FASTO Stad en Omgeving Helderse jeugd actief betrokken bij Veilig Verkeer-actie Marinevoetbalcompetitie draait al op volle toeren Jimmy Brown als diepzeeduiker rH DE PROVINCIE IN VOGELVLUCHT Woensdagmiddag een aantrekkelijke wedstrijd Puzzlerit voor kinderen op de fiets Honderdtal Adelborsten geïnstalleerd Onder hen 15 toekomstige officieren van de A L.R I. IVA feit momenteel meer dan zeventig leden PREDIKBEURTEN „Johan Maurits" medio November in Korea Marine-cantine begint met Cees de Lange Upnpri gezuiverde en geconcentreerde soda rlCllüU fjiooAt 7£eft, cCus...q4&Cf Hertog Hendrik'' en Pelikaanboekten zege Twee Helderse teams in District Noord HCSC start in de KNVB tegen Marken Tussen Haaks en Kuifje „De Bijenkorf" 45 jaar Wederom jonge konijnen „voor de keuring" Enquête van H G. heeft een vlot verloop „MSC" organiseert Maandag zijn gongwedstrijd „De droom der gevangenen" voor de VPRO ten tonele IN HET KORT „Moedercursus" van het Witte Kruis Huldiging van wethouder P. S. van der Vaart „Centraal" thans „Extase" Texel Bazar in „Eben Haëzer" Urk M/ Anna Paulowna Bollenveiling ten bate van de R.K. kerk Vele bloemen bij opening van verbouwde za<ik De Helderse afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft de nodige voorbereidingen getroffen voor de Verkeersweek, die van Maandag 15 tot en met Zaterdag 20 September wordt gehouden. Hoewel ook de volwassen weggebrui kers hun aandeel in het ontworpen programma krügcn, heeft men toeli vooral het oog gericht op de jeugd. Onder de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen zullen verkeerskranten worden verspreid, waarin op bevattelijke wijze allerlei „leerstof" betreffende deugden en zonden in het verkeer onder de aandacht van de jeugd worden gebracht. Een bijzonder aantrekkelijk pro grammapunt voor de jeugd is de prac- tische „verkeerspuzzle", die op Woens dag 17 September wordt georganiseerd. Hieraan kunnen kinderen van elf jaar en ouder deelnemen tegen een in schrijfgeld van een kwartje per per- «oon. 1 De bedoeling is, dat de deelnemers •an de hand van een eenvoudige route beschrijving, die bij de start wordt verstrekt, op de fiets een rondrit door de stad maken. Onderweg worden hun gangen door controleurs nauwkeurig nagegaan. Voor iedere overtreding worden strafpunten gegeven, terwijl bovendien hier en daar langs de route een kleine proef wordt afgenomen. De deelnemers worden dan aangehouden en krijgen een verkeersbord voor zich, waarvan zij de betekenis moeten ver tellen. Uiteraard zal ook hun kennis op dit gebied van invloed zijn op het totale aantal punten. Verscheidene prijzen worden uitge loofd voor de jongelui, die de beste re sultaten weten te bereiken. De aan trekkelijkheid van de wedstrijd wordt hierdoor natuurlijk nog verhoogd, hoe- De commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine, kapitein ter zee J. K. Muller, heeft gistermiddag op het z.g. „Bokkenveldje" achter het hoofdgebouw, de negen en negentig tot het Koninklijk Instituut toegelaten Adelborsten geïnstalleerd. Onder deze jongstejaars Adelborsten waren vijftien toekomstige officieren van de Alri, de marine van de Repu- blik Indonesia Serikat. De plechtigheid werd bijgewoond door de inspecteur van het onderwijs bij de Zeemacht, schout bij nacht F. H. M. van Straelen, de vorige commandant van het Konink lijk Instituut. De plechtigheid, die een besloten ka rakter droeg, werd opgeluisterd door de Marinierskapel, die na afloop met de ouderejaars Adelborsten een mars door de stad maakte. Onderscheiding Hedenmiddag, vóór de aanvang der beëdiging op het Ankerpark-terrein, is een eresabeï met