Helders© Gemeenschap: centrum van gesprek een waardevol Jubilea tüjt alleen voor nat feestdagen Mogelijkheden tot ontspanning voor jonge marinemannen leder blijft baas in eigen huis Gemeenschapszin &SS32 Ss Agenda tof Oudejaarsavond Groei werd belemmerd door negatieve factoren Verenigingsleven kan mensen gebruiken W" WILLEN graag even borduren op bet stramien, dat (gelukkig!) de laatste tijd meer wordt gebruikt en dat Is de vrije-tijdsbesteding van de jonge marineman. Den Helder is de voornaamste marinebasis van Nederland. Het is niet voor de eerste maal, dat wij een marinebasis incompleet noemen, wanneer voldoende mogelijkheden tot gezonde ontspanning en verantwoord amusement ontbreken. Het bouwen van een marinebasis is niet alleen een kwestie van het aanleggen van een ruime haven en het zorgen voor voldoende accomodatie aan de wal. De Koninklijke Marine bestaat Immers ook uit mensen, die zeker in vredestijd niet alle vier en twintig uur van de dag hun dienst vervullen. Het is bekend, dat de Koninklijke Marnie zelf het hare doet voor de marineman in zijn vrjje tijd. Maar daarmee is de zaak niet afgedaan. Hier ligt ook een taak voor de burgerij, en waar deze taak wordt begrepen moet de marineman daar voor ook het juiste begrip tonen. Nauwer contact tussen burgerij en marine Onze wekelijkse agenda gaat normaal door Meer dan 200 enquête-formulieren zijn binnen EIND Augustus October 1952 November 1952 December 1952 T aansluiting bü de Helderse Gemeenschap wel een's over le Raa^ tot voordelen zijn daaraan voor ons verbonden,?,e vra,aR «esteld: „Welke vraag. Maar het uitgangSpunt van de redI,hïln UrlUkJ.,S dat een belangr«ke grondslag is, is verkeerd. Men moet ziK d'e aan z0'n VraaR ton stichting als de Helderse Gemeenschan in eln T*n rcaUseren- rial Ren kan doen. Is men daarvan overtuigd dat de onze belangrijk werk gelijk instituut pas vruchtdragend kan ziin Jüdat J*n dcr" voor in aanmerking- komen imn «vinei inderdaad allen, die daar- 'lïiizoilder alle verenichiDon 'ai* verJenen- Wanneer dus in het jCT^vcrtegenvvoordige^^ich^^hH* V°°ï ?|Ch 7" facet van het gemeenschaps- M gemeen goed aangevoeld Ï&h nS'Ul~en' G«lukkir heeft men dit over het ,7 die iets voor het gemeenschapsleven in Den Helder betekenen. yOORAL in de periode, waarin de Helderse Gemeenschap nog in op komst was, hebben vragen als „Wat kunnen wjj er beter van worden?" de ontwikkeling ten goede geremd en hel totstandkomen van een bevredigende orgasisatie belemmerd. Want hoe kan men ooit profijt trekken van een insti tuut, dat maar niet uit de windselen komt? Ook een boom gaat pas vruchten dragen nadat hjj is geplant en een goe de verzorging heeft genoten. De verenigingsbesturen, die iets ver der keken dan hun neus lang was, heb ben enige jaren dat jonge instituut dat zich aarzelend onder de naam „Helder se Gemeenschap" aandiende, een kans willen geven. Wellicht alleen reeds om dat zo'n instituut nuttig werk kan doen bij het organiseren van algemene fees telijkheden, zoals de viering ven Ko ninginnedag, de Nationale Feestdag en dergelijke. De Helderse Gemeenschap bestond nog niet eens als zodanig, toen het eerste werk in deze geest werd ver richt. Men zal zich herinneren, dat het gehele Helderse verenigingleven acte de présence gaf bij 't afscheid