„KLANTENSTRAAT" f Pim. Pain, Pom i in het nieuwe ILCKMANN Goöp. Helder Coöp, Helder j Sie meAduwien fë&eEdjei Opnieuw tegen vier jaar geëist Manus Oly Plastic - RALSTON - Verf Fa. H. K. van KALSBEEK Zn. OPENT °00M NIEUW NIEUW Voorts terbeschikkingstelling regering M van c/e Psychiaters oordelen weinig gunstig Autobus is vrijgegeven H.A.L. krijgt een tweede Nieuw-Amslerdam Als regering bijspringt PBNA-ARNHEM Trumans perssecretaris overleden Breezand Kind liep de weg op Urk Aanvoer IJselmeervis Juli '52 iuttertjes KONINGSTRAAT Te koop aangeb.: OMDAT DE KLANT ER KONING IS! CHIQUE MANTELS Maar ooh voor 142.- 78.Q0 69.50 56.75 127.50 101.- 95- JAPONNEN „lei Paris" - 19.75 - 14.75 23.90 17.90 Maar ook voor: 52.S0 39.75 29.M BLOUSES ROKKEN KINDER - CONFECTIE Ruilen: Te koop gevraagd: Diversen: Te huur aangeboden: C^TOFFEN Nieuwendijk 94 Telefoon 40063 AMSTERDAM PLASTIC ALS VERF VERF ALS PLASTIC Geen kwaststrepen 25 prachtige kleuren EEN ONVERGETELIJKE MELODIE BESOMMINGEN l|MUIDEN L—DOOR PATRICIA WENTWORTH Het Radioprogramma Ta n-ort lifantic HKr «IJ. -1.1. Tegen Manus Oly, die zich Donderdae in u te Arnhem had te verantwoorden is beroep voor het gerechtshof de procureur-generaal, mr Hoekstra wenrt. "I. Kevangenisstraf geëist; van de regering gesteld te zien. I)it komt H„ c man ter beschikking vonnis van de Zutfense rechtbank dl* ni« op. eeu verzwaring: van het voor bet eerst tn Km I Ver°PrdeeId De gehouden teneinde een psychiatrisch onderzoek in f-a e,'ï werd toen aan" hiervan waren thans binnengekomen Daar rle ?,^n stplIen- De rapporten was gewUzigd. beval de preside,uihr"rF het hnf totussen hernieuwde behandeling van de zaak. Nispen tot Sevcnacr, De president deelde één en ander mede over de rapporten van prof. Baan te Utrecht. Deze was ljet in grote trek ken pens met dr Dubois, die verdachte in het eerste rapport iemand met mo rele defecten had genoemd, die onder meer leugenachtig en onbetrouwbaar is, doch verminderd toerekeningsvat baar. Volgens de mening van prof. Baan leed hij ten tijde van het gepleegde feit aan ziekelijke stoornissen. Prof. Baan ried aan, hem een vak te laten leren, met knutselen had verdachte te Utrecht verdienstelijk werk gedaan. Dr Hartsuyker, de derde psychiater in deze zaak, concludeerde tot gevange nisstraf en onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling uit een oogpunt van algemene orde en uit medische overwe gingen. De procureur-generaal, mr Hoekstra, zeide in zijn requisitoir, dat de schuld van verdachte vaststaat Er zijn nog een 25-tal feiten te noemen. Ondanks de conclusies van prof. Baan bleef mr Hoekstra bij zijn mening, dat verdachte als een doodgewone misdadiger moet worden beschouwd. Hij is weliswaar verminderd toerekeningsvatbaar, aldus mr. Hoekstra, doch spreker zag hierin geen aanleiding voor vermindering van de straf, waartoe hij door de rechtbank is veroordeeld. Mr Schaepman achtte de eis niet in overeenstemming met de conclusies van de psychiaters. Tot dusverre werd verdachte veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf ten hoogste, ofschoon hij toen ook terecht stond voor 48 ge pleegde feiten, wat meer is dan thans. Nu hij niet toerekeningsvatbaar wordt verklaard, komt er een sprong naar vier jaar. Pleiter achtte ten slotte zijn cliënt niet gevaarlijk. De president: „Dus uw opvatting Is: Als hij een normaal mens zou zijn ge weest, zou deze verdubbeling van ge vangenisstraf