Het Gemeentebestuur hecht grote waarde aan genomen initiatief K.S.C. „W.G.W." vierde eerste lustrum op waardige wijze Randers leed bij de Watervogels kleine nederlaag (2-1) AMVJ (Amsterdam) kwam HCSC de eerste punten ontnemen Extase' onthulde mysterie Twintig bromfietsers trotseerden regenvlagen tijdens puzzlerit Jimmy Brown als diep zeeduiker Winkelactie van de K.S.K. geopend Opening door burgemeester Rehorst Tom Borgerding weer als conférencier Voetballers misten tegen St Victor vele kansen Tafeltennisdemonstratie door Du Buy en Stoop Motor over de kop geslagen Zestig jaar KNBO Nog één rif voor DOK Aanhoudende regen deed het spel geen goec/ Alkmaars „muurtje" niet afdoende voor Slot Aantrekkelijke strijd ging met 3—1 verloren W, Stoll en A. den Broeder weer aan de kop Poedelprijs nu voor Mevr. Schouwenaars Regeling storingsdiens» Nylonhuis uitgebreid Hermes 2 zegevierde met 32 over DEM 1 MAANDAG 2Z SEPTEMBER1953 AL vermeldden de weerberichten van De Bilt verontrustende aankondigingen van regenfronten en dergelijke herfstbodcn, de K.S.K. heeft toch onder niet al te gure omstandigheden de opening van de grote winkelactie kunnen „vie ren". Het was fris, maar droog op het Kialto-plcin, waar al om acht uur vele honderden stadgenoten samenstroomden. Het werd nog drukker toen de man nen van de K.K. harmoniekapcl „Winnubst", terug van bun tourneé door de stad met het jubilerende W.G.W., het ruime podium in bezit namen. De voor zitter van de winkeliersvereniging K.S.K., de heer J. Graaff. stelde het bijzonder op prijs, dat zovclen deze „viering" kwamen büwonen. Het was immers geen opening zonder meer, daar reeds deze eerste avond in overeenstemming met de hele opzet van de winkelactie in feestelijke trant was gehouden. Burgemeester mr. G. D. Rehorst, die op uitnodiging van de heer Graaff het „spreekgestoelte" voor de microfoon beklom, wilde met veel genoegen de openingsceremonie verrichten, vooral omdat hij deze winkelactie van grote betekenis achtte voor heel Den Heider. Het zou prachtig zijn, wanneer alle winkeliers hier ter stede aan een der gelijk evenement konden deelnemen, maar het is duidelijk dat de organisatie dan niet alleen teveel omvattend, maar ook te kostbaar zou worden. Het ge meentebestuur, dat zich onlangs gron dig heeft laten inlichten over de waar de van straatsgewijze en algemene ac ties, is tot de overtuiging gekomen, dat dit initiatief van de K.S.K. alle moge lijke waardering en steun verdient. Het gemeentebestuur verleent daarom waar mogelijk zijn volle medewerking. De heer Rehorst meende deze mede werking met vrijmoedigheid te kunnen toezeggen, ook al zijn lang niet alle Helderse winkeliers bij deze actie be trokken. Ongetwijfeld zullen ook zij gebaat zijn bij een grotere trek van buiten. De K.S.K. maakt door het orga niseren van deze actie in zekere zin re clame voor Den Helder. Natuurlijk doen ZÜ dat vooral omdat zij op gunstige re sultaten hopen voor hun eigen omzet, biaar wanneer deze gunstige resultaten komen, zal dat de gehele stad ten goe de komen. Vooral door de oorlog heeft Den Hel der heel wat terrein in de omgeving verloren. In deze tijd is reclame maken noodzakelijk, zodat ook de Helderse winkeliers actief moeten zijn en geen poging achterwege laten om tot in wij de omtrek bekend te maken, dat Den Helder minstens weer op hetzelfde peil staat als