oorkonde uitgereikt aan de Adelborst der eerste klasse S. Ch. Gooszen, die als de „meestbeloven- de" Adelborst de opleiding aan het Ko ninklijk Instituut heeft beëindigd. Het ligt in het voornemen, dit in' de toe komst telkenjare te doen, naar het voorbeeld van de Amerikaanse en Brit se marines. In de bovenzaal van „Formosa" heeft de tafeltennisvereniging „IVA" gister avond haar jaarvergadering gehouden. Een viertal bestuursleden werden her kozen, waarna de functies als volgt werden verdeeld: voorzitter: N. Hemel rijk; tweede voorzitter: J. Janzen; se cretaresse: mej. A. Valkhoff; tweede secretaris W. Greiner; penningmeester: P. Banning; commissaris van mate riaal: M. Oosterbeek; wedstrijdleider: J. J. de Bunje. De vereniging telt momenteel drie en zeventig leden, hetgeen neerkomt op een groei sedert verleden jaar van één en twintig leden. Aan de nieuwe com petitie wordt met zeven heren- en twee damesteams deelgenomen. De da mes komen uit in de derde en vierde klasse, de heren in de eerste klasse (twee teams), tweede klasse, derde klasse (drie teams) en de vierde klasse. Zondag 14 September DEN HELDER: Ned. Herv. Gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Rasch; Palmstraat 10 uur ds Postma van St. Pancras, 19 uur ds Wesseldijk van Alkmaar; Huisduinen 19 uur ds Rasch. Geref. kerk, Bethelkerk, 9.30 uur ds Hartkamp, 14.30 uur ds Hart kamp, (beide malen HA), 17.30 uur ds Hartkamp (nabetrachting); Rehoboth- kerk 10 uur ds. Hamming, (HA), 17.30 uur ds Hamming (nabetrachting). Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds I van de Knijff. Geref gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 u!ur leesdienst. Vrij-Evang. gem., Hoog straat 10.15 en 17 uur evang. Van Gent, 12 uur kinderkerk Geref. kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur leesdienst. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur leesdienst. Oud- Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige dienst, 10 uur kinderkerk (Van Galen straat). Evang. Luth. kerk, Wezen straat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds J. J. J. van Slluijs Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur Evang. Dubbeldam uit Rotterdam, 12 en 14.30 uur Zondagsschool. Leger des Heils Spoorgracht, 10 uur heiligings-samen- komst, 19 uur openluchtsamenkoms' (Spoorstraat), 20 uur heilsbijeen komst. JULIANADORP: Ned. Herv. Gem 10 uur ds. H. J. Trommel Gere' kerk 10.30 uur ds Rothuizen (HA), 1 uur ds Rothuizen (HA nabetrachting „Bethel" 10 en 18.30 uur de heer J Berkhout. CALLANTSOOG: Ned. Herv. Gem. 19.30 uur ds. H. J. Trommel. wel het op zichzelf al plezierig en leerzaam zal zijn, aan deze verkeers puzzle deel te nemen. Jongens en meis jes, die van de partij willen zijn, kun nen zich uiterlijk Dinsdagavond opge ven aan het hoofdbureau van politie (Kerkgracht), de politiepost Spoor gracht en bij de heren Orelio (Soem- bastraat) en Loots (Prof. Zeemanstraat 29). Het inschrijfgeld van een kwartje moet dan tevens worden voldaan. De start is Woensdagmiddag om twee uur op de Vismarkt. Ternate naar Nieuw-Guinea Naar wö vernemen zal Hr Ms „Johan Maurits van Nassau", commandant kap.- luitenant ter zee N. W. Sluyter, op Vrij dag 14 November naar Korea vertrek ken. Hr Ms „Plet Hein", onder com mando van kap.