gewettigd zijn, maar nu hij niet toerekeningsvatbaar is ver- Hel busongeluk Ie Amsterdam Chauffeur van bromfiets gevallen De. rechter-commlssaris, die belast is met bet onderzoek naar het busonge val op de Aalsmeerweg te Amsterdam, op Zaterdag 6 September, waarbij drie wielrijders om het leven kwamen, heeft de bus van Maarse en Kroon vrijgege ven, doch de banden in beslag laten nemen. De officier van justitie zal te zijner tijd beslissen of er termen zijn om over te gaan tot het instellen van een straf rechtelijke vervolging. De chauffeur, die de bus tijdens het ongeluk bestuurde, heeft Dinsdagmor gen zelf een ongeval gekregen. Hij is door de voorvork van zijn bromfiets ge zakt en op de weg gevallen. Met een zware hersenschudding en verwondin gen aan het gezicht is hij in een zieken huis te Haarlem opgenomen. Er komt naar mijn persoonlijke me ning een tweede Niéuw-Amsterdam, zo heeft de heer W. H. de Monchy, direc teur van de Holland-Amerikalijn, ter gelegenheid van de Internationale Ha vendag te Rotterdam verklaard. De bouwkosten worden geraamd op negentig millioen gulden, de bouwtijd op twee en een half jaar. De rederij kan dit bedrag niet uit eigen middelen fourneren. De Nederlandse regering is nog te jong, om hierover onderhande lingen te beginnen, of een spoedige beslissing te nemen. Het nieuwe schip zou iets sneller worden dan de oude Nieuw-Amsterdam. nieuwe brug over de rijn bij alphen De nieuwe brug over de Rijn nabij Gouwsluis, ten Oosten van de kom van Alphen aan de Rijn en gelegen in de provinciale weg LeimuidenGouwsluis, wordt vandaag voor het verkeer open gesteld. héaPnrdw^et dezelXde straf van voor heen wordtm toegepast". Mr. Schaep- man bevestigde dit. Uitspraak over 14 dagen. /VELPERBUITENSINGEL 922a (Advertentie, Ing. Med.) Joseph Short, perssecretaris van pre sident Truman, is Donderdagavond plot seling te zijnen huize overleden; hij was 48 jaar. Short heeft zijn functie 18 December 1950 aanvaard. Hij volgde Charles Ross op, die, aan zijn schrijf tafel gezeten, het bewustzijn verloor en kort daarna overleed. Het driejarig zoontje van de heer Ottens, dat aan de hand van zijn zusje op de berm van de Molenvaart liep, liet haar plotseling los en liep de weg op, juist toen bakker van der G. kwam aanrijden. Het kindje holde tegen de auto op en werd op de weg gesmakt. Dokter Veenis achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk, daar de kleine waarschijnlijk een hersenschud ding had opgelopen. Gedurende de maand Juli van dit jaar werd aan de afslagen rondom het IJsselmeer in totaal 731 ton zoetwater vis aangevoerd, waarvan 653 ton aal en paling voor een totale waarde van f 1.237.000. Vorig jaar bedroeg de aan voer van paling 577 ton voor een waar de van f 1.214.000, 19 ton snoekbaars werd aangevoerd voor een waarde van f 28.000. (Vorig jaar 21 ton voor f 32.0001. De uitvoer van zoetwatervis bedroeg in Juli 256 ton voor een waar de van f 271.000 tegen 130 ton voor een waarde van f 172.000 in de overeen komstige maand van 1951. postduiven sport De postduivenvereniging Tot Weer ziens vloog naar Venlo, een afstand van 145 km. Het weer was erg ongun stig, zodat het voor de duiven een zwa re vlucht was. De meeste prijzen wa ren voor de zware concurrent H. Koff- man. Hij draaide al zijn duiven in de geldprijzen. M. Hakvoort wist ook nog een staartprijs te krijgen. Hij draaide als nummer 11 met zijn beroemde