Ex-opkoper kon de kantonrechter niet overtuigen COEBERGH'S Han Rijnbeek hield artistiek pleidooi voor de danskunst r Jimmy Brown als diepzeeduiker NOOHDEJiE>V!EEDTE Conform eis veroordeeld iot f 60 of 10 dagen BESSEN JENEVER „PAN ZAL IK DE DOOS IN MOETEN' Tranen veranderden niets aan de situatie Tussen de uitersten van bezonkenheid en scherts IN HET KORT Nationale Reclasseringsdag Tussen Haaks en Kuifje „Gun grazy" in de Witfe WÊÊÊÈÊÊ i II 1 I Avondwijding Lutherse kerk Wieringen Belangrijke Wieringer Raadsagenda 't Zand Auto in de sloot Veertien dagen geleden hield de kantonrechter te Den Helder, mr J. 't Hooft, de. zaak tegen de 75-jarige A. S. aan. De oude baas stond terecht, omdat hij van gekochte artikelen (onder andere broodjes metaal) „geen doorlopend register" had gehouden. Voor een nader onderzoek besloot de kantonrechter de zaak uit te stellen tot Dinsdag 23 September. Gisteren stond de ex-opkoper opnieuw voor de balie, thans evenwel in gezelschap van twee verbalisanten, die op 7 Juli diverse goederen bij hem hadden aangetroffen. De verdachte bleef volhouden, dat hij al ruim een jaar geen opkoper meer was en dat hij de „jongste" artikelen al heel lang in huis had gehad. De beide getuigen wisten te vertellen, dat S. nog steeds handelt. de eis tot f 80,— of 10 dagen veroor deelde. De landbouwer H. G. uit Wieringer- meer had op de Schagerweg een bot sing veroorzaakt, toen hij van een uit rit de voorrangsweg op reed. Een per sonenauto, komende uit de richting Middenmeer, was er mede het slacht offer van geworden. De verdachte ver telde, dat op het critieke moment zijn voet van de rem iets op het „gas" was geschoven. De bestuurder van de an dere auto, T. D., verscheen als getuige. Nadat hij had uitgelegd waarom hij de eed niet wilde afleggen, en had be loofd met „ja is ja en nee is nee" te zullen antwoorden, bevestigde hij nog eens zijn snelheid van vijf en tachtig kilometer. De ambtenaar vond het van het grootste belang, dat G. eerst had gekeken of zijn schoenzool schoon was, toen hij in zijn auto stapte. Dan was die voet waarschijnlijk niet van de rem gegleden. De eis luidde f 10,— of 5 dagen. De verdachte ontpopte zich daarop als een „halfwas"-verde- De verdachte was er eigenlijk op uit, om de heren achter de groene tafel er van te overtuigen, dat je nog geen op koper bent wanneer je eens iets koopt. „Dat doet een gewone particulier toch ook!", riep hij uiti Niettemin achtte de ambtenaar het tenlaste gelegde bewe zen. Hij zei onder meer: „Toen uw boeken in beslag waren genomen, had u een nieuw register moeten kopen. Ik wil er met mijn eis rekening mee houden, dat de verdachte gisteren nog v/erd veroordeeld inzake een helings- affaire; f 60,of 10 dagen".. „Maar edelachtbare, ik kan niet meer betalen. Ik zal in de doos moe ten", en huilend voegde de verdachte daaraan toe: „En verleden jaar heb ik nog een strop gehad van vijfduizend gulden". Maar de kantonrechter ver zocht om stilte, waarna hij S. conform Openingsavond van Helderse Volksuniversiteit nE DANSKUNST, zoals Han Rijnbeek die beoefent, is niet een bewegingskunst zonder meer. De kunstenares beoogt niet alleen de toeschouwer te boeien door een schoon spel van lijnen en figuren, maar vooral door hetgeen zij hier mee te zeggen heeft. Zij gebruikt de dans dus ook als een middel om uiting te geven aan diepere gedachten en gevoelens. De verwantschap met de dichtkunst, die dan aan de dag treedt, toont Han Rijnbeek zelf aan door het