Driehonderd naaisters werken aan Britse kroningsornaat „Uraankoorts" in Canada's wildernissen Koningin Victoria's crinoline is te klein voor koningin Elisabeth Vreedzame omwenteling in een Ind iase provincie Duitsland vreest Frans-Belgische overheersing Geseling nog in zwang op Britse Kanaaleilanden ft- Onrust in Malakka DE PRIJSSTIJGINGEN IN FRANKRIJK Smyrna hoofdkwartier voor Zuid-Oost-Europa Grieks Bulgaarse besprekingen Streng behoed geheim Van een „rush" is echter geen sprake meer Een nieuwe stad ontstaat Nieuwe straaljager voor vliegdekschepen Centrale regering maakt eind aan feodaal stelsel Zwaar belaste pachters worden kleine boeren Ravage in Lynmouth Een hittegolf in Texas Zeeliedenstaking in Japan In Europese staal- en kolengemeenschap Men wil meer belang- rijke posten H Medisch toezicht en gevangenisdirecteur in jacquet Toenemende misdadigheid in Engeland Politieofficier ontslagen in West-Berlijn Voedselvergiftiging in Oost-Berlijn (Van een speciale verslaggever ln Londen) irONINGIN Elisabeth heeft kort geleden een definitieve beslissing genomen *»over haar kroningsornaat. Zij zou graag* voor de plechtige ceremonie in de Westminster Al>dy de japon en de mantel gedragen hebben, die Indertijd konin gin Victoria droeg. In het paleis van Kenslngton, waar de garderobe van haar overgrootmoeder bewaard wordt, heeft Elisabeth de aanwezige kledingstukken zelf aangepast. De crinoline, die de Jonge koningin Victoria gedragen had, zou uitstekend passen bli de stijl, die het koninklijke Hof van Engeland ontwikkeld heeft alleen is Elisabeth veel groter en forser dan haar beroemde voorgang ster, die zeer klein van gestalte was en wier slank figuurtje steeds weer de be wondering van haar omgeving wekte. Elisabeth moest er zelfs van afzien de kroningsmantel van haar stammoeder te dragen, omdat het hermelijn door de motten opgevreten is. In Perak (Malakka) hebben dertig opstandelingen een Schotse planter ge dood. Hij was vergezeld van negen Ma- leise politiemannen, van wie zes om het leven kwamen en één gevangen ge nomen werd. Op een andere plaats werd een Britse soldaat gedood en een andere gewond. Beteugeling door meer invoer De Franse premier Pinay zal de mi nisterraad voorstellen de stijging der prijzen in Frankrijk trachten tegen te gaan door grotere invoer van levens middelen. Volgens gewoonlijk goed ingelichte kringen zal Pinay minstens evenveel aandacht besteden aan de stijging der prijzen van levensmiddelen, die door de mond- en klauwzeerepidemie in Frank rijk is veroorzaakt, als aan de proble men van de buitenlandse politiek. Men gelooft, dat dit is toe te schrijven aan de aankondiging van de vakbonden, dat zij in het najaar een protestactie zullen beginnen tegen de jongste stijging van de kosten van levensonderhoud. Pinay is van plan in de eerste plaats grote hoeveelheden aardappelen en vlees uit West-Duitsland, boter uit Scandinavië en Nederland, kaas uit Zwitserland en suiker uit Cuba in te voeren. Het opperbevel van de Atlantische strijdkrachten in Europa te Parijs heeft medegedeeld, dat Smyrna (Turkije) gekozen is als hoofdkwartier voor Zuid' Oost-Europa. De keuze is op Smyrna gevallen op advies van admiraal R. B. Carney, die overleg heeft gepleegd met de Turkse en Griekse autoriteiten. Het is mogelijk, zo gaat de verklaring verder, dat in het zelfde gebied het hoofdkwartier van de taktische lucht strijdkrachten wordt gevestigd. In ieder geval zou dit een vooruitgeschoven post van het hoofdkwartier van de luchtstrijdkrachten van generaal David Schlatter te Florence worden. Aan de Grieks-Bulgaarse grens heb ben Maandag Griekse en Bulgaarse officieren besprekingen gevoerd over een regeling van het incident van 13 Augustus, toen een Griekse patrouille door Bulgaren werd aangevallen. Vol gens berichten van Griekse zijde zijn toen twee Griekse soldaten