Zwets- duif. Het verloop van de vlucht was als volgt: J. Kooiman le, 3e en 7e prijs; A. Snij der 2e prijs; H. Koffeman, 4e, 5e, 8e, 9e en 10e prys; Alb. Hoekman 6e prijs; M. Hakvoort 11e prijs. (Advertentie. Ing. Med.) De ROXY: Hoe spel je „Amerikaanse sigaret"? De LuciferR-O-X-Y l (Advertentie, ing. Med.) 57. Bij het horen van die onver wachte stem draaide de „geest" zich met een ruk om en toen hij aan de keu kendeur een tweelingbroertje van zich zelf zag staan, gaf hij een gil, die door merg en been drong. „Is er voor mij misschien ook nog een stukje?" ging Pim door, terwijl hij „Kiekeboe" strak aankeek. Maar deze was met één sprong achter de keukentafel vandaan en vloog de keukendeur uit naar de salon toe. „Hm, „kiekeboe" schijnt er niet op ge steld te zijn, iemand van zijn familie te ontmoeten", merkte Pim op, maar er wa. niemand meer om hem antwoord te geven. Pim stond helemaal alleen in de keuken met nog een klein stukje ap peltaart, dat de „geest" achtergelaten had. En toen Pim in de salon kwam, was er van „Kiekeboe" niets meer te bespeuren. „Wacht maar, ik kom er wel achter, waar je je verbergt meneer Kiekeboe", sprak Pim zachtjes. „Maar dat komt straks wel. Eerst zal ik Pom en Pam eens gaan verlossen. Met zijn drieën zijn we sterker en dan zullen we eens zien, wat hier allemaal achter- steekt". Een witte trouwjapon. Iets aparts. Te bevragen: Loods- gracht 3. Een Haardkachel, klein mo del. Westgracht 12. Plusfour-pak met winterjas (13 Jaar) te samen f 25, zeer goede staat, en dames sportschoenen mt 39 (nieuw) 7,50. v. d. Duijn v. Maas- damstraat 10. Wegens vettrek: zo goed als nieuwe Haardkachel. Gra venstraat 32. Leeg te aanvaarden woon huis. Adres: Bur. van dit blad Jonge konijnen f 1,50. Na 5 uur. Crocusstraat 14. In g. st. z. trapnaaimachine f 150,v. d. Duin v. Maas damstraat 15. Een HaardkacheL - Vlaming- Straat 13. Na 6 uur. Z. g. a. n. overjas KM opper- mach., uniformpak, 2 laken petten, 5 witte overhemden en boorden, z.g.a.n. zw. schoenen mt 40 en z.g.a.n. grijze meis- jesjas. Adres: Bur. v. d. blad. Twee wintermantels (bruin en zwart) z.g.a.n. samen f 40,- Javastraat 84. Na 6 uur. Daarom voor uw mantel, japon of kinderkleding naar Koningstraat 63, waar Hllckmann speciaal voor de a.s. winkelweek bijzondere Nouveauté's aanbiedt. wij weten raad voor de grootste maat! „Mijn baas is een billijk man'' Woningruil. Grote woning centrum, huur f 5,70, voor woning met 2 slaapkamers, lieft Oud-Den Helder of Vo- gelbuurt onder nr 92, Bur. v. d. blad. Woningruil. Vrije woning Alkmaar, nieuwbouw, huur f 5,30, voor woning Den Hel der. Br. onder nr 9, Bur. van dit blad. ..Billijk man Den Helder, Koningstraat 63, Dames- en Kinderconfectie Alkmaar. Langestr 22 en 23, Dames- en Kinderconfectie, Manufacturen Particulier vraagt kleine 4- persoons auto. Br. met opgaaf van prijs en bijzonderheden onder nr 10, Bur. v. d. blad. Slaapkamer «intrek Zuid straat. Br. onder nr 8, Bur. van dit blad. Net kosthuis aangeboden voor één persoon. Adres: Bu reau van dit blad. Verloren Vrijdag 12 Sept. een ceintuur van lichte regen jas. Ruyghweg 163. Net kosthuis aangeboden in particulier gezin. Geen be roeps. Adres: Bur. v. d. blad. Naast onze zeer scherpe prijzen, deze week weer 4 extra voordelen. BANKETBAKKERSSPECULAAS, 250 gram van 49 voor 42 cent ROOMCUSTARD, 200 gram van 24 voor 19 cent TOFFEES,; 200 gram van 56 voor 45 cent VERMICELLI 200 gram van 20 voor 