uitvoeren van enkele dansen op gedichten. Zij is dan declamatrice en danseres tegelijk. Haar declameren een gave apart! is voortreffelijk, maar het dansen komt daarbij op het tweede plan. De bewegingen dienen alleen ter ondersteuning en soms louter ter illustratie. Het improviserend karakter van Han Rijnbeck's danskunst komt hier sterk naar voren. Hoewel dus haar dansen steeds on dergeschikt blijft aan de „geestelijke lading" ervan, schenkt Han Rijnbeek toch alle aandacht aan de zuiver uiter lijke vorm. Ook haar kledij is met zorg aangepast aan de sfeer van het onder werp. Het zal de lezers, die haar gis teravond in Casino zagen optreden, wellicht interesseren, dat zij zonder assistentie van costuum veranderde, haar kapsel wijzigde en de grime ver zorgde. Vandaar ook, dat de hiaten tus sen verschillende nummers wat groot waren. Eén van de qua opzet meest expres sieve dansen in het programma van gisteravond was de „Demon", waarin de danseres uitbeeldt de remmingen, die zij de eerste malen van haar op treden in het openbaar ondervond. Als de dans ten einde loopt, maakt het de monische enigermate plaats voor ver stilling.. De „plankenkoorts" is gewe ken. Zonder deze toelichting blijft de „Demon" moeilijk te verstaan. De cho reografie schijnt onbevredigend, omdat de toeschouwer een climax verwacht, in die zin bijvoorbeeld dat het demo nische karakter een maximum bereikt om dan te veranderen in een wezen, dat bijna innemend zou kunnen zijn. hiermede had Han Rijnbeek kunnen aantonen, dat zelfs een schepsel met een uitgesproken diabolisch uiterlijk gevoelens van sympathie kan verwek ken, wanneer men dieper in het inner lijk doordringt. Door een choreografie in deze geest zou de dans „Demon" een overtuigend pleidooi" zijn voor de zeggingskracht van de bewegingskunst. Nu bleef de „Demon" voor het meren deel der toeschouwers een wel interes sant en goed uitgebeeld, maar toch slechts half-begrepen wezen. Wij zouden de danskunst van Han Rijnbeek neo-klassiek kunnen noemen, getuige de toepassing van oude vor men en figuren bij het uitbeelden van actuele onderwerpen. Haar dansen as in wezen nauwer verwant aan de pan tomime dan aan het ballet. De carica- tuur van de man, die de trein mist, een zuivere pantomime naar eigen ont werp, ontleent echter zijn suggestivi- teit ten dele aan de toepassing van de bewegingskunst en het gevoel voor rhythmiek, dat Han Rijnbeek in iedere dans demonstreert. j Het programma, dat zij gisteravond uitvoerde, bewoog zich vrij grillig tus sen de uitersten van bezonkenheid en scherts. De intermezzi, die haar bege leider Hans Schouwman op de ge meentelijke concertvleugel speelde,slo ten daar niet bepaald bij aan. Zij schie pen geen eenheid en konden evenmin De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van vier tot vijf uur in de Molenstraat gehouden, het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huize van de secretaresse, Piet Heinstraat 1. Voor het marinepersoneel wordt vanavond in de Marinecantine aan de Buitenhaven de film „Land zonder wet" vertoond; in het voorprogramma een tekenfilmpje, een kleurenfilm over Nederland en een muzikaal show filmpje „Uit warme streken". De eerste „rally" in het kader van de Youth for Christ-actie begint vanavond om half acht in de tent op het terrein bij -de Palmstraat. De eer ste kinderbijeonkomst begint vanmid dag om half vijf. worden opgevat als een muzikale in leiding of epiloog. Bovendien bleef het spel van Schouwman, hoe