Oude Veer biedt inwoners Anna Paulowna prachtige gelegenheid om te zwemmen 65 jaar lief en leed gedeeld Twee leerkrachten van school 1 verlieten Julianadorp Tachtig oudjes uit Julianadorp en Koegras naar buiten Wiiie Kruis beheert inrichting Zwemvereniging is ter ziele Ondanks veel onderhoud toch optimisme Nop steeds diepe rouw om Eva Peron Ariën Vlam en Aaltje Klantgeëvacueerd uit Den Helder, vieren leest in Winkel, Bosstraat Aanpakken jongelui Een kras echtpaar Beiden overgeplaaist naar Fazanfenslraal Wal Maryije er van zei Afscheid op de laatste dag voor de vacantie „Kunstzin" zorgde voor blijde ontvangst De heer J. Spanjaard vierde eerste lustrum! Urk Oterleek Poging tot aanranding Zijpe Calhntsoog MARKTBERICHTEN Badmeester Plooy klikt me» waarin tal van kinderen hun verm^-fv6" faar zonovergoten Oude Veer, dan door deze, dan door gene maai- nimm. ^clke.ns wordt hÜ aangeklampt, bezoekers de helpende hand W^st heiTr L te Veel e,n biedt h« de du steeds toenemende schare die van her fr» en h°Udt waakzaam °P duik in het frisse water «r fraa»e weer gebruik maakt, om een over de verschillende 7wpmi! uJT troffen ditmaal in de reeks reportages dat het d»n een wtnM» f 1° t "ns *oed weer en we hfk»>en Vrvaren, datzelfde water een hm» n water te zijn. We hebben tevens gezien, dat gebruik van wordt gema" kt VCrmaak V°°r H°"ands jeUgd en dat er drUk Een optimistisch geluid konden we ook horen bij de heer C. Liefhebber, secretaris penningmeester van het Wit te Kruis. Misschien zult u zich de vraag stellen, wat het Witte Kruis met zwemmen te maken heeft. Als u er ech ter met ons van overtuigd is, dat met het zwemmen de volksgezondheid ge diend wordt, is dat zo wonderlijk niet. 25 jaar geleden. Vandaag precies 25 jaar geleden, zo vertelde ons de heer Liefhebber, werd de zweminrichting Het Oude Veer in gebruik genomen. Neen, er worden geen feestelijkheden gehouden ter ge legenheid van dit jubileum. Feesten immers kosten geld en geld is iets, waar men zuinig op moet zijn. Zelfs als men er in slaagt om een reeks van jaren een sluitende rekening te krij gen. Misschien begrijpt u nu, dat de heer Liefhebber bepaald optimistisch was. Sedert 1944 steeds een sluitende rekening, wat wilt u nog meer. De gemeente Anna Paulowna zorgt mede voor die sluitende rekening. Elk jaar wordt er een bijdrage verleend van t 500. Geen bijdrage echter fonds perdu. De gemeente krijgt er iets voor terug. In het Oude Veer wordt name lijk door badmeester Plooy schoolzwem men gegeven, waarvan de scholen in Kleine Sluis, Breezand en Oostpolder gebruik maken. De openbare scholen wel te verstaan. De bijzondere scholen hebben het nog niet zo ver gebracht. Iets wat ons onbegrijpelijk voorkomt, omdat men zelfs geen bezwaren tegen gemengd zwemmen naar voren kan brengen, daar de jongens en meisjes afzonderlijk de zwemkunst wordt bij gebracht. Jammer, dat een zo groot deel van de jeugd van Anna Paulowna dus niet kan zwemmen, terwijl er een zo kostelijke gelegenheid voor is. Voor de openbare scholen is het zwemmen reeds jaren verplicht gesteld. Jammer ook, dat er in Anna Paulow na geen zwemvereniging meer is. Ook hier de klacht, dat de wedstrijdsport weinig belangstelling meer heeft, maar daarnaast hoorden we toch, dat de mo gelijkheid