Stad en Omgeving Ook de damstrijd ondanks de hitte onverminderd voortgezet Jimmy Brown en de bende van Dolle D/r/c De toedracht van het ongeva Nieuws van het eiland Texel Bremer werd kampioen in tweede klasse Weldra de beslissing in de jeugdafdeling Tweejarig meisje onder een vuilnisauto Tussen Haaks en Kuifje Tent-concert muziekkorps Leger des Heils Uitslag verloting „Hermes" Avondwijding Lutherse kerk Beiaardconcert IN HET KORT Dikke rookwolken Veferanenlegioen Nederland krijgt Helderse afdêling Oprichting sociëteit voor luchtmacht-onderofficieren LAATSTE NIEUWS Nieuwe vliegtuigen voor de Marineluehtvaartdienst Zomeravondconcert Breezand Ouders en leerkrachten van school II bijeen besommingen iimuiden WOENSDAG 2 JULI 1952 Niet alleen op het vier-en-zestig-ruitig, maar ook op het honderdruitig hord wordt de strijd ondanks de hitte onverminderd voortgezet. Deze week werd zelfs wederom een kampioenschap bevochten. In de tweede klasse behaalde A. Bre mer deze titel zonder enerverende strijd. Hij stond reeds hoog op de ranglijst genoteerd, maar de overwinning van M. Kwast tegen Roerdomp bracht hem definitief voor dit jaar aan de kop. Bremer zal nu volgend jaar in de eerste klasse naar de titel mogen meedingen. De volledige uitslagen van deze wed strijden waren: Tweede klasse: M. KwastRoerdomp 2-0; P. KwastWieren 1-1; BijlOost 0-2; VeenVerkerk 2-0; M. Kwast Wieren 1-1. Derde klasse: Te BoekhorstSchol 1-1. Jeugdafdeling: Bos—Rens 2-0; Rens— Toes 0-2; De BoerA. van der Heij den 1-1; Rens—B. van der Heijden 0-2; HooijengaKeizer 1-1. Roerdomp bracht in deze voor Bre mer zo belangrijke partij goed positie spel naar voren, maar Kwast plaatste hier zijn grotere spelroutine tegen over. Hij zag kans een nadelige stand door een slagzet in een winstpositie te veranderen. Bij de jeugd viel vooral de presta tie op van Hooijenga, die tegen Keizer remise speelde. Een zeer bevredigend resultaat. Doordat B. van der Heijden won van Rens zal de laatste partij tus sen Keizer en B. van der Heijden de beslissing moeten brengen. Gistermiddag kort na twaalven ge beurde in de Bremstraat in Nieuw Den Helder een aanrijding, die gezien de omstandigheden nog wonderlijk goed schijnt te zijn afgelopen. De tweejarige Linda Frederikse stak de straat over, juist toen een vuilnisophaalwagen van de Gemeente Reiniging achteruit kwam aanrijden. De kleine werd door de auto gegrepen en kreeg het rechter achter wiel van het ruim drie ton wegende gevaarte over haar onderlijfje en haar arm. Dokter A. de Meijer constateerde kneuzingen aan arm en rug, maar ove rigens scheen het meisje geen ernstig letsel te hebben opgelopen. Terecht werd het niettemin raadzaam geoor deeld, de kleine ter observatie in het Sint Lidwina-ziekenhuis te doen op nemen. Gistermorgen keerde Hr. Ms. „Her cules", met Hr. Ms. mijnenveger „Bat jan" op sleeptouw, uit Vlissingen te rug. De „Batjan" werd op de rede door een kleinere sleper overgenomen en naar binnen gebracht. De mijnenvegers „Borndiep", „Wes- terschelde" en „Volkerak", die aan de NATO-vlootoefening „Castinets" heb ben deelgenomen, zijn gisteren uit Le Havre teruggekeerd. Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9602" kwam terug van Vlieland. Hr. Ms. vliegtuigdirectieschip „Soem- ba" is gisteravond om zeven uur naar Portsmouth vertrokken. De te Egmond aan Zee gestation- neerde motorstrandreddingboot „Pre sident Steijn" heeft gisteren bij Den Helder een proefvaart gemaakt. Het is morgen hoog water om 2.50 en 15.05 uur, en laag water om 9.00 en 21.50 uur. Morgenavond om acht uur wordt ln het Julianapark een tentconcert door het muziekkorps van het Leger des Heils geopend met de „Hymn Tune". Verder worden onder leiding van de heer J. van Dalen achtereenvolgens uit gevoerd: Songs