Mockridge zorgt voor een tweede sensatie Parade rokengratis sparen OLYMPISCHE FLITSEN XVt OLYMPISCHE SPELEN 1952 - HELSINKI Olympische goderi komen naar Amsterdam ®Le v-eAclw-enen. Bzddj&ó Australiër komt niet in de wielersprint Negentien équipes kruisten de degens van 91 Olympiade foto's! Fanny blijft tot het einde Hijzelendoorn misschien in achtervolgingsploeg DE, leden van de Nederlandse ploeg, die een fraaie box in het wieier- stadion tot hun beschikking kregen, denken zeer verschillend over de baan. De een vindt de bochten moeilijk, een ander acht het oppervlak te zwaar en nummer drie is van oordeel dat de rechte einden wel wat kort zijn. Hoe het zij, vast staat dat de baan zich voor de sprint voortreffelijk leemt. De lei der van de Nederlandse équipe, de heer M. Koot, heeft besloten dat Hij zelendoorn, als hij onverhoopt niet tot de halve eindstrijden weet door te dringen, in de achtervolgingsploeg wordt opgenomen, inplaats van Plantaz. moment gepasseerd De eerste kleiduif is geschoten Ere-metaal voor officials Grote belangstelling voor gymnaestrada-Rotterdam De Rus Udodov bantam- kampioen met 315 kg. Jules Rimei sfelf zich wederom candidaat Geslaagd dank HILVERSUM Zweden vermeed conflict Sergeant mocht niet deelnemen Het basketballtournooi PATRICIA WENTWORTH Het Radioprogramma ■a (Speciale berichtgeving) Australiër Mockridge slécht Jm" en.ke^e.welferl geleden was de naam van de wielersport bekend, Na wonnen en een 'dagZTookd?eT voor amateurs had ge, naar bij de amateurs mocht dee^eZe^i waTer'V"0'1' ,wa,araan hij a,ls wi1!' wielerïvereld en vooral bij de heren die mimmri schok gegaan door da de prijzen onder elkaar verdelen Mockrida^had f7 gezelhg onderonsje cracks als Harris, Van Vliet DerkZn bestaan, om als amateur, plan, te verslaan. e een aantal sprinters van het tweede *JU was deze Australiër niet van plan geweest naar Helsinki te gaan. Het Olympisch comité van zijn land wilde van hem een verklaring hebben, waar in hij beloofde nog twee jaar als amateur te blijven rijden. Mockridge wilde wel naar Helsinki, maar hij dacht er niet over een dergelijke ver klaring te tekenen. In Australië ging men de hoofden bij elkaar steken en men kwam tot de conclusie dat het toch wel prettig zou zijn als de gou den medaille voor de sprint door deze nieuwe ster zou worden gewonnen. Het Olympisch comité deed water in de wijn: Mockridge behoefde geen verklaring te tekenen als hij maar naar Helsinki wilde gaan om de gou den medaille even op te halen. „Goed", zei Mockridge en de zaak was ge regeld. Nog een schok TE Helsinki is echter weer een schok door de wielerregionen gegaan. De naam van Mockridge komt namelijk niet voor op de deelnemerslijst voor de sprinters. Wel start hij in de tijd- race over één kilometer en in de ach tervolging voor ploegen. Voor de sprint is overigens voldoende belang stelling. Van de talrijke inschrijvingen zijn die van de Italianen Sacchi en Maspez, van wie wij meenden dat zij reeds lang tot het professionalisme waren overgegaan, wel de bekendste. Naast enkele bekende Franse en Bel gische namen en die van de Nederlan der Hijzelendoorn, vonden wij een lange serie namen van renners van wie men vrijwel niets weet, zodat ver rassingen zeer wel mogelijk zijn. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 25 JULI Het Olym pisch schermtournooi werd vandaag voortgezet met de équipewedstrijden degen voor heren. Aanvankelijk had den hiervoor twintig épuipes. ingeschre ven, doch op het laatste moment had Argentinië zich teruggetrokken. In de eerste ronde werden Polen, Bra zilië, Australië, Venezuela, Portugal, Egypte en Rusland uitgeschakeld. De Russen hadden wel bijzonder veel pech. Zij schenen bij de stand 51 regelrecht op een overwinning af te gaan, doch de Amerikanen wonnen daarna zes partijen achter elkaar. Weliswaar eindigde dit duel nog in een draw. maar de Russen hadden meer treffers geïncasseerd, zodat de Amerikanen tot winnaars werden uit geroepen. In de tweede ronde was het echter ook met Amerika gebeurd. Tezamen met Groot Brittannie, Belgie, Noorwe gen, Frankrijk en Finland, verdween deze équipe van het strijdtoneel. In de poules van de halve finale gaan Zweden, Denemarken Italië, Zwitserland, Luxemburg en Hongarije de degens kruisen. Moderne vijtkamp Szondi op het laatste Hall Olympisch kampioen (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 25 Juli. De Hongaar Szondi, die steeds aan de top van het algemeen klassement voor de moderne vijfkamp was te vinden, is niet sterk genoeg gebleken om zich bij het laat ste onderdeel, de veldloop over vier kilometer, te handhaven. Hij zakte a! naar de derde plaats en moest het Olympisch goud aan de Zweed Hall en het zilver aan zijn landgenoot Be- nedek laten. De uitslag van de veldloop luidt: 1. McArthur (V.S.) 14.20.4; 2. Bene- dek (Hongarije) 14.40.9; 3. Percy (Gr. Br.) 14.41.9; 4. Manncnen (Finland) 14.44.7; 5. Vilkko (Finland) 14.45.9; 6. Minder (Zwitserland) 15.04.1. De eindstanden luiden: Individueel: 1. en Olympisch kam pioen: Hall (Zweden) 42 punten; 2. Be- nedek (Hongarije) 39 punten; 3. Szon di (Hongarije) 41 punten; 4. Novikov (Rusland) 55 punten; 5. en 6. Manno- nen (Finland) en Denman (V.S.) elk 62 punten. iLandenklassement: 1. en Olympisch kampioen: Hongarije 166 punten; 2. Zweden 182 punten; 3. Finland 213 punten; 4. Ver. Staten 215 punten; 5. Rusland 293 punten; 6. Brazilië 313 punten. Uw doosje King's Parade of Parade-Mild heeft nu bijzondere waarde. Let op de binnenkant! Daar vindt U de foto van een Nederlandse Olympische deelnemer. In korte tijd heeft U het Olympisch album compleet. Rook nu aéker King's Parade of Parade-Mild puur Vlrgirfia „van da batara da basta" Hat Olympisch album „Htlsinkl 1952" 1.65 gesehrever» door Kick Geudeker, is varschencn an verkrijgbaar bij Uw sigaretten-winkelier. (Advertentie, ïng. Med.)' (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 25 Juli Met het water polo heeft thans ook het kleiduiven- schieten als nieuwe tak van sport zijn intrede gedaan op de Spelen in Helsin ki. Zoals gekend telde dit nummer ook een Nederlandse inschrijver, t.vv, Jurgen, die evenwel voordat de Spe len begonnen te Helsinki mededeelde, dat een beenblessure hem verhinderde uit te komen. Na de eerste dag van het duiven- schieten, toen de helft van de 200 schoten was verwerkt, hadden de Zweed Liljedal en de Noor Aasnae1 elk met 96 p. de leiding. Op de derde vierde en vijfde plaats volgden Gene- reux (Canada), Capek (Tsjechoslo- wakije) en Holmqvist (Zweden) elk niet 95 p, en in zesde en zevende po sitie Cole (Italië) en Rossini (Italië) met elk 94 p. HELSINKI, 25 JULI. De Finse regering heeft de voorzitter van het N.O.C., mr. J. Lint horst Homan onderschei den met het Olympische Kruis van Verdienste eerste klas. Dezelfde on