Heuglijke dagen werden ingezet met leuke kinderspelen Jimmy Brown als diepzeeduiker HRC niet in de finale van het Kaasstad-tornooi Stad en Omgeving Vlootoefening ter organisatie van gezamenlijke verdediging r HVV kon het de witjakken niet echt moeilijk maken Aan de Fazantenstraat is een fraai schoolgebouw verrezen Alle Bruinvis-kampioenen hebben zich thans aangemeld Tweede serie strafschoppen niet benut „Main Brace" van 13 tot 26 September opdoen belangrijk weer Ervaring zeer IN HET KORT „Texeltocht" was voor: Debo en Raadhuis speelden om wisselbeker Regeling storingsdienst Helder versloeg wzwakkeHagenaars met 5—3 Officiële opening op Maandag 1 September Vier eigen klassen en twee gast-scholen Bestuurslid W. Krijnen overleden Loting simultaanseance van dr Euwe Goede prestaties van Gerard Zoon en Jongepier Guurtje Boon zwom de favoriete er uit Koning won de sprint Cabaret voor personeel van Nationale Reserve Een 2—2 gelijkspel tegen Rapiditas DE FEESTEN TE JULIANADORP JVC zond HCSC met 2—1 nederlaag huiswaarts Forestus won vóór JHC het handbaltournooi De Internationale vlootoefening „Main Brace", die van 13 tot 26 September wordt gehouden, is de eerste oefening onder het gezamenlijk opperbevel van admiraal Lynde D. McCormick, opperbevelhebber van de NATO-strijdkrachten in de Atlantische Oceaan, en generaal Matthew B. Ridgway, opperbevelhebber der NATO-strydkrachtcn in Europa. De vlootoefening staat onder leiding van de Britse admiraal Sir Fatric Brind, bevelhebber van de NATO-strijdkrachten in Noord-Europa. Het doel van de oefehlng is de orga nisatie voor de gezamenlijke verdedi ging van het Oostelijk deel van de Atlantische Oceaan en Noord-Europa op te bouwen. Deswege zal de oefening gelegenheid bieden, het systeem van de bevelvoering op all nlveaux te doen functionneren en de samenwerking tussen de partners, hoofdkwartieren en diensten te bevorderen, terwijl boven dien practische ervaring ter zee, te land en in de lucht kan worden opge daan. Schepen, vliegtuigen van vlieg kampschepen en landbases, land- en amphibische strijdkrachten zullen worden geleverd door Belgie, Canada, Denemarken, Nieuw Zeeland, Frank rijk, Nederland, Noorwegen, het Ver enigd Koninkrijk en de Ver. Staten. „Main Brace" is in hoofdzaak een oefening waarin de verbonden mari tieme zee- en luchtstrijdkrachten (blauwe partij) haar land- en lucht strijdkrachten steunen, en tegelijker tijd de verbindingen over zee beveili gen. Schepen en vliegtuigen van car riers zullen voortdurend nauw samen werken met vliegtuigen van landbases van de Royal Air Force en de Ameri kaanse marine. Zij zullen vele aanval len van zee- en luchtstrijdkrachten van de „Oranje"-partij moeten door staan. De oefening kan worden ge splitst in vijf onderdelen: (1) Een Atlantisch vliegkampschip- eskader zal van de Britse kust Noord waarts varen en deelnemen aan oefe ningen in het Noorden van Noorwe gen. (2) Het zal zich vervolgens naar het Zuiden richten om deel te nemen aan de oefeningen in Denemarken, op weg waarheen het in volle zee van brandstof zal worden voorzien. (3) Konvooien naar en van de Noorse kust zullen worden beschermd door zeestrijdkrachten en vliegtuigen van vliegkampschepen en walbases. (4) Amphibische strijdkrachten, waarby Amerikaanse mariniers, zullen van de Britse kust vertrekkend, trach ten landstrijdkrachten in Jutland te hulp te komen. Bij deze exlsditie zal een sterk escorte worden gevoegd, dat ook voorziet in luchtsteun voor de troepen wanneer zij zich aan land be geven. (5) In het Kattegat en de toegan gen tot de Oostzee zullen lichte Deen se, Noorse en Britse zeestrijdkrachten onder Deens bevel oefenen met onder zeeboten en kustverdedigingsmiddelen om de kusten van Denemarken te be schermen. De