Rijks leidde naar hei springkampioenschap £te meïclumten Zaterdagvoetballers sneuvelden tegen vaardige Afdelingsploeg (6-0) Hoge belangstellmgvoor concours hippique Het Radioprogramma KELLER FOR EVER LIKDOORNS 55SÈSE Ronde van Duitsland Huub Vinken tweede in sprint te Augsburg Italiaanse sprintzege in Hannover Schulte zegevierde in de Ronde van Helmond De Duitse wielerploeg Siebelink werd zevende in de Ronde van Overijssel Eenzijdige v/edsirijd in Schagen PATRICIA WENTWORTH Slijkhuis liep 5000 m. V en L deed wederom greep naar P.H.-beker Onbeiwisi de sierksie Geertje brak record van 1500 m vrije slag Het Nederlands kampioenschap sprin gen 1952, het hoogtepunt van het Na tionaal Concours Hippique te Den Haag, is na een zware en spannende strijd gewonnen door J. Rijks Jzn. (Rotterdam) met „Master", voor T. Timmer (Den Haag) met „Zwarte Piet", Arts en Scheeren. Het fraaie parcours was zwaar, het geen tot gevolg had, dat van de 22 deelnemers geen enkele zonder fouten rondkwam. Vier combinaties noteerden vier fouten, te weten J. Rijks met „Mas ter", T. Timmer met „Zwarte Piet", B. J. J. Arts met „Rocket" en N. W. Schee- ren met „Our Hope". Tussen deze vier deelnemers moest barrage plaats vin den. De maximum hoogte van de hin dernissen was opgevoerd tot 1 meter 50. Het parcours, 250 meter lang, moest in de tijd van 38 sec. worden afgelegd. Als eerste startte J. Rijks. Hij had geluk. „Master" tikte de tweede en derde hindernis stevig aan, maar ze werden niet afgeworpen. Na de vierde sprong was de ruiter even de teugels kwijt, maar met zijn routine herstelde hij zich onmiddellijk, zodat bij de sloot, welke slechts kort achter de ,'ierde hindernis lag in prachtige stijl kon nemen, evenals de spoorwegovergang. Een foutloos parcours, afgelegd in 33 1/5 sec. was het schitterende resultaat, hetgeen hem ook het nationaal kam pioenschap opleverde. Het springconcours van Zaterdag werd eveneens door Rijks op „Master" gewonnen, ditmaal vóór Baron van Lynden met „Romanichel" en Timmer met „Zwarte Piet". Prins Bernhard klasseerde zich met „Agenda" op de veertiende plaats. DINSDAG 19 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra- mofoonmuztek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Mevr. M. M. Boldingh: „Iets over het ontstaan en de bedoeling van geliefde ouderwetse kinderboeken". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Gevarieerde muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Hawaiïan- muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Metropole-Orkest en solist. 14.00 „De Markiezin de Brin- villier", causerie. 14.15 Gram.muziek. 14.30 Pianorecital. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Cabaret. 16.00 Radio Philharmonisch Orkest. 16.50 Gram.muziek. 17.15 Dans muziek. 17.45 „Whittaker Chambers, de bekeerde communist", causerie. 18.00 Nieuws. IS.15 Gram.muziek. 18.30 R.V.U.: Dr. A. Sialborn: „Hoofdstukken uit de vergelijkende literatuurgeschiedenis: Iphi- geneia (hit kind-offer) bij Euripides, Ra- cine, Vondel en Goethe" 19.00 Orgel en zang. 19.35 Fanfare-Orkest. 20.00 Nieuws 20.05 Orkestconcert. 20.50 „Achter de schermen", hoorspel. 21.05 Lichte muziek. 21.35 „Opera-aspecten", muzikale cause rie. 22.15 Turks koor en orkest. 22.45 Bui tenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Voordracht. 