Koos de Jong ontging het brons ma li)UENGELS Ploegachtervolging werd Super-voetbal van de Hongaren In zenuwslopende race zeilde Sarby naar de derde plaats \r i I Nederlandse ploeg op kantje al in de eindstrijd Zweden werd het slachtoHer van weergaloos spel Prote st mocht niet meer baten Een kus voor de overv/innaar ZATOPEK TRAINT Vreemde beslissing van de U Cl Hijzelendoom plaatst zich in de sprint MEDAILLEREGEN Hongaarse doelman na rust werkeloos Schandelijk incident Uruguay molesteerde de scheidsrechter Koninklijk Paar naar de revanchewedstrijden Zwaargewicht Davis op eenzame hoogte DINSDAG 29 JULI 1952 humMUImimm11111111 \x (Van een speciale verslaggever HELSINKI, 28 Juli. Koos de Jong was de enige Nederlandse zeiler, die van daag naar zijn boot stapte met in de zakken van zijn donkerblauwe zellbroek de kans op een ere-plaats. Gebukt onder de wetenschap, dat aller ogen thans op hem gericht waren, maakte hü zjjn Finn-jol zeilklaar voor de race, die zou be slissen, of hü, dan wel de Engelsman Currey of de Zweed Sarby, voor de zilveren en bronzen medaille in aanmerking zouden komen, Drie grijpgrage handen oor het zilver en brons, het goud was reeds gegrepen door de meesterhand van tle Deen Elvstroem. Met de schoot in de hand, één oog gericht op het zeil en het andere op de postie van de concurrenten, voer het drietal deze hellevaart der onzekerheid. Voor Currey kwam spoedig de verlossing. Hü zat op zilver, maar Sarby en De Jong zetten hun via dolorosa om de derde plaats voort. Vüf plaat sen verschil zou de Zweed gelukkig maken, zes plaatsen verschil zou De Jong in de zevende hemel brengen. Het werden er vüf. He Jong eindigde als tiende en Sarby als vijftiende. Voor de Zweed dus het brons. kruisrak was het zonneklaar, dat de finish zeer spannend zou worden. De kopgroep bleef ongewijzigd, maar het bleek, dat De Jong enkele plaatsen ver diend had. terwijl Sarby wat achter was gebleven. Met zes plaatsen verschil zon De Jong de bronzen medaille hebben, met vijf plaatsen verschil zou echter Sarby hiervoor in aanmerking komen. Koos de Jong eindigde echter als tien de en Sarb.v als vijftiende. De Neder lander kwam dus op de vierde plaats, slechts 67 punten verwijderd van de bronzen medaille op een totaal van on geveer 5000 punten. Alleen de door De Jong ingediende pro testen tegen Currey (Engeland) en McLaughlin (Canada) konden nog ver andering brengen en zelfs zodanig, dat De Jong nog een gooi kon doen naar de zilveren medaille. Onze landgeoot protesteerde er tegen, dat Currey en McLaughlin in de snit van de zeilen wijzigingen hebben aangebracht, waarbij zelfs de hulp is ingeroepen van een zeilmaker en waardoor de resultaten van de Engelsman en de Canadees aan merkelijk beter zijn geworden. Naar Nederlandse begrippen is de handel wijze van deze deelnemers beslist on toelaatbaar daar deze wijziging zelfs niet te vergelijken is met bijvoorbeeld een reparatie aan een zeil. De jury was evenwel een ander oordeel toe gedaan en wees het protest af. De Vries Lentsch zeilde in de 5,5 klasse weer op de hem vertrouwde plaats in de middengroep. Hij finishte als veertiende. Amerika werd eerste, gevolgd door Finland, Engeland en De nemarken. In het algemeen klassement staat De Vries dertiende. Wim van Duyl deed het in de Dra- kenklasse beter en werd vierde. Jam mer was het, dat de concurrentie in de kopgroep