verdwenen en het is niet bekend, of zij gedood dan wel gevangen genomen zijn. OOK IN BELGIE VELE BEJAARDEN Belgie telt op het ogenblik 10.7 pro cent inwoners, die 65 jaar en ouder zijn. Hiervan bestaat 55 procent uit vrou wen (in het arrondissement Brussel zelfs 60 procent). Meer dan 128.000 per sonen. die de 65-jarige leeftijd hebben bereikt, zijn nog actief werkzaam in de landbouw (36 procent), de industrie (26 procent) en de handel (27 procent). Samen met de mode-ontwerper Nor- mal Hartnell, die sinds vijftien jaar ad viseur is van de koningin-moeder op het gebied van de mode, heeft konin gin Elisabeth haar kroningsjapon ont worpen. Deze zal van ivoorkleurige Engelse zijde vervaardigd en met paar- len bestikt zijn. Het zeer discrete dé- collecté kan wijder gemaakt worden wat niet te vermijden zal zijn, omdat de ceremonie van de zalving voor schrijft, dat de zalvende olie op de borst aangebracht wordt. Deze tekenen des kruises, die de Aartsbisschop van Canterbury zal uitvoeren, vormen te zamen met het opzetten van de kroon de eigenlijke wijding en kroning. Daar de voor de kroning opgestelde begro ting een bedrag van vijf millioen gul den niet te .boven mag gaan, tracht de jonge koningin overal bezuinigings maatregelen toe te passen. Ze heeft dan ook het besluit genomen de kro ningsmantel van haar vader te dragén die in 1937 gemaakt is. Daarvoor moest een kleine wijziging aangebracht wor den in het ritueel der kroning. Ze zal tijdens de feestelijke tocht door Lon den de lichte staatskroon dragen; de eigenlijke kronigskroon. die vier kilo weeet en waaraan koning George VJ steeds met schrik terugdacht, omdat hij ze meer dan vier uur achtereen op zijn hoofd had moeten dragen, zou voor haar te zwaar zijn geweest. Driehonderd naaisters zijn in de ate liers van Normal Hartnell bezig met de garderobe van de koningin, prinses Margaret en de koningin-moeder. Om indiscreties te voorkomen, zijn de strengste voorzorgsmaatregelen geno men. De modellen van de japonnen worden in een speciale stalen kast be waard, waarvan de enige sleutel be waard wordt door de secretaresse van de modekoning. De secretaresse is steeds aanwezig als de coupeuses de modellen moeten bekijken; zodra ze gezien hebben wat ze moeten weten, worden de ontwerpen weer weggeslo ten. Deze beschermende geest van het huis Hartnell vergezelt ook de pas meisjes naar het koninklijk paleis. Bij het passen worden de hofdames en kamermeisjes van de koningin niet toegelaten; er mag geen woord over uitlekken. Amerikaanse modespionnen, Deze voorzichtigheid lijkt misschien overdreven, maar dit is toch niet zo. Amerikaanse confectiefabrikanten hebben mister Hartnell al enorme sommen geboden om foto's van de ont werpen in handen te krijgen. Al deze aanbiedingen werden natuurlijk zonder meer van de hand gewezen. Het zou dan ook een onmogelijke toestand zijn als op de dag van de kroning goed kope reproducties van de toiletten van de koningin bij duizenden door de straten van Londen rondliepen. Natuurlijk geven de Amerikanen de strijd nog niet op. Van de andere kant van de Oceaan zijn de handigste mode spionnen naar de stad aan ae Theems gekomen. Een op dit gebied bijzonder uitgeslapen jonge dame heeft een heel uur lang de nachtwaker van het huis Hartnell uitgehoord en steeds weer ten antwoord gekregen, dat hij ner gens van wist. De man kon ook niets weten, want iedere avond worden de nog onvoltooide toiletten in een spe ciale kamer opgesloten, zodra de naaisters weg zijn. De naaisters zelf, de bezitsters van de 600 vlijtige han den, die aan de vervaardiging van al deze pracht en praal werken, zouden natuurlijk de nieuwsgierigheid wel kun nen bevredigen en er goed aan verdie nen, maar toch doen ze het niet; ze zijn zich bewust, dat ze een belangrijk geheim behoeden en zijn er trots op zo'n groot vertrouwen te genieten. K in de vorm van schatkistbiljetten. De prijzen bedragen echter slechts de helft tot een tiende van wat de boeren tot nu toe aan de Zamindars moesten betalen. Met deze hervorming, die Nehroe zelf nog te weinig ingrijpend vindt, beoogt de Indiase regering niet alleen de ont ginning van nieuwe landerijen, maar ook de agrarische hervormingsmaatrege len der communisten in China concur rentie aan te doen. In 100 jaar tijds is de landbouw-oppervlakte van India bij na met een derde verminderd. 