niet uitgesloten moet wor den geacht, dat in de toekomst de be langstelling weer groter zal worden. En toch.,.. Óndanks het optimisme dat er heers te is het ons opgevallen, dat ook hier zorgen zijn. Dat men ook in Anna Paulowna nog wel iets meer zou wil len, als de mogelijkheid er voor was. Thans is het zo, dat het Oude Veer al leen aantrekkingskracht heeft voor de mensen en kinderen, de laatste in over grote meerderheid, want ook hier laten de getrouwden veel verstek gaan, die komen om de wille van het zwemmen. We zouden ook hier, aldus de heer Liefhebber en later hoorden we het ook weer van de heer Plooy, wel wat meer vermaak willen hebben. Wat dat betreft ligt het bad echter niet zo bij zonder gunstig. De aanleg van een strand is mogelijk in het rietveld dat achter de hokjes gelegen is, maar het zou zo ontzaglijk veel kosten Als de mensen maar wilden begrij pen, dat met geringe opofferingen van allen hier veel meer te bereiken zou zijn, zo verzuchtte de heer Liefhebber. We hebben de tarieven zo laag moge lijk gehouden, omdat we op het stand punt staan, dat het beter is duizend mensen te trekken tegen een laag, dan vijfhonderd tegen een hoog tarief. Wat zou het niet prettig zijn, als alle in woners van Anna Paulowna door het nemen van een abonnement toonden, dit streven te waarderen en het daar door mogelijk maakten van het Oude Veer een unieke gelegenheid te maken. Als we horen, dat er in die grote polder een honderd vijf en twintig abonnementen worden genomen, dan kan daarin toch nog wel wat verbete ring worden gebracht. Nu zal men in dien er vermaak moet worden aange bracht zijn aangewezen op meerdere steun van gemeente of Witte Kruis. Zo als het Witte Kruis ook een eventueel tekort voor haar rekenig zal moeten riemen. Het dure onderhoud Het onderhoud van het bad is zwaar, aldus de heer Liefhebber. De gehele inrichting is in het water gebouwd en helaas op hout. Toen we 25 jaar gele den het bad stichtten was hout het goedkoopste. Hadden we toen maar beton gebruikt. Maar ja, we waren a! blij, dat we het oude bad, dat tenge volge van de Watersnood verloren ging met steun van het Hoofdbestuur van het Witte Kruis, door het plaatsen van renteloze aandelen en het houden van 'n uitstekend geslaagde fanCyfair, kon den maken. Als er nu wat moet ge beuren, houden we tengevolge van de abnormaal hoge kosten ons hart aast. En indien het onderhoud ernstige vor men aanneemt, zal een beroep op de gemeente wel niet achterwege kunnen blijven. Dat onderhoud zal binnenkort beslist komen. We hebben ons er zelf van kunnen overtuigen. De palen in het water worden aangevreten. Bij opvrie zen (en ook daar kan men bij een strenge winter weer heel veel last van krijgen) zal men voor reparaties komen te staan, die in de honderden, misschien in de duizenden lopen. Een geluk heeft het Oude Veer. Het zand, dat in het ondiepe bassin is aan gebracht, blijft, ondanks de soms he vige golfslag, uitstekend liggen. Het bassin voor de ongeoefendën ver keert daardoor in uitstekende toestand. Als we alles dus in het kort samenvat ten: Behoorlijke belangstelling voor deze fraaie gelegenheid, die nog veel fraaier zou kunnen worden, als meer mensen in Anna Paulowna de hand over het hart streken en een offertje brachten