that bless (Merritt), Jezus Red der van mijn ziel, Bound for Glory (Coles), Keeper Divine (Skinner), Hoor de stem van Jezus, Golven van vrêe (Scotney), zoals ik ben (Jakeway), By and by (Jackson) en Victory (Scot ney). De hoofdprijs van' de verloting, die door de hockeyclub „Hermes" werd ge organiseerd, is ten deel gevallen aan de houder van lot nummer 24. De ove rige prijzen zijn gevallen op de num mers: 385 569 1209 1336 1521 1970 2558 2638 2796 3010 3045 3125 3583 3650 4526 6099 6760 7059 7550 7696 9362 9591 9830 9949 10761 11484 11491 11526 11725 12102 14300 14427. Zij kunnen da gelijks tussen vijf en zeven uur worden afgehaald aan het adres Ceramstr. 46. In de Lutherse kerk aan de Wezen straat begint vanavond om acht uur de laatste „vesper" in dit seizoen. De reeks wordt in September voortgezet. Vanavond wordt medewerking ver leend door het Luthers kerkkoor en mevr. A. van Hoek-Kiljan (orgel). Het slotwoord wordt gesproken door dr. J. A. Stellwag. De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, bespeelt morgenavond van acht tot negen uur het carillon in het mo nument Nederlands reddingswezen. Het programma vermeldt: Naar zee (mr. J. J. Viotta), Preludium (Staf Nees), Les moissonneurs (Couperin), Zeemans-en andere liederen, Allegretto (St. Heller). Vanavond worden onder auspi ciën van de Helderse Basketball-Orga nisatie wedstrijden gespeeld op het te- gelveld bij het HRC-terrein aan de Sportlaan. De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van vier tot vijf uur in de Molenstraat gehouden; het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huize van de se cretaresse, Piet Hejnstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37. Onze stadgenote mej. A. Kooy, die werd opgeleid door mej. G. van Dijk te Bergen, heeft aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag het staats- diploma A voor piano behaald. QISTERMORGEN trokken van twee punten dikke rookwolken over de stad. Vooral de walm, die de Zuide lijke hemel sierde, wekte op deze stra lende zomerdag herinneringen aan een naderbij komende herfstbui. Gelukkig was er niets bijzonders aan de hand. Eindelijk was de wind weer eens gun stig geworden voor een „seizoenoprui ming" op het Beltterrein aan de Rijks weg. De partij afgewerkte olie, die aan gretig lekkende en vervaarlijk loeien de vlammen werd toevertrouwd, brand de als een lier en produceerde een enorme massa. De andere rookwolk had een nog minder opmerkelijke bron, In de Buitenhaven deden de stokers van Hr. Ms. „Mecuur" hun best, het torpedowerkschip stoomklaar te ma ken. Dat lukte wonderwel, want een half uurtje later stevende de „Mer- cuur", onder het uitstoten van een on heilspellend sirenegeloei, de haven uit. Toen dreven de zwarte wolken weldra ver weg naar het Westen en was heel de hemel weer voor de zinderende zonnestralen. In de grote zaal van „Formosa" wordt morgenavond de oprichtingsvergade ring gehouden van het District Den Helder en omstreken van het „Vetera nenlegioen Nederland". Blijkens de convocatie fungeert de heer A. van Beek, Breewaterstraat 14, als voorlopig secretaris. De agenda vermeldt na uit eenzettingen over doel en organisatie vorm van de vereniging de vertoning van de films „Soldaten overzee" en „Oerwoud Suriname", en na de pauzs de verkiezing van een districtsbestuur. De onderofficieren van het in Den Helder geplaatste detachement dei Luchtstrijdkrachten, alsmede van de Luchtartillerie, zijn overgegaan tot het oprichten van een eigen sociëteit. Een aantal genodigden zal vanavond met deze sociëteit en haar leden kennis kunnen maken tijdens een dans- en showavond in „Musis Sacrum". Het ensemble „De vijf Sonoro's" verleent zijn medewerking. Het programma wordt afgewisseld door verschillende