Nieuwbenoemde marine officieren beëdigd door Commandant Zeemacht r Jimmy Brown als diepzeeduiker Fa. J. Beemsterboer DE FILMS VAN DEZE WEEK -f/OORDEJi&RE EDTE De nieuwste en mooiste snufjes van de Najaarsbeurs zijn nu al binnen II' PLECHTIGHEID OP ANKERPARK-TERREIN Rede van Staatssecretaris Moorman „Nederland bouwt vloot ten koste van offers" Wegens prijsopdrijving 5000 geëist Drie woon- en winkelhuizen aanbesteed Onze iweede klassers Zag U reeds ons mooi hangklokje met zichtbare slinger 8 dagen uurwerk voor f 22.50 Keizerstraat 15, Den Helder Een allergevaarlijkst man Aanrijding Een sterke band een „hechte" band. TIVOLI „The Las Vegas Story" WITTE: „Het grote carnaval" Kil Collecte voor „Humanifas" Tussen Haaks en Kuifje ZeemachfTexelse Boys QNDER aanwezigheid van de staatssecretaris van Marine, vice-admiraal H. C. W. Moorman, heeft de Commandant Zeemacht Nederland, schout by nacht F. T. Burghard, gistermiddag op het Ankerpark-terrein een negentigtal Adel borsten der eerste klasse als officier beëdigd. Onder hen was de Adelborst der eerste klasse S. Ch. Gooszen, die tydens een korte plechtigheid in het Konink lijk Instituut als de „meestbelovende" Adelborst van het afgestudeerde contin gent de eresabcl met oorkonde had ontvangen. Het militaire ceremonieel, waar mee de beëdiging werd omiyst, stond onder leiding van de majoor der mariniers G. H. van der Spek. De nieuwbenoemde officieren stonden in het midden van een wyd carré, dat bestond uit commandanten, officieren, adelborsten, onder officieren. detachementen mariniers, matrozen en marva's en een groot aantal belangstellenden uit de burgery, uiteraard voornamelijk familieleden van de jonge officieren. Toen de autoriteiten het terrein be traden, gaf de Marinierskapel, die in de Zuidoosthoek van het carré was op gesteld, het eerbewijs: de eerste maten van het „Wien Neerlands Bloed". Ma joor Van der Spek meldde de troepen present, waarna de aangetreden deta chementen werden geïnspecteerd door de Staatssecretaris en de Commandant Zeemacht Nederland, in wier gezel- Echap zich bevonden de chef-staf Zee macht Nederland, kapitein ter zee A. J. Quanjer, en de Commandant Mari tieme Middelen Willemsoord, kapitein ter zee M. A. J. Derksema. Tijdens de inspectie speelde de Marinierskapel marsmuziek. Nadat het vaandel van het Korps Adelborsten voor het front van de troep was gedragen, richtte schout bij nacht Burghard zich via de microfoon met een woord van welkom tot de fa milieleden, wier aanwezigheid hij bij zonder op prijs stelde. „De nieuwbenoemde officieren staan nu bij de aanvang van hun zelfstandig bestaan. Door het afleggen van de eed treden zij toe tot het korps officieren der Koninklijke Marine. Over het alge meen is weinig bekend omtrent het wezen van de eed en het tijdstip van de instelling ervan", zei de Comman dant Zeemacht, die van deze bij uit stek geschikte gelegenheid gebruik maakte om iets daarover te vertellen. De schout bij nacht betoogde, dat ieder zich bij het afleggen van een eed, waarbij de Voorzienigheid wordt aangeroepen, klaar bewust moet zijn van wat hij zweert of belooft. De eed is niet slechts een uiterlijke vorm, maar moet voortkomen uit het diepste innerlijk van de mens. Voor het eerst is van de eed van trouw gewag gemaakt in een door Ko ning Willem I, toen nog souverein vorst, uitgevaardigd K.B. van 27 Maart 1840. De tekst van de eed is nadien niet veranderd, met uitzondering van de wyziging van „souverein vorst" in „Koning" of „Koningin". „Gy zult aan deze eed gebonden zijn, totdat u ervan wordt ontslagen door Haar, aan wie u deze eed hebt Albert G. uit Den Helder, die een boerderij op Texel voor f 30.000 had verkocht, hoewel de prijs volgens de grondkenner niet meer dan f 25.800.