technisch verzorgd ook ,vrij onbewogen, met uit zondering van Grieg's karakteristieke „Dwergenoptocht", waarnaar wij met bijzonder veel genoegen hebben ge luisterd. Deze eerste avond van de Volksuni versiteit in het nieuwe seizoen werd bijgewoond door burgemeester mr. G. D. Rehorst en zijn echtgenote. De heer J. Ph. Klapmeijer herdacht in zijn korte openingswoord de acteur Cor Ruys, die in de nacht van Zondag op Maan dag aan het Nederlandse toneel is ont vallen. diger, waarbij hij overmacht aanvoer de en wees óp de grote snelheid van D. De kantonrechter was eveneens van oordeel, dat D. veel te hard had gere den. ,,'t Is geoorloofd, meneer de kan tonrechter", merkte de ambtenaar op, „Jawel", was het antwoord, „maar ik vind dat men daarom maar niet mag raak rijden'. Hij besloot daarom tot f 1,— of 1 dag. Larven-kwestie J. van der S., landbouwer te Texel, had op de markt te Den Burg drie pinken aangevoerd. De op deze runde ren voorkomende larven van runder- horzelvliegen waren, zoals dat heet, niet alle gedood. Men kon dat zien aan een aantal bulten. Nu bleek, dat de verdachte deze dieren al vóór de marktdag had verkocht, en dat hij ze van zijn bedrijf op last van de nieuwe eigenaar door een vrachtrijder had la ten aanvoeren. Hoewel Van der S. zich met klem verdedigde, moest hij ten slotte toch het onderspit delven. Het deed er niet toe van wie de pinken waren, hij, de verdachte, had de bees ten aangevoerd. Na de eis deelde de verdachte mede in hoger beroep te zullen gaan. Conform de eis f 25,of 10 dagen, besliste mr. 't Hooft. Vervolgens kreeg de verdachte nog opgelegd f 5,— of 3 dagen, omdat zijn aanhangwagen niet voorzien was ge weest van een achterlicht. „Maar ik meen al iets te hebben betaald", schoot hem plotseling te binnen. Hij zou zoe ken naar het giro-strookje en de amb tenaar het resultaat laten weten. Gevaarlijk C. de G. uit Breezand had zich aan een soortgelijke overtreding schuldig gemaakt als H. G. uit Wieringermeer. Ook hij was van een uitrit de weg op gereden, de Rijksweg, met het gevolg, dat een volkswagentje tegen hem was opgebotst. De straf werd bepaald op f 10,— of 5 dagen. En toen kwam L. R„ die danig in de war bleek. Hij zou gehoord worden als getuige in een zaak, waarvan de verdachte niet was komen opdagen. De overtreding gold een botsing. Maar de feiten uit het proces-verbaal klopten bij lange na niet met de verklaringen van R.,. van wie de kantonrechter en de ambtenaar veronderstelden, „dat hij misschien een andere botsing in gedachten had". Doch dat was niet zo. Achter de groene ta fel snuffelde men naarstig minuten lang naar de oplossing, terwijl R. grin nikend en belangstellend afwachtte, tot.... de getuige een helder moment werd opgedrongen. „O", zei hij, „maar wat bedoelt, dat is al een poosje ge leden, nee, ik dacht dat u bedoelde van lóatstDaarmee behoorde het op onthoud tot het verleden. De verdach te werd bij verstek veroordeeld tot f 20,— of 10 dagen. Zonder straf J. P. had gisteren ook moeten ko men. maar hij kon niet, omdat hij in het ziekenhuis ligt. Zijn werkgever De K. kwam daaromtrent uitleg geven. Deze maakte duidelijk, dat het voer tuig, waaraan een spiegel had ontbro ken. een draglipe was, dus .ipeer een werktuig. Ómdat hij ep toph ööi£ mee op de weg moest zijn, was d? verdach te schuldig, aldus de ambtenaar. Hij eiste f 2,50 of 1 dag. De kantonrechter wilde f 1— of 1 dag geven, toen hij vroeg waarom P. in het ziekenhuis lag. „Een verkeersongeval?". „Nee, een bedrijfsongeval", corrigeerde De K„ „hij heeft een oog verloren". Daarop kwam de uitspraak: schuldig zonder straf. 