Lord Alexanders missie naar Korea Oranje-elf moet de strijd tegen Brazilië aanbinden Sterk gevarieerde bezetting op komende T.T.-races Ongerust Londen wil het naadje van de kous weten Alexander op Koje r Kardinaal Faulhaber opgebaard Churchill verwerpt het Labour-voorstel voor viermogendheden-conferentie KcPd B&bteJk 0\.„ de missies van de Engelse minister van defensie, veldmaarschalk Lord waam?mër£ ,,WOrdt ,n de Bri,se hoofdstad druk gespeculeerd. Volgens de ene om r£ Fn™ L Lirege,re <>ouverneur-£encraal Van Canada naar Tokio gevlogen te heni->:t5 n dee'"f m.inS aan de wapenstilstandsbesprekingen in Panmoendjon riat rMn. ne .r verklarins:. die Alexander in Hongkong heeft afgelegd, namelijk zou aanvairfm desbetreffende uitnodiging van generaal Mark Clark Uitbreiding strijd zou groot onheil betekenen Wereld-voedselreserve voor hongerende landen Duits-Joodse besprekingen weer op gang Olympische ruiterploeg Nederlandse Kanoploeg voor Helsinki Partijconventie bepaalt Tafts candidatuur Wel een bespreking op ambassadeurs-niveau? Aanzienlijke winst voor Britse spoorwegen NAIF BRACHT VERGEEFS BEZOEK AAN TALAL Lofing Olympisch voetbaliournooi Ook Ve/ocette aan de start Nieuw wereldrecord 800 m dames Ronde van Zwitserland De Belgische kampioen schappen op de baan Sp intHnittiiittuitiiiiiitMiiiiHniiiiiiiifiniiaiiijiiMiHtiiuwniiiiiitHiiuiniiiiiiituRim ionnage-proces tegen Enbom c.s. begonnen Het geheim van de vliegende schotels' Onderzoek in Ver. Staten DIN SDAG 17 JUNI 1953 (Van onze Londense correspondent) "rnemee/ J!"' deze mening aanzienlijk versterkt te hebben. Andere maarschalk er I), a 5® °.ve,",ui?in£ toegedaan, dat de missie van de veld- nolitieke nrohlrmr "ïu p ats °P gericht is de gecompliceerde militaire en nuatse teP onrtP^^kWelk nal^ e®V°lg van d' oorlog in Korea zijn ontstaan, ter L„rpl,.'e onderzoeken. Deelneming van Engeland aan de wapenstilstanrts- zaak noöTt?jr fTSZ,** 4"eede plan komPn' nipt in het minst omdat deze en ander zon Alexander en Mark Clark bekokstoofd kan worden. Een fn dezen zon in êee ,-ondcn Washington zijn en een beslissing in dezen zou in geen geval m Tokio kunnen vallen. WAT hier ook van waar moge zijn, vast staat dat Churchill Lord Alex ander voornamelijk naar Korea heeft gezonden, omdat er in Engeland grote bezorgdheid bestaat over de militaire en politieke situatie op dit schier eiland. Nieuw is deze bezorgdheid ze ker niet, want als de Lagerhuisleden zich de laatste twee jaar ergens on gerust over hebben gemaakt, dan is het wel over Korea en al die andere problemen (Formosa. Peking enz.), welke er zo nauw mee samenhangen. Wel kan men zeggen, dat de bezorgd heid der Britten nog nooit zo groot is geweest als thans. Men weet niet meer, waar men aan toe is en zelfs de meest geroutineerde waarnemer tast in het duister over de ware achtergrond der gebeurtenissen. Daar is in de eerste plaats de poli tieke crisis in Zuid-Korea, die door het onconstitutionele optreden van Syngman Rhee is ontstaan. Als de Zuidkoreaanse president zijn stand punt niet spoedig wijzigt, dan breekt er volgens verscheidene Engelse bladen F A O. wil: Gedetailleerde voorstellen op komende vergadering De bestuursraad van de Voedsel- en Landbouworganisatie der Verenigde Na ties (FAO) heeft voorgesteld een inter nationale voedselreserve te vormen om de landen te helpen, die door hongers nood worden bedreigd. Deskundigen zullen gedetailleerde voorstellen uit brengen voor de algemene vergadering der FAO, die in het komende najaar zal worden gehouden. Deze vergadering zal kunnen kiezen tussen drie mogelijkheden voor de uit voering van het plan; een voedselvoor raad, die internationaal eigendom is; een noodfonds, dat internationaal eigendom is en dat in geval van hongersnood ge bruikt wordt om voedsel te