Pim. I'ain. I'offl en de lilaiine vaas Conflict in de Gaullistische partij wordt acuut Rietman zegevierde in de zware klasse Slijkhuis niet naar Helsinki? Fanny is nog steeds in topvorm velpon ,LS HET HART SPREEKT... Terreinwedsirijden ie Egmond aan Zee Vele motors niet bestand tegen krachtproef Nederlandse dames boekten successen Damkampioenschap Het Radioprogramma Groep parlementsleden verlaat haar rijen De GauHe treedt niet af Strijd opCeramteneinde Republiek Zuid-Molukken vernietigd United States" sneller dan Queen Mary"? RENEESHANN Duke is weer door Massette verslagen Ned. Herv. Kerk kent geen priesterwijding Uitspraak van Gen. Synode Een dode en gewonde bij motorbotsing Prijs van ijzer en staal belangrijk verlaagd Digestif Rennies - om Zuurbrand te blussen; MAANDAG 7 JULI 1952 (Van een speciale verslaggever) ..vaar hing de hitte gistermiddag tus .1 de Egmondse duinen. Het was weer oor een koude douche of voor vanille- ijs (met veel slagroom), maar het was beslist geen weer om te werken. Maar toch werd er gewerkt en hoe. Daar joe gen de grootmeesters van de motorter- reinsport in een onbegrijpelijk tempo hun zware motoren door hel mulle dunizand, door verraderlijke kuilen en over scherpe heuveltoppen. Soms met beide wielen los van de grond raasden ze voort, op weg naar de finish, waar de titel van Noordhollands terreinkam pioen voor de winnaar klaar lag. oor zeer vele motoren was deze krachtproef te zwaar en het percentage uitvallers was dan ook hoog. Dit was ook een van de redenen, dat de wedstrijden minder spannend waren dan verleden Jaar. De meeste strijd mocht gorden ver wacht in de hoofdklasse boven 125 cc, waarin raannen "'7 m.n aie Rietman, Baudain, Clijnk en Witberg die allen in staat moesten worden geacht de titel te verren Het begin van deze haast hövennie lijk zware kamp was veelbelovend Met een verrassend snelle start scho Baudain als eerste weg en met 3 minu ten 12 seconden vestigde hij meteen een ronderecord. Rietman, die g abonneerd is op de terrein op deze ijver van Bavidairi m bet |e heel niet gesteld en draaide direct zijn gaskraan open om de vlucnteung tot de orde te roepen. Hij nam echte te veel risico's en moest zijn haast met een val bekopen. Direct echter herstelde hij zich en begon opnieuw riet de jacht op Baudain. Intussen had ChU ook nie^tilgezetem Deze jonge renner, die nog maar kort geleden naar de hoofdklasse promoveerde, liet zich niet door het geweld varde grote cracks imponeren. Op beheerste manier en in goede stijl plaatsje in de kopgroep verdedigen De voorsprong wordt kleiner Ronde na ronde werd de a^and tussen hardloper Baudainenachter volger Rietman kleiner en verwacm mocht worden dat dit het duel va dag zou worden. Helaas duurde gevecht slechts vijf ronden. Toen be zweek de Matchless van Baudain on der moordend tempo en de grotei hitte on nam Rietmtn het plaatsje aan de kop over. Achter hem joeg de jeugdige Cliink voort en daar weer achte. kwam Van Heulekom. die al enkele weken een geblesseerde hand heeft en die kennelijke grote moeite had het zwaar wegslaande stuur van zij Matchless in bedwang houden. Toen begon de malaise. In de zevende ronde waren nog slechts zes van d® twaalf g"startte renners over en op Rietman, Cliink en Van Heulekom na hadden alle overigen al één of meer ronden achterstand. De laatste renner moest telkens wat meer terrein prijs geven en kon alleen Clijnk nog het tempo behoorlijk volgen. Zo kwam, z011"®1 