E Chefarine .4 Verrassende wending in de zaak tegen sergeant Fonteyn i 11 n 1 WÊÊ >JÜS Acht Nederlanders reden zich naar gouden medailles Socialistische groep in de KSG acht zich benadeeld Represailles tegen familieleden van Oostduitse vluchtelingen i Pim.Pam.Pomin hel nipuwe lmis 4 middelen in t tablet doen wonderen PUROL GENEEST Voor de negende maal voor de groene tafel Taart voor Koningin van vriendelijk Groningen Toeristenklasse leverde meer luchtreizigers op Mej Klompé sielde vragen over geloofsbrieven WEER EEN GOUDSTAAF IN BESLAG GENOMEN Nederland onlvangi dit jaar 60 000 Amerikanen m v m M - Fraaie successen voor Tsjechische teams Te weinig zeiels in de grondwetscommissie Nederlands protest tegen „voorterrein'-plannen Australië weet nog niets van Britse atoomproef Charley Chaplin te Londen bejubeld Politieke moord in Zuid- Afrika? Vrije Juristen gewagen van Hun goederen worden in beslag genomen Koningin steunt Welfare- werk van het Rode Kruis r lEle u-eAchuenen IS&eldj&t Bridpekampioertschap Nederland is niet in de halve finale Hel Radioprogramma WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1953 Het proces Fonteyn heeft een nieu we wending gekregen waardoor de zaak voor de negende maal ter groene tafel zal komen. De twee kroongetui gen de artsen Krul en Reilingh uit Den Helder, hebben namelijk op de laatste zitting, (die voor het Haagse gerechtshof) andere verklaringen af gelegd, dan zij bjj een vorige gelegen heid hadden gedaan. Naar men zich zal herinneren heeft de 53-jarige ex-sergeant-konstabel Fonteijn in 1949 een pamflet ver spreid, waarin hij genoemde artsen er van beschuldigde hem ten onrechte in 1935 wegens asthma te hebben afge keurd voor verdere dienst, zodat h(j met pensioen werd gezonden. Fonteijn heeft sedertdien op talloze wijzen trachten aan te tonen, dat hij nimmer aan asthma heeft geleden. De artsen dienden wegens het pamflet een aan klacht in en Fonteijn moest derhalve beschuldigd van smaadschrift, terecht staan. Acht maal is de zaak verschil lende malen door cassaties etc. door een rechtscollege behandeld. Wat nu de afgelegde getuigenver klaringen aangaat, in het vonnis, dat de rechtbank in eerste instantie tegen Fonteyn heeft gewezen staat ver meld, dat de beide artsen geheel te goeder trouw en overeenkomstig hun ambtsplicht handelden, toen zij Fon teyn in 1935 afkeurden. In de overwegingen van het arrest, dat het Gerechtshof te Den Haag op 23 Mei j.1. heeft gewezen, staat echter als getuigenverklaring van de bei Je artsen te lezen, ,/at zij tezamen de verdachte niet op 7 Januari 1935 ge „Heel Groningen bereid tot nog meer vriendelijkheid" luidt de actie, die deze maand in Gronin gen wordt gevoerd. Deze vrien delijkheid strekte zich gisteren uit tot Soestdijk, waar een depu tatie van het actiecomité 'n taart van 24 pond het paleis binnen droeg. Het 'werkstuk, vervaar digd door de Bakkersvakschool in Groningen, was gemaakt van boter, deeg en marsepein. Er bo venop stond de Martinitoren, on geveer 40 c.m. hoog. De Koningin heeft het geschenk in dank aanvaard. Voor de prin sessen waren er vier bloementuil- tjes, gevuld met bonbons. r.eeskundig hebben onderzocht, dat zij dat ook niet afzonderlijk hebben gedaan, dat zij nimmer tezamen al of niet met een derde in een keurings commissie hebben gezeten en dat zij nooit tezamen, al of niet met een derde, een geneeskundig rapport aan gaande verdachte hebben opgemaakt". Invoering op Europese net wordt overwogen Over de Noordelijke Transatlantische route heeft de KLM van Mei tot en mét Juli van dit jaar, dus na het invoeren van de toeristenklasse, 36 percent meer personen vervoerd, dan in de overeen komstige periode van het vorige jaar. Ook andere luchtvaartmaatschappijen hebben na het invoeren van de toeris tenklasse aanzienlijk betere resultaten geboekt. In beide richtingen werd door de toeristendiensten ongeveer 45 per cent van het