zo zwaar was. Het gedrang om de eerste drie plaatsen was daar door zo groot, dat hij ondanks zün re gelmatig goede posities in de kopgroep niet voor plaatsing in aanmerking kwam. De Noorse zeiler Thorvaldsen prolongeerde zijn Olympisch kampioen schap van 1948. Ook vandaag werd hy eerste met zeer grote voorsprong op Duitsland, Zweden en Nederland. Van Duyl beëindigde de Olympische zeil- HE minder goede start van de kansheb- bers in de Finn-jollenklasse mochten wij gevoeglijk boeken op de zenuwen. Daaroy was Sarby gehandicapt door een leiyke verwonding aan de rechter hand. Bij het breeuwen van een lekae naad was het mes gebroken en zijn handspier geblesseerd. Een van de ge volgen van minder goed starten was, dat De Jong baKboord zeilende, niet kon wenden om vrije wind te zoeken en verplicht was tussen de andere jol len in te blijven. Denemarken en Ca nada waren liet beste weggegaan, de eerste over bakboord door liggende, de ander over stuurboord. Bij net eerste merkteken bleek de over bakboord be gonnen groep aanmerKelijk voordeel te hebben gehad. Na het eerste kruisrak was Oostenrijk eerste, Denemarken 2, Ierland 3, Ci^oa 4, Engeland 8, Neder land 13 en Zwedin 20. Zou hij in deze positie blijven, dan was De Jong zeker van de bronzen medaille. In het twee de kruisrak keerden echter de kansen. De Jong ging met de grote groep mee om te proberen nog enKele plaatsen te winnen. De Zweed, toen achterliggend, ging avonturen en maakte een zeer lange slag naar bakboord. Ook al door dat hij hierdoor van niemand last had, kon hij enkele plaatsen winnen. Aan het einde van dit kruisrak bleek De Jong nog op dezelfde plaats te liggen, doch de Zweed was nu nog slechts en kele meiers achter hem. Dit betekende dat De Jong vierde zou worden en de Zweed de bronzen medaille zou ver overen. Immers Currey,., nu zevende, had de zilveren medaille al „bijna" in zijn zak. Het bleek nu opnieuw, dat de jol van Koos de Jong niet zo hoog aan de wind zeilde als de andere jollen, hetgeen een aanmerkelijk nadeel betekende. In de kopgroep had de prachtige zeiler Elv stroem (voorwaar een waardig kam pioen) de leiding overgenomen, terwijl de Canadees McLaughlin en de Euro pese kampioen Erndl om de tweede en derde plaats vochten. Na het derde wedstrijden met de zesde plaats, voor- waar in dit sterke milieu een prestatie om trots op te zijn. Bob Maas zeilde zijn Star vandaag r.aar de elfde plaats. Voor de Neder lander was geen ere-metaal in zicht. De Italiaan Straulino kon de gouden medaille in de mast hangen. Hij zege vierde heden vóór Canada en Portugai De Amerikaan Reid stelde zich in het bezit van de zilveren medaille en Bob Maas definitief van de achtste plaats. De officiële eindklassementen van de Olympische zeilwedstrijden zyn: Startklasse: 1. en Olympisch kam pioen: Italië 7635 pilt.; 2. Ver. Staten 7216 pnt.; 3. Portugal 4903 pnt.; 4. Cuba 4535 pnt.; 5. Bahama 4405 pnt.; 6. Frank rijk 3866 pnt.; 8. Nederland (BobMaas) 3510 pnt. Drakenklasse: 1. en Olympisch kam pioen: Noorwegen 6130 pnt.; 2. Zweden 5556 pnt.; 3. Duitsland 5352 pnt.; 4. Ar gentinië 5339 pnt.: 5. Denemarken 4460 jvnt.; 6. Nederland (van Duyl) 4041 pnt. Zesmeterklassea 1. en Olympisch kam pioen: Ver. Staten 4870 pnt.; 2. Noor wegen 4648 pnt.; 3. Finland 3944 pnt,.; 4, Zweden 3773 pnt.; 5. Argentinië 3393 pnt. 6. Zwitserland 3020 pnt. F'innjollenklasse: 1. en Olympisch kampioen; Denemarken 8209 pnt.; 2. Gr. Brittannië 5449 pnt.: 3. Zweden 5051 pnt.: 4. Nederland (Koos de Jong) 5033 pnt.; 5. Oostenrijk 4273 pnt,.; 6. Noor wegen 4073 pnt. 5.5 meter klasse: 1. en Olympisch kampioen: Ver. Staten 5751 pnt.; 2. Noorwegen 5228 pnt.; 3. Zweden 4554 pnt.; 4. Portugal 4371 pnt.; 5. Argentinië 3915 pnt.; 6. Gr. Brittannië 3727 pnt.; 13. Nederland (De Vries Lentsch) 1582 pnt. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 28 Juli. De drievoudi ge Olympische kampioen Emil Zato- pek is onvermoeibaar. Maandagoch tend, de dag nadat hij op grootse wij ze de marathon had gewonnen, maakte Zatopek met enkele journalisten een tochtje door de omgeving van Helsin ki. In de middag echter trok hij de spikes aan en liep enige trainings rondjes op de sintelbaan van het Olympische dorp. Toen hij ophield had hij precies tien kilometer afge legd llllllllilllllllllllllllllllllllilHlIM MOGEN wij de tweed.,- pryswinnares op de 100 m. vrije slag, Hannie Ter- meulen uit Amsterdam even aan onze lezers voor stellen Een flink uit de kluiten gewassen donker blonde jongedame met een lichtblonde lok volgens modevoorschrift. Voor haar was de zilve ren medaille niet alleen een groot persoonlijk suc ces, maar ook een rehabili tatie voor de Olympische Spelen van Londen, waar- zij na haar tweede prijs bij de Olympische kampioen schappen van 1947 tot de favorieten had behoord, maar reeds In haar serie nummer was uitgeschakeld. Haar falen in Londen heeft bij Hannie de wedstrjjd- aninio volkomen doen vèr- dw(jnen en eerst een jaar- later Is zij weer met zwenr- training begonnen. Bü de Europese kampioenschap pen, die in 1950 in Wenen werden gehouden, was zy nog niet goed genoeg voor het persoonlyke succes op de honderd meter, waarop Irma Schumacher en Riet Faassen een en twee wer den, maar zü maakte ten minste deel uit van Neder lands winnende estafette ploeg. Daarna zakte de animo weer. Men achtte haar uitgeschakeld bij de steeds toenemende toevloed van jongeren, maar voor de tweede maal beleefde z(j een come-back door met. alle wilskracht aan te sturen op een plaats ln de landen ploeg voor Helsinki, waar bij zü er nog eenmaal in slaagde om de Europese kampioene Irma Heyling Schumacher te verslaan. De zilveren medaille in Helsin ki is de kroon op het werk van deze levenslustige drieëntwintigjarige cliö haar moeder in het huishouden helpt, na aanvankelijk in opleiding voor kapster te zijn geweest. Irma Heyting Schumachers laatste wed strijd in Europa alvorens zij naar Australië emi greert, waar haar echtge noot reeds woont, heeft gesu succes opgeleverd. Wij had den onze kleine Rotter damse graag een afscheid gewenst. Na aanschouwd te heb ben, hoe de Hongaarse voetballers met een gede- te stuiten middenvoor Van Keggelen tüdeHJk 1 water werden gezonden. Dat waren drie goals voor onze landgenoten, die mee - ters in de tactiek zj]n en bü zes tegen zeven een «ooit waterpolo-schaakspel spe len, waarbij elke zet van tevoren nauwkeurig ov®\ wogen wordt. Zy zij» nu hd de laatste acht en hebben de gevaarlüke Joegoslaven voorlopig van z'ch af ge schud. Tussen alle zwem- en waterpolowe 'strijden door mortier hebben wij nog gelegenheid om onze kano-repres-ntrm- actie te zien. Kano- meer e"n ten ln varen Is min of stiefkind in de Nederlandse cldeerde 6—0 overwinning aan de Zweden alle