attracties. (Ongecorrigeerd) De treinramp bij Thionville Het ongeluk van de expres Amster damBazel gebeurde bij de plaats waar de wissels liggen voor de aftak king naar Hettange-Grande. Vijf rijtui gen waren het punt reeds gepasseerd, toen de buitenste spoorstaaf van het traject, dat hier een bocht maakt, het begaf. De drie laatste rijtuigen ver- volgden hun weg nog ongeveer 40 me ter, een totale verwoesting achterla tend. Zij kantelden langs de rechter zijde van de spoorlijn. De losgeraakte onderstellen verwoestten de tweede lijn. Het doorrijdende treingedeelte ver volgde zijn weg. De laatste wagon hier van verloor het onderstel en werd glij dend meegesleept. Bij het passeren werden enkele stenen van een pilaar van een brug weggerukt doch de wa gon behield gelukkig zijn evenwicht. Hierop kwam de trein tot stilstand. Van de verongelukte wagons was de restauratiewagon de enige die, hoewej beschadigd, op de spoorlijn bleef. Alle vaatwerk was aan scherven. Men mag van geluk spreken, dat de verongelukte wagons slechts een vijf tigtal passagiers vervoerden en dat zij van staal waren. Onmiddellijk na het gebeurde rukten de brandweer en militairen uit. Inmid dels had zich uit de passagiers eenred- ingsploeg gevorm, die begonnen was met de bevrijding van gewonden en on- gedeerden. Omstreeks zeven uur des avonds ver trok het onbeschadigde treingedeelte naar Straatsburg. 102. Jimmy Brown begreep, dat het nu begon te spannen. Hij dacht even scherp na en nam toen bliksemsnel een besluit. „Opgepast!" riep hij, terwijl hij zijn rechter voet tegen het vat met olie zette. Toen duwde hij even stevig doorHet vat wankelde en kantelde om. De slaolie gutste er uit en met de slaolie de twee mannen, die er in za ten. Jimmy lette amper op hen, maar naar de slaolie die over de vloer stroom de, keek hij met innig welbehagen. ,Dat kan onze redding worden", mom pelde hij. Zo goed en zo kwaad als het ging, hielp hij meneer Kleuntjes en commissaris KWabberteen op de been en duwde hen achter een pilaar. „En nou hier op me wachten zei hij streng. „En je héél stil houden Als je dat mens van Wabel wet geef je d r maar een tik op haar lelijke neus^ Toen wendde Jimmy zich af om in z'n eentje met de hele bende van Dolle Dirk af te rekenen, z'n twee vette deelgenoten tamelijk wanhopig achter latend. „Hij heeft makkelijk praten", zei de commissaris klagelijk. „Ik kan bijna niet op m'n benen staan van de vettigheid". Behoedzaam liep Jimmy in de richting van de plek waar hij kort te voren nog dat lichtschijnsel had gezien. „Ik denk wel, dat de an dere bendeleden meneer Dolle Dirk van de wand hebben gehaald. Waar zou anders dat licht vandaan zijn ge komen?" Naar het A.N.P. verneemt zullen de Fireflies, die op het ogenblk bij de Ma- rineluchtvaastdienst in gebruik zijn, voornamelijk voor de bestrijding van onderzeeboten, vervangen worden door meer moderne vliegtuigen, die beter zijn uitgerust voor de bestrijding van het duikbootgevaar. Er is nog geen beslis sing genomen over het type toestel, dat zal worden aangekocht. Genoemd wordt o.m. de Engelse „Gannet". In estafette gaat het Olympisch vuur door Denemarken, Zweden en Fin land naar Helsinki. Een vrouwelijke loper geeft het vuur over aan een wielrenner op de hoofdweg tussen Aalborg en Randers in Jutland. rvOOR de diepe en intense stilte van de prachtige zomeravond versprei den de melodieuze klanken van saxo- phoon en trompet, dwarsfluit en fagot, trombone en klarinet zich tot ver bui ten Den Burg, waar tussen de „tuun- waoltjes" de schapen luisterend de kop opheffen en minnende paartjes drome rig toehoren, roerloos onder een lichte maan. Het centrum Van deze gouden klankenregen is de nruziekschelp in „Het Park" van Den Burg, waar onder de overkoepeling van de hoge bomen