Toestand in Indonesië is achteruitgegaan r Pin. Pam. Pom in lint nieuwe huis r - Weer twee Nederlanders door Indonesiërs vermoord OUD-MINISTER WIBISONO: Oplaaien van volkssentimenten niet moeilijk Leiders maken fouten KERKELIJK NIEUWS Een Engelse radioreportage over de Zuiderzee Het Radioprogramma Krimpen van pijn Elburgs Vispoort in de steigers 0&3 Bevorder door de qei' Rubberonderneming werd totaal verwoest Twee oude mensen in de hoofdstad doodgereden Dr. Holtrop naar Paramaribo Directeur van een Dordtse scheepssloperij in arrest Tom Connally naar ons land BESOMMINGEN IJMUIDEN Spoorwegplan in Eindhoven vordert Trainingsfonds voor de waterpoloploeg 2le u-eAdiuetieri B&eldfei PATRICIA WENTWORTH Op 31 Jan. en 1 Febr. in Amsterdam? Isidor de Rijck wint de Ronde van Duitsland Nederland propageert de korfbalsport Po'en sloeg Nederland Zuidslavische roeiers in kamp bij Frankfort nE Indonesische oud-minister van financiën, Jusuf Wibisono, komt in het blad „Mimbar Indonesia" tot de conclusie, dat „Indonesië na bijna drie jaar vrij en souverein te zijn eerder achteruit dan vooruit is gegaan. In materieel opzicht is dit zichtbaar in dc slechter wordende economische toestand van de staat en op moreel gebied is dit te bespeuren in de crises op politiek, gczags- en moreel terrein. Er zijn leiders, die zich voordoen alsof zij een grote geest en een ruime kijk hebben en die zeggen, dat men niet behoeft te vrezen, dat deze toestand de staat in het verderf zal storten. Zij noemen deze verschijnselen de kinder ziekten van een jonge natie. Wibisono noemt een dergelijke philosophle ge vaarlijk, daar zjj elke drang naar verbetering in de kiem smoort. HE materiële en geestelijke achteruit- gang wordt volgens Wibisono ten dele veroorzaakt door de houding van de politieke leiding en de vakbonden die het verwerven van populariteit be langrijker achten dan het geven van leiding. Wibisono zegt in het vervolg van zijn artikel, dat het jammer is, dat er slechts weinig volksleiders zijn, die openlijk willen verklaren, dat de slechte standen in de Indonesische staat het gevolg zijn van het feit, dat wij zelf terugschrikken voor hard en disciplinair werken. Zelden hoort men de leiders zeggen, dat de bron van welvaart niet anders is dan hard wer ken. Een dergelijke uiteenzetting zal niet met applaus ontvangen worden. Anders is de reactie, wanneer een lei der betoogt, dat de slechte toestand hiets anders is dan het gevolg van de aanwezigheid van vreemd kapitaal en vreemde bedrijven en dat op de rege ringskantoren nog buitenlandse krach- GEREFORMEERDE KERK Beroepen te Makkum: B. Smilde te Achlum. Aangenomen naar Treebeek. A. C. Scherpenisse te Ooltgensplaat. GEREF. KERK ART. 31 K.O. Beroepen te Delft. D. Deddens te Wetsingesouwerd. CHR. GEREF. KERK Tweetal te Haarlem: W. Heerma te Groningen en W. F. Laman te Rotter dam-W. CHR. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Werkendam: H, v. Kooten cand. aldaar. BAPTISTE GEMEENTE Beroepen te Hoogezand: C. van Wier te Alkmaar; te Zanbulten: J. van Dam te Ter Apel. Naar de „Radio Times" meldt, zal de „North Home Service" op Woensdag 27 Augustus, 's avonds om tien uur, een uitzending wijden aan de inpoldering van de Zuiderzee. Deze radio-uitzen ding, die te beluisteren is op de 434 m, is genaamd „Een volk dat leeft". Tot adviserend lid van de Raad van Bestuur van Unilever N.V. te Rot terdam, is benoemd dr H. M. Hirsch- feld te 's Gravenhage. DONDERDAG 21 AUGUSTUS HILVERSUM X, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muzieK. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra- mofoonmuziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 8.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 „De Zang- paedagoog", opera. 11.45 „Sydney en Mel- bourne", causerie. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gramofoon muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Dansmuziek. 13.55 „Tranen over Johannesburg", hoorspel. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Radio Phil- barmonisch Orkest. 17.00 Klein koor en solisten. 17.20 Strijkorkest, fagot en slag werk. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gra- mofoonmuziek. 17.45 Regeringsuitzending L. Hanekroot: „Indonesië, een natie in de maak". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpro- blemen. 18.25 Lichte muziek. 19.00 Ge sproken brief uit Londen. 19.05 Orkest concert. 19.30 Gram.muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest en solisten. 21.05 „Pension Zonneweelde", hoorspel. 22.05 Zang en gitaar. 22.20 Gram.muziek. 22.40 Amusementsmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportaetualiteiten. 23.30 Gram.muziek 23.40—24.00 Zang, viool en orgel. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek- 10.00 Arnhemse Orkest Vereniging, 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek, 11.50 „Als de ziele luis tert", causerie, 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuin bouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Promenade-Orkest en solisten. 14.00 Me- tropole-Orkest. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram-muziek. 15.25 Strijktrio. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Tenor en plano. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gevarieerde muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Koorzang. 18.40 „Op de stelling". 18.50 Gram.muziek. 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20 Geestelijke lie deren. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Zomeravondconcert. 20.50 „Wat ga je worden?". Interviews. 2140 Gram.muziek. (Pl.m. 21.30 't Wes pennest.) 21.55 Buitenlands overzicht. 22.15 Kamermuziek. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en SOS-berlchten. 23.15 —24.00 Gramofoonmuziek. ADVERTENTIE door rheumatiek, spit, lscnias, hoofd eii zenuwpijnen ts onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere mid delen falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2 40 f 8.88 (Advertentie, lng. Med.) ten de lakens uitdelen, wanorde stich ten en sabotage plegen. Wibisono schrijft, dat het doen op laaien van de volkssentimenten niet moeilijk is, Het is echter erg moeilijk de sentimenten iri toom te houden, wanneer zij eenmaal zijn opgelaaid. Wibisono besluit, dat de regering de durf dient te bezitten de radicale eisen van arbeiders af te wijzen, indien de eisen niet overeenstemmen met de al gemene economische toestand, ook al zou de regering daardoor aan popula riteit verliezen. Het is beter bij deze groep niet populair te zijn, als de staat maar gered wordt van ineenstorting, aldus Wibisono. Een van de markante gebouwen, die zijn overgebleven van de oude vestingwerken van het stadje El- burg is de Vispoort aan de haven. OO'k aan dit bouwwerk is de tijd niet ongemerkt voorbijgegaan en restauratie bleek dringend nood zakelijk. De Vispoort is nu om geven door steigerwerk. oï\de. (Advertentie. Ing. Med.) Opnieuw zijn twee Nederlanders In Indonesië door terroristen vermoord. De Nederlandse employé W. A. San ders van de koffie-onderneming „Oud Djember" is Maandag in de koffiefa- briek door een Indonesische arbeider met messteken gedood. Andere arbei ders hebben de dader, die als niet- normaal bekend stond en in een kam ponghuis was gevlucht, opgepakt. Het slachtoffer, dat gehuwd was en twee kinderen had, is te Djember be graven in tegenwoordigheid van de Nederlandse commissaris, de heer van der Zwaai. Op de rubberonderneming Kapeka- jonk ten zuiden van Djakarta, zijn de Nederlander J. Depelaers en de Indo nesiër 'Mohammed Numan door een bende van twintig man vermoord. De heer Lepelaers laat zijn