Toenemend aantal zwemmers. Een jeugd, waarvoor voor een gedeelte op gaat de stelling, dat ieder Nederlander moet kunnen zwemmen. Daarnaast een inrichting die in de toekomst van ge meente en bevolking nog grote offers zal vragen. Moge de bevolking van An na Paulowna dan de kracht hebben om die offers te brengen en er daarbij ge dachtig aan zijn, dat de gemeentelijke taak slechts aanvullend mag zijn. Nu we ook in Anna Paulowna de klacht hoorden, dat de jonge mensen de wedstrijdsport op het gebied van zwemmen niet meer blijken te kunnen waarderen, nu we vernamen, dat de zwemver eniging daar zelfs ter ziele is (meester Jonker vertelde ons van vergeefse pogingen om deze weer op te richten), zouden we ons tot alle jongens en meisjes willen wenden met een beroep, om weer actief aan wedstrijdzwemmen te gaan doen. Niet om records te verbeteren. Dat is niet zo belang rijk. Maar om de gezellige dagen weer terug te krijgen, die we in het verleden in tal van plaatsen in onze omgeving, hebben gehad. In Anna Paulowna, in Schagen, in Winkel, in Oude Niedorp, in Wieringerwaard, in Den Helder of waar dan ook. Het waren hoogtijdagen. Als jullie meewer ken, kunnen ze weer terug ko men. Maar laat je dan niet te leurstellen omdat je niet tot de Prijswinnaars behoort. Beoefen de sport om de sport. Heden zal het in de Bosstraat te Winkel feest zijn. Dan immers zal het 65 jaar geleden zijn, dat Arien Vlam en Aaltje Klant in het huwelijk traden. In 1887 heeft de toenmalige burgemeester van Winkel, Heertje Rezelman, dit hu welijk voltrokken en we vonden een dergelijk jubileum wel zo uniek, dat we het echtpaar in hun keurige woning een bezoek hebben gebracht, ten einde dit feit aan de vergetelheid te ontruk ken. We vonden er een echtpaar, dat er nog mag zijn. Allebei zijn ze nog flink, de bruidegom met zijn 86 jaren en de bruid met slechts één jaar minder. Ge boren en getogen Westfriezen, maar nu in hun hart Heldersen. Kort na hun huwelijk zijn ze naar Den Helder ver trokken en daar hebben ze lief en leed met elkaar meegemaakt, tot de inval van de Duitsers het leed van de eva cuatie over hen bracht. Het leed ook van een verwoeste woning, waarin ze zich zo thuis gevoelden. Het leven ls ook voor deze mensen wel eens niet gemakkelijk geweest. De heer Vlam vertelde ons er van. Lange dagen maken in de polder, van vijf uur in de morgen tot zes uur in de avond, voor twaalf dubbeltjes per dag. Daar maak je geen kromme sprongen van. Een mud bonen uitzoeken voor een gulden. We mogen er niet aan denken. En dat mud bonen lag het echtpaar dan ook nog zwaar op de maag. Ze herinnerden zich nog als de dag van gisteren, dat ze tijdens het uitzoeken van die bonen het besluit namen, dat er verandering moest komen. Dat ze het land vaarwel moesten zeggen. En vooral toen in de wintermaanden het loon van <je heer Vlam. bij zwaar werk aan de Vorstkaai, daalde tot nog geen rijksdaalder per wéék. Bij de Marine Na twee jaar getrouwd te zijn ge weest, in 1889 vertrokken ze naar Den Helder, waar de heer Vlam een betrek king kreeg als torpedist. Gedurende een achttal jaren heeft hij toen bij de Ko ninklijke Marine gevaren, tot hem een ongeluk overkwam, dat hem voor het uitoefenen van zijn functie ongeschikt maakte. Jaren lang heeft de heer