23.30—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.1.5 Gram.muziek. 9 00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Maastrichts Stedelijk Or kest. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmede delingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Kamer orkest en solist. 14.45 Gram.muziek. 15.30 Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Rege- ringsuftzending: J. J. Spijker: „Oriëntatie reis naar Nieuw-Guinea's Noordkust'.' 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 „Nederlandse noten onder buitenlands beheer", klankbeeld. 19.00 „Hier Vrij Europa". 19.30 Gram. muziek. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 „Afterdinner"-muziek. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 „De gewone man zegt er 't zijne van". 20.15 Radio Phil harmonisch Orkest, en solist. (In de pauze, pl.m. 20.55 Actualiteiten.) 21.45 Gram. muziek. 21.50 Kamerkoor. 22.10 Voor dracht. 22.25 Gram.muziek. 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. Experimenteel Televisieprogramma van VPRO. 20.15 Cabaret. Pl.m. 21 00 Pauze Pl.m. 21.20 Weerpraatje. Pl.m. 21.25 Ca baret. Een grappige opname, gemaakt op de tweede dag van het Natio nale Concours Hippique, dat door de Zuid-Hollandse Jachtvereni- ging te Den Haag georganiseerd werd: Printes Margriet, die zich zeker wat stam begon te voelen van het steeds maar zitten, gaf opeens een evenwichtsoefening ten beste op de balustraderand van de gereserveerdt tribune. Tweede van rechts Prins Aschwin, links van deze op de achtergrond Prinses Beatrix. De geschiktheidsproef voor jacht paarden werd een zege voor de Prins met „Cariel". Tweede werd mevrouw KosterHuyer (Zandvoort) met „Lim- merick". Zaterdag werd het nationaal concours hippique bijgewoond door H. M. Koningin Juliana, de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet, terwijl in de morgenuren ook prinses Marijke aanwezig was. Verder waren onder de toeschouwers prinses Armgard, prins Aschwin en zijn gemalin. (Van onze dani-redacteur Max Douwes) Door ln de derde beslissingswedstrijd zowel ir Van Dijk als XV. Roozenburg te verslaan, is bet R. C. Keiler gelukt om voor de 12e maal ln zijn damcarrlè- re beslag te leggen op de titel van Ne derlands damkampiocn. YV. Roozenburg en ir Van Dijk, die remise tegen el kaar speelden, delen de tweede plaats. De grondslag voor zijn succes legde Keiler door op 9 Augustus in een sen sationele partij van ir v. Dijk te win nen, waardoor de laatste vrijwel voor de titel werd uitgeschakeld. Zaterdag J.l. schoof de Wageninger na een boei ende partij met steeds wisselend spel- beeld remise tegen W. Roozenburg, die hierdoor Zondag van Keiler zou moe ten winnen als hij zich Nederlands kampioen wilde noemen. De Rotterdammer, die alles te win nen en niets te verliezen had, sloeg de invitatie tot een klassieke partij af, die hem door Keilers openingszet 3328 werd geboden, en zette een flankspel- partij op poten. Dit zinde Keiler ech ter allerminst, en door een ruil naar 27 maakte hij de party weer klassiek, met miniem tempovoordeel en* zwart tevens een enigszins topzware lange vleugel bezorgend. Roozenburg maakte echter van de nood een deugd en lanceerde met deze vleugel een aanval over veld 29. waar bij hij ook nog veld 22 in bezit nam. Inderdaad scheen Keiler in de verde diging te