r SCHEEPVAART BERICHT EN r Wanverhouding tussen overheids- lasten en lusten voor wegverkeer Aanval op rubberonderneming Pihi. Pam. Pom en de blaiiwe vaas PUROL Britse financien hopeloos? Poolse gravin uit jalouzie vermoord LS HET HART SPREEKT... Noodkreet van de A.N.W.B. Van elke 4 a 5 gereden km. een voor schatkist Commissaris voor de werkgelegenheid PURMERENDER MARKT Weer twee clandestiene) zenders opgespoord Nieuwe leden Tweede Kamer aangewezen KERKELIJK NIEUWS Ds P. de Bruijn overleden Dr Hoekendijk kerkelijk hoogleraar te Utrecht Zuid-Holland heeft een Gouden Lis" Schuman voor Europese politieke autoriteit Een nachtelijk gevecht van drie uur Malik leed nederlaag Pim, Pam en Pom weer in het goede spoor RENEE SHANNI Het Radioprogramma Joegoslavisch danstheater voor de televisie Amerikaanse senaat keurt conventie van Bonn goed WOENSDAG 2 JULI 1952 (Van onze Haagse redactie) De AJJ.W.B, vindt in zfón gisteren verschenen jaarverslag over 1951 aanlei ding de overheid een paar ferme tik ken op de vingers te geven. Het ge schiedt, omdat de regering telkens op nieuw het wegverkeer overmatiger en onredelijker lasten oplegt dan andere vervoerstakken, en omdat de uitgaven ten behoeve van wegaanleg en w,"g- verbetering daarmee in niet minder dan wanverhouding staan. De A.N.W.B. zou de A.N.W.B. niet zijn, wanneer deze scherpe uitval niet gemotiveerd zou worden. In de eerste plaats met een paar cijfers. In 1939 werd van het wegverkeer een bedrag van 64,7 millioen gulden geëist. In 1951 was dit bedrag gestegen tot het lieve sommetje van 214,5 millioen gul den. Zelfs tegenover 1950, toen de bij drage was 159,1 millioen gulden, ver toont 1951 nog een stijging, die wel de moeite waard is om een keer over te gaan praten. Maar goed, nu de uitgaven uit de overheidskas ten behoeve van het weg verkeer. In 1939 rond 27 millioen, en in 195147,6 millioen gulden. In aan merking nemende, dat de kosten voor wegaanleg en -verbetering na de oor log tot rond 300 pet. van de vooroor logse zijn gestegen, dan blijkt duide- li'k. zo stelt de A.N.W.B. hoezeer de verhouding verstoord is. Van 1946 tot en met 1951 is door het motorwegverkeer een bedrag van rond 520 millioen gulden meer opgebracht dan aan wegen is besteed. Wat de belasting van de verschillen de soorten motorrijtuigen betreft, de volgende feiten spreken boekdelen: Een personenauto of motorrijwiel is reeds bij aankoop, dus zonder dat nog een enkele kilometer is gereden, belast met 47 pet. van de invoerwaarde. Dit percentage bedraagt voor vrachtauto's en autobussen bijna 29. In elke gulden, die voor benzine wordt uitgegeven, is ruim 53 pet. aan belasting begrepen. Van elke 4 a 5 ki lometer, die met een benzine-motor- voertuig worden afgelegd, wordt één ki lometer gereden voor de schatkist. Bij dieselmotorvoertuigen is iedere zesde kilometer voor de fiscus. Ondanks deze enox-me belastingdruk neemt het weg vervoer echter toe. Het is te betreuren, zo zegt de A.N W.B. verder, dat in brede kringen van het Nedei-landse volk nog steeds een wanbegrip bestaat ten aanzien van het economisch nut van „de auto". Het mo torvoertuig is in de huidige samenle ving echter onmisbaar. Ook een groot Bij zonnebrand, doorzit- ten, schrijnen, smetten (Advertentie Ing. Med.) PURMEREND, 1 Juli. De handel in vette koeien zette