echtgenote en een kind achter. Terroristen hebben, blijkens te Bandung ontvangen berichten, dezer dagen de rubberonderneming „Suka- pura" te Tasikmalaja verwoest. Twee en dertig gebouwen en 5500 kg rub ber zyn in vlammen opgegaan, de schade wordt geschat op 250.000 ru- piah. Volgens de berichten zal de on derneming niet worden herbouwd zo lang in dit gebied nog benden rond zwerven. Twee bejaarde personen zijn giste ren in Amsterdam het slachtoffer ge worden van verkeersongelukken. Op de Ceintuurbaan werd de 83-jarige jnevr. J. P. J. door een personenauto aangereden en in de Spaarndammer- straat kwam de 75-jarige heer G. K. door onvoorzichtig oversteken in botsing met een motor. Beiden liepen zware verwondingen aan het hoofd op en z\jn hieraan bezweken. Met het lijntoestel van de KLM voor de West is gisteren de president van de Nederlandse Bank, dr M. W. Holtrop, naar Paramaribo vertrokken. Dr Hol trop zal een kort bezoek brengen aan Suriname en Curagao, daarna zal hij zich naar Mexico City begeven, ter bij woning van de jaarvergadering van de „Wereldbank" en het Internationale Mo netaire Fonds, die op 3 September a.s. begint. Van deze laatste instelling is hij „governor". Naar wij vernemen is de directeur van een scheepssloperij in Hendrik Ido Ambacht, ir. Th. T. gearresteerd en op gesloten in het huis van bewaring te Dordrecht. Hij wordt er van verdacht aanzienlijke bedragen voor de fiscus verzwegen te hebben. Senator Tom Connally, voorzitter van de commissie voor buitenlandse betrek kingen van de Amerikaanse senaat, zal van 18 tot 21 September ons land be zoeken. Senator Connally maakt op het ogen blik een reis door een aantal Europese landen, alwaar hij de verschillende ver tegenwoordigingen der V. S. bezoekt. Hij was reeds in Engeland en vertoeft thans in de Scandinavische landen. Besommingen van Dinsdag: Traw lers: Sch. 77 f 15.900, 1 trawler f 13.900, IJM 71 f 7000, 1JM 32 f 16.300. Loggers: Sch. 140 f 2950, KW 124 f 1080, KW 140 f 1200, KW 161 f 1940. Kotters: IJM 226 f 260. IJM 249 f 220. Heilbot 2.70—2.25; gr. tong 3.45—3.15; grm. tong 1.60—1.42; kl. tong I 1.25— 1.12; kl. tong II 1.12—1.07; tarbot I 2.20 —1.70; steur 3.00. Alles per k.g. Tongschar 65; schartong 30; kim. schol 36—31; kl. I 29—22; kl. II 20—8; schar 12%—12; v. haring 13%11; ma kreel 15—10; gr. schelvis 45—37; grm. schelvis 4023; kim. schelvis 25.5017; kl. schelvis I 2213; kl. schelvis II 16 8; wijting 8.70—8; gr. gul 25—15.50; mid. gul 14.50—10.50; kl. gul 12—8; kl. leng 18; kl. haai 1610.30; ham 50; kl. kool- vis zw. 20; idem wit 21. Alles per 50 k.g. Gr. kabeljauw 10047; gr. koolvis zw. 34.50—30; gr. koolvis wit 52; gr. leng 44. Alles per 125 k.g. De aanvoer bedroeg 6150 kisten. De uitvoering van het Eindhovense spoorwegplan, waarvan de kosten op 25 millioen gulden zijn begroot, verloopt geheel volgens schema. De tweede phase, welke de aanleg van een hoogspoor en andere werken omvat, heeft een vlot verloop. Op deze overzichtsfoto van de werkzaamheden zien we op de voorgrond de oude spoorbaan. Op de achtergrond de tunnels, waar van enige reeds klaar zijn. Geheel rechts op de achtergrond zien we de plaats, waar het nieuwe station gebouwd zal worden. 31. Piet Pakkum stond verstyfdna^ de witte verschijning te staren. Hu geen woord uitbrengen, het enige ge luid, dat de stilte verstoorde was het klapperen van zijn valse 8ebI£»K*?