kopen, en voedselvoorraden, die het eigendom der deelnemende landen blijven, doch ge reed worden gehouden voor noodge vallen Naar D.P.A. uit Bonn weet te mel den, zullen de Duits-Joodse besprekin gen over de schadeloosstelling op 23 Juni op kasteel Oud-Wassenaar worden hervat. Het betreft hier, zoals bekend, de onderhandelingen tussen West-Duits- land en Israël en die tussen West- Duitsland en de „Conference", welke het Wereld-Jodendom vertegenwoordigt De onderhandelingen, die in 't voor jaar op Wassenaar werden gevoerd, W'aren in een impasse geraakt, doordat de Duitsers niet voldeden aan de Is raëlische eis in zake een concreet aan bod van West-Duitsland. Over een aantal zaken is bereids op heldering verkregen. In Bonn verluidt, dat men van Duitse zijde de grootste waarde hecht aan het bereiken ener voor beide partijen bevredigende op lossing. een burgeroorlog uit. die de zaak der geallieerden ernstig zal schaden. Het is lord Alexander's taak te onderzoeken in hoeverre de omstandigheden Rhee's handelingen gerechtvaardige-) hebben. Engeland staat op het standpunt dat rust en orde in het achter de frontlijn gelegen Zuid-Korea ten koste van alles gehandhaafd moeten blijven. Het zal er eventueel niet voor terugdeinzen zich direct in de Zuidkoreaanse poli tiek te mengen en zal, indien daartoe aanleiding bestaat, stappen in Was hington ondernemen teneinde Rhee. hetzij goedschiks of kwaadschiks, tot andere gedachten te dwingen. Koje WAAR de Britten ook geen touw aan vast kunnen knopen, is die kwa lijke zaak op Koje-eiland. Op 8 Mei van dit jaar legde Eden een verklaring in het Lagerhuis af. waarin hij o.m. de verzekering gaf, dat de „Screening" der communistische krijgsgevangenen eerlijk en accuraat geschied was. Wier pen de ten hemel schreiende toestan den op Koje-eiland al een twijfelach tig licht op deze verklaring, het be richt, waarmee de Washingtonse cor respondent van de „News Chronicle" dezer dagen kwam, maakte haar tot een complete farce. Een hooggeplaat ste Amerikaanse regeringsambtenaar had de journalist medegedeeld, dat 25 procent der 170.000 krijsgevangenen, die zich in geallieerde handen bevin den. niet „gescreend" konden worden, omdat ze niet langer onder controle waren. De Amerikanen hadden toen een schatting gemaakt van het aantal dat zou willen repatriëren en dit cij fer was de communistische onderhan delaars in Panmoendjon met de be kende gevolgen voorgelegd. Engeland is er om deze reden op gebrand die hele lamentabele geschiedenis van deze „screening'' uit eerste hand te vernemen. Men koestert op dit punt groot wantrouwen tegenover Amerika, dat, naar het zich laat aanzien, een volkomen verkeerde voorstelling van zaken heeft gegeven. Als „I AST not least" wenst de Britfe re- gering het naadje van de kous te weten over de strategie, die generaal Mark Clark van plan is te volgen, als de onderhandelingen in Panmoendjon een onzalig einde vinden en de Chi nese horden opnieuw tot de aanval overgaan. In Mei 1951 heeft Engeland er in toegestemd steun te verlenen aan een actie, die niet noodzakelijk tot Korea beperkt zou behoeven te blijven, zodra de communisten luchtbases op het vasteland van China zouden ge bruiken om de troepen der V.N. aan te vallen. De voorwaarde, die het hieraan hechtte, was, dat het van te voren geraadpleegd zou moeten wor den. Niet geregeld is echter de vraag, wat er in een noodgeval moet gebeu ren. Uitbreiding van de oorlog in Korea lien de Britten met zorg en vreze te gemoet .daar dit volgens hen de grond slag van een derde wereldoorlog zal leggen. In deze opvatting staan ze niet alleen en voor het gehele Westen i« het daarom te hopen, dat de missie van de bekwame politicus-strateeg Alex ander nieuwe gezichtspunten zal ope nen. De met een bijzondere missie in