WIL BIJEENKOMST EUROPESE GRONDWETGEVENDE VERGADERING. De Belgische staatsman Spaak heeft in een door hem. in het kader van het vorderen van de Europese eenheidsge dachte te Genua gehouden toespraak, aangedrongen op het spoedig bijeenko men van een Europese grondwetgeven de vergadering. KONING LEOPOLD IS IN BRUSSEL TERUGGEKEERD Koning Leopold van Belgie is Zater dagavond in Brussel teruggekeerd. De vorst heeft drie en een halve maand in Zuid-AmSrika doorgebracht, waar hij gedeelten van het oerwoud van de Ori- noco (de hoofdrivier van Venezuela) heeft onderzocht. De onderhandelaars der VN en der Noordelijken over een wapenstil stand in Korea hebben een plan aan vaard, groepen van het Rode Kruis van beide partijen te laten helpen bij het repatriëren van krijgsgevangenen, in dien een wapenstilstand wordt gesloten. Keizer Haile Selassie van Abes- synië heeft Vrijdag een detachement van 600 Abessiinen geïnspecteerd, dat in Korea aan de zijde der V N. zal strij den. f Pim. Pam. Pnm en de blauwe vaas spelen van een tweede viool. In de eerste aanval na de hervatting werd de voorsprong van Ajax bijna vergroot, toen Botermans een hard schot van linksbuiten Bartels ternau wernood kor Keren. De Tilburgers re pliceerden onmiddellijk en binnen twee minuten lag de gelijkmaker ach ter doelman Visser. Van Roessel. die nu meer vrijheid kreeg, won een kopduel van spil Elzer, waarna Becx inschoot. Visser stompte de bal weg, precies voor de voeten van de toestormende De Bruyckere, die zich niet bedacht en de bal in het doel knalde, 1—1. Weg met onhandige Ukdoornringen en ge- ••angke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezul- isrde wonderolie, Jodium en het pijnstiuende benzocaine. Een flesje NOXACORN Anti- U«e8UUrade?ramidatl V*n 1,36 bMP"ht (Advertentie Ing Med.) Dc gelijkmaker van Willem II werd. gescoord door de Bruyckere, die hier juichend wegloopt, Bos kamp en Visser van Ajax zien verslagen toe. De besommingen van Zaterdag wa ren: Prijzen per kg: heilbot 2.30—2,10; gr. tong 2.22—2,02; grm. tong 1,12 1.01; kim. tong 1,221,08; kl. tong 1 1.26—1.06, II 0,91—0,80; tarbot I 1,34 1-12; zalm 7,50. Prijzen per 50 kg: tarbot II 54—46; III 41-36; IV 38—24; tongschar 7263; gr. schol 5747; grm schol 6253; kim. schol 52—48; kl. schol 1 36—28, II 22—8; schar 21—8, v. haring 30—23; makreel 1815; gr. schelvis 30—21; grm. schelvis 28—24; kim. schelvis 28—22; kl. schelvis I 27 —21. II 23—14; wijting 16—8;; gr. gul 37—33; midd. gul 26—18; kl. gul 27—10. kl. haai 24—17; kim. hake 65—62; kl. halte I 47, II 22: jieterman 2115.50; kl. koolvis zw. 1815,50, wit 27—25; kim. rode poon 36; kl. rode poon II 24 —12. Prijzen per 125 kg: gr. kabel jauw 184100; gr. koolvis zw. 36,50— 33. De totale aanvoer bedroeg 3247 kisten. 73. Er. zo brak de dag van do bazar aan .zonder dat de politie ook nog maar één spoor van de daders gevon den had. De commissaris was dan ook niet erg te spreken en de agent Piet Pakkum, die bij hem op het matje ge roepen werd, had het dan ook zwaar te verduren. ..Ik begrijp er niets van", bulderde de commissaris. „Die twee bandieten zijn toch niet in rook opge lost? Ergens moet toch een spoor van hen te vinden zün!" „Zeker commis saris!" „Xun je niets anders zeggen?" bromde de commissaris ongeduldig. „Denk erom. vandaag nog verwacht ik nadere berichten van je en anders kun je jezelf als ontslagen beschouwen!