r Jimmy Brown als diepzeeduiker Stad en Omgeving Tentoonstelling van „De Gup" in het Museum geopend Sneek (met reserves) moest H.R.C. de volle buit laten vallen H.R.C. 2 veroverde wisselbeker op W.G.W.-tornooi Matige wedstrijd in het sportpark te Beverwijk Tornooi in Amstelveen bracht Bruinvissen derde plaats Nieuws uit Anna Padowna Zeven en dertig „levende schilderijen" a's Prijsvraag en films extra attracties Om lawntennistitel van Noordholland-Noord Tussen Haaks en Kuifje Voorhoede van roodjakken aardig op dreef Tweede prijs voor organiserende vereniging Strafschoppen brachten tweemaal beslissing Regeling storingsdienst Prettige verrassing voor K. Geus in Maastricht Koning won „DOK"-tijdrit Twee doelpunten van linksbinnen Bakker De Kennemers-Helder 2-2 Texel-tocht uitgesteld BKC won wisselbeker Gehavend ZAP verloor van Grasshoppers Rede/ijk resultaat van nieuwe opstelling Geslaagd jeugdtornooi De Vest uitNaarden won de eerste prijs Julianadorp JVC en JHC zien terug op prachtig jaar Vermakelijkheden MAANDAG 18 AUGUSTUS 19S2 In het Museum Den Helder aan de le Vroonstraat heeft de aquariumvereniging „De Gup" Zaterdagmiddag haar met zo veel zorg voorbereide tentoonstelling geopend. Wegens verhindering van de voorzitter viel aan de heer D. J. Harder, als bestuurslid van het Museum, het genoegen te beurt de tentoonstelling bi) enkele genodigden te mogen inleiden. De spreker had veel bewondering voor hetgeen gedurende de laatste weken door „De Gup" was gepresteerd. Vrijdag tot diep in de nacht hadden de trouwe leden nog aan de opstelling der bakken gewerkt, en het resultaat was fraai. De heer Harder legde vooral de na druk op de schoonheid van het aqua- riumhouden en de opvoedende waar de, die ervan uitgaat. Immers, de kin deren moeten wel oog en bewondering krijgen voor de natuur, het leven van de vissen, de dieren, de vogels en de planten. De spreker hoopte, dat velen de tentoonstelling met een bezoek zou den vereren en tevens, dat zij in hun hart iets van die schoonheid zouden mogen meedragen. Na de organisato ren nog veel succes te hebben toege wenst, verklaarde de heer Harder de tentoonstelling voor geopend. Van „De Gup" nam vervolgens de penningmeester, de heer J. van Veen, het woord. Deze gewaagde met blijd schap van de aanwezigheid van de besturen der andere aquarium vereni gingen, met welks medewerking hij in de toekomst zo gaarne een veel uit gebreider expositie zou inrichten. Uiteraard werd niet vergeten enige propaganda voor de liefhebberij te maken. De heer Van Veen zei het on geveer zo: „Mannen als Truman en Stalin zouden geen tijd hebben om aan oorlog of moeilijkheden te den ken, wanneer in hun nabijheid zo'n levend schilderij was geplaatst". De expositie is zeer de moeite waard. Over de verschillende lokalen bene den zijn de zeven en dertig bakken verdeeld. Er zijn vele soorten vissen te bewonderen en het geheel ademt een weldadige rust. Vele aquaria vor men een onderdeel van een dressoir of een boekenkast, zodat het stellig heel wat voeten in de aarde heeft ge had, aleer deze meubelstukken com pleet uit de woonkamer naar het mu seum waren overgebracht. Er is ook nog een prijsvraag aan dit kijkspel verbonden: wie namelijk raadt hoe veel vis op de tentoonstelling aanwe zig is (of het aantal het dichtst bena dert) komt op 24 Augustus, na de slui ting, in het bezit van de prijs, een mooie schemerlamp. Een extra attrac tie vormt het van tijd tot tijd vertonen van de prachige kleurenfilm „Great Barrier Reef", waarin men