Kranslegging namens deelnemers aan NJ.V.-Zeekamp te Medemblik Vom Teufel gejagt": film mei prachtige Hiel een Jimmy Brown als Volgende week starten weer de touringcars -«nririïïïï srs PLECHTIGHEID OP HET HAVENPLEIN Autoriieiien morgen naar „Radboud" Belangstelling neemt nog steeds toe De Nutsspaarbank in Juli Beiaardconcert „SHOCK" ZEI DE DOKTER MARKTBERICHTEN Weer een drietal unieke trips Naar de Veluwe, Schiphol, Avifauna, Rotterdam. Den Haag Het eigen land is vol schoonheid en avontuur De slachtveemarkt van Alkmaar Weer vee/ animo voor de vleeskoeien J Sr i "2 Nuchtere kalveren f 40 i 95; 333 Varkens, vlees- en zware I™ fnn 2 I0~218. lichte 2—2.10 en zeu- ^ANMORGEN om tien uur heeft de commandant van het N.J.V.-Zeekamp te Medemblik, de heer A. Schiebcrgen te Den Heider, een krans gelegd bU het monument „Voor hen die vielen". De honderdvyftig deelnemers aan het Zee kamp, dat ook dit jaar weer het aloude kasteel „Radboud" tot centrum heeft, stonden in carré op het Havenplein aangetreden. De jongelui en hun leiders, wier belangstelling voor de zee en het zeeleven telkenjare een prachtig object vindt In de twee weken kampleven aan en op het water, brachten door deze plechtigheid een stille hulde aan de mannen, die in de strijd ter zee om het leven zijn gekomen. Het is een goede gedachte van het hoofdbestuur van het Nationaal Jongeren Verbond, om naast de mooie en aantrekkelijke dingen van het zeeleven ook de gevaren te tonen, die de zeeman kunnen bedreigen en in oorlogstijd de hoogste offerbereidheid vragen. schamen, dat in sommige sloepen vier of vijf zeezieken over de doften lagen! De luitenant ter zee der tweede klasse H. Dankelman, die ook ditmaal deel uitmaakt van de kampstaf, vertelde ons, dat het een zware overtocht is ge weest. Aan deze mededeling uit de mond van een marine-officier, die als commandant van Hs. Ms. patrouille vaartuig „RP 133" in de Indonesische wateren van zich heeft doen spreken, behoefden we niet te twijfelen! Het „soa-minded" maken van de Ne derlandse jeugd is de voornaamste doel stelling van1 d N. J. V.-zeekampen, waar. toe amiraal Furstner in 1930 het initia tief nam. Uit de vóóroorlogse jaren da teren de zeekampen te Oudeschild en Den Oever. Het werk werd in 1947 her vat met een bescheiden kampement te EIburg. Den Oever volgde in 1948 en Hellevoetsluis was zowel in 1949 als in 1950 de basis van het kamp. Verleden jaar was het romantische kasteel ..Rad boud" te Medemblik voor het eerst de verbliifolaats van de honderdtwintig jongelui uit alle geledingen en alle streken, die aan het zeekamp deelna men. Wij herinneren ons nog als de dag van gisteren, hoe de stemming in en om „Radboud" was, toen de Comman dant Zeemacht Nederland, de schout bij nacht C. W. Slot, vergezeld van enkele andere hooggeplaatste marine-officie ren, het kamp kwam inspecteren. Het kon haast niet anders, of het N. J. V. zou ook voor 1952 weer de medewer king van het gemeentebestuur van Me demblik vragen. Deze medewerking is prompt verleend, en ook de Koninklij ke Marine liet zich weer niet onbe tuigd. In plaats van tien sloepen werden nu twaalf modelsloepen van het tvpe B 2 ter beschikking gesteld. Bovendien werd een landingsvaartuig naar Me demblik gedirigeerd, om als drijvend hotel voor de jongelui te dienen. Ver leen jaar waren in het kasteel enkele vertrekken als slaapzalen ingericht, maar het aantal deelnemers is met der tig toegenomen, zodat de ruimte niet voldoende zou zijn geweest. Veel belangstelling...- Het N. J. V.