anderhalfduizend Texelaars en vreem delingen de weldaad van goede, ver kwikkende ontspanning genieten. Met luchtige, dansende bewegingen als de lichtvoetige muze zelf bun delt de kapitein der Koninklijke Mari ne, Gijbert Nieland, de geluiden, die zijn vijf-en-twintig mannen voortbren gen tot een harmonieus en rhythmisch geheel. Nu eens ontlokken zijn dan sende vingers tonen, als marionetten aan touwtjes, aan klarinet, dwarsfluit of saxophoon; daii weer trekt hü met een machtige zwaai van beide armen een enorme geluidskólom uit de mu- zleknis. En zijn zonnige charmante lach, die vaak doorbreekt na inspannende I momenten, bewijst zijn tevredenheid en maakt hem dadelijk populair bij de toehoorders. Het applaus van het opgetogen pu bliek, dat vooral na DoWn South, Uni ted Nations Rhapsodie, en na de xylo phone- en trombone-soli van de ser geants Wilderom en Van Dijk. minu tenlang aanhield en aan het einde na de mars Stars and Stripes, aanzwol tot een ovatie, bewees de geestdrift van het publiek. Deze avond is inderdaad buitenge woon goed geslaagd, èn door de bijna volmaakte uitvoering, èn door de idea le weersomstandigheden. De uitvoering kan als klassiek voorbeeld gelden voor de bedoeling van onze WV: goede en stijlvolle ontspanning, passend in de sfeer van het rustige, eilandelijke ka rakter. En bij al die glundere en te vreden gezichten, die omstreeks kwart over tien het Park verlieten, zijn er UITSTAPJES Met zelf nog de restanten van tien dagen zeelucht in de longen denkt Minutus aan zijn collega Gradus, die nu ver van huis en ge doofdehaard dobbert op de baren van een schoon meer en zijn (bleke) huid laat schroeien door de uit bundige Juli-zon. Dit is de tijd om naar buiten te gaan, waarde Gradianen. Geheel in Gradus' geest hebben de buurtgenoten uit de Nieuw- straat gehandeld. Zij maak ten een prachtige tocht van twee dagen langs de boor den van het IJselmeer en kwamen n%g eensgezinder thuis dan zij op de vroege morgen van het vertrek hun gezellige familiereis begonnen. Ook de vfouwen- club van het N.V.V. is er op uit geweest. De dames bezochten „Avifauna", be wonderden in Amsterdam de „Oranje" van de stoom vaartmaatschappij Neder land" en bezochten 's avonds (in het hartje van de zomer) een verfrissen de IJsrevue. De leerlingen van de Helderse R.H.B.S. zochten op de dag van hun jaarlijkse uitstapje een soortgelijke combinatie. Zij maakten kennis met de le vende have van de diergaar de „Blijdorp" te Rotterdam, waar zij door directeur Ap pelman in hoogst eigen per soon worden rondgeleid. In de middaguren lieten de HBS'ers zich met een rond vaartbootje door het impo sante havencomplex voeren en natuurlijk inspecteerden zij nog even de befaamde Maastunnel. Uit eigen er varing weet Minutus, dat dergelijkie schooluitstapjes soms langer in de herinne ring blijven dan menig les uur in de klas, hoe interes sant en belangrijk ook. En uit anderer ervaring kan hij getuigen dat op zulke dagen soms banden voor 't leven worden gesmeed. Mochten ook onder de H.B.S.'ers dergelijke gevol gen van het uitstapje ge constateerd zijn, dan wordt dezerzijds een welgemeend „Proficiat!" uitgesproken. KINDERVERLAMMING WE BLIJVEN nog even in de sfeer van „een week je uit", maar moeten nu een wat ernstiger toon aan slaan. Het Humanistisch Verbond had voor een flink aantal zwakke kinderen uit de grote steden een heilza me week vacantie in andere streken des vaderlands op stapel gezet. Vooral in Zuid- Limburg hadden de ijveri ge werkers van deze orga nisatie een hele lijst met adressen verzameld. Maar nu moet door al deze namen een dikke streep worden gehaald, omdat daar in het verre mijngebied verschei dene gevallen van kinder verlamming zijn gemeld. Aan dat gevaar wil het Hu manistisch Verbond de stadskindertjes niet bloot stellen. Zouden in de ge meente Den Helder het plattelandsgedeelte inbe grepen! geen goedwillen de burgers worden gevon den, die de plaats van de Limburgse pleegouders voor een weekje of veertien da gen willen innemen? Me vrouw Hamel, Soembastr. 