Stad en Omgeving Vierdaagse-lopers viel blijde en verdiende ontvangst ten deel Raadsagenda voor morgenavond uitgebreid tot vijftig punten Verhoging electriciteitstarieven kan niet worden vermeden Reist U met ons mee naar de ,,Hoge JimmyBrownendebendevan Dolle Dirk Aantal inzendingen bleef beneden de verwachtingen "Het bruine monster" draait al op volle toeren Kleine verlaging schoolgeldtarief voor U.L.O. voorgesteld Met Postfantare voorop naar Centraal Burgemeester reikte vijf draagkruisjes uit Rode Kruis weer op stap met invalide stadgenoten Tussen Haaks en Kuitje Staantribune van Held er wordt Vrijdag geopend IN HET KORT Middenstandsexamens Verdere voorstellen op onderwijsgebied Gemeentebestuur zocht naar redelijke grenzen Antennes bedreigen het leven van postduiven Middel tot beperking van het verbruik Kleine verhoging van de verpleegtarieven M.V.Z. op reis School Klaas Duitstraat op 1 November klaar De zomer duurt nog maar enkele weken SCHOOLJEUGD KWEEKTE PLANTJES Voor de tiende maal een expositie Prijsuitreiking door de Burgemeester Slachtoffer ongeval op overweg overleden Burgemeester opende de fancy-fair van H.RC. Tal van attracties bij feestelijke verlichting MAANDAG 28 JUU 1053 De aankomst van dc Vierdaagse-tippelaars in Den Helder droeg weer een bij zonder feestelijk karakter. Al lang vóór vier uur hadden zich nabij het statioi dikke rijen belangstellenden opgesteld, onder andere voor dc uitgang. Het was dan ook jammer, voor de vele wachtenden-met-bloemen althans, dat de wande laars het Stationsplein betraden via het hek naast de goederenloods. Erg was dat evenwel niet. Weinige ogenblikken na een hartelijke begroeting door familie leden en kennissen begaf de kleine, bloemrijke stoet zich achter de Postfanfare langs een kleine omweg, door toeschouwers omzoomd, naar „Centraal" in de Koningstraat. In het Amusementsbedrijf waren bij de ontvangst onder meer aanwezig burgemeester en mevrouw Rehorst, de commissaris van politie, de heer A. Hensums, de directeur van het post kantoor, de heer K. Keizer, de heren H. A. Enklaar Jr. en A. G. van dei Linde, namens de Helderse Sportraad, en de heer H. J. Lücker, als official Van de N.W.B. Deze laatste sprak er zijn vreugde over uit, dat de wandelaars, die onze stad in Nijmegen hadden vertegen woordigd, zonder uitvallers waren weergekeerd. Niet in de laatste plaats verheugde hij zich over de niet ge ringere prestatie van de Marine. De burgemeester gaf de aanwezigen de verzekering, dat de inwoners, on danks het grote sportfestijn in Hel sinki, met de kranige lopers in de Keizer Karelstad hadden meegeleefd. Met extra waardering richtte de spre ker zich tot opa Jutte en de record houders, de heren Willemsen en Veld man, de „oude rotten" op Vierdaagse- gebied. Daarna wees de heer Rehorst nog op de prachtige mogelijkheden die de wandelsport biedt, zonder dat er terreinen of lokalen voor nodig zijn. En op de gezondheid ervan, wanneer men er lichamelijk geschikt voor is. Een viertal dames en heren versche nen vervolgens voor de burgemeester, om het blauwe kruisje (beloning voor vijfmaal Vierdaagse! in ontvangst te nemen. Het waren de dames R. Rohlof en A. Makelaar en de heren P. Bruul en J. Bovenkerk. De heer W. Bakker mocht zich het gouden draagkruisje (tienmaal Vierdaagse) op de borst laten spelden. De voorzitter van de Helderse Sport raad. de heer H. A. Enklaar Jr., wen ste de dames en heren geluk namens alle sportverenigingen, en toen klater de nog even het applaus op voor de Benjamins van dit jaar, Hanny Bene- Ook dit jaar organiseert de afdeling Den Helder van het Rode Kruis een middagtocht voor de