Dubbele Finse zege bij de kajaks r hm. hun. S'nin in bel nieuwe XVE OLYMPISCHE SPELEN 1952 - HELSINKI maa* r Noordhollanders boekten successen Koningin Juliana naar Orange ©e u-eAdm-men fëzeidfei NEDERLANDSE KANOVAARDERS OP TWEEDE PLAN Dappere race van Koch en Klingers Het Radioprogramma wint altijd VIRGINIA Kogelstoten Dames Galina Zybina boven de 15-meter grens de parel der dranken Willy Schagen door Rux groggy geslagen Jongetje door trap van paard gedood Korea-vrijwiliigers in ons land teruggekeerd Geen „vogelpiek" meer op de kermissen Een Nederlandse matroos in Indonesië verongelukt Tweejarig kind door een vrachtauto overreden PATRICIA WENTWORTH |Het neus Ed-nieta iet nejisje van de galm.** uurder dan andere» Russen wijzen verklaring VS van de hand Vijf gevangenen in Oost Duitsland bevrijd Bobeldijk op de achtste plaats (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 27 Juli. Juichende Finse supporters waren hun wereld en Olympisch kampioen Stroemberg ai aan het jonassen op de aanlegsteiger, toen de Nederlandse kampioen kano varen Bobeldijk slechts als een kleine stip in de verte zichtbaar werd. Toch was onze landgenoot hiet de slechtste Van de kanovaarders, die vandaag in de kajakklassen voor de 10 km aan de start waren verschenen. Uit een veld van achttien deelnemers kwam Bobeldijk als achtste binnen, waarme de hjj zich rangschikte bij de sterke middenmoot. Dat was eveneens het ge val met de Zaankanters Koch en Klingers, die bij de tweepersoonskajaks deelnamen. Ook zij hadden te maken met achttien tegenstanders. Zij noteer den over de tien km de beste tijd die tot dusverre voor hen is afgedrukt, 46.9.6. In ons land waren zij niet onder de 46 min. 29 sec, gekomen. Reeds na enkele honderden meters Was het duidelijk, dat Koch en Klingers geen rol van betekenis zouden vervul len. De Finnen Wires en Hietanen had den met de Olympische kampioenen van 1948 Akerlund en Wetterstroem (Zweden) spoedig de kop genomen. De Zaankanters moesten deze riva len, evenals de ploegen van Hongarije, Oostenrijk, Noorwegen en Duitsland, laten gaan. Op grote afstand vocjjten zij hun eigen dueal uit met de Deense en Russische ploeg. De Denen lieten zich niet passeren, maar de Russen moesten voor de eindspurt van de Zaankanters buigen. Aan de kop was de strijd tussen Fin- Ben en Zweden onverminderd doorge gaan. De Zweedse ploeg had negen ki lometer in het boegwater van de Finnen gevaren. De verwachting was dat dit de Finnen duur zou komen te staan. Niettegenstaande het voordeel dat de Zweden hadden genoten, waren DINSDAG 29 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra- mofoonmuziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Mevr, M. M. Boldingh: „Iets over het ont staan en de bedoeling van geliefde ouder wetse kinderboeken. I. De sprookjes van Grimm". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Dans muziek. 13.50 Tenor en piano. 14.20 Om roeporkest en solist. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Cabaret. 16.10 Orgel en viool. 16.35 Voordracht. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Gra- mofoonmuziek. 17.35 Militaire causerie. 17.45 Reportage. 18.00 Nieuws. 18.15 Or gel en piano. 18.30 R.V.U.: Mr. N. W. A. van Eyk: „Geschiedenis en grondslagen der Nederlandse Sociale Verzekering I". 19.00 Gram.muziek. 19.15 Fanfare-Orkest. 19.40 „Paris vous parle". 19.45 Gram. muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerde muziek. 20.35 Cabaret. 21.15 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet". 