-luitenant ter zee A. H. W. von Frcytag Drabbe, zal dan naar Nederland kunnen terugkeren. Voorts ligt het in de bedoeling, dat Hr Ms korvet „Ternate" op Zaterda'g 11 October Den Helder verlaat met be stemming Nieuw-Guinea. Op Woensdag 17 September start de Marine-cantine met het nieuwe caba ret-, toneel- en muziekseizoen. Het be gin is al meteen goed, want niemand minder dan Cees de Lange zal op 17 en 18 September voor het voetlicht tre den. Aan het programma, „Klap eens in je handjes", werken voorts mede Jan Oradi, Lissy Valesco, Matthieu van Eysden, Rudi West en John Brouke- house MacCarthy. (Advertentie, lng. Met.) De eerste wedstrijd in de Marinevoetbalcompetitie, die verleden week wegens bet slechte weer moest worden uitgesteld, is inmiddels gespeeld. Het elftal van Hr. Ms. „Hertog Hendrik" zegevierde met 3—1 over de ploeg van Hr. Ms. „Nép- tunus". De ruststand was 2—0. Gisteravond kwamen de elftallen van Hr. Ms. „Pelikaan" en de L.S.K. (laatstgenoemd team neemt ook in dit seizoen buiten mededinging deel) tegen elkaar in het veld. De marinemannen stonden met de rust met 10 voor en zagen kans, de voorsprong tot 20 te vergroten. Tegen- punten werden niet gescoord, zodat Hr. Ms. „Pelikaan" de wedstrijd won met 2—0. Beide wedstrijden, vormen een on derdeel van de plaatselijke competitie, die uiterlijk 30 November beëindigd moet zijn en waaruit twee ploegen re sulteren, die Den Helder in de lande lijke competitie moeten vertegenwoor digen. Beide Helderse marineteams worden dan met de elftallen uit de rayons Amsterdam en Hilversum inge deeld in het District Noord. In het Dis trict Zuid komen de elftallen uit de rayons Rotterdam, Vlissingen, Doorn, Den Haag en Valkenburg. Districtsgewijzê wórdt >Aftge» fnaakt wélk rayon-elftal liét" stérksté ia De vertegenwoordigende ploegen Van de acht elftallen, waarmee HCSC voor het nieuwe voetbalseizoen heeft ingeschreven, verschijnen er morgen zes aan de start. De belang stelling gaat natuurlijk vooral uit naar het eerste elftal, dat zijn intrede doet in de KNVB met een uitwedstrijd te gen Marken. Onze stadgenoten kunnen tonen, hun plaats in een hogere Klasse waard te zijn. Het tweede elftal is de gast van EVC 1, dat waarschijnlijk voor de re serves te sterk zal blijken. HCSC 4 speelt eveneens een uitwedstrijd en wel tegen Marken 2. De elftallen ver trekken om half één van garage Moor man. Verder luidt het programma: HCSC jlun. aJVC jun. a (16.30 uur), HRC jun. d—HCSC jun. b (16.30 uur), Texel a—HCSC a. Hr. Ms. „Evertsen" is gisteren weer in Den Helder gearriveerd, even als Hr. Ms. „Y 862", die van Vlieland en Terschelling kwam. Hr. Ms. mijnenveger „Texelstroom" keerde van het Bassin in de Buiten haven terug en zal vandaag een proef vaart maken. Het is morgen hoog water om 1.50 en 14.50 uur, en laag water om 8.20 en 20 50 uur. De temperatuur van het zee water was 15,2 graden Celsius. van District Zuid en District Noord zullen ten slotte in de finale, die vol gend voorjaar tijdens de Militaire Kampioenschappen in Hilversum wordt gespeeld, strijden om het lande lijke kampioenschap van de Konink lijke Marine. Het magazijn „De Bijenkorf", op de hoek SpoorstraatKoningstraat, viert morgen het 45-jarig bestaan. Deze zaak in dames- en meisjesconfectie, manu facturen, tricotage en corsetten werd in 1907 opgericht door de vader van de tegenwoordige eigenaar, de heer L. Coltof, die onlangs in goede gezondheid zijn 'zeventigste verjaardag vierdie. Eertijds was „De Bijenkorf" geves tigd in het tegenwoordige pand van de firma Bervoets-Vriezelaar, op de hoek SpoorstraatTweede Vroonstraat. Vele oudere inwoners van Den Helder zul len zich de oude zaak nog best herin neren. Een k.wart eeuw geleden werd de huidige winkel in gebruik genomen. In 1938 trad de zaak toe tot de In koopcombinatie „Nederland", welke door een nauwe samenwerking tussen driehonderd zelfstandige winkeliers in deze branche er naar streeft, de beste artikelen tegen de laagste