r pidiïïac NOORDEn&nZEDTE Stad en Omgeving DE FILMS VAN DEZE WEEK Jimmy Brown als diepzeeduiker Terlingen-fonds: niet bestemd voor verwaarloosde woningen Helderse botter bij Egmond gestrand Premies voor noodzakelijke verbeteringen Voor inlichtingen naar Openbare Werken Fa. Hilckmann opende een filiaal in de Koningstraat IN HET KORT Beiaardbespelingen Commissaris K. Rijpma over „Bescherming Bevolking" Gebased DE WITTE: „Als mijn man dat- wist" TIVOLI „Géén medailles voor spionnen" Interessante tennisstrijd in Den Helder OMO slaat alle zuinigheidsrecords Tussen Haaks en Kuifje Concert „Winnubst" op Maandagavond Breezand Kath. Jongemannen hebben goed winterprogramma Urk BESOMMINCEN IfMUIDEN VEEMARKT LEEUWARDEN ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1952 B. en W. van Den Helder maakten gisteren per advertentie bekend, dat onlangs de mogelijkheid is geopend om ook in Noord-Holland voor het verbe teren van een aantal woningen premies uit het z.g.n. Terlingen-fonds, in vakkringen bekend als T-fonds, te verkrijgen. Nu moeten huiseigenaren, die rich geroepen voelen tot het aanbrengen van verbeteringen aan of in de hun toebehorende woning (en), niet veronderstellen, dat het T-fonds wel een deel van de kosten zal gaan dragen. Dit fonds is namelijk niet gesticht voor het verlenen van bijdragen in de kosten van uitgesteld onderhoud en evenmin voor het opknappen van verwaarloosde woningen. Mochten er huiseigenaren zijn, die Het Terlingen-fonds is verleden jaar in het leven geroepen door enige par ticuliere geldschieters, die iets wilden doen ter leniging van de woningnood. Het doel er van is, een premie te ver strekken aan huiseigenaren, die zeif niet in staat zijn, de noodzakelijkste verbeteringen aan hun woning te doen aanbrengen. Uiteraard geldt dit alleen voor woningen, die onbewoonbaar drei gen te geraken, maar door het aan brengen van enige verbeteringen voor de volkshuisvesting behouden kunnen blijven. De adviserende instantie voor Noord- Holland is de directie Wederopbouw en Volkshuisvesting te Haarlem, welke op voorstel van de gemeentebesturen een beroep op het Terlingen-fonds kan doen. Naar alle waarschijnlijkheid is het aantal woningen in Den Helder, waarvan de eigenaren van deze rege ling kunnen profiteren, niet groot, om dat het overgrote deel van de werk zaamheden, die na de oorlog moesten worden verricht aan het huizenbezit in Den Helder, onder de oorlogsschade viel. Keeds enige tijd geleden werd de vestiging aangekondigd van een filiaal der in Alkmaar te goeder naam en faam bekend staande dames- en kin- derconfectiezaak van de heer M. Hilck mann. De laatste weken is in het per ceel Koningstraat 63, de voormalige slagerswinkel van de heer J. de Beurs, hard gewerkt om het interieur geschikt te maken voor zijn nieuwe bestemming. De heer C Baard uit Alkmaar ontwierp de inwendige verbouwing, die door de fa. J. H. Keijzer werd uitgevoerd. De heren Klijn (schilderwerk), Borg (elec- trische installatie) en Laféber (ijzer werk) droegen het hunne er toe bij om de zaak een smaakvolle aanblik te ge ven. Het exterieur heeft men aan de sfeer van een havenstad willen aanpas sen door het aanbrengen van een hou ten schegbeeld, een aardige blikvanger, een anker en een paar ouderwetse scheepslantaarns. Boven de gevel prijkt de naam Hilckmann in grote oranje letters. Gistermiddag om twee uur werd de voordeur geopend en konden de vele belangstellenden kennis nemen van het keurige resultaat, dat men in korte tijd heeft bereikt. Talrijke dames kwamen zich er persoonlijk van overtuigen, dat Hilckman op het gebied van de dames- en kinderconfectie een ruime sortering biedt tegen prijzen die binnen het be reik van de meeste portemonnaies lig gen. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen docr de artsen G. van der Most, Weststraat 111, telefoon 2059, en A. Meijer, Javastraat 1, telefoon 2103. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. King- ma, Polderweg 25, telefoon 2581 (ook na zes uur). Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Ja vastraat 12a, hoek Celebesstraat. Vanmiddag om kwart over twee beginnen op het Werfsport-ferrein de jaarlijkse athletiekwedstrijden van de W.S.O.V. Vandaag en morgen worden op de banen van H.T.C. en Animo tenniswed strijden gespeeld om de districtskam pioenschappen; het tornooi wordt vol gende week voortgezet. —De Groninger vereniging „Gruno" opent vanavond het seizoen met een feestavond in „Casino". Morgenmiddag om twee uur star- t enop het Havenplein de deelnemers aan de puzzletocht voor bromfietsen, die wordt georganiseerd door de auto- en motorclub „Den Helder en Omstre ken". Morgenavond om zeven uur wordt in de Oud-Katholieke kerk aan de Mid denweg weer een Engelse kerkdienst gehouden. Ter gelegenheid vgn de verjaardag van nrinses Wilhelmina geeft de stads- beiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, mor gen op het klokkenspel van het Mo nument Nederlands Reddingwezen de volgende concerten: 88 30 uur: 1 Wilhelmus (Vnlerius). 2 Vlaggelied (W. Smits). 3 Wij leven vrij, wij leven blij (J. W, Wilms), 4 Een liedje van de zee (mr. J. J. Viotta), 5 Wien Neerlands btoed (J. W. Wijms) 12—12.30 uur: 1 Wilhelmus, 2 Kent gij het land (Viotta) 3 Merck toch hoe sterek (Valerius), 4 Wilt heden nu tre. den (Valerius), 5 Bede voor het vader land (Valerius), 6 Naar zeer (Viotta) 7 Wien Neerlands bloed: 1616.30 uur: 1 Wilhelmus. 2 Gros- mütterchen 'O. Lanae), 3 Valse Lente uit het ballet (Connelia" (Leo Delibes) 4 Varia. 5 Wien Neerlands bloed; 2020 30 uur: 1 Wilhelmus, 2 Voor gouden klanken uit bronzen monden (Dito), 3 a De reddingboot (W H de Groot) b De zilvervloot (Viotta). c Hollands vlag (J. P, Wierts). 4 Thema uit het eerste nianocon-ert "au Tschaikowsky, 5 Andante CanHbiiz (.Tef Denijn), 6 Varia. 7 Allegro, 8 Wien Neerlands bloed. zijn, menen wel een redelijke kans op een premie uit het fonds te hebben, laten zij zich dan in verbinding stellen met de gemeentelijke Dienst van Openbare Werken aan de Jacob van Heemskerck- straat. Bjj strandpaal 41, dicht bij Egmond aan Zee, is gistermorgen de botter H.D. 220, schipper-eigenaar H. Wezelman uit Den Helder gestrand en stukgeslagen. Aan boord bevonden zich schipper Wezelman en twee knechts. Zij zjjn in veiligheid. De oud-icommiaaaris van politie te Den Helder, de heer K. Rijpma, thans als commissaris van politie ter beschik king van de Minister van Binnenlandse Zaken verbonden als docent aan ie Stafschool Bescherming Bevolking te Barneveld, heeft gisteravond via de zender Hilversum II een radiotoespraak gehouden over de „Zelfbescherming in oorlogstijd." De heer Rijpma betoogde, dat ten tijde van oorlog de best georganiseerde overheidsdienst voor de bescherming van de burgerbevolking moet falen! wanneer de mensen onvoldoende cp zelfbescherming zijn ingesteld. Het is immers onmogelijk, een organisatie op te bouwen, die voor elke brandbom een brandspuit klaar heeft staan. Daar om acht de leiding van de Stichting Bevordering Béscherming Bevolking het haar taak, iedere burger in te lichten over de gevaren, die hem in oorlogs tijd bedreigen, en bovenal over de een voudige en doeltreffende maatregelen, welke tegen deze gevaren te nemen zijn. (Advertentie, Ing. Mrd.) 26. „Ik bracht die Siem Soep toen aan zijn verstand," zei kapitein Toontje tegen Jimmy, „dat ik er niet aan dacht, mij de inhoud van die kist toe te eige nen. Ik wilde wel proberen het ding op te vissen, maar alleen met de be doeling de inhoud aan de rechtmatige eigenaar af te leveren. Hij vertelde mij, dat