Korea vertoevende Britse minister van Defensie. Alexander, heeft nu ook een bezoek gebracht aan het eiland Koje met de beruchte krijgsgevangenen kampen. Hij heeft de Britse troepen, die hier mede met het toezicht zijn belast, geluk gewenst met hun aan deel in het bedwingen van de opstan digheid van de communistische gevan genen. De Britse veldmaarschalk zou hebben medegedeeld, dat de zich op Koje bevindende gevechtstroepen, waaronder ook Nederlandse manschap pen. binnen een maand van het eiland worden teruggetrokken. De bewaking zal voortaan door een speciale Ame rikaanse groep in samenwerking met Zuidkoreaanse soldaten geschieden. In de kampen op Koje bevinden zich 80.000 krijgsgevangenen, die door 18.000 man worden bewaakt. By Rhee Na zijn terugkeer in Poesan heeft Alexander een onderhoud met de pre sident van Zuid-Korea, Rhee, gehad. Daarna zeide hij over het besprokene zelf tot zijn spijt niets te kunnen me dedelen. Het gesprek ging over de bin nenlandse politieke crisis. Lord Alexander, die volgende week Washington zal bezoeken, hoopt aldaar de kwestie der krijgsgevangenen te bespreken. Dit ter voorbereiding van de conferentie tussen de ministers van Buitenlandse Zaken van de V.S., En geland en Frankrijk, die in Londen zal worden gehouden. (Advertentie, lng. Med.) Prins Bernhard over zijn taak als chet d' equipe Prins Bernhard heeft het een en an der verteld over zijn taak als chef d e- quipe van de Nederlandse Olympische Ruiterploeg. „Ik geloof." aldus prins Bernhard, ..dat wij bepaald niet pessimistisch behoeven te zijn ten aanzien van de prestaties van de Nederlandse equipe. Daarmee wil ik niet zeggen te geloven, dat wij op de eerste plaats zullen te rechtkomen, dat ben ik zeker niet van mening. Een mogelijkheid om tot een eervolle plaats op de ranglijst te gera ken zit er mijns inziens echter zeker in, al zal er nog geducht getraind moe ten worden. Belangrijk is vooral," zo ging Prins Bernhard verder,' .kweken van zelfvertrouwen en nog meer het bevorderen van de eigenschap om na tegenslagen de moed niet te verliezen. Vooral dit laatste acht ik een gerote vereiste." Naar verluidt is aan het N.O.C. voor gesteld om de volgende kanoploeg uit te zenden naar de Olympische Spelen te Helsinki: K 1 500 m. dames; mevr. A. G. van den Anker-Doedens (H.K.V. Haarlem); K 1 1.000 m. heren: W. 'van der Kroft (H.K.V. Haarlem). K 1 10.000 m. heren; J. Bobeldijlc (Quo Vadis, Koog ad. Zaan); K 2 10.000 m. en K 2 1.000 m. heren: C. Koch en J. Klingers (De Geuzen, Zaandam). SCHEIDSRECHTERS OLYMPISCHE SPELEN Het bestuur van de Kon. Ned. Hockey Bond heeft thans de twee arbiters aan gewezen, die de Nederlandse hockey- ploeg naar de Olympische Spelen te Helsinki zullen vergezellen. Het zijn twee Hilversumse scheidsrechters, de heren J. Kwist en B. Isselman. 'M i „Nu of nooii'' Bij afwijzing doet de senator geen nieuwe pogingen De 62-jarige Senator Robert Taft heeft Zondag bij een televisie-uitzen ding te Washington verklaard niet op nieuw te zullen pogen zich door de re publikeinse partij candidaat te doen stellen voor het presidentschap der Ver. Staten, indien hij de volgende maand op de nationale partijconventie te Chicago niet als zodanig zou worden aangewezen. Taft zeide er bij, dat hij dan in elk geval toch nog gedurende de komende vier jaren zitting zou hebben in de Se naat. Volgens een niet-officiele schatting hebben zich th..ns 464 afgevaardigden naar de nationale republikeinse partij conventie voor de candidatuur van Taft uitgesproken en 392 voor die van Eisen- hower. Degene, die als candidaat wordt aangewezen, moet de stemmen van ten minste 604 afgevaardigden op zich ver enigen. Duizenden waren naar München getrokken, waar Kardinaal Faul haber ligt opgebaard, om hem een laatste groet te brengen. INE