prijzen en met een zo goed mogelijke service te bieden. Na de oorlog werd „De Bijenkorf" geheel gemoderniseerd en uitgebreid met vier dames- en meisjesoonfectie- afdelingen. Ter gelegenheid van het 45- jarïg bestaan wordt een groots opge zette jubileum-verkoop georganiseerd. De „jongdierendag" van de konij nenfokkersvereniging „De Sportfok- kers" wordt op Zaterdag 13 Septem ber gehouden in een lokaal van de voormalige gasfabriek. Van 's mid dags één uur af zullen de jonge ko nijntjes voor de keurmeesters ver schijnen. De jongdierendag van de konijnengroep van „Den Helder en Omstreken" valt op Zaterdag 27 Sep tember. De keuringen beginnen dan middags om half drie in één der lo kalen van het Museum aan de Eer ste Vroonstraat. Bijna 200 formulieren binnen Het secretariaat van de stichting „De Helderse Gemeenschap" heeft thans reeds bjjna tweehonderd van de enquêto-formuliere(i die eind Augus tus aan alle verenigingen en instellin gen hier ter stede werden verzonden, terug ontvangen. Gelijk bekend was het de bedoeling, door middel van deze enquête de be schikking te krijgen over allerlei gege vens, waarover het Agendabureau voor een goed functionneren van de zaaK moet beschikken. Voorts had het se cretariaat enkele gegevens nodig in verband met het onderzoek naar de be hoefte aan zalen in Den Helder. Men wil nu graag de gegevens op korte termijn verwerken, teneinde tij dig te kunnen beschikken over een zo compleet mogelijke documentatie. Wij geven daarom het verzoek van de se cretaris van de H.G. door aan de ver enigingssecretarissen, die het enquête formulier nog niet hebben teruggezon den, dit alsnog te doen. Men kent het adres: Erasmusstraat 14. De schaakclub „MSC" organiseert op Maandag 15 September de langzamer hand traditioneel geworden gong- wedstrijd, waarvoor altijd grote be langstelling bestaat. En niet ten on rechte, daar de wedstrijden, in groe pen van vier onderverdeeld, een zeer verrassend karakter dragen. Ook dit jaar zijn er aardige prijzen. Ook oud leden en belangstellenden kunnen meedoen. Wij vernamen nog, dat de compe titie op Maandag 29 September zal be ginnen. Men zal zich herinneren, dat ver scheidene maanden geleden in Casino een „goodwill-avond" van de VPRO werd gehouden, waarin o.a. het woord werd gevoerd door dr N. Bruining en declamatorische medewerking werd verleend door Wanda Reumer. Op Vrijdag 17 October wordt weder om een dergelijke goodwill-avond ge houden, ditmaal in de Nieuwe kerk aan de Weststraat. Na een inleidend woord van dr N. Bruining zal dan door het Amsterdams Toneelgezelschap worden opgevoerd „De droom der gevangenen", welk stuk de Engelse dichter Chris topher Fry heeft geschreven ter gele genheid van het „Festival of Britain". Het werd talrijke malen in Engelse kerken opgevoerd en beleefde onlangs zijn Nederlandse premiere in ae Re monstrantse kerk aan de Keizersgracht te Amsterdam. De vier rollen worden gespeeld door Albert van Dalsum, Jacques Snoek, Kees van Iersel en Jo han Schmitz. Over dit veelbesproken toneelwerk houdt dr Van Royen uit Amsterdam zo wel hedenavond als op Vrijdag 19 Sep tember van 19.3019.50 uur een radio causerie voor de VPRO over Hilversum I (402 meter). De Marine-tenniskampioenschap- pen worden Zaterdag verspeeld op de banen van de officieren-tennisclub „Animo" op de Rijkswerf. Voor het Humanistisch Verbond houdt ir Schut Zondagmorgen om half elf in de tuinzaal van „Bellevue" een lezing. In de Marine-cantine aan de Bui tenhaven wordt Maandagavond om half acht weer een postzegelruilbeurs ge houden. Ds W. A. Plug van „De Hezen- berg" te Hattem, houdt Maandagavond om acht uur in de Nieuwe kerk een openbare lezing over het onderwerp „Gebedsgenezing". Op Woensdagmiddag 17 Septem ber worden op de gebruikelijke tijden de eerste schoolconcerten in Casino ge geven. In de Tivoli-bioscoop draait van heden- tot en met Maandagavond „The Las Vegas Story" (met Jane Russell en Victor Mature) en in de Witte-bioscoop „Het grote carnaval" (met Kirk Dou- glas. Op Woensdagmiddag 17 Septem ber wordt in het G.G.D.