Zuivelfabriek Julianadorp voorbij zilveren mijlpaal Dameshoeden Firma J.N.Querelle P.v.d.A. in Anna Paulowna weer in verkiezingssleer Voorlopig nog geen badhuis bij nieuwe school in Hippolytushoef TASSEN PARAPLUIES Najaar- en Winter Rustiek plekje op Wieringen Idyllische entrée van „de Polder" REEDS NU Jubileum C.Z Vooruitgang Koegras" Voorzitter K. Hoornsman 25 jaar bestuurslid TJtSSSSXtiJTeen «--SURRAS SM\SK Feestelijke receptie in café „Prins Hendrik" De nieuwe collectie elders oedenKuis D. DIJKSTRA-GEERVLIET Volgend jaar: nieuwe gemeenteraad Fakkeldragersactie in voorbereiding Wieringer bevolking gaf met gulle hand r~ ULO-VGLO krijgt fraai gebouw Voldoende ruimte voor royale beplanting Het nieuwe programma van de Kunstkring Loop der bevolking 't Zand Modeshow frok honderden belangstellenden Callantsoog Grote schuur in Koegras prooi der vlammen Burgerlijke stand VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1953 UONOERD MILLIOEN liters schuimende melk ver« ut* a koeien, zUn sinds de achtste Augustus van het ialr 11 Vfn ^ioenen Zuivelfabriek in Julianadorp werd gegrondvest Coop"ratieve werkt. Aanvankelijk was de productie in hnnM^.1, dit bloeiende bedrijf ver- makerli. maar in de oorlogsjaren kwam daar d« ver"C ti°P de boter" en kaas" melk en melkproducten b« Van hoe kte beteken Cn af'everi"ff van geworden moge blijken uit enkele cijfers In het t, bvan het bedrijf is fabriek circa 3.000.000 kilnrram ^_.et.5.er!te.boekJaa«- verwerkte de fabriek circa 3.000.000 kilogram melk. De'coöneratio i leden met zeshonderd koeien. In het laatste boek^r tdnr° h" en twint!K een hoeveelheid van 5.000.000 kilogram de fabriek Tnln w6 Passeerde en - mede onder druk van de bezeUer ee„ zieï verd m .-•*? lCTU«^nJ T\EZE gegevens werden gistermiddag in café „Prins Hendrik" te Juliana dorp medegedeeld door de voorzitter van de Coöperatieve Zuivelfabriek „Vooruitgang—Koegras" de heer K. Hoornsman, en de directeur, de heer D. Kuipers. Hun gehoor, dat zeer tal rijk was, bestond uit degenen, die tij dens de receptie hun gelukwensen met het zilveren jubileum van de Coöpera tieve Zuivelfabriek kwamen aanbie den. Reeds op 8 Augustus werd dit jubi leum in intieme kring gevierd. Toen werd aan de voorzitter, die reeds bij de oprichting deel uitmaakte van het bestuur, een haardfauteuil en aan mevrouw Hoornsman een boeket aan geboden. De receptie trok echter tot ver over de grenzen van de gemeente Den Helder de aandacht. Want niet al leen was het gemeentebestuur voltal lig aanwezig, alsmede vrijwel alle le den, leveranciers en afnemers uit de gemeente Den Helder, maar ook ver scheidene personen uit zuivelkringen in heel de provincie. Met „hossekarren". IN de feestelijk versierde zaal van a „Prins Hendrik" verwelkomde de heer Hoornsman dit uitgebreide gezel schap met een openingsrede, waarin hij enkele hoogtepunten uit de geschiede nis en de voorgeschiedenis van de jubilerende fabriek releveerde. Hij herinnerde aan de „jeugdjaren" van de polder „Het Koegras", toen de boeren hun melk nog met „hossekarren" naar Den Helder het voornaamste afzet gebied vervoerden. De melkproduc tie in de polder nam belangrijk toe, toen de toepassing van kunstmest in gang vond, alsmede door een betere regeling van de „waterhuishouding", o.a. door de bouw van watermolens. In 1891 werd aan de Callantsoger vaart de