totale vervoer bediend. Gezien de resultaten van de Trans atlantische toeristendiensten zullen de bij de Iata aangesloten luchtvaartmaat schappijen waarschijnlijk ook op het Europese luchtnet een toeristenklasse invoeren. Op 26 Augustus, na de Egyptische staatsgreep door generaal Naguib, heeft de Nederlandse gezant in Cairo, opnieuw zijn geloofsbrieven aan de Egyptische regering moeten overhandi gen; dit omdat kroonprins Ahmed, de zoon van Faroek, zijn vader in diens rechten was opgevolgd. De geloofsbrie ven van onze gezant droegen de volgen de adressering: „Aan Zijne Majesteit Ahmed Foed II, koning van Egypte en de Soedan". Het Tweede Kamerlid, mej. Klompé <KVP) had over deze adressering vragen gesteld aan de mi nister van Buitenlandse Zaken, die haar geantwoord heeft, dat Hr. Ms. Ge zant, alvorens tot de overhandiging van zijn geloofsbrieven over te gaan, aan de Egyptische regegring heeft mede- deeld, dat de beziging van de adresse ring „koning van Egypte en de Soedan" geen politieke betekenis heeft en het onvervreemdbare recht tot zelfbeschik king van de Soedan en zijn inwoners niet aantast België, Luxemburg, Tur kije, Griekenland en India hebben de zelfde titulatuur gebezigd en dezelfde reserves als Nederland gemaakt. NIEUWE FEELONTGINNINGEN Naar wij vernemen zal waarschijnlijk nog dit jaar een aanvang worden ge maakt met de ontginning van de Heidse peel (225 ha) en van de Mer- selose peel (350 ha), respectievelijk als land-ontginning in DUW-verband en als zogenaamd „vrij werk". Een veer tigtal boerenbedrijven zal in de Heidse en Merselose peel gesticht kunnen worden. De Rotterdamse politie heeft opnieuw een staaf goud in beslag gegnomen, tot een gewicht van één kg, nl in de wo ning van de papierhandelaar B. ter V. De 'staaf was afkomstig van de 41-jarige boekhandelaar M. C. T. en de 31-jarige meubelhandelaar J. K. K. uit Deurne, die verleden week reeds werden aange houden. Het goud moest dienen als ge deeltelijke betaling van een auto. Ook Ter V. is nu in het hoofdbureau van politie opgesloten. Volgens voorlopige schattingen van Amerikaanse zijde zullen aan het ein de van dit jaar ongeveer 60.000 Ameri kaanse toeristen Nederland bezocht hebben. Frankrijk zal dan 190.000, Engeland 160 000, Italië 130.000, Zwit serland 10.000, West-Duitsland 90.000 en Belgie 50.000 Amerikaanse bezoe kers hebben gehad. De meeste Ameri kaanse toeristen in Europa bezoeken drie tot vier landen. De 330.000 Amerikanen die Europa hebben „gedaan" zullen aan het eind van dit jaar 250 milioen dollar hebben uitgegeven, tegen 200 millioen in 1951 en 225 millioen in 1950. Aan Europese transatlantische scheep- en luchtvaart maatschappijen zal dan bovendien nog 137 millioen dollar aan passagegelden zijn betaald. 61. Zo vlug mogelijk waren Pim, Pam en Pom naar hun eigen tuin terug gekeerd, want ze brandden van verlan gen om te weten, wat er zich nu aan de andere kant van gang zou bevinden. Voorzichtig lieten zij zich achter elkaar van het trapje zakken; geleid door het licht uit Pim s zaklantaarn, slopen zij door de donkere, nauwe gang. Zoals Pim al gedacht had, leidde de gang rechtstreeks naar hun eigen huis en stonden ze plotseling in een kelder, die vol met grote kisten stond. „Ik heb nooit geweten, dat er nog een kelder onder dit huis was", fluister de Pim, terwijl hij met z(jn zaklantaarn langs de wanden scheen. „Nee, ik ook niet", fluisterde Pom terug. „Wat zou er in zitten?" Op zijn tenen liep hü naar één van de kisten toe, tilde het deksel op en staarde toen ongelovig zijn broer- tjes aan. „Die kist zit vol met geld. Kijk eens, allemaal zilveren guldens!" Nu be grepen Pim, Pam en Pom er helemaal niets meer van. De kisten waren geen van allen op slot en elke kist, die Pim Pam en Pom openden, bleken vol met goud en zilver te zitten; er waren ook nog kleine kistjes met prachtige juwe- len! V 4* wr - •i.Vcv- Internationale motorzesdaapse