-gebouw aan de Middenweg gelegenheid geboden tot kosteloze inenting en herinenting te gen pokken. T7.m Unnimcl/nrU non» n Een inwoner van een zelf van een benzinetank, d u een vliegtuig was geworpen, een °d. maakt, voorzien van een bwtenooora motor. Het geval bleek wat top want bij de proefvaart zonk het een baksteen. De achttie:n)au^'- structeur kon door een ders die pardoes in de have" spion gen, maar met moeite worden ge.rea. Men houdt er in het dorp AB- BEKERK vreemde methoden op na- Een veehouder ter plaatse had zes big gen, die kennelijk met varkenspest waren besmet, in een zak genaaid t" daarna in een sloot gedeponeerd. - Hoornse kantonrechter heeft de man op zachte wijze aan het verstand ge bracht, dat dit geen manier van doen is. —Koe on de liin - stop zegt de trein Maar onder de gemeente HEEMSKERK moest de electrische trein stoppen om dat niet minder dan acht koeien een levensgevaarlijk uitstapje op de spoor lijn hadden gewaagd- Ha* kostte do trein tien minuten vertraging en cte eigenaar van de dieren een verbaaltje. OBDAM, 10 Sept. 1952. Slabonen. A 41—46, B 29—42; bieten A 7.40—8.60, B 5.80—7.40; modjo 5.606.60; peen, B 10.70—11.70, C 10.60—11.10, D 7—7.90; uien 17.20—18.50, grof 12.80—14.60, drielingen 17.30—17.90, nep 18.10—20.30. blauwe Eigenheimers 10.50. 37. Zo had Jimmy zich verdekt op gesteld in zijn eigen taxi. Hij, was on der de achterzitting gekropen en had deze zo goed en zo kwaad als datging boven zijn hoofd dicht getrokken'. He,t duurde echter niet zo heel lang of hij begon het toch wat benauwd t« krij gen en daarom lichtte hij de achter bank een beetje op. In de eerste plaats ':reeg hij daardoor wat lucht en in de weede plaats had hij nu gelegenheid wat beter te luisteren. A1 s die ke- 1 els terug zouden komen, kon hij ze nu tenminste horen aankomen. Het werd echter drie uur en wat later hoorde Jimmy de torenklok zelfs half vier slaan, zonder dat er iemand ver scheen. Jimmy was jpist van plan er maar weer uit te klauteren en zijn auto ergens te parkeren, waar de ban dieten hem niet zo gauw zouden zoe ken, toen hij in de verte voetstappen hoordeHij luisterde scherp toe en zijn haft begon te bonzen, toen hij b» merkte, dat de voetstappen naderbij kwamen. Het moesten twee mannen zijn. Ze spraken heel druk samen maar wêt zij zeiden kon Jimmy niet verstaan. Vlak naast de taxi bleven de twee kerels staan. „Laten we 'm meepikken, Sjonnie," hoorde Jimmy zeggen. ,,'t Is nou wel een oud vehi kel, maar 't ding kan ons nog best van pas komen en als Roel er morgennacht in slaagt het wrak te bereiken, wie weet, hoe blij we dan zijn over een wagen de beschikking te hebben" „Maar man, begrijp je dan niet, dat we met dat ding op 'n vreselijke manier in de kijkert lopen? 