ouden van da gen, die krachtens hun inkomen en leeftijd wel in aanmerking zouden komen voor de tocht op 20 Augustus, maar daartoe door hun lichamelijke gesteldheid niet in de gelegenheid zijn. Het Rode Kruis-uiMapje wordt gehouden op Zaterdagmiddag 9 Augus tus. Men kan zich uiterlijk Zaterdag 2 Augustus opgeven bij de heer F. N. Wintgr, Molengracht 10. ker en Jan de Jong, die dus de mar sen voor de eerste keer hadden vol bracht. Inspecteur Van der Meulen sprak ten slotte een dankwoord. Uit naam van alle wandelaars toonde hij zich opgetogen over de hartelijke ontvangst. Hij greep deze gelegenheid voorts aan, cm kok en mevrouw Wittenberg voot bet heerlijke eten een pluim op de hdbd te steken. De Zilvermeeuwen onderstreepten vooral dit gedeelte van zijn korte toespraak met een dankbaar applaus. Men bleef niet lang meer bijeen, want de vermoeide benen dienden thuis te worden uitgestrekt, en ver wend na zulk een lange tippel, die men volgend jaar wederom wenst te herhalen! Gisteren arriveerde in onze ha ven de Nederlandse kuster „Albatros", die op weg is van Gent naar Esbjerg. Het scheepje had motorschade opgelo pen. Het is morgen hoog water om 11.20 en 23.55 uur, en laag water om 5.25 en 18.10 uur. een Volgende avondHe der-DW Het bestuur van de voetbalvereni ging „Helder" heeft de burgemeester verzocht, om op Vrijdag 1 Augustus, 's avonds om half acht, de nieuwe staantribune op het hoofdvcid officieel te openen. Hiermede gaat dan langgekoesterde wens in vervulling. Ter gelegenheid van deze heuglijke gebeurtenis speelt Helder Zaterdag avond 2 Augustus om half zeven tegen DWS. Het spreekt vanzelf, dat deze wedstrijd met grote belangstelling wordt tegemoet gezien, mede omdat meteen het oefenprogramma wordt in gezet. Op 17 Augustus spelen de wit- jakken uit tegen Dc Kennemers. op 24 Augustus komt het Haagse HVV op bezoek en op 7 September wordt op eigen terrein de strijd aangebonden mét LSC uit Groningen. Op Zondag 14 September begint de competitie. De heer C. Pauw is aan het C.I. O.S. te Overveen geslaagd voor de bevoegdheid in gymnastiek, basket ball en sportmassage. In de Tivoli-bioscoop wordt van avond voor het laatst de Nederlandse film „De Jantjes" vertoond en in de Witte bioscoop de Mexicaanse film „Zij, die vergeten worden". Voor de te Alkmaar gehouden mid denstandsexamens slaagden: C. Stam, Den Helder, C. E. Stam, Den Helder, P. J. Ursem. Den Helder, J. F. J. Velt- kamp, Den Burg (Texel), J. P. Verduin Den Helder, mevr. S. de Wit-Visser, Hippolytushoef. 1>E minister van Binnenlandse Zaken heeft op 3 April 1952 aan de vuor besturen doen weten, dat van Rijkswege een vergoeding wor v.,rs,.hillende het financiële nadeel, dat zou voortvloeien uit een verlaging - - I J -I„f 1 „tl Tl Tl 11 Daarom wil de regering streven naar een verbruiksbeperking, waartoe een tariefsverhoging een beproefd middel is. Naar het oordeel van de minister zal deze tariefsverhoging gemiddeld niet hoger behoeven te zijn dan 25 procent. Teneinde de sociale gevolgen der verhoging enigszins te verzachten, wil de minister een primair verbruik van 240 kWh per aangeslotene per jaar van de tariefsverhoging uitzonderen. Gelijk bekend, betrekt de gemeente Den Helder haar electrische energie UET programma voor de morgenavond te houden raadsvergadering is inmiddels uitgebreid met een aanvullingsagenda van negen punten, zodat het aantal nu totaal vijftig is geworden. Voorgesteld wordt, een veertigtal ingekomen stukken voor het merendeel goedkeuringsbesluiten van Gedeputeerde Staten voor kennisgeving aan te nemen. Bij de bijlagen is thans ook de toelichting op het voorstel tot verhoging