kennis maakt met de meest wonderlijke soor ten vissen, planten en dieren. De tentoonstelling is dagelijks van twee tot vijf uur en van zeven tot elf uur geopend. Dislriciskam pioen schappen dii jaar in Den Helder De districtskampioenschappen lawn- tennis voor Noord-Holland Noord wor den dit jaar in Den Helder gehouden en wel op de Zaterdagen 30 Augustm en 6 September en de Zondagen 31 Augustus en 7 September op de zes graveibanen van „Animo" en de „HTC Deze kampioenschappen worden ge splitst in een B-tornooi (waaraan alle spelers mogen deelnemen, uitgezonderd de A-klassers in de enkelspelnummers), een C-tornooi (alleen voor C-klassers) en een A/B-enkelspeltornooi (waaraan A-klassers mogen deelnemen). Inschrijving moet ge-chieden vóór 21 Augustus bij de heer R. J. Kousbroek, Loodsgracht 72. Den Helder. Het lijdt geen twijfel, of deze tenniswedstrijden trekken veler belangstelling. Zaterdag liep de „WH 129" onze haven binnen, met op sleeptouw de Franse viskotter DC 1139 „Mauria Rechard". Het Franse scheepje werd met motorsehade opgepikt nabij het vuurschip Texel. Na te zijn gerepa reerd zette het reeds Zaterdagnacht de reis voort. Uit Engeland arriveerde de Ne derlandse kuster „Olwe", die op weg is naar Harlingen. Het is morgen hoog water om 7.00 en 19.40, en laaga water om 0.50 en 13.40 uur. HRC heeft Zaterdagavond aan de Sportlaan op ondubbelzinnige wijze re vanche genomen voor de verleden Zaterdag in Sneek geleden 43 nederlaag. De roodjakken zegevierden met 41 in een wedstrijd die als oefenpartij zeker diensten heeft bewezen, maar als kijkspel in het geheel niet heeft bevredigd. Dat was voornamelijk te wijten aan het zeer matige spel van de Friese eerste klas- sers, die moesten komen met enkele invallers (niet rijp voor de hoogste afdeling) en meer enthousiasme dan bedrevenheid aan de dag legden. Het tornooi, dat gisteren op de terreinen aan de Jan Verfailleweg door WGW werd georganiseerd, heeft zich in een flinke belangstelling mogen verheugen. Het is de organiserende club niet mogen gelukken, de beker voor de derde (achtereenvolgende) maal te winnen. HRC 2 toonde zich ditmaal de sterkste. Verder namen nog deel Watervogels en Helder 2. Het tornooi kenmerkte zich door sportiviteit, en was voor de spelers tevens nog een mooie oefenmogelijk- heid, zo vlak voor de nieuwe competitie. In de tweede helft werd niet meer gedoelpunt. WGW mocht nog een pe nalty nemen, maar het schot was te zacht en werd door Boogaard gestopt. Na afloop werden de prijzen uitge reikt, en woorden van dank gericht tot de scheidsrechters. HRC 2 zal dus vol gend jaar de beker moeten verdedigen. WGW en Helder 2 ontvingen voor hun medaillekast een lauwertak. De loting bracht eerst Helder 2 HRC 2 en WatervogelsWGW in het veld. Al spoedig namen de roodjakken in hun strijd tegen de witjakken de leiding. Den Os zorgde met een fraaie kopbal voor dit doelpunt. Hoewel bei de doelen nog verschillende malen in gevaar kwamen, bleef de stand tot de rust ongewijzigd. Helder 2 begon de tweede helft goed, maar keeper Boo gaard gaf geen krimp. Na vijftien mi nuten maakte Den Os 20, en toen Helder begon af te zakken brachten Beun en Hartman de eindstand op 40. Op het andere veld waren Watervo gels en WGW dus tegen elkaar in ac tie. De geelwitten waren aanvankelijk iets meer in de aanval, maar ook de Torren wisten gevaarlijke situaties te scheppen. Na de hervatting werd alles geprobeerd om het net te vinden, maar men slaagde er niet in. Ramler schoot eenmaal over, en aan de andere