hij mij een dwaas vond, maar ver der spraken wij er niet meer over. Die zelfde nacht echter drongen er enige kerels de kamer binnen, waar ik lag te slapen. Er ontspon zich een k°rt maar hevig gevecht, waarbij ik wel bemerkte, dat een der kerels niemand anders was dan Siem Soep, maar de overmacht was te groot. Zij sloegen mij neer en ik ont waakte eerst in het hok, waaruit JU mu een half uurtje geleden bent verlossen. Daar hebben ze mij drie maanden opgesloten gehouden. Als ik goed begrepen heb, lag het in hun be doeling mij als de gelegenheid zich voor deecf met een schip weg te brengen met als voorland een onbewoond eiland of een graf in de zee." Jimmy had vol spanning zitten luisteren naar het ver. haal van kapitein Toontje. „Maar dia kist in dat wrak van de Prinses Alle. gonda?" vroeg hij, „wat is déér mee ge- beurd?" Kapitein Toontje haalde zjjn schouders op. „Ik weet het niet, maar je kan op je tien vingers natellen, dat ze wel geprobeerd zullen hebben met duikers naar het wrak af te dalen. Of het hun echter gelukt is, betwijfel ik.." Het gros der mannen is als de trouwe Henri Milliard, die zijn vrouwtje in het grote Parijs is kwijtgeraakt en rust noch duur heeft, voor hij haar heeft teruggevonden. Het is ook wat. om op de huwelijksreis wreed te worden ge scheiden door een weerspannig klap deurtje in een station van de onder grondse. Jeannette, het bruidje, zit al m de trein, maar Henri blijft achter temidden van de opdringende menigte. Wat een ellende, voor het paar her enigd is, en welk een nachtmerrie droomt Henri (gespeeld door Bourvil, de hoofdpersoon uit „Liefde kent geen grenzen"), als hij een onrustig tukje pakt op een bank in een park! En als dan eindelijk Jeannette weer terecht is, blijkt zij de nacht in gepaste vreugde en vrolijkheid te hebben doorgebracht, want het was feest in Parijs, ter ge legenheid van Quatorze Juillet. Het bruidje had niet getreurd, maar man lief was ver van feestvieren geweest. Zo zijn de vrouwen, en zo zijn de mannen, althans volgens de aardige filmcpmedie „Ais mijn vrouw 'dat wiet die tot en met Maandagavond in de Witte Bioscoop wordt vertoond. In het Tivoli-theater wordt een be langwekkende film vertoond, getiteld „Geen medailles voor spionnen". In de laatste phase van de jongste oorlog ge bruikten de geallieerden Duitsers, krijgsgevangenen, voor spionnage in eigen land. Over dit onderwerp gaat deze rolprent, waarin uitstekend spel wordt geleverd en vooral tegen het einde een maximum aan spanning wordt bereikt. De hoofdrollen worden vertolkt door Richard Basehart, Gary Merrill, Oskar Werner en Robert Frey- tag. De film werd onder regie van Ana- tcle Litvak vervaardigd naar de ro man „Call it treason" van George Ho- we. Wat niet nieuw is in deze rplprent: men toont spionnen van tweeërlei, aard: die' voor het goede doel (de red ding van het eigen land), voor het an dere doel: redding van eigen huid. Een boeiend onderwerp, dat talrijke malen slechter werd gefilmd. Vanmiddag beginnen in Den Helder de tenniswedstrijden om het kampioen schap van het district Noord-Holland Noord, die ongetwijfeld een gang naar de HTC- en Animo-banen waard zijn. Er moefen in het totaal 132 partijen worden gespeeld, waarvan men er vandaag en morgen 81 hoopt af te werken. Volgende week Zaterdag en Zondag volgen de overige en belang rijkste wedstrijden. Voor het A-tornooi schreven zeer sterke spelers en speelsters in, zoals de dames Van der Duim (Beverwijk); Koppen, Schuurman en Manjoero (Alkmaar) en mej. Van Limburg Sti- rum uit Bergen. Bij de heren-inschrijvers ontdekten wij onder meer de namen van dr. Damsté, dr. De Jong en rhr. Schuur man (Alkmaar), Groen (Beverwijk), mr. Buiskool (Hoorn), Schmidt (Ber gen), Haal en Teitler (Den Helder). ADVERTENTIE Een eenvoudig rekensommetje is voldoende (OMO-Nieuwsdienst) Den Helder, 30 Aug. Het kan niet genoeg onder de aandacht van de Nederlandse huigvrouvv woeden ge bracht, dat hei: nieuwe, wonderlijke" wasmiddel OMO zich van hard water totaal niéts alfitrekt. 