hedenmorgen heel wat stugger in dan de vorige week, niet zozeer doordat het aanbod te groot was. Overigens, waarschijnlijk was het warme weer een oorzaak van de verminderde animo, maar het bin nenlandse verbruik wordt er de laatste tijd ook niet beter op. De klachten hier over zijn algemeen. De prijzen waren dan ook lager. Ook de prima slacht dieren waren minder in prijs. In gelde koeien ging eveneens weinig om; men kon echter ook niet zeggen, dat de keus daar erg groot was, wanneer men een goed bruikbaar beest wilde kopen. In de vroegte was de stemming bij de verse koeien al heel stil. Later op de dag werd de handel iets levendiger, ofschoon aan het geringe bezoek duide lijk te merken was, dat de boeren het nog druk hebben met de hooibouw. De handel in nuchtere kalveren was weer heel goed. Vooral naar de, beste dieren bestond veel vraag. De prijzen waren weer hoog. Ook voor fokdieren van er veel werden aangeboden, onder was veel animo. Vette kalveren, waar- vonden heel wat minder belangstelling. Het kleine aanbod van vette varkens kon de vraag niet stimuleren. Slechts voor enkele zeer goede dieren kon bij de inzet f 2.22 worden bedongen, maar al spoedig was de gemiddelde prijs f 2.18 2.20. De markt sloot heel flauw» De beste zeugen gingen tegen ongeveer f 2.10 van de hand. Ook naar biggen bestond geen vraag: er bestond een vrij goed aanbod, maar de kooplust was zo gering, dat de prijzen er niet beter op werden. De handel in fokzeugen was zeer gering. Vette schapen werden er weinig aangeboden. Daarnaar was een behoorlijke vraag De handel in lam meren was zeer stil. Voor export is er nog geen vraag, voor de weiderii vaak zeer weinig. Het beeld was bii bokken, geiten en paarden weinig beter en op de pluimveemarkt is er tot dusverre evenmin veel verandering waar te ne men. PURMEREND. 1 Juli 1952. Aange voerd 515 runderen, waaronder 177 vette koeien, van f 2.25 tot f 2 95 per kg. stug 87 melk- en kalfkoeien. van f 675 tot f 1950matig. 237 gelde koeien van f 630 tot f 800. stil 32 vette kalveren van f 180 tot f 350: kalm. 425 nuchtere kalveren v. d slacht van f 40 tot f 95: goed. v. d. fokkers f 65 tot f 130: vlug 14 stieren van f 650 tot f 1800- stug 98 vettp varhens van f 2.10 tot f J u n k". stug. 765 schrammen van f 52 tot f 90: stug biggen van f 48 tot f 85 St"" I'S folrz=ugen van f 350 tot f 950 stil 189 vptt.p eehanen van f 95 tot f 140. vrii ®oed 308 lam meren. van f 58 tot f 83. stn 38 bok ken en geiten f 10 tot f 60. stug 25 paarden van f 650 tot f 1050. stug. To taal 2399 dieren 7400 oude kinnen en hanen, rode en witte, van f 2 tot f 7 10 nor kg- 150 oude kinpen en haven hlauwe. van f 2.15 tot f 2 70 n kg- 7300 innee ha. hen, rode en witte, van r 2 '5 tot f 1 5n ner kg: 450 innge hanen blauwe, tfbn f 2 70 töt f 3 05 ner ke- 400 eenden van f 1 tot f 150 ner stuk- 4oo knniinen van f 1tot f 8 ner stuk 3500 kineiaren van f 15 tot f 15 50 nar 100 st"ks- 1ooo eendeieren van f 10.- per 100 stuks. 