voor de oorlog. Met een wejgemeende gelukwens voor het welslagen van beide winkelweken, verklaarde burgemeester Rehorst de actie voor geopend. Gezellige avond De heer Graaff bedankte de burge meester met een enkel woord voor de sympathieke en van veel inzicht getui gende wijze, waarop onze eerste burger de „Keispoko" had ingeluid en kondig de de menigte toen enkele attracties aan. Hiervoor had men wederom geen vergeefs beroep gedaan op de heer Tom Borgerding, die het door de beide voor gaande sprekers medegedeelde nog aan vulde door te vertellen dat het batig saldo van de actie bestemd was voor het Koningin Wilhelmina-fonds. „Winnubst", dat onder leiding van de heer H. B. Schenkels al menige vrolijke noot had laten klinken, moest zich nu op voorstel van de heer Borgerding de directie van drie amateurs laten wel gevallen. Twee dames en een L.S.K.-er wilden wel meedoen in de wedstrijd voor amateurs-dirigenten, met een paar nylonkousen als inzet. Het moet ge zegd worden, dat de militair wel enige kaas van het dirigeren had gegeten. Het lukte wel niet onmiddellijk, de ka pel „tot stilstand" te brengen, maar zijn tweede „stopteken" liet aan duide lijkheid niets te wensen over. De „ap- plausmeter" wees een verdiende 8 aan. en daaraan konden de beide dames niet tippen. De heer Borgerding had echter drie prijzen te vergeven, zodat ook de dames met een paar nylons naar huis konden gaAi. Feesttreintje Tijdens de openingsavond zagen wij het gezellige feesttreintje minstens zes maal voorbijgaan. Het was telkens, om deze klassieke term te gebruiken, tot de laatste plaats bezet. Dat wil wat zeggen, voor de eerste avond. Het ziet er dus wel naar uit, dat het treintje drukke dagen tegemoet gaat. Wij vernamen, dat één van de eerste ritten funest is geweest voor een klein Helders hondje. Het beestje heeft de feesttrein die ook zovéél wielen telt niet kunnen ontwijken. Tot verdriet van alle omstanders bleek de aanrij ding dodelijk te zijn geweest.... Ter verbetering van de route die wij Vrijdag publiceerden, nog even het vol gende: het treintje veftrekt telkens van het Koningsplein en gaat dan door-de Koningstraat, linksaf door de Spoor straat, bij Tivoli rechtsaf door de Mo lenstraat, dan rechtsaf door de Keizer straat, en ten slotte via Spoorstraat en Koningstraat weer terug naar het Ko ningsplein. Het feestprogramma vermeldt voor hedenavond: een populair concert, op het Rialto-plein, van acht tot tien uur, door Helders Fanfarecorps. TOM BORGERDING ....weer present.... Zaterdag en Zondag heeft de Katholieke Sport Centrale „WGW" het eerste lustrum gevierd. Zaterdagavond werden de bescheiden feestelijkheden ingezet met een défilé voor de burgemeester, mr G. D. Rehorst, en enkele kerkelijke autoriteiten, die zich voor het raadhuis hadden opgesteld. Hierna volgde nog een korte mars door de stad. De grote stoet sportmensen, klein en groot, werd voorafgegaan door de R.K. muziekkapel „Winnubst". Het was maar goed, dat de mars niet lang duurde, want de wind blies een zeer gure adem door Nieuwe- dieps straten. toespraak had gehouden, werd gezel lig gedanst. Maar er stond nog meer op het programma! Wij noemen de ge slaagde demonstraties van de afdeling gymnastiek en de tafeltennisdemon- stratie door Cor du Buy en Stoop. Wel licht draagt dit laatste onderdeel er toé bij, dat WGW weer een bloeiende