'In Groningen, in Middelburg, in Amsterdam, op het platteland of waar ook in Nederland zijn 21 lepels OMO beslist voldoende voor een wasketel van rond 30 liter. Wij nemen dit voorbeeld omdat in Ne derland volgens statistische gege vens de doornsnee wekelijks grote gezinswas in een ketel, teil of tobbe van dertig liter wordt .gedaan. Aangezien elk pak OMO 28 behoor lijke (d.w.z. niet afgestreken) lepels kostelijke OMO-korrels bevat, is het een eenvoudig rekensommetje, dat er in het gemiddelde Nederlandse huisgezin iedere was dag tenminste zeven lepels - dat is een-vierde pak - over is, voldoende voor vele andere doeleinden, zoals het wassen van wol of zijde en niet te vergeten de dage lijkse afwas, enz., enz. Dat is nu het grote, handen met geld besparende, voordeel, waaraan OMO haar onweerstaanbaar succes dankt en waarmee het alle zuinig heids-records op wasgebied glansrijk hééft geslagen. Geen ander wasmid del verdient zozeer zijn plaats in de keukenkast of onder het aanrecht. Gooi dus nimemr ondoordacht of uit vastgeroeste gewoonte een héél paK kostbare OMO-korrels in ketel, teil ot tobbe. Kostbaar, omdat haar was kracht onovertroffen is, kostbaar ook omdat U er meer, véél meer mee kan doen. In OMO's devies is het woord „zuinig" met goud omrand. O. 27 (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie. Ing. Med.) De sleepboot „Schelde" kwam gis teren binnen met de tweede bagger molen voor het werk aan de nieuwe haven. Hr. Ms. „O. 21" arriveerde uit Rotterdam, en ook Hr. Ms. „Evertsen" keerde in Den Helder terug. Hr. Ms. „Dubois" ging van de Werf naar de Buitenhaven. Verder liep in onze haven binnen de kustvaarder „Helvetia", dié onder weg is naar Calmar. Het scheepje had machineschade opgelopen. Het is morgen hoog water om 2.50 en 15.45 uur, en laag water om 9.15 en 21.55. uur; Maandag is het hoog water om 4.30 en 17.35 uur, en laag water om 11.10 en 23.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,4 graden Celsius. v* -k v' *,;V Op Maandag 1 September geeft de Harmoniekapel „Winnubst" onder lei ding van de heer H. B. Schenkels, ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Wilhelmina, 's avonds van acht tot negen uur in het Julianapark het volgende concert: 1. Wilhelmus, 2. Volksfeest-mars (F. Hannush), 3. Fantasie „Die Perlenfi- scher" (Bizet), 4. Dolorès (wals van Waldteufel), 5. Fantasie uit „Cavalle- ria Rusticana" (Mascagni), 6. Colonel Bogey on parade (mars van Alford). Het bestuur van de afd. Breezand der Ned. Kath. Jongemannenbeweging heeft voor de leden en donateurs een aantrekkelijk winterprogramma samen gesteld. De bekende radiospreker, Pastoor Drost uit Schoorl, zal vermoedelijk op 9 October met een spreekbeurt het sei zoen openen Ook andere geestelijken zullen in November en December spreekbeurten vervullen. De eerste héift van het programma vermeldt verder: 23 October: Iemand van het KNMI f» De Bilt komt spreken over: „Hoe kan het, dat het weerbericht wel eens faalt". 23 November komt het gezelschap „Kees Stet". 