Een kranten reisbiedt U één of meer heerlijke vacaniiedagen 'Vim. Pam. Pom en de blauwe vaas {sst&rxjs&^s A LS HET HART SPREEKT ZORG. DAT U ER BIJ BENT! Naar Apeldoorn, Ardennen en de Rijn Wie wil zich niet eens echt vrij voelen? Sproeten? SPRUTOL PURMERENDER MARKT Belgie en Luxemburg Valkenburg en Ardennen Duitse Rijn en Eifel Callantsoog Drukte op het strand wordt steeds groter Weekoverzicht visserij BESOMMINGEN l|MUIDEN SlS'r/hrf. United States ingehaald in Southampton Ontsnappingspogingen op het eiland Koje TAPIJTENSMOKKELAAR VEROORDEELD RENEESHANN DE „ASPHERON" NAAR ODESSA VERTROKKEN Russen bezorgden de VS huisvestingszorgen Het Radioprogramma „7ET uw zorgen aan de kant", zo zong eens een bekende dichter van het levens- lied. Dat wilt u natuurlijk wel, natuurlijk, wie zou niet eens een dag, een week of langer nog z'n zorgen van zich af willen schudden en alleen maar ge nieten van duizend en één dingen, die in ons land te genieten zijn of van de schoonheid, die ons over de grenzen lokt. Wie in de reisbus stapt krijgt al direct het feestelijk gevoel van zijn vrijheid, van eens lekker geen plichten te hebben die hem dagelijks min of meer drukken en eens heerlijk onbezorgd te genieten van wat zo'n reis door een zonnig land schap biedt. Ons land te leren kennen, de schoonste plekjès over de grenzen te zien, dat is het doel van onze krantenreizen. Een goede leiding, die U onderweg vertelt wat u ziet, die zorgt voor een pret tige sfeer, die U op tijd brengt op de plaatsen waar U zich kunt verfrissen en waar U kunt genieten van een prima maaltijd en tenslotte het onderbrengen in hotels, die voor TJ „en verrassing zullen zijn, dat is, wat de krant U biedt. De deelnemers aan onze reizen komen dan ook stuk voor stuk enthousiast te rug. Zij hebben genoten en zijn verrijkt met wat ze zagen. Ze werden propagan disten voor onze reizen, die een steeds grotere belangstelling trekken. U kunt ook mee. Enkele reizen wer den reeds volgeboekt. Maar op Dinsdag 15 Juli gaan we naar Apeldoorn en ete Hoge Veluwe en daarvoor kunnen zich r.og een tiental deelnemers opgeven. Be slist U dus spoedig als U deze dag mee wilt. Apeldoorn blijft geen enkel jaar ach ter als het er om gaat attracties uit te denken ter stimulering van het vreem delingenverkeer. Deze zomer zullen weer duizenden getrokken worden naar de bloemen-expositie in het bekende Berg en Bos. dat wij tot einddoel van deze trip hebben gemaakt. Bovendien biedt Apeldoorn nog allerlei beziens waardigheden en attracties, zoals Paleis 't Loo, de Seisz Inquart-bunker, echo put, Julianatoren, enz., zodat een dag in feite te kort is om met dit alles ken nis te maken. Daar komt bij dat we de omgeving geenszins mogen verwaarlo- Bij weerbarstige: Sprutol-Sterk (Advertentie, ing Med.» Het was gistermorgen bijna overal op te merken dat de warmte geen voor delige invloed op de handel had. De handel in vette koeien was al heel stug. Er werden lagere prijzen geboden, maar toen later bleek dat de vraag toch wel tets het aanbod overtrof, zette de handel goed door en werden de prijzen van de vorige week bereikt. Op de gelde markt was het heel kalm, maar op de verse markt kon men goed bemerken dat de hooibouw nu aHoopt, daar er heel wat meer belangstelling was. De verkoop was echter nog maar matig. De vraag naar nuchtere kalveren voor de slacnt was goed, maar toch waren de prijzen niet best. Voor de fok was au vraag in de vroege ochtenduren minder. vVat later op ae dag leefde de handel iets op, maar sloot weer stroef. De verkoop van vette kalveren was stroef. Het aanbod van vette varkens w as weer