50 Mil lioen landarbeiders zijn voorturend werkloos. De opbrengst per hectare is de helft van die in China en slechts een derde van de opbrengst in Japan. Hierdoor bedraagt het gemiddelde in komen van de Indische boer per jaar slechts ongeveer 250 gulden, ongeveer een elfde gedeelte van het gemiddelde Engelse inkomen. De nieuwe F 2 H 3 Banshee twee- motorige straaljager van de Ameri kaans luchtmacht (op de voor grond) maakt een tocht hoven het Missourigcbicd. Op de achtergrond de kleinere F 2 H 2 Banshee, waar mede thans vele Amerikaanse vlieg dekschepen zijn uitgerust. De nieu we Banshee beschikt over sterk verbeterde radar-installaties, krach tiger bewapening en kan- meer brandstof meevoeren. Dank zij de radar-installatie kan dit gevechts vliegtuig onder alle weersomstan digheden in actie zijn. (Van onze speciale (verslaggever). Onder tromgeroffel en algemene geestdrift heeft de grootste Indiase provincie Uttar Pradesh, waar zestig mililoen mensen wonen in bijna 11.000 dorpen, een grote, vi'eedzame omwen teling gevierd; de afschaffing van het door de Turken in de 13e eeuw inge voerde systeem der Zamindars, de be- lastinginners. Dit betekent alleen in dit gebied voor 45 millioen Hindoes de bevrijding van een reeds lang ver ouderd feodaal stelsel, waaronder hun voorouders door de eeuwen heen niet weinig te lijden hadden. Tot aan de komst van de Engelsen els- ten de Zamindars voor de grote he ren de helft van de oogst op, doch hiel den daarvan, al naar gelang van hun eigen hebzucht, een gedeelte achter. De Oost-Indische Compagnie verving deze Zamindars door andere, die ech ter zo mogelijk nog erger waren, daar deze een willekeurig aandeel van de oogst als belasting mochten opeisen. Als een boer weigerde om 80 tot 90 procent van zijn totale opbrengst af te leveren, kon de belastinginner het land. ja zelfs de dochters van de wanbeta ler in beslag nemen. Toch zijn uit deze categorie der Zamindars ook mannen als de dithter Rabindranath Tagore en de Pakinstan- se minister-president Liaquat Ali Khan voortgekomen. Maar het meren deel waren tyrannieke figuren, die slechts onheil gesticht hebben. Sinds 30 jaar eist de Congres Partij van Nehroe de afschaffing van het gehele verouderde systeem. De Zamindars be dachten eer. uitweg: om hun bedreigde privileges te redden, lieten ze zich voor de Congres Partij candidaat stel len en kiezen! Nehroe moest zijn zwaarste geschut in de strijd werpen, om deze tegenwerking te overwinnen; hij liet een amendement op de grond wet indienen, waardoor thans 24 mil lioen hectare grond, die in het bezit was van 1,7 millioen Zamindars, onder 12 millioen -boeren verdeeld moet worden. Weliswaar moeten de nieuwe eigenaars het eigendomsrecht verkrijgen door betaling aan de staat, terwijl de vroe gere eigenaars een vergoeding krijgen en de Deskundige Amerikaanse waarne mers hebben dan ook onder deze om standigheden een goed woordje gedaan voor een energieke hulpactie aan In dia, om dit geweldige land voor het communisme te bewaren. De Verenig de Staten hebben een actie op touw gezet, die vooral ten doel heeft de landbouwproductie te verbeteren. In de provincie Uttar Pradesh'kan met behulp van deze actie de opbrengst Voor het eerst in de geschiedenis van Amerika is een algemene „rush" ont staan op de uraandepots in het wilde Noorden van Canada. Uiterlijk is er echter