tafel- tennisafdeling krijgt. In het kader van het jubileum werd Zondagmiddag de voetbalwedstrijd WGWSt. Victor gespeeld, die uiter aard voor de competitie van groot be lang was. Hoewel onze stadgenotes de kansen kregen, maakten de tegenstan ders de doelpunten. Hiermede zou men deze ontmoeting raak kunnen typeren. Kansen om van te watertanden werden op onbegrijpelijke wijze gemist. Boven dien stonden de voorwaartsen van WGW paal en lat in de weg. De eerste helft was geheel voor de thuisclub. Keeper Polman kreeg slechts één „rol-' lertja" te verwerken. Daar de „officiële" scheidsrechter verstek liet gaan, kon de wedstrijd pas beginnen toen een "plaatsvervanger was gevonden. Dat duurde twintig minuten. Het was van de bezoekers een aardige geste om de jubilerende WGW'ers bloe men aan te bieden. Binnen vijf minuten na het eerste fluitsignaal had WGW tweemaal tegen- de paal geschoten en éénmaal naast. Vijf minuten later volgde de eerste tegenaanval. De WGW- spil raakte de bal even met de hand aan.... penalty.. De strafschop werd onberispelijk ingeschoten. Het goot van de regen, en.... het regende kansen. Nochtans werden een vrije schop en een keurige corner gemist. Nadat Laan nog tegen de paal had geschoten, brak de rust aan. Ook in de tweede helft gingen de gastheren vlot van stapel. Een schot van Laan werd op het laatste moment gestopt. Na tien minuten kon St. Vic tor uit een corner de voorsprong ver groten, waarna Van Amesfoort einde lijk de roos trof, 12. Laan liet zich hierna door Nieuwenburg vervangen. Na enkele wederzijdse aanvallen werd het 1—3 en door Zitz 2—3. Kort voor het einde verdween de bal nog uit een ver schot in het doel van WGW, 24. Ondanks deze nclierlaag was de stemming tijdens het soirée-dansante in Casino uitstekend. Nadat de voorzitter van KSC, de heer C. M. Schneiders, een De 48-jarige Texelaar M.K. is Zater dagavond om kwart voor zeven bij het nemen van de bocht Zuidstraat-Wester straat geslipt in een laagje zand dat van een vrachtauto was gevallen en niet was verwijderd. Het ongeluk is waar schijnlijk mede te wijten aan de te hoge snelheid, waarmee K. reed. De bestuur der werd van de motor geslingerd en kwam met het hoofd tegen een boom terecht. Hij kwam er af met een gebro ken rechterarm en een lichte hersen schudding, en is naar het St. Liduina- ziekenhuis overgebracht. De duopassa gier kon tijdig van het motorrijwiel springen en kreeg geen letsel. De mo torfiets, een Norton, sloeg enige malen over de kop en kwam vijftien meter verder op het rijwielpad tot stilstand; het vehikel werd ernstig beschadigd. Dezer dagen bestaat de afdeling Den Helder van de Koninklijke Nederland se Bond van Oud-Onderofficieren zes tig jaar. Ter gelegenheid van dit jubi leum wordt op Zaterdag 4 October een feestavond gegeven in Casino. Mede werking verleent de cabaretgroep „De Molenwiek", die in het programma ruimte heeft gelaten voor het optreden van „Tot aller genoegen", het gemeng de koor van de jubilerende afdeling. Ket bal na afloop staat onder leiding van de heer H. Jas, die muzikaal wordt bijgestaan door het kwartet Manshan den. Het weer heeft de renners van DOK gisteren niet bepaald geholpen. Toch verschonen vijftien dapperen aan de start- De A-klassers moesten 46 km afleggen, de C-klassers 36,8 km. De uitslag was: Klasse A: 1. Koning (1 uur 19 min.); 2 Vonk; 3. Koster; 