illusies omtrent een prolongatie van de Olympische titel ontnamen, waren de leden van de Nederlandse kolonie nog net op tüd terug in het zwemstadion om onze wa- terpoloploeg aan te moedi gen tegen Zuld-Slavie. Ook onze beide prinsesjes waren weer present, Men zag een harde, emotionele wedstrüd, waarby' de Nederlanders driemaal en de Joegoslaven zelfs vijfmaal tegen lat en palen schoten. De gerouti neerde Nederlandse ploeg buitte het feit uit, dat drie maal tegenstanders wegens ongeoorloofd spel tegen onze op andere wijze haast niet sportwereld, waarin de roeisport met nog veel min der beoefenaren altüd een ruime plaats in de wed strijdsport. heeft gekregen, zodat de kanovaarders er wat bekaaid afkwamen. Maar nu liepen de chef- d'équipe Verwilligen en ztjn kanovrienden met hoge borst, want wü kregen gis teren drie Nederlanders ln de finale. Een heel wat beter resultaat dan de roeiers vorige week hadden behaald. Mevrouw Van den Anker- Doedens bofte, dat de jury zich niets aantrok van het feit, dat haar landgenoot J. Bobeldy'k naast de baan met haar meevoer tüdens de race. Als een der andera landen hierover een protest had ingediend, zou mevr. Van den Anker onverbidde lijk zijn gedisqualiflceerd, wegens gangmaken door een landgenoot. De geroutl. neerde Bobeldyk behoorde dat toch te weten. De stroom medailles, welke over de gyninastiek- nummers werden ult^#. strooid, heeft in Helsinki dé vraag doen ontstaan, of daardoor het Olympisch goud, dat overigens maar verguld zilver Is, niet gaat devalueren, omdat mogelijk blijkt, dat een enkele tur ner of turnster met een half dozün eerste, tweede of der de prijzen hulswaars keert. Eindelük 's het nu ook Ir. Helsinki zonnig weer geworden. De eerste week hadden wü het idee ge kregen, dat net een onver klaarbare vergissing van moeder natuur was, wan neer bet eens een middag toevallig niet regende, maar nu biykt er behalve de mlddernachtszon in Noord-Finland toch werke- lyk ook een middagzon in Helsinki te bestaan. Dit is zeer tot genoegen van de toeschouwers in het zwem stadion. waar geen enkele overdekte tribune werd gebouwd, omdat het vol gens de statistieken in Helsinki sedert 1833 niet meer heeft geregend in de tweede helft van de maand Juli. Wü begonnen die sta tistieken Juist te wantrou wen, maar nu zijn er nog net een paar Jull-dagvn over om ons er geloof aan te doen hechten. (Speciale berichtgeving) HELSINKI. 28 Juli. De heren wed- strydcommissarissen van het hoogste internationale v»ie*ercol!«ge, de UC1. hebben vlak vóór dat de series voor de ploegachtervolging een aanvang zouden nemen, weer eens één van hun wonderlüke beslissingen genomen. „Er slaat nu wel een ploegachtervolging op het programma, maar wü vinden hot nu zo maar eens aardig als jullie er een tüdrace van gaan maken" moeten die UCI-heren hebben gedacht. Welnu het werd een tüdrace tussen de 21 in geschreven ploegen, waarvan er acht in de kwarteindstrüden zün geplaatst. In de kwartfinales mag dan bü de gra tie van meergenoemde heren echt wor den achtervolgd. Ook de Nederlandse ploeg zal daaraan deelnemen. p\e Nederlandse chef d'équipe, de heer u M. Koot, heeft tegen deze beslissing fel geprotesteerd, maar in hoogste in stantie werd dit protest afgewezen. Ook hadden de heren wedstrijdcom missarissen op eigen houtje besloten het aanvangsuur te wyzigen. Het Finse organisatie comité