AVRO-bestuur legt kaarten op tafel jtraightfut Peloton liet Decaux en Corrieri rustig grote voorsprong nemen Grote Prijs van Amsterdam voor wereldkampioen Harris 85c per 20 Nederlands schi met het Noorse p in aanvaring s.s. „Ragenaes" Beleidsfouten van directeur maakten samenwerking onmogelijk Tactische zet van Binda wipte Franse ploeg van eerste plaats KoAt BziteJk Olympisch nieuws NA HET HEENGAAN VAN WILLEM VOGT Controverse bestond a kwart eeuw een De „Piet Hein" op weg naar Helsinki Jan Pronk won in drie manches van Schulte INTRODUCEERT NU OOK IN NEDERLAND HAAR TOPPRESTATIE VIJFTIENDE ETAPPE HAD MONOTOON VERLOOP Geen slachtoffers, wel materiële schade Faanhof werd vierde Vijf van zes arrestanten op vrije voeten VRIJDAG 11 Jl'U 1952 onze radiomedewerker) pen heeft en «lic hebben geleid tot de ontslagaanvrage van de heer Vogt. Dat dit bestuur thans is overgegaan tot opening van zaken, voorzover het dit uiteraard niet het oog op bet belang van de AVRO kon doen, is op zichzelf een gelukkige omstandigheid. Had het evenwel in het jongste verleden wat minder de stil zwijgendheid betracht er zouden ongetwijfeld minder geruehten, halve waar heden en hele onwaarheden publick zijn gemaakt. I Wij hebben er kort geleden onze i verwondering over uitgesproken, dat de heer Vogt in zijn bedrijf naast zich een commissie van onderzoek en een college van gedelegeerden tolereerde. Ons is te verstaan gegeven, dat hij met alle besluiten op de hoogte was. De vraag is gesteld of het heengaan van de heer Vogt niet eleganter had kunnen geschieden. Waarom kreeg vogt niet de gelegenheid zijn beleid op de algemene vergadering in Maas tricht te verdedigen? Waarom dat plotselinge terugtrekken van een strijd bare figuur? Dat terugvallen in de on bekende massa? Het bestuur is van oordeel, dat de heer Vogt zwijgt, om dat hij vreest, dat het bestuur genoopt zou zijn zijn kennis geheel publiek te maken. Vandaar dit afscheid met stille trom. Overigens was de toestand al vóór de Amerikaanse reis van de heer Vogt dermate opgeklaard, dat Vogt directeur had kunnen blijven. Men was min of meer overeengekomen, samen door te gaan in het belang van de algemene zaak. De ontslagaanvrage kwam als een donderslag bij heldere hemel. Ook thans nog is de waardering onver flauwd en het bestuur verheugt zich er over. dat de heer Vogt zich van alle protestacties verre houdt. iIET werd een zeer diepgaande confe- n rentie, welke zich vooral hierdoor kenmerkte, dat de journalisten geko men waren om het naadje van de kous te weten te komen. Was het immers niet zo, dat de bezwaren tegen de situatie in het omroepbedrijf en tegen de samenstelling van het programma misschien ernstig waren, doch naar aller mening niet het ontslag van een man, wiens verdiensten voor de radio- omroep in ons land onschatbaar blij ven. tot gevolg konden hebben? Het dagelijks bestuur van de AVRO heeft, met het zwaartepunt te leggen op de kwaliteit van het programma, ge probeerd de deur te sluiten voor de be leidsfouten, die gemaakt zijn en die het vertrouwen, dat moest bestaan tussen bestuur van de vereniging en directeur van het omroepbedrijf, ondermijnden. Over dat programma is wel gesproken de heer de Clercq kwalificeerde het zelfs als „slecht" maar wii konden ons niet aan de indruk onttrekken, dat de programmakwesties bewust te zwaar werden aangezet, teneinde de aandacht van andere zaken af te leiden. M controverse tussen bestuur en di- D recteur dateert niet van vandaag of gisteren. De voorzitter memoreerde dat de heer Vogt al viif en twintig jaar geleden geen belangstelling toonde voor de vereniging. Dit gebrek aan organi satorisch inzicht is zich op de duur gaan wreken. De AVRO telt thans wel 288.000 leden, maar naar het oordeel van het bestuur zou dit aantal veel groter kunnen zijn, indien de directeur zijn taak maar geheel