4. Van Doom; 5. Bouma; 6. Ridder. Klasse B: 1. Looy (1 uur 19 min.); 2. Boüma; 3. Ridder; 4. Koopmans; 5. Heertjes. Vooral Ridder en Heertjes hadden veel met bandenpech te kam pen. Zondag houdt DOK de laatste com- petitierit. De deelnemers starten weer om half tien bij de Donkere Duinen. i „„f. .rutermoreen tegen Randers de overwinning niet ten i. Watervogels hee,^£X, de bezoekers verdedigden zlch tothet„ite schenke gekregen. Intege hoewel de regen zich onophoudelijk en even enthousiast als ^ga^wre^ ZQcht naar de aalde. Van en mooi bij vlagen zeer 1401111,11 allerminst verwondering behoeft te wekken spel viel niet te genieten, hetgeen Hen. I slotte het fluitje In hei tëVreden het toneel van de strijd. Het veld wlas goed, "jaar hadden. Toen scheidsrechter Wester°uf' keepers Vethaak en Maas het moellUK ahirt maas un het vestzakje van zijn doorweekte shirt had gestok- lieten elf Nieuwediepers meer J ,i,na cn- ver. In de eerste helft kwam Watervogels door middenvoor Slot reeds na enkele minuten aan de leiding. Het doelpunt v/as de bekroning van een fraai, strak schot waarvan Vethaak niet terug had. De Alkmaarders begrepen, dat met deze kleine achterstand nog niets was verloren. Over en weer ontstonden ge vaarlijke momenten, waarop vaak igen door gUi Iii de laatste UC verloren. Over en weer ontstonden ge momenten, waarop v"1 slechts redding kon volgen door corners weg te geven. In phase van de eerste helft hadden de bezoekers het heft volkomen in han den, maar tot doelpunten kwamen zij niet. Éénmaal liet Maas de bal glippen, maar het leder verkoos over te gaan. Een andere keer kreeg rechtsbuiten Teigler, die van dichtbij keihard in de hoek schoot, net geen vat op de doel man van Watervogels, en bij een derde aanval schoot de bal uit de achter hoede naar voren getrapt met grote snelheid dóór, maar wedérom juist over de lat van de Torren. Aan de andere kant hielden Kep, Van der Plas en Vethaak handige spelers als Itiedeman, Slot en Van Beekhoven in bedwang. Na de hervatting duurde het nog een minuut of zeven, voordat aanvoerder Meijers en zijn mannen zich voor de gelijkmaker gewonnen moesten geven. Linksbinnen Heesbeen van Randers had zich van het leder meester ge- Zy die hun verwachtingen wat betreft de eerste thuiswedstrijd van HCSC hoog hadden gespannen, werden daarin Zaterdagmiddag niet teleurgesteld. Onze stadgenoten moesten weliswaar tegen het Amsterdamse AMVJ het onderspit delven, maar de ontmoeting had een zeer spannend karakter en hield tot een kwartier voor het einde nog alle mogelijkheden in zich. De hoofdstedelingen waren technisch beter vooral hun spil en linksbinnen blonken uit maar zij vonden een enthousiast spelend HCSC tegenover zich. Gisteren werd de tweede puzzlerit georganiseerd door de afdeling Bromfietsen van de auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken", Het was een zware tocht, niet zozeer wat het parcours betrof hoewel verschillende papieren of met krijt aangegeven richtingen waren weggewaaid of verregend maar vooral door de hevige stortregens, die zich met welgevallen over de deelnemers uitstortten. Dit mag dan ook wei de reden genoemd worden, waarom slechts twintig van de twee en dertig ingeschreven deelnemers aan de start verschenen. Terecht sprak de voorzitter van de A.M.C., de heer M. Govers, zijn bewondering uit voor de moed van