-Zeekamp 1952 is op Vrij dag 1 Augustus geopend en duurt tot en met Dinsdag 12 Augustus. Onder de honderdvijftlg jongelui, die er aan deel- riemen, zijn twee Zweden, twee Oos- tenr'ikers. twee Engelsen en een aan tal jon eens die in Indonesië zijn gel]0"; ren.' Het „Primes Margriet-fonds dat de belangen behartigt van de nagela ten betrekkingen van in de oorlog om gekomen koopvaardij-persooeel, kreeg de beschikking over vijf-en-twintig plaatsen. De belangstelling blijkt nog steeds toenemende te zijn. Nauwelijks was de inschrijving opengesteld, of de aanmel dingen kwamen binnen. In twee weken tijds was het kamp volgeboekt, zodat nog vele aanvragers moesten worden teleurgesteld. Zoals altijd zijn er onder de deelne mers, die nooit eerder hebben gezeild. Voor hen heeft de dag van gisteren in letterlijke zin de „zeedoop" gebracht. Om half acht verlieten de twaalf sloe pen de haven van Medemblik, met be stemming Den Helder. Tegen elven wa ren allen de sluis te Den Oever gepas seerd, maar toen kwam een stukje „boksen" tegen de elementen. Er stond een meer dan stevige bries, terwijl wind en zee tegen elkaar ingingen. De sloepen hebben daarvan geducht gepro fiteerd en de bemanningen niet minder. De jongélui behoefden zich niet te In de maand Juli werd op spaar bankboekjes ingelegd f 447.315.49 (v. j. f 353.162.95) en terugbetaald f 477.286.41 (v. j. f 469.272.61). Er werd derhalve meer terugbetaald dan ingelegd een be drag van f 29.970.92 (v. j. f 116.109.66). Het aan inleggers verschuldigde kapi taal. bij de aanvang van het jaar f 8.350.344.55. bedraagt nu f 8.366.608.95 (v. j. f 8.005.680.90). Het aantal posten van inleg bedroeg 4837 <"4910) en dat van' terugbetaling 3921 (3361). In Juli werden uitgegeven 142 (122) nieuwe boek-es, terwijl werden ingetrokken 110 (127) boekjes. In omloop zijn thans 22277 boekjes. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 22 (22) boekjes voor pas geborenen (op deze boekjes plaatst de Sn-arbank een eerste inleg van f 1. De lediging van 312 spaarbnsies le verde een bedrag van f 4437.62 aan kleine besparingen op. Bijkantoor Den Burg In de maand Juli werd ingelegd f 19.308 (f 494.58) en terugbetaald f 12.600.41 (506.30). Het aantal posten van inleg bedroeg 41 '19) en dat van terugbetaling 29 (13). In Juli werden 10 (5) nieuwe boek jes uitgegeven. De stadsbeiaardier van Alkmaar, de heer B. J. van der Veen, verzorgt mor genavond van acht tot negen uur op het klokkenspel van het Monument Nederlands Reddingwezen het volgende concert: 1. Impromptu (Ferd. Timmermans); 2. a. Gondellicd (C. M. van Weber), b. Wiegelied (Joh. Brahms), c. Oene van Sneek: 3. Gavotte (B J van der Veen); 4. a. Twee voerlui, b. Er liep een pa tertje langs de kant, c. Ik zag twee beren (Gieskens); 5. Koekoek Prelu dium (B. J. van der Veen); 6. a. Wie gelied (W. A. Mozart), b. Home sweet home (A. P. Bishop), c. De klokken van Haarlem (bew. v. d. Veen); 7. Tac- catine (bew. v. d. Veen). Om twee uur lag het twaalftal sloe pen, vergezeld van het landingsvaar tuig, afgemeerd in Den Helder. Hier konden de jongens wat nader kennis maken met de Koninklijke Marine en natuurlijk ook met de „vette hap" (ro de kool was gisteren het menu) die om zes uur in de Marinecantine werd op gediend. De nacht hebben de jongelui aan boord van Hr. Ms. „L 9602" door gebracht. Hoog bezoek. Vanmorgen stonden allen keurig net jes in de houding bij het monument „Voor hen die vielen" eri vanmiddag kiezen zij met hun sloepen weer zee met bestemming Medemblik. Daar wacht hun morgen nog een bijzondere dag, want dan koman enkele vooraan staande autoriteiten op bezoek. De vice-admiraals Furstner en Hel- frich hebben hun komst aangekondigd, alsook de Bevelhebber der Zeestrijd krachten, vice-admiraal A. de Booy. Ook de consul-generaal van Zweden en het bestuur van de Nederlandse Re dersvereniging, die zeer sympathiek te genover dit werk van het N. J. V. staat, zullen morgen door hun aanwezigheid blijk geven van hun belangstelling. MEEN, wij mogen niet n zeggen: tot onze ver bijstering hebben ïoij dat berichtje gelezen over de vijf bioscoopbezoekers, die in het Frans Hals theater te Haarlem zijn