kant werd naast geschoten, nadat keeper Polman vallend redding had gebracht. De wedstrijd eindigde dus in een 00 gelijk spel, waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. Watervo gel benutte er twee van de vijf, maar WGW schoot driemaal raak. De geel witten plaatsten zich dus bij HRC 2 in de eindstrijd. Ook in de verliezersronde tussen Helder 2 en Watervogels waren de doelpunten duur. Helder scoorde voor de rust, maar kort voor het einde werd het gelijk (1—1). Ook hier moesten dus strafschoppen worden genomen. De eerste serie van vijf bracht de score 3—3! Daarna benutte Helder er vier tegen Watervogels 2, zodat de witjak ken beslag legden op de derde prijs. Werd in de voorafgaande ontmoetin gen 2 x 30 minuten gespeeld, de win- liaarsronde duurde de normale speel- tijd. Het was de beste wedstrijd van het tornooi. Beide elftallen deden goed werk. maar de techniek gaf ten slotte de doorslag. WGW was direct in de aanval. Uit een vrije schop schoot Amersfoort in, doch Boogaard wist het leder nog juist over de lat te tikken. Daarna had Ramler, na uitstekend sa menspel, meer succes, 1—0. Hartman bracht de partijen weer op gelijke voet, toen hij hoog voor het doel plaatste, waar de doelman van WGW zich ver keerd had opgesteld. De bal „waaide het doel in, 1—1. Door Den Os werd het 2—1 voor HRC 2 en uit een hoge voorzet van De Leur 31, wafr"a Laan een fout van Koster wist af te straffen, 3—2. Kort voor de rust-scoor de HRC voor de vierde keer, 4—2. De storingsdienst van de gemeente lijke water- en lichtbedrijven is voor de week van 18 tot en met 24 Augustus als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag: A. A Cor- nielje (Ooievaarstraat 133, tel. 2997) Dinsdag: J P. Agema (Fabrieksgracht 16 tel. 3594); Woensdg: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877); Donderdag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8, tel. 2457)- Vrijdag: A. Schutte (Jacob Beenstraat 25. tel. 2431); Zaterdag en Zondag: J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, .tel. 3594). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, tel. 2822); S. Biersteker (Ceramstraal 32, tel. 3467) en D. Oos tendorp (Van Limburg Stirumstraat 24. tel 2452). Zoals wij Zaterdag al berichtten heeft onze stadgenoot, de heer K. Geus, in de veteranenafdeling van de Grote Bondswedstrijden schaken te Maastricht de eerste prijs gewonnen. Hij behaalde vier punten, vóór: 2 ds. Vermeer Zy„ p; 3 P. Schoenmakers (Hoek van Holland) 3 p; 4 J. Boers (Nijmegen) 2 p; 5 Th. C. van Rossum (Hilversum) 2 p; 6 B. Boels p. De heer Geus viel nog een aardige verrassing ten deel. Bij de opening van het tornooi werd hem een schaakboek aangeboden, omdat hij vijftig jaar ge leden voor het eerst aan de Grote Bondswedstrijden had deelgenomen. Hij was met zijn vier en zeventig jaren wederom de oudste deelnemer. Van de organisatoren kreeg hij nog een prach tig schaakspel. Gisteren hield „DOK" een tijdrit over 54 km, die via Julianadorp naar Callantsoog voerde en terug langs de duinen naar Duinoord. Deze ronde moest tweemaal worden gereden. On danks de sterke tegenwind waren de tijden goed te noemen. De uitslag was: A-klas?e: 1 Koning 1 uur 30 min. 42 sec.; 2 De Neeve 1.39.18; 3 De Jong, 4 Van der Zandt, 5 Kooger. C-klasse: 1 De Riddfer 1.44.45; 2 H. Bouma 1.45.05; 3 Bronsema. Zondagmorgen om half tien wordt bij de Donkere Duinen een sprint gereden. De opstelling waarin onze stadge noten speelden, heeft over het alge meen wel voldaan: doel: De Haan; achter: Zwart en Swart; midden: Ven broek, Brouwer en De Werker; voor: Rijkers, Bakker, P. de Vries, Nieuw- stad en Kramer. Vooral de aanvalslinie liet vaak bewonderenswaardige staal tjes zien. Deze voorhoede, waarin Rij kers en Bakker elkaar met switchen redelijke kansen schiepen, kan goals maken! De Vries toonde zich als mid denvoor weer bijzonder levendig, en niet zeldzaam waren zijn handige truc jes en zijn felle schoten. Dat het met de rust nog slechts 21 was voor de thuisclub, vond zijn oorzaak in het slecht gerichte schot. Er was net geen minuut gespeeld, toen Bakker de toeschouwers aan het juichen kreeg met een keurige kopbal, die doelman Brinksma totaal verraste (1t-0). Brillant samenspel lieten Rij kers en De Vries vervolgens zien; laatstgenoemde trapte de bal van dicht bij hard in, maar de keeper van Sneek maakte er een corner van. Bij de gasten was rechtshalf Stuut verreweg de beste speler. Hij smaakt ook het genoegen, het enige tegenpunt te hebben ingeluid. Uit zijn scherpe pass vermocht middenvoor Deden een zeer dubieus doelpunt te maken (11). Een kwartier voor het einde passeerde Bakker de Friese keeper met een slecht schot. Brinksma viel over de recht op hem toegeschoten bal heen (2—1). In de tweede helft konden de HRC- ers niet zo veel kansen om zeep bren gen als vóór de thee; om de eenvou dige reden, dat zij er niet zo veel meer kregen. Rijkers werd nu beter afgedekt, en spil Meijer kreeg meer vat op het snelle binnentrio. Het derde en vierde doelpunt waren dan ook pre sentjes. Het derde dankten de Racers aan rechtsback Dijkstra en Brinksma. De eerste maakte hands (buiten het strafschopgebied) en de tweede liet een kalm maar welgeplaatst boogbal- letje van Venbroek (die de vrije schop nam) door zijn vingers glippen (31). Rijkers zette de kroon op het werk van De Vries, die doorliep met de bal (toen de gehele Friese achterhoede voor buitenspel bleef staan) en op het laatste ogenblik zijn linksbuiten (die op dat moment de middenvoorplaats bezette) in staat stelde om „even" te scoren (41). Wat HRC betreft: de achterhoede was veer betrouwbaar, maar bijzonder slecht in het plaatsen; de middenlinie was meer dan opgewassen tegen de priese ga:,ten: de voorhoede, wij zei- den het al: goed, doch er werden te De Kennemers opende het sei zoen met een vriendschappelijke wed strijd tegen Helder. Het spel was maar matig, er werd veel te kort gespeeld en over het geheel genomen gaf de 22 stand de verhouding goed weer. Het gladde veld speelde in het begin de spelers nogal parten en de twee doel punten die de Wijkers maakten, waren hiervan dan ook het gevolg. Zeker, er waren ook wel lichtpunten, Janssen op de rechtsbuitenplaats voldeed zeer goed en ook Wilkes heeft zijn doel goed verdedigd. Michel op de linksbui tenplaats dient de bal echter sneller voor het doel te plaatsen, want nu ont stond door het talmen een legio aantal corners, die echter geen genade konden vinden bij de Helder-doelman. Links binnen Bouvré dient meer te schieten, terwijl de halflinie de bal sneller zal moeten afgeven, daar zij anders de aanval te veel tegen een muur laat op tornen. In de eerste helft was het H. v. d. Sluis, die een fout van de Helder- doelman, uit een overigens goede pass van Janssen afstrafte (10). Helder kwam hierna opzetten, maar de achter hoede der Wijkers,met Wilkes aan het hoofd, gaf niet thuis. Bouvré kwam hierna alleen voor de doelman, maar faalde waarna linksbuiten Te Staa van Helder een vrije trap hoog over schoot. Michel gaf