de dames en heren, die zich door het slechte weer niet hadden laten afschrikken. De dames hadden zich ditmaal niet gestoord aan hun „lijn" en hadden heel verstandig! alles aangetrokken wat maar enigszins warm en waterdicht was. De heer W. Stoll, die in de eerste bit nummer twee werd, behaalde nu met slechts zes strafpunten de eerste prijs. De andere Cyclemaster-berijder, de heer A. den -Broeder, de eerste-prijs- winnaar van de vorige keer, bezette de ze keer de tweede plaa's, met zeven strafpunten. Nummer drie werd de heer K. van der Sluis (op Avros) met 23 strafpun ten, nummer vier de heer E. C. Smits (Mobylette) met 28 strafpunten, num mer vijf de heer A. Dienaar (Solex) met 31 strafpunten, nummer zes de heer J. Greil) (Cuccioli Ducati) met 38 straf punten. nummer zeven de heer W. de Wit (Solex) met 51 strafpunten, num- t»-<r acht de heer J. Swart (Solex) met 71 strafpunten (vorige keer 950!), nummer negen de heer B. Keuss (Cy- clestar) met 105 strafpunten, nummer t'en mevr. J. Roos (Solex) met 109 strafpunten. De deelneemster, die de vorige keer een extra prijs veroverde op grond van haar leeftijd, kwam nu mét 271 punten (het maximum van gis teren) in aanmerking voor de poedel prijs, een smakelijke taart. Het ligt in de bedoeling van de A. M. C., over vier weken een derde puzzlerit voor de bromfietsers te orga niseren, ijs en weder dienende, wel te verstaan. Maar eerst komt een feest avond, op 1 October in „Formosa", waar dan de prijsuitreiking plaats heeft van de Herfstrit op Zondag 28 September. Deze rit wordt uitgeschreven voor de automobilisten en motorrijders, maar de feestavond kan ook door de afdeling brommers worden bijgewoond. Wij wilden het „Myste rie van het Zwarte Licht" ook zien, en daar om haastten wij ons Za terdagavond naar „Ex tase", waar zulks zou worden vertoond. Onze tafel was ook die van Frans Neyts, die, wij be grepen dat onmiddellijk, iets met het „mysterie" uitstaande moest hebben. „Extase" bood een feeste lijke aanblik. Alle stoelen en tafeltjes waren bezet, respectievelijk door dans- lustigen (zowel heren als dames) en viltjes met glazen. De meeste men sen waren veel op de vloer voor het toneel, waarop „The Jazz Sere- naders" intussen toepas selijke muziek speelden. Vergeten wij in dit ver band niet de muren te noemen. Daarop waren, rondom, een negental boardschilderingen aan gebracht. VJij keken de heer Neyts aan. Dat had hij vol bracht, voelden wij aan. Ons gesprek vlotte in middels, terwijl hij cola dronk en wij onze kop (gekregen) koffie ge bruikten. Wij Waren aan elkaar voorgesteld, maar wij lagen een streepje voor, omdat wij heih wel kenden, maar hij ons niet. Wij zeiden dat en verna men, dat iedereen hem kende. In deze genoeg lijke sfegr hoorden wij een historisch gebeuren, dat begon bij een letter- schildering op een raam. Er was een troepje kleine jongens gekomen, van wie er één hg£ gevraagd, uiat die meneer deed. Een ander knaapje had opgemerkt: „Dat is geen meneer, dat is Frans Neyts". Als de heer Neyts, die kinderen be grijpt, ons dit verhaal niet zelf had verteld, dan hadden onze lezers het nimmer gehoord. Dit tot onze verschoning. Kis het orkest en de mensen het dansen moe werden, dan speelde de pianist een grappig slotaccoord, ten teken, dat een ogenblikje rust een ieder goed zou doen. Ware dit geen gewoonte, dan hadden wij het