Vlam toen dienst gedaan als conciërge aan de Commeniusschool. Terwijl we deze opsomming van fei ten neerschrijven, komt de herinnering aan het onderhoud met deze twee men sen weer bij ons op. Beleven we op nieuw, wat ze ons hebben verteld over hun leven van opoffering. Voor de kin deren die het koste wat het koste, niet naar de polder terug moesten. Die het wat beter moesten hebben, dan hun ouders het hadden. Ze hebben er krom voor gelegen, deze mensen, maar ze hebben hun doel bereikt. Met trots wezen ze ons op hun drie zoons. Op J. Vlam, die nu al meer dan veertig jaar werkzaam is als zetter bij drukkerij De Boer in Den Helder, en deswege een Koninklijke onderscheiding heeft gehad. Op overste P. Vlam, die nu in Salt Lake City woont en op A. Vlam. kapitein bij de K.N.S.M., nu woonach tig in Philadelphia. Wat dat betreft kan het jubilerende echtpaar op een welge slaagd leven terugzien. Hun opofferin gen zijn niet vergeefs gebleken. Ook schaduwkanten Ook schaduwkanten heeft het leven hen echter gebracht. De stem van me vrouw Vlam trilt even, als ze het zoon tje herdenkt, dat haar ontviel. De ont roering blijft niet weg, als ze spreekt over de angst die ze tijdens de oorlog heeft'meegemaakt over haar zoons van wie er één enkele jaren in krijgsge vangenschap heeft doorgebracht en toen het gerucht eing, dat Hitier alle krijgs gevangen officieren wilde afmaken. En leed is er ook om het verloren gegane huis in Den Helder, dat één van hun zoons voor hen had gebouwd en waar ze zich veilig gevoelden. Het huis mocht wel herbouwd worden, maar dan mochten ze er niet meer in wonen. Den Helder kan immers alleen mensen ge bruiken, die daadwerkelijk in het ar beidsproces ingeschakeld zijn Wanneer echter de gelukwensen Maandag zullen binnenstromen, en gaarne voegen wij de onze daarbij, dan zal in deze familie toch de vreugde overheersen. De vreugde, over het feit, dat ze zo lang samen mochten leven en werken. De Argentijnen zijn zeer onder de indruk van het overlijden van Eva Peron. Op de bovenstaande foto ziet men een terneergeslagen President Peron (geheel links) te midden van belangrijke regerings commissarissen en geestelijken bij de baar van zijn overleden echtgenote. Op de foto rechts ziet men de bloemenberg, welke door de bevolking voor het ministerie van Arbeid, waar Eva Peron ligt opgebaard is neergelegd. Volgens de wens van pres. Peron zal het stof felijk overschot van zijn echtge note tot 9 Augustus op het minis terie van arbeid te Buenos /.i-cs blijven. Het wordt dan naar het Congres gebracht en de volgende dag naar het hoofdbureau van het algemeen vakverbond. Het blijft daar totdat het grafmonument ge reed is. Het stoffelijk overschot zal daarna gedurende een jaar aan het oog worden cn'irckker om een balsemingsproces te ondergaan. Het was Donderdag een belangrijke dag voor school 1. De vacantie brak aan, maar tevens moest afscheid worden genomen van twee gewaardeerde leer krachten. Het hoofd der school, de heer N. H. Kaptcin, vertoefde voor het laatst in deze vertrouwde omgeving, evenals de onderwijzeres, mej. Marinus. Zij zijn beiden met ingang van 1 September overgeplaatst naar de nieuwe openbare lagere school aan de Fazantenstraat te Den Helder. Mevrouw Vlam is niet alleen een