46.- fa. BEEMSTERBOER GOED NIEUWS Bleyle en Ifetrix Au Bon Marcfié Firma J,N,Querelle Stad en Omgeving Jimmy Brown als diepzeeduiker Voorzitter College Zeemanshoop kwam Jan Busser verblijden Nog meer winkeliers nemen aan volgende marktdagen deel Jeugdwerk lijdt dikwijls onder de onverschilligheid der ouders Gezamenlijke Militaire Fondsen collecteren van 6/11 October TASSEN PARAPLUIES REEDS NU Best-geslaagde Zeevaartscholier (AS) van Nederland nam fraaie kijker in ontvangst Onvergetelijke dag voor Helderse jongen Zenira Horloges na vanaf KEIZERSTRAAT 15 Feesttreintje blijft de jeugd plezieren Dinsdag en Woensdag weer gezellige drukte Eerste VU-cursus over het schikken van bloemen IN HET KORT Uitslag openbare verkoping Benoeming onderwijzeres Geslaagd Het gebeurde in Nieuwediep Engelse kerk houdt een «Harvest Festival" Tussen Haaks en Kuit-je Youth for Christ-rally's nu in Palmstraat-gebouw Nog altijd een gevolg van de oorlog? EÏÏSLSV? SM L 'm *„.V.Vïï2 „Ouderwetse deugden met onschatbare waarde Verdeling naar rato nuttige uitgaven Geluidswagen zal actie kracht bijzetten De ledenlijst van de Helderse Gemeenschap sa. PREDIKBEURTEN VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1952 Reeds geruime tijd geleden berichtten wtj, dat Jan Busser uit Den Helder zich de beste leerling had getoond van alle Nederlandse Zeevaartscholieren, die eindexamen deden voor het diploma A.S. Onze jeugdige stadgenoot leverde met zjjn cijferlijst een gemiddelde van 8,6, waarmee hjj als eerste eindigde en beslag legde op de verrekijker, die voor deze prachtige prestatie was beschikbaar gesteld door het College Zeemanshoop te Amsterdam. Gistermorgen heeft de voorzitter van dit college, de negen en zeventigjarige oud-gezagvoerder N. van YVjjck Jurriaanse, deze waardevolle beloning aan Jan Busser overhandigd. De voorzitter van de Zeevaartschool te Den Helder, de heer Jac. Midden dorp, had voor deze heuglijke gebeur tenis in één der lokalen van de school een bijeenkomst belegd, die een offi eicel en tevens feestelijk karakter droeg .Behalve de heer en mevrouw Busser en de leerlingen waren onder andere aanwezig de heer L. F. van Loo, wethouder van onderwijs, en een tweetal leden van de commissie van toezicht. Nadat de heer Middendorp zijn gasten had verwelkomd, gaf hij het woord aan de heer Van Wijck Jur riaanse, oud-kapitein op de Java-Chi- na-Japan-lijn. Deze richtte zich aan vankelijk in het bijzonder tot de leer lingen van de Zeevaartschool, uiteen' zettend welk doel het College Zee manshoop nastreefde, toen het in 1825 door enkele gezagvoerders werd opge richt. Middels deze instelling hoopte men de nagelaten betrekkingen van kapiteins, die op zee bleven, onder steuning te verlenen. Later heeft het college zich op scheepvaartbelangen in het algemeen geworpen, onder meer door renteloze voorschotten te verle nen aan jongelui die de Zeevaartschool niet kunnen betalen en aan stuurlie den, die hun studie wensen voort te zetten en daartoe financieel niet in staat zijn. Samengevat komt het werk neer op algehele stimulering van de scheepvaartkunde. En al lang wordt ook ondersteuning verstrekt aan de nagelaten betrekkingen van zeelieden van alle rangen uit de koopvaardij. Vervolgens wendde de krasse kapi tein zich tot Jan Busser, die, tussen zijn vader en moeder gezeten, de waar derende woorden en de fraaie kijker in foudraal met een gezonde blos in ont vangst nam. Wellicht beleeft hij er evenveel plezier aan als de heer Van Wijck Jurriaans aan de twee prijzen, die hij al heel lang geleden in de wacht sleepte. De spreker besloot, met alle jongens er op te wijzen, dat men niet moet denken er met het diploma van de Zeevaartschool al te zijn. Hij noemde het slechts het fundament, het begin van een loopbaan. Wethouder Van Loo memoreerde, dat de A-prijs van het