een „stille wenk" genoemd. De heer Eelman, die als eigenaar van „Extase" ons had uitgenodigd, bracht vervólgen* een dikke heer op de plan ken. Deze was in een zijig costuüm gestoken en witte laarzen. Zijn naam luidde Wassia Krismki en hij zong ook als zodanig. Het Was een vlot nummer, waaraan men veel plezier beleef, de. VUij waren er eerlijk ge zegd, niet helemaal met ons hoofd bij. Geen verwijt aan Wassia, want die gulhartige man had niets met het mysterie te maken. Dat begreep men wel. Maar eindelijk, het zal half Hen zijn geweest, daar gingen de lichten uit. Het werd donker in „Extase". Er bleven slechts een aantal won derlijke lampen, die wa- retf afgesteld op de schil, derihgen-tegen-zwarte- achtergrond van de heer Neyts. Er gewerd ons een sprookjesachtige sfeter, want de schilderingen, in bonte en welgekozen kleuren met lichtgevende verf uitgevoerd, brachten tezamen met de speciale lampen iets Wonderlijks ter wereld. In het duister doken schilderijen op, zou men kunnen zeggen. Schilderstukken van exo tische planten en dieren, naar ontwerp van de heer Neyts. Zij deden ons aan aquaria denken. En dat nu, dit aardige spel van verf en licht, ver klaarde het mysterie, voor Den Helder door de heer Eelman bedacht en door de heer Neyts ont- vjorpen en uitgevoerd. Het mysterie viel ons nog mee, want kwadd kon het niet. Qmdat de schilderijen op hontboard zijn aangebracht, kunnen zij worden weggenomen, wanneer dat uitkomt. Anders zou het de men sen misschien gaan ver velen. Wij hebben wat gekeken naar het won derlijke schouwspel aan de wanden en later naar Nicky Noble, die aan mu ziek doet en clownerie. En daarna hebben WH de heer Neyts kameraad schappelijk op de schou der geklopt. Ter waar dering. De andere gasten waren weer aan het dan sen geslagen. De thuisclub ging wat nerveus van start. AMVJ profiteerde daarvan, door enkele aanvallen te'lanceren, waarmede doelman Graaf op de proef werd ge steld. Wel probeerde HCSC zich los te werken, maar de gastenbleven druk uitoefenen. Bij één hunner aanvallen kon Blind nog net op de doellijn red ding brengen. Direct hierna waren onze stadgenoten voor het Amsterdamse hei ligdom en uit een hard schot van Bak ker suisde de bal langs de paal. Het spel golfde snel heen en weer. In de twintigste minuut ging de Amster damse rechtsbuiten er in zijn eentje vandoor, om Graaf vervolgens het na kijken te geven, 0—1. HCSC ontwikkel de een fel offensief, doch tot doelpun ten kwam het niet. Ook een zestal cor ners leverden geen resultaat op. Vooral in deze periode vierde de spil van de bezoekers triomphen. Paal en lat brachten voorts uitkomst voor de hoofdstedelingen. Enkele minuten voor de rust meenden wy, dat de ge lijkmaker werd geboren, maar de bal verdween via de binnenkant van de paal weer in het veld. Ook in de tweede helft zette HCSC alles op de gelijkmaker. De Nieuwedie pers begingen echter de fout, steeds door het midden te spelen. Zoals meer is gebeurd, kwam ook Zaterdag het succes aan de andere kant. Bij een on gevaarlijke aanval van AMVJ dacht één der achterspelers op de keeper terug te plaaten, waarbij de bal in eigen doel belandde, 02. Even waren de HCSC'ers ontmoedigd. De Amster dammers ze-ven hun kans schoon voor hun derde doelpunt, 03. Eindelijk ge lukte het daarop De Haan het verdien de tegenpunt te scoren, 1—3. HCSC 2 ging op de goede