21.30 Orkest concert. 22.00 Buitenlands overzicht. 22.15 Deense muziek. 22.40 Reportage. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling. 23.20— 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw, 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Symphonette Orkest en solisten. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Klein koor en orgel. 12.00 Angelus. 12.03 Gra- mofoonrnuziek. (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.45 Olympische Spelen. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusements muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Maas trichts Stedelijk Orkest en solist. 14.53 Gram.muziek. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending; L. Hanekroot: „Indonesië, een natie in de maak". 18.00 Olympische Spelen. 18.30 Nieuws. 18.45 Gj-am.muziek. 19.00 „Hier Vrij Europa". 19.30 Gram.muziek. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gram. muziek. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Die Fledermaus", operette (gr.- pl.). (In de pauze: pl.m. 21.30 Actuali teiten.) 22.05 Militaire causerie. 22.17 Klein koor. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 NieuWs. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. zij niet bestand tegen de felle eind spurt van hun tegenstanders. Ook in de tien km. in de K I klasse probeerde de Zweed de zelfde tactiek te volgen. Het grootste deel van de wedstrijd zat Frederiksson in het boeg water van de Fin* Stroemberg, maar cok nu weer kon Zweden het voordeel niet in een overwinning omzetten. Bij de kajaks dus een dubbele Finse zege. K II. 1 en Olympische kampioenen Wires en Hietanen (Finland) 44 min. 21.3 sec., 3 Akerlund en Wettertsroem (Zweden) 44 min. 21.7 sec., 3 Varga en Gurovits (Hongarije) 44 min. 26.6 sec., 9 Koch en Klingers (Nederland3 46 min. 9.6 sec. K I. 1 e'n Olympisch kampioen Stroem berg (Finland) 47 min. 22.8 sec.. 2 Fre deriksson (Zweden) 47 min. 34.1 sec., 3 Scheur (Duitsland) 47 min1. 54.5 sec, 8 Bobeldijk Nederland) 49 min. 36.2 s. C I. 1 en Olympisch kampioen: Havens (VS) 57.41.1, 2 Novak (Hongarije) 57.49.2, 3 Jindra (Tsjecho Slowakije) 57.53.1. c n. 1 en Olympisch kampioen: Frankrijk 54.08.3, 2 Canada 54.09.9, 3 Duitsland 54.28.1, (Advertentie, ing. Med.) (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 26 Juni. - Evenals op het nummer discuswerpen hebben de Russinnetjes ook haar superioriteit bij het kogelstoten bewezen. Reeds tijdens de kwalficatieronde bereikte Klavdija Tochenova 13,88 m., waar mede zij het Olympische record van de Francaise Ostermeyer (13.75) ver beterde. In de finale meldde zich even wel de Duitse Marianne Werner als recordbreekster. Zij stootte in haar eerste beurt de kogel een centimeter verder. De Russische Galina Zybina maakte aan alle twijfel over de bezet ting van de eerste plaats een einde door maar liefst 15.00 meter te stoten, waarmede zij slechts twee centimeter onder het wereldrecord bleef van haar landgenote Andrejeva, gemaakt in Ploesti in 1950. De verleiding om ook dit record scherper te stellen, v/as zo groot, dat Galina hieraan geen weerstand kon bieden. Bij haar zesde en laatste stoot kwam de kogel tot.. 15,28 m., hetgeen 26 centimeter verder was dan Anna Andrejeva's beste prestatie. De einduitslag van het kogelstoten dames was: 1. en Olympisch kam pioene Galina Zybina (Rusland) 15.28 meter (Nieuw Olympische en nieuw wereldrecord); 2. Marianne Werner (Duitsland) 14.57; 3. Kavdija Toche nova (Rusland) 14.50; 4. Tamara