V.S.V. heeft zeer gunstige papieren KFC-HRCen De Kennemers-ZFC dè wedstrijden in 2A Noordhollandse derde klassers gaan hei elkaar in 3C lasiig maken zz sr jtsra sa f De RAC-Noord-West kreeg een definitief bestuur Piet van de Pol versloeg na een spannend duel, Lutgehetman Waf zal Stormvogels doen tegen D.W.S.? Het N.O.C. eert sportpioniers Q.S.C., K.V.V., C.S.V. en Beverwijk hebben sterke concurrentie mmn lil VIRGINIA KoJit B&iteJk West-Frisia gaat de zege tegemoet op Schoten Muiier en Broekhuysen benoemd lot ereleden W F.C. verdwaald in 3B "°">"e°!l«I Heus - U weet niet wat U mist! Probeer toch deze Super Virginia... Ledenvergadering sprak haar vertrouwen uit Tweemaal remise Deense schakers lieten Nederland de eer Vredesengelnaar Genève Belgie-Nederland en de televisie Scdgman en McGregor worden professional ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1983 DE spreekwoordelijke stuiver rtie vergeleken bij de wonderlijke lmUko r vreem<J kan rollen, is nog niets Zondag weer op alle Nederlandse voetba^veMe" ^i" '\et brulnc münster, dat van de eerste tonde in de hooèste I zal ™»*n. Zc>f* uitslagen vast voor de wedstrijden, welke voor Zondag onhrt bieden noe maar weinig hou- ~i,ih« die verleden «eei, w oni,ag op het programma staan, hoewel de eerste kl isser van de henrot"" l,us. la"S "iet ongunstig. Of dat met de andere eerste klasser van de boorden van het Noordzeckanaal ook het geval is liikt ons dubieus. Stormvogels gaat gastvrijheid verlenen aan D W S Nu zegt de 3~ de Amsterdammers op Achilles niet zo woiider veel maar vast staat dat H.W.S. ook dit seizoen weer met een sterke defensie in het veld verschunt en het zou ons niet verwonderen als daar in IJmuiden de punten ivorden gedeeld. 1 VAN de tweede klassers weten wij nog maar bitter weinig. De uitslagen van tornooien en vriendschappelijke wed strijden kunnen wij, ten aanzien van de felle strijd om de punten, gevoegelijk verwaarlozen. In die wedstrijden irn mers wordt met tal van jeugdige spe lers en nieuwe aanwinsten geëxperi menteerd, zodat wij de werkelijke kracht van deze clubs slechts kunnen gissen. Voor 2A staan twee Noordhol landse derbies op het programma. De „Grote Koogse" ontvangt het Helderse Racing en ZFC brengt een bezoek aan De Kennemers. Voorspellingen" Wij wagen ons er niet aan. Stuk voor stuk zijn het ploegen die tot de laatste mi nuut zullen strijden voor de eer en de punten. Dat het krachtsverschil uitge drukt in doelpunten, groot zal zijn, ge loven wij dan ook niet. Alcm. Victrix gaat een zware wedstrijd tegemoet in Amsterdam. De Alkmaarders hebben geruime tijd aan hun aanvalslinies moe ten „dokteren" zonder daarvoor een af doende oplossing te hebben gevonden. ZVV ontvangt ,lThe Goad Old TN de andere tweede klasse-afdeling 1 gaat West-Frisia zo goed als zeker een overwinning behalen op Schoten en evenmin kunnen wij verwachten dat Volendam zijn supporteres teleur zal stellen in de uitwedstrijd tegen Rapidi- tas. Op eigen terrein is ZVV zeker niet kansloos tegen de „The Good Old", maar de Zaandammers zullen hun gas ten toch niet mogen onderschatten. Hel der, dat het vorige seizoen bij zijn te rugkeer in de tweede klasse goede en slechte resultaten afwisselde, krijgt be zoek van de sterke Amersfoortse ploeg HVC. Voor de Nieuwediepers een zware opgave om de punten thuis te houden. Ajax kan zich revancheren. rvM nu weer van het uitstapje naar U