1 deel van de volksvertegenwoordiging namelijk dat deel, dat de auto alleer maar als belastbaar object schijnt t< waarderen, schijnt hiervan nog niet doordrongen. Met enige spijt constateert dan dc A.N.W.B. tenslotte, dat talrijke doo- hem gedane voorstellen ter verbeterin van gevaarlijke wegsituaties weliswaa' de volledige instemming hebben var de betrokken wegbeherende instanties maar dat hun de middelen ontbreken om deze instemming te effectueren. Maar dan is het ook zinloos om ach en wee te roepen over het steeds toe nemend aantal verkeersongevallen waarvan de materiële kosten, ongeacht het menselijk leed, op een jaarlijks be drag van 90 a 100 millioen gulden kun nen worden geraamd. Met een jaarlijks beschikbaar te stellen bedrag van tien millioen gulden, kunnen al die voorzie ningen getroffen worden, die nodig zijn om gevaarlijke verkeerssituaties te ver beteren. Voorwaar een rentebrief, waar- j over naar onze smaak niet lang gepraat j behoeft te worden. De opsporingsdienst van PTT heeft in samenwerking met de gemeentelijke en rijkspolitie ter plaatse weer twee clandestiene zenders opgespoord en in beslag genomen. Op Zaterdag j.1. werd in Den Haag (Duinlaan) de clandestiene omroepzen- der „Seinpost", die werkte op 40 m., gesnapt en in Staphorst op Zondag j.1. de zender CPQ 08, werkende op 245 m. Proces-verbaal werd opgemaakt te gen de 22-jarige A. S. in Den Haag, en de 17-jarige J. B. en de 18-jarige B. B. in Staphorst. Alle apparatuur werd in beslag genomen. Na loting heeft het Centraal Stem bureau als nieuwe Tweede Kamerleden voor de P.v.d.A. benoemd verklaard de heren ir S. A. Posthumus, F. J. Goed hart, J. A. Berger, mr Th. J. A. M. van Lier en C. Egas en mevrouw A. C. PloegPloeg. Nieuwe verschijningen zijn de heren Bei-ger, Egas en Van Lier. Te Driebergen is op 63-jarige leeftijd overleden ds P. de Bruijn, Nederlands Hervormd predikant aldaar. In de oor log was hij voorzitter van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. Na de be vrijding trok hij zich, ter wille van zijn gemeentelijke arbeid, uit veel Synode- werk terug. Evenwel hield hij nog zit ting in verscheidene synodale commis sies. De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk heeft tot kerkelijk hoogleraar X Utrecht in de vacature-Berkelbach van der Sprenkel, dr J. C. Hoekendijk te Genève genoemd. Dr Hoekendijk is thans secretaris voor evangelisatie van de Wereldraad van Kerken te Genève. Prof. Dr. Fred. L. Polak, die be noemd is tot commissaris voor de werkgelegenheid. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben besloten tot instelling van een onderscheidingsteken voor personen, die zich jegens de provincie zeer ver dienstelijk hebben gemaakt. Het bestaat uit een draagspeld in de vorm van een lis, uitgevoerd in goud. Het wordt „de gouden lis" genoemd. Het is voor het eerst toegekend aan de afgetreden di recteur-hoofdingenieur der prov. water staat, ir L. T. van der Wal. Volgens Frankrijk dient de Assem blee van de Europese kolen- en staal gemeenschap het instellen van een Eu ropese politieke autoriteit te bestude ren. Op de volgende bijeenkomst van de zes landen van het plan-Schuman zal Frankrijk dit denkbeeld naar voyen brengen, aldus heeft de Franse minister van buitenlandse zjken, Schuman, gis teren te Parijs tegenover verslaggevers verklaard. De datum voor deze bijeen komst zou niet kunnen worden vastge steld, voor een nieuwe Nederlandse re gering zou zijn gevormd, doch onder tussen zouden de zes landen over dit vraagstuk kunnen beraadslagen, aldus Schuman. Minister Schuman achtte de tijd nog niet rijp voor een Europese constitu erende vergadering met beslissingsbe