van oud- burgemeester Ritmeester. Het voorbe reiden van dit afscheid kostte enige ac tieve burgers vrij veel moeite, omdat zoveel verenigingen slechts in kleine kring bekend en dus practisch „ongrijp baar" waren. Het is gelukt, en hoe! Wij behoeven dit niet in den brede op te halen. Het staat echter voor ons vast. dat toen de gedachte aan een Helderse Gemeenschap voor het eerst als een ideaal ging leven. Dat ideaal bleek voor verwezenlijking vatbaar, en het is ge lukt. Het hete hangijzer MA veel en moeilijk voorbereidend werk, waarbij allerlei weerstanden moesten worden overwonnen, startte de Helderse Gemeenschap in Juni 1951 met een definitieve organisatievorm. Er kwamen na breedvoerige beraadsla gingen en lijvige rapporten Statuten en een Huishoudelijk Regiement. Insi ders weten, dat het niet eenvoudig is geweest, deze officiële stukken zodanig op te stellen, dat geen enkele bepaling een vereniging van aansluiting kon te rughouden. Zoals altijd bij dergelijke organisaties, was de „souvereiniteit in eigen kring" het hete hangijzer. Menige vereniging was bevreesd, iets van de gatieve instelling roept onwillekeurig gebieden, die men in het gemeenschaps- de gedachte op, dat het zo'n vereniging niet in de eerste plaats begonnen is om het algemeen belang, maar om de eigen belangrijkheid en gewichtigheid. En aangezien een vereniging door mensen wordt geleid, kunnen we hieraan on middellijk de gedachte vastknopen.dat in het bestuur van zo'n vereniging men sen zitten, die ook in hun ogenschijn lijk diendende verenigingswerk alleen hun eigen eer najagen. Wij hebben niet alleen de indruk, maar zelfs de over tuiging, dat allerlei kwasi-gefundeerde bezwaren tegen aansluiting bij een in stituut als de Helderse Gemeenschap terug te voeren, zijn op dergelijke zui ver persoonlijke en egoïstische motieven. Daarom is het zo verheugend, dat reeds honderdzestig verenigingen en daarbij zijn de belangrijkste op alle leven kan onderscheiden bij de Hel derse Gemeenschap zijn aangesloten. Zij hebben dit instituut herkend als een waardevol centrum van gesprek voor allen, die deel hebben aan het gemeen schapsleven. Dat ieder voor zich boven dien op gezette tijden een aanwijsbaar profijt trekt van de Helderse Gemeen schap, moet men zien als een overi gens dankbaar aanvaarde bijkomstig heid. Wanneer alle mensen en dat geldt ook voor groepen van mensen voor ogen houden, dat hun eigen werk slechts een klein schakeltje is in het levende raderwerk van de gemeenschap, die door allen in stand wordt gehouden, dan vinden zij de basis, waarop het werk met de beste resultaten en dus de grootste bevrediging schenkend kan worden verricht, eigen zelfstandigheid prijs te geven en een lelijk jong eendje als de Helderse Gemeenschap een vinger in de vereni gingspap te gunnen. Ja, en wanneer men eenmaal deze vrees koestert, dan ligt de vraag voor de hand: „Wat krij gen wij daarvoor terug?" De Helderse Gemeenschap heeft echter nooit de bedoeling gehad, een vinger in welke pap ook te steken. Ten overvloede staat simpel en duidelijk in de Statuten, dat de Helderse Gemeen schap de zelfstandigheid der aangeslo ten verenigingen en instellingen in geen enkel opzicht wil aantasten. Ieder blijft baas in eigen huis en niemand is ver antwoording schuldig aan