de tweede klassers, terug te keren tot de upper-ten van de Nederlandse voetbalgemeenschap, valt het op dat EDO Frisia ontvangt, dezelfde ploeg waartegen RCH zes dagen geleden een 1o overwinning behaalde. Ook nu weer moeten wij de Haarlemmers de beste kansen toedenken. DOS gaat pro beren zijn eerste nederlaag door een overwinning op RCH goed te maken. Wij hebben zo'n stil vermoeden dat het slechts bij een poging zal blijven. Ajax zal het minder moeilijk hebben. De Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan heeft het N.O.C. verschillende onderscheidingen uitgereikt. De heren W. J. H. Muiier, in sportkringen beter bekend als Pim Muiier en N. Broek huysen werden tot ereleden benoemd. De dames M. R. Braun-Voorwindc en J. van der Most-Lcyerweert ontvingen, evenals de heren J. H. F. Sommer, ir. H. F. Hopster en J. van Steeden. de ere-penning. Als één man het erelidmaatschap van het N.O.C. heeft verdiend, dan is dat wel de 87-jarige Pim Muiier, „im porteur" en pionier van tal van spor ten in Nederland. Vele generaties-heeft Muiier uitstekend werk verricht in het. belang van de sport en de licha melijke opvoeding. In Nico Broekhuy sen wordt de man gezien, die korfbal heeft „geschapen". De vader van de korfbalsport, die zijn 75e verjaardag inmiddels reeds heeft gevierd, heelt ook het initiatief genomen tot ver spreiding van deze tak van sport in West-Europa. Zus Braun, Marie Baron, Rie Masten broek, Irma Schumacher en Ria van der Horst hebben de hoogste sport van de zwemsportladder kunnen bereiken, dank zij de capaciteiten van de thans 70-jarige mevrouw, of moeten wij zeg gen, Ma Braun. Haar grote kennis en het enthousiasme waarmede deze haar Pupillen tertiijde stond, heeft in be langrijke mate bijgedragen tot de goe de naam, welke onze zwemmende aa- nies zich in het buitenland hebben ver overd. Dat de ere-penning van net N.O.C. bij mevr. Braun op zijn plaats is, daarover kan geen twijfel bestaa Mevr. van der Most en de heer J. H. e. Sommer danken hun onderscheien g voor het werk dat zij in het belang van de tumsport hebben ?edaa"„cf„;! de onderscheiding voor ir Hop'. heeft men overwogen dat de v. voorzitter van de KNVB als orga lor en inspirator verdienstelijk heeft verricht voor het jeugdwerk m de voetbalsport. Minder bekend voo onze sportvrienden is de heer Steeden. Hij kreeg zijn ere-penning verband met het feit dat hij reeds 35 [aren een groot aandeel beef g bij de organisatie van de penthalon, ae N.O.C. vijfkamp, in ons land. hoofdstedelingen hebben namelijk een uitwedstrijd tegen Zwolse Boys op het programma staan. De andere wedstrij den in deze afdeling zijn volkomen on berekenbaar. Enschedese Boys speelt thuis tegen Sneek, Wageningen verlaat de Berg om een kijkje te gaan nemen op Volewijckers' Mosveld en GVAV zakt uit het hoge Noorden af naar NEC. Volle winst voor Heerenveen pE Blauw Wit-supporters mogen even- als vorige week naar het Olym pisch Stadion trekken om hun favorie ten aan te moedigen, rtet de Zebra's alle pogingen in het werk zullen stellen om hun aanhang niet voor de tweede ach tereenvolgende maal teleur te stellen is duidelijk. Het zal niet nodig zijn ook, want 't Gooi komt op bezoek. Het gelijke spel, dat Vitesse in de uitwedstrijd tegen Heerenveen Dehaalde, wettigt de verwachting dat de Arnhemmers vol waardige tegenstanders zullen zijn van het Groningse Be Quiek. Dat Heeren veen ditmaal de