voegdheid. OOK EEN HITTEGOLF IN ITALIË In de Noorditaliaanse plaats Como is Dinsdag een temperatuur van 39 gra den Celsius, d.i. ruim 102 graden Fahrenheit, gemeten. De rubberonderneming „Hambalang", ten Noord-Oosten van Bogor is in de nacht van Zondag op Maandag aange vallen door een 200 a 300 man sterke bende, waarschijnlijk behorend tot de „Tentara Islam Indonesia" van de Da- rul Islam. De op de onderneming aanwezige 24 man van de politiewacht hebben de onderneming tot het uiterste verdedigd in een vuurgevecht, dat drie uren duur de en waarbij drie politiemannen wer den gedood. De vier Nederlandse em- ployé's en hun gezinsleden bléven on gedeerd en konden de vlucht nemen in de rubbertuinen. Wel hebben zij vrij wel al hun persoonlijke bezittingen verloren. Een deel van het onderne- mings-emplacement werd door de ben de geplunderd en vervolgens in brand gestoken. De fabriek en de woning van de eerste geëmployeerde zijn onbescha digd gebleven. De onderneming is Maandag weer in bedrijf gesteld. De vier Nederlandse employé's zouden gis teren terugkeren naar de onderneming, waar zij onder bescherming zullen wor den gesteld van een stoottroep van de „mobiele brigade", die sterker is bewa pend dan de oorspronkelijke politie- bezetting. De gezinnen blijven voorlo pig te Bogor De Washingtonse correspondent, van de „New York Eveningpost" schrijft, lat de financiële positie van Engeland :o hopeloos is, dat het mogelijk tegen ieptember zijn strijdkrachten uit het Midden-Oosten zal moeten terugtrek ken Volgens de correspondent heeft de Britse minister van buitenlandse zaken Eden aan Acheson tijdens diens bezoekt aan Londen drie mogelijke handelwij zen voorgesteld om deze drastische maatregel te voorkomen, t.w.: 1. Terugtrekking van twee Britse divisies uit Duitsland, waarna er nog twee overblijven voor bezettingsdoel- ?inden en als deel van het NAVO-com- mando. 2. Terugtrekking van de Britse land en marinestrijdkrachten uit Korea. 3. Oprichting van een commando voor de verdediging van het Midden- Oosten, waaraan deelgenomen wordt door Engeland. Amerika, Frankrijk Turkije en Egypte. De 37-jarige Poolse gravin Christine Granville, die naam heeft gemaakt als agente van de Britse Geheime Dienst in de tweede wereldoorlog en wier lijk in het midden van de vorige maand in een 85. De prijs van de blauwe vaas was gestegen tot zeven en vijftig en een hal ve guldeh. „Wie biedt er meer?" Me vrouw Babbelgraag's stem was schor van opwinding. „Wie meer?" „Zestig," riep Billie met een wanhopige stem. Dit was zijn allerlaatste bod. Hoger kon hij niet gaan, want hij had geen geld meer Zou hij de eigenaar van de blauwe vaas worden ofHet was doodstil in de zaal, toen de stem van mevrouw Babbelgraag het bedrag her haalde. „Wie meer? Éénmaal, ander maal.." „Eén en zestig gulden," klonk t' achter in de zaal. „Eén en zestig gulden" riep mevr. Babbelgraag. „Wie biedt er meer Eén en zestig gulden, éénmaal, andermaalIedereen keek naar Bil lie om te zien oï hij nog hoger zou gean, maar dat was een onmogelijkheid! -:-t -J-t hii Londens hotel werd gevonden, is uit ja- Billie kon eenvoudig niet, omdat hij Ioezie vermoord door de 41-jarige Den. nis George Muldowney, portier van een Londense club, aldus zou blijken uit 'n bekentenis welke volgens de politie door Muldowney na zijn