grote duels, het einde van deze mon sterrace. Rietman uit Doetinchem werd onbedreigd kampioen van Noord- Holland in 56 min. 44.4 sec., waarmee hij weer vijf punten veroverde voor- het kampioenschap van Nederland. Cliink uit Helmond werd tweede in 57.41.4 en Van Heulekom derde in 1 uur 23 sec. Met gebroken stuur Bij de junioren 125 cc nam J. Over zet uit Assen al direct een flinke voor sprong en het zag er lange tijd naai uit of hij onbedreigd winnaar zou worden. In het mulle duinterrein kan men echter nooit zeker zijn van de overwinning, vóór de finish is bereikt. Dat ervoer ook Overzet wiens motor tegen het hoge tempo begon te protes teren en die kennelijk ook zelf vet- moeid raakte. Achter hem kwamen Van der Mei en Ferwerda onweer staanbaar naar voren en later aeea ook Medema uit Norg zich gelden. Een bijzonder staaltje van rijkunst leverde in dit milieu de renner Koops uit Assen. In de vierde ronde kreeg zijn motor zo'n klap, dat het rechter gedeelte van het stuur afknapte en Koops ,die toen op de zesde plaats lag, gedwongen was af te stappen. Tot grote verwondering van de toeschouwers bracht hij even later echter zijn ma chine weer op gang en zette toen op zijn praetisch onbestuurbare machine de achtervolging in. En hoe. Langzaam maar zeker liep hij op de koplopers in, wonderlijk zeker van zichzelf door het mulle zand voortploegend. Hij bracht het tot de vierde plaats en als de wedstrijd maar langer had geduurd, zou hij zeker nog een beter resultaat hebben behaald, want hij was Overzet uit Assen al gevaarlijk dicht genaderd. De uitslag was: 1. Van der Mei uit Gorredijk (44.16), 2 Me dema uit Norg (45.31), 3 Overzet uit Assen (46.08), 4 Koops uit Assen (46.09). De wedstrijd voor junioren boven 125 cc was bijzonder tam. daar Turk uit Utrecht veruit de sterkste bleek en aljeen Van der Burg uit Ureterp tegen het einde van de wedstrijd enige be dreiging kon uitoefenen. De uitslag was hier: 1 Turk, Utrecht (49.25), Van der Burg. Ureterp (49.41), 3 Baas Capelle aan de IJsel (54.30). In de hoofdklasse senioren 125 cc waren verschillende kanspaarden. Een van hen. Burik uit Apeldoorn, moest echter al heel spoedig de strijd staken, hetgeen de wedstrijd belangrijk aan spanning deed inboeten. Nu moesten F Selling en Meijnen enig leven in de brouwerij brengen, hetgeen hun won derwel 'gelukte. De gehele wedstrijd joegen zij achter elkaar voort, waarbij Schram uit Amsterdam zo nu en dan ook een woordje meesprak. De andere renners waren in feite weinig meer dan figuranten. Selling, die direct de kop had genomen, eindigde met flinke voorsprong op de eerste plaats in 51.34. Meijnen werd tweede in 53.15 Schram uit Amsterdam derde in 54.28 en M. Vierdag uit Amersfoort vierde op een ronde achterstand. Internationale roeiwedstriiden De internationale dames roeiwedstrii den op de Amsterdamse Bosbaan zijn een eclatant succes geworden voor de Nederlandse vertegenwoordigsters. Op niet minder dan drie nummers boekten onze landgenoten overwinningen. Al leen bij de strijd tussen de achten bleek de Engelse ploeg sterker.. De Neder landse ploeg eindigde op de tweede plaats voor Frankrijk. De uitslagen lui den: Vier met stuurvrouw: 1. Nederland (Hunze) 4 min. 9.2 sec.; 2. Denemarken 4.16.2; 3. Frankrijk 4.22,8; 4. Engeland 4.25.8. Skif: 1. Nederland (mej. Reuter) 4 33.8; 2. Frankrijk (mej. Leys) 4.476; 3. Denemarken (mej. Pedersen) gaf het op. Dubbel twee: 1. Nederland 4.12.2; 2. Frankrijk 