had willen ver staan. Maar, zo zeide de heer de Clercq. er zijn dingen gebeurd, die ik niet graag publiek zou maken. Niettemin heeft hij op aandringen van de aanwezige persmensen een tipje van de sluier opgelicht. Genoeg, ook naar ons oordeel, om ons te doen be grijpen, dat de bom vroeg of laat moest barsten. Deze dingen waren in 1949 nog niet bekend. Of men wilde ze niet ge loven. Indien het bestuur toen alles had geweten, dan was de heer Vogt in dat jaar toen hij eveneens ontslag vroeg al heengegaan. Wii moeten toegeven, dat het in ieder bedriif zo is. dat er een redelijke mo- geliikheid van goede samenwerking moet bestaan tuisen topleiding en col lege van commissarissen. Wij geloven thans wel. dat enkele daden van de heer Vogt deze kans tot nul terug brachten. Het doet er weinig toe om die beleidsfouten nader aan te duiden. Wij zouden, indien wij zulks wel deden, mensen treffen, die toch al ontslagen of geschorst zijn. De heer Vogt heeft deze mensen willen sauveren, terwijl hij hun fouten zeer goed kende. WIJ hebben na deze uitvoerige en openhartige bespreking de stellige overtuiging, en wij waren van me ning. dat het tegenovergestelde het geval was dat het bestuur niet an ders heeft kunnen handelen dan het deed. Even eerlijk als wij dit zeggen, even ronduit durven wij zeggen, dat wij minder gerust zijn over de toekomstige kwaliteit van het programma. De heer de Clercq heeft wel categorisch ver zekerd. dat het culturele peil van de programma's bij de gedelegeerden in veilige handen is, maar wij wagen het te betwijfelen of zij bij alle goede wil1 wel bij machte zijn dit programma te verbeteren. Wat er tot nu toe tot stand is gekomen is niet veel. Voor het ko mende seizoen zijn de plannen nog niet uitgewerkt. Maar onze ernstige vrees gaat naar een popularisering, die naar onze mening in het verschiet ligt. Dat is nu juist de kant, die maat schappelijk bezien van het hoogste gewicht is. Uit eerbied voor de werk zaamheid van de heer Vogt wil het bestuur niet spoedig tot benoemirtg van een nieuwe directeur overgaan. Dat is enerzijds lofwaardig. Van de andere kant vraagt het omroepbedrijf om de vaste hand van een 'man, die naast ken nis van zaken de durf heeft om heilige huisjes in te trappen en zijn inspire rende geest op zijn medewerkers kan overbrengen. Eerst dan zal de rust terugkeren, die vereist is voor het uitvoeren van de taak, waarvoor een machtig lichaam als de AVRO is gesteld. Moge die keus tenslotte een gelukkige zijn. Want de erfenis is er een van goud. Prins en twee prinsessen volgen per vliegtuig Het koninklijk jacht „Piet Hein" is gisteren uit Amsterdam vertrokken met bestemming Helsinki. De tocht zal ongeveer tien dagen duren. Er wordt alleen overdag gevaren. Het jacht zal in Finland als tijdelijke woonplaats die nen voor Prins Bernhard en zijn oud ste twee dochters, die zich kort voor de aanvang der Olympische spelen per vliegtuig naar Helsinki zullen begeven. Al 343.112 kaarten verkocht Het kaartenbureau voor de Olympi sche Spelen heeft reeds 343.112 toe gangsbewijzen verkocht, waarvan meer dan de helft in Zweden. Dat wil echter nog niet zeggen, dat er ook zoveel bui tenlanders komen. Vele Finnen name lijk, die in eigen land geen kans zien aan kaarten te komen, hebben door be middeling van buitenlandse relaties hun toegangsbewijzen bemachtigd. Wereldkampioen Harris heeft even als in 1950 de Grote Prijs van Amster dam voor sprinters gewonnen. Bijna had hij zijn eerste plaats met Arie van Vliet moeten delen, toen hij in zijn laat ste rit tegen Bellenger voor de mara thon tribune door de Fransman werd verrast. Deze kwam twee lengten voor te liggen maar moest in de laatste me ters voor de machtige spurt van Harris het hoofd buigen. Met Derksen had Harris niet veel moeite gehad. Van Vliet liet zich hij het ingaan van de laatste 200 m. door