van de Spelen heeft daar echter een stokje voor gestoken, met het gevolg, dat de UCI-leiders het (harde) hoofd moesten buigen. rike achtervolgingsploeg ging dus alleen over de baan, waarby de tijd van de derde man werd genomen als totaaltijd. De Nederlandse ploeg, be staande uit Plantaz, Voorting, Maenen en De Groot, noteerde 4 min. 54.5 sec. Plantaz en Voorting reden uitstekend Daan de Groot had moeilijkheden met zijn ademhaling en kon moeilijk uit de weg komen. Maenen loste enkele keren in deze tien ronden van 400 meter niet geheel zuiver af en had dan weer moeite om by te komen. De snelste tijd werd gemaakt door de Italiaanse ploeg, bestaande uit Mo- rettini, Messina, De Rossi en Cam- pana. Een formidabel team, dat 4.49.8 voor zich liet afdrukken. Maar ook de Britten waren sterk en de Fransen niet te vergeten. Aan het slot van de avond was de spanning groot of Nederland zich nog voor de kwart finales zou handhaven. De oranjcploeg kwam nog op de zevende plaats. Dat de beslissing van de wedstrijd- commissarissen gevaarlijk had kunnen zijn. bleek uit het verloop van de wedstrijden. De ploegen, die in het be gin van de avond reden, hadden te De kus, welke Emil Zatopek na zijn fantastische zege in de Mara thon, van zijn sportieve vrouw ontving HELSINKI, 28 Juli. De ver deling van de gouden, zilveren en bronzen medailles ziet er na 9 dagen als volgt uit: Goud 1, Ver. Staten 29 2. Rusland 3. Zweden 4. Hongarije 5. Tsj.-Slow. 6. Italië 7. Finland 8. Frankrijk 9. Australië 10. Zwitserl. 11. Japan 22 8 12. Denemarken 2 13. Turkije 14. Jamaica 15. Noorwegen 16. Canada 17. India 18. Argentinië 19. Zuid-Afrika 1 20. Brazilië 21. N.-Zeeland 22. Zuid-Slavie 23. Luxemburg 24. Duitsland 25. Nederland 26. Gr. Britt. 27. Iran 28. Polen 29. Libanon 30. Oostenryk 31. Belgie 32. Spanje 33. Trinidad 34. Venezuela 35. Uruguay 36. Korea 37. Egypte 38. Roemenie 39. Portugal Zilver 15 26 11 7 3 5 2 4 1 5 4 0 0 3 3 2 1 1 1 0 0 0 0 6 3 2 2 1 1 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 Brons 10 15 8 15 3 1 10 1 3 6 4 2 1 0 0 0 1 1 0 1 1 0 0 8 0 6 4 1 1 1 0 0 2 1 1 1 1 1 1 (Speciale berichtgeving) HELSINKI. 28 Juli. Als het Nederlands elftal een voetbalwedstrüd tegen Zweden ln het vooruitzicht heeft, dan rekenen wij Nederlanders, als wü de zaken objectief bezien, zonder meer op een nederlaag. Deze Scandinaviërs zün naar Nederlandse maatstaven gemeten tegenstanders van formaat, maar zelfs üe andere W'esteuropese nationale elftallen houden met de Zweden terdege rekening. schoot midvoor Pollatos het tweede gat in de Zweedse defensie. (2-0). De Zweden wisten zich toen reeds geslagen. Vergeefs hadden zij ge tracht de Hongaarse veste binnen te dringen, die zo nodig door de halfspe- lers tot een onneembare stelling werd versterkt. Maar deze schitteren 1 ge trainde knapen konden zo snel mee naar voren trekken, dat zy ook aan vallend veel en goed werk verzetten. Vooral linkshalf Bazsik was daarin pen meester. Zün geraffineerde tech- Diezelfde Zweden kwamen vandaag voor dc halve finale tegen Ilongarüe In het nlek en vlymscherpe passes vormden veld. Zij hebben het veld verlaten in de heilige overtuiging dat voetballen toch wel zeer moellyk is en dat zü eigcnlyk allefn nog maar aardige beginners in dit lastige balspel zün. Als de Zweden thans met een minderwaardigheidscomplex rondlopen, komt dat alleen op rekening