derscheiding ontving de president van de Intern. Hockey Federatie, jhr. L. J. Quarles van Ufford. De secretaris van het N O-C., dr. J. N. van Houten werd onderscheiden met het Olympisch Kruis van Verdienste tweede klas. De „Piet Hein" is op één der mooiste pun ten van Helsinki, bij het eiland Kavyat, waar ook onze zeilers hun basis hebben, gemeerd. Om de vaste wal te bereiken, moet men ongeveer ze ven minuten met een veerbootje varen, maar aangezien Prins Bernhard een raceboot aan boord heeft, zullen hij en zijn dochters wel minder tijd nodig hebben. De Egyptische voet balploeg gaat op tournee. Op 10 Augustus speelt zij (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 25 Juli. De Interna tionale Gymnastiek Federatie zal in 1953 de jaarvergadering te Rotterdam houden. Zoals bekend wordt van io t.e.m. 19 Juli in Rotterdam de „gym- naestrada", de grootste demonstratie van verenigingsgymnastiek voor de bij de federatie aangesloten landen, in ae Maasstad gehouden. Reeds twinttg landen hebben het plan aan de „gym- naestrada" deel te nemen. Zweden zal o.m. drie groepen van 200 turners en turnsters naar Nederland zenden. tegen een officieus Ne derlands elftal in Amster dam, op 7 Augustus komt zij in Oslo tegen Noorwe gen uit en op 13 Augus tus en 17 Augustus wordt resp. te Dusseldorp en te Frankfort gespeeld. Zoals wij in dit ru briekje hebben gemeld, zouden ook waterpplo- wedstrijden in het zwem bad van Meilathi worden gespeeld. Na protesten van enkele ploegleiders, die de watertemperatuur van 12 tot 15 graden niet geschikt vonden, is het besluit herroepen en zal het volledige waterpolo- tornooi in het verwarm de water van het Olym pisch zwemstadion wor den gespeeld. Om het vastgestelde zwemprogramma niet te verstoren zullen de polo wedstrijden van de her kansingsronde morgen om 6 uur 's morgens be ginnen. De Olympische hoc- keyploeg vertrekt heden (Zaterdag) per vliegtuig uit Helsinki en arriveert om 18.45 uur op Schiphol. HELSINKI, 25 Juli 1952 Op verzoek van Jan en Fanny Blankers-Koen heejt de chef de mission, de heer K. J. J. Lotsy. in overleg met het bestuur van het NOC en de chef d'équipe van de athletiekploeg, de heer J. H. Moerman, besloten, dat Fanny Blankers-Koen tot 4 Augustus te Helsinki zal blijven. Oorspronkelijk was het de bedoeling geweest dat Fanny met de andere leden van de athletiekploeg op 29 Juli zou terugkeren naar Nederland. Maar de omstandigheden hebben er toe ge leid, dat het beter werd geacht, indien onze landgenote nog enige tijd in de Finse hoofdstad zou blijven alvorens naar huis te gaan. Zij, die van de Spe len nog niets had gezien, kan dan ook eens van de tribune af de prestaties van haar tegenstandsters bewonderen. Gewichtheffen (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 25 Juli. De Rus Udo dov was de eerste gewichtheffer in dit Ouympisch tornooi, die zijn prestatie met goud zag bekroond. Hij kwam uit in het bantam gewicht en verbeterde en passant het wereldrecord dat sinds '48 op naam stond van de Amerikaan Pietro met 307.5 kg. De Rus kwam met drukken, trekken en stoten tot een to taal van 315 kg. De kleinste deelne mer aan de Olympische Spelen, Namd- jou (Iran) bezette met 307.5 kg de tweede plaats. Bij de wedstrijden in de vedergewicht klasse, die nog niet zijn beëindigd, evenaarde de Philip- pijn Del Rosario het wereldrecord tweehandig drukken, dat met 105 kg op naam slaat