36, telefoon 2611, noteert wat graag hun adressen en dat liefst zo spoedig moge lijk. Minutus vertrouwt, dat men onder de 53ste breedte graad de jeugdige stedelin gen niet in de steek zal la ten. AFSCHEID UET afscheid van de maand 14 Juni 1952 betekende voor de heer H. Jas, maga zijnbeheerder van de tech nische dienst der P.T.T. te Den Helder, tevens een af scheid van twee en veertig welbestede dienstjaren. In deze functie is de heer Jas weinig in het licht der openbaarheid getreden, maar wel heeft Minutus zijn naam dikwijls gelezen op programma's van toneel avonden van „De Postiljon". Lange tijd is de heer Jas de zeer gewaardeerde regis seur van deze personeels vereniging geweest. Niet zo heel lang geleden meent Minutus hem zelfs als koor dirigent te hebben gezien. Dat de heer Jas ook in de besloten kring van het P.T.T.-bedrijf uitstekend werk heeft gedaan en zich daar vele vrienden heeft verworven, bleek tijdens de afscheidsmiddag in „De Post- brug", waar onder het cere moniemeesterschap van op zichter Dijkgraaf vele goede dingen tot de heer Jas en zijn vrouw werden gezegd. De directeur van het tele foondistrict Haarlem, de hr. J. de Vos, bood een oorkon de aan. Het Helderse perso neel trof de roos met een keurig bankschroefje, over handigd door de heer J. de Boer. Hiervan zal de heer Jas een verwoed knutse laar! veel plezier hebben. De heer Van Hespen, één der technische ambtenaren uit Alkmaar en de heer Pol derman, opzichter te Haar lem, getuigden van hun waardering en vriendschap, zodat er voor de heer Jas stof te over was voor een hartelijk dankwoord. Ook Minutus hoopt dat op de twee en veertig dienstjaren nog vele in ruste mogen vol gen. STADSSCHOON IN een groot dagblad las Minutus een roerend ar tikel over Den Helder, het „Gibraltar van het Noor den". De schrijver bezong de lof van de geringbaarde zeeridders, die de pittoreske straatjes van Oud Den Hel der zo'n ongekende beko ring geven, en roemde het stadschoon van Den Helder. Het deed Minutus genoegen dat Nieuwediep volgens het geachte Rotterdamse oor deel aan hoge eisen der aes- thetica voldoet. En dan heeft de schrijver waar schijnlijk nog niet eens de keurige nieuwe muur ge. zien, die sedert kort het do mein van de R.K. kerk aan de Kerkgracht omtuint, in de plaats van de gammele schutting, die deze taak se dert mensenheugenis heeft waargenomen. De vernieu wing bracht mee, dat het trottoir met enkele Vierkan te meters werd "vergroot. Vooral de verruiming van de entrée der Emmastraat heeft Minutus deugd ge daan. En dan dat fraai ge schilderde bordje, -waarop staat dat de muur niet als aanplakbord mag worden gebruikt. Het moest er ook nog bij komen! Dertig me ter verder zag Minutus vlij tige straatmakers in actie. Het gaat de goede kant uit, daar in de Wilhelminastraat. Het werd trouwens tijd' MINUTUS. zeker, die een woordje van dank en lof voor de VVV op zijn plaats vinden. Want wel heeft de NCRV U luis tert toch Donderdagavond ook weer? een groot deel van de onkosten ge dragen, dergelijke concerten kosten het VW-bestuur meestal geld en al tijd vele hoofdbrekens. Tegen elf uur werd het feest voort gezet in „De Oranjeboom", in de vorm van een bal voor de Marine en genor digden. Twaalf man van de Mariniers kapel, onder leiding van adjudant Ko kelaar, verzorgden de balmuziek en zorgden vanaf de eerste noot voor een daverende stemming, die tot laat in de nacht voortduurde. GDS 2—SVC 1—12. GDS, dat met twee invallers in het veld kwam, moest al dadelijk