volle winst zal gaan boeken is zeer waarschijnlijk, daar Enschede naar het Friese Haagje komt, de ploeg die zoals men weet met 60 van A.G.O.V.V. heeft verloren. Als het geen uitschieter van A.G.O.V.V. is ge weest, gaat Achilles haar tweede neder laag tegemoet. Elinkwijk en Go Ahead hebben beide in hun eerste wedstrijden geen grootse indruk kunnen achter laten. Vermoedelijk zullen het ploegen zijn die in de onderste helft van de competitie gaan eindigen. Het zou ons niet verwonderen als de punten op hét knusse Zuilense veld werden gedeeld. Het bezoek van Haarlem aan de Gro ningse hoofdstad leverde Zondag een 54 overwinning op. De roodbroeken kwamen echter maar juist met de hak ken over de sloot en het is nog lang niet zeker of zij bij het bezoek aan de Friese hoofdstad, waar Leeuwarden hun een warme ontvangst zal bereiden, naar Haarlem zullen terugkeren met een overwinning. Excelsior ontvangt Willem n. EMMA heeft, ondanks de 21 neder- laag tegen Willem II bewezen, dat de clubs in afdeling C terdege reke ning moeten houden met deze Dordtse ploeg. Voor S.V.V. kunnen wij dan ook weinig goeds voorspellen. M.V.V. had het eigenlijk niet verdiend tegen Excelsior gelijk te spelen en het zou dus weieens kunnen gebeuren dat de Maastrichtenaren de volle winst moes ten laten aan Sparta. Niettegenstaande de goede indruk, welke Excelsior bij haar eerste optreden in de eerste klasse heeft gemaakt, geloven wij toch niet dat er voor de benjamins winst zit in de wedstrijd tegen landskampioen Wil lem II. Brabantia en Juliana, die vorige week ieder een 31 overwinning be haalden op resp. Sittardia en H.B.S., gaan morgen do strijd aanbinden, een wedstrijd waarbij de krachtsverhou dingen elkaar weinig zullen ontlopen. B.V.V. zal geen vergeefse reis maken. De Bossenaren gaan namelijk bij H.B.S. een bezoek afsteken. Van Theole en Sittardia kunnen wij dat niet zeggen. De ploeg uit Tiel speelt uit tegen V.V.V. waar voor de gasten waarschijnlijk geen winst in zit. Longa moet tenslotte in staat worden geacht Sittardia te verslaan. Weer verlies voor T.E.C. UET Eindhovense P.S.V. was in de wedstrijd tegen Hermes D.V.S. on betwist de sterkste ploeg. T.E.C. met zijn nog niet ingespeelde ploeg zal zich dan ook wel met een 'nederlaag tegen de Lichtstadbewoners tevreden moeten stellen. D.H.C. gaat, volgens Bartjes, van Limburgia verliezen, waarbij wij ech ter moeten aantekenen, dat ook Bartjes wel eens ongelijk heeft gekregen. De uitslagen van de wedstrijden in afd. D zijn moeilijk te voorspellen, uit gezonderd wellicht het treffen tussen Xerxes en A.D.O.. da# wel voor de Rot terdammers zal zijn. Bij de wedstrijden EindhovenFeijenoord; Bleyerheide N.A.C.; MauritsR.B.C. en Hermes D.V.S.N.O.A.D., is van alles mogelijk, hoewel Eindhoven, Maurits en Hermes D.V.S. toch wel als favorieten starten. Van de drie derde klasse afdelingen welke voor ons gewest van belang zijn, is zonder enige twijfel 3 C. de belangrijkste. Niet omdat wij 3 A, waarin o.m. K.V.V. (Krommenie), Q.S.C. (Wormerveer), C.S.V. (Castricum) en Beverwijk, en 3 B waarin VV.F.C. (Wormerveer) zijn ingedeeld, onze interesse niet heeft, maar 3 C is toevallig een afdeling samengesteld uit alleen Noordhollandse derde klassers. Bovendien biedt deze afdeling met clubs als D.E.M., Kinheim, Velsen en Wijk aan Zee of W.S.V., G.V.O. en Zaandijk, de mogelijkheid van tal van plaatselijke of „streck"-derbies, hetgeen