College Zeemans hoop na de oorlog reeds voor de twee de maal aan een leerling van de Hel derse Zeevaartschool was ten deel ge vallen. Dat het nu een Helderse jon gen was die er mee schoot ging, heeft het gemeentebestuur zeer veel goed gedaan. Namens het college van B. en W. wenste hii Jan en zijn trotse ouders van harte geluk. Van grote dankbaarheid getuigde de toespraak van de heer Busser Sr., die het succes van zijn zoon voor een be langrijk deel het werk van directeur en leraren achtte. Zeer oprecht drukte hij de jongens op het hart hun tijd zo veel mogelijk voor de studie te benut ten. Wat dit betreft, klopte hij bij zijn zoon nooit aan het verkeerde adres. Momenteel maakt Jan Busser zich verdienstelijk bij het Loodswezen. Van daag vaart hij naar Rotterdam, met het nieuwe lichtschip Texel, dat door de „ring" moet. Maar straks, wanneer geen gevaar meer is te duchten voor kinderverlamming, zullen zijn amen- delen worden geknipt en kan hij in dienst treden van een scheepvaart maatschappij, waarmee een volgende weg naar zijn doel wordt ingeslagen. Jammer, dat met die amandelen. Maar goed, Jan Busser zijn tijd komt ook! Een sieraad voor iedereen loopt noch vóór noch 2 jaar verzekerd Vegen brand, diefstal, breuk enz. (Advertentie, Ing. Mi Niet zonder spanning hebben gisteren Ingewijden het moment afgewacht, waarop de KSK-organisatoren zouden bekend maken of de beide marktdagen volgende week doorgang zullen vinden. Het was namelijk nog niet zeker, daar men eerst de ervaringen en resultaten van de eerste marktverkoop, die Woens dag werd gehouden, wilde overzien. Wellicht doet het ook onze lezers goed te vernemen, dat besloten is inderdaad nogmaals marktverkoop te beleggen, éil wel op Dinsdag 30 September en Woensdag 1 October. Voor de jeugd zij op gemerkt, dat het feesttreintje ook volgende week nog zal rijden. elke gulden), die opgeteld tezamen 100 uren vormen. Daarop krijgt men een lot, een „deelnemersbewijs" voor de trekkingen, waarvan de eerste morgen wordt gehouden. Wat de drukte betreft kan worden opgemerkt, dat het bezoek van buiten zo ver kon worden nagegaan niet samenviel met de eerste marktverkoop. Men kreeg de overtuiging, dat de be langstelling uit de omgeving vooral Zaterdag, Maandag en Dinsdag zeer groot was. Zoals uit onze aanhef blijkt, krijgen echter ook de platte- landsbewonders nog de gelegenheid de KSK-winkeliers als marktverkopers te zien optreden. En waarschijnlijk zul len Dinsdag en Woensdag nog meer winkeliers deelnemen dan eergisteren reeds het geval was. Wij vernamen, dat de KSK-winkel in de Keizerstraat, waar de „uren" worden ingeleverd, het bijzonder druk heeft. Maar nog steeds blijkt, dat ve len de gang van zaken niet begrijpen. Nogmaals wijzen wij er op, dat men in het bezit kan komen van een lot door inlevering van een aantal „klokjes" (men ontvangt er één bij aankoop van H. NEVILLE HART SCHOEMAKER Herengracht 406, Amsterdam-C. Tel. 37614. Specialisten in alle uniformen voor de Koninklijke Marine. Verwerken uitsluitend eerste kwaliteit Krantz-lakens, serge en whipcords. Bezoeken geregeld Den Helder. Op aanvrage te ontbieden. (Advertentie, Ing. Met.) In de Vakschool voor Meisjes werd gisteravond een begin gemaakt met de eerste V.U.-cursus in het nieuwe seizoen. Deze cursus gaat over een zeer practisch onderwerp en wel het schik ken van bloemen. De heer J. Muntje- werf, die het gesprokene met demon straties illustreert, is voornemens iede re maand een dergelijke avond te ver zorgen, wanneer daartoe voldoende be langstelling blijkt te bestaan. De cur sisten kunnen dan een idee krijgen, hoe het materiaal, dat de natuur en onze tuinen in de loop van een jaar opleveren, tot iets moois kan worden verwerkt. Voor Dinsdagavond 30 September staat een lezing op het programma door dr A. L. Constandse uit Haar