kaasfabriek „De Eersteling" geopend, in 1899 gevolgd door „De Eendracht" aan de Kortevliet. In 1908 kwamen er „Koegras" en „Nieuw Le ven" (later „Juliana') bij. De heer D. Sleutel die de stuwende kracht in laatstgenoemde fabriek is geweest, heeft gewerkt in de richting van een steeds nauwere samenwerking. Het is mede aan zijn activiteit te danken, dat uit deze samenwerking ten slotte de Coöperatie is geboren. Het eerste bestuurscollege bestond uit de heren D. Vries, C. Tromp, P. Zeeman, A. Grin, P. Pluister, J. W. Jimmink en K. Hoornsman. Van de verschillende mutaties waren vooral die belangrijk, welke het gevolg waren van de fusie met de zuivelfabriek „Koegras". De heren P. Pluister, P. van der Veer en D. J. de Graaf, die jaren lang hun beste krachten aan het bedrijf hadden gewijd, stonden hun plaatsen aan jongere figuren af. De he ren K. Hoogschagen, Alb. Keppel en S. Eriks deden hun intrede. Van grote betekenis voor de fabriek is ook geweest de benoeming van een directeur. Toen de heer D. Kuipers in 1938 met deze functie werd belast, vond hij een bedrijf, dat tengevolge van1 de minder gunstige financiële uitkomsten wat achterop was geraakt in technisch opzicht. Een van de eerste verbete ringen. die tijdens zijn beheer werden uitgevoerd, was de bouw van een nieuw kaaspakhuis, waardoor het oude kon dienen ter uitbreiding van de an dere afdelingen. Vooral na de oorlog kon de outillage belangrijk worden ge moderniseerd. Het is thans een bedrijf, dat zich kan meten met de beste op dit gebied, en nog zijn veranderingen in het verschiet. Het complex krijgt bijvoorbeeld een nieuw front. De heer Kuipers, die na het meer al gemene overzicht van de heer Hoorns man de technische zijde had belicht, besloot zijn toespraak met de wens, dat mèn nog eens zouden kunnen komen tot vrije consumptiemelkprijzen, opdat uii de voornaamsle binnen- en buitenlandse huizen is gearriveerd! Komt eens vrijblijvend passen in Spoorstr 112 naast Alb. Heijn te'. 2106 een betere en hechtere basis wordt ver kregen, waarop de producten kunnen worden geproduceerd en afgeleverd. Burgemeester Rehorst. opende de rij van sprekers. Hij ver bond aan zijn gelukwensen namens hst gemeentebestuur een beschouwing over de verhouding tussen Den Helder als stad en het plattelandsgedeelte der ge meente, en gewaagde van een grote verbondenheid tussen beide. De heer K. Hoogetoom bood namens de Noordhollandse bond van coöpera- tmve> zuivelfabrieken een enveloppe met inhoud aan. de heer D. Visser, ma- chinst van het bedrijf, overhandigde namens het personeel een electrische klok voor de nieuwe voorgevel, de heer De Wit bracht de gelukwensen van zeven andere coöperatieve zuivelfabrie ken in ons gewast over, waarna de oudste leverancier, eveneens De Wit geheten, zijn gevoelens op rijm ver tolkte. Na een uitvoerige terugblik door de heer D. Sleutel, die aan zijn toespraak een enkel advies voor de toekomst vast knoopte, sprak de heer J. Henderikx namens de Hollandse Maatschappij van Landbouw, afdeling Den Helder, en de Gemeenschap Julianadorp Vooruit. In een interessant en uitstekend voorbereid betoog over de coöperatoeve samen werking in de agrarische bedrijven, zei spr. onder meer dat zelfs een idealisti sche coöperatie onder de maat kan blij ven. wanneer in wezen sprake is van een collectief egoïsme. De heer Hen derikx