7 Januari: Ir K. v. d. Meer en Ir De Beuk komen spreken over bodemear- tering Hierbij wordt in het bijzonder aan de bollengronden in „de Zuid" en „de Noord" aandacht besteedt. Tenslotte zijn ook nog een paar kaart avonden ingelast. ALS MAKELAAR BEëDIGD. De heer W. Weijers is dezer dagen door de arr. rechtbank te Alkmaar be ëdigd als makelaar en taxateur in het bloembollenbedrijf. (Advertentie, Ing. Med.) "V AFSCHEID A]) de Werf heeft men gis- teren afscheid genomen van dokter G. H. van Koe verden Brouwer, die met ingang van 1 September is benoemd tot controlerend geneesheer bij de Gemeen telijke Geneeskundige Dienst te Amsterdam. Na tuurlijk heeft men dat enigszins officieel gedaan, want, zoals Gradus vernam, de Werfdokter wa>s een geziene figuur. In overleg met de Dienstcommissie werd dan ook besloten een .dubbeltjesactie" te houden en deze bracht een groot succes op. Gistermorgen werden hem de vruchten van deze enthousiaste in zameling aangeboden, zijn de een prachtige vulpen en een niet minder kostbaar polshorloge. De directeur van de Rijkswerf, kapitein ter zee P. A. Riedel, sprak hem hartelijk toe en prees hem om zijn bijzondere ver diensten. Namens de Dienst commissie en het personeel voerde vervolgens de heer M. C. van Ballegooijen het. woord. Ook deze stak zijn lof niet onder stoelen ot banken, nu men de heer Van Koeverden Brouwer node ziet vertrekken. Gradus heeft deze korte plechtigheid niet zelf kun nen bijwonen, maar hij kan u verzekeren, dat de toe spraak, het dankwoord, van de scheidende dokter van weemoedige diepte was. En dat is ook wel te begrijpen na drie jaar Werf -praktijk temidden van vele vrienden. Daarom was het zo prettig, dat eerste verpleger Schilt zich bij dit afscheid evenmin onbetuigd liet. In het bij zonder namens het perso neel van de verbandkamer dankte hij de dokter voor d' mooie samenwerking. Naar Gradus verneemt, is de opvolger van dokter Koeverden Brouwer, die rog geen huis heeft in de hoofdstad en dus voorlopig betrekkelijk annex blijft aan Nieuwediep, de luite nant-arts der eerste klasse F J. Parlevliet. GESLAAGD Voor het wordt Tini Aanen vergeten: volbracht verleden week ook de Texel-zwemtocht. Haar naam kwam niet voor op het lijstje der geslaagden, zodat Gradus het nu nog even vertelt. Alsnog zijn gelukwensen voor deze kra nige prestatie. DAMES Gradus is altijd verzot op elke nieuwigheid. U heeft dat meermalen in zijn stukjes kunnen lezen, laat ons eerlijk zijn. En nu heeft hii bepaald een zwak voor dames-orkesten, vandaar dat Ijiij u zo'n ensemble komt annonceren. De heer Eelman van het amuse mentsbedrijf „Centraal" in de Koningstraat is er name lijk in geslaagd, een con tract af te sluiten met een show-orkest, dat enig in zijn soort mag worden ge noemd. Het bestaat uit niet minder dan twaalf meisjes, Nederlandse, Franse, Duitse en Engelse, die steeds en overal met succes optraden. Gedurende de hele maand December komen zij in „Centraal" Nieuwediep ver overen. „The 12 Hanny's Dutch Sisters", zo heten zij in de show-wereld, werkten in de zomermaanden in de bedrijven van Heek te Den Haag en Amsterdam. Zij vormen tezamen, wat men noemt, een lust voor oor en oog, wanneer zij onder an dere in Spaanse, Tiroolse en Cubaanse stijl van wal ste ken. Wel, twaalf Hanny's Dutch Sisters, tot in Decem ber! HARTJE Vet meisje van van-de- week heeft zélf haar hartje aan het broche teruggevonden. Zij kwam het Gradus vertellen, toen deze juist een soortgelijk hartje aan haar wilde over handigen, dat door een dame op zjjn kantoor was afgeleverd. Dit laatste sieraadje bestaat niet uit goud, maar dan toch wel uit koper en bevat twee kleine foto's: een meisje en een matroos. Het kan bij Gradus worden afgehaald, dat spreekt. LEAVEY In „De Roodjak" trof Gra dus een berichtje aan. dat het adres bevatte van oud-trainer mr. Leavy. En omdat deze oefenmeester i" onze stad zo veel vrien den heeft, laat uw stukles- schrijver het hier vole-rn: mr. J. H T.eavev. 