de Helderse Gemeenschap. De enige verantwoorde lijkheid. die de leden dragen, is dat zü <ie Helderse Gemeenschap waar moge lijk helpen, het gestelde doel te berei ken. Dit doel is, zeer in het algemeen ge sproken: het versterken van de burger zin der Helderse bevolking, de verho ging van het culturele peil in de ge meente, en het bevorderen van het so ciale werk en de samenwerking op so ciaal en cultureel gebied. Op welke wij ze tracht de Helderse Gemeenschap dit algemene doe! te bereiken? Ook op de ze vraag geven de Statuten een duide lijk antwoord. Daarin worden de vol gende wegen aangegeven: a. het nemen en bevorderen van Ini tiatieven en maatregelen op- alle gebie den, waarop de gemeenschap werkzaam kan zijn; b. het samenbundelen van verenigin gen en instellingen, welke op deze ge bieden werkzaam zijn; c. het bevorderen van een goed con tact tussen de verenigingen en instel lingen onderling, teneinde aldus tot meerdere samenwerking en bredere ont plooiing te geraken; d. het vergemakkelijken van het con tact met de overheid; e. het in contact treden met soortge lijke verenigingen en instellingen in den lande: f. alle andere wettelijke middelen, die voor het doel bevorderlijk kunnen zijn. Het eigen „ik".... LIIERIN staat niets, dat ook maar n enigszins lijkt op inmenging in de particuliere en interne zaken der aan gesloten verenigingen. Het is echter mogelijk, dat een vereniging, die op een bepaald gebied werkzaam is, het ongaarne ziet dat een lichaam als de Helderse Gemeenschap initiatieven op dat terrein neemtEen dergelijke ne- DN IJ zullen hier niet in de brede uit- weiden over hetgeen de Konink lijke Marine zelf doet. Het moge vol doende bekend zijn, dat in het bureau „O.S. en O." onder leiding van le lui tenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon dag aan dag hard wordt ge werkt om de idealen van „Jan Oso" in daden om te zetten. Honderden marine mannen volgen cursussen door bemid deling van O.S. en O., aan de sport wordt alle aandacht besteed en aan de ontspanning eveneens. Het gehalte van de programma's in de marinecantine zouden wij toonaangevend kunnen noe men voor hetgeen elders in Den Hel der op dit gebied plaats vindt. Men is begonnen aan de bouw van een nieu we cantine, waaraan iedere insider zal dat onderschrijven een grote be hoefte bestaat. Maar zelfs deze grote cantine en de capaciteit van de drie tehuizen voor militairen zijn niet voldoende Om avond aan avond de grote stroom van ma rinemannen onder te brengen. Ligt het niet voor de hand, in dit verband te wijzen op het grote aantal verenigin gen, dat Den Helder op zeer uiteenlo pend gebied rijk is? Wij weten, dat de marinemannen in hun midden zeer welkom zijn. zoals overal jong en fris bloed met vreugde wordt begroet. Bo vendien is het van grote betekenis voor de band tussen marine en burge rij in het algemeen, wanneer wat meer marinemannen actief deel krijgen aan het verenigingsleven. Uiteraard voelt menige marineman het als een bezwaar, dat hij niet bij de „vaste bevolking" van Den Helder be hoort. De kans om te eniger tijd naar elders te worden overgeplaatst en de dikwijls langdurige zeereizen weer houden hem, permanente contacten te leggen. Maar zou het aanknopen van een „losse verkering" met een of an dere vereniging