arrestatie is afgelegd. De man verscheen gisteren, van de moord beschuldigd, voor het gerecht en hierbij werd de bekentenis door de po litie overgelegd. Muldowney zou, vol gens de verklaring, de gravin een jaar tevoren in Glasgow ontmoet hebben en toen met haar bevriend zijn geraakt. Haar omgang met anderen wekte ech ter zijn jaloezie en op de avond van 15 Juni volgde hij haar in het hotel en stak haar dood. Korea-debai in V-raad Gisteren is in de Veiligheidsraad het debat begonnen over het Amerikaanse verzoek om een internationaal onder zoek naar communistische beschuldi gingen van bacteriologische oorlogvoe ring in Korea in te stellen. Een verzoek van dc Sowjet-afgevaarligde Malik om vertegenwoordigers van de Chinese volksrepubliek en Noordkoreaanse auto riteiten uil te nodigen het dejbat bjj te wonen werd met tien stemmen tegen één verworpen. Alleen Malik stemde voor. Na de stemming verklaarde Malik, dat de Sowjetunie elke bespreking van het Amerikaanse voorstel zal boycot ten en haar veto zal uitspreken over elk plan om een onpartijdige commissie van onderzoek in te stellen. geen geld meer had. „Niemand meer?" lie keek. Maar toen er geen antwoord vroeg de voorzitster nogmaals, terwijl zij ook vragend in de richting van Bil- kwam, riep zij eindelijk: „Verkocht!" terwijl zij een slag met haar voorzit, sters-hamer op tafel gaf. „Verkocht! Aan die heer daar achter in de zaal. Wilt U maar even naar voren komen?" Zozeer had ons de spanning te pak ken van de avonturen, waarin de drie kleine hondjes waren gedoken, dat we de tel even kwijl waren. Zo kon het gebeuren, dat we Maandagmorgen plot seling begonnen met een nieuwe serie. Intussen ontdekten we het euvel en zo gaan we nu weer verder met de bele venissen van de drie hondjes met d« blauwe vaas. (Advertentie. Ing. Med.) Aalsdyk, R'dam-New York, 30 Juni te Hamburg. Alkaid, Porto Alegre-R'dam, 1 Juli te Bahia. Alwaki, 30 Juni van New York n. Trinidad. Ariadne, 30 Juni v. Patras te Catanla. Averdyk, R'dam-Golf v. Mexico, 29 Juni v. New Orleans te Tampa. Breda, A'dam-Val- paralso, 1 Juli te Port of Spain. Cal- tex, Delft, R'dam-Sidon, p. 30 Juni Gi braltar. Caltex Leiden, R'dam-Sidon,, 30 Juni Bizerta gep. Delft, A'dam- Chill, 30 Juni v. San Antonio naar Tal- cahuano. Ena, Berre-Mombasa, p. 1 Juli Kaap Guardafui. Drente, R'dam- Balikpapan 30 Juni dwars Kaap Guarda- fui-Colombo. Esso Den Haag, Aruba- R'dam, p. 30 Juni Mona Eilanden. Fairsea, A'dam-Sydney, p. 30 Juni Brothers n. Aden. Friesland (K.R.L.) 1 Juli v. Balikpapan te R'darn. Grave- land, Paranagua-A'dam, 29 Juni te San tos. Groote Kerk, 30 Juni v. Brisbane n. R'dam. Groote Béei', 30 Jüni V. N York n. R'dam. Hera, A'dam-Zuid Pac. kust, 30 Juni v. Pimentel n. Porto Chica- ma. Hercules, 30 Juni v. Piraeus n Izmir. Jagersfontein, 1 Juli v. Antw te A'dam. Kieldrecht, Kobe-R'dam, 30 Juni v. Marseille n. Havre. Kota Gede Priok-R'dam, 1 Juli te Djeddah. Kota Inten, Balikpapan-R'dam, 30 Juni v. Be- lawan n. Aden. Leersum, 30 Juni v. R'dam te Houston. Lissekerk, R'dam- Perz. Golf, p. 30 Juni Kaap Mondego n. Port Said. Mariekerk, A'dam-Beira, 30 Juni v. Tanga n. Zanzibar. Marken, Surabaja-Calcutta, 30 Juni rede Cal- cutta. Markelo, 29 Juni v. Lalaja n R'dam. Meliskerk, R'dam-Calcutta, 1 Juli dw. Balearen n. Marseille. Mentor, 1 Juli v. A'dam te R'dam. Muiderkerk, 1 Juli v. Beira n. Lorenzo Marqués. Nigerstroom. W. Afrika-A'dam, 4 Juli te Havre verw. Oranjefontein vertr. 