47. Jimmy was leep genoeg om te bemerken, dat Krelis Kroosduiker er wel oren naar had hem zijn duikersuit rusting te verhuren. Alleen wilde de man proberen er een zo hoog moge lijke huurprijs voor te krijgen. „Wat zou 't me kosten als ik de spullen voor een volle week van u huurde?" vroeg hij zonder omwegen. Meneer Kroosdui ker kneep één oog dicht en begon nog heftiger aan zijn snorpunt te draaien. „Dat kost je honderd gulden", zei hij en bovertdien vraag ik een borgstor- ting van nog eens honderd gulden, die je kwijt bent als er ook maar iets aan mankeert als je me de boel terug brengt." Nu was 't Jimmy, die even nadacht, ,,'t Is een hele hoop geld zei hij „maar goed, ik ga d'r mee accoord. Ik kom over een half uurtje terug en dan breng ik het geld mee. Leg de spul len maar vast klaar, want ik zou 11 liefste vandaag nog beginnen met mn onder-water-jachtpartij". Meneer Kroos duiker knikte en hij zag er nu wat op geruimder uit. Hij vond dat de dag voor hem niet slecht begon. „Goed, zei hij. „Ik zal alles netjes in orde ma ken. Er iijn twee flessen bij met sa- mengeperste lucht. Ik zal die meteen even voor je gaan vullen. Dat is noa een heel werkje." „U kunt gerust uw gang gaan," antwoordde Jimmy, „want ik kom in elk geval terug. Dit grapje laat ik me niet ontgaan en als 't me erg bevalt dan betaal ik u nog vijftj. gulden extra, louter uit dankbaarheid* Meneer Kroosduiker was hierover zo verbaasd, dat hij Jimmy met open mond stond na te kijken toen deze ih zijn taxi wegreed. Deze week wordt in de gemeente Den Helder een inzameling gehouden ten bate van het reclasseringswerk. De actie eindigt Zaterdag 27 Septem ber. op de „Nationale Reclasserings dag", met een straatcollecte. Collectan ten kunnen zich opgeven, bij de secre taris van het plaatselijk comité, de heer A. Noordeloos, Hoogstraat 44, of bij de penningmeester, de heer J. Geus. Basstraat 36. De reclasseringsdag wordt georganiseerd ten behoeve van reclas- serlngsinstellingen van alle gezindten. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd verleden week aange voerd: 64 kg bot; 248 kg garnalen; 18 kg geep; 110 kg kaan; 169 kg kabel jauw; 535 kg horsmakreel; 120 kg ma kreel; 5 kg-rog; 540 kg schar; 25.250 kg schol; 26 kg pieterman; 129 kg poon; 848 kg tarbot; 8192 kg tong; 3795 kg wijting; 3 kg zalm; 1 kreeft; 125 kg haai en 1703 kg pilshards. Hr. Ms. mijnenveger „Putten" is gisteren naar Rotterdam vertrokken. Hr, Ms. mijnenvegers „Roompot", „Ürk" en „Vliettér" verlieten de ha ven met bestemming Terschelling. Het is morgen hoog water om 10.40 en 23.05 uur en laag water om 5.00 en 17.25 Uur. De temperatuur van het zeewater" was 13,6 graden Celsius. De film „Gun crazy", die tot en met Donderdagavond in de Witte-bioscoop wordt vertoond, kan ten volle geslaagd worden genoemd, wanneer men vrede heeft, met het sensationele gegeven. De ondertitel van deze rolprent luidt: „De man die geen killer wilde zijn" Als jongen was hij al dol op elk schiet wapen. Het moest ten slotte een revol Ver worden, maar toen hij zo'n wapen wilde stelen werd hij betrapt. Hij be landde in een gesticht en nam later dienst. Weer in de maatschappij opge nomen ontmoet hij op de kermis een scherpschutster, met wie hij in het hu welijk treedt. Het meisje is nooit „goed" geweest, zodat het geen ver wondering wekt, wanneer het echt paar op roof