* Maar commissaris!" riep de ontstelde Piet Pakkum uit. „Ik kan het toch niet helpen, dat.Op dat ogenbhk begon echter juist de telefoon te rin kelen „Ja met wie?" bromde de com- missaris. „Oh. met mevrouw Babbel- graagNee mevrouw, ik kan op het ogenblik geen mannetje missen!" Maar mevrouw Babbelgraag liet zich niet zo afschepen. Zij had er haar zin- nen opgezet, dat zij bescherming wil de heb'oên met haar bazar en als zij eenmaal iéts in haar hoofd had. kon niemand haar daarvan afbrengen. Ook de commissaris niet! De cnursee welke „Vooruit" gisteren op het Alkmaar*? sportpark organiseer de trokken maar weinig publiek. Dat is niet verwonderlijk. In de eerste plaats was het weer nu niet bepaald ideaal om eens rustig van de anders toch altijd interessante paardensport te gaan genieten en bovendien werden op een drietal andere plaatsen in Neder land eveneens courses georganiseerd. Het is dan ook te begrijpen dat by de totalisator slechts f 29.728.werd om gezet, ongeveer 50.000.— minder dan gewoonlijk. Daar de baan door de vele paarden hoeven en de voortdurende slagregens uitermate zwaar was geworden, deden zich later op le middag enkele verras singen voor. Dat had onder meer tot gevolg, dat het koppel Quick Magowgn Petronella oorzaak was van een zeer hoge cöte. Voor iedere gespeelde gul den betaalde de toto namelijk 96.70 uit. De uitslagen luiden: Aardbeien-prijs. Afstand 2040 m, prij zendraverij voor paarden die nog geen f 1000.hebben gewonnen. 1. Odo van Domina <A. R. Nottelman) tijd 3.21, km tijd 1.38.5; 2. Pietje Spencer B ij. v Leeuwen Jr) 3.218, 1.40.9: 3. Odell (J. P. Assendelft) 3.22.6, 1.37.4. Totalisator: winnend: 1,60, plaats 1.30. 210, 2.10, gekoppeld: 5.80, covercal: 3.20. Mizzi Schlndler-prUs. Afstand 2040 m. Prij zendraverij voor paarden die 2500.- doch nog geen 4000.- hebben gewonnen Voor amateurrijders. 1. Mem no Dynamic (G. v. d. Wal) 3 04. 1.29.3 N het kader van de Haarlemse sport week speelde Zaterdagavond op he „Haarlem"-terrein een Haarlems elf tal tegen een combinatie, samengesteld uit spelers van diverse clubs ten Noorden van het Nooi-aee Kanaal. Het Haarlems elftal, dat door het niet beschikbaar zijn van de „Haar- lem"-spelers, niet op zijn sterkst was samengesteld, werd nog extra ver zwakt door het feit, i"' de Technische Commissie van de K N V B. verzocht had. de Olympische candidaten niet op te stellen, waardoor dus ook nog Biesbrouck en v. d. Kuil op het appèl ontbraken. Zij werden vervangen door Meenhorst van Schoten en Roodselaar van E.D.O. In het Noordhollands elftal was doelman Keizer van Volendam. in ver band met zijn opstellen in het Zwalu- wenelftai vervangen door Snabilie van O.S.V Het begin was voor Noordholland en reeds na vier minuten passeerde Kiaas Smit van Volendam keeper v. d. Berg (E D.O.) met een zeer hard schot 0—1. Direct daaiop leek Koster (R.C.H.) gelijk te zullen maken, maar alleen voor Snabilié staande, schoot hij naast. Toch bleef Noordholland sterker. Een doelpunt van Stelling i Westfrisia), werd wegens buitenspel afgekeurd en K. Smit schoot in moeilijke positie naast. Een schot van Koning vloog buiten bereikt van v. d. Berg net naast. Een hoge voorzet van dezelfde speler kopte Smit tegen de paal. maar toen Simons (Westfrisia) de terug springende bal hard in de beneden hoek schoot, redde v. d. Berg fraai. Haarlem probeerde het spel te ver plaatsen, maar door treuzelen van Ha- zeveld iV.SV.) werden vele goed op- „En dan wordt er in mijn be„ bijzonder gelet op een correc optreden!" gezette aanvallen steeds veer een prooi van de Noordhollandse achter hoede. waarin vooral Dangermond i Westfrisia) steeds goed ingreep. Een harde voorzet van Rco Isclaar weid door Snabilie onjuist beoordeeld en Meenhorst kopte de gelijkmaker in 1—1. Was de strijd vóór de rust