VERVOLG STADSNIEUWS Bruinvissen onthielden VZV nog het kampioenschap (3-2) JVC vermorzelde WFC 4 na de rust en won het jubileumkruis (5-0 Nieuws van het eiland Texel Jaarvergadering werd ditmaal op het „Gouden Boltje" gehouden Gasten werden aanvankelijk overspeeld Stadg enoten hebben nog kans op de titel Gemeenterekening 50 HRC-jeugd boekte slechts overwinningen Regeling storingsdienst N.V. HIN bouwt atelier aan Meeuwenstraat Zijpe Zijper landbouwers zien werk voor nieuwe po'dei Een nieuwe commissie Moedercursus op komst* Burgerlijke stand Callantsoog Midvoor Hoornsman was op schot: 5 treffers De dertiende Julianadorp Sportlust-demonstrarte op het JVC-terrein Anna Paulov/na Prinses Margaret bezocht muziekfeest VAKONDERWIJS IN Volgend jaar Wognum weer aan de beurt Ministeriële toezegging nog niet vervuld MARKTBERICHTEN MAANDAG 28 JULI 1952 iinlfwrrl'',!s het s'erke VZV uit Velscn het kampioenschap had Hun- H« kn'nILo h 8cn aan de I5«k eestreden. I)e Bruinvissen, er op iw HpjÏ nï^pui !n..?uSte nederlaaS toe tc brengen, zijn hierin geslaagd, f TnitnUan H 8 hebbben zu thans zelf ook weer een goede kans op het kïuS wSi, n! £as,epn zware. sportieve wedstrijd, waarin het tempo zeer i 1? i v i Br"'nvissen trokken vóór de rust echter 7.0 enthousiast van leer, dat zu de Velsenarcn zo nu en dan dreigden te overspelen. I)e lichte golf slag en de wind deden wel wat afbreuk aan het spel van de ploeg, welke hier tegen in moest zwemmen, maar het spelen bleef gelukkig zeer goed mogelijk. Na h^t eerste fluitsignaal van de scheidsrechter Van de Fou probeerde de gasten direct de leiding te nemen. Met 1 man zwommen zij op, doen hun 4e niaa werd keurig opgevangen en deze aanval liep vast. j_)it gebeurde niet met de aanval, welke in de Bruinvissen-ach terhoede werd opgebouwd. Snel ging de bal naar voren, kwam bij Gode te recht, die met een machtige armzwaai het ieder in het net slingerde. De gas ten hadden dit succes Kennelijk niet verwacht en voor zij hun posities weer hadden ingenomen, plaatste Tijsen de bal keurig op de hand van Wildenberg, die rustig, maar zuiver de Bruinvissen- voorsprong vergrootte. VZV probeerde zich uit de greep der Bruinvissen los te rukken, maar de thuisclub had nog voldoende lucht om liet tempo op te voeren. Hierdoor kon het weer gebeu ren, dat Gode in vrije positie kwam te liggen en de bal op het juiste moment kreeg toegespeeld. Hoewel de midach- ter nog probeerde hem het leder te ont- •nemen, slaagde Gode er toch in te sco ren. Gelukkig waren de Bruinvissen er \an overtuigd dat men met een 3—0 voorsprong tegen VZV nog niet klaar is. Tot rust werd er niet meer gedoel punt. In de tweede helft dreigde het even mis te gaan. De gastheren, nu tegen wind en water in spelend, konden het hoge tempo niet meer opnemen en ble ven teveel voor eigen doel liggen. Dank baar maakte Gravenmaker gebruik van de hem geboden kans en maakte 31. De Bruinvissen werden volkomen inge- Uit het voorstel tot voorlopige vast stelling van (Ie gemeenterekening over het jaar 1950 blijkt, dat de in komsten van de gewone dienst dat jaar hebben bedragen f 6.428.35».» i en de uitgaven f 6.535.888,35, zodat er een nadelig saldo is van f 107.5,-9,48. De begroting sloot met een eindcijfer van f 5.736,094. Het