4.20.0. Acht: 1. Engeland 3 48.8; 2. Neder land 3.49.8; 3. Frankrijk. De zilveren molen werd door Neder land gewonnen. Voor de zevende keer in successie heeft Neumeier de Hollandbeker ge wonnen. Op zijn akkertje zouden we haast zeggen, gezien het grote verschil dat er was tussen hem en de tweede aankomende de DDS sciffeur Prins. Ter gelegenheid van de opening van het sportpark „Duinlust" te Wassenaar stonden enkele athletieknummers op hetuitgebreide sportprogramma. Eén van deze nummers was de 3.000 meter, waaraan Wim Slijkhuis, naast de beide broers Harting, zou deelnemen, maar op advies van de behandelende specia list mocht Slijkhuis, die op eigen grond en op eigen baan zo gaarne had willen lopen, niet starten. Naar men weet heeft Slijkhuis verwondingen aan beide Achillespezen en dat was ook de re. den, waarom hij Zondag 29 Juni tij dens de 5.000 meter na de helft van de afstand de strijd staakte. Slijkhuis zelf, die zijn voorbereidende wedstrijdperl ode voor de Olympische Spelen daar door ziet onderbroken, is over zijn deelneming aan de wedstrijden te Hel sinki niet zo optimistisch gestemd. Hij is van mening, dat de situatie vooruit gaande is, maar staat op het standpunt, dat de wedstrijden van 13 Juli, welke te Rotterdam worden gehouden, ten deze de beslissing moeten brengen Mocht hij over een week niet kunnen starten of de wedstrijd niet kunnen uitlopen, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat Slijkhuis niet naar Helsinki zal gaan. Maar hij zelf is vol goede moed, dat het zo ver niet zal komen Tijdens de nationale athletiekkam- pioenschappen te Rotterdam heeft Fan ny Blankers-Koen de 100 meter afge legd in 11,4 sec., hetgeen een verbete ring van het wereldrecord betekende van 0,1 sec. In de eindstrijd hadden de loopsters een matige wind in de rug. Op de 200 meter bracht zij het Neder lands rcord van 24 sec. op 23,7 sec. slechts 0,1 sec. boven 't wereldrecord van Stella Walasiewics. Beide recordverbe teringen zullen ter erkenning worden voorgelegd aan de desbetreffende com missie van de K.N.A.U., waarvoor de formuliers reeds zijn ingevuld. Eerst na de uitspraak van de Nederlandse com missie zal men zich beraden, of, indien het 100-meter-record wordt erkend, de prestatie als wereldrecord zal worden voorgedragen. Te Utrecht werd Zaterdag de eerste partij gespeeld van de tweede halve competitie, die nodig is om uit te ma ken wie zich damkampioen van Neder land mag noemen. Ir G. E. van Dijk speelde met wit tegen W. Roozenburg. De partij eindigde na 71 zetten in re mise. De tweede partij is na 41 zetten tussen W. Roozenburg en R. C. Keiler eveneens geëindigd in remise. De der de en laatste partij, tussen Keiler en ir G. E. van Dijk, zal Zaterdag 12 Juli om 16 uur beginnen in het N.V. huis te Utrecht. HILVERSUM I, 402 m. 7.— AVRO. 7.50 VPRO. 8—24— AVRO. AVRO: 7— Nieuws. 7.15 Gramofoon- muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO 8.Nieuws. 8.15 Gramofoonmuzlek. 9. Morgenwijding. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11— R.V.U.: Mej. M. Kehrer: ,,De taak van de vrouw bij de politie in Nederland". 11.30 Voor de zieken. 12— Pianotrio. 12.30 Land- en tuinbouw- r.iededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gramofoonmuziek. 13.20 Metropole-orkest. 14— ..De droogmaking van de Haarlemmermeer", causerie. 14.15 Gramofoonmuziek. 14.30 Cabaret. 15. Gramofoonmuziek. 15.30 Orgelconcert, 16— „Dit is mijn lievelingsmelodie", en quête. 