9 Juli v. Durban n. East London. Noord- wijk, A'dam-Casablanca, 1 Juli te Casa- blanca. Overijsel, New York-Culcutta p. 1 Juli Perim n. Damman. Phrontis, Surabaja-A'dam, 1 Juli te Port Sudan verw. Poelau Laut, Java-A'dam, 30 Juni v. Suez n. Pt. Said. Prins Willem 2, Montreal-R'dam, 30 Juni bij Portland Prins Frederik Willem, Chicago-R'dam, p. 1 Juli Scillys n, Le Havre. Ryndam, New York-R'dam. 4 Juli te Southampton verw. Salatiga, 30 Juni v. Surabaja n. Semarang. Salland, B. Ares-A'dam, 30 Juni Abrolhos n. St. Vincent. Schiedyk, I Juli v. Golf v. Mexico- te R'dam. Sibajak, R'dam-Wellington, 30 Juni te Cristobal. Sliedreclxt, Nynas- X FEUILLETON v i r> 59) Jinks keek Barbara eens aan. „Allezei hij met gesmoorde stem: „Ik kan dit kind niet zo'n ver driet doen." Barbara's adem stokte in haar keel. „Ik heb dat al weken zo gevoeld," zei ze. „Eigenlijk al zodra ik wist, dat ze met jou correspondeerde." Meteen streek ze het donkere haar weg van Heather's voorhoofd, boog zich over haar en riep: „Heather, Heather...." Heather hoorde, als in de verte, Bar bara's stem, maar ze draaide het hoofd om. Ze haatte haar, ze haatte Jinks, ze wenste, dat ze maar nooit die eerste brief aan hem had geschreven, dat ze hem nooit had ontmoet.dat ze dood was! Als Barbara verliefd was op Jinks en Jinks op Barbara, wat betekende het leven dan nog voor haar. Heather? „Heather," zei Jinks zacht, „drink nog wat brandewijn." „Ik wil niet, ik ben heel goed." „Alsjeblieft. „Ga weg. ga jelui allebei weg. Ik ben liever alleen." Als antwoord ging Jinks naast haar op de divan zitten. „Ik ge niet weg," zei hij vastberaden. „Ik zou ook liever niet gaan. verze kerde Barbara „Maar 't is om Joan." „Wat is er met Joan?" vroeg Jinks. haar aankijkend. „We zijn bang. dat ze weggelopen is met Benny Jackson." „Lieve help," riep Jinks uit. „Is er soms nóg wat gebeurd in de familie?" Vermoeid streek Barbara het haar van haar voorhoofd. „Ik hoop van niet, maar ik wilde v;el, dat Bryan opbelde. Jinks, ik ga liever niet, maar ik maak me erg on gerust over Joan, en ik voel me ver antwoordelijk, nu mevrouw Melrose er niet is. Ik heb zo'n idee, dat Joan mis schien op de flat van Benny Jackson zit. Ik was juist op weg daarheen, toen jij kwam." Heather, nu voorover gebogen en 't verwarde haar uit haar ogen schud dend, keek hen beiden beurtelings ver wilderd aan. „Waarom gaan jullie niet allebei? Ga maar samen. Dat zal prettig zijn na alles wat jelui voor elkaar hebben je? Wat heb ik er mee te maken?" „Kom, Heather", zei hg, haar ge zicht met de hand naar zich toeke rend, zodat ze hem wel moest aankij ken. „Luister nu toch!" Barbara wierp een laatste blik op hen en verbaasde zich, geen schok te krijgen toen ze Jinks daar met de arm om Heather zag zitten. Zachtjes slipte ze de kamer uit. Heather was blijkbaar beter en als hij op haar pas te, zou ze wel gauw weer helemaal opknappen. De klok in de hal wees bijna negen uur. O, ze had veel vroe ger op zoek naar Joan moeten gaan! En toch, hoe had ze dat gekund? Eerst had ze nog aldoor gehoopt, dat Joan zou thuiskomen en daarna was zo door het gebeurde met Heather op gehouden. Op straat gekomen, keek ze tever geefs naar