zullen worden gedrongen, maar deze maakte aan alle illusies van de Rotterdammer een eind doör een achtefloop af te straffen met een lichte en afdoende combinatie, waarna Roozenburg onmiddellijk opgaf. Keilers prestatie is des te groter nu hij door een dwaas systeem van pun tentoekenning de finale moest begin nen met een achterstand van 3 punten op de koplopers. Hij werd dan ook met deze krachttoer, die een eindeloze bar rage besloot, terecht gecomplimenteerd door de heer A. C. Busch, die als voor zitter de K.N.D.B. vertegenwoordigde. ADVERTENTIE Weg met onhandige Ukdoornringen en ge- Taarlöke echeermeejea. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de ptjn weg In <0 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver- ■chrompelen met wortel en el. Bevat gezui verde wonderolie. Jodium en het pijnstille benzocaïne. Een Besje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel vent 1.86 b*spaart U veel ellende. (Advertentie, Ing. Med.) PAKISTAN SLOEG DUITSLAND MET 6—1 Achtduizend toeschouwers waren te Berlijn getuigen van een 61 overwin ning van het hockey-team van Paki- stand op het Duitse elftal. ..in op Master met een fraaie sprong een hindernis. In de tiende etappe van de Ronde van Duitsland, welke van Ravensburg naar Augsburg leidde over 237,4 k.m- werd onze landgenoot Hubert Vinken tweede in de sprint op de keien van Augsburg, achter etappewinnaar Pan- koke. De uitslag was: 1. Pankoke (Biele- feld) 6 uur. 2. Vinken (Nederland) zelfde tijd. 3. Schild (Chemnitz). 4.. De Santi (Italië). 5. Hörmann (München). Op de negende plaats werden de overige renners exaequo geklasseerd, onder wie Smits en Lambrichs. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit. I. Isidore DeRyck (Belgie) 65.21.38,5. 2. Marcel Demulder (Belgie) 65.25.42,9. 3. Raimond Impanis (Belgie) 65.48.32,7. 4. Heinz Müller (Duitsland) 65.48.45.6 8 Harm Smits (Nederland) 65.52.07. 9. Joseph Defeyter (Belgie) 10. J an Lambrichs (Nederland) 65.53.07. 15. Van der Zande 66.00.04. De grote prijs van Hannover voor amateurs is gewonnen door de Itali aan Morettini, die de beide Australi sche sprinters Russell en Mockridge versloeg. Mockridge had in de derde serie in de voortreffelijke tijd van 12 seconden over de laatste 200 meter Hijzelendoorn en de Duitser Ambrecht verslagen. Hijzelendoorn wist zich evenwel via de repechages toch in de halve eindstrijd te plaatsen, doch zag zich daarin wederom door Mockridge geklopt. Onder de ogen van 20.000 toeschou wers werd de Ronde van Helmond, over een afstand van 120 km door Gerrit Schulte gewonnen in 2 uur 44 min. 19 sec. Tweede werd Suycker- buyck (Breda) z.t.; 3. Milano (It.) 2 uur 45 min. 14 sec.; 4. Wagtmans (Bre da) z.t.; 5. Bakker (Zaandam) op ruim i min.; 9. Evers (Wormerveer) z.t. De Duitse ploegen voor het wereld kampioenschap wielrennen op de weg te Luxemburg zyn: Amateurs: Walter Becker, Paul Maue, Edi Ziegler, Oskar Zeissner, Horst Tliller en Franz Reitz. Professionals: Ludwig Hörmann Helner Schwarzer, Heinz Müller, Va lentin Petry, Werner Holthöfer en Peter Schulte. Onder grote belangstelling werd de ronde van Overijssel gehouden, waar bij het kampioenschap van Overijssel op de weg voor amattAirs op het spe! stond. Aan de start verschenen 80 renners, die 197 km moesten afleggen. De uitslag luidde: 1 Smit, Amster dam, 5 