H. v. d. Sluis een beste kans, die echter miste, waarna Janssen misschoot. Met veel geluk doorstond het Helderse doel deze situa tie. Uit een hoekschop van Janssen, schoot v. d. Plas hard op doel, veran dering van richting deed de Helder- doelman misgrijpen en H. v. d. Sluis zorgde voor 20. De Kennemers was in deze neriode sterker, maar fraaie kansen1 bleven onbenut. Na de rust eerst een Wiiker aanval, waarbij Bouvré een kans om een schot te wagen, blijkbaar niet aandurfde. Steeds verviel men in het te kort hou den van het spel, waardoor men nogal eens in de buitenspelval van Helder liep. Helder gaf echter de moed niet oo en won! geleidelijk terrein. Toen de Wijkers ook buitensoel wilden gaan zetten, nam linkshalf Mos zelf het ini tiatief en het werd 21. Ten slotte ver wonderde het niet, dat Helder gelijk maakte door toedoen van linksbuiten Te Staa, die in volkomen vrije positie inschoot (22). De zwemtocht naar Texel, die giste ren zou worden gehouden, werd we- De door de famille ^o^het eerste loofde wisselbeker is voor bKq jaar in haricle" voornamelijk hetgeen de g®el"z^y,nusiasme waar- danken aan hun erstand tegen door zij een 2-1 3-2 ZAP konden omzetten i pe. overwinning, nadat zy nalty hadden gemist. -„nrtieve Het is een aantrekkelijke, .^1 wedstrijd geworden, g ^8 0fSchoon scheidsrechter Jambr° nise veld- BKC in de eerste helft enige meerderheid had, b gat komen, dat de wlth ,oen 15 boorden in IJsselstejns doel.toen minuten na het begin een goede kop^ bal van Smiers na een vooizet va Timmer te veel was voor de BKC doelman. Vijf minuten 'ater *as| a„ echter weer gelijk want Rezeima kreeg bij een scrimage voo' het ZAP-doel de bal goed op zijn scnoen, Na de hervatting was ZAP tech nisch iets beter. Een schot van Sm keiman na een voorzet van hoofd werd de tweede treffer selsteins doel. Een hernieuwd «tten sief van de geel-zwarten werd beslo ten met een penalty, omdat een v de ZAP-verdedigers de bal met a hand uit doel sloeg. Het harde scho van Van Dalen stuitte af op de vuisi van doelman Kuys. ZAP speelde hierdoor wat meer beheerst dan BKC, doch een kwartier voor het einde De- zorgde Hendrikse, Buning een prach tige kopbal en daarmee BKC de ge lijkmaker (2-2). Een nieuwe opleving in de BKC- gelederen bracht de overwinning toen een keihard scho van Van Teulingen Kuys passeerde. De heer Oudshoorn, plv. voorzitter van BKC reikte na afloop de beker aan aanvoerder Tiel uit. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein van Con Zelo speel de ZAP een vriendschappelijke wed strijd tegen Grasshoppers. Met slechts twee spelers van het eerste elftal, n.1. Kuys en Ruyter, voor het overige aan gevuld met spelers van het tweede en derde, vertrokken de withemden naar Waarland. Ogenschijnlijk leek het er op, dat ZAP een kleine overwinning in het verschiet had. Doelman Mulder van de groenhemden moest enige malen met een tijgersprong een zeker schijnend doelpunt voorkomen, doch toch slaag de Smiers er in zijn club de voorsprong te geven. Deze voorsprong bleef tot een kwartier voor het einde van de eerste helft gehandhaafd. Toen schoten de ZAP-spelers tekort tegen een gerouti neerde goede 4e klasser als Grasshop- gens het onstuimige weer afgelast en Pers. Doelman Kuys moest tot viermaal is nu vastgesteld op Zondag 24 Augus tus. De deelnemers zullen vermoede lijk om ongeveer half zes 's middags starten. toe zwichten voor de harde schoten van de G-voorhoede. Met een 41 neder laag keerden de withemden Polder- waarts. Zaterdagavond waren de