lem. Deze zal, eveneens in de Vak school, iets vertellen over „De wereld van de Islam". De eerstvolgende „grote avond valt op Dinsdag 7 October. Dan komt in Ti- voli het Rotterdams Toneel voor het voetlicht met „Bonaventura", een to neelstuk in drie bedrijven van Char- lotte Hastings, waarin de hoofdrol wordt gespeeld door Charlotte Kohier. Het Tivoli-theater brengt vat) he den- tot en met Maandagavond „Als de wereld vergaat" op het witte doek. De Witte-,bioscoop presenteert op deze avonden „Vier meisjes van Broadway' In „Formosa" wordt vanavond om acht uur een lezing gegeven voor de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming. Ds. P. J. Micles houdt vanavond om acht uur in de Lutherse kerk vooi de Ned. Chr. Vrouwenbond een lezing over het onderwerp „Gods vinger in de rotsen". De tentoonstelling van werkstuk ken, vervaardigd door de leerlingen van de Vakopleiding der Rijkswerf, die vanmiddag om drie uur officieel wordt geopend, is te bezichtigen hedenavond van zeven tot negen uur en morgen middag van half drie tot vijf uur. Door notaris Engelmann zijn gister avond in „Musis Sacrum" publiek ver kocht: Huis en erf Wilhelminastraat 87, groot 78 ca, huis en erf Wilhelminastraat 89, groot 78 ca, huis en erf Wilhelmina straat 91, groot 78 ca, huis en erf Wil helminastraat 93, gropt 88 ca, tezamen voor 4980 aan J. Riemers. Huls en erf Krugerstraat 125, groot 83 ca, voor f 2284 aan P. Agema qq. Huis en erf 2e Emmadwarsstraat 1, groot 59 ca, voor f 1330 aan J. Blankman. Huis en erf Hoogstr. 33 groot 1 a 44 ca voor 2900 aan J. Riemers. Huis en erf Looier- steeg 2, groot 1 a 47 ca, volor f 3500 aan J. Riemers. Huis en erf Loodsgracht 43, groot 1 a 14 ca, voor f 2080 aan J. Bakker. Huis en erf Stakman Bosse- straat 34, groot 51 ca, voor f 380 aan J. Blankman. Huis en erf Vlaming- dwarsstraat 4, groot 60 ca, huis en erf Vlamingdwarsstraat 6, groot 56 ca, huis en erf Vlamingdwarsstraat 8, groot 56 ca, huis en erf Vlamingdwarsstraat 10, groot 56 ca, tezamen voor f 5183 aan A Kersbergen. Huis en erf L. van Berkstraat 13, groot 36 ca, voor f 635 aan E. G. Smits. Huis en erf M. H. Trompstraat 34, groot 75 ca, voor f 1601 aan J. Greve. Huis en erf Vlaming straat 57, groot 80 ca, voor f 2580 aan Polman. Huis en erf Visstraat 77, groot 78 ca, voor f 1100 aan J. Visser. Daar aan mej. C. Westerbaan wegens huwelijk eervol ontslag werd ver leend als onderwijzeres aan de BLO- school aan de Hector Treubstraat, moest in de vacature worden voorzien. B. en W. stellen de raad nu voor te be noemen mej. M. S. Zomer, thans on derwijzeres aan de openbare lagere school no. 7 aan de Oostslootstraat. Onze oud-stadgenote, mej. D. Baren- dregt, thans te Amsterdam, slaagde dezer dagen ln Den Haag voor het examen logopaediste. In de Javastraat liep een zeven tienjarige loopjongen ten gevolge van een vrij ernstige val eek lichte hersen schudding op. Hij fietste met een bood schappenmand aan het stuur. Op een gegeven moment knelde hij de mand tussen knie en stuur en kwam te val len. De jongen werd ter observatie in het gemeente-ziekenhuis „Parkzicht" opgenomen. In de Van Galenstraat sloeg dezer dagen een paard op hok Het dier is vermoedelijk geschrokken van een paar wapperende dekens, waarna het zich van een touw losrukte en het, met de wagen achter zich aan, op een lopen zette. Op de hoek van de Joubertstraat kwam het paard te vallen en was de rust weergekeerd. Paard en wagen ble ven zonder letsel en schade. De onlangs opgerichte Engelse kerk hier ter stede, die op gezette tijden gastvrijheid geniet in de Oud-Katho lieke kerk aan de Middenweg, houdt Zondagavond om zeven uur een „Oogstdienst". Zo'n „Harvest Festivai" is te vergelijken met de dankdiensten voor het gewas, die men in Nederland se kerken kent. Deze Engelse oogst dienst krijgt echter uiterlijk een fees telijker cachet, omdat de leden van de kerk stellig gevolg zullen geven aan de uitnodiging, vruchten, groenten en dergelijke producten van de oogst mee ter kerke te nemen. Hiermee zal het kerkgebouw worden versierd. Maan dag hoopt men het voedsel, dat op de ze wijze wordt bijeengebracht, aan be hoeftige gezinnen uit te reiken. Hr. ren van terug. Hr. Ms. „Putten" arriveerde gister avond uit Rotterdam. Het is morgen hoog water om 12.25 uur en laag water om 6.25 en 18.