omvang en de opzet van oefe ning zijn zodanig, dat aan alla deelne mende eenheden gelegenheid wordt geboden de grootst mogelijke hoeveel heid ervaring op te doen. Speciaal is hierbij gedacht aan het beveiligend ka rakter van de NATO en aan overwe gingen als de afstanden dje moeten worden afgelegd en de tijd benodigd voor het verplaatsen van schepen door de deelnemende landen. De Nederlandse bovenwaterschepen die aan de oefening deelnemen, zullen zich bevinden bij het vliegkampschip- escader en bij één der konvooien. Zij behoren dus tot de „blauwe" partij. Nederlandse onderzeeboten die deelne men behoren tot de „oranje"-partij. De Nederlandse deelname bestaat verder uit Seafuries, Fireflies en Harpoons van de Marine-Luchtvaartdienst, be nevens een aantal mijnenvegers. De buurtvereniging „Binnenha ven en omgeving" organiseert op Vrij dag 29 Augustus voor de kinderen een uitstapje naar de Kennemer-duinstreek. De reis is voor de schoolgaande kinde ren die nog niet de cabaret-avond be zoeken en voor de kleintjes die in September naar school gaan. In het Tivoli-theater begint mor genavond de vertoning van „Vom Teu- fel gejagt" met Hans Albers en Willy Birgel.- De Witte-bioscoop draait gedu rende de laatste dagen van de week „Tomahawk" met Van Heflin. P. Jongepier en R. Schuiienhelm Gistermiddag werd onder zeer gun stige weersomstandigheden de traditio nele „Texeltocht" verzwommen, waar aan werd deelgenomen door maar liefst 39 zwemsters en zwemmers, van wie er slechts vijf wegens koude of kramp het water moesten verlaten. Piet Jon gepier en Riet Schuttenhelm kwamen als eersten binnen in de prachtige tijd van 58 minuten. In onze editie van morgen zullen wij u meer over deze schitterend geslaagde tocht mededelen. Tussen de ploegen van Debo en het Raadhuis zal in het vervolg elk jaar na de bedrijfscompetitie een extra voetbalwedstrijd worden gespeeld. Dit aardige idee was van de heer C. Kel der, die tevens een prachtige wissel beker beschikbaar stelde. Zaterdag middag werd voor de eerste maal om dit kostbare kleinood gestreden. Het Raadhuis overtrof de verwachtingen verre en zegevierde met liefst 70. Aanvoeder Grömmel nam na afloop de beker in ontvangst met drie hoera's voor scheidsrechte Kelder en het Debo-elftal. De storingsdienst van de gemeente lijke water- en lichtbedrijven is van 25 tot en met 31 Augustus als volgt gere geld: Electriciteit: Maandag: H. de Haan (Ceramstraat 40, tel. 2891)Dinsdag: J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, tel. 3594) Woensdag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877); Donderdag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8, tel. 2457); Vrijdag: A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, tel. 2431) Zaterdag en Zondag: F. Kramer (Nias straat 17, tel. 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, tel. 2882); S. Biersteker (Ceramstraat 32, tel. 3467)D. Oosten dorp (Van Limburg Stirumstraat 24, tel. 2452). 21. Zonder zich te bedenken zette Jimmy 3rown de herbergier achterna. Hij moest tegen een klein trapje op klauteren, doch stuitte op een deur, die de herbergier geen twee tellen tevoren met een klap had dicht gesmeten en op slot had gedraaid. Jimmy zag met één oogopslag, dat het maar een deurtje van niks was, zo'n gewoon huiskamerdeur tje, te flauw om je lang door te laten ophouden. Hij kneep even zijn ogen dicht en liep er toen dwars doorheen. De splinters vlogen in het rond, op nieuw weerklonk er een luid gekraak, maar toen stond Jimmy in de gelagka mer. Bouk Bitter, de herbergier, was van deze gang van zaken toch wel een beetje geschrokken. Hij had hals over kop dekking gezocht achter zijn tapkast en daar greep zijn hand het eerste dat zijn hand grijpen kon.... een volle