van de Japanner Jnitso Nan. Bantamgewicht De eindstand was: resp. drukken, trekken, stoten en totaal: 1. Udodov (Rusland) 90 97.5 127.5 315 kg. 2. Namdjou (Iran) 90 95 122.5 307.5 kg. 3. Mirzai (Iran) 95 92.5 112.5 300 kg. 4. Kim (Korea) 80 95 120 295 kg. 5. Mahgoub (Egypte) 75 95 122.5 292.5 kg. 6. Landero (Philippijnen) 90 87.5 115 292.5 kg. Nienwe records. Ook de vedergewichtklasse bracht Russische glorie. Het resultaat was hier: 1 en Olympisch kampioen Chi mishkyan (Rusland) 97,5, 105, 135, 337,5 kg (Nieuw wereld- en Olymp.- record); 2 Saksonov (Rusland) 95, 105. 132,5, 332,5 kg; 3 Wilkes (Trinidad) 100, 100, 122,5, 322.5 kg; 4 Del Rosario (Philippijnen) 105, 92,5, 120, 317,5 kg; 5 Gouda (Egypte) 85, 102,5, 125, 312.5 kg; 6 Chay (Singapore) 87,5, 97,5, 127,5, 312,5. Het oude wereldrecord stond met een totaal van1 335 kg sinds 1948 op naam van de Egyptenaar Fayad, die in dat jaar ook het Olympisch record met een totaal van 332,5 kg vestigde. HELSINKI, 25 Juli. De bijna 80- jarige president van de Internationale Voetbal Federatie, de Fransman Jules Rimet, zou op het congres van deFIFA dat op het ogenblik te Hel sinki wordt geholpen, definitief af treden. Naar het ANP verneémt is de kans groot, dat op de zitting van Zaterdag morgen, als de bestuursverkiezing aan de orde wordt gesteld, Rimet te ken nen zal geven zich opnieuw voor twee jaar beschikbaar te stellen als voor zitter van deze federatie. Op 10 Aug keurploeg in Olympisch Stadion (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 25 Juli. De revanche wedstrijden van de Spelen, welke 10 Augustus in het Olympisch Stadion worden gehouden, beloven wel bijzon der aantrekkelijk te worden. Om half twee wordt deze dag. die georgani seerd wordt ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van het N. O. C. en de N. V. Maatschappij het Neder lands Sportpark, officieel geopend. Sprintwedstrijden voor wielrenners, worden voorafgegaan door turndemon- straties.Het athletiekprogramma, dat daarna volgt is sterk bezet. Op de 100 meter dames zal Puck Brouwer de strijd aanbinden tegen Shirley Strick- land, Sylvia Cheeseman. Mae Faggs, Armitage, Johnson en Moncau. Onmiddellijk hierna volgt het num mer 100 meter hardlopen heren, waar voor aan de start verschijnen Stan- field (VS), Mc Donald Bailey (GB), Theo Saat, Lammers, Griek en Kooy voor Nederland en Stacey (Engeland). Voor de 800 meter hardlopen staan ingeschreven Whitfield (VS), Robinson (Ehgeland), Pamell (Engeland) en on ze landgenoten Van Kreuningen, Woi- sink. Rem e'n Havenaar. Na de athletiek volgt het eerste ge deelte van de voetbalwedstrijd tussen een Nederlands Bondselftal en Egypte. Het programma wordt voortgezet met de 80 meter horden voor dames, waar voor aan de start komen de Olympi sche kampioene Shirley Strickland, Jean Desforges (GB), Willy Lust, Im- ke Vaal en Gerda van der Kade— Koudijs voor Nederland en de Ameri kaanse hordenloopster Damowski. De 110 meter horden heren brengt Davis (VS), Hildreth (Engeland) en de Nederlanders Van der Hoeven, Broe ken, Nederhand en Schilling aan de start. De sterke Amerikaan Don Laz neemt onder meer deel aan het pols stokhoogspringen. June Foulds (GB), Catherine (VS), Puck Brouwer en Gre de Jongh alsme» de het Australische meisje Johnson en de Amerikaanse Jones starten OP de 200 meter. In hetzelfde nummer voor heren sul» len Stanfield, Mc Doneld Bailey Stacey