de Engelsman om hoog drukken en was toen een geslagen man. Om de tweede plaats streden Van Vliet en Derksen in de laatste rit ,die tevens een revanche was voor de Ne- ARDATH TOBACCO CO. LTD. "Tha Virginia Specialist! since 1890 VIRGINIA TEGEN DE POPULAIRE PRIJS VAN TABAK: „Top grade Virjjinia leaf" door eigen experts op de tabaks* velden geselecteerd. VERPAKKING: Schuifdoosjes ven voornaam cachet. Sigaretten *gn. "twin foil packed", dus bescherming tweede 10 sigaretten terwijl U van de eerste 10 geniet. per FABRICAGE» Jn de Ardath modef- fabriek onder voort durende controle van Ardath's eigen fa- briekslaboratorium. Overtuig Uzelf van de unieke eigenscheppen ven deze super Virginia-sigeret. t Advertentie 'no Med.T (Advertentie, Ing. Med.) Gistermorgen vroeg is het Neder landse motorschip „Prins Alexander" bij de Goodwin Sands in de dichte mist in aanvaring gekomen met het Noorse, '00 ton metende „N. O. Ragenaes". De twaalf passagiers en de hemanning van het Nederlandse schip, dat 2.322 ton Meet, bleven ongedeerd. Vier vrouwe lijke passagiers klaagden echter over geschokte zenuwen. De passagiers waren aanvankelijk aan boord van het Noorse schip ge bracht, doch zij werden later aan boord van de reddingboot van Dover ge bracht. De reddingboot heeft zich op radarpeiling door de mist naar de nE VIJFTIENDE ETAPPE van de Tour de Francc is er een geweest waarover de wielerfans spoedig uitgesproken zullen raken. Twee renners, de Parüzenaar Decaux en de Italiaan Corrieri, verlieten direct na het vallen van de rode vlag liet peloton en geen der renners heeft deze stoutmoedigen terug gezien, voordat zij de finishlijn te Perpignan hadden gepasseerd. Meer dan een half uur heeft dit tweetal voorgelegen. Op ploegleider Binda maakte dat totaal geen indruk. De caux had wat hem betreft ook nog een uur uit mogen lopen, want deze Frans man stond minstens twee uur achter in het algemeen klassement op de onvol prezen Coppi, wiens gele trui door deze Tour-pion niet kon worden bedreigd. De overwinning van Decaux had niets groots. Natuurlijk kunnen wij bewondering hebben voor zijn krachttoer, maar men dient echter te bedenken dal de vluchte lingen het grootste deel van de wedstrijd met een stevige wind in de rug hebben afgelegd en dat de Italianen in het peloton met man en macht het tempo hebben gedrukt. Bovendien heeft Decaux het geluk gehad dat Corrieri met de finish in zicht door het pechduiveltje werd achtervolgd, zodat hij niet voor deze etappe zege heeft behoeven te sprinten. Intussen zien wij ook weer een Ne derlander op een eervolle plaats in het etappe klassement. Henk Faanhof heeft deze vlakke etappe aangegrepen om zijn naam weer eens te laten noemen. De sympathieke Amsterdammer won met groot machtsvertoon de sprint van een groot peloton waarmede hij op de vierde plaats beslag legde. Wim van Est werd veertiende voor een grote groep waarin zich de andere Nederlan ders bevonden, behalve Henk van Breenen. „Tarzan" heeft het de laatste dagen zeer moeilijk en kwam als tach tigste binnen. Corrieri was eerst na de ontsnapping (van Decaux als waarnemer meegegaan plaats van de aanvaring gespoed. De „Prins Alexander", die zwaar slagzij aan bakboord maakte, werd eerst door het Noorse schip, dat geen noemens waardige averij opliep, op sleeptouw genomen. Later hebben twee sleepbo ten de „Prins Alexander" de haven van Dover binengebracht. Het Neder landse schip vertoonde een flinke scheur in de romp. Het Noorse schip kon zijn reis voortzetten. en beperkte er zich toe het wiel van Decaux te houden. Maar toen de voor sprong meer ctan drie minuten bedroeg kreeg hij een seintje van zijn ploeglei der Binda, die inzag dat hij de Franse nationale ploeg een hak kon zetten, en van dat moment af verrichtte Corrieri zijn deel in het werk naar behoren. Geholpen door een straffe mistral