van de electriciteitstarieven, waarop wij onder een afzon derlijk hoofdje nader terug komen. Eveneens treft men elders de nieuwe voor stellen op onderwijsgebied uitvoeriger aan. De talrijke postduivenhouders in de gemeente Den Helder zullen met ge noegen kennis nemen van het voor stel tot wijziging van de Algemene Politieverordening. Door B. en W. is namelijk gehoor gegeven aan de klacht, dat talloze duiven gedood of ernstig gewond zijn doordat zij tegen antenne draden vlogen. Aan de raad wordt thans voorgesteld, de Algemene Poli tieverordening uit te breiden met arti kel 198, luidende: „Het is de eigenaar of gebruiker van een onroerend goed verboden, in strijd met na te noemen aanschrijving, aan of boven dat goed antenne- of andere draden te hebben, ton aanzien waarvan Burgemeester en Wethouders bij aan schrijving hebben gelast, dat deze dra den wegens gevaar voor postduiven moeten worden verwijderd, verplaatst of op een bij die aanschrijving aange geven wijze vanuit de lucht beter zichtbaar moeten worden gemaakt". De „telefoonbunker" Reeds sedert 1946 trachten B. en W van het Rijk toestemming te krijgen tot het slopen van de kazemat, die de Duitsers hebben laten bouwen naast de telefooncentrale aan de Boerhaave- straat. Deze toestemming is nog steeds niet verkregen, maar in plaats daarvan kwam van de minister van Oorlog het verzoek, de kazemat met de grond (on geveer 500 vierkante meter) aan het Rijk te verkopen. In verband met de toekomstige uitvoering van het Cen trum-plan heeft het gemeentebestuur ernstige bezwaren tegen deze verkoop, maar wel zijn B. en W. bereid, de grond met de kazemat tijdelijk, b.v voor vijf jaar, in erfpacht aan de Staat der Nederlanden uit te geven, tegen een iaarlijkse canon van f 300.De miml'er van Oorlog gaat met deze op lossing accoord. Thans wordt aan de raad voorgesteld, in deze geest een be sluit te nemen. Aanleg plantsoenstroken Zoals bekend, worden op het ogen blik in Oud Den Helder enkele plant- soenwerken door de gemeente uitge voerd met toepassing van de Sociale Werkvoorzieningsregeling In dit kader willen B. en W. nu ook een plantsoen aanleggen op het terrein tussen de UET door B. en W. bij de raad ingediende voorstel tot verhoging van de electri- eiteitstarieven is een uitvloeisel van de electriciteitspolitiek die door de minister van Economische Zaken wordt gevoerd ter beperking van het electricl- teitsverbruik. Op het ogenblik bedraagt dit reeds per hoofd der bevolking onge veer het dubbele van het vooroorlogse verbruik, en het zal omstreeks 1956 opnieuw verdubbeld zijn, wanneer de ontwikkeling dezelfde blijft. Dat zou betekenen, dat het productievermogen aanmerkelijk moet worden uitgebreid. Deze uitbreiding van het productievermogen zou een investering vergen van ruim anderhalf milliard gulden, wat door de regering niet verantwoord wordt geacht. van het Provinciaal Electrieiteitsbedrijf te Bloemendaal, waarvan de directie overeenkomstig de ministeriële richt lijnen een tariefsverhoging heeft be paald. Het overleg tussen het gemeen tebestuur van Den Helder en de direc tie van het P. E. N. over de leverings voorwaarden is nog gaande. Intussen hebben B. en W. echter, in overleg met de directeur der Water- en Lichtbe- driiven, een schema opgesteld van de tariefsverhogingen die zoveel mogelijk tegemoet komen aan de wensen van de regering, zonder dat de sociale grens ten aanzien van de verbruikers wordt overschreden. Volgens het voorstel moeten dan de vastrechtbedragen, de tarieven voor •varmwaterapyaraten, schrikdraadinstal- !ties, scheltransformatoren en meter- huren met 25 procent worden verhoogd, terwijl