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 14,8 graden Celsius. Door de veelvuldige regenval van ,de laatste dagen bleek het gisteren niet langer mogeilijk de rally's van de Youth for Christ in de tent aan de Spoorstraat (hoek Palmstraat) te hou den. De ent was gevuld met grote plassen. De Nederlands hervormde ge meente kwam te hulp door voor de bijeenkomsten het gebouw in de Palm straat af te staan. Ms. „Hercules" keerde giste- de Werf in de Buitenhaven Nu heb ik iets moois gezien: een pracht schoentje voor weinig geld. Zo'n paar ga ik kopen bij Bervoets-Vriezelaar, een enige col lectie! BERVOETS-VRIEZELAAR, Spoorstraat 85, Den Helder. (Adveitaitta, Ing. Med.) UET EERSTE JAAR na de bevrijding werd blonder veel werk gemaakt v»„ H l Fr moest (en dat is trouwens vandaag de dag nog noodzakemi? de jeugd. Er moest (en marele herbewapening", en wat a'Uk) zo n verschrikkelijk s „mtront het „mijn en d(jn inderdaad anestwtt ,«d de vooroorlogse normc^ omuent om^^- kend vervaagd. Het begon met^ u|| menig(. handc,nig. die in wetend de bezetters ermee se o g vaderlandslievend tintje kon worden ee onbeschaamde diefstal as dat men blijkbaar slechts door geven. Dekinderen aBeen m t0(. haaidc wat er te halen vl?.e wereld kon komen vanneer mderdaad heeft het heel wat moeite kregen dus wel een te boven te komen. in h"e gekost, dit stuk iet- j bekroond, is niet gemakkelijk te beoordelen gaan (hij wil opeens veel liever vlicee ren), welnu, dan gaat hij vliegeren Hei komt in vaders hoofd niet op, de'ion gen te wijzen op zijn plicht tegenover de jeugdvereniging. De clubavond gaat immers toch wel door? En als die ion gen nu liever vliegeren wil.... E' waarom Marietje naar het zangkoortje te sturen, wanneer dat arme kind net zo gezellig aan het spelen is? Och, dat zangkoortje en die jongensclub vervul len niet zo'n grote rol in de gemeen, schap.... Dat zeggen we. wanneer we hun rol in het leven van Jantje en Marietje gemakshalve over het hoofd zien. Want is het niet belangrijk dat Jantje en Marietje, op die clubavonden Ieren, een schakeltje zijn van een gro- ter geheel? Het werk van de jeugdleiders komt de ouders te hulp b(j de opvoeding van hun kinderen tot zelfstandige mensen met verantwoordelijkheidsgevoel, plichts besef en doorzettingsvermogen, karak tereigenschappen die ook in deze na oorlogse tijd waarin gestreefd wordt naar gelijke kansen voor ieder van onschatbare waarde zijn. MISSCHIEN hangt het hiermee samen dat we de laatste jaren alweer veel minder horen spreken over de „ont wrichte jeugd". Weliswaar wordt nog altijd veel aan jeugdwerk gedaan, maar dat geschiedt toch in een minder bewo gen sfeer en zeker minder „epidemisch dan kort na de bevrijding. Het jeugd werk is weer teruggevallen tot de po sitie, die het ook vóór de oorlog temid den van het conglomeraat van paedaso- gische activiteiten innam. De werkers voor de jeugd ondervin den echter een moeilijkheid, die onge twijfeld kan worden aangemerkt als een gevolg van de scheefgetrokken ver houdingen in oorlogstijd. De mens, zat van dwang, gebondenheid en plicht, is sterker dan ooit gaan streven naar vrij heid, ongebondenheid en recht. Hebben we niet gestreden voor Vrijheid, Waar heid en Recht? Waarom zouden we dan nu niet onze strijd voor de eigen per soonlijke vrijheden en onze eigen rech ten met onverminderde