Saat, Lammers en Leeuwenhoek elkaar ontmoeten. Een zeer belangwekkend nummer zal de 3.000 meter zijn, waarvoor zul len starten de nieuwe Olympische kam- pióen op de steepie chase Ashenfelter, verder de Engelsman Law, de Belg Theys en onze landgenoten Hans en Herman Harting, Huizinga, Van der Veerdonk, Lataster, Van der Wilden berg en Roffel, Om 17.05 uur wordt de 400 meter ge lopen met Whitfield (VS), Dick (GB), Cola (VS), Smildiger, Verwey en de Kroon. Op de 1500 meter komen uit Sema Seamer. (GE), Mentez (VS), Gaston Reiff (Belgie), Mo Millan (Canada) en onze landgenoten Knop, Hochsteribach, Zonkens, Seeuwen, De Witte en Fek- ker. De dag wordt besloten met de 4 x 100 meter estafette voor dames waarvoor ploegen zullen starten van Nederland, Verenigde Staten, Groot Brittannie en een gemengde ploeg, bestaande uit Strickland, Johnson, Van der Kade— Koudijs en Damowski. De mogelijkheid is groot, dat ook Arthur Wint en de Olympische kam pioen op de 400 meter, George Rho- den, naar Amsterdam zullen komen. Bekante schriftelijke cursus H.B S. - Onderwijzersakte (Advertentie, Ing. Med.) (Speciale berichtgeving). De Internationale Paardensport Fe deratie kent de bepaling, dat aan de Grand Prix des Nations, de grote lan- denprijs, welke op de laatste dag van de Olympische Spelen in het stadion wordt gehouden, geen onderofficieren mogen deelnemen, omdat zij niet als amateurs worden beschouwd. Zweden had het verzoek ingediend om toch een onderofficier, sergeant Abrahamson aan het zware springcon cours te laten deelnemen en president Edstroem van het Internationaal Olym pisch Comité meende, dat het verzoek juist was. De Internationale Federatie bleef echter op haar standpunt staan en de partijen kwamen slechts in zo verre tot elkaar, dat de federatie het goed vond, dat sergeant Abrahamson zou deelnemen, maar dat dan niet meer van Grand Prix des Nations mocht v/orden gesproken, maar van een ge wone landenontmoeting. Zweden wees de beslissing echter van de hand. Het Zweedse Olympisch Comité besloot om een conflict te ver mijden, de inschrijving van sergeant Abrahamson in te trekken voor het springconcours. Hij zal worden vervan gen door een officier. (Speciale berichtgeving). HELSINKI, 25 Juli. Het basket- baltournooi werd vandaag voortgezet met de wedstrijden in vier groeien elk van vier landen. Er wordt een halve competitie gespeeld, waarna de eerste twee van elke groep zich in de halve eindstrijd plaatsen, die zullen bestaan uit twee groepen van elk vier landen. De uitslagen van heden waren: Ver enigde Staten—Hongarije 66—48 (rust stand 37—23), Uruguya—Tsjechoslowa- kije 53—51, Rusland—Bulgarije 74—44, Bulgarije 7444 (ruststand 3821), Frankrijk—Egypte 92—64 (3930), MexicoFinland 6648 (36—21), Ar gentiniëPhilippijen 8539, Brazilië 4430), BraziliëCanada 5755 (rust- Canada 57—55, ChiliCuba 5352. 32—32). 13) Ze kregen 'alle- bei een beurs en later kwam Allan bij meneer Holderness op kantoor; dat was een uitstekend begin. Maar Cyril vond een baan in Londen en dat werd zijn ongeluk. Hij is geen slechte jongen, maar zwak en ze hebben hem verwend. Hij had ergens moeten zijn, waar hij meer contact met „thuis" had. Jongens, die voor het eerst de wereld ingaan, hebben het dikwijls eenzaam en ze krij gen dan vaak verkeerde kennissen. Je weet Maud, dat het me erg gespeten heeft, geen kinderen te hebben en ik heb inderdaad veel gemist, maar aan