betoogde, dat de coöperatieve samenwerking iets kan bijdragen tot verbetering van de maatschappelijke structuur, vooral wanneer de sociaal economische en culturele taak temidden der agarische gemeenschap goed wordt begrepen. Tenslotte werd nog het' woord ge voerd door de heren K. Smit (die na mens de Helderse melkslljters, die hun melk van de fabriek betrekken, een kapstok en een spiegel aanbood), H.de Boer (met bloemen namens de Helderse melkslijtersvereniging „De Samenwer king"), G. Lindeberg (H. M. v. L. afd. Anna Paulowna), J. Hoogschagen (H. M. v. L. afd. Callantsoog) en P. Harder (namens de melkhandel in Anna Pau lowna) De sprekers werden door de heer K. Hoornsman, die persoonlijk menige hartelijke felicitatie in verband met zijn zilveren jubileum in ontvangst had mogen nemen, beantwoord. In dezelfde feestelijk versierde zaal, die aan de wanden vele tastbare ver wijzingen naar de jubilerende fabriek vertoonde, werd gisteravond in beslo ten kring genoten van een toneelvoor stelling door het Westfries Toneelge zelschap. (Advertoati*, Ing. Med.) Er is veel veranderd tijdens de vijf en twintig jarenwaarin de Coöpera tieve Zuivelfabriek te Julianadorp zo'n nuttige functie tegenover de ge meenschap heeft vervuld. In de technische outillage ging het bedrijf onder de bekwame leiding van directeur D. Kuipers met zijn tijd mee. Deze foto geeft een indruk van de moderne apparatuur in de botermakerij. De Tweede-Kamerverkiezingen liggen nog maar kort achter ons, het met veel barensweeën ter wereld gekomen kabinet beeft pas zijn eerste geluidje laten horen, maar de Polderse afdeling van de P. v. d. A. maakt zich al weer op voor een nieuwe verkiezingsstrijd. Eind Mei 1953 moet de nieuwe gemeenteraad wor den gekozen en op de in Veerburg gehouden vergadering werd daar nu al aan dacht aan besteed. In grote lijnen zal, op voorstel van het bestuur, de volgende weg ingeslagen worden om een zo gunstig mogelijk resultaat te boeken. geld zou r/en voor het komende werk nodig hebben, de drukke tijd leende zich niet voor een feestavond en zonder die was men innerlijk toch wel blij. In het ledental zit een gestadige groei. De 106 leden komen uit alle de len van de gemeente en uit alle bevol kingsgroepen. Het bestuur kreeg vrij mandaat om, als de eigen financiën het toelaten, het kastekort van „De Stem des Volkt (f 12), waarvan de Bestuur- dersljpnd de helft voor zijn rekening nam, aan te zuiveren. Er zal een ver- kiezingsfonds gevormd worden. Begin November hoopt men de gaven daar voor te innen. In de Fakkeldragersgroepen zullen de lessen, te trekken uit de resultaten van de vorige verkiezingen, worden bespro ken. Die Fakkeldragers hebben verder tot taak hun voelhorens uit te steken om te weten te komen hoe „het pu bliek" denkt over verschillende pro blemen en over de partij. Na bespre king van een en ander met het bestuur hoopt dit op een huishoudelijke verga dering met goed gefundeerde voorstel len te kunnen komen t.a.v. verkie zingsprogram, candidaten, actie, enz. Het bestuur, dat blijkt ook al uit het voorgaande, acht die Fakkeldragergroe- pen van groot belang. Bij de bespre king van het winterprogramma werd daaraan dan ook veel aandacht besteed. In Breezand en de Spoorbuurt w/rd vrij veel vergaderd, aan de Kleine Sluis, waar toch de meeste leden wo nen, was het succes minder. Algemeen