kracht voort zetten? Overtollige lasten rvAT alles is heel begrijpelijk, en daar- om is het verklaarbaar dat „rem mende" gedachten aan plichten, conven ties, voorschriften en dergelijke dingen, die het strijdvuur zouden kunnen blus sen, meer dan ooit tevoren worden on derdrukt. In een roes van „democratie" wil men alle schijnbaar overtollige las ten overboord werpen. Waarom zouden we om een enkel voorbeeld te noe men een vrijwillig op ons genomen plicht tot het einde toe vervullen, wan neer het onszelf niet zo goed meer ge legen komt? Ze mogen toch blij zijn, dat wij (geheel belangeloos) een eind- weegs hebben geholpen? Nu maar weer eens een ander. Het kan zijn, dat verscheidene kinde ren in deze geest thuis worden opge voed. Ook zonder dat het hun opzette lijk wordt bijgebracht, leren zij dat gaat o zo gemakkelijk! zich aan al les en nog wat onttrekken. Wanneer Jantje op een gegeven moment geen zin heeft om naar zijn jeugdvereniging te Van 6 tot en met 11 October wordt ln onze stad een collecte gehouden ten bate van de Gezamenlijke Militaire Fondsen, te weten: Fonds 1815 voor oud-militairen en nagelaten betrekkingen (waaronder nu ook de Korea-strijders vallen), de Koninklijke Nationale Vereniging tot steun aan miliciens „STAMEL", vereniging „Ereschuld en Dankbaarheid", het Karei Doorman-fonds, de Prins Bcrnhard- stichting en de Stichting „Het van Weerden Poelmanfonds". Het zou te ver voeren, de taakverde ling van de zes militaire fondsen hier uiteen te zetten. Het moge evenwel Uit de distilleerderijen «in de Erven Lucts Bols, Amsterdam Schiedam (Advertentie, Ing. Med.) 49. Intussen stonden Bonkle Bieze- bijter en Sjonnie samen te overleggen, was ze doen moesten. „Je begrijpt na tuurlijk wel", zei Sjonnie, „wat die twee aan het doen zijn. Die broeden samen een plan uit om de buit uit het wrak te pakken te krijgen. Hoe ze dat willen doen, weten we nog niet, maar daar komen we heus wel achter. Het enige, dat ons te doen staat, is hier te blijven en de deur van het Rode Paard scherp in de gaten te houden. Zodra er eentje uit komt, ga jij er achteraan en ik blijf hier de wacht houden". Bonkie Biezebijter knikte. „Ik zal al leen een beetje hard moeten lopen als die ene die dan weg gaat in de taxi stapt en wegrijdt", zei hij op sombere toon. „Daar Sveet ik wel raad op", ant woordde Sjonnie. „We draaien eenvoudig de ventielen van de banden los!" Bon kie keek zijn kameraad verrast aan. „Dat is een goed idee", bromde hij, „Ik zal de daad maar bij het woord voe gen". Voorzichtig sloop Bon-kie Bieze bijter naar Jimmy's taxi. Hij bukte zich snel en liet vliegensvlug de lucht uit de twee achterbanden ontsnappen. De ventieldopen stak hij voor alle zeker heid ln zijn zak. Toen vluchtte hij zo snel mogelijk weg, net op tijd want het volgende ogenblik trad Jimmy Brown weer naar buiten. Welgemoed stapte hij in zijn blokbandje.... bekend zijn, dat zy prachtig werk doen dat aller steun verdient. In het alge meen komen de fondsen op voor de belangen van militairen, oud-militairen en hun nagelaten betrekkingen. De opbrengst van deze collecte zal straks verdeeld worden over deze instellin gen, naar rato van de nuttige uitgaven van de fondsen. In speciale gevallen van hulpverlening zal een overkoepe lend bestuur, bestaande uit bestuurs leden van de fondsen, een beslissing nemen. Van elk der fondsen heeft daarin één bestuurslid zitting. Men is ook dit jaar weer van plan, de zaken energiek aan te pakken. Het ligt in de bedoeling, de actie op 11 October te besluiten met een straat collecte (eerst wordt huis-aan-huis gewerkt), waarbij ook militairen wor den ingeschakeld. Het verdient aanbe veling. dat collectanten en collectrices (van wie men er graag zeer veel heelt) zich vóór 30 September bij de volgen de adressen aanmelden: VBZ-gebouw, Keizerstraat 