nadelig saldo van de kapitaal- dienst bedroeg f 5.815.264,43. De financiële uitkomsten van de bedrjjven over 1950 waren als volgt: Electriciteitsbedrijf: batig saldo ge wone dienst f 8.945.38, nadelig sal do kapitaaldienst f 36.833,27. Gasfabriek: nadelig saldo gewone dienst f 71.329,05, nadelig saldo ka pitaaldienst f 256.231,73. Waterleiding: batig saldo gewone dienst f 9.926,—, nadelig saldo: kapi taaldienst f 128.000,51, Gemeentewerken: nadelig saldo ge wone dienst f 27.972,15; batig saldo kapitaaldienst f 11.120,64. Plantsoenen: saldo gewone dienst nihil, nadelig saldo kapitaaldienst f 891,06. Grondbedrijfbatig saldo dienst f 8136.74, batig saldo kapitaaldienst f 12.939,49. Gemeentereiniging: nadelig saldo gewone dienst f 170.296,34, nadelig saldo kapitaaldienst f 7.580,52. Zweminrichting: nadelig saldo ge wone dienst f 5.957,33, nadelig saldo kapitaaldienst f 9,16. Centrale boekhouding: saldo gewo ne dienst nihil: saldo kapitaaldienst nihil. Gemeente-ziekenhuis: nadelig saldo gewone dienst f 253.653,32, nadelig saldo kapitaaldienst f 36.895,80. Bureau voor Maatschappelijk Hulp betoon: inkomsten f 653.384,26, uitga ven f 653.384,26. Algemeen Weeshuis: Inkomsten f 12.621,73. uitgaven f 9.689,45, batig saldo f 2.932,28. Zaterdag en Zondag zijn het voor de HRC-jeugd ware feestdagen geweest. I)e jongens hadden namelijk bezoek van hun collega's-adspiranten en juni oren uit Bussum, in het kader van de jeugduitwisseling. Zaterdagmorgen wa ren de jongens de gasten van de Ma rine. Zij maakten een leuke boottocht, bezichtigden Hs. Ms. „Tromp" en zagen in de Marine-cantine een filmvoorstel ling. Zaterdagmiddag werden de eerste voetbalwedstrijden gespeeld. De uitsla gen waren: Adspiranten: HRC bBFC b 51; HRC c—BFC c 1—0. Zondagmorgen stonden drie ontmoe tingen op het programma: Junioren a: HRCBFC 31; junioren b: HRC BFC 10; adspiranten a: HRCBFC 41. De roodjakken wonnen dus alles. Beide verenigingen zien ongetwij feld op zeer geslaagde dagen terug. De jeugdafdeling van HRC ontving na af loop van het bestuur van BFC een herinneringstegel. De junioren en ad spiranten van HRC brengen op 16, 17 en 18 Augustus een bezoek aan Bus sum. De storingsdienst van de gemeente lijke water- en lichtbedrijven is van 28 Juli tot en met 3 Augustus als Volgt geregeld: Electriciteit: Maandag A. R. Ritsma (Soembastraat 15, tele foon 2997), Dinsdag: J. P. Agerna (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594), Woensdag: F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donderdag: W. Oos tendorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457,), Vrijdag: A. Schutte (Jacob Beenstraat, telefoon 2431), Zaterdag en Zondag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Stirumstraat 24, telefoon 2452), sloten en de enkele verre bal kwam door de wind niet tot zijn recht. Hier door was het mogelijk dat de VZV mid denvoor kans zag van de Water nog maals te passeren. Met nog ruim een minuut te spelen en nog slechts een 32 voorsprong werden de mannen nogmaals naar voren gestuurd om te trachten het offensief over te nemen. Gelukkig slaagde dit gedeeltelijk en er werd nu meer op het middenveld ge speeld. Hierdoor kwam men onder de hoge druk der Velsenarcn uit. Beide ploegen hebben nu evenveel