volkomen het aanzien waard, na de rust daalde het spelpeil snel. Haarlem was nu iets sterker en reeds na vier minuten trof een hard schot van Koster de paal. Het was dan ook enigszins tegen de ver houding. toen Noordholland na twin tig minuten spelen door Simons (West frisia) opnieuw de leiding nam 1—2. Haarlem kwam nu opzetten, maar toch duurde het nog tot acht minuten voor het einde, voor Hazeveld uit een vrije trap de gelijkmaker achter Sna bilie plaatste. Met 22 kwam ook het einde. FEUILLETON 45. „Maak je niet ongerust", hernam Joan. „Bryan is er ook nog". „Bryan?" „Hij is smoorverliefd op haar; weet je dat niet?" „Je praat maar over mü, alsof ik er niet bij was!" numpelde Barbara. „Je wilt zeker niet de aandacht vestigen op het feit. dat je zo naar Londen terug verlangt". „Dat heeft ze anders al gedaan", zei Heather. ,,'t Zou moeilijk geweest zijn, iemand te vinden, die zich onder thee tijd meer -•«rveelde dan jij, Joan. Je deed niets dan gapen". „Nu, ik verveelde me ook", .Maar je had het niet zo openlijk be hoeven te tonen. Ik kan me niet voor stellen, wat Jinks ervan dacht". „Je gelooft toch niet, dat ik mij daar wat van aantrek?" „Neen, dat zul je wel niet. Maar je kon wel eens aan mij hebben gedacht, tk vond het niet leuk, te laten constate ren. dat mijn jongere zuster helemaal geen manieren heeft". „O, jou.Joan rende de kamer uit e* sloeg de deur hard achter zich dicht. Toen ze beneden kwam voor het diner, nadat alle anderen reeds hadden plaats genomen, leek ze niet beter gehumeurd. Haar moeder o.ie al vele malen ge klaagd had over Joan's gewoonte zo laat r (gelijk aan de maaltijd te verschijnen, keelt haar koeltjes aan. „Heb je dc gong niet gehooid, Joan?" „Jawel". DOOP „Nu, dan l.ad je wel iets vroeger kun nen komen". Joan mompelde iets onverstaanbaars t wierp zich op haar stoel. Het ge sprek vlotte niet, ofschoon mevrouw Melrose, blijkbaar met het oog op- Estelle's tegen woordigheid, trachtte, de bal aan 't rollen te houden. Heather en Barbara waren de enigen, die de vrouw des huizes daarbij hielpen. Toen Bar bara de tafel rondzag, kwam ze eens- k'aps tot de slotsom, dat ied.-reen slecht gestemd was. Nu was dit op Lawnside heus niets ongewoons, want meestal heerste er een soort gewapende vrede, maar vanavond scheen de toestand toch een beetje meer gespannen dan ge woonlijk. Bryan keek somber, waar schijnlijk als gevolg van een ruzie met zijn moeder. Ëstelle Rainer trok een zuur gezicht en zei alleen wat als ze werd aangesproken. De kolonel pieker de blijkbaar over iets. Heather alleen leek de wereld nog niet zo slecht te vinden. Ze scTieen te stralen van innig geluk. Zelfs het ruzietje met Joan op htar kamer was ze ongetwijfeld weer vergeten. Ze was nu zo zoet als suiker tegen haar jongere zuster en probeerde, hoewel vergeefs, haar in 't gesprek te betrekken. De maaltijd was bijna geëindigd; toen de telefoon ging. Joan snelde naar de hail en kwam even later terug met de boodschap: „Meneer Charrington voor U moeder". Mevrouw Melrose schoof haar stoel achteruit. „Zeg, als 't over die flat gaat. vraag dan vooral, wat de huur is. Als ze er erg veel voor vragen, kan er niets van komen", riep de kolonel. „Wie u hoort, moet wel denken, dat we zo goed als bankroet zijn", merkte Joan met bitterheid in haar stem op. Haar vader keek haar over de tafel aan en vroeg zich af, wat ze wel zou zeggen, als hü haar en trouwens alle anderen eens vertelde, dat ze er heus niet zo ver van af waren. Nu ja. dat w-as misschien wat overdreven uitge drukt maar het zou zo ver kunnen ko men als ze niet tijdig