16.30 „East is east, and west is west.... en toch", causerie. 16.50 Kinder koor. 17.15 Pianotrio. 17.45 Gramofoon muziek. 18— Nieuws. 18.15 Orgelspel. 18.30 R.V.U.H. J. A. Schintz: „Canada: The lost Indian". 19.Pianospel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Fanfare-orkest. 19.45 Rhythmische muziek. 20— Nieuws 20.05 Gevarieerd programma. 21.05 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.20 Disco-causerie. 22.05 Militair orkest. 22.35 Gramofoonmuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.20 Gramofoonmuziek. 23.40 24— Idem. HILVERSUM II, 298 m. 7—24— KRO. KRO: 7.Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische Kalender. 8. Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 9.Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.Voor de kleuters. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.Voor de vrouw. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.50 Toespraak door Zijne Eminentie Eugène Kardinaal Tisserant. 13.Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Voorbeschou wing van de Vierdaagse te water. 13.25 Lunchconcert. 14— Kamersymphonie- orkest, vrouwenkoor en solisten. 14.45 Gramofoonmuziek. 14.55 Idem. 15.30 „Ben je zestig?" 16— Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.35 Ronde van Frankrijk. 17.45 Regerings uitzending: Mr. H. J. Wijnmaalen: „De ontwikkeling van de vakbeweging in Indonesië". 18.Nieuws. 18.15 Actuali teiten. 18.20 Ronde van Frankrijk. 18.30 Gramofoonmuziek. 19.„Hier vrij Euro pa". 19.30 Gramofoonmuziek. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Amusements muziek. 20.Nieuws en weerberichten. 20.08 „Heiligen gaan naar de Hel". 20.18 Holland Festival: „Oediplus Rex", opera oratorium. 21.15 Reportage. 21.25 Gramo foonmuziek. 21.50 Militaire causerie. 22— Strijkorkest en soliste. 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23. Nieuws. 23.15—24.Gramofoonmuziek. EXPERIMENTEEL TELEVISIE PROGRAMMA NCRV: 19.20.30 1. Reportage „Artis1 2, Dagsluiting. 89. Piet Pakkum tikte Billie op de schouder. „Meneer, ik weet niet wat Uw bedoeling is, maar ik moet U beleefd verzoeken om deze heer rustig te laten vertrekken". „Ik denk er niet over", riep Billie, die door het dolle heen was en alle voorzichtigheid vergat. „Ik denk er niet aan, zo'n lelijke bedrieger, ik zal m leren!" „U spreekt tegen een dienaar der wet", zei Piet Pakkum beleefd. „En ik moet U nogmaals verzoeken, om de ze heer met rust te laten". „Voor geen tien agenten", brulde Billie. „Uit mijn slag, of er gebeuren ongelukken!" „Dan arresteer ik U, in naam der wet", riep Piet Pakkum, die nu ook zijn geduld begon te verliezen. „Man, wat ben je lastig", raasde Billie. „Dat kan ik niet gebruiken". En meteen gaf hij Piej Pakkum zo'n opstopper, dat deze lang uit over de grond rolde. „Zo en nou wij tweeën", brulde Billie, terwjjl hij op de verschrikte Kareltje toesprong. „Wat doe jij hier, hé? Je hoorde iij Buldogstad te zitten. Maar nee, meneer moet mij weer dwars zitten. En uitge- rekend hier, terwijl ik al mijn best doe om de blauwe vaas in mijn bezit te KMgefc? "A BEVEP LIJMT AUIi. (Advertentie, Ing. Med.) Een groep afgevaardigden en senato ren van de partij van generaal De Ciaulle, de RPF, heeft besloten, het lid maatschap dezer groep op te zeggen- Aanleiding hiertoe is, dat de nationale raad dezer partij een motie heeft aan genomen, waarin van de parlements- Bij de finish van de damesaghten bleef „De Vliet" (Holland) tweede, niettegenstaande haar felle eind spurt tegen Stuart Ladies Boat Club (Engeland). De bevelhebber van de strijdgroepen der republiek Zuid-Molukken, kolonel J. W. Sopacca, heeft zich met negen le den van zijn staf, te Samasuru op W.