fles met bessenjenever. Het ding suisde door de gelagkamer recht op het hoofd van Jimmy af.... Deze dook weg, maar zijn hand greep.... en greep goed, want hij ving de fles handig op en voordat Bouk Bitter zelf kon wegduiken, trof de fles hem midden op zijn neus. Hij gaf een korte kreet van schrik en zakte toen als een aangereden verkeerszuiltje in elkaar. Het volgende ogenblik zat Jimmy boven op hem, pakte hem beet alsof hij jarenlang voorman was bij het zakkendragersgilde en droeg 't vrachtje naar beneden. De vriendschappelijke wedstrijd van Helder tegen de Haagse tweede klasser HVV is in een verdiende 5-3 overwinning voor de witjakken geëindigd. Het spijt ons wederom te moeten opmerken, dat ook deze oefenwedstrijd niet van bijzondere kwaliteit was, hetgeen niet in de eerste plaats te wijten was aan het zeer zonnige karakter van deze Zondag, die dan ook half Nieuwediep naar het strand had gelokt. Neen, ditmaal was HVV de schuld van het rommelige spelletje, dat slechts bij vlagen interessant voetbal toeliet. De Hagenaars voch ten er wel voor, maar zij konden nu éénmaal niet beter, zodat zelfs het kleinste verwijt niet op z'n plaats is. Wat Helder betreft zij vermeld, dat vooral de voorhoede nu en dan uitstekend werk liet zien. De nieuwe school voor gewoon lager onderwijs aan de Fazantenstraat is nu vrijwel geheel gereed. Als volgende week de leerlingetjes het tegelpad naar de ingang betreden, zal er niets meer aan mankeren, of het zou de zanderige om geving moeten zijn, die men momenteel aan het bezoden is. Op Maandag 1 Sep tember om half vier wordt deze prachtige school officieel geopend, waarna de volgende dag de eerste lessen zullen beginnen. voorbereidende werkzaamheden. Bo ven de hall ligt het handenarbeidlo- kaal, dat tevens dienst kan doen als filmzaaltje. De vloeren van alle klassen bestaan uit houtgraniet, dat gemakke lijk schoon tei houden is. Dat het ijzer- sterk moét zijn, wordt bewezen door de banken, die geen voetplanken be zitten, zodat de kinderen met de schoe nen op het graniet rusten. Een mooie, lichte gang links van de ingang voert naar het gymnastieklo kaal, welks vloer bestaat uit dik kurk- graniet, waarop de kinderen zonder be zwaar met blote voeten de lichamelijke opvoeding kunnen bedrijven. Bij de sportzaal is een ruime wasgelegenheid en tevens een zeer geschikte verkleed kamer. De grote ramen van het gym nastieklokaal, dat modern sportmateri- aal herbergt, zijn van veiligheidsglas, dat totaal ongevaarlijk is. Alles in deze school is even licht en nieuw. De heer Kaptein begint met twee eerste klassen, een gecombineer de tweede en derde klasse, en een vier de klasse, maar volgend jaar is de school natuurlijk vol. De klassen die momenteel nog ongebruikt zouden moe ten blijven, worden bevolkt door de kinderen van een Christelijke en een Katholieke school. De dienst Openbare Werken heeft met deze school aan de Fazantenstraat een knap stukje werk afgeleverd. Ook de kinderen zullen er straks trots op zijn. Het hoofd dér school, dé heer H. N. Kaptein, die tot voor kort hoofd was van School I te Julianadorp, was zo vriendelijk, ons in het nieuwe gebouw een kijkje te gunnen. Rechts van de ingang zijn de klasselokalen gelegen, drie gelijkvloers en drie boven. Be halve de klassen zijn er beneden on der andere een ruime hall en de kamer van de heer Kaptein, die bijna zijn hele vacantie heeft besteed aan de vele De Haagse ploeg baseerde zijn ver dediging voornamelijk op spil Abar- bael en rechtsback Colthoff, en moest het in de aanval van linksbuiten Stol hebben. Het spel van de gasten stond technisch zeer laag, waardoor geen enkele mooie aanval kon worden op gebouwd. Er werd in het wilde weg naar voren getrapt en ontelbaar wa ren bijvoorbeeld