90; bureau OS en O. Bui tenhaven; kapitein ter zee L. H. Quant, Singel 65. Aanmelding kan voorts ge schieden bij de geluidswagen van OS en O, die vóór en tijdens de actie het werk van collectanten en collectrices hoopt te vergemakkelijken. Zoals ge zegd, verwacht men de collectanten en collectrices liefst zo veel mogelijk voor Dinsdag 30 September, daar het Hel derse comité, waarvan burgemeester mr G. D. Rehorst ere-voorzitter is, voornemens is voor hen een bijeen komst te beleggen, waarop nog het één en ander over de Gezamenlijke Militaire Fondsen wordt verteld. Het aantal verenigingen en instellin gen, dat reeds als lid van de Helderse Gemeenschap staat ingeschreven, be draagt op het ogenblik 156. Bovendien werden enkele toezeggingen ontvan gen, zodat het ledental thans op 160 kan worden gefixeerd. De aangesloten verenigingen zijn als volgt onderverdeeld over de verschil lende secties: 24 bij de sectie Jeugd (waaronder enkele, die op hun beurt diverse verenigingen overkoepelen), 11 bij de sectie Muziek, 34 bij de sectie Ontwikkeling en Ontspanning, 54 bij de sectie Sociaal en Maatschappelijk Werk (8 bij de subsectie Vrouwenorga nisaties, 18 bij de subsectie Vakorgani- saties en 28 bij de subsectie Overige organisaties), 5 bij de sectie Sport (waaronder de Helderse Sportraad), 18 bij de sectie Zang en 10 begunstigers. Het is momenteel moeilijk, het aan tal overkoepelde leden per sectie op te geven, omdat deze gegevens moeten worden bijgewerkt uit de stapels for mulieren van de enquête. voor alle dames, die houden van elegante, goede en sterke kleding. Wij ontvingen n.L de geheel nieuwe collectie van met prachtige modellen voor dames, heren en kin deren. Niet alleen mooi, maar BLEYLEKLEDING gaat veel langer mee. Ons gehele dames-, heren- en kinder vak is ruim gesorteerd met de nieuw ste modesnufjes. Komt eens kijken bij P. v. d. MADEN Spoorstraat 105 Tclef. 2723. (Advertentie, Ing Med.) ontvingen wij de nieuwste modellen en van de Jaarbeurs Breewaterstraat 5 bij de Spoorstraat (Advertentie. Ing. Med.) A^^EV# ar-3r-3S8labp°r B 9.40-10.30, C 9.30-10.10 D 8 3(J?8 uien 14,8015,30, grof 12 söi^^rie lingen 15,90-16,80, nep 20 iö-1-24 40- rode kool B 5,408,80; groene kooi ZONDAG 28 SEPTEMBER DEN HELDER. Ned. Herv. gem„ Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur ds Rasch; Palmstraat, 10 uur cand. J. W. ten Cate, 19 uur cand. R. V. Raalten; Huisduinen, 19 uur ds Rasch. Gerei, kerk, Bethelkerk, 9 uur ds Hamming, 10.45 uur ds Hamming, 17 uur ds Rot huizen; Rehobothkerk, 10 uur ds Swen, 17 uur ds Hamming. Chr. Gerei, kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds Van de Knijlf. Geref. gem., Janzendwars- straat, 10 en 16 uur leesdienst. Gerei, kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds F. Tollenaar. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 én 17 uur dienst. Oud-Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige dienst, 10 uur kinderkerk Van Galenstraat, 19 uur Engelse dienst (oogstdienst). Bapt. gem., Spoorstr., 12 uur Zondagsschool (ook Gouden regenstraat), 16 uur ds C. van Wier uit Alkmaar. Evang. Luth. kerk, We zenstraat, 10.30 uur dr J. A. Stcllwag. Doopsgez. gem., Kerkgracht, geen dienst (gemeentedag Wieringen). Tj Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en ÏW uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zon dagsschool. Leger des He*;s, Spoot" gracht, 10 uur heiligingssamenkomst, uur openluchtsamenkomst SpoorstrJ, 20 uur heilsbijeenkomst. Vrijz. Evang- gem., Hoogstraat, 10.15 en 17 uur 0» Mink, 12 uur kinderkerk. JULIANADORP. Ned. Herv. gem., J® uur onderwerp „Wie zonder zonQe is...." Geref. kerk. 9.30 uur ds Rot* huizen, 14.15 uur ds Swen. CALLANTSOOG. Ned. Herv. gerd" 19.30 uur „Wie zonder zonde is*---

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2