weg voort door Jong Holland 2 met een 3—2 ne> derlaag naar huis te zenden .Met de rust stond het 10, dank zij Stenis. In de tweede helft werd het gelijk, waarop Cornielje weer voor een voorsprong zorgde, 21. Het werd andermaal ge lijk, maar toen scoorde Van de Werf het winnende doelpunt. De a-adspiran- ten van HCSC wonnen met 10 van Watervogels a, terwijl de b-adspiran- ten met 110 tegen HRC c ten onder gingen. maakt, waarna hij meteen een hard en laag schot loste. Op zijn weg naar het Watervogels-doel raakte de bal rechts- back Blokker, om vervolgens in de hoek te verdwijnen (1—1). Voor de Nieuwediepers was dit het teken, om noe meer kracht in de aanval te wer- pen En dat deden zij dan ook, ge. steund door wind en regen, waartegen de Alkmaarders niet bestand bleken. Hardwerkende Torren, striemende re- een en een niet te onderschatten windje dat werden toen de tegenstan ders van Randers. Na twintig minuten werd de druk te groot Misschien was het doelpunt nooit geboren, als de rechtshalf van Randers de bal niet (per oneeluk) met de arm had gespeeld. Scheidsrechter Wester floot onverbid- delijk om Watervogels een vrije schoo toe te wijzen. De mannen uit Alkmaar .„gen het gevaar in en vormden een muurtje, terwijl Slot zich achter de tr,i plaatste. Nadat het fluitsignaal had eeklonken. schoot hij recht op de muur die echter toch een „gaatje- vertoonde. Via één der spelers ver. dween het leder In de uiterste hoek, onbereikbaar voor Vethaak (2—1). En daarmee was de strijd bekeken. Er kwamen althans geen doelpunten meer. Wel h«ft het in de laatste minuten nog gespannen om de gelijkmaker want de Randers wilden er toch een puntje uitslepen. Dat het met gelukte, was voornamelijk te wijten aan het matige mei van hun voorhoedespelers, die of te lang combineerden, of te individua- ifstisch te werk gingen. De elftallen speelden In de volgende "^Watervogels: Maas; Blokker en Meiiers' Versluis, Van 't Hert en Been; Van Beekhoven. Van Mullem. Slot. Boendermaker en Riedeman. Randers: Vethaak: Kemp en Van der plas- P Teigler, Sol en Th. Bakker; Teigler.' Goseling, Baas, Heesbeen en B. Bakker. De storingsdienst van de gemeente water- en lichtbedrijven is deze week alElectrieiteite:S Maandag A. A. Cor- nielje^ (Ooievaarstraat 133 .telef. 2997) Dinsdag J. P- Agema (Fabneksgracht 16 telef 3594), Woensdag F. Kramer (Niawtraat 17, telefoon 2877). Donder- dag W. Oostendorp (Reigerstraat 8, telef. 2457); Vrijdag A. Schutte (Jaeob Beenstraat 24. telef. 2431), Zaterdag-en Zondag F. Kramer (Niasstraat 17, te- '°Gas en.7 water H. J. Bcnnink (Bin nenhaven 147, telef. 2882), S. Bierste- ker (Ceramstraat 32, telef. 3467) en D. Oostendoro. Van Limburg Stirumstraat 24, telef. 2452). De heer Tom Borgerding, die zijn talrijke cliëntele er valt nogal eens een gaatje met laddertje in een nj kous tot voor kort moest .ontva"*f™ een in betrekkelijk kleine ruimte, heeft sinds Zaterdag aanmerkelijk meer armslag. Het woongedeelte van het pand aan de Keizerstraat, waarvan de benedenverdieping ter beschikking staat van „'t Nylonhuis isi nu winkel getrokken. De heer Borgerding, di» bii de opening vele bloemstukken mócht ontvangen. Is terecl?t ien zijn zaak. die nu ook wat het aanzien betreft de dames tot zakendoen mei „•t Nylonhuis" noodt Voortaan d'j geen lelijke gezichten meer, wanneer een kostbaar nylonnetje .