geen enkele overeenstemming met de veelbewogen Wildwest-tijden, toen de grote goudkoorts in Californië en Alaska heerste, de kogels nogal los in de loop zaten en de ellebogen ster ker waren dan de wet. Op de uraan- velden aan de Noordelijke grens van de provincie Sasketcoswan, dicht bij het Athabaska-meer, gaat alles rustig en ordeljjk toe, onder toezicht van een regerings-ambtenaar, die in een gro te Nylon-tent midden in de wildernis de prospectors registreert, Reeds twintig jaar geleden werd hier vanuit een vliegtuig de eerste pekblen de ontdekt, maar toendertijd wist men nog niets van atoomsplitsing en de grote strategische betekenis, die het uraan in de wereld nog eens zou krij gen. Thans, bijna precies zeven jaar na de dag, dat voor het eerst een atoom bom op een menselijke nederzetting werd geworpen, zujlen de gebieden van Noord-Canada, die zeer rijk schij nen te zijn aan uraan, in exploratie ge nomen worden. Uranium City, Uraanstad, heet het centrum, waar dezer dagen de prospec tors bijeenkomen, om hun „claims" te laten registreren. Iedere claim heeft een oppervlakte van 500 keer 500 meter en iedere particuliere persoon kan tot 20 claims verkrijgen. De erkende prospec tors verschijnen echter niet zoals vroe ger op de zoutvelden met een schop en en zeef, maar met Geiger-tellers en een bijl, om zich in de wildernis een weg te banen of de grenzen van hun claim uit te zetten. Voor de uraandelvers is het niet altijd gemakkelijk om door het oer woud naar het centrale registratiebu reau in Uraanstad te komen. De verte genwoordigers van de grote mijnfirma's komen meestal in kleine watervliegtui gen, anderen per kano. Een echtpaar dat de reis te voet had afgelegd, kwam volkomen uitgeput aan, nadat het een verschrikkelijke nacht te midden van muskietenzwermen in het oerwoud had doorgebracht. Wie zijn claim met be hulp van kaarten en andere documen ten ontvangen heeft, moet zweren, dat den; Een kus op de Bijbel jacht op. uraan kan beginnen. Inmiddels bloeiden de zaken in Ura- nium-City, dat voorlopig nog alles be halve een stad is. Het centrum is de general store, éen winkel, waar alle benodigde levensmiddelen en goederen verkocht worden. De cassa bestaat tot nog toe uit een oude kartonnen doos, wat echter niet belet, dat deze reeds een gemiddelde we'èkomzet van 10.000 dollar „aanwijst". Het belangrijkste ver keersmiddel zijn zeven taxi's, die in deze buurt wel vreemd aandoen; even als overigens de Indianen, die hier nog wonen, en die de eigenaardige bezighe den der blanken met verbazing gade slaan, maar die echter tot nog toe de voorkeur gegeven hebben aan een be scheiden bestaan als trappers en vis sers. Een overzicht van de enorme rava ge, welke de overstroming in Lyn mouth veroorzaakte, toen de rivier Lyn de waterhoeveelheden niet meer kon verwerken en een nieuwe bedding zocht. Te Dallas in Texas (V.S.) zijn vijf personen als gevolg van de hittegolf gestorven. In het Noorden van Texas is Zondag een temperatuur van 43 graden gemeten. In de Japanse havens heerst reeds vier dagen een zeeliedenstaking, waar door het werk op bijna 400 schepen stil ligt. Ongeveer 35.000 zeelieden zijn bij de staking betrokken, die oorspron kelijk vijf dagen zou duren. De zeelie- denbond heeft thans medegedeeld, dat de staking tot 22 Augustus verlengd zal worden, tenzij de werkgevers toe geven aan de eis om hogere pensioenen. behulp van. deze actie ae oporengsi ICli VliOVUiigvu per hectare minstens 40 a 50 percent zijn verklaringen juist zijn en dat hij verhoogd worden. zich aan de algemene spelregels zal hou- (Van een correspondent te Bonn) Reeds terstond na de constituering van het gezagsorgaan van het plan Schuman is in de Duitse pers weer de vrees voor een achterstelling van de belangen van de Duitse kolen- en staal industrie uitgesproken. Zij wordt geba seerd op een beweerde