zeer gering, hetgeen de han del ten goede kwam, daar ook de be hoefte niet groot is. De hoogste note-. ring werd cioor enkele gemaakt, de meeste varkens gingen van f 2.10 tot f 2.20 van üe hand. De vette zeugen hielden zo ongeveer op f 2.10 stand. Op de biggenmarKt was het zeker de warm te, weiKe een stugge markt veroorzaak te, waaraoor ook cie prijzen lager wer den. Voor de tokzeugen bleek belang- steiiing te zijn. Ook de wolveemarkt hau een slechte dag; een gering aanbod, weinig vraag en een stugge handel. Het zelfde beeld bood de boKKen- en geiten markt. De paardenmarkt was zeer stil, evenals de pluimvee. Hier was het aan bod klein en de handel kalm. PURMEKEND, 8 Juli 1952: Aangevoerd 431 runderen, waaronder 140 vette koei en van f 2.20—f 2 90 per kg., stug, af loop iets beter; 85 melk- en kalfkoeien van 645 tot 1060 p. stuk, stil; 192 Gelde koeien van 6a0825, matig; 40 vette kal veren van 150—310, stug; 479 nuchtere kalveren v. d. slacht van 40.90, goed; Nuchtere kalveren v. d. fokkers var 60—110, kalm; 14 stieren van 645—1850, stug; 201 vette schapen van 90—130, stug; 336 Lammeren van 58—80, stug; 30 Bokken en geiten van 1060, stug; 97 vette varkens van 2.102.27 p. kg., kalm; Schrammen van 50—92, stug; 617 Biggen van 48/5456/80, stug; 21 Fok- zeugen van 350480, matig; 40 Paar den van 675—1075, stil; Totaal 2293 die ren. 2000 Oude kippen en hanen, rode en witte van 1.902.10 p. kg.; 150 Oude kippen en hanen, blauwe van 2.102.25 per kg.; 2400 Jonge hanen, rode en wit te van 2.102.30 per kg.; 200 Jonge ha nen. blauwe van 2.70—2.80 per kg.; 250 Eenden van 1.1.50 p. stuk: 300 Ko nijnen vanl.8.50 per stuk. 3000 Kip peneieren van 1515.50 p. 100 stuks 800 Eendeneieren 10.- per 100 stuks. VEN KIJKJE op Dusseidorf en de Rijn, waarvan ook gij als deel nemer van een onzer mooie kran tenreizen zult kunnen genieten. zen, waarom voor de heen- en terugreis ook een verschillende route is gekozen. Voor minnaars van natuurschoon is dit een uitgelezen trip. De reissom voor deze dag? Slechts f 12.waarbij koffie, entree „Hoge Ve luwe" en diner is inbegrepen. Am hen, die eens over de grenzen van het eigen land willen zien, hebben we onze buitenlandse tochten georgani seerd. Tochten naar België en Luxem burg en naar Rijn en Eifel. Rijk aan afwisseling van landschap en stedenschoon is ongetwijfeld de tocht die we gaan maken op 28 Juli. Vier lan ge dagen reizen we dan door een aan trekkelijk deel van ons eigen land dóór België en het charmante heuvelland van Luxemburg. Voor wie slechts gewend is aan altijd vlak polderland en verre horizonten zal deze vierdaagse kran- tenreis een openbaring en een wondere ontdekkingsreis worden. Via Den Haag en de Moerdijkbrug bereiken we op de heenreis de grote Belgische havenstad Antwerpen, een stad met een sfeer, die ook u ongemeen zal boeien. Na een kort oponthoud rijden we door naar Brussel, welks drukke boulevards en oude ge bouwen sterk doen denken aan Parijs. De volgende dag trekken we door naar de Ardennen met zijn riviertjes, fraaie vergezichten en de steden Dinant. Ro- chefort en Bastogne (bekend uit de laatste oorlog). De Luxemburgse stad Diekirch is het einddoel van deue dag. Op de derde dag bezoeken we het oude stamslot van de Oranjes te Vianden en ook de beroemde watervallen van Coo. Tijdens dit traject heeft men dikwijls uitzicht op het Duitse middelgebergte. Via Luik of Verviers bereiken we de laatste overnachtingsplaats Valkenburg. De vierde dag keren we via Arnhem, de Veluwe en Amersfoort terug naar Noordholland. Deze reis wordt op 18 Augustus herhaald. Reissom compleet verzorgd f 