de andere kant: het is een geweldige verantwoordelijkheid, nietwaar. Juffrouw Silver kuchte nog eens en vond dit zelf ook. Zelfs zo'n oppassende jongeman als Al'ian Grover", ging mevrouw Voycey voort. „O. ik zou het niemand anders dan jou vertellen, want het is heus al te gek om er over, te pralen, om niet te zeggen aanmatigend...." „Maar lieve Cecilia!" Ik was er werkelijk ontsteld van. En ik kan.... neen ik kén niet geloven, dat zij hem heeft aangemoedigd. Och, op die leeftijd hebben ze ook geen aan moediging nodig en ze is nog een heel knappe vrouw....'' „Maar beste Cecilia!" „Ja", knikte mevrouw Voycey, „ik bedoel Catherine Welby. 't Is al te gek, zei ik immers. Het begon met zijn aan bod om planken voor haar te maken, daarna zou hij haar bollen planten en leende ze hem boeken. En toen ze hem DOOR voor zijn moeite wilde betalen, wei gerde hij iets aan te nemen; dus ze kon hem niet laten voortgaan met zijn ge dienstigheden. Hij is nog geen één-en- twintig: ze zou dus heel goed zijn moe der kunnen zijn". „Och. lieve Cecilia", zei juffrouw Sil ver met een toegevend kuchje, „wat maakt dat nu voor onderscheid?" HOOFDSTUK VIII James Lessiter leunde achterover in zijn stoel en keek over de tafel naar meneer Holderness, die nogal in de war scheen. Er was een hoge kleur op zijn gelaat gekomen, een kleur, die zich voortzette tot de wortels van zijn dikke grijze haar. Zo leek hij al bijzonder veel op de eerbiedwaardige stichter van de firma, wiens achttiende eeuws portret aan de muur achter zijn nazaat hing. „Je hebt me doen schrikken". James Lessiter fronste de wenkbrau wen. „Heus? Ik had nooit gedacht, dat iemand veertig jaar lang procureur kon zijn en dan nog schrikken". Beiden zwegen even. De blos nam wat in hevigheid af en meneer Holderness glimlachte flauwtjes. „Och, het is moeilijk, helemaal be roepsmens te blijven wanneer het gaat over mensen, die ik zo lang heb gekend als uw familie. Je moeder was een heel oude vriendin van mij en wat Cathe rine Welby betreft, ik was bij de brui loft van haar ouders....". „En dus verwachtte u, dat ik me kalmweg zou laten bestelen". „Maar beste James!" James Lessiter glimlachte. „Merkwaardig zoveel als de mensen op elkaar lijken. Dat riep Rietta ook. „Heb je dan met haar over deze.... laat ons zeggen noodlottige verdenking gesproken?" „Ik vertelde haar, dat er heel wat dingen ontbraken en dat het me niet zou verbazen, als Catherine bleek te weten, waar ze waren gebleven en.... wat ze hadden opgebracht. En precies als u kon Rietta alleen maar „Beste Ja mes!" roepen". Meneer Holderness legde het potlood, waarmee hij had zitten spelen, neer en bracht de vingertoppen tegen elkgar. Die houding was bij zijn trouwe klan ten algemeen bekend en betekende, dat hij matiging wilde aanbevelen. „Daareven noemde ik dat idee van jou een noodlottige verdenking. Je zult alleen op verdenking toch geen fami lieschandaal willen uitlokken?" „O, neen". „Daar was ik trouwens zeker van. Je moeder hield veel van Catherine. Als er geen bewijs van het tegendeel is, zou dit m.i. een sterke aanwijzing vormen, dat het meubilair van 't Poortgebouw een geschenk was". James bleef glimlachen. Hij was blijkbaar niet overtuigd. „Moeder heeft Catherine vijfhonderd pond nagelaten. Met enkele pennestreken had ze er kun nen bijvoegen: „en het_ meubilair van het Poortgebouw", of iets van dien aard. Toch deed ze het niet. Als