nu werkelijk zo be zwaarlijk zijn? De verenigingen van hun kant zijn hier al wordt er wel eens over geklaagd wel gewend aan een zekere „doorstroming" onder de leden. En misschien valt het nog wel mee tof tegen??....) met die over plaatsing. Laten onze jonge marinemannen hier eens over denken. Wij zijn er zeker van, dat Jan Oso in het „Peperhuisje" op het I-Iavenplein graag de nodige tips wil geven. Er is keus genoeg! In de komende maanden zullen verscheidene Helderse verenigin gen een jubileum vieren. Bij het Agendabureau van de Helderse Gemeenschap zijn reeds de volgen de data bekend: 4 October: 60-jarig bestaan Ko ninklijke Nederlandse Bond van Oud-onderofficieren, afdeling Den Helder 4 October: 20-jarig bestaan Eerste Helderse Wandelsportvereniging „De Jutter". 25 October: 30-jarig bestaan Post zegelvereniging „Helder". 8 November; 30-jarig bestaan Kleindiersportvereniging „H. en O". 22 November: 50-jarig bestaan Schaakvereniging „M.S.C.". 25 Januari: 5-jarig bestaan NKJB „Sint Lucas". 21 Februari: 20-jarig bestaan kin- deroperettevereniging „Ons Genoe gen". 25 April: 60-jarig bestaan Zang-, reciteer- cn orkestvereniging „Har monie". QNDERAAN deze pagina is de Agenda tot Oudejaarsavond opgenomen. De secretarissen der betrokken verenigin gen c.s. zullen er goed aan doen, de lijst even te controleren en eventuele wijzigingen en/of verbeteringen zo spoedig mogelijk door te geven aan het Agendabureau van de Helderse Gemeenschap, Erasmusstraat 14, tele foon 2141 toestel 007 (na zes uur tele foon 3524). Men piege bij het beleggen van avonden zoveel mogelijk overleg met het Agendabureau. Dat kan veel narig heid (bijvoorbeeld het organiseren van twee overeenkomstige uitvoeringen op één avond) voorkomen. Het is drin gend gewenst, terstond na het huren van een zaal of het vastleggen van een bijeenkomst, het Agendabureau daar van in kennis te stellen. De wekelijkse agendarubriek „Wilt u even noteren?", die wij iedere Za terdag in de Helderse Courant publi ceren, zal men op de vaste plaats blij ven aantreffen. Onderstaande agenda is dus „extra". j^E lezer treft op deze pagina artikelen en berichten aan over het werk van de Helderse Gemeenschap. Dit overkoepelend instituut heeft de bur gerij van Den Helder, cn in het bijzon der het verenigingsleven, reeds vele goede diensten bewezen. Alleen reeds door het Agendabureau, dat slechts zo voortreffelijk kan functionneren door de medewerking van alle kanten, trekt ieder op zijn tijd profijt van de Hel derse Gemeenschap. Ruim een jaar pu bliceren wij elke Zaterdag de in brede kring gewaardeerde rubriek „Wilt u even noteren?" Graag had de Helderse Gemeenschap bij de aanvang van hot seizoen 1952 '53 een boekje met allerlei bijzonder heden laten verschijnen, evenals een jaar geleden. De daaraan verbonden kosten bleken een onoverkomelijke hinderpaal. En toch voelde het dage lijks bestuur van de Helderse Gemeen schap het begrijpelijk en terecht als een behoefte, na de vacantietijd weer eens in contact te komen met de gehele burgerij. Wij hebben de H.G. daarin tegemoet willen komen door het beschikbaar stellen van enige ko lommen in de Helderse Courant van heden. Wij kozen juist deze editie, omdat de courant vandaag in de gemeenten Den Helder, Texel, Anna Paulowna, Wie- ringen