- had mogen bedragen, stond gisteren terecht voor de economische politie rechter. De koper, de heer A. S„ thans wonende in 't Zand had de prijs van t 30.000 zeer redelijk gevonden en had er ook nu geen spijt van meer te heb ben betaald dan de grondkamer had verordonneerd. De officier van Justi tie, mr. J. Vellinga vond het logisch, dat getuige S. de prijs redelijk had geoordeeld. Voor hem was het: geen boerderU óf deze. Dit doet aan de ernst van de overtreding niet af, al dus spr. die een straf requireerde van f 5000.. of 6 maanden hechtenis. De raadsman, mr. J. Mulder betoogde, dat zyn cliënt geen misbruik had gemaakt vam de noodtoestand van getuige, die een door hem gepachte boerderij moest verlaten en een andere stee nodig had. Dat 't een redelijke prijs was bleek, vol gens spr. uit het aantal gegadigden voor de boerderij. Bovendien kon ver dachte, die zijn gehele leven in de handel heeft gezeten, geen genoegen nemen met een door de overheid op gelegde prijs. Hy staat bekend als een eerlijk handelsman, die gezien zijn leeftyd van 79 jaar, de nieuwe prijs regelingen moeilijk kan begrijpen. Tot een uitspraak kwam het gisteren niet. De politierechter wilde verdachte in de gelegenheid stellen de teveel ge vraagde f 3700- aan S. terug te beta len. Op 10 October zal de behande ling worden voortgezet. In „Formosa" werd gistermorgen aan besteed het bouwen van drie woon- en winkelhuizen voor de Sluisdykstraat, hoek Basstraat. Twee ervan worden ge bouwd in opdracht van de fa. W. Laar,, het derde voor wijnhandel R. Kwast Jr. De panden zullen tot stand komen on der architectuur van de heer L. Sok. De uitslag was (in massa): K en A. Smit uit St. Pancras f 65.000. gebr. Kaandorp Heiloo f 66.0000; Van der Wal f 69.100; Van Essen f 70.692; Bais f 74.486; gebr. Smit f 74 840 Bakker f 75.185; gebr. Riemers f 78.250; gehr Kersbergen f 78.270; Nopnert f 78.850; Groot f 79.850, Het begrotingscijfer was f 71.430. Helder, dat morgenmiddag om half drie tegen HVC uit Amers foort de eerste competitiewedstrijd speelt, komt in de volgende op stelling uit; Boekei; Beekhoven en Himpers; Dorlün, Van der Neut en Mos; Goossens, Van der Meulen, Boon, Heyster en Te Slaa. HRC gaat in deze opstelling bij KFC op bezoek: Lingbeek, J. Swart en H. Swart; De Werker, A. de Vries en Bakker; Kramer, Nieuw- stad, P. de Vries, Heeres en Rijkers. gezworen", aldus de Commandant Zee macht tot de nieuwbenoemde Officie ren. „Ik kan u aanbevelen, hierover enige literatuur na te slaan. Hadden velen dat voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog gedaan, en waren zij zich mede daardoor van hun grote verantwoordelijkheid bewust geweest, dan zouden niet zoveel misverstanden in de eerste tijd van de oorlog zijn ontstaan". Collectieve beëdiging Op commando van majoor Van der Spek werd de ban geopend. De Ko ninklijke Besluiten, behelzende de be noemingen van de adelborsten der eer ste klasse, wier namen wij in onze edi tie van Donderdag reeds publiceerden, werden voorgelezen. De collectieve be ëdiging, waardoor het individuele ka rakter van de eedsaflegging wel enigs zins verloren ging, volgde daarop in twee phasen .aangezien een klein aan tal der nieuwbenoemde officieren gods dienstige bezwaren tegen het afleggen van de eed naar voren had gebracht en deswege mocht volstaan met het af leggen van de belofte. Na het sluiten van de ban verwel komde de Commandant Zeemacht Ne derland de jonge adelborsten der eer ste klasse, die zojuist door hem waren beëdigd, in het korps officieren der Koninklijke Marine, hen nogmaals wijzend op de verantwoordelijkheid, die op hun schouders is gelegd en die groter zal worden naarmate zij ouder v/orden en meer ervaring krijgen. Schout by nacht Burghard wenste hen ten slotte een voorspoedige carrière bij de Koninklijke Marine toe. Op zyn voorstel