eenzijdige be zetting van de sleutelposten in het nieuwe apparaat en op de verwachting, dat het orgaan als eerste taak omvang rjjke investeringsplannen van de Fran se en de Belgische industrie in behan deling zal nemen. Men is er hier naar het schijnt onprettig door getroffen, dat de van Franse zijde voorgestelde be ambten in hoofdzaak uit het planbureau van de president van het orgaan, Mon- net, afkomstig zijn en daar gewerkt negen staarten" echter afgeschaft, om dat ze volgens het merendeel der par lementariërs niet meer in deze tijd Pro en Contra ,v4m|É (Van onze correspondent te Londen) TWEE gemaskerde mannen drongen vanmorgen een winkel in Wardour Street binnen. Ze bedreigden de bediende met een pistool, trokken de Iade paste, van de kassa open en gingen er met de inhoud van door. De buit bedroeg Soortgelijke berichten komt men bijna dagelijks in de Londense kranten tegen. Wordt er iemand met een knuppel neergeslagen, of met een prop in de mond qp de Engelse Kanaaleilanden (Jer- op een stoel vastgebonden, dan verwekt dit ongetwijfeld grotere sensatie. Maar sey en Guernsey), welker bewoners'n niet veel, want ook aan geweldplegingen is men langzamerhand wel gewoon, eigen, onafhankelijke wetgeving bezit- De materiële vooruitgang schijnt in Engeland gepaard te gaan met een veria- ten, zijn lijfstraffen evenwel nog altijd ging van de morele standaard. Het aantal misdaden beweegt zich in stijgende in zwang. De geseling geschiedt in het lijn en is sinds het einde van de oorlog hèt probleem van de magistratuur ge- hiiziin van de eevaneenis-directeur. die worden. bijzijn van de gevangenis-directeur, die zich, speciaal voor de gelegenheid, met een jaquet en een „hoge zije" tooit. Na Ze zoekt haar vertier op straat, kan elke slag wordt de overtreder door een vaak de verleidingen niet weerstaan en dokter onderzocht, teneinde na te gaan, gaat het slechte pad op. In de rechtzaal of hij physiek in staat is een volgende is het dikwijls ontstellend te horen, te ontvangen.... LJIER zijn een paar cijfers. In 1938 wer- hoe weinig notie de ouders van het den er in Groot-Brittannië 283.220 doen en laten van hun kinderen heb- Voorstanders van lijfstraffen en strafbare feiten gepleegd; in 1951 ben. Sommigen weten niet eens, waar ook de Lord Chief Justice, Lord God- 524.506. Bijna twee keer zo veel als zoonlief de laatste maanden gewerkt dard, behoort hierbij zijn van me- vóór de oorlog dus en 62.972 meer dan heeft, of wie zijn vrienden of vrien- ning, dat de wederinvoering van de in 1950. De statistiek van misdrijven, dinnen zijn. kat." een remmende invloed op 't ple- vergezeld van geweldpleging? ziet er als volgt uit: 1583 veroordelingen in 1938, 1589 in 1941, 1898 in 1944, 2.717 in 1947 en 4.274 in 1951; waaronder 116 voor moord. In totaal werden er het vorig jaar 14.6663 sexuele misdrijven gepleegd tegen 13.185 in 1950. Dit schrikwekkende beeld vervult i j,_ gen van misdrijven zal hebben. Ze be- Ook de overhe.d schuldig weren dat overtredcrs een bijzondere HE schuld wordt echter niet alleen op anSst voor zweepslagen hebben en to- U de opvoeding of het milieu gewor- "e" aan*. dat.,het. aantal ge pen. Ook de overheid wordt gebla- weldpiegingen aanzienlijk is toegeno- meerd en wel door het feit, dat jonge sinds geseling bij de wet verboden misdadigers niet meer zo streng wor- 'sp "shta"de"' ,dja f.