Tyshkevich (Rusland) 14.42 meter; 5. Gertrud Kille (Duitsland) 13.84; 6. Yvette Williams (Nieuw Zeeland) 13.35. (Advertentie, Ing, Med.) Autoraces te Zandvoort Drie bekenden uit de Noordhollandse automobielwereld hebben gisteren op het circuit van Zandvoort, waar de KNAC nationale snelheidswedstrijden organiseerde, uitstekende resultaten bereikt. In de klasse tot en met 750 cc, waar in 12 ronden (50.316 km) moesten wprden afgelegd, werd dr. P. Groen, hart uit Dirkshorn met Minor eerste in 30 min. 59,2 sec.; gemiddelde uursnelheid 97.44 km. De snelste ronde werd ook door de heer Groenhart ge draaid in 2 min. 30.7 sec. In dezelfde klasse startte de heer J. Bos Eyssen uit Bergen op Re nault. Hij werd derde in 31 min. 25.3 sec. (gem. 96.08 km per uur). In de klasse van 1500 t/m 2000 cc, waarin eenzelfde afstand werd gereden, werd de heer J. Beemsterboer uit Z w a a g tweede met BMW in 27 min. 52,9 sec. (gem. 108.28 km per uur), In de klasse boven 3000 cc slaagde de heer J. Bos Eyssen uit Bergen er in de tweede plaats te bereiken op Jaguar in de tijd van 27 min. 07.1 sec. met een gemiddelde snelheid van 111.32 km per uur. In een handicaprace over zes ronden (25.158 km) werd dr. P. Groenhart met Minor derde. De snelste ronde werd gemaakt 'door de heer J. Bos Eyssen met Jaguar in 2 min. 7 sec., hetgeen een gemiddelde snelheid van 118.85 km per uur betekende. Bijna tienduizend toeschouwers had den te Berlijn acte de presence gege ven bij de bokswedstrijd tussen de Duitser Connie Rux en de Nederlan der Willy Schagen De wedstrijd, waar bij de titel van Europees kampioen de inzet vormde, werd in de twaalfde ronde beslist. Onze landgenoot ging, volkomen groggy geslagen, op een linkse hoek voor meer dan tien tellen neer. Schagen bokste technisch zeer goed. Na de achtste ronde had hij zelfs een duidelijke puntenvoorsprong. Tegen het einde van de wedstrijd kon hij zich echter niet meer handhaven tegen de keihard slagen van de Duit se kampioen. Zaterdagavond heeft in Twisk een noadlottig ongeval plaats gevonden, dat aan de 2tl jarige Gerard Metselaar liet leven heeft gekost. Terwijl het kereltje na het spelen met zijn broertjes uit de Boomgaard huis waarts keerde is hij, terwijl hij achter een paard om liep, öpor het beest in de buik getrapt. Ofschoon men met ope ratief ingrijpen in de „Villa" te Hoorn nog heeft getracht dit. jonge leven te redden, mocht dit niet meer baten en is het kind daar aan de bekomen in wendige kneuzingen bezweken. Hij was het jongste zoontje uit het gezin van he heer P. Metselaar. Zondagmiddag zijn op Schiphol ge arriveerd met het lijntoestel uit Tokio cfe sergeant A. Hyum uit Ferwerd en zuster S. Minnema uit Joure. Sergeant I Hyum, die op 26 Mei 1951 als lid van het Nederlands Detachement Verenig- j de Naties naar Korea vertrok, ver- I toefde in verband met een opgelopen verwonding' enige tijd in het hospitaal te Tokio. Zuster Minnema verliet Ne derland op 31 Maart 1951 en was on der andere gedurende zeven maanden als verpleegster aan het front in Ko rea werkzaam. Bij aankomst werden beiden namens de minister van oor log en chef generale staf verwel komd door majoor E. B. Scheuer, die hun tevens het kruis van recht en vrij heid uitreikte. De ministers van justitie en van binnenlandse zaken hebben aan de ge meentebesturen een circulaire gezon den, waarin zij nogmaals bezwaar maken tegen het verlenen van stand plaatsen op kermissen aan inrichtin gen als „vogelpiek" of „rad van avon tuur". Zij achten deze in strijd met