72.50. W7I.E drie vacantiedagen tot zijn of haar beschikking heeft kan zich een mooiere besteding, dan die welke wij met onze driedaagse reis op 4 Aug. te beginnen, naar Valkenburg en de Ar dennen moeilijk voorstellen. De eerste dag brengt de reisbus u al via de lief lijke Vechtstreek en het gebied van de grote rivieren naar Den Bosch, waar we de beroemde kathedraal bezichtigen. Via de lichtstad Eindhoven en het mooie af wisselende Limburgse land komen we net op tijd voor het diner in Valken burg, het hartje van de Limburgse heu vels. De Ardennentocht, die we op de tweede dag maken is zeer rijk aan af wisseling en in hoge mate interessant. We zien de machtige waterwerken van Gileppe, de badplaats Spa en de druip steengrotten van Remouchamps. Via Luik en het Maasdal keren we in Val kenburg terug. De derde dag is be stemd voor de thuisreis via een andere route dan de heenreis, n.1. over de Ve luwe en door het Gooi. Reissom, geheel en prima verzorgd f 50.—. MATUURSCHOON, romantiek en echt Rijnlandse gemoedelijkheid. Zie daar iets. waarvoor niemand ongevoe lig kan blijven. Vandaar dat een reis langs de Duitse Rijn en de Eifel altijd bijzonder in trek is en wij er ook met de krant heengaan. De eerste dag van deze trip, die begint op 11 Augustus, biedt al veel schoons. Via Arnhem en Elten bereiken we Dusseldorf, rijden de stad rond en komen in Keulen, waar een bezoek aan de beroemde Dom met zijn beide hoge torens op het program staat. In het hartje van het Rijnland, Bonn, de hoofdstad van West-Duits- land, wachten ons diner en nachtrust. Op de tweede dag rijden we naar Ko- ningswinter, bestijgen per tandrad baan de Drachenfels, maken per ra derboot een tocht over de Rijn en ke ren dan terug naar Bonn. De derde dag is gereserveerd voor het mooie Ahrdal en de Eifel, met zijn vaak woeste en hoge toppen. Via het romantische plaatsje Monschau en Aken komen we in Valkenburg. De laatste dag wordt besteed aan de tocht Noordwaarts. Reissom voor deze vier zorgeloze en prachtige vacantiedagen slechts f 70.—, (geheel verzorgd). Meldt u voor deelneming aan onze reizen op het kantoor van ons blad. Daar worden u ook alle verdere in lichtingen verstrekt. Ten gevolge van het uitzonderlijk fraaie weer wordt het bezoek aan onze badplaats steeds groter. Op het par keerterrein staan dikwijls auto's gepar keerd uit België, Frankrijk en Zwitser land, terwijl in de pensions veel buiten landers een plaats hebben besproken. Dat Callantsoog meer en meer in trek komt vindt zijn oorzaak wel in de grote rust, die hier aan de vacantie- gangers wordt geboden. Bij de VW zijn meer buitenlandse aanvragen ge weest dan ooit te voren. De gemeubi leerde woningen zijn vanaf half Juli bijna alle bezet, hetgeen van niet veel badplaatsen kan worden gezegd. Het strandbezoek werd Zondag geschat op ongeveer 3500 mensen, een voor Cal- lanstoog zeer belangrijk aantal. Ook het amusement ontbreekt niet en zweefmolen en werptent profiteren in gelijke mate als de vacantiegangers van het fraaie weer. Wat Callantsoog be treft nog enkele weken zo. Was aanvankelijk de gedachte dat bij het warmer worden van het weder de vangsten van de paling aanmerke lijk zouden toenemen, zo is de vorige week wel gebleken, dat deze mening niet gegrond was. Globaal waren de vangsten zeer teleurstellend te noe men. Wegens het ruwe weder kon er ook één etmaal niet worden gevist. De motorloze zeilvaartuigen hebben dan ook zeer weinig kunnen doen. Eerst wegens windstilte, later in de week wegens het ruwe weder. Deze vissers markten dan ook met vangsten tot ten hoogste 25 kg per etmaal. De