- Ceram aan de Indonesische autoriteiten overgegeven. Daarmee is volgens een Indonesisch communiqué een eind ge komen aan de affaire der Zuid-Moluk ken. Op de derde dag van zijn eerste reis over de Atlantische Oceaan heeft het nieuwe Amerikaanse passagierschip „United-States" 'n afstand van 814 mijl afgelegd met een gemiddelde uursnel heid van 36.17 knopen. De gezagvoer der, Commodore Manning, verwacht, det het schip het snelheidsrecord van de „Queen Mary" met elf tot twaalf uur zal breken. Dit werd gehaald met een gemiddelde snelheid van 32.08 kno pen. ongeval OP vliegfeest bij LYON Op het vliegveld Bron bij Lyon is Zondag gedurende een vliegfeest een vliegtuig neergestort. Volgens de eer- 'ste berichten zijn acht personen om het leven gekomen. Werkgevers en werknemers in de grafische bedrijven hebben een accoord bereikt over voortzetting der collectie ve arbeidsovereenkomst. Men is het eens geworden over verhoging der pen sioenen en handhaving van het alge meen sociaal fonds. .vvVvYVAYT DOOR De uitslagen van de grote prijs van Belgie, welke werden gereden op het circuit van Francorchamps en tevens golden voor de competitie om het we reldkampioenschap, luiden: 350 cc klas se, 155.320 km. 1 Duke (GB) met Nor ton. tijd 56 min. 57 sec., gemiddeld 163,792 km per uur; 2. Amm (Rhodesia) niet Norton 57 min. 4 sec.. (163.458 km p. u.); 3. Armstrong (Ierland) met Nor ton 57 min. 41 sec., (158,803 km p. u.). Zijspanklasse: 112.960 km: 1. Oliver (GB) met Norton 46 min. 53 sec. (gem. 144.562 km p. u.1, 2. Melani (It.) met Gilera 46 min. 54 sec., 144.510 km p. u.); 3 Smith (GB>) met Norton 47 min. 10 sec. Onze landgenoot Steeman met Nor ton nam de tiende plaats in. 500 cc-klasse: 211,8 km: 1. Masetti (It) met Gilera tijd 1 uur 13 min. 40 sec.. (gem. 172,506 km p. u); 2. Duke (GB) met Norton 1.13.42 (172 428 km p. u). 3 Amm (Rhodesia) met Norton 1.13.43 (172.288 km p. u); 4. Bretti GB) met AJS 1.16.08. 63) „De zon scheen", ging Jinks voort, en we zaten bij dat meer". „Was dat eigenlijk niet een beetje gek? In dat klimaat?" „Niet midden op de dag. Ohij keek haar op z'n oude manier aan... ,,'t Was zo prettig, je daar bij me te hebben". „Prettig?" „Je weet wat ik bedoel". „Ja", erkende ze ronduit. „Het was dikwijls heerlijk, maar ongelukkig genoeg ook vaak éen kwelling". Zich naar hem toekerend, ging ze voort: „Laat ons er niet meer over spreken, Jinks. 't Is voorbij en vergeten". „Dat zou ik niet willen beweren. Zulke dingen vergeet je nooit". „Neen, eigenlijk :ou ik het ook niet willen. Gelukkig is het goed afgelopen, zonder bitterheid of wrok". En aarze lend voegde ze erbij: „Zeg Jinks"? „Wel, wat is er?" „Wat gebeurde er vanavond nadat ik was weggegaan? Wat heb je Heather gezegd?" Met de handen in elkaar boog Jinks zich voorover. „Dat was niet erg gemakkelijk", zei hij „Ik zei, dat ik het dacht. Dat ik jou eerst moest zien en spreken". „Trok ze het zich aan?" „Dat weet ik niet zeker". „Ze mag het zich niet aantrekken, Ji.iks. Ze mag er geen verdriet om hebben". „Neen, dat wil ik ook niet". „Alles komt in orde", zei Barbara, daar vast op rekenend. „Zou ik Heather nog goedennacht kunnen zeggen?" „Ja, ze is nog wel op. Doe het". Hij stond