de aantrekkelijkheid alleen nog maar kan verhogen. QSC, KW, CSV en Beverwijk zijn wel in een bijzonder sterke afdeling terecht gekomen. OVVO, Watergraafs meer en SDW zijn drie uitermate las tige tegenstanders en het zal voor onze Noordhollandse vertegenwoordigers niet eenvoudig zijn een eerste viool te spe len. KW mag op eigen terrein proef ondervindelijk vaststellen of OVVO nog even sterk is als het vorige seizoen. Voor de andere clubs uit ons gewest staan er echter minder lastige wedstrij den op het programma. QSC gaat een bezoek aan de Amsterdamse politie mannen brengen en als APGS met aan zienlijk aan kracht is vooruit gegaan, is het zeer goed mogelijk dat het be zoek aan de hoofdstad minstens één winstpunt oplevert. CSV zal zich, on derweg naar DCG, wellicht de matige «tart van verleden jaar herinneren en mogelijk dat de Castricummers daarin voldoende inspiratie kunnen vinden om het ditmaal beter te gaan doen. Bever wijk heeft reeds een rustdag. Zoals be kend speelde de ploeg uit de Aavd- beienstad" vorige week tegen RKVVA een wedstrijd, welke met 3 1 werd gewonnen. WFC gaat zege tegemoet WFC mag, na haar overwinning op EMM '15, een bezoek brengen aan Do- nar de ploeg die in zijn eerste treffen van dit seizoen door Allen Weerbaar werd geklopt. Vergissen wij ons met dan gaat het elftal uit Wormerveer dat als enige Noordhollandse club boven t IJ in 3B is terecht gekomen, zijn twee de overwinning behalen. EMN krijgt Baarn op de thee, de ploeg die na zo n enerverend duel met Alcmaria Victrix het vorige seizoen moest degraderen. De „Barinezen" zijn geen gemakkelijke tegenstanders en het zou wel eens kun nen gebeuren dat zij het goede voor beeld van WFC gaan volgen. De ove rige wedstrijden zijn evenzovele open vra°en en wij zullen maar eens rustig afwachten, welke uitslagen deze eerste volledige ronde in 3B gaat opleveren. Forward favoriet Wij weten dat Always Forward dit jaar een sterke ploeg op de been hoeft kunnen brengen. De 6-1 nederlaag welke Wijk aan Zee te Hoorn moest incasseren geeft daarvan het duidelijk stebewijs. Gezien deze uitslag, zou het 'ons niet verwopn als Zaandijk, bij het bezoek aan aan Zee, zijn eer ste winstpunten mag noteren. Als [01_ ward zijn zegetocht wil voortzetten, mag de ploeg uit de Coenstad het pas gepromoveerde Purmersteyn niet on derschatten. Alkmaarse Boys en GVO zijn oude bekenden. Het zal in de Kaasstad zonder twijfel een felle strijd om de punten worden, te meer daar GVO wel weet dat de geblokten op eiaen terrein zeer lastige tegenstanders z in. Als wij de krachtverhoudingen van hot vorige seizoen mogen aanhouden, vrezen wij dat BKC op eigen terrein een nederlaag tegemoet gaat tegen DEM. Voor de derde klassei Velsen- Noord Kinheim. zal het lastiger zijn aan de winstpunten te komen. Onge veer een half jaar geleden moest Kin heim op eigen terrein genoegen nemen met een 6—0 nederlaag tegen Vitesse. Bij het bezoek aan deze Castricumse ploeg zal natuurlijk een poging worden ondernomen revanche te nemen, maar eenvoudig zal dat zeker niet zijn. A s WSV niet op haar tellen past, gaat Vel sen in de eerste wedstrijd van dit seizoen met een overwinning in Wor merveer starten. C.S.V.U. kansloos. DTS krijgt de kampioen van 4A op bezoek. Slechts ten koste van een hevig hebben de Langedijkers zich de schande van degradatie kunnen besparen en het zou dus normaal zijn als Schagen een overwinning