uitgaat. Nochtans blijft hij de man, die geen „killer" wil zijn. Vanzelfsprekend wordt het slechte door de wet achterhaald. Misschien ac cepteren de bioscoopbezoekers het, dat de „hij" slechts meedoet uit liefde voor zijn vrouw. Daarom zullen zij ook het slot aannemelijk vinden. Deze span nende geschiedenis wordt vertolkt door Peggy Cummins en John Dall. Tivoli biedt vanavond nog de grap pige film „Bakersprookje", waarna deze filmweek Donderdagavond wordt besloten met „Een onvergetelijke melo die", een film over Chopin. <2, 02 foor /y/t/troei/ers f fösto* t Oüpst f.S.70 V PtKi/m (Advertentie, Ing. Med.) KLOK IT heeft wel gehoord, dat de KSK-winkellers de klok luiden voor de kanker bestrijding Bij dit streven pogen zij uiteraard, het pu bliek te interesseren. Daar in zijn zij, zo ver een een voudige Gradus dat kan be zien, ten volle geslaagd. Maar uw stukjesschrijver wil het niet met u hebben over het al dan niet geluk ken van deze actie, want momenteel zijn zaken van groter belang aan de orde. Zij gelden u.... en hem.... en iedereen! Men kent wel de aanplakbiljetten waarop vermeld staat wat van het „klok-gelui" de bedoeling is. In de KSK-winkel in de Keizerstraat hebben twee heren Zaterdag (alleen deze dag wordt aangehaald in dit verhelderend schrijven) de uren zitten tellen. Op deze eerste dag kwamen zij reeds boven de dertigdui zend. Meer dan driehonderd loten verlieten toen de win kel. Zoiets noemt men te recht een goed begin. Maar hel is gebleken, dat velen toch de bedoeling van het „uren-sparen" niet hebben begrepen. Er kwamen men sen binnen, die dachten, dat zij voor honderd bon nen een lot kregen. Edoch, het zit zo heel anders! Het is veel eenvoudiger. Elk klokje dat men bij een win kelier ontvangt, wijst een aantal uren aan: 2, 4. 6, 8, 10 of 12. Deze uren bij elkaar' geteld tot honderd geven recht op een lot. Ten voor beeld moge dienen, dat uw Gradus bij een boodschap een bonnetje ontving, waar op de klok twaalf uur wees. Hem resten dus geen 99 bonnetjes, maar 88 Uren van de honderd. Wellicht moge Gradus de ze gelegenheid aangrijpen om nog een wens uit de ^CSK-winkel op de voor grond te brengen. Die men sen zitten maar te tellen en dat kost tijd. Het wordt een voudiger voor hen, wanneer de klanten pakjes, netjes gebundeld per 100 uur, in leveren en daarin dezelfde uren steeds bijeen houden; eerst alle tweeën, dan alle vieren en zo vervolgens. Dan behoeft u straks zelf niet zo lang te wachten. Begrijpt u? CABARET HE buurtvereniging „Vre- de en Vrijheid" heeft ook een afdeling, zoals, u weet, die het kinder-caba- ret beoefent. Het moge u tevens bekend zijn, dat deze kleuters al flinke successen hebben behaald. Zaterdag avond komen zij in „Casi- sino" weer op de planken, om te beginnen met het spel „Met Elsje naar Sprookjesland", waarbij Gu- rie Bruin de piano bespeelt. Na de pauze ontdekte Gra dus op het programma „Het jongetje, dat niet lachen kon" en „De taart van tante Charlotte". Na afloop zal er bal zijn. WALA Jfc, Scorpius, ben gelukkig getrouwd. Men legge de klemtoon op het vóórlaatste woord. Zou men dat niet doen, dan zou een scheve voorstelling worden verkre gen. Ofschoon ik dus ge. trouwd ben, was het mij niet vergund de show van Wala-corsetten en bustehou ders, die twee middagen en twee avonden in Formosa werd gegeven, bij f wonen. Ofschoon ik getrouwd ben. ik heb mij er slechts 'in be rust als man, wetende, dat ook andere heren-der-schep ping daar niet gewenst wa ren. Ik heb er