op en stak de handen naar haar uit. Zo stonden ze een ogenblik tegenover elkaar, verbonden door inni ge genegenheid, als resultaat van alles wat er tussen hen was voorgevallen. Ze hoorden niet, dat Bryan zijn sleu tel in het slot stak en zachtjes binnen trad, om de huisgenoten niet te storen. Hij had, na de boodschap van zijn moeder te hebben ontvangen, vergeefs g tracht, uit zijn club de flat op te bel len. Even had hij geaarzeld, of hij maar niet tot de volgende morgen zou wachten, maar toen overwogen, dat ze niet zonder gewichtige redenen zo hardnekkig zouden gebeld hebben. En in elk geval zou hij 't was na mid dernacht niemand wakker maken als .livinuuu wannci H1C1IVUU ÖI5 Neen, ik kan het me voorstellen". Igeen van hen iets mankeerde. Toen hji ..Ik probeerde het haar uit te leggen, een licht onder de deur van de zitka- Ronduit gezegd, sprak ik ongeveer tot mer zag schijnen, meende hij, dat zijn haar' als daareven tot jou". moeder nog op was. Kalm liep hij de ..Vertelde je, dat alles tussen ons uit hall door, opende de deur en bleef toen was?" stokstijf staan.- Barbara hoorde de deur opengaan en draaide zich vlug om. „Bryan!" riep ze. Bryan keek van haar naar Jinks, met een vreemde uitdrukking in de ogen. „Hé, Bryan!" riep Jinks, maar Bryan nam van hem geen notitie. Hij wendde zich tot Barbara. „Ik hoorde, dat er verscheidene keren voor mij is opgebeld. Daarom kwam ik hier. Het spijt me, dat ik jelui gestoord heb, maar ik dacht, dat moeder hier wel zou zijn." De toon waarop hij sprak, joeg Bar bara het bloed naar de wangen en de verdenking, waarvan zijn blik getuig de, maakte haar woedend. Kortaf zei ze: „Je moeder is in Schotland, Bryan. Je vader is ziek. Ze ging vanmiddag met de eerste trein." Bryan keek een ogenblik bezorgd. „Weet je ook, of het ernstig is?" „Ik hoop van niet. Je moeder wist het niet zeker, maar ze wilde blijkbaar graag naar hem toe." „Ja, ja," Zijn bezorgdheid werd min der en de verontwaardiging kwam te rug. Hij was vol achterdocht en jalou- zie. Met een harde uitdrukking om zijn mond spotte hij: „Dat was erg gemak kelijk voor jelui tweeën, nietwaar?" Barbara snakte naar adem. Na alles wat deze avond gebeurd was, kon ze d i t niet meer verdragen. „Wat wil je daarmee zeggen?" Met een kort lachje zei Bryan: „O, dat weet je natuurlijk niet. Denk er maar eens over na. Nu, ik ga maar. *t Spijt me, dat ik een idyllisch inter mezzo zo wreed verstoord heb." Vóór Barbara iets kon doen of zeg gen, sloeg de deur achter hem dicht. Intussen, al had ze hem kunnen tegen houden, dan zou ze het waarschijnlijk toch niet hebben gedaan. Ze liet zich op de divan vallen, want haar benen weigerden langer dienst. Rusteloos streek ze zich de haren van het voor hoofd. „Wat moest dat betekenen?" vroeg Jinks. Barbara schudde vermoeid het hoofd. Op bittere toon zeide ze: „Ik denk, dat het er op leek, alsof jij en ik van de ge legenheid gebruik maakten om samen te zijn. Kom, het is al laat. Mevrouw Melrose is niet thuis. Heather en Joan zullen nu wel te bed zijn." „Maar waarom jij en ik? En ik dacht nogal, dat de hele familie mij als Heather's particuliere eigendom be schouwde!" „Ja. maar Bryan niet. Hij weet, dat we verliefd op elkaar waren Berouwvol glimlachend zei Jinks, dat het. verleden zich weer aanmeldde. „O. Jinks". riep Barbara, terwijl haar ogen zich met tranen vulden en ze zich te moe voelde, om helder te denken: „Was dit maar niet gebeurd". „Och, het kan