van elf Hongaarse balkunstenaars, die zo weergaloos goed speelden, dat hun doelman zich eigenlük wel een plaatsje op de tribune had kunnen zoeken, inplaats van de laatste drie kwartier werkeloos onder de lat te gaan staan. Als zijn backs niet zo vriendclük waren geweest af en toe een bal terug te spelen, zou Grosils het gevoel hebben gehad dat hü niet bü hoorde. Dat Zweden met 6—0 voor de finale werd uitgeschakeld, mag onder deze omstandigheden geen verwondering wekken. voor trapte af, linksbinnen Puskas paseerde enige Zweden, die alleen maar een poging konden doen de bal te raken en voordat de Zweden begre pen wat er aan de hand was, liep Pus kas alweer terug naar zün plaats op het middenveld. Even was het „He-ja, he-ja" van de Zweden op de tribune ln staat de beduusde landgenoten in het veld tot een actie te inspireren. Zü drongen zelfs door tot in het doelgebied van de roodgetruide Hongaren, die het ha mer en sikkel-embleem op hun borst droegen. Maar de razend snelle Hongaren lie pen na dat eerste en laatste Zweedse offensief met mathematiscn zuivere passes keer op keer storm op het heiligdom van doelman Svensson Oe voorhoede switchte net zolang tot iet de Zweden groen en geel voor de 'gen zag in de vyftiende minuut LIET reactievermogen en de balbe handeling van deze Hongaren was verbluffend. Denken en doen was bij hen één en met hun geraffineerde passes en voortreffelijk dekkingssy steem brachten zü hun tegenstanders tot wanhoop. Het laatste uur bepaal den de Zweden zich er toe, zo zij daar- toen de kans kregen.de bal zo snel mc- geiyk weg te werken. Af en toe be reikte een verdwaalde al dan wel eens de Zweedse voorhoede, maar de felle Hongaren stonden nimmer toe dat er iets behooriyks met de bal werd ge daan. Vijfentwintig seconden hadden d< Hongaren nodig oin hun eerste doei punt te scoren. Ue Hongaarse midden vele malen de inzet tot een gevaar lüke aanval. De Zweedse binnenspelers werden gedwongen zo ver terug te spelen dat de drie andere voorwaarsen vrijwel steeds geïsoleerd stonden en daardoor voor de uitstekend koppende en ge- niakkelijk trappende Hongaarse backs geen partij waren. Met de bal op het hoofd. £en vérbluffend staaltje techniek de monstreerde Puskas, toen hü met de bal op zyn hoofd balancerend door de Zweedse achterhoede wandelde. De wanhoopspoging van linkshalf Lidh, die probeerde de situatie te red den had slechts tot gevolg dat hij de bal in eigen doel liep (3-0). Met deze stand werd gedraald en niemand geloofde toen meer in een dragelük resultaat voor de Zweden. Kocsis scoorde met een juweel van een kopbal het vierde doelpunt en na dat Hideghut met een volmaakt schot Svensson voor de vijfde maal had la ten misgrüpen, scoorde Kocsis het laatste doelpunt in deze wedstrüd. Als toegift schoot Puskas nog eenmaal hard tegen de paal en toen was het vror de uitstekend leidende Engelse arbiter Ling tüd het einde aan ie kortdigen van deze Hongaarse voetb. demonstratie. JAN HIJ ZELEN DOORN kampen met een sterke wind, waar door hun tijdèn ongunstig werden be- invloed. Later ging de wind liggen, zodat de ploegen, die het laatst aan de beurt kwamen, een duidelijk voordeel hadden. De uitslag luidt: 1. Italië 4.49.8; 2 Gr. Brittannië 4.50,6; 3 Frankrijk 4.52,4; 4 Zuid-Afrika 4.53,8; 5 Belgie 4.54,0; S Denemarken 4.54,1; 7 Nederland 4.54,5; 8 Zwitserland 4.55,0. HUzelendoorn