week- besommingen van de motorloze zeil vaartuigen waren ten hoogste 200. Gezien er zeer weinig aanvoer was kon de prijs bevredigend worden ge noemd. Deze liep op van 0.90 tot 1,25 per pond. De motorvaartuigen hadden per etmaal vangsten tot 50 kg. Alhoewel de prijs der kuilpaling goed was, zo waren ten gevelge van de ge ringe vangsten de weekbesommingen van de motorvaartuigen van 200 tot 450 per vaartuig. Vele van de lijn- of beugaalvissers deden de vorlgo week alleen maar dagschotten, met vangsten tot 60 kg. Naar de kwaliteit der lijnaal werd deze verkocht tot 1,70 per pond. De verdiensten van de beugers varieerden van 100 tot 300 per lijnaalvisser. De visserij op snoekbaars, rode baars en voorn bleef zeer gering. Prijzen waren daarom hoog te noemen. Met de nestvisserij, ging het verleden week iets beter. De vangsten waren iets beter, terwijl de prijzen opliepen van 2,50 tot 3.09 per 37»/z kg. Noordzeevis werd de vorige Week niet aangevoerd. Bij een vergelijking van dezelfde week van het vorige jaar blijkt, dat toen 52.247 pond paling werd aange voerd, nu 36.724 pond; 4366 pond lijn- of beugaal, nu 2898 pond; 417 pond snoekbaars, thans 167 pond; 1257 pond rode baars, nu 181 pond. z Vorig jaar was de totale omzet bij een minder aantal vaartuigen 80.000, thans ongeveer 50.000. BEROEP ZONDER SUCCES Kreeg de kerkeraad van de Ger. kerk de vorige week het teleurstellend be richt van het bedanken van de Ger. Predikant van Franeker, in het laatst van de vorige week kwam ook een schrijver binnen van Ds. Cornet van Castricum dat hij voor het beroep naar Urk bedankte. Ürk blijft dus bij de Ger. kerk nog geheel herderloos. NIEUWE PENNINGMEESTER COVIJ Bij de zelfstandige afdeling Urk van de Covij werd tot penningmeester ge kozen, de schipper van de U.K. 77, de heer R. Kramer te Urk. Eerst zou deze functie zijn waar genomen door de heer T. Meun, die wegens ongesteld heid hiervoor moest bedanken. De besommingen van Dinsdag waren: trawlers VI 77 9900, 1 trawler 21100, IJM 49 11600, loggers: KW 17 1850, 76 6850. Per kg: Heilbot 2.802.15, gr. tong 2.312.25, grm. tong 1.651.51, kim. tong 1.87—1.67, kl. tong 1 1.86—1.81, kl. tong 2 1.34—1.27, tarbot 1 1.22—0.94. Per 50 kg: tarbot 2 45, tarbot 3 42, tarbot 4 46, tongschar 54, gr. schol 56, grm schol 62, kim. schol 59, kl. schol 1 41, kl. schol 2 2310, schar 8, v. haring 2110, makreel 1410, gr. schelvis 43 33. grm. schelvis 3430. kim schelvis 3526, kl. schelvis 1 3624, kl. schel vis 2 268. wijting 148, gr. gul 35 23,50. mid. gul 20.50—19, kl. gul 17—13, kl. haai 3524, ham 62, kl. wolf 3425, poontjes 108, kl. koolvis zw. 1912, Per 125 kg: gr, kabeljauw 23688, gr. koolvis zw 52—32, gr. leng 57—50, gr. wolf 7068. De totale aanvoer be droeg 3680 kisten. WOGNUM, 8 Juli 1952. 38.000 kg aardappelen, middel 9.5010.50. grof 8, drielingen 8.509.60, Rode Eerstelin gen 13.60. 91. Intussen had Kareltje van de ge legenheid gebruik SemaakL0ITaal in te orfhefvLchrikte^oude heertje met 7iin vaas tegen te houden. Maar Binn was met van plan om zijrcom^on te laten ontsnappen. Zonder de *1 ook gevallen mevrouw Babbeigraag oo maar één blik waardig te keuren sprong hij het oude heertje achtern Hier jij". ''ieP h'J- Maar Kareltje rem!» voor zijn leven. Tot zijn ongeluk ech. ter kreeg Billie zijn lange baard te pak. ken en gaf er een forse ruk aan. En tot grote verbazing en ontzetting van het stomgeslagcn publiek rukte hij het ar* me oude heertje zijn baard af! Maar pim, Pam en Pom, die evenals de an deren toeschouwers met open mond hadden toegekeken, herkenden eens. klaps het oude mannetje zonder zijn baard! „Dat