de malen dat het Ieder in plaats van op rechtsbuiten Vlan Diepenbruggen op linksback Himpers werd geplaatst. Dat de be zoekers er nochtans in slaagden drie maal te scoren, moet worden toege schreven aan de nonchalance in de Helder achterhoede. Wij zullen niet beweren, dat Himpers, Dorlijn en spil Dienaar niet hun best hebben gedaan, maar het ging allemaal te kort, zelfs in het gevaarlijke1 doelgebied, zodat wij gerust van nonchalance kunnen gewagen. Of deze achterhoede zich in competitiewedstrijden zal handhaven, staat c.i/es inziens te bezien. Dat een dergelijke zwakke voorhoede als van de Hagenaars tot drie doelpunten kwam (en de gemiste kansen!), stemt wellicht tot nadenken. Niettemin krijgt Helder aan de jeugdige Dienaar misschien een goede kracht, wanneer deze wat meer activiteit weet te ont plooien- De opstelling van Helder was: Boekei; Himpers en Dorlijn; Mos, Dienaar en Beekhoven; Te Slaa, Heyster, Schouwenaars, Van der Meu- len en Goossens. Na een kwartiertje kon Stol HVV de leiding geven, toen hij op handige wijze van een misverstand profiteerde (01). Maar twee minuten later was het al 1—1; Heyster kreeg.de bal op de linksbinnenplaats toegespeeld, draaide zich vliegensvlug om en loste met de rechtervoet onverwachts een strak schot, dat via de verste staander doel tof. Uit een pass van Heyster maakte Te Slaa, die naar binnen was gesneld, op bewonderenswaardige wijze Helders tweede doelpunt (2—1). Nog mooier evenwel was zijn schot (net onder de lat), dat de voorsprong op 3—1 bracht. Met de rust was het evenwel 3—2, daar Stol de verdedi ging van de witjakken nog éénmaal te glad af was. Qp het Helder-terrein woeien gistermiddag de Nederlandse driekleur en de clubvlag half stok. De vereniging herdacht daarmee de heer W. Krijnen, een trouw en ijverig bestuurslid, die 's morgéns om half twaalf in het ziekenhuis was overleden. De heer Krijnen Werd met goed gevolg aan zijn maag geopereerd, doch nadien deden zich compli caties voor. Voordat de wedstrijd Helder HVV begon, werd door allen op het terrein een minuut stilte in acht genomen. Het stoffelijk overschot van de heer Krijnen wordt Woensdagmiddag om één uur op de Algemene Begraaf plaats ter aarde besteld. Onmiddellijk na de hervatting had de rechtsbuiten van HVV gelijk kun nen maken. Hij holde, met één schoen in de hand en door Himpers achter volgd. op Boekei af, maar zijn schot was onzuiver. Na twintig minuten werd het middels een stugge schuiver van Heyster 42, waarna rechtsbin nen Wilde (in buitenspelpositie) de achterstand nogmaals wist te verklei nen (43). Heyster scoorde nog een doelpunt (5—3) en verliet kort daarop het veld. Hij werd de laatste minuten door Van der Blom vervangen. Vanavond om acht uur vindt in hot clublokaal van de schaakvereniging MSC de lotig plaats vor de simultaan- séance, die binnenkort door dr. Euwe wordt gegeven. Zoals men weet, wordt deze wedstrijd georganiseerd ter ge legenheid van het vijftigjarig bestaan van MSC. De laatste serle-wcdstrUden voor de clubkampioenschappen 1952 werden Za terdagavond door de sportclub de Helderse Bruinvissen georganiseerd. Natuur lijk, zouden we zo langzamerhand bijna zeggen, werden deze wedstrijden weder om in Wieringerwaard gehouden, waar de badmeester, evenals de vorige maand, vóór de aanvang de zaken reeds keurig In orde had gemaakt. borstcrawl heren: 1. P. Jongepier 1 min. 9,4 sec.; 2. P. Ham 1 min. 16,9 sec. De erelijst voor 1952 ziet er als volgt uit: 100 m schoolslag heren: Hans Slot boom 1 min 28 sec; 50 m schoolslag meisjes: Elly Pleijte 47,6 sec: 50 m schoolslag jongens: Ton v. d. Wel 43,4 sec; 50 m rugslag heren: Piet Jongepier 36 sec; 50 m (jorstcrawl meisjes: Ali v. d. Oord 40,4 sec; 50 m borstcrawl da mes: An Oudijk 39,2 sec; 