2 Apsley Manslons. Cianr'narde Gar- dens, Londen W 2. Enge land. Laat eens iets van u horen! RADEN Qp de aquariumtentoon- stelling van „De Gup" heeft u wellicht, evenals Gradus, een „gooi" gedaan naar het aantal vissen in ai die bakken. De organisato ren hadden er zelfs een prijsvraag van gemaakt, met een schemerlamp als beloning voor hem of haar die het juiste aantal het dichtst zou benaderen. On getwijfeld hebben velen bij zonder ver mis-geraden, want op de hele tentoon stelling waren precies 857 vissen. Men deelde Gradus mede, dat Wim Scholte, Van Leeuwenhoekstraat 26, de schemerlamp heeft ge wonnen. Hij schatte het aantal op 860! OPBRENGST Ten bate van het Ere- fonds voor Oud-verpleeg sters werd in onze stad een collecte gehouden, dat weet u. Een dame, die zich (te recht) „nieuwsgierig Aagje" noemt, verzocht Gradus om het resultaat van de inza meling te vermelden. Tja, juffrouw, omdat ook nog circulaires (ter verstevi ging van de opbrengst) wa len uitgezet, moest uw ge duld op de proer worden gesteld. Tot op heden wera 307,16 bijeen gebracht, maar het is heel goed mo gelijk, dat nog meer volgt. Stelt het totaal u teleur? Och kom, voor de maand Augustus?! dan zijn tal van collectanten met va- cantie! Het Comité-van-in zameling was niet ontevre den. Het zegt alle milde gevers en de collectanten hartelijk dank. AFDAMMING WEGGEHAALD. URK. In het laatst van deze week zijn bij de werf Hakvoort de laatste houten en ijzeren beschoeiingspalen die het gedeelte haven, afdamden, uit de grond getrokken. Een heiblok met stoomvermogen was hiertoe gearri veerd. De werf zelf is nu volledig zap betonpalen en een viertal wagenhei- lingen voorzien. Men kan nu zelfs de grootste kotters zonder enig gevaar naar .boven halen. Ons Nieuwediep is toch Er is altijd wel iets, dat jc er niet had ZVkWTdige stad- de vygenboc/m hierboven, die het trn, keT™acht- Zo ook en mevrouw Mallet in de 2e v™ LSe. Zit ts van 'Ie heer exemplaar zit momenteel vol heeZ'C™' "et VrachHgl Er schijnt xn onze stad geen tweede Snppu"> vrnrhte- hpqrijpen, -» - weeae gekleed te hegrijpen, dat deinenden moeger toc^niet boom gekleed ainnev,?.,9?r. in een blad gingen' de zei lijfkieker, foto bracht. toen van zo'n hij Gradus Besommingen van Vrijdag: VI. 77 Abraham f 19520; IJm. 37 Medan f 9879; trawler f 18530; loggers: KW 85 f 700; KW 123 f 2800; KW 84 f 6084; kotters; KW 31 f 570; KW 189 f 45; KW 35 f 400; IJm 226 f 200; IJm 249 f 176. „Aanvoer: 200 kisten tong en tarbot: 530 kisten schol; 110 kisten schar; 3955 kisten haring; 460 kisten makreel; 95 Kisten schelvis; 120 kisten wijting; 38 kisten kabeljauw en gul; 59 kisten kl, haai; 28 kisten hSke; 5 kisten koolvis; JU kisten diversen. Totaal 5630 kisten. Prijzen. Per kg: gr. tong 3.70—3.25; grm. tong 1.83—1.61; kim. tong 1.74— ■52; kl. tong I 1.56—1.37: kl. tong II 1.52—1.32; tarbot I 2.45—2.20. Per 50 kg: Tarbot: II 66, III 58 en IV 42; schol: gr. 57—49, grm. 56—54, kim. 48—42, kl. I 37—26 en kl. II 26—8; schar T,T„ v' haring 14—11; makreel 18— U 50; schelvis: gr. 33—32, grm. 40—36, kim. 47—44, kl. I 42—41, kl. II 32—17: wijting 24-8 50; gul: gr. 32, mid. 35-24 en kl. 2015; fc], haai 1715; H&ke: kim. 80—70. kl. I 43 en kl. II 29. Per 125 tg; gr. kabeljauw 13090; gr. koolvis 2w 54—44 en gr. h&ke 294—288. LEEUWARDEN, 29 Aug. 1952. 167 Stieren 2.63—2.85 per kg slachtgew.; 164 vette koeien le kw. 2.70—3.05, 2e •w. 2.27—2.69, 3e kw. 2.05—2.26; 851 melk- cn kalfkoeien 500—1125; 121 pin- 350—575; 653 Graskalveren 250— 395; 97 nuchtere kalveren 35—65; 666 wegschapen en lammeren 50— i nli vette varkens, oude varkens 1.90—2.05, vette biggen 2.05—2.12, zou- teis 2.202.05; 358 biggen en loper'. resp. 35—55 en 56—95; 45 bokken en ffi'sri. 10® Paarden en veulens 450— 1115. Totale aanvoer 3660 stuks. Kaasmarkt: Gouda volvet 2.35—2.36, Edammer 40+ 2.13—2.14. broodkea» '0+ 2.142.15. Stemming kalm. Graanbeurs: Witte tarwe 22—2520. rode tarwe 22-25.20. wintergerst 29.50 JU.75, zoinergerst 31—32.60. witte ha ver 25.5029.75; kleine groene erwten *0—51. Stemming kalm.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2