flauw gevallen. Neen, geen verbijstering, en zelfs geen verwondering. Hoogstens met eqn éven optrekken van dé wenk brauwen en de (speelse) gedachte: Dat gaat de goede kant uit. VUANT wat was het ge- ual? Deze vijf men sen hadden de film „Vom Teufel gejagt" gezien. En toen zij weer naar buiten wilden treden, on der het lantaarnlicht van Haarlems avondlijke stra ten, zijn zij flauw ge vallen. zomaar in de hal van het theater. Nie mand valt tonder oor zaak flauw in het open baar, want flauw vallen staat voor velen gelijk met een figuur slaan. Dns werd eên dokter ge alarmeerd. En wat con stateerde de arts, dr. S. J. van Slooten? Een lich te shock. UET quintet zal spoedig weer zijn bijgeko men, met behulp van een kommetje (koel, helder water en een zakdoekje neus-prikkelende eau-de- cologne (van een ijlings nabijgeschoten lieve da me op gevorderde leef tijd). Och, en die shock zal ook wel weer over gaan. Doarom niet verder over het vijftal. Maar wel gaan onze gedachten-vol- UOE ver is (duizend deelneming uit naar de anderen, die „Vom Teu fel gejagt" hadden ge zien, maar niet zijn flauw gevallen. die rest misschien of vijftienhonderd) van een flauwte inclusief shock verwijderd ge weest? Het vijftal verte- genwooordigde de extre misten ter eener zijde en de lieden die na afloop tegen elkaar hebben ge zegd: „Zullen we nu eerst koffie drinken of maken we nog een ommetje?" deze lieden zijn de extre misten aan de andere kant van het gulden mid den. Maar hoevelen zijn aan de rand van een flauwte en met in hun hersenen het begin van een shock naar buiten gewankeld? Knipperend tegen de lantaarn voor het Frans Hals-theater en op de koplampen der voorbijschuivende auto mobielen? Deze groet interesseert ons. Want hoe groter deze groep, hoe duidelijker is de film op de goede weg. De maker van „Vom Teufel gejagt" moet een groot massa-psycholoog zijn, des te bekwamer naar mate hij zijn mensen dichter brengt bij de shock. Aan de grenzen van de waanzin schijnt het goed toeven te zijn, en daar ligt voor massa psychologen althans waneer zij geen massa- paedagogen begeren te zijn het aardse slijk bij kruiwagens vol voor 't scheppen. PROOD en spelen vraagt de massa. Breng ons aan de rand van de aj- grond, maar laat ons niet naar beneden pleieren. Wij zouden de arts dr. f>'. J. van Slooten willen vragen, eens na te gaan, hoever 4e mensen, die een avond hebben ge swingd, gehot en geheba- beri baad, hoever déze mensen verwijderd zijn van een shock. Wij vin den „Vom Teufel gejagt" een prachtige titel. Wij gaan er stellig heen, wan neer deze film in Tivoli draait. Want het zal wel Tivoli worden, en een héte week, waarschijn lijk. 5. Van Kwakeldam naar het haven stadje Braamzijl was het ongeveer 20 km., maar de weg erheen was niet al te best. „M'n wagen heeft beste veren, maar ik zal maar niet al te hard rij den, heren", zei hij over zijn schouder tegen zijn twee klanten. „Anders zou u misschien met uw hoofden door de kap vliegen. Het is een mirakels slechte weg. Maar dat is niet mijn schuld. We gaan over heuvels en dalen". De twee heren zeiden lachend, dat Jimmy hele maal geen haast behoefde te maken. Zij wilden graag heelhuids in Braam- zijl belanplcn en dat was ook in Jim- my's belang, want als met hun bespreking zou hy heni w«. terug moeten brengen naar Kwakeldam „Komt in orde, heren", antwoordde Jimmy. ,,'t Is geen helemaal nieuw wagentje, waarin ik mijn karig stuk brood verdien, maar 't is betrouwbaar als de bank". Na verloop van een hair uur naderden zij Braamzijl en een van zijn klanten sprak zijn goedkeuring tut over de snelheid waarmee Jimmy nen naar de plaats van bestemming had ge. bracht. „U moet maar even met ons naar binnen gaan in de „Rode Ruiter" chauffeur", zei hh, „want een lekker kop koffie hebt u dubbel en dwars ver diend" Jimmy tikte beleefd tegen zijn pet. „Dat is niet voor dovemansoren gezegd, heren", zei hij lachend. „Voor een kop koffie ben ik altijd te vinden". Het was maar jammer, dat Jimmy Brown de blik niet kon opvangen, die de twee mannen achter hem elkaar toewierpen. GROOTEBROEK, 5 Aug. 1952. „De Tuinbouw". 