*'* boe", zei plotseling een zachte stem. Maar Piet Pakkum was te zeer ge schrokken om antwoord te geven. Met een gil dook hij door het raa™ r!?.r buiten en van boven klonken tegelij leertijd verwarde stemmen, want ook daar was het licht uitgegaan. Maar toen Moeder Woeffie en Pim, Pam en Pom beneden kwamen, Moeder met een kaars in haar hand, was er niets meer te zien. nóch van de geestverschijnin? nóch van Piet Pakkum. Alleen het kal potte glas gaf een aanduiding, waar de agent gebleven was. „Wat zou er ge. beurd zijn?" riep Pim. „En waarom het licht plotseling uitgegaan? De stop. pen kunnen toch niet doorgeslagen zijn?" Maar als antwoord gingen de lichten plotseling weer aan en Moeder en haar drie kinderen staarden elkaar verbaasd aan. Wat er ook aan de hand was, zeker was het, dat er vreem de dingen gebeurden op de Zwarteweg nummer dertien. Tijdens de dagen, dat het Nederlandse wrterpolozevental te Helsinki behalve tegen de ploegen van Hongarije, Zuid- Slavie, Rusland enz. ook nog strijd moest voeren tegen onbillijke bureau cratie, is bij de leden van de water sportvereniging „Het Witte Huis" te Nieuw Loosdrecht een plan ontstaan. Ten einde het Nederlandse water- polozevental In staat te stellen in 1953 zo goed mogelijk voorbereid aan de start te doen verschijnen van het tor nooi om de Trofeo Italia, dat naar alle waarschijnlijkheid te Nijmegen zal wor den gehouden, heeft „Het Witte Huis" een actie op touw gezet, welke ten doel heeft gelden te verzamelen ten bate van het trainingsfonds van de KNZB, het mr Bierenbroodspotfonds. Aan het tornooi om de Trofeo Italia, een kleinood, dat in 1949 te Milaan en Genua door Nederland werd gewonnen, wordt deelgenomen door de zes sterk ste waterpololanden, zodat hier met recht kan worden gesproken van een officieus wereldkampioenschap en een goede gelegenheid voor de ploeg van Frans Kuyper om zich te revancheren voor het onrecht van Helsinki. VOLLEYBALKAMPIOENSCHAP In het tornooi om de wereldkam pioenschappen volleybal, dat te Mos kou wordt gehouden, werden de vol gende resultaten bereikt: Heren: BulgarijeFinland 30 (152, 15—0, 16—3); HongarijePolen 3—2 (8—15, 10—15, 15—9, 15—10, 15—7); Israël— Libanon 30 (15—6). 1614, 156); FrankrijkIndia 30 115—9, 153, 15 7); Rusland—Roemenië 30 (1510, 15—2, 15—8). Dames: Polen—Bulgarije 3—1 (15—12, 159, 4—15, 15—9). 34) DOOR „O, Carr!" „Ja, iemand heeft dat gedaan, ik vond hem zo". „Was je dan naar hem toe gegaan?" „Ja, dat deed ik. Je behoeft me niet te vertellen, dat ik gek was: dat weet ik zelf nu ook wel, Ik wist niet, dat hij vermoord zou worden en wilde alleen naar hem toe om aan de hele kwestie een einde te maken, opdat ik met een schone lei weer kon beginnen.... aan ons levensgeluk. Elizabeth. Ik vond het wel een goed plannetje, beter dan dat we elkaar later eens bij toeval zouden ontmoeten". „Wat is er gebeurd? Vertel op!" riep ze haastig. Hij vertelde haar alles, spaarde haar geen enkele bizonderheid, beschreef hoe hij de deur op een kier had gevon den en Lessiter voorover op zijn schrijf bureau zag liggen, vertelde ook van de met bloed bevlekte pook en de door weekte mouw van de regenjas. Toen hij klaar was met zijn verhaal merkte Elizabeth op: „Jammer, dat je die pook hebt afgeveegd". „Dat moest ik wel doen, voor 't geval dat.... „Neen, het ls jammer. Je zei, dat je hem nooit van achteren de hersens zou hebben Ingeslagen, Dacht je soms, dat Rietta het wèl zou hebben gedaan?" „O, ik begon pas veel later weer te denken. Mijn eerste impuls was toen ik die ellendige regenjas vond, dat ik de pook moest afvegen. Trouwens, ik ge loof niet. dat het veel verschil heeft gemaakt. De moordenaar heeft heus wel met overleg gehandeld. Of hij heeft de jas aangetrokken vóór hij de misdaad pleegde, of hij heeft ze daarna opzette lijk door het bloed gehaald. Geloof je dat hij de pook over het hoofd zou hebben gezien?" „Neen, dat niet", gaf Elizabeth toe. En na even te hebben nagedacht: „Maar Carr, als jij die jas hebt meegenomen en zelf geen vingerafdrukken achter gelaten, zie ik niet in hoe ze jou kun nen verdenken". „Je vergeet één ding", zei hij grim mig, „onze lieve Fancy. Zij en ik waren bezig de tijdschriften van Henry Ainger ts bekijken, toen ik eensklaps dat por tret van Lessiter zag. Ik