verlies- punten. VZV speelt nog tegen ZAR en de Bruinvissen spelen nog tegen ZAR uit en APGS thuis. De kans, dat een beslissingswedstrijd om de bovenste plaats moet worden gespeeld, is dus zeer groot, 't Zal ons benieuwen welke ploeg aan het langste eind zal trek ken. De stan is thans in de 3e kl. A: VZV Bruinvissen A.D.G.S. Z.A.R. De Ham 12 10 5 2 1 38— 9 24— 9 14—17 8—29 8—28 Als- voorwedstrijden werden gespeeld: Bruinvissen combinatie II en IIIVZV- combinatie 91 en Bruinvissen-dames VZV 0—2. De N.V. Kousenfabrieken Hin te Haarlem, die reeds eerder plannen koesterde tot het bouwen van een nieuwe atelier te Den Helder, heeft zich kort geleden tot het gemeente bestuur gewend met het verzoek, een gedeelte van het bouwterrein aan de Meeuwenstraat, dat thans als sport terrein in gebruik is, beschikbaar te stellen voor de bouw van een atelier zonder verdieping. Daartegen hebben B. en W. geen bezwaar, mits het ge bouw aan de zijde van de Meeuwen straat minstens vier meter hoog wordt. Ook bestaat geen bezwaar tegen het onbebouwd laten van een strook grond van 3'/i meter langs de Meeuwenstraat. Aan de raad wordt thans voorgesteld, een terrein van ongeveer 1900 vier kante meter achter deze voor een plantsoen bestemde strook tegen een prijs van ƒ6.25 per vierkante meter aan de N.V. Kousenfabrieken Hin te verkopen. Negen en zestig leden van de nfdr ling Zijpe van de Hollandse Maat schappij van Landbouw zijn er Vrijde met hun dames een dagje op uit ge weest. Met twee bussen reed het ge zelschap naar de hoofdstad, waar he overstapte op een grote salonboot om naar Harderwijk te varen. Daar gear riveerd maakte men in een kleinere boot een zeer interessante tocht langs de werken voor de nieuwe polder. Na deze rondvaart met deskundige toe lichting werd in Harderwijk de kof fiemaaltijd* gebruikt. Vervolgens werd een prachtige rit over de Veluwe ge maakt. Om half zeven bereikten d« twee bussen Soest, waar werd gedi neerd en de heer N. Hopman, voorzit ter van de afdeling, het woord voerde Hij deelde o.a. mede, dat een Deense gast de trip had meegemaakt. Via Hilversum en Amsterdam reed men daarna in de richting Zijpe. In Alkmaar werd nog even de laatste dorst gelest en om één uur in de nacht was het gezelschap weer thuis. Men zal zonder twijfel de meest prettige berinneringen bewaren aan de welge slaagde trip. In verband met het inwerking treden van de door hogerhand vastgestelde gemeentelijke sociale werkvoorzie ningsregeling voor handarbeiders heb ben B. en W. van Zijpe een plaatselij ke "commissie ingesteld. Wethouder C Kok zal voorzitter zijn. Leden: een ambtenaar van het ministerie van so ciale zaken en een ambtenaar van het GAB te Alkmaar, de heren B. de Boer te Oudesluis (NVV), L. G. Ver schoor te 't Zand (CNV) en P. Raat- gers te 't Zand (KAB). De heer J. R Ros, administrateur van de sociale dienst in de gemeente, treedt als secre taris op. De afdeling Zijpe-Callantsoog van Het Witte Kruis zal in samenwerking met de commissie voor kinderhygiëne bij voldoende deelname een moeder cursus geven, te beginnen in de eerste week van September. Zr. B. van der Vuurst, docent-huisbezoekster, zal de cursus leiden. Gebor:en: Maria Wilhelmina Catha- rina. d. v. Andree Hertogh en Elisabeth Waij. Ondertrouwd: Arie Sleutel, 36 jr., as- surandeur te Zaandam en Dieuwertje de Boer, 23 jr., te Zijpe. Overleden: Nicolaas J. Zeeman. 