was men echter van het nut van de bij eenkomsten overtuigd en er zal dan ook geprobeerd worden ook voor Kleine Sluis en Oostpolder een groep samen te stellen. In het vormen van een „Nieuwe Koers"-groep (een jongerengroep), zag men niet veel heil. De afdeling van de Plattelands Jongeren Gemeenschap bleek er bij de aanwezigen zo goed op te staan, dat men het jammer zou vin- den wanneer deze niet-politieke organi satie te gronde zou gaan als het geIuk- ken mocht misschien maar tijdelijk enige jongeren warm te maken voor de wel politieke Nieuwe Koers. Om de zelfde reden, zo kregen we te horen was er hier ook al geen werk gemaakt van de oprichting van een afdeling Jonge Strijd" (NW) en een jongeren afdeling van de Holl. Mij v. Landbouw. Zelfs werd er in dit verband aan her innerd. dat na de oorlog de Arbeiders- sportbond niet weer is opgericht Wot zou er op cultureel gebied in de polder veel te bereiken zijn als die geest, ook bü anderen, eens verder doorwerkte voor toneel, zang, muziek, sport! Gestadige groei. Wc volgden in het bovenstaande de agenda niet op de voet. Wat verder ter tafel kwam geven we nog kort weer. Mr. H. Jonker zette in z'n openings woord uiteen, waarom hier, na de voor de P.v.d.A. gunstige uitslag der Tweede Kamerverkiezingen, geen feestavond was gehouden. Het daaraan te besteden Erefonds Oud-Verpleegsters Het plaatselijk comité voor het Ere- fonds voor oud-verpleegsters, dat on der leiding van mevrouw Kolff van Heurn op de landbouwtentoonstelling de inzameling heeft georganiseerd voor het doel dat bovengenoemd comité be hartigt, heeft wel succes gehad. De organisatie, waar zuster Kramer, wijkverpleegster, een werkzaam aan deel in had, daar zij de collectri- ces in verpleegster-costuum had gesto ken, was prima. Maar daaraan alleen was niet het belangrijke bedrag van f 466.55 te danken: dit. succesvolle resul taat bewijst tevens dat de Wieringer bevolking het verpleegsterscorps een warm hart toedraagt. De collecte voor de EHBO moest bet met iets minder doen: deze bracht f 100.20 op. Dat is ook een aardig be drag maar voor het doel waarvoor tle collecte gehouden werd, te gering. De EHBO heeft voor haar cursussen materiaal nodig en ook heeft zij het voornemen, in Den Oever een zuurstof koffer te plaatsen. PREMIE WONINGVERBETERING Door de minister van wederopbouw en volkshuisvesting is een premie ver leend uit het Terlingen-fonds ten be hoeve van het verbeteren der wonin gen, Oeversekoogweg nr. 1 van E. Lui- kens; Belt 35 van W. Hoekstra; Zee straat nr. 11 van J. Koster; Noorder- weg nr. 18 van C. V. Koorn. Dit is de Julianabank, aan de ingang van het Julianapark te Hippolytus- hoef. Met de aanleg van dit park is één der hartewensen van vele Wierin- gers in vervulling gegaan. Het verlanglijstje is echter nog niet uitgeput: wat dacht u van meer sportvelden, een nieuw raadhuis, een badinrichting en een nieuwe kleuterschool? Het nieuwe schoolgebouw voor VGLO en ULO, waarvoor de aanbesteding zo juist heeft plaats gehad, zal verrijzen op een terrein tussen Parklaan en* Van Pommerenstraat met het front natuurlijk naar de Parklaan, omdat de ramen op bet Zuiden behoren te liggen. Aan de Westkant komen de vier lokalen voor de ULO-school. Aan het eind van deze vleugel, op de hoek Helderse straatVan Pommerenstraat komt een woning voor het hoofd der ULO-school. De