stemden allen in met een driewerf „Hoezee!" op H.M. de Konin gin. Staatssecretaris Moorman trad vervolgens voor de microfoon om de beëdigde officieren mede namens de minister van Marine geluk te wensen. „U bent officier geworden in een tüd van opbouw voor de Koninklijke Marine. Het Nederlandse volk bouwt een nieuwe vloot ten koste van ont zaglijk zware offers. U verkeert daar om in een positie, die de oudere offi cieren en ik benijdenswaardig vinden, omdat wy zijn voortgekomen uit de dagen dat men sprak over „geen man en geen cent". Gelukkig is het Neder landse volk van inzicht veranderd". „Ik wens u sterkte toe om uw ver antwoordelijkheid blijmoedig en even wichtig te dragen, gedreven door een ideaal en gedragen door een groot plichtsgevoel", zo besloot de Staats secretaris zijn rede. Het Wilhelmus werd gespeeld, waar na tot besluit van de plechtigheid het bataljon gewapende adelborsten, ma riniers en matrozen défileerde onder de tonen van Hazebroek's „Defileer- mars". Het is de moeite van het kijken waard. De mooiste de beste de degelijkste HORLOGES voor prijzen die wij zelf niet denkbaar achten. Een prachtig 17 steens ANKER, Anti-magnetisch, shockproof en waterproof met centrale secondewijzer en zeer mooie wyzerplaat voor 69.50 Een prima 15 steens DAMES-ANKER-HORLOGE, zeer chique model, iets aparts ƒ45. Een mooi MEISJES-HORLOGE 10 steens voor 38.50 Meer dan 800 HORLOGES in alle mogelijke mo,dellen en cijferplaten in de bekende merken: ZENTRA, UNION, SILVANA, PONTIAC, PRISMA, LACO, ELECTION, MIDO, ARTA, TITUS. Alles "onder volle garantie. Daarnaast een bizonder fraaie collectie GOUDEN RINGEN zonder inlevering of bijbetaling in Aqua marin, Carneol, Bloedkoraal, Amethist, Chrysoliet, Granaat. 38. Jimmy Brown, verborgen onder de achterzitting van zijn eigen taxi, luisterde vol spanning naar 't gesprek van de twee mannen naast de auto. Ze wisten niet goed wat ze met de oude taxi moesten aanvangen, maar één ding vond Jimmy veel belangrij ker. Een zekere Roel zou de vol gende nacht naar het wrak afdalen. Dat had hij héél duidelijk verstaan en goed in zijn oren geknoopt. Gespan nen bleef Jimmy toeluisteren, maar hij merkte toch wel, dat de twee ke rels het niet aandurfden er met zyn taxi van door te gaan. Toch gin gen zy niet meteen weg, maar bleven staan praten, hetgeen Jimmy niet on welgevallig was, want hy hoopte nog meer te weten te komen. „Weetje wel, Bonkie", hoorde hy SJonnle zeg- gen, „dat als 't wéér is wat je gelooft, dat Bouk Bitter eVi Siem Soep door dat brok taxichauffeur en kapitein Toontje achter slot en grendel zyn ge zet, dat héél voordelig voor onsis? wie kennen nu alleen nog het geheim van het wrak? Jy en ik en Roel. En met hoevelen kunnen we nou de schat ver delen? Met drie in plaats van met vijf Jimmy hoorde de ander iets terug brommen. Hy scheen het hier wei mee eens te zyn. Het bleef even stil, maar toen begon Bonkie Biezebyter weer te praten. „Over die taxi ben ik 't tóch nog niet helemaal eens met me zelf Sjonnie," zei hij. „Ik voel er 't meeste voor het ding totaal te laten verdwij. nen door het byvoorbeeld in de plomp te ryden. Laten we 't oue lor gewoon de vissershaven in ryden...," Advertentie, ing. Medj „U bent een allergevaarlijkst man", zei de president van het Amsterdams Gerechtshof, mr C. F. L. Nepperus, tegèn de 34-jarige assurantiebezorger R. S. uit Den Helder, die wegens op lichting tot twee en een half jaar ge vangenisstraf was veroordeeld door de Alkmaarse rechtbank. S. had in de pe riode tussen October 1951 en Februa ri 1952 verscheidene stadgenoten op gelicht voor een totaalbedrag van 40.000. „Ik ben in hoger beroep ge komen, omdat het nooit mijn bedoe ling is geweest de bedragen die ik ge leend had, niet terug te betalen", zei S„ die reeds twee maal eerder