50.000 kg aardappelen, Eersteling, grof 10.30—11, groot 10.50— 11.60, v.v. 3,80—4,20; Doré, grof 10.20, groot 11.6011.70; Blauwe Eigenhei mers, grof 8.208.80, groot 10—10.50; Eigenheimerè, grof 8.90, groot 10.60 10.90; Bintje, grof 10.30, groot 9.70— 10.70; 500 kg slabonen 39. afw. 25; 1500 stuks bloemkool, A 40—43, A II 23— 27; stek 8—10. BLOKKER, 5 Aug. 1952. Blauwe pruimen 320; Ontario 13—25; Franse suikerpeer 312; rode bessen 2531. nE voortreffelijke verzorging van onze krantenreizen begint spreekwoordelijke betekenis te krijgen. Honderden hebben reeds kunnen profiteren van de bijzondere service, die zij als abonné van onze kranten genieten. Dezer dagen konden wij constateren, dat een echtpaar voor de derde maal één van onze trips meemaakte. Uiteraard kan dit slechts toegelaten worden, wanneer de betreffen de reizen nog niet zijn volgeboekt. De reizen zijn zuiver als reclame bedoeld, hetgeen de prijzen dan ook uitdrukken. In het bijzonder is dit het geval met onze binnenlandse tours, waarvan er wederom enkele op stapel zijn gezet. Op 14, 18 en 20 Augustus staan de reiswagens weer voor u klaar. Het betreft hier dagtochten naar Apeldoorn en de Veluwe, Schiphol en Avifauna cn Den Haag en Rotterdam. (Advertentie, Ing. Med.) rjEGENEN, die één van deze drie tochten als eens hebben meege maakt, getuigden na afloop eenstem mig, dat de verzorging ervan uitste kend was. Onze reisleiding heeft ge broken met de traditie, om langs alle bezienswaardigheden van een bepaal de plaats te rènnen. Van een kranten- reis bewaart men steeds aangename herinneringen. De reisleiders zijn men sen, die ons land goed kennen en aan elke bezienwaardigheid bijzonderhe den weten te verbinden, zodat de rei zen tevens leerzaam zijn. Zo is daar de tocht naar APEL DOORN en de VELUWE. De heen- en terugreis geven de reiziger alle gele genheid om het fraaie landschap in zich op te nemen. Want de route gaat door de mooiste gedeelten van de Ve luwe. Het Paleis 't Loo, de Seys In- quart-bunker, de echoput en de Julia- natoren zijn enkele pleisterplaatsen van de vele, waaraan ge nog lang zult denken. Het nationale park „De Hoge Veluwe" wordt natuurlijk niet verge ten. Men kan op deze unieke trip in schrijven voor een bedrag van 12, FIETS Qu de fancy-fair van HRC stond onder andere een zogenaamde verloting-tent, die zich in een grote be langstelling mocht verheu gen. Uiteraard kon maar één klant het fonkelnieuwe rijwiel winnen. En laat de gelukkige nu de tien-jarige Ingrid Weil zijn! En weet u wat Gradus een vermeldens waardige bijzonderheid vindt? Zij woont in de Dah liastraat nummer 112, cn haar lot droeg ook het num mer 112. En Ingrid blij, natuurlijk! MUZIEK VJUanneer Gradus u zegt, dat het met de Helderse Orkestvereniging, wat het ledental betreft, bergafwaarts gaat, dan haalt hij de woor den aan van voorzitter Louis van Loo Jr. Deze heeft namelijk een schrijven-in- mineur gericht tot de leden, waaraan uw stukjesschrijver nog het volgende ontleent: „In de eerste plaats kunnen wij het financieel niet bol werken, en verder is he! voor onze dirigent absoluut onmogelijk om een reper toire te vormen, daar de huidige bezetting zich voor geen enkel behoorlijk arran gement, van welk werk ook leent". Tot 2 September, de dag waarop de repetities weer beginnen, wordt nu een actie ontketent. Wanneer de leden er met elkaar niet in slagen nieuwe musici aan te wer ven, dan ziet de toekomst er voor dit symphonie-orkest somber uit. Het bestuur heeft geschat, dat er in onze gemeente zeker nog dertig amateur-musici