De Internationale motorzesdaagse heeft voor de Nederlanders dit jaar al leen maar Individuele successen opge leverd. De Zilveren Vaas welke In 1951 te Varese door onze landgenoten werd gewonnen, kwam dit jaar In het bezit van het Tsjechische team. Het Neder landse B-team, dat na de vijfde dag nog de tweede plaats innam, liep op de laatste dag nog zoveel strafpunten op dat het naar de derde plaats verhuisde. Duitsland eindigde nu op de tweede plaats. De individuële prestaties waren daar entegen niet onaanzienlijk. Niet minder dan acht landgenoten eindigden dat grootse motorsportfestijn zonder een enkele strafpunt waardoor zij zich van 'n gouden plak verzekerden. Het waren Jansema (Hengelo), Bestbreifrtje (Ba- rendregt). Koning (Oosterwolde), Den Haan (Strijen)), Knijnenburg (Wasse- In Straatsburg is Dinsdag een levendig debat tussen de Christelijke en de socialistische groep in het Kolen- en Staalparlement gevoerd. Tegelijkertijd besloten Duitse, Italiaanse en Franse federalisten tot een nieuwe aanval op de Britse voorstellen tot behoud van de nauwste banden tussen de Europese ge meenschappen en het Britse eiland. Deze pogingen zijn echter afgestuit op het verzet van de meerderheid der politieke commissie der Europese assemblee, waarin vooral de afgevaardigden der Beneluxlanden er op hebben aangedron gen een eind te maken aan de Britse voorstellen. dient te worden uitgesproken, dat er geen tweede-rangslanden zijn welke slechts als voorterrein zouden moeten dienen, en dat alle landen in deze ge lijke rechten hebben. Tenslotte verdient nog vermelding het rapport, dat de Nederlandse katho lieke afgevaardigde J. J. Fens als rap porteur der politieke commissie aan de Europese Assemblee heeft uitgebracht De botsing tussen de twee belang rijke politieke formaties in het eerste Europese parlement is veroorzaakt, doordat de socialisten de samenstelling van de werkcommissie voor de Euro pese grondwet niet juist achten. Hierin hebben zij slechts twee zetels. Zij ver wijten de christelijke groep, dat zij van haar positie misbruik heeft gemaakt. Het dispuut liep zo hoog, dat de Fran se socialist Mollet dreigde, zich uit de werkcommissie terug te trekken. Spaak, de voorzitter van de constiturende ver gadering, probeert thans te bemiddelen. In de politieke commissie van de Europese Assemblee is eveneens een fel debat gevoerd. De Brit Amery kwam met een concreet voorstel om het plan- Schuman te verbinden met de Raad van Europa. De meerderheid der com missie heeft zich hiermee reeds accoord verklaard. Alleen Duitse, Italiaanse en Franse federalisten verzeten zich nog tegen het voorstel, maar de Benelux- groep kantte zich hardnekkig tegen hun argumenten en zo besloot de com missie in meerderheid, dat het zenden van Britse waarnemers naar de zit tingen van het kolen- en staalparlement slechts kan worden toegejuicht. Hierin wordt scherp geprotesteerd te gen strategische plannen van de NAVO, welke gebaseerd zouden zijn op het prijsgeven van grote delen van Neder land en West-Duitsland die voor de voornaamste verdedigingslinie liggen. De heer Fens meent, dat nadrukkelijk Wanneer U zich onbehaaglijk voelt, hevige pijnen hebt, doet 'n enkel tabletje Chefarine „4" wonderen. Door de samenwerking van 4 beroem de geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt (J zich een ander mens, weer in staat met plezier Uw werk te doen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IH ÉÉN TABLET ~4lj e doet wonderen J (Advertentie, log. Med.) Een smaldeel van de Australische vloot, waaronder het vliegkampschip „Sydney", zou gisteren de haven van Port Darwin verlaten met de Monte- bello-eilanden als veronderstelde be stemming. Op deze eilanden zullen bin nenkort de eerste Britse atoomproeven worden ondernomen. Zelfs de ministers van het Australische kabinet zijn nog niet ingelicht over de datum van de proefnemingen. Charley Chaplin is