tegemoet gaat. Het is echter niet aan te nemen dat DTS het weer op de laatste wed strijden zal laten aankomen en boven dien is de rivaliteit tussen deze clubs zo groot, dat van alles mogelijk is. Voor MFC kunnen wij moeilijk anders dan een nederlaag tegen Succes voorspel len. Succes heeft zich in de wedstrijden om de Jubileumbeker bijzonder onder scheiden en wij verwachten van de ploeg uit Hippolytushoef in deze compe titie dan ook goede resultaten. Texel zal vermoedelijk niet toestaan dat Oude- sluis met twee punten rijker over het Marsdiep terug zal keren. Randers en Limmen, overgekomen uit 4 B waar deze ploegen geen rol van betekenis konden vervullen treffen elkaar mor gen in het Ooivaarsnest te Alkmaar. O.i. een wedstrijd met gelijke kansen. USVU, weer in het oude milieu terug gekeerd, gaat zijn krachten meten met Watervogels. De Nieuwediepers eindig den het vorige seizoen in de staart- groep, zodat de benjamins niet kans loos zijn. In Heiloo komen twee gelijk waardige ploegen tegen elkaar in het veld, namelijk HSV en ZAP. Een pun tenverdeling behoort dus zeker tot de mogelijkheden. Derby in Waterland Daar Volendam een uitwedstrijd moet spelen, zullen vele voetbal-enthou siasten uit Waterland een kijkje gaan nemen bij het treffen tussen EVC dat een neuslengte te kort kwam voor de kampioenstitel en Monnikendam. Assendelft krijgt bezoek van V.Z.V., de op winst heeft. Meervogels zal ervaren dat Grasshoppers een lastige ploeg is. Als het bezoek aan Hoogwoud één winstpunt oplevert, zullen de Akerslo- ters niet ontevreden mogen zijn. De Rijp en Zouaven eindigden met klein vér- schil in de middenmoot. Wij zullen ons hier dan ook niet op het gladde vlak van een voorspelling wagen. Zilvermeeuwen ontvangt Goldstar Het Zaanse Zilvermeeuwen, dat op de derde plaats eindigde achter ADO en J.H. Kwartier, gaat voor eigen pu bliek de nieuwe competitie openen met een wedstrijd tegen Goldstar, een ont moeting die waarschijnlijk de eerste winstpunten gaat opleveren. Ook van VVZ, de andere Zaanse ploeg in 4C, verwachten wij een goede start. VVZ speelt n.1. uit tegen BDK. ADO heeft een vergeefse poging gedaan het derde klasserschap te herwinnen. De Heems kerkers smaakten echter in ieder geval het genoegen de kampioensvlag in top te mogen hijsen en zij zullen dit seizoen de pogingen natuurlijk hervatten. Voor St. Pancratius kunnen wij dan ook met de beste wil van de wereld geen winst voorspellen. Hoewel VVB zijn gasthe ren, Sloterdijk, niet mag onderschatten, (Advertentie, Ing. Med.) De R.A.C. Noord-West had tot gister avond, evenmin als de andere districten van de Reg. Automobiel Club, eigen lijk geen bestuur. Het was in feite een commissie, waarin ongeveer drie jaar geleden een aantal sportieve automo bilisten zitting had genomen en op gezette tijden ster-, kaartlees-, blinde en allel mogelijke andere ritten organiseerde. Enige maanden gele den is echter op de algemene vergade ring van de R.A.C. besloten dat de districten een eigen, zelfstandig be stuur, zouden krijgen en daartoe had het district Noord-West gisteravond te Alkmaar in het Victoria Hotel een leden vergadering uitgeschreven. Om eerst in de juiste stemming te komen, werd een tweetal filmpjes gedraaid en wel van de Tulpen Ral- lye 1952 en de Autobusrallye van dat zelfde jaar. Waar tot in de verste uit hoeken van ons land een levendige be langstelling bestaat voor het grootste Nederlandse autosport-evenement, de Tulpen-rallye, laat het zich begrijpen dat de leden van de R.A.C.