't Is notabene een blokbandtaxi. Zoveel van die dingen zijn er niet in deze stfeek. En je kan er donder op zeggen dat de politie mor gen naar die taxi gaat speuren.'Ze merken natuurlijk dat èn die taxi chauffeur èn dat brok bioscoopportier van het toneel zijn verdwenen. Léét dat oue ding toch roesten..,." Jimmy meende in deze stem die van Bonkie Biezebijter te herkennen. Dinsdagavond eerste les Sedert lang organiseert het Witte Kruis te Den Helder telkenjaite een „Moedercirrsus", die altUd weer een flinke belangstelling trekt. Zowel het bestuur als de deelneemsters zijn door drongen van de noodzaak van een goe de voorlichting omtrent de verzorging van zuigelingen en kleuters. Ook in dit seizoen krijgen jonge en aanstaande moeders de gelegenheid, zich op de cursusavond van het Witte Kruis nader over allerlei belangrijke onderwerpen op de hoogte te stellen. De eerste cursusavond begint Dinsdag om half acht in de bovenzaal van „For mosa", waar gedurende veertien weken iedere Dinsdagavond de lessen worden gegeven door zr. Van de Vuurst uit Alkmaar. Teneinde alle cursisten in de gelegen heid te stellen, met vragen en opmer kingen te komen, heeft men het aantal deelneemsters gebonden aan het maxi mum van dertig. Wie het eerst komt, het eerst maalt! De gehele cursus kost slechts f 2.50. welk bedrag bij de aan melding moet worden voldaan. Het in- schrijfadres is: Gebouw „Witte Kruis", Breewaterstraat 72. Naar wij vernemen, wordt een comité gevormd, dat een huldiging van wet houder P. S. van der Vaart in verband met diens zilveren raadslidmaatschap voorbereidt. Zodra de samenstelling van het comité bekend is en men een datum heeft vastgesteld, volgen nadere bijzon derheden. De heer D. Eelman, exploitant van het amusementsbedrijf „Centraal" in de Koningstraat, heeft gemeend het nieu we seizoen te moeten beginnen in een zaak met een nieuwe naam, waaraan geen oude herinneringen zijn verbon den. Hij heeft de keuze laten vallen op de poëtische naam „Extase". Het eerste gezelschap, dat in1 het ook uiterlijk ver jongde bedrijf de fa. Klein heeft de voorgevel van een fris verfje voorzien optreedt, bestaat uit „de zingende dwazen", Gerry en Ferry, de chanson- nière Jany Weytman en de conferen cier Han Verne. Zij komen morgen avond voor het voetlicht. Toen in het afgelopen jaar het in terieur van het Verenigingsgebouw van „Christelijke belangen" is ver nieuwd en het uiterlijk van het ge- boluw is opgefrist, kostte zulks na tuurlijk geld. Teneinde de daarvoor alsnog benodigde gelden bijeen te krijgen, heeft de Hervormde Man- nenvereniging er haar schouders on der gezet. In samenwerking met de vrouwelijke organisaties is er nu een bazar georganiseerd, die vanavond om acht uur haar poorten opent. De vol wassenen, die dan zullen worden toegelaten, kunnen een keur van fraaie handwerken bewonderen en zullen tevens versteld staan van de vrij gevigheid van de burgerij. Want zo deelden de organisatoren ons mede. wij hebben verbaasd gestaan over de medewerking van tal van mensen. Zaterdagmiddag wordt de jeugd verwacht, natuurlijk ook met een enigszins gevulde beurs. Schieten, sjoelen, grabbelen en andere gratis attracties moedigen dit bezoek zeker aan. Bij voldoende belangstelling ligt het in de bedoeling de bazar ook op Maan dag nog te houden. PREDIKBEURTEN ZONDAG 14 SEPTEMBER Ger. Kerk Zuid: 10 u. ds. Booy van Ierseke; 5 u. ds. Nijhuis van Gouda Ger. Kerk Noord: 10 u. ds. Nijhuis, 5 u. ds. Booy. - Ger. Kerk (onderh! art. 31 k.o.): 10 en 5 u. ds. W. H de Boer. Ned. Herv. Kerk: 10 en 5 u ds. Lasschuit. Chr. Ger. Kerk: 10 en o u. ds. den Hertog. Ger RonH- de heer M. Bos van Oldebroek. UITREIKING DIPLOMA'S c-w1, gemeentelijke Huishoud school zijn geslaagd voor Naaien v ri vakken en Algemeen vormend onderwijs: Betty Kramer Gerri van der Kreke, Anna de Vries Jannie Ras. Alie Neutjes, Jansie Zwaan, Albertje Post. Grietje van Urk, Lummetje Gnodde en Marietie Romkes Voor Naaien en IFuishoude- Dina Raas slaaSden: Nentjes en VoorEÏLRSlE S™pUEGGING voor de Ger. ^erk aan^de P P^T'0 Romkesstraat werd