uur 3 min. 10 .se i2 De Groot, Amsterdam, z.t., 3 Mahn, Amster dam, z.t., 4 Timmerman, Arnhem, z.t., 5 Beumkes, Lochem, z.t., 6 Ooi uk, Hengelo, 5 uur 5 min. 35 sec., 7 Siebe link, Wormerveer, z.t., 8 Roelofs, Arn hem, 5 uur, 5 min., 40 sec., 9 Van den Heuvel, Hengelo, z.t., 10 Regter, Apel- doorne z.t, VAN EST ACHTSTE TE LOKEREN Te Lokeren in België werd een wegwedstrijd voor professionals ge houden over een afstand van 135 km. De Belg Rijckaert won in 3 uur 35 min. Onze landgenoot Van Est werd achtste. Op de twr/ilfde plaats klas seerde zich een groep renners ex aequo, bij wie zich Nol ten bevond. 29. De commissaris hield woord. Hij zou het inderdaad niet prettig v als het bekend zou worden, dat hy met zijn mannen in Dierendorp en om geving de orde niet wist te bewaren Moeder zette juist het avondeten op tafel, toen het hekje buiten piepte en de agent Piet Pakkum binnen stapte. „Hier ben ik, mevrouw", riep hy zelf bewust. „Nu behoeft u geen angst meei te hebbèn, de dienaar der wet is hier om u te beschermen." „Ik ben helemaal niet bang", antwoordde Moedei, teiwyi zij de borden van Pim, Pam en Porn volschepte, „maar ik houd er niet van, dat een vreemde in mijn kasten zit, ais ik er niet bij ben en bovendien durft geen leverancier hier het hek by mij binnen te komen! Allemaal hebben ze het maar over de „geest", die hier in dit huis moet rondspoken. Eneêrst was ik geneigd om het allemaal op mensen verbeelding te schrijven, maar sinds vanochtend begin ik te twijfelen Wie heeft dat brood en die eieren weg' genomen? En wie kan hier hier zó maar binnendringen? De buitendeuren waren allebei op slot!" „Geest of geen geest", riep Piet Pakkum vastberaden terwijl hij zijn revolver betastte. „Waar Piet Pakkum is, durft geen geest zich te vertonen". DE AFDELING NOORD-HOLLAND van de KNVB jubileert. Daarvan heeft men Zaterdagmiddag in Schagen iets kunnen bemerken: een elftal van in de Zaterdagmiddagcompetitie van de KNVB uitkomende spelers ontmoette de ploeg van de beste „Zondagvoetballers". De ZMC-ers zijn helaas ln de afdeling Noord. Holland niet groot in getal. De clubs uit de grotere plaatsen als Alkmaar, Zaan- dam, Wormerveer en Enkhulzen spelen in de 4e klasse KNVB cn kunnen het daarin met moeite bolwerken. Het peil van de meeste ploegen staat echter niet hoger dan dat van een 's Zondags spelende goede tweede lOasser uit de Afdeling. Daarom mag de grove nederlaag, die de Zaterdag-voetballers tegen de kern ploeg van de Zondag-voetballers leed. geen verbazing wekken. Het werd 6—0, sléchts 6—0. Als het Afdelingselftal had doorgevochten, dan waren vry zeker de dubbele cijfers bereikt. beslist aardigheid in om de grol en. aanvallers niets toe te staan. En aan gezien er in deze voorhoede beslist geen schutters rondliepen, hielden zij de nul op het scoringsbord. De Zaterdagvoetballers hadden een homogene ploeg zonder uitblinkers. Het ontbrak deze knapen aan voldoen- de variatie, waardoor ze er tegen dein technisch opzicht va.ardiger tegen standers niet aan te pas kwamen. Naast Stikkelman vielen Scholten en Schoen maker van Uitgeest op. Deze laatsten vormden met invaller Geensen (Pet ten) een gave middenlinie. De Drech- terlanders Beerepoot en Bontekoning (resp. Woudia en Sijbekarspel) waren goede backs en Kugel liet na de thee zien, dat hij z'n dag. had. Dan is deze