acht loka len met centrale hal en twee leraarskamers komen alle in één front te liggen en daardoor krijgt men een gebouw van zo'n negentig meter lengt.e Boven het middengedeelte komt een verdieping, waar een lokaal van 9 bij 18 meter is ondergebracht, geschikt voor schooluitvoeringen, ouderavonden etc. Van de lokalen der ULO-school wor den er drie ingericht als leslokaal en één als natuurkundelokaalvan de VGLO school twee als leslokaal, één als handenarbeidlokaal en een voor huishoudonderwijs aan meisjes. Langs de Noordzijde van het ge.bouw komen gangen die via de hal en ook door aparte ingangen aan de Van Pommerenstraat te bereiken zijn en toegang geven tot de lokalen. Grote openslaande stalen vamen zorgen voor voldoende licht en frisse lucht. De een trale verwarming wordt met olie ga' stookt. De bouw wordt uitgevoerd in schokbeton en metselwerk. Aan de Noordzijde van het gebouw zal een badinrichting (douches) ver schijnen. Jammer dat het gemeentebe stuur thans nog geen toestemming voor de bouw van deze zo hoognodige In richting heeft gegeven, zodat de bewo ners van Hippolytushoef het daar voor lopig buiten moeten stellen. Maar met de bouw van deze inrichting aan dit Wieringer bridgecompetitie Stand na drie ronden. 1 Blaauboer, Russelman 110% (36%); 2 Kraan, Dam 108 (34%); 3 Koorn, v. d. Velde 104% (33); 4 Fam. Hegeman 102% (38%); 5 Fam. Kooij 102 (25%); 6 Klomp, Mantulet 102 (31) 7 Hof, Steig- stra 101% (37%); 8 De Herder, De Ko ning 97% (31); 9 mevr. Montulet, Half- weeg 97% (32); 10 Smit, Luijt 96 (28%); 11 Clouting, Omis 96 (37%); 12 Engel, Van Es 94% (35%); 13 Kuiper, Schmitt 91% (32%); 14 Moojje, Doves 90% (26%); 15 Molenkamp, De Jong 90 (32%); 16 Bosker, Nieuwbuurt 89% (30%); 17 Jasper, Bugel 88 (29%); 18 Dekker. Garrelts 88 (28); 19 Fam. Leen 85% (28%); 20 Pakes, Doesburg 76% (27); 21 Zr Kramer, mevr. Blaauboer 70 (26). In het kader van de feestelijkheden te Medemblik werd door de Wieringers een clubwedstrijd gespeeld tegen de bridge-club „Sans-Atout" aldaar. Zowel Wieringen A als B wonnen met grote cijfers. De jonge Medemblikker vereni ging was een te zwakke tegenstandster voor de meer geroutineerde Wierin gers. •Tï:/'ï X' ER is in de loop der tij- den heel wat veran derd in „de Polder". De grintwegen en het be ruchte paardenpaadje - bij avond en gladheid de schrik der fietsers zijn verbreed, verbeterd en van een goed wegdek voorzien. De verlichting, oorspronkelijk bestaande uit een enkel lampje in de kom der dorpen, is uitgegroeid tot één, die een voorbeeld kan zijn voor menige buitenge meente. Gammele en niet eens schilderachtig! bruggetjes zijn vervan gen door stevige van ijzer en beton. De wél schilderachtige Wipbrug bij Veerbrug bleef ge lukkig tot nu toe behou den. Voor bouwvallige scholen kwamen mooie gebouwen in de plaats, gezet in een passénde omlijsting van groen en bloemen. Maar wie, die de Polder niet kent, zou daar een idyllisch plekje zoeken als op ons kiekje van de aardige vijver bij het station Anna Paulow na? De net-, r odder. en rommelboel van voorheen is niet meer te herken nen! scholencomplex is bij de opzet rekening gehouden, zodat wanneer het badhuis er komt, dit met de school architecto nisch toch één geheel zal vormen. Ook de ruimte om het gebouw vooral aan de voorzijde is voldoen de, zodat er plaats is voor een royale