voortreffelijk huisvrouw ge weest. Dat zagen we toen we de verschillende foto's doorkeken en er één ontmoetten waarop ze in Westfries costuum getooid was. In dat costuumis ze op vele ver gaderingen opgetreden, naast spreeksters van de vereniging voor Vrouwenkiesrecht. In een kostelijke Westfriese voordracht zei zij er dan het hare van. Dat ze de dag heeft mogen beleven, dat ook vrouwen mondig werden verklaard, zal de vreugde van Maandag slechts kunnen verho gen. De heer Kaptein had reeds een paar dagen geleden afscheid genomen van zijn klas, waarbij de leerlingen getrac- teerd werden en deze hun scheidende hoofd een klokje aanboden. Mej. Ma rinus tracteerde de kinderen van haar klas eveneens en onving ook een ca deautje. Na afloop van de schooltijd, toen de kinderen opgewekt in het vooruitzicht van een maand vacantie naar huis gingen, verenigden zich in de kamer van het hoofd der school het personeel, de oudercommissie en de conciërge. Na mens de oudercommissie bood mevr. G. de Vriesde Graaf in een hartelijke toespraak de heer Kaptein als herinne ring een wandbord van Makkums aar dewerk aan. Mej. A. E. de Vries bood hem namens het personeel een kistje sigaren aan. Juffrouw Marinus, die maar korte Begunstigd door prachtig zomerweer hebben tachtig ouden van dagen uit Julianadorp en Koegras hun jaarlijkse autotocht gemaakt. Het gezelschap ver trok Donderdagmorgen om half negen met drie touringcars voor de lange tocht over de Afsluitdijk naar Friesland. De eerste pleisterplaats was het monument op de Afsluitdijk, dat werd bereikt na een prachtige rit over De Kooy, door de Anna Paulowna-poldcr en de Wieringermeer. Tal van oudjes waren toch nog vitaal genoeg om de trappen van het monument te beklimmen en zich zo een wijds gezicht over IJseimeer en Waddenzee te veroveren. Spoedig ging het weer verder naar Bolsward. Daar werd in café Goes (een oud-Helderse) koffie gedronken, daar na werd een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van Beeldende Friese kunst in het prachtige Raadhuis. Hier viel heel wat te bewonderen. Niet al leen het tentoongestelde, maar ook de architectuur van dit prachtige gebouw. Om twaalf uur vertrok het gezelschap naar Oranjewoud, waar in hotel Tjaar- da een heerlijk middagmaal wachtte. Hieraan werd alle eer bewezen. Er bleef geen tijd voor de speeltuin over, wel werd van het gehele gezelschap een foto genomen. Vervolgens ging de tocht naar Gaasterland, waar in het heerlijke Rijsterbos de thee werd ge bruikt. Het begon nu tijd te worden om de terugreis te aanvaarden. Over Koadum en Workum werd de Afsluitdijk weer opgezocht om in Den Oever de koffie maaltijd to gebruiken. Zeer voldaan arriveerde het gezelschap om half negen 's avonds weer te Julianadorp, waar in café Van Ammers de tafels gereed stonden en de Harmonievereni ging „Kunstzin" op het toneel had plaats genomen. Toen allen gezeten waren en de mu ziek enige vrolijke marsen had laten horen, nam de voorzitter van de Ge meenschap Julianadorp Vooruit, de or ganiserende vereniging van deze tocht, het woord om allen die de organisatie van deze geslaagde dag mogelijk had den gemaakt, te bedanken voor hun medewerking. Hierna schetste de heer Tigchelaar, de leider van de commissie, het verloop van de reis, waarbij