-West met bijzondere aandacht de vele opnamen op tal van interessante punten heb- gen gevolgd. De avonturen die de deel nemers in de „Nacht van Auvergne" hebben moeten meemaken, de beklim ming van de Ballon d'Alsace, de ej/.p- pe van de vijftien bergen en de dui zend bochten, de klassementsproef op Schiphol en vooral niet te vergeten de snelheidsproef op het circuit van Zandvoort, werden weer levendig en eens te meer heeft men begrepen wel ke bijzondere eisen worden gesteld is de mogelijkheid groot dat de punten mee terug komen. Winst voor OFC Als OFC zijn thuiswedstrijd tegen Aalsmeer niet benut om de eerste twee winstpunten op zijn debet te schrijven, zou ons dat tegen vallen. IVV heeft het tegen J.H. Kwartier aanzienlijk lastiger, temeer daar de ploeg uit Landsmeer niet op eigen terrein speelt. Het Zaandamse Meervogels tenslotte, moet in staat worden geacht het bezoe kende Uithoorn op een afstand te hou den. In zijn derde partij tijdens de biljart- vijfkamp te Antwerpen, begon Piet van de Pol met een nederlaag in de libre partij tegen de Duitser Lutgehetmann. Het was echter geen schande. Lutgehet mann was doodgemoedereerd naar de tafel gestapt waar hij onder de felle lichtkegels boven het strak gespannen groene laken, in één beurt 200 caram boles bij elkaar trommelde. In het gun stigste geval kon de Rotterdammer dus een remise behalen als hij de prestatie van de Duitser zou evenaren. Van de Pol bracht het echter niet verder dan een magere „vier". De partij over 150 caramboles in het kader 47/2 eindigde Assenclem Krijgt DezoeK van v./,.v„ qe —yy ib^ t wpl in 'ise Door stWrekeUg^ientThoud^n.'purmer'- met negen caramboles verschil dé stig rekening end heeft het in het vorige seizoen in 4C niet al te best gedaan en wij moeten dan ook aannemen dat Bergen, en nog wel op eigen terrein, een redelijke kans bandstoten te winnen bracht Van de Pol de stand op gelijke voet en alge meen was de verwachting dat hij zijn voorsprong in de kader partij 71/2 zou vergroten. Het werd echter weer re mise en met de stand 44 werd aan rie driebanden partij begonnen. De „all- rcunder" Van de Pol won dit onder deel van de vijfkamp, zodat hij Lut gehetmann met 64 heeft verslagen! De gedetailleerde uitslagen luiden: LIBRE Lutgehetmann 200 1 200 200 Van de Pol 4 1 4 4.- KADRE 47/2 Lutgehetmann 150 5 72 30 Van de Pol 150 5 85 30.- BANDSTOTEN Van de Pol 50 10 16 5.- Lutgehetmann 41 10 12 4.10 KADRE 71/2 Van de Pol 100 6 58 16.66 Lutgehetmann 100 6 45 16.66 DRIEBANDEN Van de Pol 20 31 3 0.645 Lutgehetmann 15 31 3 0.483 VANDAAG las Theodoor in de krant, dat een Amerikaans vlooteskader, bestaande uit het vliegdekschip „Coral Sea", een kruiser en vier torpedoja gers, voor een beleefdheidsbezoek in ae haven van Split (in Dalmatie) is aangekomen. Prettige beleefdheid ia dat. Neemt u ook een knuppel mee. als u zich gaat presenteren bij uw nieuwe buren? De Oost- en West duitsers gaan ook wel eens bij elkaar op visite, gelijk dat tussen de verschil lende huurders van één huis past. In de maand Augustus werden 273 jonge mensen onder de achttien jaar over en weer uitgewisseld. Het waren meisjes en jongens die van huis waren weggelopen om zich te melden bij het Vreemdelingenlegioen of bij de'Oost- duitse politie. De negentig meisjes had den het ouderlijk