en Wieringermeer huis-aan-huis wordt bezorgd. Zij komt dus ook onder de ogen van hen, die ver in 't „achter land" wonen en zich zelden of nooit realiseerden, dat toch op betrekkeijk ge ringe afstand een stad ligt, die ook hun veel kan bieden. Wij menen dat het goed is, wanneer de bevolking van heel Noordhollands Noorderkwartier eens ziet, dat Den Helder een bloeiend verenigingsleven rijk is. Een vereni gingseven, dat mede bewijst, dat Den Helder een levende stad is, waar ini tiatieven worden ontplooid. Levenslust, activiteit en initiatief zijn begrippen, die voor een samenle ving een onschatbare waarde hebben. Wie de op deze pagina afgedrukte agenda voor het laatste kwartaal van 1952 bekijkt, zal tot de conclusie komen, dat het veienigingsleven in Den Helder rijkelijk floreert. Dat kan alleen, wan neer de daarbij betrokken mensen niet van gemeenschapszin zijn gespeend. Zou deze eigenschap ook geen vruch ten dragen op de andere terreinen des levens? secretariaat van de werden door het Helderse Ge nieenschap aan alle bekende vereni gingen en instellingen formulieren toe gezonden ,in verband met de enquête over het zalenprobleem in onze ge meente. De belangstelling van de zijde der geadresseerden is verheugend groot geweest .Het aantal formulieren, dat het secretariaat van de H.G. volledig en duidelijk ingevuld terug ontving, heeft de tweehonderd reeds overschre den. Hier en daar blijkt echter nog mis verstand over deze materie te bestaan. De enquête betreft niet alleen het zalenvraagstuk, maar ook een zo volle dig mogelijke verzameling van vereni- gingsgegevens, zoals namen en adres sen der bestuursleden, aantal leden en/ of begunstigers, vaste club- en/of oefenavonden en gegevens voor het Agendabureau. Heeft men dus geen behoefte aan verenigingslokaliteiten, dan is inzen ding van het formulier toch wel ge wenst voor de completering van het kaartsysteem. Laten dus de vereni gingssecretarissen, die het formulier nog niet hebben ingezonden, dit alsnog en liefst zo spoedig mogelijk! doen. MllIlllttllllilllH Illlll lill 1 Woensdag 2 Donderdag 3 Vrijdag 4 Zaterdag 5 Zondag 6 Maandag 7 Dinsdag 8 Woensdag 9 Donderdag 10 Vrijdag 11 Zaterdag 12 Zondag 13 Maandag 14 Dinsdag 15 Woensdag 16 Donderdag 17 Vrijdag 18 Zaterdag 19 Zondag 20 Maandag 21 Dinsdag 22 Woensdag '3 Donderdag 24 Vrijdag •5 Zaterdag !7 Maandag 8 Dinsdag Keispoko-markt Formosa: Feestavond met prijsuitreiking A.M.C. Marinecantine: (19.30) Cantinebioscoop O. S. en O. Museum: (19.00 en 20.30) Eerste lessen V.U.-cursus Bloe- menschikken. Lunchroom De Boer: Vergadering „Streven naar Beter". Formosa: Ledenvergadering Partij van de Arbeid. Marinecantine: Dansavond O. S. en O. Ti volk Cabaret Kees Manders Rialtoplein: Concert. Rialtoplein: Concert. Casino: Feestavond KNBO t.g.v. 60-jarig bestaan. Elgawa: Instuifavond Elgawa. Extase: Cabaretavond. Formosa: Feestavond „De Jutter" t.g.v. 20-jarig bestaan. Postbrug: Contactavond „Vrede en Vrijheid". Prins Hendrik: Floralia-tentoonstellmg. Rialtoplein: Slotavond KSK-winkelatcie. Bellevue: (10.30) Lezing Humanistisch Verbond. Prins Hendrik: Floralia-tentoonstelling. Marinecantine: Bijeenkomst British Womens Club. Postbrug: Filmavond Ned. Ver. van Huisvrouwen. Tivoli: VU-voorstelling door Rott. Toneel. Elgawa: Filmavond personeelsver. „W. en O." Formosa: Feestavond „De Lyceisl". Het Honk: Contactavond Kanariegroep „H. en O. Postbrug: Contactavond „Glasbaars". Casino:: Gewest, ledenvergadering Vrouwenbond NVV. Postbrug: (13.00) Gew. besturenverg. Vrouwenbond NVV. Postbrug: (20.00) Clubavond „De Jutter'". Postbrug: (10.00) Gew. besturenverg. Vrouwenbond NVV. Vakschool: V.U.