de loterjjwet. Inzonderheid kanten zij zich tegen de praktijk, dat vergunning wordt verleend op naam van een lief dadige of sociale instelling, waarbij dan 'n deel van de opbrengst aan de ze wordt afgestaan. Overwogen zal worden, hiertoe strekkende besluiten voortaan ter ver nietiging aan de Kroon voor te dra gen. Ook zal de justitie tegen de ex ploitanten van de betrokken inrichtin gen gaan optreden. De 24-jarige matroos G. H. Krayema uit Ten Boer (Gr.) is Donderdagavond j.1. in de haven van Belawan aan boord van het m.s. Modjokerto" in een ruim gevallen en overleden. Ambonees doodde achttien jarige landgenoot Een 36-jarige Ambonees heeft Za terdag in een Ambonezenkamp in Geesbrug een achttienjarige kampge noot met vijf schoten uit een cylinder- revolver gedood. De aanleiding tot de ze daad was het contact, dat het slachtoffer enige malen heeft gehad met de veertienjarige dochter van de dader. 11. Moeder keek een ogenblik of ze het in Keulen hoorde donderen, „wat zegt U? Tekenen? Een contract.' Wilt U dit mooie huis aan mij verlnn en En al die andere gegadigden dan: dc heer Vossestaart schraapte zijn keei nog eens. „Mevrouw, zoals ik U al zei. Mijn devies is „Tijd is geld en ik houd er van mijn zaken vlug af te wiKhe-* len. Tekent U dit contract dus even en U hebt het huis voor éen jaar ge huurd. Bij vooruitbetaling natuurlijK voegde hij er gauw aan toe. Ja, maar waarom juist aan mij?" Moeder Woef- fie was nog steeds niet over haar vei- bazing heen. „Mevrouw, U is een da me en de eigenaar voor wie ik op treedt, zal het prettig vinden zijn huis aan een dame te verhuren". „Ja maar", aarzelde Moeder, „ik had toch graag even mijn zwager Elmer uit Buldog- stad geraadpleegd". „Raadplegen? Wat valt hier nu te raadplegen!" viel da heer Vossestaart haar in de rede. „U kunt het doen natuurlijk, maar Ook laten! En., ik weet niet, of het hui» nog vrij zal zijn, wanneer U later te rugkomt. Per slot van rekening heb ik nog een heel stelletje liefhebbers op mijn lijstje staan". (Advertentie. Ing. Med.) H. M. de Koningin is gisteravond per trein naar Orange vertrokken. De koningin reisde in haar eigen rijtuig, dat aan de expresse was ge koppeld. Zoals bekend zal de koningin in Orange o.a. in het Theatre Antique de opvoering van Vondels Joseph in Dothan bijwonen. Een ongeluk met dodelijke afloop is Zaterdag in Heemskerk gebeurd, waar het twee jaar oude dochtertje van de buren onder een vrachtauto geraakte, toen deze het erf van de heer K. aan da Kerkweg opreed. De 17-jarige be stuurder, de zoon van de heer K. had niet waargenomen dat het meisje naast de auto liep. Verondersteld wordt, dat het kind is gestruikeld en als gevolg daarvan een der autowielen over het lichaampje heeft gekregen. De dood trad onmiddellijk in. 14) DOOR James Lessiter richtte zich met een ruk op. „Wie zegt, dat ik het niet be wijzen kan? Dat bewijs zal ik, als het mogelijk is, leveren". Opnieuw scheen meneer Holderness diep geschokt, al kreeg hij een minder hoge kleur dan zoeven. Hij staakte wederom zijn potloodspelletje en be„- gon: „Heus..., maar James viel hem in de rede. „Ik weet het, ik weet hetu vindt, dat ik het moet laten lopen. Welnu, dat ben ik niet van plan. Ik houd er helemaal niet van, voor gek te worden gehouden en nog minder om te worden bedrogen, ik kan u verzekeren, dat dit maar weinig mensen is gelukt. Ik heb zo'n idee, dat er heel wat achter mijn rug is gebeurd. Welnu, ik wil de zaak grondig onderzoeken en als ik dat doe, zal iedereen, die meende, uit