Bruinvissen te gast bij de Futen in Amstelveen, waar een polotornooi om de „Phoenix"-beker werd georganiseerd. De Helderse ploeg bad enkele wijzigingen in de opstelling aangebracht, omdat Gode en Leder niet meer van de partij kunnen zijn. Het zevental, dat dit jaar in de zomercompetitie zo'n verdienstelijk resultaat wist te boeken, zal dus niet meer te water komen en nu reeds werd de kans aangegrepen om naar de nieuwe opstelling te zoeken. Vanzelfsprekend liep het dus deze avond niet op rolletjes, maar toch werd een verdienstelijke derde plaats bereikt. slechts zelden voor het doel der tegen standers komen. Met de rust stond het dan ook reeds 2—0 voor de thuisclub. Kort na de hervatting werd de wedstrijd onder broken wegens een defect aan 'de lichtinstallatie, die wat te dicht boven het water hing. Na deze pauze trokken de Nieuwediepers ten aanval en zo waar, Wildenberg zag kans om te doelpunten. De scheidsrechter had dit echter niet waargenomen en van de verwarring maakten de tegenstanders gebruik om hun voorsprong tot 3—0 te vergroten. Kort voor het einde maakten zij er nog 40 van. De wedstrijd De Vest—Neptunus eindigde in een 41 overwinning voor De Vest, waardoor de Bruinvis sen de oude tegenstander Neptunus in de verliezersronde ontmoette. Neptu nus was door enkele oorzaken ook met in staat compleet aan de start te verschijnen, zodat een aardige wed strijd kon worden verwacht. De Zaan- kanters trokken er direct snel tussen uit en het spel was nog geen twee mi nuten ou of zij hadden reeds een 10 voorsprong. Toch ging bij de Bruin vissen in deze wedstrijd alles al wat vlotter. Het verbaasde ons dan ook niet. dat Jongepier uit een voorzet van Wildenberg de stand op gelijke voet kon brengen. De tweede helft was grotendeels voor de Bruinvissen en een enkele gevaarlijke Neptunus-aan- val werd door Van de Water op keu rige wijze onschadelijk gemaakt. Steeds weer kon er dan vanuit de achterhoede een aanval worden opge bouwd, waar Tijsen en Scholte om beurten de bal naar voren zwommen. Het was echter een fout van de Nep- nrn«t"aC!ï tj~ C' Waarvan Kooger profiteert- H1 j speelde naar Wilden berg en via Jongepier werd het 2—1 De eindstand werd 3—1 toen Piet Ham nog juist kans zag om van de rechtervleugel af in moeilijke positie de Keptunuskeeper te passeren. De strijd om de eerste plaats werri gewonnen door De Vest.Pdat gThjk bete'd waf meTT? '2~2) m«r wï wo^pronWaS De oïnfiKp den stellen?61 ÖC tWCede I-tTSt Onder heel wat betere omstandig den dan tijdens de viering van het<" jarig bestaan speelden de BKC-juni30' en adspiranten goede wedstrijden hun gasten, de Schagen junioren hun gasten, adspiranten. Allereerst speelden Bken junioren b tegen de collega's uit Sch," gen, die vrij kort na het begin een voorsprong veroverden. Mul slaagde vóór de rust in de achterstand in ?r lopen tot 2—1. Na de rust maakte Gerrits voor EVe doch toen waren het de gelijk, uuvii wc „ei ae Ea,( - die er 3—2 van maakten. A. Gouma C wederom gelijk maken, maar tonslott» kwam het winnende doelpunt van Schagen-schoen. na kon De adspiranten a speelden een vloti. wedstrijd tegen Schagen a en kond., door Vethman vrij kort na het beein de leiding nemen. Even na f na de maakten de Schagen adspiranten en zo bleef het tot het einde, straf schoppen wezen tenslotte uit dat Scha gen winnaar werd. De wedstrijd B.K.C. junioren a Schagen junioren a had nu en dan eeT fors karakter, ofschoon er geen momen onsportief werd gespeeld. De bezoeker kwamen tot een 2—0 voorsprong, doch toen