tevens in be rust als verslaggever, om dat mijn mannelijke colle ga's evenmin de kans kre gen. De organisatoren had den dus kennelijk één lijn getrokken. Mijn vrouw heeft in de avonduren op plastische wijze van deze show ver haald. Zij. zei, dat de vijf mannequins van uiteenlo pende proporties waren, het geen zij zeer had gewaar deerd, omdat in het dage lijkse leven ook het ene figuur verschilt met het andere. Er was een flinke zWare mannequin geweest, onder andere (zoiets als mijn goede schoonmoeder), maar er had zich ook een ranke en knappe vrouw voorbij de kijkende dames bewogen- Toen ik vroeg hoe zij er ongeveer uitzag, ant woordde mijn lieve vrouw: „Ze was heel mooi en slank, net zoiets als ik". En of schoon zij niet bedoelde te pronken (slechts haar zin nonchalant opbouwde)heb ik haar verzekerd, dat het voor mij geen verschil maakt Van de show hebben zeer vele Helderse dames uitbun dig genoten engeleerd. De mannequins demons treerden de onderwerpen van deze (uitverkochte) bij eenkomsten met bijzonder veel distinctie, uiterst be schaafd dus, en tevens gra cieus De mannen onder ons die langer dan ik zijn ge trouwd, kennen wellicht de moeilijkheden die een hecht corset kunnen opleveren. De shoiv toonde, hoe die een voudig met enkele handgre pen waren op te lossen. De show toonde voorts allerlei prachtige modellen en soor ten, en na de pauze werden zelfs corsetten belicht uit vroeger eeuwen, van de har- nas-stijl af. En dat alles heeft mijn vrouw mij verteld, 's avonds nq de show. 't Gaat nu kos ten, heb ik begrepen. MARKT HE KSK-winkeliers staan Vbor niets. Als u deze regelen onder ogen krijgt, dan is de marktverkoop al lang aan de gang en heeft Gradus kunnen waarnemen of de winkel-dames en -he ren over de kwaliteiten be schikken van een standwer ker. De winkelenden zullen hun ogen uitkijken, want elke zaak die aan de actie deelneemt heeft voor zijn deur een kraampje. Br kwam weer nieuw leven in de klokken-brouwerij! FIETS |7EN goede bekende van Gradus leende gisteren van een collega een fiets en ging vervolgens een bood schap doen. Voor een win kel zette hij het rijwiel te gen de gevel. Toen hij weer buiten kwam, stapte hij op en reed rustig weg. En nu komt de spanning. Wat la ter reed hij door dezelfde straat en daar hoorde hij plotseling „Houdt de dief". Weinige ogenblikken later was hij „gevat" door de eigenaar van de fiets. „Me neer. die fiets is van mij", zei de man. De kennis van Gradus begreep er niets van. „Van u?" En toen bleek, dat hij, toen hij uit de winkel kwam het verkeerde rijwiel, had meegenomen. Het rijwiel van zijn aanhouder, die de oorspronkelijk geleende fiets aanbood, „Maar die fiets is ook niet van mij", merkte kennis op. „Dan heb le..dJe zeker ook gestolen", luidde het antwoord. Maar heus, uw Gradus kan getui gen dat rijwiel werd in bruikleen afgestaan. De eerste „Vesper" in het nieuwe seizoen wordt vanavond bm acht' uur in de Lutherse kerk aan de Wezen straat gehouden. De Lutherse predi kant, dr J. A. Stellwag, opent als spre ker de reeks, terwijl het muzikale ge deelte wordt verzorgd door mevr. A. Graaff—Kamp (orgel). Lijfkieker maakte een „luchtfoto" Franse, zwarte kroespoedels, die de zonen w" zijn van „Baska", moederhond en eigendom v.U doc,hteren Roos in de Krugerstraat. Moeder Baska heeft deze tien stuks de hondenstand aanzienlijk jSLuE? alleen moeder en kleuters, maar ook de va%7& tegenwoordigt dit poedelras. °nd ver' De gemeenteraad van Wieringen zal zich a