sto ven beide mannen voort over de vlak ke wegen, elkaar regelmatig aflossend en broederlijk rantsoenen en dranken delend. De verstandhouding was zo goed dat Decaux twee maal wachtte toen zijn metgezel af moest stappen om een band op te pompen, een aardig staaltje van sportiviteit want Corrieri is een uitmuntend sprinter en zou zeker te Perpignan als eerste over de streep zijn gegaan als het daar op een serieus duel was aangekomen. Decaux wilde echter de kameraad schap toch ook weer niet te ver drij ven en toen Corrieri ongeveer 26 kilo meter voor de finish andermaal last met een band kreeg, wat hem voor Perpignan nog een vierde keer zou overkomen, ging de Piccardier alleen door, de verdiende zege tegemoet. Even voor Cabanes de Fitou.' kwam de bandenpech van Corrieri. Met een vrijwel zekere zege in het vooruitzicht stormde Decaux, die een groot verzet gebruikte, alleen verder. Hij werd dan ook niet meer achterhaald door de Italiaan en reed na een prachtige duo- rit van 230 kilometer, gevolgd door een solo-ren van 26 kilometer, triom fantelijk als eerste over de eindstreep op de boulevard Jean Bourrat. Corrieri volgde op ruim acht minuten, hij had nog een tweede keer moeten afstappen wegens een lek bandje. Derde werd Kebaili die er na herhaald vergeefs pogen toch nog in geslaagd was uit De moord ie Haarlem Van de zes personen, die gearresteerd waren na de moord op de Haarlemse scheepsbouwer j. Dikmans bevindt zich thans alleen nog de 24-jarige slagers knecht H. S. in arrest. Op last van de officier van justitie zijn namelijk thans ook de echtgenote en de zoon van de ^ermoorde op vrije voeten gesteld, na- nat Maandag reeds twee dochters en f®n schoonzoon-in-spe waren vrijge-' laten. Te Scheveningen is het lijkje aan gespoeld van de 9-jarige C. van der K Jj't Scheveningen. Het jongetje is Zon- ,afi bij het zwemmen in zee verdron ken. TWEE communisten, die zich als 1 electriciens hadden verkleed, heb ben zich dezer dagen toegang weten te verschaffen tot de bibliotheek van de Amerikaanse ambassade te Londen. Op het balcon van de eerste verdie ping van dit nette gebouw hadden de twee heren een spandoek opgehangen met de woorden: „Ridgway. ga naar huis!" De opmerkelijke slagzin wap perde al een half uur op het zachte zomerwindje, toen de twee knapen werden aangehouden. Op verzoek van de ambassade, waar men de humor van het geval inzag, werden ze vrijgelaten. Bij Revva in Centraal India is een groene diamant van 229 karaat gevon den. Je hebt tegenwoordig ook al draagbare televisiecamera's, die ze de aardige naam van „Walkie-talkie-loo- kie" hebben gegeven. De toestellen zijn geprobeerd op de Republikeinse par- tijconventio te Chicat'o Ze schiinon ook bij ongunstig licht le kunnen werken. Wat dat betreft: duister was het wel op de partijconventie. In dil zomerseizoen heeft de vrouw weer eens het laatste woord. In Ostende wordt namelijk van 12 Juli tot 31 Augustus een tentoonstelling gehou den die de naam van „De vrouw in de Kunst" draagt. Men zal er schilde rijen. beeldhouwwerken en tekeningen uit alle delen van de wereld kunnen zien. Wat Theodoor betreft, zou een tentoonstelling: „De kunst om met vrouwen om te gaan" heel wat meer waarde hebben, in Birmingham heeft een dame echtscheiding aangevraagd omdat haar man zeventien katten in Hé, zijn ze uitgeVogten huis had. Nu wil het geval, dat de da me in kwestie voor haar huwelijk dol op katten was. Thuis hadden ze er vier en twintig. Prins Carnaval Nik de Eerste van Heerlen, is in de goede stad Aken tot honderd mark boete ver oordeeld. Hij had in zijn auto 21 pond koffie over de grens gesmokkeld. Als verzachtende omstandigheid werd de prinselijke verdachte -aangerekend, dat hij zijn dank wilde betonen voor de goede ontvangst te Aken tijdens de carnavalstijd. Een onbekende heeft bij de rennen op Ascot (in Engeland) op