is Kareltje," riep Pjm, Houdt de dief, houdt de dief!' riepen Pom en Pam en probeerden zich uit de rijen los te maken. .Advertentie. Ing Med.) (Advertentie Ing. Med.) Amerika's grootste passagiersschip, de „United States", die de blauwe wim pel op de „Queen Mary" heeft ver overd, is Dinsdagavond onder geloei van sirenes de haven van Southampton binnengevaren. Het schip werd door ongeveer 20.000 mensen op enthousias te wijze begroet. Een armade van klei ne schepen en sleepboten ging de „United States" tegemoet en vliegtui gen doken ter begroeting. De kade was met vlaggen versierd en er werden vuurpijlen afgeschoten en serpentines naar het schip geworpen. Een woordvoerder van de „United States" verklaarde, dat een poging zou worden gedaan het record op de Oost west route,, dat in 1937 door het Fran se schip „Normandie" is gevestigd, te breken. De „Normandie" deed drie da gen, 22 uur en zeven minuten over de afstand, d.w.z. met een gemiddelde snelheid van 31.20 knopen. De „United States" vertrekt Donderdag naar New York. Opnieuw heeft een aantal gevange nen op het eiland Koje in de afgelopen week gepoogd te ontsnappen. Twee Noordkoreaanse krijgsgevangenen wer den doodgeschoten, toen zij probeerden, onder een prikkeldraadversperring door te kruipen en geen gehoor gaven aan het bevel om terug te keren. Ten minste vier en twintig man zijn ont snapt, van wie achttien weer werden gepakt. De Antwerpse groothandelaar Henri de Smet is door de rechtbank te Ant werpen veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf wegens het smokkelen op grote schaal van tapijten naar Ne derland. De gesmokkelde tapijten wer den deels verkocht in een winkel die De S. te Breda had, anderdeels aan de man gebracht door handlangers die van deur tot deur trokken. De S was reeds door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 16 maanden en een boete van f 50.000, nadat hij in April 1950 in Nederland was gearres- w't December 1950 bevestigde het Hof te Den Bosch dit vonnis. FEUILLETON 65) „Hoe voelde je je toen wel, Janet?" „Ik wenste, dat ik maar dood was," antwoordde Janet eenvoudig. „Ja, 't is een ellendig gevoel, niet waar?" „U bedoelt toch niet, dat meneer Jackson óók getrouwd was, juffrouw?" „Jawel, Janet. En dan was er nóg een ander, maar vertel het niet aan Susan of wie dan ook. En ik had liever niet, dat moeder het zou horen." „O, juffrouw!" riep Janet uit. Waar na ze er vol afschuw op liet volgen: „Op mijn woord, juffrouw, mannen zijn schavuiten!" Joan ging naar de badkamer en be dacht, dat Hit commentaar wel een tikje te „algemeen" was. Niet alle mannen waren schavuiten, zoals Benny en Her- bert. Daar had je b.v. Jinks ze vroeg zich en passant af, waarom Heather zo gesteld was geweest op Barbara's goed keuring. Ja, nu herinnerde zij, Joan, zich, dat hij Barbara wel eens eigenaar dig had aangekeken. En deze had ook soms wat vreemd gedaan. Intussen, wat ging het haar. Joan, eigenlijk aan? De hoofdzaak was, dat Heather gelukkig werd. Laat in de middag kwam er een tele gram uit Amerika, terwijl Jinks op de thee was en Barbara en Joan over een bioscoopje dachten. „Dit is juist geko men," zei Janet, die Barbara de enve loppe ter hand stelde. Barbara wist niet, of ze bevoegd was, DOOR van de inhoud kennis te nemen, maar Joan hakte de knoop door, pakte haar het telegram uit de hand en voegde, onder de uitroep: „telegrammen moet je altijd openen!" de daad bij 't woord. De overigen zagen eerst verbazing, dan blijdschap op haar gezicht. Toen uitte ze een vreugdekreet. „Waarom juich je zo?" vroeg Heather. „Luister!" riep Joan met