een taxi uit, waarna ze vlug op de bushalte toeliep. Daar wachtte ze, ongeduldig met de voeten trappelend en zich afvragend, hoe lang het nog duren zou vóór ze Ben- ny's flat bereikte. f Ook Joan had op een klok gezien, dat het bijna negen uur was. Het was klok in Benny Jackson's flat, betekend! Bekommer je maar niet ie - om mij. Ik heb Je hier niet nodig, waar de portier van het gebouw haar Jinks ikHier begaf haar de met zijn sleutel had binnengelaten, stem Snikken schokten haar lichaam 1 nadat ze hem een flinke fooi in de en tranen rolden langs haar wangen, hand had gestopt. Aanvankelijk had Ze was woedend op zichzelf, dat ze hij tegengestribbeld, maar ze had aan haar smart had toegegeven, hem verzekerd, dat de heer Jackson Geen van hen tweeën had mogen zien. haar verwachtte en zich blijkbaar dat ze haar verdriet hadden gedaan, wat verlaat had. Het klinkende argu- Toen, als door een wonder, voelde ze ment had wel de doorslag gegeven. Jink's armen om zich heen en on-1 Ze wachtte daar nu al sinds even danks haar tegenstribbelen, hield hij over zessen. Enige malen had ze op haar dicht tegen zich aan. „Heather, het punt gestaan, te vertrekken, maar laat dat! Luister. Houd op met ze wilde en zou Benny spreken. Aan schreien en laat mij het je uitleggen", de telefoon had ze alleen kunnen Nu maakte ze zich los en weekzeggen, dat ze zou proberen, deze naar het andere einde van de divan. 1J „Ik wil niets horen. Maar als 't enigszins mogelijk was.... Toen had de uitnodiging van Sheila haar gelukkig uit de moeilijkheden gered. In de schouwburg had ze hem nogmaals opgebeld, maar geen ant woord gekregen. Toch had hij nu reeds lang thuis moeten zijn en hij wist, dat ze haar uiterste best zou doen om te komen. En zou hij, als hij kwam, blij ztjn met het door haar genomen besluit? Nooit, neen, nooit zou ze meer naar huis terugkeren. In de vestiaire van Piccadilly Circus had ze voldoende kleren voor een paar weken ingepakt. Janet had op haar verzoek het koffer tje daar de vorige week gebracht en meteen gezegd, dat Benny zijn brieven gerust aan haar kon adresseren, als Joan dat wilde. Joan had Benny van deze regeling op de hoogte gebracht, maar ondanks al haar hooggespannen verwachtingen was er geen bericht gekomen. Wéér keek ze nu op de klok. Op nieuw waren tien lange minuten ver lopen. Als hij nu maar gauw kwam, want ze had hem zo veel te vertellen en ze wilde uit zijn mond vernemen, dat haar vrees ongegrond was ge weest. Dat hij haar evenzeer liefhad als ooit en dat hij natuurlijk met haar zou trouwen! Ze vroeg zich af, wanneer dat zou kunnen. Als hij een speciale vergun ning wist te krijgen, zeker binnen een dag of twee. In de tussentijd zou zij naar een klein hotel o! zo gaan, maar dat moest niet te veel kosten, want z< had slechts vijf pond en vijftien shil 1 ir-i rfr. -liii hamn-Oran, 1 Juli te Oran. Stad Arnhem, 1 Juli v. R'dam n. Casablanca. Stad Schiedam, 1 Juli v. Vlaardingen n. Kirkenaes. Stad Leiden, Montreal- R'dam, p. 30 Juni Plerre Miquelon. Stad Maastricht, 1 Juli v. R'dam te Sa- vona. Tjibantjet, A'dam-Balikpapan, 30 Juni v. Southampton n. Genua. Tjitjalengka, Rio de Janeiro-Yokohama, 30 Juni v. Singapore n. Miri. Tomori, 30 Juni v. Tandjong Priok n. Semarang. Veendam, R'dam-New York, 30 Juni Sciliys gep. Waterman, R'dam-Halifax, 30 