Kaagvogelsgoalie onpasseerbaar. De ploeg van de ZMC'ers bestond uit: doel Graaff (HCSC) achter Van Weel- den en Nauta (Dindua)V. d. Vlugt (Zwaluwen), Van Veen (Dindua) en Van Til (J. Holland); voor Goosens (J. Holland), Petersen en Petersen (Din dua), Broertjes (Zwaluwen) en Maze- reeuw (Dindua). Het was merkbaar, dat het Afde lingselftal bestond uit knapen, die wel eens meer met elkaar hadden gevoet bald. Na tien minuten had de snelle blauw-witte voorhoede (Bouma van Flevo, Stikkelman van EVC, Hoorns man van JVC, Bos van Sint Victor en Schoutsen van Westfriezen) de maat te pakken. Met verbluffend gemak sneed het vijftal keer op keer door de ver twijfeld vechtende ZMC-achterhoede. Het Dindua-clubmootje Van Weelden, Van Veen en Nauta moest wijken voor het blauwe geweld en zo kon het ge beuren, dat doelman Graaff (HCSC, Den Helder) binnen goed twintig mi nuten liefst vijfmaal mistroostig het hoofd schudde. Hij stopte in de tiende minuut een kogel van Bouma, doch de terugspringende bal werd door de deze keer zeldzaam actieve Stikkelman op gepikt en ingeknald. Even later verliet een flitsend schot de voet van Schout sen en weldra had Hoornsman num mer drie langs Graaff geschoten. En Stikkelman zorgde na een serie missers van de oranjehemden voor 40. Op dat moment had Kugel nog weinig an ders gedaan dan tegen één van z'n doelpalen leunen. Hoornsman sjouwde twintig minuten na het eerste doelpunt nummer vijf in het net en dit getal werd pas tien minuten voor het einde veranderd door Bouma, die toen in z'n eentje alle oranjemannen te snel af was. Een eenzijdige strijd dus. Na de rust leek het er nog een beetje op, maar de knappe Uitgeestspil Scholten én doel man Kugel van Kaagvogels hadden er deels uit Drechterland komende ZMC- (Advertantia. Ing. Med.) DOOR 32) HOOFDSTUK XIX Er hing een donkere lucht en dus nam Drake de jas mee naar het raam, waar hij ze nauwkeurig betastte en be keek. „Ze is vochtig!" riep hij uit, „die is gewassen!" Hij hield de jas op arm lengte van zich af en wees er met de linkerhand op. „Die heie rechterkant is gewassen, dat is duidelijk te zien.. Waar om deed u dat, juffrouw Cray?" Haar opwinding was bedaard, ze zag bleek, maar had haar zelfbeheersing herwonnen. Antwoord bleef uit. „Was het om de bloedvlekken uit te wassen? Mevrouw Mayhew heeft de mouw omlaag zien hangen en de onder kant was helemaal bevlekt". „Ik had mijn pols geschramd." Dat was waar, maar het klonk als een leugen en niet eens als een goede. Toen ze haar mouw van haar jumper op stroopte, zei Drake vrijwel hetzelfde als Carr de avond te voren. „Zo'n klein schrammetje!" En uit de toon, waarmee dit gezegd werd, klonk duidelijk onge loof en spot. Zoiets als: „Kunt u niet wat beters bedenken?" Rietta was het nu met zichzelf eens; verdere vragen zou ze niet beantwoor den. De hoofdinspecteur recht in 't ge laat kijkend, zei ze vastberaden: „Ik heb u de waarheid verteld en heb niets meer te zeggen. Zeker, ik zal als u dat wilt een verklaring tekenen, maar ik kan geen verdere vragen beantwoor den". Drake vouwde de regenjas op, legde ze og> de vensterbank en zei, dat hij nu juffrouw Francos Bell wenste te horen. Tóen Fancy de kamer binnentrad richtten haar extra-wijd geopende ogen zich met een niet van veel waardering getuigende blik op de hoofdinspecteur. Evenmin als mevrouw