van blijd schap schitterende ogen. „Natuurlijk is het voor moeder: „Zullen Joan graag zo gauw mogelijk hier ontvangen en zo lang als ze wil laten blijven. Hank en ik zien komst verlangend tegemoet. Mildred." „Hank? Mildred? Wie zijn dat?" vroeg Jinks. „Tante Mildred en oom Hank. Lieve help, ik had er geen idee van, dat moe der me naar Amerika wilde sturen!" Joan was zo opgewonden, dat ze nau welijks kon spreken. Barbara, die haar nauwlettend gadesloeg, was blij, dat het kind zo op slag veranderd scheen. Minder dan een etmaal ge leden leek haar hart nog gebroken en nu maakte ze al plannen voor alle heerlijkheden, die ze ongetwijfeld zou beleven! „Ik geloof, dat ze een schitterend huis hebben. Oom Hank ls schatrijk. Ze wonen in Washington, Jinks, maai gaan 's winters altijd naar Florida". „Hoe lang zou je er wel blijven?' vroeg Heather. „Nu, ik denk een hele tijd". Plotse ling betrok haar gezicht. „Ja, maar dat weet ik niet zeker, want jelui huwe lijk dan?" „O", zei Jinks, „dat duurt nog wel even. Heather en ik willen wachten tot ze helemaal beter is". „Och", meende Barbara, „dat zal wel niet zo lang meer duren. Dr. Ris- ling is erg tevreden met de resultaten van de nieuwe behandeling". „Ik voor mij", sprak Heather, vlug Jinks de hand reikend, „zou niet wil len beweren, dat het dr. Risline's werk is!" „Weet je wat?" hernam Joan. „Als jelui plotseling besluiten te trouwen, kan ik nog altijd de Atlantische Oceaan komen overvliegen". „Dat zou ik wel eens willen zien", grinnikte Jinks. „O, ik zou het fijn vinden!" Joan sprong op van geestdrift. „Kom, Bar bara. zullen we nu naar de bioscoop gaan?" Barbara vond het een goed idee. Ik zal mijn mantel aantrekken", zei 'ze: „Als moeder soms opbelt. Heather zeg haar dan alsjeblieft, dat ik hoop' goed gehandeld te hebben met hei telegram te openen. Zul je haar ook het grote nieuws mededelen?" „Dat weet ik nog niet. Eigenlijk zou ik het liever vertellen als ze weer hier is. Door de telefoon klinkt het zo koud en dof. Ik zal maar eens zien, wat ze zegt. Wanneer vader en zij gauw terugkomen, wacht ik maar". „Als ze je stem hoort, zal ze ook aan de telefoon wel begrijpen, dat er iets is gebeurd", zei Joan glimlachend „Er zit een klank in, die ik bepaalr ziekelijk vind!" Heather wierp met een kussen naai zuslief, die het handig ontweek. Toen Joan even latei gearmd met Barbara op straat liep. gaf ze nog eens uiting aan haar vreugde. „Maar", vroeg ze nadenkend „je houdt me toch niet voor harteloos, omdat ik zo gauw veranderd ben?" „Welneen", antwoordde Barbara H Jü. 4 uit' dat 2e ^on8 en voor in drukken vatbaar bent". -•Nii, als je het zó opvat". Bij terugkeer uit de bioscoop hoor den ze. dat mevrouw Melrose weer had opgebeld. De kolonel voelde zich beter en de specialist had een veel minder ongunstig rapport ove? hlm Mefrustend^rrSt W8S fnel weer de oude Z™™ Z°U h'j zeï^Heather" drie m°reen thuis" vertrokken" vroegtreln vanmorgen „Nu, nu", riep Joan uit. ,Dat is heel wat voor zijn doen. Bryan schiint leven te beteren". scnijnt zyn langs tellend. n°dig?" Vr0eg Jtnks vinden' vT wèl6" SrhuSchenc" niet zozeer want hf hadb?i hm°Cder tijd een wit voetje.