56 jr., echtgenoot van Guurtje Kruisveld. DIPLOMA BEHAALD Aan mej. E. Unk werd het diploma Hulp in de huishouding van de vak school voor meisjes te Den Helder uit gereikt. JVC, de nieuwe eerste klasser uit Julianadorp, heeft gisteravond triomfante lijk het Jubileumkruis van de afdeling Noord-Holland meegenomen uit Schagen. In de tweede helft hebben die sjouwende en zwoegende, onvermoeibare voet ballers uit het dorp onder de rook van Den Helder de mede-finalist WFC 4 een voudig vermorzeld. JVC had meer adem, wenste méér voor dat kostbare kleinood te vechten dan een mat, futloos en schotloos WFC 4, dat in September in de KNVB gaat spelen. Toen de productieve midvoor van JVC, Hoornsman, halfweg de tweede helft de stand op 20 bracht, zakte WFC totaal weg. Hoorns man had vóór de rust al éénmaal succes gehad en na het beslissende doelpunt scoorde hij nog driemaal. Tegen zijn vijf doelpunten bleef WFC elk antwoord schuldig. Vyfnul dus in deze finale, die maar weinig fraai voetbal bracht. één der WFC'ers niets anders doen dan Hoornsman aan z'n shirtje vasthouden, hetgeen een vrije trap kostte. Afan dertig meter floot de bal akelig hard in de onbeschermde hoek van het doel. Kort voor het einde zag Hoornsman een lange ren wélgelukken en weer was het raak (50). Bondsvoorzitter G. Sougé heeft daar na veel vriendelijke woorden gespro ken en JVC het kruis plus herinne ringsspeldjes uitgereikt. De vereniging Schagen schonk de overwinnaars bloe men en JVC's voorzitter Speur, die voor de zekerheid bloemen voor WFC had meegenomen, gaf zijn bouquet nu maar aan de voorzitter van de (bijna) jubilerende bond. In Twenthe en in de Gelderse Achterhoek is de roggeoogst in volle gang. De boeren hebben geen tijd om 's middags naar huis te gaan voor de maaltijd. Om vier uur 'wordt het brood genuttigd op de akker. Men noemt dit „Vosuren". In de eerste helft was er althans nog enige spanning. Hoornsman miste al direct een schone kans, maar daarna ging het volkomen gelijk op. De ge routineerde WFC-ers lieten Hoorns man c.s. maar zelden tot doelman Hei- mering doordringen, doch na 25 minu ten werden ze de dupe van een akelig misverstand na een vrije schop. Hoorns man stond namelijk ongedekt op het vereiste tikje te wachten en zijn schot suisde in de verste hoek. Dat bracht WFC tot heftige tegen aanvallen, veelal geleid via de linker vleugel Pels—Gorter. JVC werd terug gedrongen, doch capituleerde niet. Slechts éénmaal kwam doelman Smit in nood omdat rechtsbinnen Komen de bal tegen de onderkant van de lat kopte. Pijnlijke executie Dacht WFC, dat JVC het hoge tem po van voor de rust niet zou kunnen volhouden en ten onder zou gaan tegen de betere techniek? De Wormerveer- ders begonnen tenminste zo lauw, dat JVC weldra een sterk overwicht kreeg en de weinige aanvallen van de blauw- witten met het grootste gemak kon breken. En toen, na goed twintig min. de WFC-achterhoede middenvoor Hoornsman ongehinderd naar een hoog voor het deel geplaatste vrije trap liet lopen, was het gebeurd In het laatste kwartier nam JVC s scherpschutter eerst een pass van rechts mee om laag en hard in te kun- nen schieten (3—0). Vervolgens kon JVC., vorig jaar winnaar van het Gouden Kruis, heeft veel zware wedstrijden moeten spelen om het Jubileumkruis in ontvangst te kunnen nemen. Geen wonder, dat de 'blauw-zwarten toch wel een beetje onzeker in de voet balschoenen stapten. 