beplanting. De kunstkring Wieringen zal op 8 Oc- tober weer een aanvang maken met haar serie abonnementsvoorstellingen in Cinema de Haan te Hippolytushoef voor het winterseizoen 1952-1953. Op genoemde datum hoopt men een nog nader te kiezen stuk te brengen van het gezelschap „De Nederlandse Comedie", uit Amsterdam, onder dl rectie van Benz van den Berg, De Mees ter en Oster. Op 14 November komt Wim Sonne- velds Cabaret met zijn nieuw program ma. Op 15 Januari speelt het gezel schap Kaart „De Appels van Eva" waar in Emmy Mols de Leeuwe zeven vrou wenrollen uitbeeldt. Dinsdag 24 Febru ari komt het Rotterdams Toneel met „Bonaventura", met Charlotte Kohier in de hoofdrol; terwijl het seizoen wordt besloten met een voorstelling, te ver zorgen door „Comedia". Vermoedelijk brengt dit gezelschap „Waarom jok je, Chérie", een zangspel met o.a. Georget- te Hagedoorn. Daar de directie van Cinema de Haan spoedig hoopt over te gaan tot een ver bouwing, welke verbetering der inrich ting en uitbreiding van het aantal zit plaatsen beoogt, hoopt het bestuur van de Kunstkring het door de grote toeloop van nieuwe leden dreigende plaatsge brek te kunnen opvangen. Ingekomen: H. Hoogeveen van Wie- ringerwaard; J. Visser van Den Helder; Joh. Metselaar van Amsterdam; Jac. den Oudsten v. IJsselstein; mw. G. Wie- ringh-Cornelissen van Anna. Paulowna; J. Wijma van Den Helder; G. Boersen van Barsingerhorn; mw. T. Posthumus- Wassenaar van Franekeradeel; J. M. Heijerman van Vught; P. Kort. van Spanbroek; mej. A. T. Post van Leiden; Joh. v. d. Heuvel van Den Helder; K. v. d. Meulen van Apeldoorn; G. W. Kroes van Zwolle; mej. H. M. A. An- gevaare van Rotterdam; mej. S. A. Rij- pert van Rotterdam; P. Kraan van Den Helder. Vertrokken: B. Bijma naar Wierin- germeer; mw. J. Plug-Duijnker naar Velsen; mej. T. C. Omis naar Franeker; mej. B. Sipma naar Dantumadeel; E. Loos naar Zuilinchem; mej. M. Eriks naar Barsingerhorn; mej. T. v. d. Meu len naar Oostdongeradeel; B. Adema naar Oldekerk; mw. T. Jongkind-Alge- ra naar Leeuwarden; K. Jager en gez. naar Canada; P. Veger en gez. naar Ca nada; B. Boerema en gez. naar Blok zijl; J. Harstra en gez. naar Australië; A. A. Vermeeren naar Wieringermeer; P. A. van Dijk naar Medemblik; J. Blokland en echtg. naar Den Helder; H. v. Asperen naar Den Helder; mej. W. H. Oostveen naar Leeuwarden; mej. G. Burger naar Medemblik; K. Schagen naar Alkmaar; C. F. Koops naar Wie ringermeer; mw. D. C. Wijnschenk- Tijsen naar Den Helder; mw. M. A. Wit- Lont naar Sijbekarspel; J. C. Schutte naar Huizen: N. ten Bokkel en gezin naar Den Helder; W. Omis naar Blari- cum; mw. wed. K. Venema naar Den Helcter; J. v. Goor en gez. naar Canada; C. Helsloot en gez. naar Canada; C. Luiken naar Hoogwoud. BOUWVERGUNNINGEN. Burgemeester en Wethouders ver leenden o.a. vergunning aan R.,J. Blaau boer tot het verbouwen van zijn sla gerswinkel aan de Beltstraat; aan de N.V Rotterdamse Bank tot het bou wen van een bankgebouw met boven woning aan de Koningstraat; aan S. Klein Azn, tot het verbouwen van zijn boerderij aan de Gemeenelandsweg; ann J. de Jong tot het maken van een uitbreiding aan de voorzijde van zijn boerderij aan Zandburen en aan C. Half- weeg tot het aanbouwen van een berg plaats aan zijn boerderij aan de Noor- derbuurt. Aan J. Posthumus werd ver gunning verleend tot het overplaatsen van