50 m borst crawl jongens: Jan Koning 32,3 sec; 50 m rugslag dames: C. Timmermans 45,1 sec; 50 m rugslag jongens: G. Zoon 47,2 sec: 100 m schoolslag dames: Guur Boon 1 min 37,9 sec; 100 m borstcrawl heren: PiPet Jongepier 1 min 9,4 sec. Het weer werkte deze avond prima mee en ook de vrij grote deelname met de supportersschare brachten een gezellige stemming in het mooie na tuurbad. Buitengewone prestaties wer den er deze keer niet geleverd, hoewel Gerard Zoon, die deze keer voor het eerst in wedstrijden zwom, meteen be slag legde op de eerste plaats van de 50 m rugslag jongens, wat hem meteen tot clubkampioen op dit nummer stempelde. Vermeld dient ook nog te worden de zege van Piet Jongepier op het nummer 100 meter borstcrawl. Hij leverde evenwel niet z'n beste per soonlijke prestatie. Bij de dames bleek Guurtje Boon min of meer een verrassing. Reeds eerder hebben wij dit jeugdige zwem- stertje opgemerkt en ook ditmaal liet zij niet op zich wachten. Zij wist de favoriete van het nummer (al enkele seizoenen) 100 m schoolslag (Annie Oudijk) naar de tweede plaats te ver wijden. De meeste kampioenschappen wer den echter reeds in Juli behaald, toen het eerste gedeelte van de wedstrijden werd verzwommen. Dat thans over het algemeen wel behoorlijke, doch geen „uitblinkende" tijden werden gemaakt, zal wel komen door de diverse vacan- tiegenoegens die de jeugd momenteel te verwerken krijgt. De uitslagen van Zaterdag en de clubkampioenen laten wij hieronder volgen. 100 m schoolslag heren: 1. F. Hoe- landt 1 min.33.7 sec; 2. P. Scholte 1 min. 34,4 sec. 50 m schoolslag meisjes: 1. D. Rijkers 53.1 sec; 2 A. Duif 55.6 sec. 50 m schoolslag jongens: 1. H. Varke- visSer 44,1 sec; 2. C. van Emmerik 49,4 sec. 50 m rugslag heren: 1. P. Jonge pier 36,2 sec; 2. H. Zoon 40,2 sec. 50 m borstcrawl meisjes: 1. C. v. d. Wulp 46,5 sec; 2. R. Jongepier 47,4. 50 m borstcrawl dames: 1. J. G. Oudijk 39,2 sec; 2. G. Boon 41 sec. 50 m borstcrawl jongens: 1. J. Koning 32,3 sec; 2. L. Idsinga 33,5 sec. 50 m rug slag dames: 1. C. Timmermans 46,4 sec; 2. R. Jongepier 54 sec. 50 m rugslag jongens: 1. G. Zoon 47,2 sec; 2. H. Var- kevisser 48,1 sec. 100 m schoolslag dames: 1. G. Boon 1 min 37,9 sec; 2. J. G. Oudijk 1 min. 39,5 sec. 100 m De wielrenvereniging „DOK" heeft gisteren een sprint over tweehonderd meter gehouden. Er konden in deze vacantietijd slechts zestien renners aan de start verschijnen, terwijl bo- vendien Vonk, Lodewijks en Koster de DOK-klueren in Groningen ver dedigden. De uitslag was: A-klasse: 1. Koning, 2. De Neeve, 3. Krijgsman, 4. De Jong. C-klasse: 1. Geene, 2. Ridder, 3. De Kloe, 4. Braakman. Zondag staat de A-klassers 73,6 km te wachten en moeten de C-klassers 55,2 km rijden. De start is om half tien bij de Donkere Duinen. Morgen wordt in de cantine van het Luchtdoelartillerie-schietkamp fort „Dirksz. Admiraal" een cabaretavond gegeven voor het personeel van de Na tionale Reserve, dat van 19 tot en met 27 Augustus in onze stad is gelegerd. Het programma zal worden verzorgd door het bekende cabaretgezelschap van Frans Dumée. UET was zeker wel louter toeval, dat H.R.C. en Rapiditas elkander in Alk maar moesten ontmoeten. Velen zullen zich die eerste Zaterdagavond in Juli nu twee jaar terug, nog wel herinne ren. H.R.C. terug in de tweede klas, na een felle strijd met de Weespenaren. Bij mooi zomerweer werden de feesten te Julianadorp Zaterdagmiddag in gezet met kinderspelen. Voorafgegaan door de Harmonievereniging „Kunstzin" trok een lange stoet meisjes en jongens, na een rondgang door Julianadorp, naar het JVC-terrein, waar een zestal wedstrijdjes werd gehouden, welke door heel wat belangstellenden werden bijgewoond en waarbij veelal fel om de prijzen werd gestreden. De