't Was immers de dertiende wedstrijd... Die onzekerheid hebben ze snel van zich afgeschud. Ze hebben zo mogelijk nog harder gevochten voor de overwinning en ze heb ben gekregen, waarop ze recht hadden: de hoogste eer. Een zwaar bevochten kampioenschap, een zwaar bevochten Jubileum kruis. Wie deze stoere voetballers aan het werk heeft gezien, zal beamen, dat het zo goed wasl Zondagmiddag hield de gymnastiek vereniging' „Sportlust" op het JVC- terrein een sportdemonstratie. Voorafgegaan door de Harmoniever eniging „Kunstzin" gingen de gym nasten een rondgang maken door Ju lianadorp en kwamen met de vrolijke klanken van een pitige mars op het terrein aan. „Kunstzin" voerde het nieuwe vaan del mee. Onder leiding van de direc teur, de heer J. Dekker, bijgestaan door de heer H. W. Wolthuis, voerden de grootste meisjes op de maat van gramofoonmuziek uit de versterker van de heer J. Vonk een keurige vrije oefening uit De verschillende oefe ningen volgden elkaar in vlug tempo cp, want het gure, koude weer maak te een lang verblijf op het veld niet aangenaam. Oefeningen aan ringen, paard en brug werden door de jongste en meer gevorderde adspiranten uitgevoerd. Deze werden afgewisseld met een keurige hoepeloefening, van een 7-tal dames. Enige van de meest gevorderde da mes gaven een personele vrije oefe ning te zien, waarbij lenigheid en vlugheid te pas kwamen. Achtereenvolgens voerden de dames Jannie Bijvoet, Truus van Yperen, mvr. Tr. Hoornsman, Bellis, Gré Bijvoet en mevr. Ko JimminkKorver deze oefening uit. Het weer, dat reeds koud en guur was, werd nog slechter, toen een flinke regenbui zich ontlastte, waardoor het bestuur van de gymnas tiekvereniging het noodzakelijk achtte, vooral met het oog op de gezondheid van de leden, het verdere deel van de demonstratie af te gelasten. De voorzitter van de vereniging bracht dank aan de Harmonievereni ging „Kunstzin" voor haar medewer king en hoopte een volgende keer op beter weer. GETUIGSCHRIFT BEHAALD De jongedames A. Braaf, R. de Jong en J. Spigt behaalden aan de vakschool voor meisjes te Den Helder het getuig schrift van de tweejarige primaire cur sus. Zaterdagmorgen om half elf opende ir C. Keesman de 44ste jaarvergadering van de Vereniging ter Bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland. De zeer talrijke aanwezigen, waaronder wethouder Hin, de gemeentesecretaris, de directeuren van Gemeentewerken en de T.E.M. en talrijke bestuurders van de vereniging, werden welkom op Texel geheten. De voorzitter beklemtoonde nog eens het doel van de vereniging, n.1. verbetering te brengen in de theoretische en practische vakopleiding. Over de samenwerking met de leerlingenstelsels van de vakgroepen merkte spreker op dat met de schildersvakgroep prettige ervarin gen zijn opgedaan; met de andere vakgroepen hoopt men nog overleg te plegen. Wel was het zijns inziens gewenst, dat het vaststellen van de exameneisen door de regionale verenigingen geschiedde, die immers het best op de