een inzet van vijf shilling een be drag van 4.307 Pond Sterling gewon nen en zijn geld niet afgehaald. De Hamburgse meneer Spelthahn heeft het wereldrecord vasten van de Italiaan Luigi Sarto, met óén dag geslagen. Spelthahn heeft zestig dagen zonder eten in een glazen kist doorgebracht. Een 32-jarige Zwitserse journalist, die zich de opvolger noemt van Garry Da- vis, de Amerikaanse Wereldburger nummer één, wil te Babelsberg op de grens van de Sowjetzone zijn tent op slaan en bij Stalin protesteren, indien de Russen hem iets in de weg (of in de tent) leggen. De journalist geloof» echter, dat de Russen hem op grond van zijn naam niet uit Babelsberg kun nen verdrijven. Deze collega heet na melijk Babel. het peloton weg te springen en 18% minuut na de winnaar arriveerde. Alhoewel de rit dus een zeer mono toon verloop had is er toch wel een tactische strijd geleverd, en wel tus sen de Italiaanse ploegleider Binda die zijn mannen goed in de hand heeft, en de chef van de Franse equipe Marcel Bidot die zich de handen wrong van wanhoop omdat de Tricolores in weer wil van al zijn aanmaningen en be zweringen weigerden de achtervolging in te zetten. Binda mikte op de eerste plaats in het ploegenklassement, en het was in zijn belang dat Decaux en Corrieri met een grote voorsprong te Perpignan zouden arriveren. Vandaar dat de Italianen in het peloton alleen maar het tempo drukten. Ook Coppi die herhaaldelijk glimlachend aan de kop reed. Marcel Bidot .begreep dat natuurlijk even goed arts ieder ander, maar als gezegd had hij geen macht over zijn ploeg en hij leed de nederlaag in dit tactische duel. De squadra staat weer bovenaan, met acht minuten voor- voorsprong, In de individuele rangschikking kwam vrijwel geen verandering. Ook de Nederlanders handhaafden zich in deze etappe, behalve Van Breenen die zeven minuten later dan het peloton aankwam waardoor hij in het alge meen klassement drie plaatsen ver loor. Vandaag gaat het naar Toulouse, en dan zullen de renners een dag kunnen rusten om zich voor te bereiden op de eerste Pyreneeën-etappe, die Zondag wordt gereden. Het klassement voor de I5e etappe Avignon-Perpignan (255 km) luidt: 1 Decaux (Parijs) 7.06.16 (bonificatie inbegrepen). 2 Corrieri (It.) 7.15.39 (bonificatie inbegrepen), 3 Kebaili (N- Afrika) 7.25.50. 4 Faanhof (Ned 7.31.47, 5 Perez (Sp.) 7.31.48, 6 Goedert (Lux.) 7.31.52. 7 Sabbadini (W. Z. W. Fr.) 7.31.55, 8 Marinelli (Parijt), z. t„ 9 Rolland (Fr.) z. t„ 10 Paret (N.-A.) z. t„ 11 Lapebie (W. Z. W. Fr.) z. t., 12 Baronie (It.) z. t.. 13 Telotte (Parijs) z. t„ 14 Van Est (Ned.) z. t. Een groot aantal renners werd 15/79 ex aequo geklasseerd in dezelfde tijd als Sabbadini. Hierbij waren Coppi (It.), Robic (Fr.), Bartali (It.), Leuredi (Fr.), Maeni (It.) en de Nederlanders Nolten. Wagtmans, Roks, Voorting en Dekkers. Van Breenen werd 80e in 7.38.57 en Rotta Z. O.-Fr.) 81e in 7.42.07. Algemeen klassement luidt: 1 Coppi (It.) 98.51.17. 2 Ockers (B.) 99.16.44. 3 Bartali (It.) 99.17.33, 4 Close (B.) 99.17.39, 5 Dotto (Fr:) 99.18.54, dcrlanilse kampioenschappen waarbij de titel aan Derksen kwam. Nu won Van Vliet met groot machtsvertoon van kop. Derksen kwam büna een lengte tekort. De eerste rit van de stayers over 20 km werd na drie spannende duels tus sen Schulte en Pronk door de Bosse- naar gewonnen In de laatste kilometer snoepte de Duitser Schorn nog bijna Pronk de tweede plaats af. Wereld kampioen Pronk won de tweede rit over 30 km nadat hij op de helft van de wedstrijd de leiding van Schorn had overgenomen. Deze twee vergast ten de toeschouwers enige malen op rondenlange strijd zoals men de laatsta tijd niet vaak meer in het stadion heeft gezien. Schulte eindigde als tweede, nadat hij de eerste 20 km in de achter hoede had gereden. Ook in de derde en laatste rit over 30 km werd voortdurend strijd