ver oordeeld is, eenmaal tot vijf jaar, door het bijzonder gerechtshof. „Dus u komt terug op uw vroegere verklaringen?" vroeg de president. „U weet toch, dat u vroeger alles bekend hebtu heeft zelfs meer bekend, dan u nu ten laste wordt gelegd." En dan leest mr Nepperus de drie geval len van oplichting voor, waarvoor S. thans terecht staat. Drie maal was hij naar zijn stadgenoot P. D. gegaan: tweemaal had hij een waarborgnom geïncasseerd voor een fictieve boer derij die D. had kunnen kopen en een maal had hij hem voorgespiegeld, dat hij een verzekeringspolis kon overne men voor een voordelige prijs. Op die manier had verdachte respectievelijk bedragen van 3000, 2700 en 4000 gekregen. „Bat heeft u toch allemaal bekend", zei de president. „En over alle andere oplichterijen wordt nu he lemaal niet gesproken." De procureur-generaal mr W. P. Bakhoven was van mening, dat er geen ■nieuwe aspecten in deze zaak gekomen zijn: „verdachte is een gevaarlijke op lichter en de straf die hem door de Alkmaarse rechtbank opgelegd is, is zeker niet te hoog." Mr Bakhoven vroeg bevestiging. Het gerechtshof zal 26 September arrest wijzen. Op de hoek Van GalenstraatHert zogstraat kwam gisteravond omstreeks kwart voor zeven de Ford Prefect van de heer Uipkes, die door de Vaal Ga lenstraat reed in de richting van de Javastraat, in botsing met de van links komende vrachtwagen v?m de fa. Swa- ters. De personenauto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. (Advertentie. Ing. Med.) Aanvankelyk kon ons „The Lss Ve gas Story", 'die tot en met Maandag in Tivoli wordt gedraajd, niet bekoren Doch naarmate het uur vorderde, steeg de spanning en niet alleen de spsm- ning, er kwam ook „tekening" in het (overigens knappe) verhaal. Het is een liefdesgeschiedenis van het zuiverste water, die nog wat wordt „opgefrist" met gokken en een eenvoudige intrige. Zeer rant rekke lijk is ook in deze film Jane Russell, die haar kwaliteiten, let- terlyk en figuurlyk (vooral het laatste) door regisseur Robert Stevenson vol ledig ziet weergegeven. .Een aparte sensatie is voor ons altijd *het optreden van de pis/nist Hoagy Car- michael, die tevens enkele van zijn beste liedjes ten gehore brengt. Iets ongewoons is de achtervolging aan het slot. Ge zult het niet geloven, maar een hefschroefvliegtuig zet de auto na met de moordenaar en het ontvoerde vrouwtje.... Een merkwaardige sen- ssltie was dat, die werd besloten met een gevecht op leven en dood. In de andere rollen ziet men Victor Mature en Vincent Price. Een bijzonder goed verhaal verfilmd Op een manier, die de „thrill" nietover- telefoon rRADUS telt in zijn omge- ving vele vrienden. Eén van hen is zó rijk, dat hij een telefoon aan de wand heeft hangen. Hij vindt het erg gemakkelijk, vooral als de klok niet helemaal gelijk is of stilstaat, want dan kun je K. 02 bellen en zegt een juffrouw de tijd. De rijpere mensen weten hoe dat gaat, door middel van een dames stem op een band. Die vriend van Gradus vertelde Donder dag het volgende verhaal: „Vanmorgen werd ik met schrik wakker. Ik had de wekker niet gehoord, het geen klopte, daar het ding drie uur in de nacht wees, terwijl het al volop dag was. Snel naar beneden gelopen en K. 02 gedraaid. De lief tallige stem zei: „Zes mir vijf en vijftig". Dat kon be ter uitkomen en vertrou wende op de nimmer falende P.T.T. dook ik nog een half uurtje m'n bed in, na de wekker opgewonden en geliik gezet te hebben. Zo'n half uurtje domme len \is gauw voorbij. Veel te gauw, en het was maar node dat ik het bed verliet en naar beneden ging. Ik zette de radio aan, in de veronderstelling. dat de nieuwsberichten Wel spoedig - zouden komen, maarmis hoor! Een opgewekte stem zei: „Het is thans negen Uur"en meer hoorde ik niet. Ik had geen tijd meer om te luisteren