17 cent Profiteert van onze lage prijzen. Naast vol gewicht de beste kwaliteiten. Relgerstraat 2 KI. Duitsstraat 4 Brakkeveldwegr 184 De Wetstraat 4 Reclamespecnlaas ook verkrijgbaar Banketwinkels en bij onze bezorgers. in onze Lama Teddybeer, 140 breed, 18.80 per meter Wollen mantelstof, 140 breed, 5.90 per meter Verder uitgebreide sortering wollen japonstoffen KOMT U ONZE COCTAILETALAGE EENS BEKIJKEN. Coctailzijde vanaf 2.75 per meter. Slechts een weinig van deze en alles glimt en glanst U tegen. Alles wordt nieuw, mooi en sterk, waar TT het ook op strijkt, hout, steen, ijzer, U krijgt Een laag dekt en droogt vlug tot een sterke laag. Voor auto's, fietsen, ledikanten, keukens, badkamers, tafels,, boten, enz, Vlugdrogend PLASTIC-RALSTON ver krijgbaar bij: Zeilmakerij Verfhandel, Binnenhaven 2 - Tel. K 2230—8054 Den Helder. ITVOLI Rectificatie. Donderdag 25 Sept. 7.30 u. OP VELER VER ZOEK NOG 1 VERTONING! PAUL MUNI - ME RLE OBERON - CORNEL WILDE in het grote succes Toeg. alle leeft. De dramatische levensloop van een der grootste genieën CHOPIN. In brll- liant Technicolor. Romantisch en meeslepend. (Advertentie. Ing. Med.) Besommingen van Donderdag: traw lers: IJM 71 Bloemendaal f 14.700, IJM 57 Medan f 22190, 1 trawler f 22.280, loggers: KW 148 f 4070, KW 38 f 4220, KW 41 f 1790, kotters: KW 60 f 810, KW 27 f 980. Per 1 kg: heilbot 2.45, gr. tong 3— 2.80, grm. tong 1.97—1.83, kim. tong 1.92—1.68, kl. tong 1 1.72—1.55, kl. tong 2 1.40—1.25, tarbot 1 2.55—2.10, steur 3.30. Per 50 kg: gr. schelvis 5956, grm. schelvis 51—50, kim. schelvis 54—52, kl. schelvis 1 56—51, kl, schelvis 2 37.5012, wijting 238, gr. gul 53, mid. gul 4442, kl. gul 3127 kl. rode poon 2 31—22. Per 50 kg: grm. schol 45, kim. schol 55—45, kl. schol 1 45—33, kl. schol 2 38 8, schar 24.5014, v. haring 15.5011, makreel 19.50—12. Per 125 kg: gr. kabeljauw 18892, gr. kolvis zw. 84. Aanvoer: 250 kisten tong en tarbot, 915 kisten schol, 75 kisten schar, 3710 kisten haring, 765 kisten makreel, 165 kisten schelvis, 385 kisten wijting, 58 kisten kabeljauw en gul. 60) DOOR Allan daarentegen vond het ogenblik, dat hij naast Catherine mocht lopen, uiteraard veel te kort, maar er bleef hem geen keus en met een „mevrouw Welby, meneer" opende hij de deur van zijn patroon, om zich daarna beschei den terug te trekken. Hij ging weer voor zijn lessenaar zitten en de nog steeds ontstemde juffrouw Loddon hoorde enige minuten later slechts het ritselen van papier en 't krassen van een pen. Plotseling echter stond hij op en liep naar de deur met de woorden: ,AlS men me nodig heeft, ben ik in de kamer van meneer Stanway. Meneer Holderness wil straks de stukken be treffende de zaak-Jardine inzien." Toen juffrouw Loddon snibbig op merkte, dat hij heus wel een minuut of tien gemist kon worden, liep hij nijdig weg en sloot de deur met meer „na druk" dan zijn chef zou hebben goed gevonden indien deze er acht op had geslagen. Zulks was tot Allans's geluk echter niet het geval, want meneer Holderness had nu wat anders te doen dan naar dichtslaande deuren te luisteren. Catherine Welby zat op dezelfde plaats waar nog kort te voren James Lessiter had gezeten. De vensters van dit vertrek keken op de Hoofdstraat uit, maar als ze gesloten waren, hoorde men slechts betrekkelijk weinig van 't drukke verkeer. Het licht, dat over haar linkerschouder streek, viel op het portret van William Stanway, grond vester