ge leverd om de leidersplaats, waarbij ditmaal niet alleen Schorn, Pronk en Schulte, maar ook de Belg Verschue- ren zich deed gelden. Na een heet duel in de laatste drie ronden ging Schorn als eerste over de eindstreep Pronk had echter aan zijn tweede plaats genoeg om in het totaal klasse ment als eerste te eindigen. De Zaan- kanter Bakker heeft geen kans gezien om zich in de strijd om de eerste plaat sen te mengen. De uitslagen luiden: Eerste manche (20 km): 1 Schulte (Ned.) achter De Graaf 16.12.6; 2 Pronk (Ned.) achter Wiersma op 20 m; S Schorn (Dld.) achter Merkens op 21 m: 4 Bakker (Ned.) achter Van den Bosch op 35 m; 5 Verschueren (Belgie) ach ter Ville op 120 m; 6 Stakenburg (Ned.) achter Kaeser op 710 m. Tweede manche (30 km): 1 Pronk 23.59; 2 Schulte op 20 m; 3 Schorn op 250 m; 4 Verschueren op 280 m; 5 Bak ker op 490 m; 6 Stakenburg op 970 m. Derde manche (30 km): 1 Schorn 24.14; 2 Pronk op 5 m; 3 Verschueren op 40 m; 4 Schulte op 65 m; 5 Staken burg op 140 m; 6 Bakker op 490 m. Totaal uitslag: 1 Pronk 5 pnt; 2 en S Schulte en Schorn elk 7 pnt; 4 Ver schueren 12 pnt; 5 Bakker 15 pnt; 6 Stakenburg 17 pnt. In het Nederlandse flat in het Olym pisch dorp te Kapyla is men than: druk bezig met de laatste toebereidse len voor de ontvangst van onze ploe gen. Er wordt gewerkt in koortsachtige haast, net als overal elders in het dor; waar enorme bulldozers van de morgei tot de avond in actie zijn en arbeider, met ontblote bovenlichamen zwoeger in de overstelpende hitte. Het dorp is gebouwd in de trant van een moderne tuinstad en de huizen, omringd dooi tuinen, zien er aantrekkelijk uit me' hun grote vensters en kleine, in friss, kleuren geschilderde veranda's. Na af loop van de spelen zullen er Finse ge zinnen intrekken, want de woningnood is in Helsinki al even nijpend als over al op de wereld. De voorhoede van de Russische Olympische ploeg, bestaande uit 35 rui ters met 8 stalknechten, 20 schutter en 56 roeiers en officials is te Helsinki gearriveerd en heeft haar intrek geno men in het kamp te Otaniemi dat zp met de ploegen van Tsjecho-Slowakijé. Roemenië, Polen, Hongarije en Bul garije zal delen. In totaal hebben deze ploegen neger huizen tot haar beschikking. Vlak bij het Russische huis bevindt zich hei enige overdekte Athletiekstadion in Finland, en in de onmiddellijke nabij heid ligt een voetbalveld met een sin- telbaan. In het stadion van Helsinki, waar een tropische hitte heerste en de werklie den elkaar met brandslangen bespoten om fit te blijven, heeft de heer Erik von Frenckell, voorzitter van het orga nisatie-comité. de klassieke verklaring afgelegd waarbij een Olympische gods vrede wordt afgekondigd voor de duur van de spelen. 6 Magni (It) 99.19.01, 7 Ruiz (Sp) 99.19.39. 8 Robic (Fr.) 99.19.51. 9 Carrea (It.) 99.28.13, 10 Molineris (Z, O. Fr.) 99.31,45. 11 De Hertog (B.) 99.32.21, 12 Weilenmarin (Zwit.) 99.33.61, 13 Ge- labert (Sp.) 99.37.45, 14 Geminiani (Fr.) 99.43.19. 15 Van Ende (B.) 100.00.01, 18 Wagtmans (Ned.) 100.09.54, 19 Van Est (Ned.) 100.11.08. 20 Nolten (Ned.) 100.14.16, 22 Voorting (Ned.) 100.18.28. 28 Roks (Ned.) 100.37.41. Dekkers staat thans G9o met een to- taaltijd van 101.50.09. Van Breenen met 101.53.33 en Faanhof 77e met 102.22.08. Ploegenklassement. 1 Italië 296.37.53, 2 Frankrijk 296.46.06, 3 Belgie 297.31.07, 4 Spanje 298.46.42, 5 Nederland 298.54.35, 6 Zuid Oost Frankrijk 299.18.56, 7 West Zuid West Frankrijk 300.41.14, 8 Noord Oost Cen traal Frankrijk 300.57.12, 9 Zwitserland 301.16.16. 10 Parijs 301.54.29, 11 Noord Afrika 302.18.50. Met een rustdag in het vooruitzicht moet het peloton zich veel moeite geven om de vinnige Robic bij te houden. De Breton sch"en hoe genaamd geen last te hebben van de sterke wind die men in Zuid- Frankrijk de „Mistral" noemt.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3