was het M. Wiggers die tot twee maal toe de Schagen-doelman passeer" de en daarmede de stand gelijk maakte" Opnieuw wisten de gasten doelman Nan te passeren, doch niet lang daarna maakte Rezelman door een vrij geluk kig schot weer gelijk. Een nieuwe 4-3 voorsprong van de bezoekers werd tenslotte weer door M. Wiggers teniet gedaan. Bij het nemen van strafschop, pen waren de Schagen-spelers niet z« gelukkig als de BKC-ers. Bovendien was doelman Nap in goede vorm. BKC-HANDBALSTERS VERLOREN Ter opluistering van de wedstrijd BKC—ZAP speelden de BKC-damei tijdens de rust en na afloop een wed. strijd tegen Texel. Vóór de rust maak. ten de Texelse dames drie doelpunten en wist mej. S. Loer éénmaal te sco. ren. In de tweede helft voerden de be. zoeksters de stand op tot 5—1. Mej, Loer maakte er 52 van, daarna werd de BKC-keepster nog tweemaal gepas- seerd, waarna mej. Loer haar derde tegenpunt scoorde. Met 7—3 in het voordeel van Texel eindigde deze strijd. De proef met Kooger en Ham vol deed vrij goed en het zou ons niet ver bazen, als deze twee knapen volgend jaar een plaats in het eerste zevental toebedeeld krijgen. De andere deelne mende teams waren dan de gastheren, kampioen 3e kl. C, Neptunus uit Zaan dam, kampioen 3e kl. B en de 2e klas ser De Vest uit Naarden. Een edel ge zelschap waarin de Bruinvissen ver keerden. Onze stadgenoten mochten het opne men tegen de gastheren en de win naar van deze wedstrijd kwam direct in de winnaarsronde. De Amstelveners speelden echter iets beter en daar on ze beide nieuwelingen nog niet inge speeld waren konden de Bruinvissen veel kansen gemist. Sneek zal het, ook compleet, moeilijk krijgen in het ko mende seizoen; dat kan niet anders, omdat er vrijwel geen spelers waren, die een bal behoorlijk onder controle konden krijgen. En dat is toch een eerste vereiste bij voetbal. 15. Bonkie Biezebijter en Sjonnie bleven even samen staan praten om te overleggen hoe zij Gerrit Gruwel zou den kunnen ontvoeren, zonder dat er een haan naar kraaide en toen zij meenden 'n goed plannetje te hebben, liepen zij haastig naar de bioscoop ,,'t Bonte Hondje", waar Gerrit Gruwel juist de binnenrand van zijn admiraals pet afveegde. De eerste middagvoorstel ling was namelijk net begonnen en de brave man was dood-op van het op strijken der dubbeltjes en kwartjes, welke de bioscoopbezoekers hem had den toegeschoven bij het in ontvangst nemen van de plaatsbewijzen. Hij was niet ontevreden, hij was eigenlijk nooit ontevreden. Gerrit Gruwel vond, dat hij een best baantje had. Alleen het feit. dat hij er bij stóén moest, mishaagde hem enigszins. Juist op het ogenblik, dat de portier zijn indrukwekkende met goudgalon bestikte pet weer op zijn dik hoofd zette, kwamen twee personen haastig op hem aflopen. Het waren Sjonnie en Bonkie Biezebijter. „U is toch, ais ik me niet vergis, de heer Gruwel, is 't niet?" vroeg Sjonnie, die net deed of hij een beetje zenuwachtig was. „Jawel," antwoordde Gerrit Gru wel een beetje stuurs, want hij dacht, dat het twee kerels van de belasting waren. „Die ben ik. Is er wat mee?" Sjonnie deed net alsof hij naar zijn woorden zocht. „De kwestie iszei hij, „dattedatte wij eed niet zo pret tige mededeling voor u hebben. Kunnen wij u even alleen spreken....?" Algemene ledenvergadering in „Prins Hendrik" Vrijdagavond hield de voetbalver, „J.V.C." met haar afdeling dames handbal „J.H.C." in café „Prins Hen. drik" de algemene ledenvergadering:, Deze goed bezochte bijeenkomst werd door voorzitter A. Hoornsman geopend met een woord van welkom, waarns secretaris E. Zon de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna deed de secretaris enige me dedelingen n.1. dat op Zaterdagavond 23 Augustus J.V.C. 1 een wedstrijd zal spelen tegen H.C.S.C. 1 uit Den Helder, dat de middenvoor van J.V.C. 1, P, Hoornsman. opgesteld is in het Noord- Hollands afdelingselftal, dat op Zater dag 16 Augustus te Schagen uitkomt tegen een N.H.