Britse minister-president Churchill heeft in het Lagerhuis een voorstel van het labourlid Hughes. Stalin en de minister-presidenten van de andere grote mogendheden uit te nodigen een agenda op te stellen voor een spoedige bijeenkomst, verworpen. „Het is volko men duidelijk, dat het doen van een stap, die de zaken alleen maar slechter zou maken, op het ogenblik niet dien stig zou zijn", lichtte Churchill verder toe. „Iedereen zou, zo meen ik, oprechte en welgemeende besprekingen tussen de Westelijke grote mogendheden en de Sowjet-regering toejuichen. Dat heb ik altijd gezegd en ik zou de verantwoor ding ten zeerste op mij voelen drukken, indien er zich werkelijk een gelegen heid voordeed en wij maakten er geen gebruik van, maar een fout zou zeer nadelig zijn", aldus Churchill. Anderzijds hebben volgen^ gewoon lijk welingelichte kringen te Parijs de V.S. aanbevelingen van Frankrijk en Engeland voor een vier-mogendheden- conferentie met Rusland op ambassa deursniveau aanvaard. Het Westelijke antwoord op de jongste Russische nota in zake Duitsland zal, aldus genoemde kringen, het voorstel bevatten, in de nabije toekomst een bijeenkomst van ambassadeurs der vier landen te hou den ten einde de opr*"hting van een neutrale commissie te bespreken, die een onderzoek moet instellen naar de mogelijkheid tot het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. Theodoor Blank, de Westduitse com missaris voor Defensie-aangelegen heden, heeft op een studentenvergade ring verklaard het toe te zullen juichen als de „Grote Vier" bijeen zouden ko men. De Sowjetunie zou dan haar kaarten op tafel moeten leggen en dan zou bit idat zij niet bereid is haar ove--' eersende rol in Europa op te en. Bij de Duitsers zou dit de twij fel wegnemen over de wenselijkheid van een herbewapening. Conservatieve voorspelling gelogenstraft De „Transport Commission", waarin de Britse genationaliseerde spoorwegen en de wegvervoersondernemingen zijn ondergebracht, heeft voor het eerst sinds 1947 met winst kunnen werken. Het Londense transportsysteem was de enige sector, welke een verlies te zien heeft gegeven. De winst van de andere bedrijven bedraigt echter bijna drie midioen Pond Sterling. Deze publicatie geschiedt juist op het moment, dat de Conservatieve regering voorbereidingen treft om de genationaliseerde spoorwe gen en wegvervoersondernemingen vrij te geven. Een der motleven was dat de ondernemingen sinds de nationalisatie, voortdurend met verlies werken. Emir Naif. de broer van koning Talal van Jordanië, heeft gisteren te Lau- sanne een bespreking met de koning gevoerd, welke echter een volkomen mislukking is geworden. Nadat de emir vervolgens een onderhoud had gehad met de Britse consul-generaal in Genève, is hij naar Londen vertrokken. Ook de Jordaanse minister van we deropbouw. Anastas Bey Hanania, is in Zwitserland aangekomen en naar Lausanne vertrokken, waar hij koning Talal zal bezoeken. Nederland heeft voor het Olympisch voetbaltournooi wel bijzonder ongeluk kig geloot. Onze Oranjehemden komen in de eerste ronde uit tegen Brazilië, één van de ploegen die in aanmerking voor de Olympische titel komen. De voorzitter van de KNVB en chef de mission van de Nederlandse ploeg voor Helsinki, de heer K. J. J. Lotsy, was, toen wij hem het resultaat vertel den van de loting van het Olympisch voetbaltourn oi, waarbij Nederland in de voorronde tegen Brazilië zal moeten spelen, van oordeel, dat de kansen van Brazilië voor een gouden of zilveren medaille zeer hoog moeten worden aan geslagen. Waarschijnlijk, aldus de heer Lotsy, maar het is zeer moeilijk om de juiste krachtsverhoudingen te peilen, is Rusland het sterkste land en daarna Brazilië. Objectief gezien zal het Ne derlands elftal hét niet gemakkelijk hebben om tegen Brazilië