menig humoristisch tafereeltje voor de dag kwam. Namens de oudjes bedankte de heer C. Kore- vaar de vereniging voor het organise ren van deze prachtige tocht, terwijl de heer H. J. Spanjaard, ook een deel nemer, die reeds vijfmaal zo'n uitstapje heeft meegemaakt, in een gedicht ver tolking gaf van zijn en aller dankbaar heid. Namens de oudjes bood hi.i de heer Tigchelaar een mooie, bloeiende clivia aan. Do nieuwe slager, de heer P. Snijder, wilde niet achterblijven en schonk de heer Tigchelaar een lekkere metworst. Deze blijken van dankbaarheid werden in dank aanvaard en nadat de oudjes onthaald waren, ging ieder op huis af. De ver-afwonenden werden per bus of auto thuis gebracht en zo behoorde deze jaarlijkse, goed geslaagde tocht tot het verleden, maar nog niet in de gedachten van de deelnemers, want deze teren er nog maanden op. tijd aan school 1 verbonden is geweest, maar in die tijd de harten der kinderen heeft gewonnen, zodat deze haar node zagen vertrekken, onving uit handen van de oudercommissie als dank een ruiker anjers. De heer Kaptein en ook mej. Marinus bedankten voor deze blij ken van waardering. Na de vacantie za] dus als hoofd van school 1 de heer Óuwerling uit Cal- lantsoog zijn intrede doen, terwijl mej. Prins als onderwijzeres de plaats van mej. Marinus zal innemen. VERBOUWING SCHOOL De aanbesteding voor de restauratie van de Wilhelminaschool vond plaats onder architect Kluitenberg van Apel doorn. Ingeschreven werd door fa. J. Kramer en Verborne voor f 57.700; fa. Wed. R. Kale en Zn. f 60.357; fa. K. Das f 60.400; W. de Boer f 61.000; Gebr. Oost f 61.385; H. de Wit f 62.374; fa. Gebr. Frankema Lemmer f 64.000. Voor het schilderswerk werd inge schreven door fa. Koffeman f 12.888; C. Koenen f 11.595; Westerhuis Emmel- oord f 11.857 en Brouwer te Kampen voor f 12.870. CONCOURSSUCCES Het christelijk gemengd koor „Excel sior", directeur L. Kramer, behéalde op het zangconcours te Hoog-Soeren deze week in de afd. Uitmuntendheid een eerste prijs met 309 punten. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gerrit, zoon van Luut v. Veen en T. Ekkelenkamp; Hendrik, zoon .van B. Jonkman en J. Bakker; Pieter, zoon van P. Bakker en D. Ras. ONDERTROUWD: Hendrik Hage- doorn en Willempje Kramer. VISSERIJBERICHT URK URK, 1 Augustus Vrijdag werd door 130 vaartuigen aangevoerd: 13222 pond kuilpaling, prijs 0.981.25 p. p.; 1278 pond Lijnaal prijs 1.251.70 p. p.; 376 pond Snoekbaars, prijs 0.7882 p p.; 50 pond Rode Baars prijs 0.80 0.83 p. p. en 503 bak nest, prijs 2.80 per bak van 37% kg. Vrijdagavond heeft de zes en dertig jarige B. uit Berkhout getracht een drie en twintig-jarig meisje uit Ursem aan te randen. Het gebeurde om ongeveer half elf aan de Huygendijk tussen Oter leek en Rustenburg. Op het gegil van het meisje snelden enkele jongelui op een motorfiets te hulp, doch zij konden de dader, die zich in het riet had ver scholen, r.iet meer te pakken krijggn. Enige ogenblikken later is de man door de politie ingereltend. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: W. de Waard, 41 jr zaakvoerder én Maria G. Put, 37 jr, beiden te Zijpe. Getrouwd: Johannes A. Geensen, 27 jr, kantoorbediende, en Elisabeth Kui per, 20 jr, beiden te Zijpe. Klaas van der Vlies, 28 jr, pluimveehouder, en Maartje G. Nieuwland, 20 jr, bei den te Zijpe. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan, z. van Willem Koot- stra en Willemtje Haak. Gertrudis Bernadette, d. van Jan Schouten en Anna Sikkink. z Overleden; Jan Glas, oud 69 jaar. ALKMAARSE EXPORTVEILING. Vrijdag 1 Augustus 1952. Aardappelen 911.50; idem drielingen 4: slabonen 31 —46; snijbonen stam 35—50; id. pronk 3850; komkommers 817; tomaten A en B 5574; id. bonken 32—40; bloem kool A 40—56, B 25—35, C 12—20; rode kool 513.50; savoyekool 67.50; groe ne kool 1112 50; spinazie 2638; sla 26.50; postelein 1125; andijvie 5 21; rabarber 47.50; bieten 47.50; waspeen en bospeen 817; uien 7.50— 11.50; soepgroenten 24; peterselie 2 4; appels Jello 826; peren kruidenier 832; zilveruien 12—26; augurken fijn 76—1.03; idem grof 12—38. LANGENDIJK, 2 Augustus. Aange voerd 40.000 kg aardappelen. Eerstelin gen 10.6011; Eigenheimers 10.70; BI. Eigenh. 9.20—10.10; Doré 11.10—11.60; grove 9.8010.50; 30.000 kg rode kool A 6.70—12.10; B 3.30—6.10: 37.000 gele kool A 8.80—12.10; B 5.60—8.90; 500 groene kool 10.90; 20.000 witte kool 8.70—9.60; 2500 kg slabonen 35.1044.10; 4000 kg bieten A 6.107.70; 2000 kg zilverui 28.30 32.40; 400 kg tomaten A 54; B 50; 3000 bloemkool A 1 2840; A 2 10.3018.10, NOORDERMARKTBOND, 2 Augus tus 1952. 84.000 kg aardappelen, Eerstelingen 10.1011.10; Doré 11.70; Meerlanders 9.90; Bevelanders 9.10; Eigenheimers 10.5011; Blahwe Eigen heimers 9.1010.30; Bintje 9.2010.10; IJsselster 99.30, grove 8.3010.40; drielingen 6.808, kriel 4.60; 6500 kg zilvernep 2428, zilverdrielingen 27; 12.000 kg slabonen 3646; slabonen li 35—36; 4400 kg bieten A 6,20—7.60, B 4,50—5; 1900 kg rode kool 9,10; 2600 kg gele kool 8,909,10; 60.000 kg witte kool 8—9,50; 1100 stuks bloemkool Atwee 2034, afwijkend 10—11. GROOTEBROEK, 1 Augustus 1952. „De Tuinbouw". 86.000 kg aardappe len, Eersteling, grof 1011,30, groot 10.20—11,50, klein 4.80—5.50, v.v. 4,10 —4.30; Rode Eersteling, grof 8.909.10, groot 11.80—12.10; Doré, grof 9.50— 10.30, groot 10.8011.60; Blauwe Eigen heimers, grof 8.409.40, groot 9.60 10.40; Eigenheimers, grof 8.60—9.60, groot 10.20—10.70; Record, grof 8.70 8.90; 5.000 kg bieten A 5—5.50, B 4— 4.10; 2.000 kg rode kool 47.70; 3200 stuks bloemkool A 4850, A II 3437, B 42; 350 kg slabonen 41. WOGNUM, 1 Aug. 1952. 11.500 kg vroege aardappelen, middel 9—10.90, grof 8.70—10.40, drielingen 3.904.10- Blauwe Eigenheimers 10.40—10 70- 9500 kg slabonen 40—49; tomaten 39— 67; waspeen 8—18; bospeen 8—12- knolbieten 4.20—5.50; Yellow Transpa rant 14—37; Kruidenier 11—36; sla 2 —5.20; netmeloen 2362; komkommer 8—1ö; snijbonen 44—67; perziken 2— 17; tuinbonen 15; Perzikappel 1434* bosseldery 4—6; rabarber 4—6; zilver- nep 1827; rode bessen 3038; Prole- fic 4058; Gladstone 1337; Augurken 10—36; uien. middel 14—16, grof 12—13. OPPERDOES, 1 Augustus 1952. Aardappelen, grove 10.60; Blauwe Eigenheimers 10.70; Blanke Eigenhei mers 10.80, grove 8.30—8.70; dubbele slabonen 41—45. OBDAM. 1 Augustus 1952. Slabo nen 39—42; tuinbonen 9: bieten A 6 80 —7.40. B 4. C 4; zilvernep 26.60—29.10 drielingen 7.60-8.80: uien 3.10-3 60; 10 70aPPClen 10-10-70' grove MAANDAG 4 4AUGUSTUS 1982

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 7