maar haastte mij naar m'n werk, waar ik het smoesje „verslapen" maakte, omdat het zo gek tsaat als je zegt „omdat de telefoon achter loopt". Toch vertrouw ik de telefoon-klok niet meer." V/at Gradus zich kan in denken. AARDAPPEL IVe heer H. Vink uit de Ro- zenstraat weet sinds kort, dat er kleine en grote aard appels zijn. Op het land van zijn zoon, de heer B. Vink, tegenover de R.K. Begraaf plaats, groef hy de „kanjer" op, die op de foto door een verbaasde jongen wordt ge toond Gradus hoopt, dat de foto de grootte goed weer geeft. En anders: het exem plaar weegt ruim een kilo! 111111 staren J^inderen en zélfs volwas senen schijnen een inva lidenwagentje als een soort bezienswaardigheid te be schouwen, is Gradus dezer dagen te weten gekomen. Zo kent hij iemand (de naam doet er niet toe), die vaak op Zondag met zijn zoontje, dat invalide is, een wandeling op de Dijk gaat maken. De laatste maal vroeg het kereltje vanuit zijn wagentje: „Pappie waar om kijkt dat meisje zo naar me?" De vader van het jon getje vindt zulks zeer on aangenaam, u begrijpt dat. Hy zou, graag willen, dat ouderen hun kinderen er op attent maken, dat zulke din gen erg onpleizierig zijn, en veelal pynlijk. fout Qmdat uw Gradus goede vrienden wil blyven met voorzitter Vries van Mar- mag even een kleine rectifi catie. Uw stukjesschryver was namelijk zo vermetel, om te vertellen dat de feest avond voor de bedrijfsvoet ballers door zijn personeels vereniging werd georgani seerd. Maar zo was het niet, die ging uit van de Commis sie Genoeglijkheidsvoetbal. Dé Marmag-leden (buiten het voetbalelftal) behoeven nu niet langer te komen zeuren: „Waarom heb ik geen kaart gehad voor die avond?", afscheid Y^ellicht herinnert men zich nog, dat de lerares En gels van de RHBS, mej. Ho- gewerff, enige tijd geleden afscheid heeft genomen van school en leerlingen. Dat was wegens huwelijk, want in haar vacantie trouwde zy de heer Kijlstra te Gronin gen. Omdat de nieuwe leraar Engels er echter nog niet was, is mej. Hogewerff als mevrouw Kijlstra terug ge komen om de lessen te her vatten. Maar gisteren zag Gradus op het Stationsplein een aardig tafreeltje: wui vende jongens en meisjes en leraren van de HBS, die me vrouw Kijlstra voor goed uitgeleide deden, 't Was een afscheid, dat zij stellig bij zonder op prijs heeft gesteld. KUNST Pollega Mmutus heeft een kijkje mogen nemen op de nieuwe kotter „De Hoop" TX 36, waarover hij uitvoe rig schreef. Hy bewaarde echten één aardigheidje voor Gradus, die het thans sum mier zal voordragen. In het verblijf van de bemanning is namelijk boven de haard (wat een luxe!) een schil derstuk aangebracht, dat een geslaagde voorstelling geeft van een aantal vissers scheepjes op zee. Het werd met talent vervaardigd door de jeugdige Texelaar Toon de Haas, die verdienstelijk met penseel en palet weet om te springen. De mannen van „De Hoop" genieten van dit gezellige interieur. DUUR Terwille van het geachte voetbalpubliek zy ver meld, dat „Helder" zijn toe- gangspryzen tot het veld heeft moeten verhogen. Voortaan kan men voor zestig cent op het terrein komen, voor vijf en zeven tig cent langszy (inclusief staantribune) en voor.f 1,10 op de zittribune. Alle prij zen zijn dus met een dub beltje verhoogd. Edoch..., wie op Zaterdagmiddag (In gaande heden) tussen drie en vier uur aan de cassa zijn kaartje komt kopen, die krijgt het voor de oude prijs. Gradus vernam, dat „Helder" dit alleen doet, wanneer men op de Zater dagmiddagen voldoende be langstelling aan de dag legt. huwelijk jyjej. Corry Bot, één van de cracks van de HAV, is Woensdag in het huwelijk getreden met de heer Henk Klein. Op de foto ziet u het weetal, dat wellicht ook in toekomst nog veel interesse zal tonen voor alle takken van sport. Onder ons gezegd- de