kan me niet herinneren, wat ik toen heb gezegd, maar zij zal het wèl weten. Zoiets als „nu heb ik je, smeerlap!" En toen ben ik als een dolle het huis uitgerend". „Zou ze haar mond niet willen hou den? Heb je het haar niet gevraagd?" „Neen, dat zou nergens toe gediend hebben. Hst kind is erg naïef en ze zul len het wel uit haar hebben gekregen. Laat haar trouwens maar de waarheid zeggen en wij van onze kant aantonen, dat we niets behoeven te verbergen". Plotseling ging de telefoon. Elizabeth nam het toestel op en gaf dit toen aan Carr, met de woorden: „Daar is Rietta; ze wil je spreken". Rietta's diepe stem klonk door de hoorn. In het Duits zelde ze: ,,'t Staat er niet best voor, Carr. Ze hebben de regenjas meegenomen; we hebben die niet goed genoeg gewassen. Mevrouw Mayhew weet, dat ik op Melling House was. Ze heeft alles afgeluisterd. Ik vond het beter je te waarschuwen." Toen het gesprek was-1 afgelopen, ver telde hij Elizabeth alles wat Rietta ge zegd had en herhaalde haar woorden: ,,'t Staat er niet best voor, wel?" „Och", zei Elizabeth kalm, „ze zullen de moordenaar wel vinden, maar je moest rechtskundige bijstand inroepen". „Ja, ik zal die oude Holderness eens opzoeken". „Hilderness is geen man voor straf zaken". „Ja, maar hij kent ons allemaal en als we voor hém te „misdadig" zijn, kan hij ons wel naar 'n ander verwijzen. In eik geval kan hij ons op weg helpen. Ik ga zo gauw mogelijk naar hem toe". „Ja en kom me dan vertellen wat hij gezegd heeft". Carr knikte, deed een paar stappen naar de deur, maar kwam toen terug, „Elizabeth, nu kunnen we niet verloofd zijn", riep hij uit. Ze keek hem aan en haar grote ogen openden zich wijder dan ooit. Ze was lang genoeg, om, zonder op de tenen te staan, hem in de armen te nemen en haar saamgevoegde handen bogen zijn hoofd omlaag tot ze haar wang tegen de zijne kon leggen. „Niet?" vroeg ze rus tig. „Neen". „Goed, lieveling, het kan me niet schelen.... in plaats daarvan zullen we trouwen". „Maar Elizabeth!" „Wees niet mal, maar ga nu naar meneer Holdeness". HOOFDSTUK XXI Meneer Holderness leunde achterover in zijn stoel. Als altijd had hij een blo zend gezicht, maar de zwarto wenkbrau wen, die zo goed afstaken bü zijn dikke grijze haar waren ernstig gefronst en in zijn ogen lag een bezorgde blik, die steeds intenser was geworden naarmate Carr's verhaal vorderde. Tenslotte haal de hij diep adem en riep medelijdend; „Maar beste Carr!" „Een lelijk geval, nietwaar?" zei Carr met trillende lippen. Meneer Holderness trommelde met grote blanke vingers op zijn knie. „Je begrijpt natuurlijk, dat als dit al les uitkomt je er lelijk voor staat en ge arresteerd kunt worden". „Ik heb me dat van meet af aan ge realiseerd". „Natuurlijk behoeft het niet allemaal uit te komen". „Hoe bedoelt u dat?" „Wie weet, dat je gisteravond op Mel ing bent geweest? Aan hoeveel mensen heb je dat verteld?" Carr haalde de schouders op. .Nu aan Rietta, Elizabeth, aan u....™zei rij. „Vertel het dan aan niemand anders. Rietta en Elizabeth moeten hun mond houden en jij de jouwe". „Dat weet ik zo niet", hernam Carr -op weifelende toon. „Je moet het wèl weten". „Maar ik weet het juist niet! Want ziet u, het ls bekend, dat Rietta er ge weest is en de politie zal beweren, dat ze daarvoor reden had. Ze is naar Les siter toegegaan, om hem te waarschu wen. dat ik de relatie tussen hem en Marjory had ontdekt. Om haar te kal meren heeft hij haar toen wat op de mouw gespeld. Ook liet hij haar een testament zien, dat hij in de tijd van hun verloving had gemaakt., en me- £°MayUew heeft alles afgeluisterd! fit 2' m o a> ze8gen, dat Rietta, a s „de jonge Carr" dus ik - hem vètJtff zou vermoorden, een aardig dnïïiftft11 ■Z0UT,?rven- Dat verhaal wijst BovenrtW111 t en mijn Achting wf i ^afgezien daarvan, Fancy hen wel inlichten over miin