het „enkel tarief" moet wor den verhoogd van 27 tot 30 cent, het .dubbele hoogtarief" van 27 tot 30 cent. het „dubbele 'aagt.arief' van 16 tot 18 cent, het maximaal tarief bij gegarandeerd minimum iaarverbruik van 2400 kWh van 9 tot 10 cent, het maximaal tarief zonder gagarandeerd minimum jaarverbruik van 10 tot 11 cent, het industrietaref buiten de sper tijd van 14 tot 15 cent en het tarief voor waterbemaling buiten de spertijd van 12 tot 13 cent Ongewijzigd blijven dan het gewone vastrefhttarief, het verhoogde vast- reebttsrief. het industrietarief in de spertijd en het tarief voor waterbema ling in de spertijd, resp. bedragende 12, 8'<t, 200 en 200 cent. Door de minister van Economische Zaken is bepaald, dat de op 30 Juni 1952 geldende verpleegtarieven met ingang van 1 Juli 1952 mogen worden verhoogd met f 0.20 per dag, o.m. als t/gemoetkoming in de kosten die voortvloeien uit de Werkloosheidswet en de verhoging van de Ongevallen wetpremie. Het college van B. en W. wil van deze mogelijkheid gebruik maken en heeft de raad een dienover eenkomstige wijziging van de ver pleegtarieven van het gemeente-zie kenhuis (uitgezonderd de kraamafde- ling) voorgesteld. Dijk en de Theodorus Rijkersstraat. Dit terrein is ten dele eigendom van de Rijkswaterstaat. Tegen een jaarlijkse vergoeding van f 5.mag de ge meente deze Rijksgrond voor het be oogde doel gebruiken. Thans vragen B. en W. de machtiging van de raad tot het aanvragen van de desbetreffende privaatrechtelijke vergunning. De leden van de reddersvereniging „Moed, Volharding, Zelfopoffering" zijn vanmorgen om zeven uur per autobus vertrokken voor hun jaar lijkse uitstapje. Het gezelschap wordt te Noordwijk officieel ontvangen door het gemeentebestuur, waarna een be zoek wordt gebracht aan het pano rama „Mesdag" te Den "aag. De thuisreis gaat over Amsterdam, waar de warme maaltijd wordt genuttigd. het buitengewoon schoolgeldtarieven. Reeds eerder was medegedeeld, dat ten a gewoon lager onderwijs, het voortgezet lager onderwijs en lager onderwijs geen tariefsverlaging zou kunnen plaats vinden. een tijdelijke bestrating inhet ver- icoHo van de Hugo de Giootstiaai. Voor de gemeente Den Helder be staat daartoe derhalve alleen de mo gelijkheid voor wat betreft het uitge breid lager onderwijs, daar een tariefs verlaging van 30 procent en de gezins reductie voor het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs reeds zijn verwerkt in de Verordening op dc heffing en invordering van schoolgel den voor het onderwijs aan het ge meentelijk lyceum, welke verordening op 8 Januari 1952 door de raad werd goedgekeurd. De voorgestelde tariefsverlaging voor het uitgebreid lager onderwijs bedraagt 20 procent. Benoemingen. Voorgesteld wordt de heer J- Brants- ma te Pesse (gem. Ruinen) te benoe men tot onderwijzer aan school 10 (Vismarkt) in de vacature van de heer J. P. Cuijpers. Voorgesteld wordt mej. A. G. Potje- wijd, tot voor kort onderwijzeres te Texel, te benoemen aan school 6 (Eerste Goversdwarsstraat) in de vacature van mej. N. J. Houtkoop. Voorgesteld wordt mej. J. Lettinga (lichamelijke oefening) en drs. A. Uit- terh-oeve (klassieke talen) met ingang van 1 September 1952 in vaste dienst te benoemen aan het gemeentelijk lyceum. Voorgesteld wordt mej. J. Stahlie (Engels) en de heren H. Bisschop (Duits), ir. B. de Jong (biologie), W. van Koldam (geschiedenis), drs. P. Stofberg (Engels), drs. W. F. M. Tacx (klassieke talen) en H. J. Zaal (mu ziek) met ingang van 1 September 1952 in tijdelijke dienst voor het cur susjaar 1952-'53 te benoemen aan het gemeentelijk lyceum. Nieuwe school Verwacht wordt, dat