succes te be halen, maar aan de andere kant geloof ik, dat onze voetbalploeg beter tegen een Niet alleen zyn thans alle inschrü- vir.tgen voor de TT-races te Assen op 28 Juni van Italiaanse zijde binnen ge komen, maar eveneens hebben de be kende renstallen van Engeland de rji- men opgegeven van hen, die de mer ken zullen berijden. Het is daarbij op vallend en voor Assen verheiugend, dat zelfs Veloeette, die anders weinig meer in wedstrijden uitkomt, nu wel aan de start vei'schünt. In de 350 cc zal Leslie Graham offi cieel voor de fabriek starten, terwijl eveneens Arthur Wheeler op Veloeette zal rijden. Norton komt in deze klasse ut met Geoff Duke, Armstrong, Kava- nagh en Parry, terwijl AJS heeft in geschreven met Will Doran, Brett en de Nieuw-Zeelander Coleman. Een uitstekende bezetting dus, waarbij nog komt een rijder als Amm uit Rhodesia op Norton, Ken Harwood op AJS, at Australiër Tony Mcalpine op Norton. In de 500 cc starten de M.V., Norton met de reeds genoemde rijders, van wie Duke op Man reeds weer succes sen heeft behaald, AJS met haar drie manschap. Gilera met vier rijders, ter wijl ook hier Amm en Tony Mcalpine staan ingeschreven. Veloeette is hier niet officieel vertegenwoordigd, maar met Sandys Winschwel min of meer officieus. In de 125 cc komen officiële teams aan de start van M.V.. Morini en Eysink. Deze laatste met Dick Renooy en Van Zutphen. Benelli heeft nu voor de 250 cc haar team ook bekend gemaakt. Giovanni Pizziolo en Luigi Ciai zullen voor dit merk starten. Bovendien heeft Velo eette voor deze klasse voor een ver rassing gezorgd door met Leslie Gra ham in te schrijven. Zoals gemeld, start in de 250 cc ook Guzzi. Tijdens te Kiev gehouden athletiek- wedstrijden is de Russin Klaudia Dmi- trova Pletneva erin geslaagd het we reldrecord op de 800 meter voor dames te verbeteren door een tijd te noteren van 2 minuten 8,3 sec. Het oude record stond op naam van haar landgenote Polina Solopova, die op 27 Mei van dit jaar te Kiev 2 min. 11,7 liep. sterke tegenstander voor de dag zal ko men dan tegen een zwak eiftal. Verder zijn de volgende tien wed strijden vastgesteld: Ver. StatenItalië, EgypteChili, BulgarijeSowjet-Rusland, Zuidslavie —India, NoorwegenMexico, Denemar kenGriekenland, RoemenieHonga rije, Luxembur;'Gr.-Brittannie, Oos tenrijkSaargebied, ,Jolen—Frankrijk. De uitslag van de derde etappe van de ronde van Zwitserland, van La Locle naar Adelboden (Berner Ober land) luidt: 1. Diggelmann (Zwits.) 204 km in 5.28,46; 2. Kubler (Zwits.) 5.31,30; 3. Clerici (It.) z.t.; 4. Pasotti (It.) z.t; 5. Koblet (Zwits.) z.t.; 6. Robic (Fr.) z.t.; 7. Cerami (It.) z.t.; 8. Giudici (It.) z.t.; 9. Metzger (Zwits.) z.t.; 10. Fondelli (Zwits.) z.t. De Belg Keteleer behield de leiding in het algemeen klassement, dat er als volgt uitziet: 1. Keteleer (B.) 18.44,50; 2. Conterno (It.) 18.45,57; 3. Schaer (Zwits.) 18.46,45; 4 Clerici (It.) 18.47,06; 5. Kubler (Zw.) 18.47,20. De Belgische wielerkampioenschap pen op de baan, welke te Luik werden beëindigd, hebben de volgende am- pioenen opgeleverd: Sprint amateurs: De Bakker, sprint onafhankelijken: Buyst, sprint professionals: Gosselin, achtervolging amateurs: Raymond, ach tervolging professionals: Glorieux; ach- ter grote motoren: Verschueren. Als je met jongens uit vissen gaat,' bikken ze je deeg op en ze spuwen op je dobbertje, zo zegt een weldoorge- timmerd spreekwoord. Dat ervoer een meneer in Werkendam de afgelopen Zondag, Met zijn negenjarig zoontje was hij er op uitgetrokken om 'n partijtje vis te verschalken. Terwijl pa de vis sen poogde te lokken, zou zoonlief op vaders bromfiets passen. Nu was de jongen technisch aangelegd en derhal ve meende hij wel een ritje te kunnen maken. Het ging vrij goed. Een oude heer, een meisje, dat een