rondlopen, al of niet opgenomen in kleinere ensembles. Tot hen zal men zich richten. Men gaat, zo vernam Gradus, als volgt te werk; 1. men zoekt amateurs, die voor het lid maatschap in aanmerking komen; 2. tot deze mensen wordt een brief gericht; 3. men gaat hen polsen; 4. het bestuur gaat bij deze musici op huisbezoek. „Als dit niet helpt", zo schrijft de heer Van Loo nog, „dan vrezen wij het ergste. Het zou droevig zijn als wij, nu Den Helder meer dan 40.000 inwoners telt. ons orkest moesten ont binden". VERLAMMING fn vacantietijd maken de meeste ouders er een goede gewoonte van, hun kin deren her en der bij ooms en tantes onder te brengen. Dan steekt Nederland zieh in één grote logeerpartij. Gra dus betrekt hierin mede de jongelui, die van jeugdher berg naar jeugdherberg trekken. Een stadgenoot van u en Gradus heeft zich af gevraagd, of het verant woord is, kinderen naar het Zuiden te sturen, nu zich daar gevallen van kinder verlamming hebben voorge daan. De Nederlandse Jeugdher berg-centrale antwoordde hen onder meer het volgen de: „De berichten omtrent de gevallen van kinderver lamming in Brabant en Lim burg zullen op zichzelf zeker juist zijn. Helaas is er offi cieel nog geen enkele richt lijn afgekomen. Wij hebben overleg gepleegd met een inspecteur van de Volksge zondheid; hij zou ons van eventueel nog afkomende richtlijnen op de hoogte stel len. Courantenknipsels uit het Zuiden des lands wijzen er op, dat het „Noorden" zich in de berichtgeving aan overdrijving schuldig maakt. Het is dus voor ons moeilijk om een bindend advies tp geven. Het is in de aller eerste plaats de taak van de ouders om te beoordelen, of zij hun kinderen naar het Zuiden zullen laten gaan. Van officiële zijde werd er wel op gewezen, dat al te grote vermoeienissen door jeugdigen moeten worden vermeden. Onzerzijds zijn richtlijnen voor bijzondere hygiënische maatregelen ge geven aan de jeugdhtrberg- ouders". Ge hebt het gelezen, ouders. Trekt zelf uw con clusie. Gradus kan u niet raden. INVALIDEN Qok dit jaar maakt de af deling Den Helder van het Rode Kruis een middag- tocht met de ouden van da gen, die krachtens hun in komen en leeftijd wel in aanmerking zouden komen voor de grote reis op 20 Augustus, maar daartoe li chamelijk niet in staat zijn. Dat Rode Kruis-uitstapje wordt Zaterdagmiddag aan staande gehouden. Van de heer Winter hoorde Gradus, dat er nog invalide oudjes waren, die niets wisten van het tochtje. Voor hen zij vermeld, dat zij zich nog kunnen opgeven tot Donder dagavond aan het adres Molengracht 10. Zij moeten zich dat buitenkansje niet laten ontgaan. Er zijn nog plaatsen beschikbaar, en men kan op een prima verzorging rekenen. Dat verzekert Gra dus u! GRIETJE IAAT u gezegd zijn, dat mej. Grietje Bakker haar radiotoestel heeft. Gra dus had, dank zij de mede werking van tal van stad genoten, zo'n dikke vijftig gulden voor dit doel verza meld. Tot zijn geluk meldde zich een mijnheer, die een grappig klein toestelletje beschikbaar had en dat te gen vijftig gulden hij heeft het zelf niet breed wilde afstaan. Met dat kastje onder de arm en in gezelschap van zuster Dijke, die tot de actie het initia tief nam, en mej. Van de Werve, begaf Gradus zich Zaterdagmiddag naar het Badhotel, waar mej. Bak ker in een eigen, gezellig kamertje wordt verpleegd. Hoe zij opkeek van deze verrassing? 