mijn af wezigheid voordeel te kunnen trekken, nog een lelijke pijp roken". Meneer Holderness stak een hand omhoog, blijkbaar als waarschuwing. „Beste James, ik hoop toch niet dat je de Mayhews verdenkt. Je moeder vertrouwde hen ten volle...." James Lessiter lachte.... „Als er niet zoveel vertrouwen was, zou er ook niet zoveel beschaamd ver trouwen zijn, wel? Nu zal ik iets ver tellen. U zegt, dat ik mijn verdenkingen niet kan bewijzen, omdatmijn moeder heeft gezwegen en niets in haar testa ment heeft gezet. Maar wel heeft ze mij een paar dagen vóór ze stierf ge schreven. Wilt u ook weten wat?" „Dat zou ik inderdaad graag". „Nu ik kan het u woordelijk mede delen: „Ik heb", zo schreef ze, „je niet lastig gevallen met brieven over zaken, omdat ik hoop, dat je weldra thuis zult komen. Intussen zou ik, voor het geval er iets mocht gebeuren, je graag doen weten, dat ik alles nauwkeurig geno teerd heb.... Alles nauwkeurig geno teerddat zou ons op weg kunnen helpen, nietwaar?" „Misschien", gaf meneer Holderness langzaam toe. „O, ik geloof, dat u te voorzichtig is. Wat mij betreft, ik denk heus dat het zou helpen. Mijn moeder had, als zo vele vrouwen, weinig vertrouwen in bank- of kantoorsafes. Natuurlijk zou het veel verstandiger en gemakke lijker geweest zijn. als ze dat memo randum in uw handen had gesteld, maar dat heeft ze niet gedaan. Ik heb alle laden van het scbriifbureau en een grote kast in de biblotheek doorzocht, maar misschien had ze voor een bijzon der stuk als dit ook een bijzondere bergplaats. Ik heb alle hoop, die te vin den en dan. Meneer Holderness keek op en zag zijn bezoeker vast en ernstig aan. „Je bent wraakzuchtig", zeide hij. waarop James lachend antwoordde: „Dat ben ik ook". „Zou je de zaak heus tot het uiterste drijven?" „Ik zou een vervolging instellen". HOOFDSTUK IX De theevisite van mevrouw Voycey had het gewone verloop van zulke ge beurtenissen. Men genoot van baar eigengebakken heerlijkheden en de zelfgemaakte, met bescheiden trots ge presenteerde kweeperengelei. „Dit was al een recept van mijn lieve moeder. Een mooie kleur, nietwaar? Ze doet me denken aan die donkerrode japon van jou, Rietta, maal' ik zou wel eens willen weten, hoe ze in Portugal de lichtgele kleur van de vruchten weten te behouden. Ik heb daar, loen ik nog een jong meisje was, een maana lang gelogeerd en ze maakten er een heerlijke kweeperen-„kaas", die ze marmelade nomden, de kleur had van groene druiven en uit één vruchtenpers werd gedraaid, 't Werd gegeten als pannekoek en was aan de bovenkant helemaal gekristaliseerd. Het smaakte buitengewoon lekker, maar ik heb nooit iemand ontmoet, die me kon vertellen, hoe ze dat klaarspeelden. Zodra ik kweeperen met suiker kook, doen ze precies als verkeerslichteneerst worden ze oranje, daarna rood". Mevrouw Voycey lachte hartelijk om haar eigen grap en begon toen aan ijzingwekkende onthullingen over Por tugese opvattingen omtrent reinheid, speciaal wat 't „sanitair" betreft. Juf frouw Silver, ofschoon 't met haar jeugdvriendin eens over de eisen der hygiëne, vond het onderwerp niet bij zónder geschikt voor een theepraatje, kuchte eens en trachtte het gesprek een andere wending te geven. Dit ge lukte haar echter pas na enige tijd, maar toen ging tot haar ontsteltenis de spraakzame Cecilia in den brede uitweiden over de capaciteiten van haar gast als detective. Welk relaas ze staafde met omstandig de extra-span nende historie van de vrouw met. de oorringen, in de lezing van juffrouw Alvina Grey, aan haar toehoorderessen te verhalen. 