Mayhew hield juffrouw Bell van rossige mannen. Neen, dan zag de jongeman met het nO- titiebóekje aan het eind van de eettafel er heel wat beter uit. Zoals bij iedere jongeling, dié ze Voor het eerst ont moette, vroeg ze zich af, of hij zou kun nen dansen. Jammer, dat zovéél aardige jongelui die kunst niet verstonden en dat er onder de dansers zoveel niet-aar- digen waren. Van deze niet zeer op windende gedachten vervuld, ging ze op een stoel tegenover het venster zit ten, zodat beide mannen het onbelem merde gezicht op haar ongelooflijk goed verzorgde „teint" hadden. Nu moet gezegd, dat agent Whitcom- be niet onverschillig voor haar schoon heid was. Zijn eerst van twijfel getui gende blik verried al spoedig hartelijke waardering. Wat Drake betreft, was het geval wat mèer ingewikkeld. Zo hij al enigszins onder de indruk mocht zijn van Fancy's goed verzorgde uiterlijk, dan wist hij dit gevoel toch uitstekend te verbergen. Hij stelde althans zijn vragen op de onpersoonlijke manier van een goochelaar, die konijntjes uit een hoed te voorschijn tovert. Aanvankelijk waren het heel kleine konijntjes, door Fancy allervriende lijkst bejegend. Ze gaf toe, dat ze juf frouw Francés Bell was en bevriend met meneer Carr Robertson; op het ogen blik logeerde ze in White Cottage. O, neen, ze was niet verloofd met meneer Robertson, helemaal niet; ze waren enkel maar vrienden. En menfeer Les- siter had ze nooit gezien, alleen nu zijn portret in de krant. „Wanneer zag u dat, juffrouw Bell?" „O, gisteravond". Nu kwamen er al grotere konynen, want de inspecteur boog zich naar haar toe. „Ik had graag, juffrouw Bell, dat u me precies vertelde wat er gisteravond gebeurd is". „Gebeurd? Wat bedoelt u?" „Wel, wat u toen gedaan hebt, u, juffrouw Cray en meneer Robertson". „Carr en ik waren die dag naar Londen geweest. We kwamen even voor zevenen terug en aten, waarna dominee Ainger binnenkwam met een pak tijd schriften. Wilde u dat weten?" „Ja; hoe laat zal het toen geweest zijn?" „Och, ik geloof ongeveer kwart over acht". „Gaat u voort". „Toen ging dominee Ainger weer gauw wég. Hij moest een oude, zieke vrouw gaan bezoeken. Juffrouw Cray liep naar de telefoon en Carr bekeek met mij de tijdschriften." „Hebt u toen het portret van meneer Lessiter gezien?" „Ja, maar Carr heeft het ontdekt, niet ik. Als u wilt. kan ik het u laten zien" „Voorlopig is het zo wel in orde. Dus meneer Robertson zag het portret En wat zei hij toen?" De blauwe ogen wendden zich van hem af. Tot dit ogenblik Was het niet bij Fancy opgekomen, dat de plotse linge uitroep van Carr in enig verband kon staan met James Lessiter's geweld dadige dood. Als Carr zelf of Rietta Cray haar dat verband had aange toond dóór een verzoek om zich niet te herinneren wat er tussen de rustige aftocht van dominee Ainger en het onstuimige vertrek van Carr Robertson was voorgevallen, zou ze een kruis verhoor zeker niet met goed gevolg hebben doorstaan. Noch Carr noch Rietta had echter zulk een poging die ze als erkenning van schuld zouden hebben beschouwd, ondernomen en dus was Fancy aan eigen inzicht overge laten! Carr's woede, toen hij Lessiter's por tret in dat tijdschrift zag, stond Fancy nog voor de geest en bracht haar in verwarring. Wat moest ze nu de hoofd inspecteur vertellen en wat doe je als je de waarheid niet durft