bezuinigden. De kolonel had zijn vrouw hierop reeds gewezen, maar ze wenste óf het niet te geloven óf ze vond het niet de moeite waard om er over te denken. Het feit. dat zij over eigen geld beschikte, maakte de zaak nog moeilijker. Op elk idee van bezuinigingen antwoordde ze. dat ze het benodigde dan wel zelf zou betalen, maar ze deed het nooit ofte nimmer. O, hij stelde er ook niet be paald prijs op, want hij had liever, dat ze haar eigen geld reserveerde voor kleding en andere persoonlijke uitga ven, voor cadeaux aan haar vrienden of kinderen. Desnoods, ofschoon hij dit eigenlijk afkeurde, voor een extraatje aan Bryan. Intussen, het bleef een feit en een hard feit ook, dat zijn inkomen, vroeger zeer aanzienlijk, lelijk was geslonken. En elk jaar slonk het weer een beetje vlugger. Verleden week was hij naar s'ad geweest om zijn zaakwaarnemers te spreken, hij had alles nauwkeurig me. hen nagegaan en het resultaat was verre van bemoedigend geweest. Er moest krachtig en vrij snel worden in gegrepen. HU wachtte slechts op een gunstige gelegenheid, om een en ander eens met zijn vrouw te bepraten. De kolonel had gehoopt, dat het weekeind hem zulk een gelegenheid zou bieden maar ze was zo terneergeslagen geweest over Br.van's wegblijven, dat het mijn heer Melrose beter had toegeschenen, nog een dag of twee te wachten. Bij haar terugkomst in de eetkamer glimlachte mevrouw Melrose vriend* lijk. „De condities lijken heel ge schikt", zeide ze. Joan's kwade humeur smolt weg als s: euw voor de zon. „De flat, moeder? Bedoelt u, dat we die zullen nemen?" „Ja. de huur komt me heel redelijk voor", antwoordde mevrouw Melrose, in de hoop. dat er ditmaal niet, zoals van middag, over gediscussieerd zou wor den, waar Estelle bij was. En met een blik op haar echtgenoot ging ze voort: „Ze is maar ruim f 100 per week". „Maar!" „Beste nian, dat is ontzettend goed koop. Ze vragen tegenwoordig de beis- ehelijkste prijzen voor de kleinste wo ningen!" De kolonel bromde, dat hij erover oest nadenken en vroeg zich heimelijk af, of het geen goed idee zou zijn. Lawnside een tijdje gemeubileerd te verhuren, 't Was nu de beste tijd van het jaar voor buiten. Als de familie naar Londen ging, zou hü zelf misschien een uitstapje kunnen maken naar Schot land om er te vissen. Hij kon er plotse ling naar verlangen, een paar maanden vit de huiselijke kring weg te zijn. Na- tuurlijk zou er aan de verhuizing heel wat vastzitten, maar ze konden mis. schien enkele kamers sluiten en dan t hele geval, personeel incluis, ter be- s-hikking stellen, uitgezonderd een paar bedienden, die Helen wel mee zou wil. 1 t nemen. „Gaat u het bekyken, moeder? vrecg Heather. „Ik heb gezegd, dat ik Woensdag kom Dan ga Jij immers naar huis, nietwaar, lieve Estelle?" (Wordt vervolgd) 2. Nelson (P. J- Ruiter) 3.06.4, 1.29.6; 3. Meerkol S (P. A. Meinardi) 3.07.4, 1.31.9. Totalisator: winnend: 2.50, plaats: f 1.30. f 1.20. 1.60. gekoppeld. 5.50, covercal: 3.70. Dutch Evern-pry*. Afstand 2040 m. Prijzendraverij voor paarden die 1000 doch nog geen 2000 hebben gewonnen. 1. Quick Magowan S (J. Niewold) 311, 1.34.6; 2. Petronella (A. B. v. d. Veen) 313. 1.33,7; 3. Ostrogatta K (J. T. de Graaf) 3,13, 1.34.6. Totalisator: winnend 20.40. plaats 4.10. 4.00, 4.20; ge koppeld: 96.70: covercal: 2070. Amazonen-prijs. Afstand 2780 m. Prij zendraverij voor paarden die 2000.- doch nog geen 7500.- hebben gewon nen. 1. O Bonni (J. Ham) 4.21.8, 1.32.2; 2 Norton Williams (P. A. Strooper) 4 25, 1.33.3; Totalisator: winnend: 3.80, plaats: 1.80. 