zijn bloemenmagazijn in de Ko ningstraat naar het perceel gelegen naast zijn woonhuis aan de Koning straat no. 10a. In de café's Beeldman en De Wit zijn Woensdag en Donderdag door de fa. H. Kooij modeshows gehouden. De zalen waren daarvoor veranderd in1 een keu rige ontvangstgelegenheid, terwijl de wanden decoratief waren behangen met verschillende stoffen. Vanaf het toneel konden de mannequins de lang, brede verhoging in het midden van de zaal bereiken, zodat de ongeveer vierhonderd dames volop de gelegenheid kregen de costumes te bewonderen. Het geheel was fraai versierd met een schat van bloemen, terwijl de muziek al even min ontbrak. Getoond werden japon-, verpleeg sters- en fantasieschorten, pyama's in grote verscheidenheid en.... overalls voor de werkende vrouw van het plat teland. Na de pauze met koffie en ge bak toonden de mannequins talrijke japonnetjes ën rokken en blouses. De talrijke bezoeksters bleken deze pre mière voor 't Zand bijzonder op prijs te stellen. Zij werden aan het einde van de middag verrast met een fraai zakdoekje. De grote schuur van de heer J. Schouten aan de Zwarteweg in Koe gras Is gistermiddag door nog onopge helderde orzaak een prooi der vlam men geworden. Een grote hoeveelheid hooi en een aantal landbouwgereed schappen ging verloren. Een zeug en vijf biggen kwamen in de vuurzee om. Toen de brandweer van Callantsoog arriveerde, stond het reeds vast, dat de schuur, waarin stal en hooiberging, niet was te behouden. Men bepaalde zich daarom tot redding van het naait de schuur staande woonhuis, waaruit inmiddels door bewoners en omwo nenden meubelen en huisraad werden verwijderd. Het lukte de brandweer overslaan der vlammen te voorkomen. De boerderij was eigendom van de heer Peereboom te Broek in Water land. ontvingen wij de nieuwste modellen en van de Jaarbeurs Breewaterstraat 5 bij de Spoorstraat (Advertentie, Ing. Med.) Geboren: Carina, d. v. J. v. Baaren en J. Rotgans; Willem Jan, z. v. S. Pranger en N. Lont; Ida Klaske, d. v. A. de Vries en A. J. v. d. Schaaf; Adriana, d. v. P. J. de Groot en A. Verwoerd; Hen- drikus H. M., z. v. H. J. D. Verbiest en J M. Groen; Gradda Johanna M., d. v. A. de Ridder en J. M. Plieger; Alies, d. v. J. S. Bakker en T. Reijne. Ondertrouwd: W. v. d. Tuin en J. de Veen; M. Barelds en L. Brink; F. E. G. Helwes en G. Hegeman; D. ten Bokkel en K. Metternich; S. H. Lont en G. Kaan. Gehuwd: D. J. Mosk en C. P. Glab- beek; G. Dikken en A. T. Post; J. C. van Eekelen en A. Gangelhof. Overleden: Roelofje Oldersma, oud 61 jaar, echtgen. van H. Heis, (overl te Alkmaar). DRANKWETVERGUNNING In beroep is door Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland volledige ver gunning ingevolge de Drankwet ver leend aan de heer S. Zomerdijk, voor het perceel Zwinstraat 4 te Den Oever, De vergunning van de heer D. Tijsen is overgebracht van de localiteit Zwin straat 4 naar de foyer van Cinema de Haan. IJKEN VAN MATEN EN GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN Op 30 Sept. a.s. eindigt de lopend* termijn voor de herijk van maten, ge- wichten en meetwerktuigen. Dienten gevolge dienen de aan periodieke her keuring onderworpen maten, gewichten en meetwerktuigen op 1 October «k. te zijn voorzien von het goedkeurings- merk t (kleine staand* drukletter).

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5