uitslagen van Zaterdagmiddag waren: Meisjes 68 jaar, Flessenwedstrijd: 1. Nellie Zon; 2. Margreetje Jansen; 3. Annie Rietvink. Meisjes 911 jaar, Ballen op een blaadje: 1. Greetje Groot; 2. letje Schouwenaar; 3. Elly Rotgans. Meisjes 1214 jaar. Slagzinwedstrijd: 1. Riet Schermerhorn; 2. Diet Keppel; 3. Tiny Eriks. Jongens 6—8 jaar, Houtjesrapen: 1. Hans Lauser; 2. Jopie Dirks; 3. Siem Groot. Jongens 911 jaar, Zaklopen: 1. Kees Kant; 2. Piet Bakker; 3. Wopke v. d. Meer. Jongens 1214 jaar, Hinderniswed strijd: 1. Theo v. d. Reep; 2. Jan Rol; 3. Kees v. d. Reep. Om vier uur waren de spelletjes af gelopen en begonnen de verschillende vermakelijkheden, waarvan al spoedig een druk gebruik werd gemaakt. Voetbalwedstrijd Om zes uur was de Harmonievereni ging „Kunstmin" alweer in actie om middels een rondgang rond hét dorp de mensen op te wekken de voetbal wedstrijd J.V.C. 1H.C.S.C. 1 te gaan bezoeken. Om half zeven floot scheidsrechter Post de beide elftallen ih het veld. J.V.C.dat zonder P. Hoornsman, de gevaarlijke goalgetter, in het veld kwam, speelde in een gewijzigde op stelling. De thuisclub won de toss en koos het voordeel van zon en wind. Over en weer ontwikkelden zich aar dige aanvallen. Het spel van H.C.S.C. was technisch beter, maar J.V.C. zwoegde door. Bij één van de J.V.C.- aanvallen gaf rechtsbinnen Kee» Hoog- schagen, een ver schot, dat door de H.C S C.-doelman verkeerd werd be oordeeld (10). Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft had J.V.C. zijn opstelling weer gewijzigd, wat wel een verbetering bleek. Dezelfde speler, die voor de rust de stand op 1—0 had ge^ bracht, wist nu met een mooi schot de voorsprong tot 2—0 te vergroten. H.C S.C. liet echter de moed niet zak ken. Fel trokken de Nieuwediepers ten aanval. De gastheren werden iets te ruggedrongen. Uit een hoekschop wist H.C.S.C. met een kopbal de achterstand te verkleinen. De wedstrijd werd er niet mooier op. De duisternis begon reeds in te vallen, zodat het moeilijker werd het spel goed te volgen en er UET Kaasstadtornooi, dat Alkmaarse Boys thans voor de derde maal organl- seert en waaraan behalve door de organiserende vereniging wordt deelge nomen door H.R.C., Rapiditas en Hilversum, is met prachtig weer en wedstrij den van behoorlijk gehalte ingeluid. De sfeer was gezellig, oude bekenden ont moetten elkaar weer en er is sportief gestreden. De leiding van de scheids rechters v. d. Tooren en Kramer droegen er zeker toe bij, dat de beide wed strijden HRO—Rapiditas en Alkmaarse BoysHilversum prettig verliepen. Spanning was er volop. De eerste ontmoeting tussen HRC en Rapiditas eindigde In een gelijkspel (2-2). Penalties moesten de beslissing brengen. De Racing- schutters schoten viermaal raak, doch Rapiditas behaalde eenzelfde resultaat. BU de tweede serie faalden de roodjakken. Slechts eenmaal verdween de bal in het net. Toen Rapiditas tweemaal scoorde, was dit voldoende om Zondag in de finale te mogen uitkomen. HRC, dat tot tweemaal toe het tornooi won, zal nu de prijs aan een ander moeten afstaan, De strijd tussen Alkmaarse Boys en Hilversum was wel spannend, maar qua spel minder dan de vorige ontmoeting. Strafschoppen waren hier niet nodig, al heeft het er wel naar uit gezien. Kort voor tijd viel de beslissing ten gunste van Hilversum (3-2) toen doelman Kra mer een hoog schot verkeerd beoordeelde. Onmiddellijk na de aftrap ging Racing tot de aanval over. Een schot van Piet de Vries in de hoek werkte de Rapidi- tas-keeper corner. Direct hierop volgde een tegenaanval van Rapiditas. Links buiten v. d. Schaly passeerde J. Zwart, zette de bal voor, maar van Eek schoot naast. Het spel .bleef snel op en neer gaan. Nieuwstadt probeerde het met 'ri hard schot, doch keeper Mouw was op zijn plaats. Even later speelde Kramer zich keurig vrij, doch faalde met schie ten. Bij een R.