-lezing door prof. Garmt Stuiveling (Nieuw Nederlands en Vlaams Proza, I). Casino: Bal-masqué „Harmonie". Extase: Cabaretavond Werfwerkliedenverenigmg. Formosa: Feestavond HDC. Casino: Soirée-dansante „Amicitia'. Casino: IVAO-lezing door Willem van Iependaal Tivoli: KRO tournee-avond. Het Honk: Contact-avond „Onze Kamerzanger Museum: Contact-avond Sierduivengroep „H. en o. Formosa: (15.00) Filmmiddag Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Postbrug: Lezingavond Aquariumverenigmg „De Gup Postbrug: Contactavond „Rasbora". Formosa: Cabaretavond Alg. Ned Grafische Bond Nieuwe kerk: VPRO-toneelavond door het A.TG 'de droom der gevangenen). ct„(velinc (II) Vakschool: VU-lezing door prof. Garmt Stuiveling (u>. Casino- Concert Postfanfarc Den Helder. Dennenheuvel: Feestavond Huisduiner Belang. Extase: Cabaretavond. Formosa: Casino: Concert Stedelijk Muziekcorps. SSSJPwSJö Postzegelver. .Helder- t.g.v. 30- SSSfi: Bazar Ned. H«™o™de Gemeente. Casino: Cabaretavond „Harmon:ie. Formosa: Filmavond Vrouwenbond NVV. Casino: Cabaretavond "Harmonie Formosa: Dansavond H^v, VTT.lezinc door prof Pondman GI>. 29 Woensdag Casino: Toneelavond Marmag („De Robbedoes") 31 Vrijdag Casino: Zang- en muziekavond WSOV/Rijkswerf. Formosa: Filmavond Theosofische vereniging. Museum: Contactavond Hoendergroep „H. en O." 1 Zaterdag 3 Maandag 4 Dinsdag 5 Woensdag 6 Donderdag 7 Vrijdag 8 Zaterdag Casino: Soirée gymnastiekvereniging „O.K.K." Extase: Cabaretavond. Formosa: Dansavond MSF. Lutherse kerk: Lekenspel Luth. Jeugdgroep. Tivoli: (14.00) Voorstelling t.b.v. Pro Juventute. HBB-gebouw: Cursusvergadering HBB. Marinecantine: Bijeenkomst British Womens Club. Vakschool: VU-lezing over Afrika (I). Postbrug: (14.00) Verkoopmiddag „Dorcas". Casino: Toneelavond „De Nicolientjes". Lunchroom De Boer: Vergadering „Streven naar Beter". Casino: VU-declamatieavond door Elly van Steekelenburg Casino: Jaarfeest Gron. Ver. „Stad en Ommelanden". Formosa: (15.00) Receptie Kleindiersportver. „H. en O." Formosa: (20.00) Feestavond „H. en O." t.g.1. 30-j. bestaan. Elgawa: Instuifavond „Elgawa". LIET AGENDA-BUREAU van de Helderse Gemeenschap beschikt reeds over een zeer uitvoerige Uist met vergaderingen, uitvoeringen cn dergelijke, waarvan de data zijn vastgesteld. De gegevens strekken zich uit tot ver in het nieuwe jaar. Wij kunnen niet alles opnemen, omdat de lüst dan teveel ruimte in beslag zou nemen. Ongetwijfeld doen wij echter reeds veie lezers (en dan vooral natuurlijk de bestuurders van verenigingen) een genoegen, door de gegevens over de maanden Octo ber, November en December over te nemen. Wellicht doet zich te zijner tijd de gelegenheid voor, het restant te publiceren. Zo men ziet, er is in het laatste kwartaal van dit jaar héél wat te doen in Nieuwediep! 9 Zondag Casino: Soirée-dansante „Amicitia". 