't Is moeilijk te beschrijven. Zij zond Gra dus een briefje, waaraan hij het volgende ontleent: „Mijn hart is zo van dankbaarheid vervuld jegens allen die er aan heiben meegewerkt mij een radio te bezorgen, dat ik het niet kan nalaten u een briefje te schrijven. Het is niet uit te drukken hoe blij en rijk ik mij voel. Wij invaliden zijn dikwijls aan een kamertje gebonden en dan voelen wij ons wel eens eenzaam. Een radio is een heie afleiding. Nogmaals hartelijk dank aan allen". Dat zegt voldoende, vindt Gradus. Van het overge bleven geld - ruim acht gul den zal «oor mej. Bakker een abonnement op de ra diogids worden genomen Ongetwijfeld stemmen alle gevers met dit plannetje in, Zij kunnen er van overtuigd zijn, dat zij, met Gradus in dit geval te steunen, prach tig werk hebben gedaan. Het toestelletje staat naast Grietjes bed, op een ere- plaatsje. ue sexeise ooot staat tegenwoordig in het teken vnr, zo gehaast-nerveus, dat afvragen, of op Texel goud te vinden is. waarbij inbegrepen een kopje koffie en een uitnemend diner. I")E tocht, die op 18 Augustus wordt gemaakt, blijft steeds in trek. De Aalsmeerse bloemenveiling, die aller eerst wordt bezocht, is op het ogenblik een wonder van kleuren en geuren. Van de poëzie naar het proza: SCHIP HOL. Doch een fascinerend proza. Men wordt rondgeleid langs de gigan tische machines, de hangars en al die ongemeen boeiende installaties en ge bouwen, die een luchthaven karakter geven. En wat nog te zeggen van AVIFAUNA, waar kortgeleden-nieuwe dieren uit Nieuw Guinea zijn gearri veerd? Men moet hier 's avonds ko men, zoals nu mogelijk is, om te be grijpen, waarom Avifauna maandelijks duizenden bezoekers trekt. Het is er een feest van liert en kleur; roman tisch en boeiend De reissom voor deze trip, die op 18 Augustus ls gesteld, bedraagt 12, eveneens met inbegrip van een kopje koffie en een gezellig dinertje. De entreeprijzen voor de bloemenveiling, Schiphol en het vogel park worden ook hier door de krant betaald. "JTINSLOTTE is er de trip van 29 Augustus. Ook op deze reis is het nuttige met het aangename verenigd. Onze vaderlandse geschiedenis krijgt tijdens het bezoek aan DEN HAAG, waarbij het Vredespaleis, het Binnen hof, het_ panorama Mesdag, enz. wor« den bezichtigd, betekenis en achter grond. Langs YPENBURG brengt de touringcar u naar ROTTERDAM. Het groothandelsgebouw, het grootste bouw in deze geest, van geheel Euro- pa, wordt van alle kanten bekeken. De reisleider zal u cijfers noemen, die u doen duizelen. De Maastunnel wordt evenmin vergeten en ten slotte is er een rondvaart door de havens van de ze trotse stad. Via Delft gaat het huis- toe en een keurig diner vormt dan het sluitstuk. De^e gehele dag, die u ,,e?n hoogepunt van uw vacantie put beschouwen, wordt u door de krant geboden voor slechts 12. Al weer met inbegrip van entree's, een kOD koffie en een diner. Omtrent het laatste (en niet het minst belangrijke!) punt, merken we nog op, dat de haast traditionele „eet- tabneken" zo veel mogelijk links blij ven liggen. De manager, die voor deze reizen is aangesteld, heeft getracht juist a,e( gelegenheden in de reisprogram- ma s te betrekken, waar men in de eerste plaats een goed diner kan ge bruiken zonder het idee te hebben in een moderne gaarkeuken te zitten. Het zun gewoonlijk middelgrote restaurants i ■'fjmhaafde bediening en een aan trekkelijk menu. Geeft u vooral tijdig voor één dezer den °P k'' bureaux van onze bla- Aangevoerd waren: 1 paard; 121 100, lc kw. per kg 2.80 ?e kw- 2.60—2.80; 9 Graskalveren rl 2 l>er k^- De grootste animo bestond gisteren eer voor de vleeskoeien die dan ook "et eerste verkocht werden. De be- noefte in de slagerswinkels is de reden, «at uiteindelijk de vette koeien thans ie rangschikken onder de 2e kwaliteit ™cl geplaatst worden, al moeten we aan van een luie handel spreken. Da noteringen kwamen over het geheel iets lager. „,Re nuchtere kalveren werden ieef vlot verkocht. De vraag in de winkels naar kalfsvlees gaat ver boven het aan- nif wan 'evende dieren op de markt Er wordt dan ook weinig op de ho gepryzen afgedongen. e. ogenschijnlijk de varkens-aan« oer te ruim, al spoedig werden de die- 4 afgenomen. De prijzen waren eenter p].m. 7 cent per kg beneden di® van de vorige week.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2