Juni verw. Kaap Race. Willem Ruys, 30 Juni v. Priok n. R'dam. IJssel, A'dam-Levant, p. 30 Juni Oues- sant. Zeeland. New York-Java, 1 Juli te Tandjong Prtok. want ze yijtuen shil lings op zak. Natuurlijk zou Benny haar zo nodig willen bijspringen, doch geen geld vóór ze getrouwd waren. Tot nu toe had ze geen besluit geno men aangaande haar familie. Ja, ze hen wei avond te komen: ze wist niet hoe "laai I moest hen wel latêiT weten"'dat ze'het Waarom zou j en zelfs niet, of 't haar zou lukken, goed maakte. (Wordt vervolgd) DONDERDAG 3 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7 00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. Jl.00 Orkestconcert. 11.30 „Rid ders der woestijn", causerie. 11.50 Gram. muziek. 12.00 Orgelspel. 12.25 „In 't spion netje". 12.30 Land- en Tulnbouwmedede- lingen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram.muziek. 13.30 Lichte muziek. 14.10 „Majoor Frans", hoorspel. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.45 Regcrlngsuitzendlng Drs. Jac. Zwier: „Van Batavia tot Groot- Djakarta". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpro- blemen. 18.25 Tenniskampioenschappen Wimbledon. 18.35 Lichte muziek. 18.55 Militaire causerie. 19.05 Lichte muziek. 19.25 Gesproken brief uit Londen. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Rubriek van kunst en cultuur. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch Orkest en solisten. 21.20 Radioprijsvraag Ned. Rode Kruis. 2140 Dansmuziek. 22.10 Gram.muziek. 22.30 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport- actualiteiten. 23130—24.00 Zang, viool «n orgel. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Carillonspel. 7.45 Morgen, gebed en Liturgische kalender. 8j#> Nieuws en weerberichten. 8.15 Gran— muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchcon cert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) J2.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gra- mofoonmuziek. 13.35 Pianorecital. 14.00 Promenade-Orkest en solisten. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Vo- vale kamermuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 „Strijdlied tussen Leven en Dood", dra matisch cantate. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.40 Voordracht. 18.00 Nieuws. 18.15 Vrouwenkoor. 18.40 „Op de Stelling". 18.50 Gram.muziek. 19.05 „Leyensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.20 Geestelijke liederen. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Mariniers-kapel, 20.50 Reportage. 21.10 Gram.muziek. (Om 21.30 „Het Wespennest".) 21.56 Buiten lands overzicht. 22.15 Twee piano's. 22.45 Avondoverdei king. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.15—24.00 Gramofoonmuzlek. De televisiedienst van de VARA zal Vrijdagavond a.s.' inplaats van het aan gekondigde programma een deel van het treden van het Nationaal Dans theater van Joego-Slavië te Amsterdam uitzenden. Het programma voor die avond ziet er aldus uit: 20.15 uur film- uitzending en weeroverzicht; 20.25 21.30 uur Joegoslavisch danstheater. De Amerikaanse senaat heeft de con ventie van Bonn goedgekeurd. De stemverhouding was 77 voor, 5 tegen. De conventie moet nog door En- geland, Frankrijk en West-Duitslanfl l worden goedgekeurd

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4