® ^eun van de rfpn tinpf»mkt glq vrnpp'fr Mppr 'pn 16gGring nGDDGH, DGtwijlGlcn GCntGr OI Vrouwe Justitia met grote zorg. In het wordt het verwiit gehoord dat ''ifstraffen verbeterend op bruten wer- parlement is de criminaliteit de laatste Ske'brTuLsaSfst.rlrSt.d! ^tterW^Se^d maanden herhaaldelijk aan de orde ge- natlinlnaiwh geval wordt gezien en bltterlnS in de "and en 8ean misdadi- weest en vele kranten hebben hun ko- ««val,"°r™nKe*'™ ger zou er door bekeerd zijn geworden. lommen voor publieke debatten open- S(.hoencn wófdt Tangepakt Minder psv- ?e P°"«e-«utorH*lten staan inmid- gesteld, ten einde de oorzaken van deze chiateenrs en zwaardere straffen, luidf de daaddSopgrt0eesrpoTe°nrdende f *an/'k mrns 'S Z". Z'Z'FZtt ÜSSSJTSZ Uit arrestaties en onderzoekingen is schouwd Tijn™" s°echts weinig perso- b(jnabÜTwiitigduizend Ongewapende? fevenr^n-ktotUPdeennp?sr\aotednTeugd 1™*° °mstandi*hedcn in om zUn grondgebied van zevenhonderd behoren. Grote blaam wordt op de op- mFn- de woningnood Tl 'T voeding van deze knapen geworpen, in Er heeft zich in de pers dan ook een a a het bijzonder op het feit. dat tiendui- heftige pennestrijd ontketend over de f1"JLtniioSi f4 zenden Engelse huisvrouwen tegen- wenselijkheid van wederinvoering van p „ui p ledige^ sterkte woordig in de fabrieken staan. De lijfstraffen. Tot 1947 toe kon elke Brit, 'sbestaat er weinig hoop om jeugd komt hierdoor veel aan ouderlij- die zich aan een misdrijf met geweld- van misdaad, die over Engeland ke zorg en moederlijke liefde te kort. pleging had schuldig gemaakt, gegeseld slaal> stuiten. hebben aan plannen tot uitbreiding der Franse staalindustrie, die hier steeds met argwanend oog zijn bezien. Opgemerkt wordt, dat een aantal der voorgestelde Franse ambtenaren nauw verbonden is geweest met de reorga nisatie van de Duitse mijnindustrie en van de centrale kolenverkoop. De naam dezer ambtenaren zijn naar Duits in zicht verbonden met een politiek, die een verzwakking van de Duitse con currentiemogelijkheden ten doel had „De benoeming van dergelijke perso nen in het gezagsorgaan zou moeten worden opgevat als een voortzetting van een politiek, die op bepaalde doctrines is gebaseerd", zo schrijft de economische medewerker van „Die Welt". Volgens de „Frankfurter Allgemeine" verwacht men in Bonn, dat Frankrijk en België spoedig grote plannen tot uitbreiding van staal- en kolenproduc- tie aan het orgaan zullen voorleggen. Tegenover het Franse zeven jarenplan voert men in Duitsland aan, dat op grond van een onderzoek van de OEES een verhoging der Franse productie meer dan het dubbele zou kosten van een uitbreiding der Duitse capaciteit. Zowel de Franse als de Belgische plan nen zouden neerkomen op een grotere concentratie der productie in deze lan den, het tegendeel dus van hetgeen door de reorganisatie in het Ruhrge- bied is bereikt. Men ziet hier dan ook in deze plannen volgens de „Frankfur ter Allgemeine" aanwijzingen voor een achterstelling van de Ruhr-industrie. In Duitse industriële kringen wordt op grond van deze vrees de eis gesteld, dat voldoende Duitse deskundigen op belangrijke posten in het orgaan zullen worden geplaatst. Zij dringen er bij de bondsregering op aan uiterste waak zaamheid te betrachten, opdat de Duit se belangen afdoende zullen worden behartigd. Hij lichtte de communisten in De Westberlijnse politie-officier Wal- ther Pawltzick is ontslag verleend, „omdat hij politiegeheimen aan de Oostberlijnse communisten heeft door gegeven", aldus een Westberlijnse ver klaring. Pawltzick was hoofd van het bureau voor de statistiek. Hij ontving alle telexberichten, die 't hoofdkwartier verlaten of bereiken. Hij maakte van alles steeds twee copieën méér dan toegestaan. Deze verdwenen dan, aldus een woordvoerder van de politie. De ontslagen officier was tot 1948 lid van de communistische partij en onderhield betrekkingen met vooraanstaande com munisten. Hij begaf zich vaak naar Oost-Berlijn en overtrad hiermede de politiereglementen. Hij zal volgens de verklaring niet berecht worden. Westberlijnse dagbladen hebben gis teren gemeld, dat Zaterdag zéven kin deren. die verbleven in vacantiekam- pen in Oost-Berlijn, tengevolge van voedselvergiftiging om het leven zijn gekomen. Er zijn er tweehonderd ze ventig ziek geworden.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5