-aanval sloeg H. Zwart de bal met de hand weg en de straf schop werd feilloos benut. De volgende Rapiditas?hanvallen strandden nog al eens op de buitenspel-val. H.R.C. nam kort daarop het spel in handen, het geen enkele hoekschoppen opleverde, welke op links slecht werden genomen. Maar na 20 minuten deed Kramer het op de rechtervleugel beter. Prachtig kwam de bal vor het doel, de uitlopen de R.-doelverdediger greep mis en de toelopende Bakker schoot het leer hard en laag in (1—1). Niet in het minst ontmoedigd, brach ten de Blauwwitten een tegenbezoek aan de H.-verdediging. De Haan wist echter door uit te lopen erger te voor komen. Ook een schot van Pieterse, dia vrij voor het doel stond, ranselde De Haan er uit. Wat R. ook probeerde, de H.R.C.-achterhoede stond pal. Ze''s toen van Gemert hard in de hoe.c schoot, dook de Helderse goalie met succes naar de bedreigde plaats. Toen .bij een R.-aanval de H.R.C* grensrechter zich vergiste, maakte H- Zwart een sportief gebaar, door d® scheidsrechter er opmerkzaam op 'e maken, dat hij de bal corner had S®* traDt. Uitstekend gedaan. Zwart! Het begin van de tweede helft was voor H.R.C In uiterste nood trapte oe Rapiditas-stopper net over de eie®n doellat. Zelfs wist Racing de bal in het Weesner doel te werker toen doelwach ter Mouw misgreep. Wegens buitensPf' werd dit doelpunt geannuleerd. Inmid dels was Venbroek van H.R.C. uitgeval len en vervangen door Brouwer. Gelei delijk aan kwam Rapiditas uit de knei- De Haan werd weer aan de tand ge voeld en had zelfs assistentie nodig van A. de Vries, die oo de doellijn wist te redden. Toch kwam H.R.C. weer terug. Eerst schoot Bakker hoog maar de Vries deed het even later be ter. Een slap schot in de benedenhoek trof doel. toen Mouw sleeht reageerde ƒ2—1). HRC. beging hierop de in de verdediging te gaan. Rapid'te' buitte dit terdege uit. E"rst schoot van Gemert tegen dp paal, maar kort daarn* was het rank. Uit een voorzet van links 3chnot hij via de paal in (22). Met. een laatste TT R C.-uitval kwam het einde, waarna hef hier.bovtsi melde strpfrehnnnen i-fermezzO R®P tas in de finale bracht. werd ook van beide kanten wel wat té hard gespeeld. Wat H.C.S.C. ook probeerde, in de stand kwam geen verandering meer, zodat J.V.C. deze wedstrijd met 2—1 won en de uitgeloofde prijs in zijn be zit hield. Op de tweede dag van de feesten werd een handbaltornooi gehouden, waaraan deelnamen IJmond, Foresters] A.V.A. en J.H.C. Eerst speelden IJmond en Foresters tegen elkaar. Foresters was aanmerke lijk sterker en won dan ook met 6—1. De wedstrijd A.V.A.—J.H.C. was spannender. De rust ging in met een 2—2 gelijke stand. J.H.C. wist tenslotte te winneh met 54. 's Middags werd eerst de verliezers ronde gespeeld tussen A.V.A. en IJmond. A.V.A. toonde zich de sterkste cn zegevierdp met 51. De win'aarsronde ging dus tussen J.H.C. en Fore'ters. In deze wedstrijd wist Foresters de eerste prijs te beha len. De eindstand was 43. Een aardige bijzonderheid was dat aan alle dames een ruiker gladiolen werd geschonken. Volksspelen Na de handbalwedstrijden werden er op het Loopuytpark nog enige volks spelen gehouden. In de eerste plaats popzoenen, waarbij de deelnemers ge blinddoekt een levensgrote pop moes ten zoeken. Daarna een wielerwedstrijd met vertraagde versnelling, Van een paar fietsen waren de versnellingen omgekeerd, zodat men alleen door hard te trappen, toch maar langzaam voor uit kwam. De uitslagen waren: Popzoenen; 1ste prijs S. v. d. Haag- 2de prijs G. Bijvoet. Fietsen met tegengestelde versnel ling: 1. P. Hoornsman; 2. J. de Graaf 3. Martien Siecker.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 10