-ZaterdagmiddagelftaL Op Zondag 24 Augustus houdt J.H.C. 1 een handbaltornooi. De prijzen van de donateurskaarten worden verhoogd van f 2.50 tot f 3.—. Voor man en vrouw samen f 4.50. De entrée's worden ver hoogd van f 0.30 tot f 0.35. Het kleed lokaal, dat in desolate toestand ver keert, wacht nog steeds op vernieu wing, waarvoor het gemeentebestuur goezegging heeft gedaan, maar waar voor nog geen toestemming is verkre gen. Het jaarverslag van de secretaris ademde een optimistische geest. Het le dental is gestegen tot 83 (welpen en veteranen niet mee gerekend). resultaten van de verschillende voetbal elftallen waren uitstekend, en. ook J H.C. 1 werd kampioen. Zij promo veerde naar de eerste klasse, zodat nu wedstrijden moeten worden ga* speeld in Amersfoort. Hilversum, Am* sterdam en Haarlem. Een zware opgave, vooral financieel, maar er zijn reeds stappen gedaan om dit mogelijk te ma ken. De bescheiden van de penningmees ter, de heer T. Speur, waren nagezien door de heren C. Paarlberg en P Hoornsman. Ze waren uitstekend m orde en toonden een klein batig saldo. Bii de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden van J.V.C.. de heren E. Zon en J. Hoornsman. herko zen. Voor de afdeling handbal werd in de plaats van mevr. Blaauboer—Voort huizen, die bedankte als presidente, mevr. SchermerhornMinnes gekozen. 8 ^l^M/ïAKR' 15 Au*- - Aardappelen 8-9.50; slabonen 36-49; snijbonen 23I4S en idem pronk 24-30; komkommers 8- 17; tomaten: A 25-43 en Bonken 17-24 ?irU 2en2"78_1a48: bloemk0°B I 28-49 cn •iJiVen 01 5~10; Sroene kool 17,50, augurken: fijn 71 142 R en Bont 20—53; spinazie 8—19; sia 2 50 8: postelein 10-31; andijvie 8-19 5m bieten 59,50; bospeen 10 99 10-28; uien 6-8 sn wasPe«n peterselie 2--3,50. oeP&roenten 2—4; Rotterdamse bleekneusjes kwamen ,,aan' De Rotterdamse bleekneusjes z'in Vrijdagmorgen, na een 14-daags yor' blijf bij hun pleegouders in Julianadorp weer vertrokken. Op het punt van samenkomst het plein voor de Wf? Herv. Kerk, ontbrak er één op a appèl. Goede raad was duur. De P'ey8] moeder werd gewaarschuwd, ze wo de 2 k m. van Julianadorp, iiiiBt duiv de grens van de gemeente Den Heifl cn had. doordat daar een andere P° bestelling is, over Schagen en 't A het bericht nog niet ontvangen. Leiu kig was er nog tijd om de kleine na»' de bus te brengen. De kinderen war bij aankomst en voor het vertrek P wogen en do meeste bleken flink aa" gekomen, sommige zelfs 2 k g. Voor de Sport- en Volksfeesten Julianadorp op 23. 24 en 25 Augu- zullen op het Loopuytpark weer wat kermisvermakelijkheden ve(fLn. Kr is plaatsing gevraagd voor een derdraaimolen een luchtschommei. hoofd van Jut, een schiettent, een pa fes-friteskraam, een roulettekraam, "weefmolen, een suikergoedkraam, ijsco- en vistent. i-in? Ten bate van de voetbalveren JV.C. en de handbalvereniging r(i 7a' een oliebo'lenkraam geexplo worden, waarbij de dames van voor de verkoop zorgen. OPPERDOES, 15 Augustus l£5l BI. Eigenheimers 10 30. grove dubb. bonen A 42, idem AB idem B 30—35 idem afw. 20.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2