HAV kon Cor Bot goed gebruiken in de verschillen de teams; maar evenzeer mevrouw Klein-Bot, drijft en het goedkope sentiment niet uitbuit, is „Het grote carnaval". Dat interessante verhaal over de journalist, die er niet voor terugdeinst om een man zes dagen onder de grond te laten zitten, alleen om sensationele verhaien te kunnen schrijven voor zijn krant, is niet een verhaaltje zonder meer. Charles Tatum (Kirk Douglas) is een Amerikaanse journalist, en die kennen hun pappenheimers. Die weten, wat de massa pakt, en die verwonderen er zich niet ovef wanneer een lunapark verryst vlak bij de plaats waar een be. dolvene op zijn dood wacht. Juist om die reacties van al die onbekende men sen, dat jakkeren van al die auto's, dat geratel van telefoons, kortom al dat ja gen naar sensatie, terwyl op zeventig meter onder de grond een man ligt te sterven, is „Het grote carnaval" zo de moeite van het zien waard. Deze film is met veel massa-psychologisch inzicht gemaakt. Dat is in zekere zin niets bij zonders. omdat ,bij de Amerikaanse filmindustrie voldoende massalpsycho- logen werken, die de producten ver koopbaar helpen maken. Maar hier is de kennis van de menselijke reacties tevens, en misschien wel in de eerste plaats, aangewend om de film inhoud te geven. „Het grote carnaval" gaat tot en met Maandag in de Witte bios coop. Men schryft ons: In de week van 15 tot en met 20 Sept. collecteert de Ver. voor Maat schappelijk Werk op Humanistische Grondslag. Tijdens een dergelijke col lecteperiode wordt vaak de vraag ge steld: „Wat is en wat doet Humanitas?" Wat „Humanitas" is spreekt voor. zich zelf; een vereniging die maatschappe- l:j werk verricht op de grondslag van het humanisyre. In de eerste plaats voelt de vereniging zich verantwoorde lijk voor een deel van de zeer grote C"oep kinderen, die niet meer in huise- lyke kring zijn opgenomen en voor eea b langryk deel by pleeggezinnen moe ten worden ondergebracht. Andere kin deren worden door persoonlyke moei lijkheden of gezinsomstandigheden met ondergang bedreigd. Daarom werken vele leden van „Humanitas" met de ouders samen om deze kinderen weer in goede banen te leiden. Wie hierover uitvoeriger wil worden ingelicht, wen de zich tot het secretariaat, Kruger- straat 43. Niet onbelangrijk is voorts de hulp en bijstand die worden ver leend aan lieden die vaak door een kleine misstap met de gerechtelijke f macht in aanraking zijn geweest. Vér der wordt steun verleend waar zulks nodig is en worden gezinsverzorging'* organisaties tot stand kgebracht. Op 27 September wordt het eerste kinder tehuis ten behoeve van het voogdijwerk geopend. Dat kost veel geld. Teneinde dit belangrijke werk naar behoren te 1 unnen voortzetten, doen w" een beroep op uw offervaardigheid. Collectanten en collectrices kunnen zich aan het secretariaat melden vóór de huis-aan-huis-collecte, en voor de straatcollecte op 20 September aan het „collecte-bureau", dat van 's middags één uur af is gevestigd in de bovenMa' van café „Postbrug" op het Koning'* plein. Hr. Ms. „Vlietter" keerde gisteren uit Rotterdam terug. Hr. Ms. „Roompot" ging van het Bassin naar de haven. Hr. Ms. „Texel* stroom" ging van de haven naar het Bassin. Het is morgen hoog water om 3.15 16 10 uur, en laag water om 9.45 en 22.10 uur. Maandag is het hoog water om 4.30 en 17.25 uur, en laag water om 11.15 en 23.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 15,2 graden Celsius. Het eerste eltfal van „Zeemaqh'" krygt morgenmiddag om half drie op net Ankerparkterrein bezoek van TeX. Boys 1. Het elftal van de Marine-man nen bestaat uit de volgende spelers: Bloem;..Lobbers en Maasdijk; Holtht'i* zen, Dukstra en Kranenburg; Doele* man, Klein, Van Dalen, Kraus en Lan gen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2