't Hielp niets of juffrouw Silver al met haar licht vermanend kuchje opmerkte, dat ze er liever niet over wilde spreken, noch of ze de „lieve Cecilia" onder het oog bracht, op na praten van dien aard geen prijs te stel len! Reeds als schoolmeisje was het kwebbelende tongetje van Cissy Chris topher slechts moeilijk door haar do centen in bedwang gehouden en nu ze als bejaarde dame in haar eigen huis troonde, kreeg niemand zelfs een schijn van kans om Cecilia Voycev tot zwij gen te nopen of ook maar af te leiden. Zuchtend gaf juffrouw Silver het dan ook ten slotte op. Zij greep in arren moede de eerste de beste gelegenheid aan en bracht het onderwerp opvoe ding ter sprake. Dit schonk haar al thans de voldoening, dat ze met juf- frouw Rietta Cray op zeer belangwek- kende wijze van gedachten kon wisse- len. „Ja, ik heb me twintig jaar lang aan het onderwijs gewijd". 't Was, alsof Rietta zich iets scheen te herinneren, maar het per slot van rekening toch niet meer te binnen kon brengen. Enige ogenblikken later kwam dat gevoel weer bij haar boven maar ook nu bleef het bij een niet met succes bekroonde poging. Toen plotse ling, terwijl Catherine klaagde over het dure leven, mevrouw Voycey haar gasten nog een kopje thee opdrong en juffrouw Silver een citaat van haar dierbare Tennnyson onderbrak om ..dank je wel, lieve" te zeggen, d'aagde het in Rietta's brein. „Kennis komt, maar wijsheid draalt" zegt Lord Tennyson zo juist. En in eens wist ze het. „O!" riep ze uit en liet er toen dadelijk op volgen: „Is u soms de juffrouw Silver van Randal Maren?" „Ja", antwoordde de aangesprokene vriendelijk glimlachend: „hij en zijn zusters waren mijn leerlingen. Geluk kig zijn we bevriend gebleven. Kent u de familie March?" (Wordt vervolgd) H.M. de Koningin gezeten (n het Koninklijk rijtuig even voor haar vertrek (Advertentie, Ing. Med.) Toch geen voetzoekers? De Russische autoriteiten in Oost- Duitsland hebben de verklaring van het Amerikaanse leger, als zouden de schoten, die onlangs uit een Ameri kaanse militaire trein op een Oost duits station zouden z§n afgevuurd, in werkelijkheid slechts door padvin ders uit de trein geworpen voetzoe kers zijn geweest, van de hand gewe zen. Volgens een Russische schrijven aan de Amerikaanse stafchef zouden in het stationsgebouw te Babelsberg gevonden kogelgaten bewijzen, dat „provocerende schoten" zijn gelost. Een jonge man heeft te Frankfort verteld hoe hij en andere anti-commu nisten, deel uitmakend van het „bevrij dingscomité voor de slachtoffers van totalitaire onderdrukking" door middel van vervalste bewijzen van vrijlating 5 mensen uit Oostduitse gevangenissen hebben bevrijd, die veroordeeld waren wegens verzet tegen het communisti sche regiem. Hij verklaarde, dat de on dergrondse organisatie overal in Oost- Duitsland leden heeft, tot op de de partementen toe. TWEE KAMPEERDERS IN BELGIë GEWOND Te Wezet in België is een fles ben zine ontploft op het ogenblik dat twee Nederlandse kampeerders hun vuur tje aanmaakten. De 30-jarige Hendrik Pollack uit Haarlem, liep etnstige brandwonden op. De 24-jarige Katheri- ne Jager uit Overveen had brandwon den over het gehele lichaam. Beiden werden naar een ziekenhuis te Luik overgebracht. -Amerikaanse vliegtuigen hebben 'n de nacht van Zaterdag op Zondag tevergeefs getracht, voorwerpen van onbekende herkomst, die boven Was» ij ?n v'°£en en door radar waren ontdekt, te onderscheppen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 6