met vrouw en kinderen in Londen aangekomen, aan boord van de Queen Elizabeth. Zij zullen de première van Chap- lins nieuwe film Limelight bijwo nen. Op de foto van links naar rechts: Geraldlne (S jaar), Michael (6 jaar), Josephine (3»/« jaar) en op de arm van haar moeder Victoria (19 maanden). Maandag is het Zuldafrikaanse par lementslid Gay door een onbekende opgebeld, die hem mededeelde dat Kel- ley Patterson (die sinds Woensdag vermist werd) is vermoord en dat, in dien Gay niet dadelijk uit de Verenig de Partij (de Zuidafrikaanse oppositie partij) zou treden hem hetzelfde lot te beurt zou vallen. De onbekende zcide, dat hij degene was die Kelly Patterson doodde. Hij zou het lijk in een zuur- bad hebben gedompeld en de resten in het riool hebben geworpen. De regering van de Sowjet-zone van Duitsland heeft richtlijnen opgesteld voor omvangrijke onteigening van goe deren uit de Sowjet-zone gevluchte In woners, aldus heeft een commissie van onderzoek der „Vrije Juristen" uit de Sowjet-zone te Berlijn bekend gemaakt. Volgens deze commissie is het in be slag nemen van de goederen van ge- vluchten volgens geheime bevelen in Mecklenburg reeds begonnen. Het ver mogen van burgers, die in de Bondsre publiek of in West-Berlijn wonen, doch in de Sowet-zone bezittingen lebben, wordt eveneens door de Sowjei-rege- ring in beslag genomen. Alle juridische transacties, verko pingen en schenkingen, die bewoners (Advertentie, Ing. Med.) der zone voor hun vlucht naar het wes ten hebben verricht, worden ongeldig verklaard en de overgedragen gelden worden staatseigendom. In het vervolg zullen harde represaillemaatregelen worden genomen tegen achtergebleven verwanten of medebewoners van ge- vluchten. De achtergeblevenen zullen onverbiddellijk uit hun woningen ge zet worden, aldus de commissie der „Vrije Juristen". ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen (Advertentie, Ing. Med.) H.M, de Koningin heeft aan het hoofd bestuur van het Nederlandse Rode Kruis een gift gezonden voor het Welfare- werk. Het dorp Saï Bgoea Kok in de kroon kolonie Hongkong is In de nacht van Maandag op Dlr.sdag onder neerstor tende aarde en stenen bedolven. Veer tig Chinezen worden vermist. Er zijn 500 daklozen. 64) Verder weten we ook, dat ze de stoep is opgelopen en concludeerde daaruit, dat ze aan de deur heeft geluisterd. Juffrouw Cray heeft 't gesprek boos afgebroken en erkent, dat die boosheid voortsproot omdat ze tevergeefs voor een goede kennis had gepleit. Twijfel je er aan, dat die kennis mevrouw Welby was en dat juffrouw Cray zo kwaad werd omdat hij zijn plan tot het instellen van een vervolging niet wilde opgeven?" „Ja, ik geef toe, dat het zo gegaan is". „Goed, maar kun je dan verklaren, Randal, waarom mevrouw Welby meer dan een half uur gewacht zou hebben alvorens de studeerkamer binnen te gaan?" „Hoe komt u aan dat halve uur?" „Dat leid ik af uit de verklaringen van mevrouw Mayhew. Je herinnert je wel, dat ze om kwart vóór tienen de studeerkamer opende en toen de door juffrouw Cray achtergelaten regenjas of -mantel over een stoelleuning zag hangen. Volgens haar beschrijving was de omslag van de mouw met bloed bevlekt. Toen ze later op dit punt na der werd ondervraagd, bleek, dat die vlekken heel best veroorzaakt konden zijn door de schram op de pols van lufrouw Cray. Toen echter meneer Carr Robertson meer dan een uur daarna de jas thuis bracht, was de mouw als het ware van bloed doorweekt. Wanneer dit gebeurd zou zijn terwijl mevrouw DOOR PATRICIA WENTWORTH Welbij de jas aanhad, zou het kort na het openen van de deur door mevrouw Mayhew zijn voorgevallen, maar uit de mededelingen van juffrouw Cray maak ik op, dat het kledingstuk vrij wat later zo is toegetakeld. Juffrouw Cray zei immers, dat de jas nog helemaal nat was. Bloed droogt vlug op en volgens haar verklaring was het erg warm in de studeerkamer. Als mevrouw Welby die jas zo