het op aanwijzingen uitdraait, zou dit er een van tegenovergestelde strekking zijn. In het testament staat niets over de meu belen. Heeft moeder er ooit met u over gesproken?" „Niet precies". „Wat bedoelt u met „niet precies"?" Meneer Holderness had het potlood weer opgenomen: „O, ik heb er zelf haar aandacht op gevestigd", verzeker de hij. „En wat zei ze?" „Ze praatte er over heen. Je weet, dat ze heel beslist kon opTreden. Ik be weer niet, dat ik nauwkeurig haar woorden weergeef, want het testament werd meer dan tien jaar geleden opge maakt, maar in mijn herinnering zeide ze zoiets als: „Dat staat er buiten". Welnu, gezien in het licht van wat je daareven hebt verteld, zou men kun nen beweren, dat het testament geen betrekking had op de meubelen, omdat die reeds aan Catherine waren gege- vén". „Of omdat ze niet van plan was, de meubelen aan Catherine te schenken. U hebt moeder dus niet gevraagd wat ze bedoelde?" „O, neen, ze was juist weer bijzonder op dreef, om het zo eens uit te druk ken". „Daar twijfel ik niet aan' lachte James, „maar ik zal blijven betwijfelen of mijn moeder ooit bedoeld kan heb ben. Catherine zoveel kostbaars te ge ven". Meneer Holderness rolde peinzend het potlood tussen vinger en duim op en neer. „Je kunt redenen hebben voor die twijfel, maar je weet niets zeker! Als we de juiste toedracht wisten, zou wel eens kunnen blijken, dat je moeder nooit de puntjes op de i's heeft gezet in dit opzicht! Met haar mededeling aan Catherine, dat deze het één en an der uit Melling House zou krijgen, kan ze iets te leen hebben bedoeld, maar evengoed een schenking of misschien had ze helemaal geen vast omschreven idee. Anderzijds zal Catherine natuur lijk hebben begrepen, dat ze de meube len enz. cadeau kreeg! Als je het mij vraagt vind ik het onjuist, een niet be wijsbare verdenking op de spits te drij ven". (Wordt vervolgd) ZONDAG 27 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 HCOR, 12.00 AVRO, 17.00 VPRO, 17.30 VARA, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws, weerberichten ea postduivenberlchten. 8.18 Gram.muziek. 8.30 „Wat er groeit en bloeit", causerie, 8.40 Gram.muziek. 9.02 Sportmededelin- gen en postduivenberichten. 9.05 Gram. muziek. 9.45 „Geestelijk leven", causerie, 10.00 Voor de jeugd. 10.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 12.00 Postduivenberichten en melodieuze muziek. 12.35 „Even af rekenen, heren!". 12.45 Olympische Spe len. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 Mededelingen en gram.muziek. 13.15 Or kestconcert. 13.55 Boekbespreking. 14.15 Residentie-Orkest en solisten. 15.05 Film- praatje. 15.20 Gram.muziek. 16.00 Dans muziek. 16.30 Sportrevue, 17.00 „Tussen Kerk en Wereld", causerie, 17.20 „Van het Kerkelijk Erf", causerie. 17.30 Inter nationaal Muziekconcours. 17.50 Piano spel. 18.00 Olympische Spelen. 18.25 Nieuws. 18.30 Cabaret. 19.00 Metropole orkest en -koor. 19.30 „Spontane reacties". 20. 00 Nieuws. 20.05 Promenade-Orkest, pianoduo en solisten, 21.05 Surinaamse volksmuziek. 21.20 Gram.muziek. 21.35 Gevarieerde muziek. 22.05 Orgelspel. 22.13 Kamerorkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Week overzicht of gram.muziek. 23.25—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR, 19.00 NCRV, 19.45 —24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Orgelconcert. 8.30 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gram.muziek. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram.muziek. 11.40 Strijk orkest en soliste. 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muziek. 12.40 Lichte muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.45 „De wereld van St. Paulus", causerie, 14.00 Pianorecital. 14.30 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 15.40 Gram.muziek. 16.10 Katholiek Thuisfront Overal! 16.15 Gra mofoonmuziek. 16.30 Vespers. 17.00 Ned, Herv. Kerkdienst. 18.15 Zangdlenst. 19.00 Gram.dienst. 19.15 „Twee koningen van Oud-Israel, Saul en Jerobearo", causerie. 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weer berichten. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boek bespreking. 20.05 Voordracht, 20.15 Ge varieerd programma. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuw». 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. MAANDAG 28 JULI HILVERSUM I, 402 m.t 7jOO—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9,00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan- den.9.40 Gram.muziek. 11.00 „Op de Uit kijk", causerie. 11.15 Gevarieerd pro gramma. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 „In t spion netje". 12.38 Gram.muziek. 12.45 Olympi schs Spelen. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen en gram.muziek. 13.30 Metropole- Orkest. 14.00 „Wat gaat er om in de we reld?", causerie. 14.20 Gram.muziek. 14.30 Voordracht met harpspel. 14.45 „Mignon", opera (Fragmentarische uitvoering). 15.50 Gitaarspel. 16.15 Orgelconcert. 16.45 Mu sicalender. 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Gram-muziek. 18.00 Olympische Spelen. 18.30 Nieuws. 18.45 Gramjnuziek. 19.15 Militair commentaar. 19.25 Orgel en twee piano's. 19.45 Regeringsuitzending: Ir. J. H. van Kampen: „Ervaringen met de rantsoenbeweiding op de zandbedrflven". 20.00 Nieuws. 20.05 Orkestconcert. 20.45 „Grompie", hoorspel. 21.55 Gramjnuziek. 22.10 Mannenkoor. 22.30 Instrumentaal Sextet. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. 23.45—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor da huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Or gelspel. 10.30 Morgendienst. 11.00 Sopraan en plano. 11.30 Marinierskapel. 12.10 Gram.muziek. 12.25 Voor boer en tuin der. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin gen. 12.33 Alt, hobo en orgeL 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandoline- muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor dracht. 14.35 Gram.muziek. 14.43 Voor de vrouw. 15.15 Tenor en gitaar. 15.30 Strijk kwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram.- muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Pianorecital. 17.30 Gram.muziek. 17.45 Re- geringsuitzending: Drs. W. van Warmelo: „Industriële mogelijkheden in Suriname". 18,00 Nieuws. 18.15 Klein Vrouwenkoor. 18.25 „Voor de mannen in griji, groen en blauw". 18.30 Gramjnuziek. 19.15 „S.S.R. en de aankomende student", causerie. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 „Vijf Minuten". 20.15 Kerkconcert. 20.48 „Mu ziekinstrumenten van de verschillende volkeren", causerie. 21.00 Promenade-Or kest en soliste. 21.45 „Zoeklicht op Zuid- Amerika", causerie. 21.55 Cello en piano. 22.25 Gram.muziek. 22.43 Avondoverden- 23nn afnn°r- "T" en ^-berichten. 23.15—24.00 Gramofoonmiwieb,

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 9