huis verlaten, op zoek naar avontuur. De Belgische soldaten die deze zomer staakten we gens de te lange diensttijd waren juist erg aan huis gehecht, want het kan vreemd gaan in de wereld, vrienden. Drie en twintig soldaten, die een nach telijke oefening van een slotaccoord in de vorm van muiterij hadden voor zien, verschenen dezer dagen voor de rechter. Er werden flinke straffen te gen hen geëist. O De guerrillastrijders in Bolivia houden er anders ook van om de zaken kordaat aan te pakken Onlangs werd uit Bogota een dokter ontvoerd. De man was in een kast ge stopt en op deze wijze naar het hoofd kwartier van de bende overgebracht om de leider van de bende, die ernstig ziek was, van medische hulp te voor zien. Toen de dokter op het hoofd kwartier zijn kast verliet, ontmoette lllllMIlf™ hij een kapelaan, die door de bendele den op dezelfde wijze was ontvoerd om in geval van nood de zieke leider de laatste sacramenten te kunnen tos- dienen. Zover kwam het echter niet. De bendeleider genas en de dokter en de kapelaan zijn netjes naar Bogota teruggebracht. Zaten deze beide heren in een kast, de Parijzenaren, vooral degenen die van een vurig kelkje houden, zitten er bovenop nu in hun stad het congres van geheelont houders uit de gehele wereld wordt Alida: We vragen woningruil aan met Zaterdagavondpagina. Allemaal nieuwbouw daar! gehouden. Volgens een mededeling welke op het congres werd gedaan, telt Frankrijk 580.000 café's op 49.000 bakkerswinkels. Het is allerminst ze ker of die bakkerswinkels wel flore ren, want de thee van de Fransman is de wijn Tja, en de wijn van Japan is de thee. Kom overigens niet op de thee bij een Japanse huisvrouw, want dan zult u een stukje politiek te ho ren krijgen, waar een doorsnee-mau verbaasd van staat. De Japanse huls vrouwen hebberf namelijk een invloed rijke vereniging, die zich tegen de ook daar uitgebroken herbewapening heeft verklaard. Laatst heeft de vereniging, die een millioen leden telt, een boycot van oorlogsspeelgoed, zoals kinderpi stooltjes, namaak-tankg e.d. georgani seerd. O Om nog even aan de bitter tafel terug te keren: de vereniging van Amerikaanse handelaars in alcoholi sche dranken heeft er een Britse af gevaardigde bij de Verenigde Naties van beschuldigd, dat hij misbruik maakt van het voorrecht der missies om belastingvrije alcoholische dranken te kopen. De Brit kocht in een jaar tijds 380 kratten met flessen drank, welke hij hetgeen voor hem te ho pen is tenminste met een zoet winstje verkocht. Een Russische gede legeerde had in achttien maanden tijd 272 kratten „verbruikt". Boer Blinck, woonachtig te Chemnitz (Duitsland), zal wel even gedacht hebben dat hij dronken was, toen één zijner koeien een kalf wierp, dat twee koppen had en drie ogen. Het kalf is naar de uni versiteit van Leipzig gestuurd, waar ze zullen proberen het in leven te houden. om een dergelijke rit als winnaar te beëindigen. De leden van de R.A.C.