■^maar <*n laddertje vertoont- De heer Bort ding althans de beide dames die vernuftige machientjes hanteren, weet er raad op. Het Meeuwenterrein heeft g'steren voor een prettige verrassing getorja Gewoonlijk is het na een regenbui mei meer bespeelbaar, maar Zondag het in prima conditie. In de o uren profiteerde Hermes 2 er. daarvan door DEM 1 met 3 2 slaan. Aanvankelijk waren onze stadg^ noten veel sterker, maar dit o t werd slechts in éen doelpunt u»«or drukt, middels Van Wolferen. E de rust maakte DEM gelijk (1-1> na de hervatting namen de Bever kers zelf de leiding O-—2), ;nUten eindsprint van de laatste tien g was voor de Hermes-mannen. N g j_ samenwerking vooral tussen 3.2 feren en Van Straaten werd het een 45. Jimmy Brown en kapitein Toon tje zaten druk te confereren op welke wijze zij zo spoedig mogelijk aan een goed en betrouwbaar duikerspak zou den kunnen komen, toen Jimmy plot seling vroeg waar Gerrit Gruwel eigen lijk gebleven was. „Oh, die is 'm van morgen om zes uur al gesmeerd", ant woordde kapitein Toontje. „Die ip te voet naar Kwakkeldam terug, 't Is van daag Zaterdag en hij zei dat hij on mogelijk gemist kop worden bij de vier voorstellingen, welke alle uitverkocht warch. Als hij er niet bij was, zei hij, konden ze de zaak evengoed sluiten". Jimmy haalde zijn schouders op. ,,'t Is maar goed, dat-ie is opgehoepeld", zei hij. ,,'t Leek me toch niet iemand, waar aan wij iets zouden gehad hebben, 't Is maar het beste, dat wij samen dit var kentje wassen en dat we er niet te lang mee wachten. Alleen hoe ko men wij aan een duikersuitrusting?" Kapitein Toontje trok zich diepe i i .1- pels in het voorhoofd van het naden ken.... „Ja", zei hij, „ik 1.-et hier in Braamzijl wel een vent te wonen die een duikerhelm bezit en een paar van die gummi zwemvliezen die je aan je voeten kunt binden, maar dat is niet bepaald een heerschap, dat erg gunstig bekend staat. Ik zou die vent 't is een zekere Krelis Kroosduiker eigen lijk niet graag vertellen wat wij wil len gaan doenJimmy keek na denkend vóór zich uit. Toen stond hij op. „Laat dat maar aan mij over, kapi tein", zei hij. „Waar woont die meneer Kroosduiker?" ^Middags speelde H"™£s22 ondank' met 1-1 gelijk tegen DEM 2. oP de gladheid stond deze oivnn in de een behoorlijk peil. DE^ ecn kwar- tweede helft het eerst maar ee Nd,s tier voor het einde 1wan dc bal met ecn fraaie voorzet, jngesch°" door mej. Koster har verhou ten 1—1. Deze uitslag gat ding uitstekend weer. BriSgecompetitje HaC.i(( De leden -van de H,eld icuV/e com* Club 1945 speelden van1 de de De petitie dezer dagen de tweeoe uitslagen waren: 0ct; Do"Js' A-lijn: Dukers—Smit 64.88 P 5i.i9, Bakker 61.30: Beneker-Veens ^r Kemper-De Vries 4761'.Y, Van de 45.83; Vrijvogel-Evers1 44M, .watig- Berg-Vin de Helm 44.04, »nu Forrer 40.47. planken B-lijn: heer en mevrouw ^pvroUw 58.33 pet; mevrouw Schne»der ig, peK- Veenstra 56.94; Grande-Krap_5A kers-Zoon 50.00; Bccldman- 1 nCn Kerkhof-Herwig 47.22; SeUg^ 45i14; 45.14; heer en mevrouw De Gr heer en mevrouw Meijer 4d ^71 C-lijn: heer en mevrouw U'W- pet: Rosing-Smit 56.56; Har)e gre- oord 52.38; Houtkoper-Visser derode-Le Duc 49.40: Bou otmanS ma 47.61; heer en "nevrouw pCt. 42.26; heer en mevrouw vues Het is morgen hoog wale' '!l45 en cn 22.00 uur, en laag water om 16.15 uur.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2