kinderwagen voortduwde, een hond en een tuinhek bewaren nog gevoelige herinneringen aan het. Zondagsritje. De bromfiets sneuvelde roemloos. En dit nog even voor de vissers: pa had de hele dag geen beet gehad. Vandaag biedt de plaatsvervangende chef van de Lucht machtstaf. Gen. Maj. Baretta, het In stituut voor de Scheepvaart te Rotter dam een model aan van het eerste vliegtuig waarmee de militaire lucht vaart in Nederland destijds is gaan vliegen. Dat toestel droeg de elegante naam „Brik". De luchtmacht moet overigens oppassen, anders zit men straks met de brokken van het laatste vliegtuig. Een Duitse luchtvaartdes- Vundige beweert voortdurend, dat de straaljager van het type Gloster-me- teor slechts voor zestig procent be- trouwbaar is De universiteit van Oxford heeft ook dit jaar weer een dichtwedstrijd voor de studenten uit geschreven. Het onderwerp voor de gedichten moet zijn: „De ondergang van de „Flying Enterprise". Dat de Fransen voor luchtige lieden door gaan, weet iedereen. Doch hoe moet oek naar vliegende schotels het niet gesteld zijn bij de Franse luchtmacht?, vraagt Theodoor in alle ernst. Luister maar: Generaal Charles Locheres. Stafchef van de Franse luchtmacht, heeft Vincent Badie, radi caal lid van de Nationale Vergader'ng, tot een duel uitgedaagd, omdat deze in een artikel op het aftreden van de ge neraal had aangedrongen. O De bur gemeester van Mijdrecht heeft korte tijd geleden de ambtsketen verwisseld voor de aanwijsstok der onderwijzers Op enige lagere scholen in de gemeen te trad hij voor de klas om de organi satie van het staats-, provinciaal- en gemeentebestuur uiteen te zetten. Het dorp Saint Urbain, ongeveer 14Ö kilometer van Quebec, is voor drie kwart door brand verwoest. Vierhon derd mensen werden dakloos. Cl De vertegenwoordiger van de Papoea's, de heer N. Jouwe, heeft een bezoek ge bracht aan de diergaarde Blijdorp, om de paradijsvogel te bezichtigen, die door de bevolking van Manokwari aan onze koningin is geschonken. De vogel bevond zich in prima conditie, zo con stateerde de heer Jouwe. Toen de ver tegenwoordiger het Paradijsgefluit na bootste, antwoordde de merkwaardige vogel correct, met een „Irian aan Hol land". Dat riepen ook alle andere vo gels van Nieuw-Guinea. Maar daarvoor is het verkiezingstijd. Plannen voor aanslag op Zweedse vesting Te Stockholm is gisteren een proces begonnen tegen zeven communisten, die worden beschuldigd van spionnage voor de Sowjetunie. Drie hunner: En- bom, Gjerswold en Wickström, wor den van „grove spionnage" beschuldigd, die met levenslange dwangarbeid kan worden gestraft. De vier anderen staan wegens medeplichtigheid terecht. De openbare aanklager deelde o.m. mee, dat de verdachten Enbom en Gjerswold gedetailleerde plannen had den opgesteld voor een aanslag op de Noordzweedse vesting Boden in geval van oorlog. Enbom rekende er op voor de uitvoering van de aanslag een leger tje bijeen te kunnen krijgen Vin twee* honderd man, gerecruteerd uit tot de Zweedse bezetting van de vesting be horende communisten en communisti sche spoorwegarbeiders. De bedoeling was het centrale magazijn van de ves ting te veroveren, de spoorwegverbin ding te verbreken en de telefoon af te snijden. De Amerikaanse luchtmacht is begon nen met een onderzoek in te stellen naar de „vliegende schotels", aldus de stafchef der Amerikaanse luchtmacht, generaal Vandenberg, in een artikel in een tijdschrift. De universiteit van Californie ont werpt voor dit onderzoek een speciale camera om zodanige foto's van de vlie gende schotels te maken, dat de geleer den hieruit gevolgtrekkingen kunnen maken wat betreft de samenstelling er» lichtbron van de apparaten. Ook zal ge- bruik worden gemaakt van radar en telescopen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3