bevlekte bij het vermoorden van meneer Lessiter, moet zij haar ge sprek met hem ruim een uur of pl.m. vijf kwartier hebben uitgesteld. Waar om zou ze d&t hebben gedaan?" „Ik zou het u niet kunnen zeggen". „En ik jou ook niet, Randal". „Maar", vroeg March schier wanho pig, „wat wilt u eigenlijk bewijzen, lieve juffrouw Silver? Het is opgelost, de moordenares heeft zelfmoord ge pleegd.... twee en twee is vier. Wat verlangt u nog meer?" Voor de derde maal kuchte Juffrouw S'lver, nu bijna bezwerend. „Beste Randal, jij zegt, dat twee plus twee vier maakt. Tot mijn spijt moet ik zeggen, dat het mij op dit ogenblik toelijkt, alsof het vijf is". HOOFDSTUK XL. Toen juffrouw Silver, na geklopt te hebben, de keuken binnentrad, vond ze daar juffrouw Crook, die voor het vuur naar de radio zat te luisteren. „Maakt u zich niet ongerust, juffrouw Crook, ik zal u niet langer dan een paar minuten storen". Juffrouw Crook stak de hand uit om de B.B.C.-muziek een beetje zachter te zetten. „Dank u zeer, jufrouw Crook. Uw toestel geeft de klank prachtig weer, maar bij het spreken hindert het nog al. Ik kwam u alleen wagen, of u sc-ns vanavond nog uitgaat". „Ja, ik dacht even naar mevrouw Grover te gaan". „Hm", kuchte juffrouw Silver. „Ik vermoedde al, dat u dit zou doen en wilde u in dat geval verzoeken, een briefje voor haar zoon mee te nemen". „Hii zal wel helemaal in de war zijn", meende jufrouw Crook. „Daar ben ik ook bang voor". „Die jongen was gek op mevrouw Welby. Ik wil niet veel zeggen over een dode, maar ze had hem niet zo moeten aanmoedigen, een kind bij haar verge leken! Waar was haar vrouwelijke trots gebleven?" „Och, ik geloof dat ze in hem alleen nog maar een jongen zag". Bessie Crook wierp minachtend het hoofd in de nek. „Nu ja, maar hij had toch ook zijn gevoel, nietwaar? En daaraan had ze moeten denken, evenals aan mijn nicht je Gladys. Mevrouw Welby zag er «een been in twee jongelui van elkaar te schelden. Gladys en Allan zijn sinds hun eerste jeugd altijd samen geweest en al is mevrouw Welby nu dood, ik kan niet zeggen, dat ze zich als een da me heeft gedragen." Juffrouw Crook had bij dit voor haar ongewoon lange betoog een hoge kleur gekregen en keek juffrouw Silver ver ontwaardigd aan. „Jonge mensen moet je met rust la ten, maar dat kon ze niet. Nog gister morgen is ze met de bus naar Lenton en naar het kantoor van meneer Hol- dernesg gegaan. Gladys had toevallig vrij en zat in dezelfde bus, dus ze dacht bij zichzelf: „Ik wil eens zien waar ze heengaat." En ze hoefde niet lang te kijken, want mevrouw nep recht door Friar's Cut 't kantoor van meneer Holderness binnen' Niemand kan Gladys wijsmaken, dal dit bezoek niet voor Allan was bestemd loon ik het arme kind even bij de winkel van mevrouw Grover zag, wat ze helemaal in de put". Het briefje van juffrouw Silver be vatte slechts een enkel zinnetje- „Beste meneer Grover, ik zou, als 't u gelegen komt, graag even met u spreken. Met hoogachting Maud Silver" Na dit briefje aan juffrouw Crook te hebben overhandigd, besloot ze ditmaal niet met Cecilia Voycey naar de avond kerkdienst te gaan. Derhalve was ze al leen thuis, toen er aarzelend op de deur werd geklopt en ze de lange, donkere gestalte van Allan Grover, die ze nog van de wandeling op het dorpsplein herkende, binnenliet. In de salon geko men, zag ze zijn rode, van het schreien gezwollen oogleden, die nochtans aan van zi-in knappe per- u d weinig afbreuk deden. Na °P hem aangewezen stoel te hebben plaatsgenomen, keek hij haar smartelük haperend: „Ik was al van plan, u te bezoeken". „Inderdaad, meneer Grover?" „Ja en toen kwam uw briefje Ik heb nog wat geweifeld, omdat ik bégriip, dat t mijn loopbaan kan vernietigen. Maar nu geef ik er niet meer om, al zal het hard zijn voor mijn familie". „Meent u dat heus?" (Wordt vervolgd) naar), Vos (Dordrecht,), de zijspancom- binaties Emmelmak—Van der Veen (Bilthoven) en