de nieuwe school voor gewoon lager onderwijs aan de Klaas Duitstraat omstreeks 1 November 1952 zal zijn voltooid. Daarom vragen B. en W. thans reeds een crediet van 13.775 voor de aan schaffing van leermiddelen en school- behoeften. De Ambachtsschool Aangezien binnen afzienbare tijd aan de Sportlaan zal worden begon nen met de bouw van de nieuwe Am bachtsschool, vragen B. en W. een crediet van ƒ22.750 voor het plaatsen van hekwerken, het aanleggen van lengde van de Hugo - - het maken van een definitief deze noodstraat en andere voorberei dende werkzaamheden, waarvan kosten ten dele voor rekening zullen komen van de vereniging school voor Den Helder en Omstre- ken". De B.L.O.-school. Een crediet van 5333,70 wordt ge vraagd voor het opnieuw inrichten van het handenarbeidlokaal in de B.L.O.-school aan de H. A. Lorentz- straat, welk lokaal tot voor kort in gebruik is geweest bij de Ambachts school. 3 prachtige met mind met mindering. Extra elastisch. Echte naad. In lux. verpakking. Eén paar met één reserve-kous, één kous direct ter vervanging bi) de hand. Een stel van 3 kousen slechts Deze prachtiqe kousen van uitstekende kwaliteit koopt U in Den Helder alleen in (Advertentie, Ing. Med.) Er zijn weerprofeten die voorspel len dat we nog zes weken zomer hou den. Van harte hopen we gaarne, dat l.un voorspelling bewaarheid wordt, want dan profiteren we er van mee. Er zijn er ook, die beweren dat we het voor de rest van dit jaar met een paar zomerse weken zuilen moeten stellen. B(j voorbaat hechten wij aan hun prog nose ook niet ai te veel waarde, hoewel met het Holandse klimaat alles moge lijk is. Hoe het ook zü, de dagen wor den reeds weer korter en als aanstonds Augustus voorbij is, komt de R. weer in de maand en gaan we zo langzamer hand weer denken aan levertraan. Waarmee wij maar willen zeggen dat de tijd, die nog rest voor het maken van een aardig zomeruitstapje reeds weer begint in te krimpen. Over een goede maand zitten de succesvolle kranten- reizen er ook weer op. De meeste van deze tochten zijn volgeboekt, doch van een enkele kunt U als abonné toch nog profiteren. Zo rijden we a.s. Woensdag per luxe touringcar naar Apeldoorn en De Hoge Veluwe, het bekende en zeer fraaie natuurreservaat, dat een opper vlakte beslaat van 6000 hectare. De vo rige tocht naar dit ongerepte domein met het jachthuis Sint Hubertus als kunstzinnig centrum, slaagde volkomen. We zijn er van overtuigd dat ook a.s. Woensdag de deelnemers enthousiast zijn. Voor deze tocht is nog een be perkt aantal plaatsen vrij en wie zich tijdig aan het bureau van dit blad Voor dc tiende maal werden dit jaar van gemeentewege stekplantjes en zaai lingen verstrekt aan de leerlingen uit de hoogste klassen der lagere scholen. In het voorjaar verlieten meer dan 1600 kinderen de gemeentekas aan de Socmba- slraat met zo'n pril plantje en waarschijnlijk met het goede voornemen, dat nu eens prachtig op te kweken. De resultaten zyn rijdag en Zaterur te zien geweest in enkele lokalen van het Museum aan de Eerste V roonstraat. Het was een indrukwekkende collectie, maar toch had het aantal plantjes nog veel groter kunnen zijn. Immers, het aantal inzendingen bedroeg nog geen vier- honderd, zodat nauwelijks een kwart van het aantal verstrekte plantjes een be- hoorlijke wasdom heeft bereikt. dingen die nog in hetzelfde potje huisden als waarin het stekje enige maanden geleden was verstrekt. „Wonen jullie ook zo graag in een konijnenhokje?" vroeg de heer Hende rikx aan de aanwezige kinderen. Maar deze behoefden zich dat allemaal niet nan te trekken, want zij behoorden al lemaal tot de trotse prijswinnaars. De