van de firma, maar de tijd had diens trekken ten dele uitgewist, zodat de totaal-indruk, ofschoon hoogst ach tenswaardig, nogal vaag en tamelijk somber bleef. Mijnheer Holderness vormde met dit conterfeisel een levendig contrast. Hij zat breeduit en zelfvoldaan in zijn bu reaustoel, terwijl zijn scherpe donkere ogen vanonder de zware wenkbrauwen de nieuw binnengekomene snel en vor send opnamen. Daar hij Catherine reeds nad gekend toen ze nog een kind was, noemde hy haar bij de naam en Allan Grover hoorde in de gang nog de be groeting: „Mijn beste Catherine", waar mee zijn „baas" mevrouw Welby vrien delijk welkom heette. Het nu volgende gesprek duurde cir ca twintig minuten. Catherine, anders niet spoedig geneigd tot vertrouwelijke mededelingen, stortte nu haar hart uit en vertelde 't een en ander, dat niet naliet, meneer Holderness ernstig be zorgd te maken. „Ja, ziet u, ik heb een stuk of wat van die dingen verkocht". „Maar béste Catherine!" „Och. een mens heeft wel eens geld nodig en waarom Tzou ik het niet ge daan hebben. Tante Mildred had ze me gegeven". Meneer Holderness keek een beetje ontdaan. „Wat heb je verkocht?" vroeg hy nadrukkelyk. „Och, van alles o.a. een Cosway- miniatuur „Beste kind, dat is zo gemakkelijk na te gaan!" riep hij verschrikt. „Ik zeg u immers, dat tante Mildred mij die dingen had gegeven. Waarom zou ik ze dan niet verkopen? Natuurlijk had ik vooral dat miniatuurtje graag vernante of zo, de logé van mevrouw behouden, want 't was heel mooi, maar Voycey, heeft er haar neus in gesto- ik moest geld hebben., alles is tegen- woordig zo duur. Ik heb veel geld no dig, begrijpt u wel?" Meneer Holderness' gelaatskleur, eerst hoogrood als naar gewoonte, nam nu een heel wat donkerder tint aan er. zijn stem klonk een tikje minder vrien delijk toen hij vermanend antwoordde: „Je moet de tering naar de nering zet ten". „Helaas", zuchtte Catherine berouw vol, „dat is iets, waaraan ik me nooit heb kunnen wennen", waarop meneer Holderness haar ronduit vertelde, dat ze zichzelf in een lelijk parket had ge bracht. „Je bent zo dwaas geweest, dingen, die je niet toebehoorden, te verkopen en James Lessiter wist dat vrijwel ze ker. Hy heeft, in dezelfde stoel als waar jij nu zit, gezeten, beweerd, daar van overtuigd te zijn". „Och", glimlachte Catherine. „James is altyd erg wraakzuchtig geweest. In dertijd heb ik Rietta nog voor hem ge waarschuwd." „Hu vertelde me, dat hij je gerechte lijk wilde vervolgen". „Ja, dat zei hy mij ook. En daarom", voegde ze er na een ogenblik stilzwy- gen aan toe, „ben ik hem gaan opzoe- ken". „Ben je hem gaan opzoeken?" „Die bewuste Woensdagavond. Maar omdat Rietta er was, ben ik weer weg gegaan". „Mijn beste Catherine! „Ja, maar later ben ik teruggekomen „Wat zeg je daar?" „Jhist wat u zelf daareven zei.... dat Ik in een lelijk parket zit Of zou zitten als alles uitkwam". „Waarom zou het uitkomen? Je kunt toch je mond houden, nietwaar?" „O, ja, ik heb er niets :an gezegd en ik zal ook niets zeggentenzij ik me er niet uit kan redden". „Wat bedoel je daarmee?" ,Och, die oude bemoeial van een gou- ken' „Maar beste Catherine, wat heeft die er mee te maken?" „Rietta heeft haar er in gehaald: ze schijnt zich voor detective uit te ge ven". Met een gebaar van opluchting leun de meneer Holderness achterover. „Nu, ik geloof, dat de politie korte metten met haar zal maken. Ze houden daar niet erg van bemoeizieke