Van der Noll—Ouwe- hand (Rotterdam). Vijf zilveren medailles werden door de Nederlanders .behaald. Het waren: J. Haaker (Badhoevedorp), Van Wees (Amsterdam), Veer (Borculo), Olie (Waddinxveen) en Rozenberg. Tsjecho Slowakije heeft een groot succes behaald. Niet alleen legden de Tsjechische rijders beslag op de inter- national Trophy, maar ook wisten zij de Zilveren Vaas te bemachtigen en bovendien kwam de eerste prijs voorde Merktenteams in handen van Tsjecho Slowakije. Bij de strijd om de interna, tionale Trophy eindigde Oostenrijk op de tweede en Groot Britannie op de derde plaats. De resultaten van de wedstrijden ge speeld in de vijfde ronde van het Euro- pees bridge kampioenschap te Dublin luiden: Sectie a: Nederland sloeg Zweden 6555; Italië sl. Denemarken 86—56; Frankrijk 61. Duitsiand 77—58. Sectie B: Oostenrijk sl. Engeland 79—51; Zwitserland sl. Libanon 86—40; Noorwegen sl. Ierland 8656. De stand in sectie a luidt thans: Sectie a: 1 Italië 9 punten, 2 Zweden 7 punten, 3 en 4 Frankrijk en Neder land eik 6, 5 en 6 Denemarken en Duitsland elk 1. Italië en Zweden ko men tegen elkaar uit in de halve finals. Sectie b: 1 Noorwegen, 2 en 3 Groot Brittannie en Oostenrijk elk 6, 4 Ier land 5, 5 IJsland 3, 6 Zwitserland 2, 7 Libanon 0. In deze afdeling moeten nog 2 ran den worden gespeeld. Ierland en Noor wegen speelden 5 wedstrijden, de ove rige landen elk 4. DONDERDAG 25 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muzlek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.10 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muzlek. 9.30 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram.muziek. 10.35 Ik weet, lk weet wat U niet weet. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Gram.muzlek. 11.05 Gevarieerde muziek. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Amusementsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 „Ontmoetingen met Christopher Blaze", hoorspel. 14.35 Gram.muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot v(jf. 17 °fl Voor de Jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzen ding: Dr. J. F. van Moorsel: „Indonesië als wereldvettenleverancier". 18.00 Nieuws 18.15 Sportproblemen. 18.25 Metropole- Orkest. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 18.00 Orgelspel. 19.10 Reportage. 19.25 Gram.muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch-Orkest en gr. koor. 21-00 Cabaret. 21.30 Dansmuziek. £2.15 „Over de Oceaan: 25 jaar na Lindbergh", cau serie. 22.30 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualltciten. 23.SO-i4.00 Zang, viool en orgel. HILVERSUM II, 298 m.i 7.00 KRO, 10.00 NCRV, u.00 KRO. 14.00-2409 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muzlek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio.-40.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.43 Gram.muziek. H-50 „Als de ziele luistert", caa,er^f. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30 —12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen-) 12.55 Thuisfront-Tombola. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gemengd koor. 13.30 Viool en piano. 14.00 Metropole-Or' kest en solist. 14.45 Voor de vrouw. I5-1® Gram.muzlek. 15.30 Viool en cello. 18™ Bijbellezing. 16.30 Klassieke muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. l?-40 Voordracht. 18.00 Leger des Heilsmuziek- 18.15 Mannenkoor. 18.40 „Op de stelling'- 18.50 Gram.muziek. 19 00 Nieuws en web berichten. 19.10 Levensvragen van »H«r* iel aard en een pastoraal antwoord. 19 Collegium muslcum Amstelolamenae. 19-40 Radiokrant. 20.00 Promcnade-Orkeat solist. 20.40 Mannenkoor, Konink!«ke Ml- l.taire Kapel en solisten. 21.15 Gram-' muziek. (21.30—21.40 Het Wespennest-) 21.55 Buitenlands overzicht. 22.15 recital. 22.45 Avondoverdenking. 28®. Nieuws en S.O.S.-berichten- 23.15-24.00 Gramofoonmuzlek.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4