burgemeester, mr. G. D. Rehorst, stelde hen even later in de gelegen heid, een keuze te doen uit de grote collectie prijzen, die op de tafel was uitgestald. De burgemeester sprak zijn grote waardering uit voor het werk van de heer Henderikx en zijn mede werkers, die op deze wijze de jeugd wat meer liefde voor de natuur bij brengen. En hier volgen de namen van de prijswinnaars. Afrikaan: 1 Irene Oosterloo (Chr. opleidingsschool), 2 Freek Sturk (St. Josephschool), 3 Corry Riteco (Maria- school), 4 Agnes van der Veen (school 14), 5 Joop Boltendal (school 1), 6 Wim Baan (school 14), 7 Benny van den Engel (Chr. opleidingsschool), 8 Thea Kamminga (Chr. opleidingsschool). Pelargonium: 1 Lies Muijsson (Ma- ria-school), 2 Thea Rühland (Maria- scho:l), 3 Henk Wildenberg (St. Jo- seph-school), 4 Bertus van der Lijn (VGLO). 5 Loekie Kaal (school 5), 6 Johan Sigon (St. Joseph-scho:l). Begonia: 1 Arie Leyen (school 14), 1 Lou Kramer (school 8). 3 Frea Ker- stiens (school 8), 4 Willy Aarden (school 7), 5 Greetje van der Woude (school 1), 6 Nelleke Wijker (school 8), 7 Maarten Huizinga (VGLO), 8 Fenny Regtop (school 7), 9 Jaap La- mers (school 6), 10 Henny Rienks (school 8), 11 Piet Loots (school 8). Fuchsia: 1 Lies Ruiten (Rehoboth- school), 2 Jo Klaassen (Tuindorp- school). 3 Henny van Markus (Chr. Opleidingsschool), 4 Ids van der Lijn (school Bankastraat), 5 Gina Kramer (school 5) 6 Alida Docleman (Rcho- both-school), 7 Erno van Markus (Ch-, opleidingsschool), 8 Jan de Vries (Chr. opleidingsschool), 9 Klaas Klif fen (BLO-school), 10 Anneke Overeem (Chr. opleidingsschool). Coleus: 1 Sijan Boeder (school 8), 2 Sanna Stegmeijer (school 6), 3 George Webeling (school 6), 4 Dirk Kolhorn (school 6), 5 Irene Hartkamp (Reho- both-school), 6 Willy van Wees (Ma- ria-school), 7 Jan Baard (Chr. oplei- dings) chool). 8 Anneke Trijsburg (school Bankastraat), 9 Piet Catshoek (school 8). De heer J. Henderikx, die Zaterdag middag namens'de vereniging voor schooltuinen de prijsuitreiking inleid de, was over dat percentage niet zo bijster te spreken, evenmin als over de kwaliteit van de ingezonden plan ten. Hij en zijn 'mede-juryleden, de he ien Veth en De Bock, hadden gecon stateerd dat de verzorging in vele ge vallen nog te wensen over had gela ten. Er waren nog veel te veel potjes, zwaar begroeid met algen en wieren. En er bleek te weinig aan gedacht te zijn, dat een bloempot behoorlijk moet worden gedraineerd, bijvoorbeeld met een potscherf. Het meest zonderling vond de heer Henderikx de inzen- meldt, kan nog mee. Bij de reissom ad 12.— zorgen wij voor een kopje kof fie, betaling van de entree-gelden en een goed verzorgd diner. Natuurlijk wordt Apeldoorn met raas- te omgeving op deze trip niet vergeten en rijdt U zowel heen als terug door de mooiste streken van ons land. Wat wij U bieden is dus een vacan- tieuitstapje bij uitnemendheid: gezellig en interessant. Een reis die weliswaar niet zo heel ver is, maar waar ge toch veel van zult kunnen verhalen. Dus tot ziens op de Hoge Veluwe! De 61-jarige heer A. J. D. uit de Ooievaarstraat, die op Zaterdag 19 Juli zwaar gewond in het St. Lidwina- ziekenhuis »/erd opgenomen, nadat hij op de onbewaakte overweg in de Burgemeester Lovinkstraat te Bree- zand door een Dieseltrein was gegre pen, is gisteren aan de gevolgen van dat ongeval overleden. 