^ Panni daehV a'" anders over LaPP'e dacht er in werken toonde"! nooit lua' an'derd"? me^te^He^tt1 °PZ'Cht ver' baantje in Zu d-Afrik^ kon T "Da' ders wel eens tegenvallen"" hem 8n" 'o ver van huis gaat"1d' d8t lnMn' "ond'HeMhef8 &I' V,er8nderd" •ok niet meer "over zijn vel» *«d netjes". ve*e vriendin -Misschien heeft h« er geen meer". Wordt vervolgd) De „Aspheron", het voor de Sowjet- unie in Denemarken gebouwde tank schip, is gistermiddag uit Kopenhagen vertrokken met bestemming Odessa. Zoals gemeld, hadden de Verenigde Staten tegen aflevering van het schip geprotesteerd, omdat levering van strategisch belangrijke goederen naar landen achter het „ijzeren gordijn" in strijd is met de Amerikaanse politiek. De Deense regering had echter uitge maakt, dat het tankschip afgeleverd diende te worden, omdat het volgens een reeds in 1948 gesloten overeen komst wordt geleverd. Geen boos opzei verondersteld Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebbefi gisteren verklaard, dat zij „geen bepaald boosaardig motief" aanwezig achten voor de Sowjet-weigering om de verpachting van het gebouw der Amerikaanse ambassade te Moskou te verlengen. De V.S. zouden geen offi ciële verklaring afleggen, voordat be kend werd welk nieuw gebouw zou worden aangeboden. De ambtenaren zeiden, dat de Sow- jet-Unie het gebouw inderdaad nodig kan hebben, maar zij waren van me ning. dat de maatregel ten dele bedoeld is om de Amerikaanse diplomaten dwars te zitten. DONDERDAG 10 Juli 1952. HILVERSUM I, 403 ra. 7.— AVRO. 7 50 VPRO. 8.-24.— AVRO. AVRO: 7.— Nieuws. 7.15 Gramofooii- muzlek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.— Nieuws. 8.15 Gramofoonmuzlek. 8.45 Idem. 9.— Morgenwijding. 9.15 Gramo foonmuzlek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.35 „Ik weet. ik weot wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.— Opening der Nationale Oranjeviering 'e Breda. 12.— Orgel en accordeon. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gramofoonmu ziek. 13.— Nieuws. 13.15 Mededelingen en gramofoonmuziek. 13.30 Lichte mu ziek. 14.„De Jonge Jaren van Thom Brown", hoorspel. 15.— Voor de zieken. 16— Dameskoor en solisten. 16.35 Or kestconcert. 17— Voor de jeugd. 17.30 Militair vraaggesprek. 17.40 Gramofoon muziek. 17.45 Regeringsuitzending: Mevr. A. van BeestCocural: „De verenigingen van hulsvrouwen In Indonesia". 18— N'euws. 18.15 De Ronde van Frankrijk. 18.20 Lichte muziek. 18.55 Surinaamse volksmuziek. 19.10 Gesproken brief uit Londen. 19.15 Lichte muziek. 19.45 Gra mofoonmuziek. 20— Nieuws. 2005 Radto- Phllharmonisch orkest en soliste. 21.10 „Alles draait om Eva", hoorspel. 22.25 Dansmuziek. 23.— Nieuws 23.15 Sport- actualiteiten. 23.30-24— Gramofoon muziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.- KRO. 10— NCRV. 11.— KRO. 14—24— NCRV. KRO: 7— Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gramofoonmuziek 7.45 Morgengebed en Liturgische Kalender. Nieuws en weerberichten. 8.15 Gra mofoonmuziek. 9— Voor de hulsvrouw. 9-40 Gramofoonmuziek. NCRV: Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.— Voor de zieken. 11.45 Gramo foonmuziek. 11.50 „Als de ziele luistert', causerie. 12.— Angelus. 12.03 Lunchcon cert. (12.30-12.33 Land- en tuinbouw mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 1 «w Neuw» en Katholiek nieuws. 13.20 Me- tropole-orkest en solist NCRV: >4" Promenade Orkest en solist. 14 15 Voor vrouw. 15.15 „De Wolfsbruid". hoor- spel. 16— Bijbellezing. 16.30 Strljkkwar- '7— Voor de Jeugd. 17.30 planoduo. '7.50 Gramofoonmuziek. 18— Nieuw». 10.15 Mannenkoor. 18.40 „Op de Stel- ng 18.50 Gramofoonmuziek. 19-05 „Le* t—n!yagen van alerlet aard en een P»>' "oraal antwoord" 19.20 Bar,ton en 'rgel. 19.40 Radiokrant. 20.- Nieuws f j 2010 Amusementsmuziek _ln de pauze: Om 20.30: Reportage.) -ramofoonmuzlek. dn de pauze: Om ul WeEPcnnest" 21.55 Buitenland» ovanlcht. 22.15 Twee plano's. Avondoverdenking 23— Nieuws ff S.O.S.-berichten. 23 15—24 Radio P611* harmonisch Orkest.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4