spreken, maar van liegen geen verstand hebt?' Ze had er niet het flauwste benul van Haar tere huid werd met een rose blos overtogen en de blauwe ogen verrieden dat ze ontroerd was! Whitoombe de man met het notitieboekje, kon de'blik met van haar afwenden, maar Drake stond vaster in zijn schoenen. Hij zou wel zorgen, dat hij 't een en ander uit haar kreeg en herhaalde dus op vrii scherpe toon zijn vraag „Wat zei hij ten?" Nogmaals stilzwijgen, totdat Fancv sïntt -S g®leideli-)k verdweén, ten slotte zei: „Jufrouw Cray kwam thuis r» .rr glng een eind wandelen" de m rl00r ?Ün geduld en zei. op ae tafel kloppend: „U hebt mijn vraag met beantwoord, juffrouw Bell Wal deed meneer Robertson toen hij he zei hu van meneer Lessiter zag? Wat Wei~vA tn hij het te herkennen?' „Wel, het scheen hWterTii.aar„U nader en duidelijk alsje blieft. Ik wil weten wat hij zèi", Fancy dééd het oeste wat ze in de gegeven omstandigheden kón doen Hii hy leek erg verbaasd", zeide ze. (Wordt vervolgd) De athleten van het Haagse „Vlug en Lenig" hebben op de sintelbaan aan de Laan van Poot te Den Haag op wel zeer treffende wijze tot uitdrukking gebracht, dat hun club nog steeds de sterkste van Nederland is. Want in 1949, 1950 en 1951 veroverden zü de P.H.-beker en thans opnieuw wisten zü in de strijd om het clubkampioenschap van Nederland, de zege te behalen. En de wijze, waarop de V. en L.'ers dit maal de overwinning veroverden, laat wel heel weinig ruimte tot commen taar open. Met een totaal van 89 punten grepen zij de titel, op een afstand van niet minder dan 31 punten gevolgd door hun grote rivalen en plaatsgenoten „De Trekvogels". Ook AAC, negen maal winnaar van de P.H.-beker, moest diep het hoofd voor de Hagenaars buigen- Met 56 punten, 33 minder dus dan de rood-zwarten, eindigde de Amsterdam se club op de derde plaats. Wim Slijkhuis, voor het eerst weer eens aan de start, liep bij gebrek aan vóldoende tegenstand op de 5 km. alleen AAC'er Van Zeeland kon hem de eerste 1200 meter volgen een race tegen het horloge, dat op een tijd van 15 min. 24.8 sec. uitdraaide. Tijdens het nationaal kampioen schap 1500 meter vrije slag, dat in het zwebad Craüo te Hilversum wera gezwommen, verbeterde de Robben- zwemster Geertje Wielema het Neder lands record op deze afstand en bracht het op 21 min. 39 sec., waarmede het record met 11,5 sec. omlaag werd ge* bracht. Het oude, nog niet erkende re cord stond op naam van Tine yan Brenk, eveneens een Robbenzwemster, met de tijd van 21 min. 50,5 sec. en werd te Utrecht gemaakt op 6 Augus tus van dit jaar. De wedstrijd bij de heren werd drie series gezwommen. In de betoe eerste series, die resp. werden gewon nen door Daan Buyze en Hans Schen* werden geen belangrijke tijden Se" maakt, doch in de derde serie viel een spannende strijd te constateren tussen de recordhouder Willemse uit Utree» en de Leeuwarder zwemmen Pi®4 (ye, welke in de laatste 100 taeta door Willemse in zijn voordeel werd beslist De uitslagen luiden' Heren: 1. Willemse (Utrecht) 20.20-8. 2. Ten Thije (Leeuwarden) 20.22.1; Elzinga (Groningen) 21.2.8; 4. Tjebbes 'Heemstede) 21.26 3. Dames: 1 Geert jWielema (HiW^ sum) 21.39 (nieuw Nederl. record);; liny van Brenk (HiWersum» 2205.4- Lugthart (Groningen) 4- Florence Peeters (Arnhem) 22.4,-

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4