lui." „Ja, maar deze was vroeger Randal March' gouvernante", zei Catherina, „en volgens Rietta ziet hü hoog tegen die juffrouw Silver op. Hoe dan ook, gis termiddag is ze by me geweest en ik kan u wel zeggen, dat ze de hele zaak aardig heeft uitgezocht". „Wat bedoel je, Catherine?" „Ik geloof niet, dat Rietta heeft ge praat, dat ligt niet in haar aard. Maar die vreemde juffrouw wist of giste alles van Melling House en James' optreden. Ze begreep, dat mijn telefoongesprek met Rietta op die Woensdagavond daar over ging en als dat meisje van Luker heeft meegeluisterd ben ik er lelijk aan toe. Natuurlijk was het dom van my, er aan de telefoon over te praten, maar James had mij juist opgebeld en als iemand dus geluisterd heeft wist ze toch waar het over ging: bovendien voelde ik me wanhopig en dat vertelde ik Rietta". „Dan moet je maar hopen, dat de telefoniste niet heeft geluisterd." „O", zei Catherine luchtig, „dat zal ze wel niet.ze kan het niet altyd maar door doen, Néén, het ls dat mens van Silver voor wie Ik bang ben. Ze weet alles van dat ellendige memoran dum. Joost mag zeggen hoe. Als ze op die manier doorgaat, komt alles ten slotte nog uit. Ik vraag me zelfs af, of ik niet beter doe, maar naar de politie te gaan en te vertetllen, wat ik op hel hart heb, dan ben ik er af". (Wordt vervolgd) ZATERDAG 20 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.S 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.55 Voor de huls vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.35—9.40 Wa terstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrjjven. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-Orkest. 13.50 Gram.muziek. 14.35 Saliands programma. 15.00 Ama teursuitzending. 15.30 Boekbespreking.. 15.45 Gram.muziek. 16.15 „Van de wieg tot het graf". 16.30 Residentie-Orkest en solist. 17.15 Sportpraatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varla. 18.20 Gram.muziek. 18.30 Strijkorkest. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passe- partout", ..causerie. 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd". 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualitei ten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.00 Gram.muziek. 21.05 Symphonie-concert. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Strijksextet. 22.40 „Onder de Pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.3524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws sn weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. il.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30 —12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Boekbespreking. 14 10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les 14 40 Harmonie-Orkest. 15.00 Kroniek van let- en kunsten. 15.38 Gemengd koor. 18.00 Promenade-Orkest en soliste. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gram.muziek. 18.18 Journalistiek weekoverzicht. 18 25 Geva- r!fnndeMrUZlek- 1840 Militaire reportage. .9.00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.20 Parlementsoverzlcht. 19.30 Gram.muziek. 20 30 Z6gt Cr 'l zI1nc vat«- iu „Lichtbakencauserie. 20 50 Gra mofoonmuziek. 21.00 Gevarieerd pro gramma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Amu- sementsmuziek. 22.30 „Wij luiden de Zon dag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gramofoonmutlek.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 13