- West waren echter niet m hoofdzaak bij elkaar gekomen om zich met der gelijke overwegingen bezig te houden, Er moest een bestuur en een sport- commissie komen. De commissie, die zich tot nu toe met de werkzaamhe den had willen belasten, stelde zich geheel herkiesbaar. Daar uit de ver gadering echter de heer J. Kokkes als candidaat voor een bestuursfunctie werd voorgedragen, was een stem ming noodzakelijk. De uitslag van de stemming was als volgt: P. Krom 30 stemmen, dr Groenhart 33, J. Moeye3 33, P. Schipper 32, H. Kirkenier 28, P. Meurs 31 en J. Kokkes 11. De con clusie, die men dus uit deze stemming mocht trekken, was dus dat de leden vergadering wenste dat het voorlopig bestuur in ongewijzigde vorm de be langen zou blijven behartigen. De heer P. Krom dankte de vergadering voor het vertrouwen en gaf de ver zekering dat dit vertrouwen niet zou worden beschaamd. Bij de rondvraag werd meegedeeld, dat 4 October een zeer bezondere rit op het programma staat en dat 13 December de bekende Zaanlandrit zou worden georganiseerd. Uit de vergadering kwam het verzoek of het niet mogelijk was in de toe komst eens ritten te organiseren, die nu eens niet het uiterste van wagens en bestuurders eisten. Hoewel de praktijk heeft geleerd dat voor derge lijke ritten niet zo overmatig veel be langstelling bestaat, werd toegezegd dat ook de genoeglijkheidsritten de aandacht van het nieuwe bestuur zou den hebben. Even werd in dit verband een tikje opgelicht van de sluier die over de rit op de 4e October hangt. Deze rit namelijk zal niet bij uitstek feschikt zijn om de „sportrabauwen" als baarlijke duivels langs 's herenwe gen te laten stuiven. Bij uitzondering heeft men zelfs het plan, nu eens geen gemiddelde snelheden voor te schrij ven. Op die 4e October heeft men ech ter het oog op andere moeilijkheden, die de deelnemers toch voor verras singen kunnen plaatsen. Nederland heeft de tweedaagse lan- denwedstrijd tegen Denemarken met 11—9 gewonnen. De partij uit de eer ste ronde tussen Werner Nielsen en Vlagsma is de volgende dag uitgespeeld en in remise geëindigd. De stand na de eerste ronde was 64 in het voordeel van Nederland. In de tweede ronde behaalden beide ploegen 5 punten, zodat de eindstand 119 voor Nederland werd. Hier volgen de uitslagen van de tweede dag: Van ScheltingaJens Enevoldsen Donner—Poulsen 1—0; Cortlever Hartvig Nielsen V2—V2I Kramer—Pal- le Nielsen 01; BarendergtHarald Enevoldsen 01; MuhringAksel Niel sen Bouwmeester—Bent Larsen 10; dr. StumpersKupferstuck 0—1; Vlagsma—Verner Nielsen 1—0; Span jaardNorman Hansen Vz. Barbara Pleyer, de Duitse studente die tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen het Sta dion te Helsinki in rep en roer bracht door haar verschijning als „Olympische vredesengel", heeft haar paspoort teruggekregen. De Westduitse autoriteiten zijn van mening dat zij geen gevaar ople vert voor de binnen- en buiten landse veiligheid. Barbara Pleyer is inmiddels van plan naar Zwit serland te reizen, op uitnodiging van de beweging tot morele her bewapening, die in Genève haar hoofdkwartier heeft. De Nederlandse televisiestichting heeft het voornemen de voetbalwed strijd BelgiëNederland, welke op 19 October te Antwerpen wordt gespeeld,, op het televisiescherm uit te zenden. Technici van de NTS hebben de moge lijkheid daartoe onderzocht en zijn tot de conclusie gekomen, dat het beeld via enkele Link-zenders op hoog gelegen punten van het stadion Deurne naar de zender Lopik kan overgebracht. Het bestuur van de NTS heeft aan de Belgische en Ne derlandse voetbalbond goedkeuring voor het uitzending van deze wedstrijd verzocht. Volgens de „Sydney Sun" ligt het in het voornemen van Sedgman en Mc Gregor om, na de Challenge-round wordt ?aVif"cup' welke in December me over te gaan'.t0t het pr0fessionalis-

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3