1.80, gekoppeld: 410, covercal 4.00. Elephant-prys. Afstand 2780 m. Prij zendraverij voor 3-jarige paarden. 1. Q'iintus Harvester <A. R. Nottelman) 2.50.8, 1.34.4; 2. Quinta (M. Vergay) 2.51.8, 1.37.6; 3. Quick Magowan S <J. Niewold) 2.55, 1.36.7. Totalisator: win nend: 2,20, plaats 1.30, 1.60, ge koppeld 3.80, covercal 3.40. Moulln Rouge-pry». Afstand: 2360 m. Prijzendraverij internationaal voor paarden die 6000.- of meer hebben ge wonnen. 1. Nellie Gregor (T. A. v. d. Veen) 3.33. 1.31; 2. New Spencer (N. Oosting) 3.33, 1.31; 3. Madjune B (J. v. Leeuwen Jr) 3.33.2, 1.30.3. Totalisator: winnend: 3,40, plaats: 1.70, 1.90, gekoppeld: 4.80, covercal: 3.40. Roem van Kennemerland-prüs. Af stand: 2360 m. Prijzendraverij voor paarden, die 1500.- doch nog geen 6000.- hebben gewonnen. 1. P McGre- gor (T. A. v. d. Veen) 3.44.6, 1.33.1; 2. Milly Dynamic (D. Lageweg) 3.44.6, 1.35.1; 3. Our Bonni B (J. de Vlieger) 3.45 2. 1.33.8. Totalisator: winnend: 10.60. plaats: 1.80, 4 90, 1.60, ge koppeld: 23.30. covercal: 13.20. DINSDAG XT JUNI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00-J4.00 KRO. 7.00 Nituws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. <15 uram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. .4.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 School- ladio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tulnbouwmedede- lingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuw» en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.2.5 Amusementsmuziek. 14.00 Gram.- muziek. 14.55 Idem. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?". J6.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Mr. H. J. Wijnma len: „De ontwikkeling van de Vakbewe ging in Indonesië". 18.00 Nieuws. 17.15 Actualiteiten. 16.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole-Orkest. 19.00 „Kamp op de Goudsberg", klankbeeld. 19.20 Lichte mu ziek- 19.30 Vei kiezingstoospraak. 19.43 Gram.muziek. 19.50 „Dit is leven", cause rie. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Radio Phijharmonisch Orkest. 31.10 Ac tualiteiten. 21.20 Koorzang (Intermezzo: gram.muziek.) 21.50 De Radiodokter. 22.00 Bariton en piano. 22.30 Gramanuziek. 22 45 Avondgebed en Liturgische kelen der. 23.00 Nieuws. 28.15—24.00 Gramoloon- ntuziek. HILVERSUM II, 298 m.t 7 00 AVRO. 7 30 VPRO, 8.00—24 00 AVRO. 7 00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Uram.muziek- 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.80 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuter». 11.00 Voor de zieken 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor ona platteland. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuw». 13.1-5 Mededelingen ol gram.muziek. 1320 Dansmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14-20 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15-00 Gram.muziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 18.00 Strijkorkest. 18.30 Voor de Jeugd 16 30 Kinderkoor. 17.15 Piano recital. 17.45 Gram.muziek. 17 58 Mili taire causerie. 18.00 Nieuws. 18.H 0ev|- rierde muziek. 19.00 Pianospel. 19.1-5 Paris voua parit". 19.20 Fanfare-Orkest. 19.45 Verkiezingstoespraak. 20.00 Nieuws- 20.03 Meedelingen N.O.C. 20-10 Geva rieerde muziek. 21.15 „Ik weet, i» wat U niet weet". 21.30 Lichte puriek. 22.05 „Terwijl een sigaret branc' l^', hoor spel. 22.23 Gram.muziek. 22.43 luiten- land» overzicht. 23.00 Nieuws. 23,? „New Vork calllng". 13.20—24.00 GraiTP>u»ek. Experimenteel Televisieprogramma van AVRO. 29.15—21 43: 1. Opling! televisie;- 3. Discussie - Pauw eantio-autoreis.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4