m.i. gemakkelijk wor den rechtgezet". Opnieuw hoorden ze een deur open gaan. Heather stond op de drempel, ge kleed in een blauw fluwelen kamer japon. Haar haren zaten verward; uit haar blik sprak onzekerheid. „Wat was dat daar?" „Bryan, kindlief". „Maar waarom in vrèdesnaam sloeg hij de deur zo hard dicht?" „Dat is een lang verhaal", zei Bar bara vermoeid. Met 'n uiterste krachts inspanning kwam ze overeind, ging naar Heather toe en kuste haar. „Hoor eens, beste kind, nu ben ik het, die naar bed wil gaan. Blijf jij nog een ogenblik hier. Jinks wil je spreken". HOOFDSTUK XII leden een strikte onderwerping aan de partijdiscipline wordt verlangd, telkens wanneer er belangrijke besluiten in het parlement moeten worden genomen. Wel werden er amendementen aange nomen, waarin men de „rebellen" tege moet wilde komen. Maar de uitgetre den afgevaardigden achtten deze uitein delijk aanvaarde resolutie nog te dicta toriaal en verlieten onder protest de vergadering. Men verwacht, dat dertig tot vijf en dertig van de 115 afgevaardigden en ongeveer twintig van de zeventig sena- otren de beweging zullen verlaten en een eigen parlementaire groep zullen vormen. Onder de uitgetreden parle mentsleden bevinden zich de afgevaar digden Edmond Barrachin en generaal Billotte. Deze verklaarde, dat Dinsdag een lijst met de namen der uitgetrede- nen zal worden gepubliceerd. De Gaulle heeft laten weten, dat hij niet zal aftreden als leider der partij. Hij noemde voorts het E.V.G.-verdrag een onvergeeflijke vergissing. De kwestie ds. Loos „Naar aanleiding van de moeilijkhe den en de vragen, die rondom de per soon van ds. J. Loos te Hilversum gere zen zijn en de ingekomen brievén van classicale vergaderingen en kerkeraden te dezer zake. heeft de Generale Syno de der Ned. Herv. Kerk bepaald, dat de belijdenis en de kerkorde der Neder landse Hervormde Kerk de aanvaarding van de z.g. additionele priesterwijding voor haar predikanten niet toelaten. Op de weg Amsterdam-Utrecht, tus sen Duivendrecht en Abcoude, is Zater dagmiddag een motorrijder in botsing gekomen met een tegenligger, eveneens een motorrijder. Eerstgenoemde, een Amsterdammer, werd van zijn voertuig geslingerd en vervolgens door een pas serende militaire vrachtauto overreden. De man is kort daarna in een Amster dams ziekenhuis overleden. Zijn duo passagier werd ernstig gewond. Naar vernomen wordt zijn de prijzen van de Belgische en Luxemburgse wals- werken van ijzer en >taal zeer belang- rf'ii uVerAaa«d- De Nederlandse ijzerhan del heeft zyn prijzen voor levering uit „ler.*e '^nde aanwezige voorraden met onmiddellijke inwerkingtreding aan de ïeuwe Belgisch-Luxemburgse prijzen aangepast, brand in machinekamer van 7 amerikaans schip £avond seindf het Ameri- rii< schip „General Maurice Rose", marhï ^rand was ontstaan in een der S Trs' Korte ti,d later kon bpriu!n Cien «emeld. dat de brand bedwongen was en dat het schip dus kóP« aanvankelijk bedoeld was zou zetten naar Rotterdam. er^t«De °?stdl,itse politie heeft een BW RZr,d.ln« aardaPPelen. welke voor neorpn» lP" besternd was- aan de zo- 'eruggezonden, omdat er onder kwa^dappelen coloradokevers voor- De volgende morgen waren ze alle maal laat. Barbara viel zelfs weer in slaap nadat Janet haar de thee had ge bracht. (Wordt vervolgd) óók om zuurbrand te voorkomen 1 U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist (Advertentie, ing. Med.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4