wopi-Ip toen ik zijn portret zag". de Meneer Holderness stak zün kin standpuTbüjft"'6 h8rdnekki* biJ z«n (Wordt vervolgd) Schaafskampioenschappen Zoals bekend, zijn de Europese kam- pioenschappen op de schaats voor he. ren op verzoek toegewezen aan de Kon, Nederlandse Schaatsenrijders Bond. IJs en weder dienende zullen zij op 31 Januari en 1 Februari te Amsterdam worden gehouden. Mocht de vorst oni in de steek laten, dan zullen de kam- pioenschappen in Hamar worden gehou- d°De wereldkampioenschappen vinden op 14 en 15 Februari te Helsinki plaats. Op dezelfde data worden de wereld kampioenschappen voor dames gehou den en wel te Lillehammer. De Euro- pese kampioenschappen in het kunst rijden voor dames, heren en paren zijn op 30 Januari en 1 Februari te Dort- mund vastgesteld en de wereldkam- pioenschappen voor dames, heren, paren en in het ijsdansen zullen van 7 tot 15 Februari te Davos worden uitge schreven. De Ronde van Duitsland is gewonnen door de Belg Isidor de Rijck. De beste Nederlander is Smits, die als achtste eindigde. De twaalfde en laatste etappe van Neurenberg naar Frankfort (290 km) werd een overwinning voor de Belg Peeters in 8 uur 11 min. De uitslag van de etappe luidde: 1 Peeters (Belgie) 8.11.00. 2 Berger (Dld.), 3 Schild (Dld.). 4 Müller (Dld.), 5 Defeyter (Belgie), 6 L. Weilenmann (Zwitserl.), 7 Impanis (Belgie), 8 Sfor- racchi (ït.), 9 Schneider (Oostenrijk), 10 Richter (Duitsl.), 11 Smits (Nederl.) allen in dezelfde tijd als Peeters. Het eindklassement luidt; 1 I. de Rijck (Belgie) 80 uur 12 min 41 sec.; 2 De Mulders (Belgie) 80.16.45.4; 3 Im panis (Belgie) 80.38.35,2: 4 Müller (Dld.) 80.38.46,7; 5 De Santi (Italië) 80.40.00: 6 Kirchen (Lux.) 80.41.32.4; 7 Born (Zwitserl.) 80.42.15,4; 8 Smits (Ned.) 80.43.08,9: 9 Holthoefer (Dld.) 80.43.38.7: 10 Defeyter (Belg.) 80.43.42.7 11 Lambrichs (Ned.) 80.44.00: 15 V an der Zanden (Ned.) 80.51.06,5, De toer van de Nederlandse korfbal- keurploegen door Denemarken verloopt naar wens. Op een vïjftal plaatsen is thans Gedemonstreerd en steeds wordt door het publiek met grote belangstel ling van het voor Denemarken nieuwa spel kennis genomen. In de plaatsen, waar gespeeld werd, is materiaal achtergelaten vdat door de gevormde clubs direct met' korfbaloefe ningen kan worden begonnen. Eind Augustus zal aan een der gym- nastiekhogescholen een veertiendaagse cursus in korfbal worden gehouden on der leiding van de heer Polle Schmidt, voorzitter yan de Deense korfbalbond, die in Juli in Amsterdam het spel leer de. Voor deze cursus bliikt grote be langstelling te bestaan. De K.N.K.B. heeft toegezegd het volgend jaar enkele trainers af te zullen vaardigen, die aan de dan in te stellen cursussen leiding zullen geven, Het Fide-lanrJenfornooi De Nederlandse schaakploeg heeft gisteren in de laatste kwalificatieron de van het Fide-landentornooi te Hel sinki met 2%— H/o van Polen verlo. ren. De gedetailleerde resultaten van de wedstrijd NederlandPolen v/aren: Donner—Pytlakowski 1—0; Cortlever Plater BarendregtGruenfeld 0—1; Van ScheltingaTarnouwski 0—1- In de finale-groep hebben zich thans geplaatst: Argentinië, West-Duits- land, Tsjechoslowakije, Zweden, Hon garije, Joegoslavië, Rusland, Verenig de Staten en Finland. Voorts worden door de overige landen twee groepen gevormd, die voor hun rangschikking in het eindklassement zullen spelen. In de finale-groep B zijn dit: Enge land, Denemarken, Cuba, Oost-Duits- land, Oostenrijk, Israël, Nederland, Polen, en <5f Brazilië óf Italië. nwlfi 'u06" van de Zuidslavische uiympische roeiploeg, een coach en r(?eiers, die niet naar hun land uJ ?r~8.te keren en politiek as.vj aan West-Duitsland hebben gevraagd, zun toegelaten tot het vluchtelingen- Kamp te Bensheim-Auerbach, ten zui den van Frankfort.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4