geplaatst Hoor een overwinning in de achtste serie plaatste Hyzelendoorn zich in de kwartfinales van de sprint. De tijd van de Amsterdammer bedroeg 12,1 sec. Het duel om de sprinttitel belooft spannend te worden. Er werden in drukwekkende tijden genoteerd, o.m. door de Brit Peadock (11,7); Cox. Australië (11,9); Szekeres. Hongarije (11,9); Potzernheim, Duitsland (11,7) en Millman, Canada (11,7). Hoewel de Italiaan Sacchi met 12,4 uit de bus kwam, zal hy toch dicht in de buurt komen. Hij ondervond in zijn serie van Kosta (Tsjechoslowakije) en Muilick (Pakistan) geen tegenstand, waardoor zijn tijd ongunstig werd beïnvloed. Hijzelendoom kwam tegen Robinson (Zuid-Afrika), Hromjak (V.S.) en Tor^ (Nieuw-Zeeland) in de baan. Vlak voor de 200 meter lyn werd onze land genoot in derde positie ingesloten maar in een machtige eindspurt pas seerde hij buitenom en werd ten slotte onbedreigd winnaar, met Robinson o» een lengte. JJLI.SIN'KI, 28 Juli. Finse politic mannen moesten vandaag ingrijpen by een Incident, dat na de basketball- wedstrüd tussen Frankrük en Uruguay plaats vond. De Amerikaanse scheids rechter had Frankrük een strafschop toegewezen, waaruit de Fransen twee punten hadden gescoord, waardoor Lruguay de wedstrüd met 68—66 ver loor Daar de Zuid-Amerikanen van mening waren dat de speeltüd reeds was verstreken, toen de strafschop i werd toegekend, vonden zü het nodig de scheidsrechter te molesteren. Vin* cent Arrell werd daarbü ernstig Ver- wond. De uitslagen van heden luiden: Groep r s Frankrijk—Uruguay 68-66; Argen tinië—Bulgarye 100—56. Groep B' Brazilië—Chili 74—44; Vêï. Staten— Rusland 86—58 H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben het voorne men op 10 Augustus de revanchewed- strüden van dc Olympische Spelen in het Olympisch Stadion te Amsterdam bü te wonen. Van de zijde van het bestuur van bet Nederlands Olympisch Comité ver zoekt men ons te willen mededelen, dat kaarten voor deze revanchewed strijden verkrijgbaar zijn bü het Olym pisch Stadion en de voorverkoop adressen. HELSINKI. 28 Juli. Spanning heeft de strijd tussen 's werelds sterk ste gewichtheffers in de zwaargewicht klasse niet gekend. Daarvoor staat de wereldkampioen Davis (VS) op te een zame hoogte. Met een totaal van 460 kg prolongeerde de sterkste man van de wereld zijn Olympische titel en ver beterde daarbij en passant het Olym pisch record. Voor de zilveren medail le was meer belangstelling. De Ameri kaan Bradford stond na het drukken en trekken 2.5 kg voor op de Argen tijn Selvetti, Het stoten moest dus de beslissing brengen. Dit tweetal was zo aan elkaar gewaagd dat Bradford tot een grote prestatie werd geinspireerd en evenals Davis 165 kg omhoog bracht. Dat was de Argentijn te erg. Na 162.5 kg weigerden zyn vermoeide spieren aan zijn wil te gehoorzamen. Ook de tweede plaats was dus voor een Ame rikaan. De uitslag luidt: 1 en Olympisch kampioen Davis (V.S.) 150 143 165 totaal 460 (nieuw Olym pisch record), 2 Bradford (V.S.) 140 132.5 165 totaal 437.5. 3 Selvetti (Ar gentinië) 150 120 162.5 totaal 432.5, 4 Baillie (Canada) 145 122.5 152.5 totaal 420, 5 Schattner (Duitsland) 130 130 155 totaal 415, 6 Ferreira (Argentinië) 140 115 155 totaal 410. Ottze t' heffen, teleur. ■i ,;e knmp'oztt gewicht- J- S. Smvns. stelde Hij eindigde als twaalfde.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4