dezer hL 'et5r eerste steen gelegd ge" de Van Heemskerk naar CASTBr cum, u weet wel, het dorp waar heel huis werd verhuisd. Het experi ment, dat precies elf dagen duurd» kan als geslaagd worden beschouwd want de woning heeft geen noemen» waardig letsel opgelopen. Wie voor taan gaat verhuizen neme zijn hm, mee. In ALKMAAR houdt men blijk baar niet van halve maatregelen Reeds in de nacht voordat het failli.J sement van de doodkistenfabriek Ne" rnogra werd uitgesproken, is me" met de demontage van de machine» begonnen. Nu za! iedereen wel weer aan een end trekken, zij het ook aan 't kortste end. Het badseizoen is afgesloten en EGMOND AAN ZEE heeft de balans opgemaakt. Deze luidt niet bepaald gunstig. Over het hoogseizoen viel niet dadelijk te klagen, doch evenals el ders was de belangstelling tijdens de voor-zomer maar matigjes, waaruit blijkt, dat de vacantiespreiding nog lang niet op volle toeren draait. Aan DE ZAAN gaat het nog steeds crescendo. De bekende Zamito trok in drie dagen reeds ruim elfdui zend bezoekers en dat is een respecta bel aantal, 't Moet er niet alleen leer. zaam, maar ook reuze-gezellig zijn. In WORMERVEER kan men aan. stonds niet meer roeien, omdat men geen riemen en zelfs geen bootjes meer heeft. De een of andere maniak schijnt het speciaal op roeibootjes te hebben voorzien, want er zijn er de laatste tijd verscheidene verdwenen. Zulke on- verlaten moesten worden uit-ge-roeid. IOO.OOOTX^W 1200! W 1200 Sle m WARM en HEET WATERVOORZIENING VOOR ELKE WONING R. S. STQKVIS j. ZONEN N.V. HEDEN KWAM DE s 100.000st« FASTO W 1200l BIJ DE A.S.W. FABRIEKEN KLAAR. DUS THANS VERLICHT DE W 1200 DE TAAK VAN DE HUISVROUW IN 100.000 WONINGEN" (Advertentie. Ing. Med.) In café Neuvel werd een „bollenveiling' gehouden ten behoeve van de r.k. kerk in ae Spoorbuurt. Er was grote belangstel ling en er werd flink geboden. Behalve bollen werden ook andere zaken ten ver koop afgestaan en ook waren er die hun steentje voor restauratie van kerk en orgel bijdroegen door een schenking in geld. Onder toezicht van notaris Koomen veilde de heer A. Kapiteijn de geschonken bollen, de heer J. Leeghwater de andere zaken. Ruir f 6000,kwam hierdoor in het laatje en daar nog ongeveer f 500,— aan geld werd ontvangen, was de totale opbrengst van deze kerkveiling f 6500,— Concurrentie is gezond, meende de heer H. Winnubst, maar zij hoeft niet te leiden tot concurrentienijd. En daarom was hij heel blij, dat er onder de vele bloemstuk ken, die hij mocht ontvangen ter gelegen heid van de opening van zijn geheel ver" bouwde zaak, ook een fraai exemplaar was van zijn collega's, die te samen de krui" deniersvereniging Anna Paulowna en Bree- zand vormen. Het oude winkeltje kent men niet terug na de verbouwing. De firma Zoet uit de Zaanstreek, die de winkelinventaris maakte leverde goed werk en de keurige verlich ting, die door de heer Kaandorp werd aan gebracht, doet een en ander ook 's avonds goed uitkomen. De Spoorbuurt is door deze zo flink °P* gezette verbouwing een mooie zaak rijker geworden. NIEUWS VAN DE B.K.C.-DAMES A.s. Zondag speelt BKC 1 haar eer- s-e competitiewedstrijd tegen Ons Ge noegen. Aanvane Toon uur. De dona- ^-'"Kcnueweasirija tegen wi^ noegen. Aanvang 10.30 uur. De dona- teursactie heeft een uitstekend ver- loop gehad. Zo won een der leden, jnoj- P- Asselman in totaal 61 dona teurs en veroverde daarmee het Pa'r handbalschoenen, dat door de heer R. Veenstra beschikbaar was gesteld. Gtten bleek ook een goede propagan diste, zij ontvangt van het bestuur een aandenken da zij zelf mag bepalen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 8