in SVC zijn meerdere erkennen. Want reeds in de eerste vijf minuten wisten de be zoeksters driemaal te scoren. Toch kon GDS nog vóór de rust de eer redden, al was de stand bij het fluitje dan ook 71. Na de pauze werd het GDS-doel nog vijfmaal doorboord. Het leeuwen aandeel in deze ware doelpuntenregen had Anneke Meindertsma, die zelf de tel was kwijtgeraakt, maar minstens negen maal de roos trof. DE GEMEENTE MOTORISEERT. In een ommezien zijn nu onze par ken en plantsoenen gazons keurig ge sneden. Er is nu een motorgrasmaai- machine gekomen. Overigens is het gras maaien met de huidige droogte nog steeds een overbodige wee*de. DE VEEMARKT. Aangevoerd waren: 550 lammeren 58—70, 10 schapen 80100, 3 koeien 650800, 44 biggen 5060, 6 sc'jrva- men 70—80, 16 nuchtere kalveren 40 70. De handel in lammeren, schapen en koeien was matig; Overigens stug. Een flink aantal vaders en moeders heeft de ouderavond van School II bij gewoond. Ditmaal stond er geen bij zonder belangrijk punt op de agenda. De ouders konden volop met de leer krachten van gedachten wisselen. De heer Beunder deed een reeks me dedelingen. De heer Bakker is vervan gen door de heer Komen; de heer Van der Kuil neemt tijdelijk de plaats van de heer De Wilde in, die zelf de heer Van Dam aan school I vervangt. In het bijzonder stond spr. stil bij het aan staande vertrek van mej. Zwart. Hij dankte haar voor hetgeen zij in het be lang van de school heeft gedaan en hoopte, dat het haar in haar nieuwe woonplaats en betrekking goed mocht bevallen. Het schoolelftal was tot twee maal toe in de vacantie-competitie de beste verliezer, maar tot de prijzen- ronde kwam het niet. Het schoolfeest was weer goed geslaagd en in dit ver band bracht spr. dank aan mej. Van Grunnningen, die voor deze school de regeling had bij de bootreis. Een schoolavond, geheel door leerlingen te verzorgen, moest door allerlei omstan digheden uitgesteld worden. Dokter Veenis, de voorzitter van de oudercommissie, inmiddels ook ter ver gadering gekomen, deed nog een goed woord voor het Centraal Genootschap. ONDERWIJZERES OVERGEPLAATST. Mej. C. G. Klaassen, onderwijzeres aan de School met de Bijbel, is be noemd tot onderwijzeres aan de op 1 .beiUa s' te 0Penen Chr. VGLO- school te Den Helder. 1 D®1?^ommingen van Dinsdag: traw- llaïn J 14.700; loggers IJM 129 Lt n«l/7'250' KW 9 1-45°; kot ters. IJM 226 ƒ180, 249 ƒ200. Per kg: heilbot 2.45—2.05: gr. tong 2.602.47; gr. m. tong 1.51—1.43; fin m*?8 1 71—1 56; kl. tong I 1.71- 60, kl. tong II 1.22—1.15; tarbot I 1.32 „Pe,rQS°. kg: tarbot II 48—42; tarbot III ?9i. !V 40-37; tongschar 46; m a!~38' gr' m- scho1 55—42; kl. schol TT kl scho1 I 27-26; kl. rW 11 r8; schar 1°6; verse ha ll"!. makreel 18—12; gr. schelvis 27 „/.„i ®r' schelvis 26—20; kl. m. kl hol 28—20; ki. schelvis I 26—19; gulS»S -^ing 16-8; g-\. 14- 36 mense- HET is in déze zomerse dagen niets bijzonders dat Inke wpypn.fs novbnoUn*aar w* itet, znie nat. rende lens kreegmag toch wel 7e! zeldzame *PfU' rTl 9ïl°?™LD?.*e. w°nderlijke IwlmZerfcedBf lijke wezens verkoeling zoeken i. i„, de „kikkerman", die de NlfmwZllte nat. Maar ma D< met de Bruinvissen(en 'hun peetoud?ei van „Marsdiep" aan de Diik het zeebad flan*«fee?{ 6ens 0P die 'Werliefste I1 82Vi24Ï, mid' 19 5^—16; kl.' gui on. haai 27~21; ham 60; kl. wolf -JU, poontjes 8. lin^en00TE?R0EK' 1 Jul1- - Eerste- 12 00 'lri ,r u U'°°12.60, groot 9.80— Rodé i?1" 11 '40, kriel 4.40-7 90; groot urpn ,ncgen' grof 11-6012.90, Doré c 1 S7n 5'90' klein 9.20—10.20; klein L 5,0r10'30' groot 14.20-15.60, loon i ,20: Saskia, grof 9.00- heimpr? 10.60 Blauwe Eigen- Ei ren groot 15.30—16.00, klein 6.10; JO«n s' groot 12.00-14.60, klein (aanvoer 535.000 kg). 4 f 1 H'-ar

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2