124. Commissaris Van Wanten be steedde niet eens veel aandacht aan de schop waarop Dolle Dirk zijn collega had getracteerd. Hij gaf orders de ben deleden zo spoedig mogelijk op te la den en zijn manschappen gingen hier onmiddellijk toe over. Alles werd op geladen en naast elk bendelid ging een agent van politie zitten. Ook de hulp van Wim Wiebel en Barend Bonne mans werd ingeroepen, maar toen die twee een plaatsje op de overvalwagen hadden gevonden, \\jgs de wagen ook mudjevol. Er kon niemand meer bij. Alles had een plaats gevonden, behalve meneer Kleuntjes en commissaris Kwabbertecn. „Ja, hoor 's heren", riep meneer Van Wanten, „jullie zien 't zelf wel. We zijn vol. Er kan niemand meer bij. 't Lijkt mij 't beste, dat de heren dat stukje maar gaan lopen. „Gaan lopen!" zei commissaris Kwab- berteen met een beteuterd gezicht, „maar dat komt niet te pas, meneer Van Wanten, dat u mij en meneer hier zo maar laat staan. U neemt wel mijn ondergeschikten Wiebel en Bon nemans mee en mij, hun allerhoogste chef, laat u staan. Ik noem dat een schande en ik protesteer!", ,,'t Spijt me, collega", zei Van Wanten strak, „er is geen plaats voor u beiden. Rijden maar chauffeur!" Toen zette de wagen zich in beweging. „Meneer Kwabber- neus" riep de weduwe Wabbel eens klaps, als je nit wilt lopen, de volgen de bus gaat over drie weken!" vele helpers3 een^ aan trek kel^ke'fa'nov Vfa?r ^ult Trainin^fonds van HRC en zijn Zaterdag en Zondag al een kiikte hehhli c *rond getoverd. Velen zullen met ons tot de eonclusit zijn gekomen ,lat H°Tn ,?P ,;,"et bruine monster" en presteren dan een goede partii voetbal 'hmL r°o<'jakken ook nog iets anders werd Zaterdagavond om acht uur f leeds bekend was. De fancy-fair ter verwelkoming had gesmoken door t bfer C' van d" Vliet enkele woorden opend. De belangstelling was on^ datmnï™.Ur*emef8tci'> mr G' D' Kehorst' *e" later wel, toen de vele lamnies rm no°K zo Kroot- maar die kwam veldje en dc diverse stands op ;Une%o^°rwtkSinSCl WiCrPC" °P hCt U"gel" met een prachtige pop, haar door HRC aangeboden. „.J/1.wat "°g te vertellen over de in- frooi f' ?e H H H.-dames bieden u iraaie handwerken aan; men kan rin gen werpen en ballen gooien, schieten, ae hengelsport beoefenen en de paard- race; vergeten wy niet het theater ®yaiJ,us" te noemen en het „geheim- nil u waarin men een grap- P ge „bruidsfoto" kan laten vervaar digen. De theetuin noodt de bezoekers 6en gezelli8 Z'tje vlak bij de dans vloer, waarop vooral de jeugd in haar is- Voor twee kwartjes kan men daar de hele avond dansen, en is !"®n ket zat, dan kan men bij de ingang een hartige hap nuttigen of een ijsje. £LZiet het: er weer van alles, i* u ,van,de meest geliefde attracties u,„o theater Stevanus gebleken, J1?'.1 de vorderingen van een aantal Helderse amateurs op het ge- }'a.n1 de kleinkunst kan bekijken i ren' is acrobatiek, accor- deonspel, telepathie en hoe ican het anders clownerie! J;ze. tancy-fair is tot en met 2 gustus behalve elke avond, ook op Zaterdagmiddag geopend. De heer Rehorst wees ook ditmaal op de steeds groeiende bevolking waardoor de sport voortdurend een grotere accommodatie gaat eisen. Daar- om juichte hij het initiatief van HRC's Traimngsfonds, om elk jaar een fancy- lair te organiseren, zo van harte toe De burgemeester, die op het platvorm van de grote verlotingstent stond sprak de wens uit, dat deze intieme kermis een schitterend succes zou mo gen worden. Hij besteedde ook nog enige aandacht aan het komende voet balseizoen en opperde de gedachte dat een fancy-fair als deze, die door zo voortreffelijke samenwerking was be- reikt, wellicht zou mogen bijdragen alen van het eerste klasse schap. Hierna verklaarde hij de fancy- fair voor geopend. De gewoonte getrouw nodigde de heer Van der Vliet vervolgens mevr. Rehorst uit om naar voren te komen, zij verliet kort daarop deze stand

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2