hoogte zijn van de speciale behoeften van een bepaalde streek. Dit district kent ook veel ver- schllende opleidingen. Prinses Margaret en de Graaf van Dalkieth bezochten een muziek- en volks zang-uitvoering in King's Lynn te Londen. Na afloop 'werden de solisten aan de Koninklijke gasten voorgesteld. Gaarne zag de voorzitter dat de af delingen propaganda maakten voor de uitbreiding van het te geringe leden aantal, in het belang van de toekom stige vakman. Wat de toezegging van de minister betreft, die de mogelijkheid in het vooruitzicht stelde, dat de con- tributiën, die nu aan het rijk worden afgedragen in het vervolg aan de Ver eniging zelf ten goede zouden komen, merkte de voorzitter op, dat het nog steeds bij een vooruitzicht is gebleven. Tenslotte dankte hij de diverse instan ties, die bij het tot stand komen van de tentoonstelling hadden meegewerkt. Vervolgens sprak de heer A. de Wilt, voorzitter van de ontvangende afde ling Texel, een welkomstwoord, waar bij hij speciaal de patroonsbond voor zijn hulp bedankte. Als nieuwe leden van het hoofd bestuur werden hierna geïnstalleerd de heren Burgmeier uit Hoogkarspel, Bot man uit Wervershoof, Bimmel uit Me- demblik, Hinke uit Spierdijk en Rutsen uit Langedijk. Secretaris J. E. Terra merkte in zijn jaarverslag op, dat er vorig jaar enige bezorgdheid heerste omtrent de bouw nijverheid, maar dat de toestand nu gelukkig verbeterd is. De toestand van het jaar 1951 voor de Vereniging kon het beste worden omschreven met het woord: consolidatie. Er waren 281 leerlingen met 2402 leerlingen-maanden, wat een zeer gunstige verhouding moest worden genoemd. Er waren nieuwe richtlijnen voor de Avond- tekenscholen gekomen, waarbij meer practijk en zelfwerkzaamheid werden geëist. Het aantal leerlingen was hier 764 tegen het vorige jaar 753. Grote acti viteit blijft gewenst, vooral ook omdat door het departement strenge eisen aan de bezetting worden gesteld, n.1. een gemiddelde van 18 leerlingen. En kele scholen werden hierdoor met opheffing bedreigd, maar de positie van de scholen te Wieringermeer en Slootdorp kon worden verbeterd en alleen Spierdijk werd geschorst. Directeur-inspecteur Punthöller deel de mede. dat de tien tekenscholen een gezamenlijk leerlingenaantal hebben van 250 en dat van de 47 candidaten voor het eindexamen er 33 geslaagd waren. Bij de beoordeling van het tekenwerk had de school van Langedijk in haar geheel een pluim gekregen. Bij het leerlingenstelsel zijn totaal ingeschreven 202 leerlingen en van de 84 eindexamencandidaten waren er 68 geslaagd. De opmerkingen van de diverse commissies ter beoordeling van de werkstukken werden voorge lezen en daaruit bleek dat men niet karig was met lof, doch ook niet schroomde te laken waar het nodig was. Uit het financiële jaarverslag over 1951 bleek dat totaal 21.000 was in gekomen en de uitgaven waren dus danig dat een saldo van 3000 res teerde. De begroting 1953 sloot met een ge raamd saldo van 1600. Als plaats voor de 45ste jaarverga dering werd Wognum aangewezen, daar de traditie wil dat elke lustrumvergade ring in de plaats van stichting wordt gehouden. Nadat nog aan de heer S. Vis, die reeds 40 jaar als leraar bij het Vak onderwijs werkzaam is (Langedijk) door ir. Keesman een