s. Vrijdagavond o.a. gaan bezig, houden met de nieuwe Winkelsluitingswet B. en W. die met de Middenstands- vereniging en de Kamer van Koophan. del overleg hebben gepleegd (ook de winkeliers zijn gehoord) omtrent door de raad te nemen maatregelen in ver band met de op 1 Octaber a.s. in wer- king tredende nieuwe wet, doen de volgende voorstellen: 1. De halvedagsluiting wordt bepaald op Dinsdagmiddag. Voor slagerswin kels blijft dit Maandagmiddag; 2. In te voeren een verplichte vacantle- sluiting voor brood- en banketbak kers en kruideniers verdeeld over de 2e en 3e week van Augustus; 3. In de periode 1 Juni tot en met 15 September winkels waarin üitslui- tend vis, fruit, brood, koek, banket, suikerwerk, consumptieijs en tabaks- êrtikelen worden verkocht, op Zorl- dagen' open te houden in hét beladg van het tourisme, van 128 uur;' 4. Het sluitingsuur voor kapperszaken te stellen op 19 uur, opdat ook de landarbeiders na hun werk nog op tijd bij de kappers zullen kunnen zijn. Aan een z.g. koopavond (openhouden der winkels tot 22 uur gedurende één dag per week) wordt hier geen be hoefte gevoeld. Subsidies en credieten. Voorgesteld wordt de noodlijdende gymnastiekvereniging D. O. S. te Den Óever een jaarlijkse subsidie te verle nen van f 200. Hoewel B. en W. niet gaarne zouden adviseren elke noodlijdende vereniging te helpen, achten zij hier wel aanlei ding daartoe, omdat de gymnastiekver eniging te Hippolytushoef reeds jaren het gratis gebruik van een gemeentelijk gymnastieklokaal heeft. De vereniging te Den Oever verkeert juist in moei lijkheden i.v.m. huurbetaling. Voor verbetering der riolering (dien- ten- van een open greppel) langs de Ko ningsweg wordt een crediet geraamd van. f 1340. F 4500 is nodig voor leermiddelen voor het gymnastiek-onderwijs, f I2" voor aanschaffing van nieuwe materia len voor de brandweer Den Oever, f 600 voor een W. C.-inrichting in het waaggebouw (bureau voor Sociale Za- ken). Voorgesteld wordt het verbod tot net berijden met rijwielen van de Voor straat te Den Oever op te heffen, wan neer het plan tot de bouw van 50 w0; ningen verwezenlijkt kan worden (®j zullen te Den Oever worden' geplaatst omdat daar het meeste behoefte ls) 1S er bouwterrein nodig. Gekocht «n worden het terrein tussen Gasthuisweg en Zuiverstraat tegen een prils van f 2.25 per M2. Dit vergt een uitgave van pl.m. f 15000. Voor het gemeentepersoneel worm vaststelling gevraagd van de zg .l®?* pensatie-uitkering, de tijdelijke ziekte kostenregeling en de gratificatierege- ling. De gemeente werklieden zullen nog een looncompensatie ontvangen l-V-1™ premiebetaling WerkloosheidsverzeKe" rin*' «mi Voor het schoolgeld wordt voor j»'* —1952 een vermenigvuldiging3^'1/ voorgesteld van ly voor het Lager-en van 0.8 voor het uitgebreid lager on derwijs. De bijdrage in de onrendabele aan sluiting van de percelen Lage Pad 3. waarvoor medewerking wordt vraagd zal f 31.37 "per jaar moeten be dragen. Voor benoeming van een onderwij zeres aan de O. L. S. te Hippolytushoei wordt als no. 1 voorgedragen mep E. Roggeveen en te Den Oever n>«' S. Reidinga, beiden reeds alszodanig tij delijk werkzaam. Gistermiddag omstreeks twaalf geraakte een vrachtauto van de p''rn. Daalder uit Alkmaar, door een defe«( ?an, de stuurinrichting, in de Bosweg- in de sloot. Met eigen materiaal slaag de men er in de wagen weer °P fc droge te krijgen. Persoonlijke ongel"3' ken kwamen niet voor.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2