tekentafellamp v/as aangeboden, richtte de voorzitter zich nog even in een slotwoord tot de leerlingen en wees hun op het belang van verder studeren, teneinde in dit dichtbevolkte land een goede functie te verkrijgen. En met de wijze raad meer het heil te zoeken in prestatie en arbeidsvreugde dan in de wens naar steeds meer verdienen, sloot hij deze vergadering. Na het uitreiken van de diploma's aan de geslaagden, volgde de opening van de tentoonstelling in de -O. L. S. te Den Burg. DRIE FIETSEN VERNIELD In de nabijheid van Loodsmanduin heeft een TESO-bus, die een rondtocht over het eiland maakte, bij het uit halen voor een slecht weggedeelte drie fietsen die langs de wegberm stonden zo zwaar beschadigd, dat de onfortuin lijke eigenaars hun vehikels op de rug naar Den Hoorn terug moesten sjouwen. Over een mogelijke schade vergoeding wilde de TESO niet horen, evenmin over hulp bij het vervoeren van de gedupeerde eigenaars. Moge c/ TESO juridisch misschien in haar recht zijn, bijzonder gracieus kan men dit optreden niet noemen. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. v. Wijk, is geslaagd voor het diploma Boekhan del en Uitgever; mej. C. van Heer waarden slaagde voor het diploma Boekhandel. Voor het MULO-examen, gehouden in Alkmaar, zijn van de Texelse MULO geslaagd de dames Sien Lap en Nel Koning. Alle 29 candidaten zijn nu ge ëxamineerd en slechts één is afge wezen. Voorwaar een mooi resultaat voor onze MULO. ALKMAAR, 25 Juli. Aardappelen 8—11,50 en drielingen 4—8.50; slabonen 8747; snijbonen (stam) 28—76; doppers 25—55; komkommers 8—22; tomaten: A 4873 en Bonken 2838; tuinbonen 9 17; bloemkool: X 35—52 en II 8—30; rode kool 6,50—14; rode bessen 34—60; zwarte bessen 60—67; spinazie 28—40; sla 213; postelein 12—26; andijvie 16—26; rabar ber 47,50; bieten 59; winterpeen 8— 21; waspeen 8—19; uien 8—15; soep groenten 2—6; peterselie 2,505. NOORDERMARKTBOND, 26 Juli. 61.000 kg aardappelen: Eerstelingen 9,80— 11, rode Eerstelingen 12,50, Doré 10,80, Eigenheimers 10,30—11,30, blauwe Eigen heimers 1010,70, IJsselster 10.40, grove 9,10—10,10, drielingen 6,60 en kriel 4,70— 5; 1300 kg bieten: A 7,30 en B 4,90; 1900 kg slabonen 39—47; 1800 kg zilvernep 23—31; zilverdrielingon 7—13; 5600 kg rode kool A 5,80—9,20; 2600 kg witte kool 4.107; 1800 stuks bloemkool: Al 40— 43, A II 2535, B II 18 en afw. 810. W ARMENHUIZEN, 26 Juli. 56.700 kg aardappelen: Schotse hulzen 10,60— 11,60, grove 9,30—10, drielingen 7,10— 7,90, Eigenheimers 9,60—11,50, grove 9,40 —9,50, drielingen 6,10—6,70, Bintjes 9— 9,50, grove 9,10, Doré 11,50—11,90. grove 9,30, drielingen 7,10 en Koopmans Blauwe 9,50; 170 stuks bloemkool 32,50; 160 kg slabonen 38—43,20; 500 kg zilveruien: nep 27. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 26 Juli. 70.000 kg aardappelen: Eer stelingen 9.60—10,90, Doré 10,30—11,30, Eigenheimers 10,50—12, blauwe Eigenhei mers 10,40—11,50 en grove 8,809,80; 40.000 kg rode kool: A 5—11,20 en B 4— 6,40; 30.000 kg gele kool: A 5—5,70 en H 44,20; 10.000 kg witte kool 7,10 8.20; 2500 kg bieten: A 8,10—8,30; 500 kg slabonen 43,10—47,60; 300 kg tomaten: AII 61—63 en Bil 49—52; 1000 stuk» bloemkool: AI 36,20—54 en AII 20.10 —25. 7

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 7