10 Maandag Casino: Concert „Winnubst". Formosa: Simultaanseance dr Max Euwe. 11 Dinsdag Casino: Concert „Winnubst". Formosa: Filmavond AMC. Het Honk: Contactavond „Onze Kamerzanger". Museum: Contactavond Sierduivengroep „H. en O." Vakschool: VU-lezing door dr Houtgast (1). 12 Woensdag Casino: Feestavond „Vrede en Vrijheid". Het Honk: Contactavond Kanariegroep „H. en O.' Postbrug: Contactavond „Glasbaars". 13 Donderdag Casino: Toneelavond „De Lyceist". Postbrug: Clubavond EHWV „De Jutter". 14 Vrijdag Casino: Feestavond Amusementsver. „Centrum" 15 Zaterdag Casino: Concert Helders Fanfarecorps. Extase: Toneelavond „Gruno". Formosa: Eerste ronde Nationaal Schaaktornooi MSC. Postbrug: Familieavond IVAO. Prins Hendrik: Toneelavond „Kunstmin" („Morgeniood") 16 Zondag Casino: Telepaath Indra. Formosa: (15.00 en 20.00) Nationaal schaaktornooi MSC. 17 Maandag Casino: (15 45 cn 16.45) Schoolconcerten HVU HBB-gebouw: Cursusvergadering HBB. 18 Dinsdag Casino: Openbare Vergadering Vrouwengroep PvdA. Vakschool: VU-lezing door dr Houtgast (II). 19 Woensdag Casino: VU-zangrecital door David Hollestelle. Postbrug: Contactavond „De Gup". 20 Donderdag Casino: Toneelavond RK Gem. Toneel (De Vreemdeling). Formosa: Lezingavond NVSH door dr W. F. Storm. Postbrug: Contactavond „Rasbora". 21 Vrijdag Casino: Feestavond Binnenhaven" llljllflillitillllllilllilllllllllll! 22 Zaterdag Casino- Feestavond Supportersver. „Rood Wit". Extase: Cabaretavond. Formosa: (15.00) Receptie Schaakver. MSC. Formosa: (20.00) Feestavond MSC t.g.v. 50-jarig bestaan. 23 Zondag Bellevue: (10.30) Lezing Humanistisch Verbond. Casino: Ouderavond RK Gidsen ,.St. Agnes". 24 Maandag Casino: Toneelavond t.b.v. de Ned. Jeugdherbergcentrale. Comeniusschool: IVAO-lezing over Jazzmuziek door Louis van Loo Jr. 25 Dinsdag Casino: VU-filmavond over het Reddingwezen. 26 Woensdag Casino: Toneelavond Buurtvereniging LOK/SM. Postbrug: Ledenvergadering Postzegelver. „Helder", 27 Donderdag Casino: Toneelavond WSOV/Rijkswerf. Nieuwe kerk: Win terconcert Kon. Helders Mannenkoor. 28 Vrijdag Casino: Toneelavond WSOV/Rijkswerf. Museum: Contactavond Hoendergroep „H. en O." 29 Zaterdag Casino: Feestavond „Watervogels". Extase: Toneelavond Buurtver. „Tuindorp/Zuid". Formosa: Concert „De Serenata's". door Joh. Extase: Showavond Hanny's Dutch Sisters (de gehele week iedere avond). HBB-gebouw: Cursusvergadering HBB. Marinecantine: Bijeenkomst British Womens Club. Casino: St. Nicolaasfeesten Speeltuinver. „Den Helder". Casino: St. Nicolaasfeesten Centr. Sinterklaascomité. Lunchroom De Boer: Vergadering „Streven naar Beter". Casino: St. Nicolaasfeesten Centr. Sinterklaascomité. Dennenheuvel: St. Nicolaasfeest Huisduiner Belang. Casino: Feestavond personeelsver. „W. en O." Elgawa: Sint Nicolaasfeest personeelsver. „Elgawa". Formosa: Sint Nicolaasfeest KNBO. Casino: Soirée dansante „Amicitia" Casino: Generale repetitie „Tavenu". Casino: VU-lezing door dr Van Niftrik (I). Het Honk: Contactavond Sierduivengroep „H. en O." Museum: Contactavond „Onze Kamerzanger". Casino: Toneelavond TAVENU. Het Honk: Contactavond Hoendergroep „H. en O." Postbrug: Contactavond „Glasbaars". Casino: Toneelavond TAVENU. Postbrug: Clubavond EHWV „De Jutter". Casino: Gymn. uitvoering „Pro Patria". Formosa: Bridge-drive Elseviers Weekblad. Casino: Gymn.uitvoering „Pro Patria". Com.-school: IVAO-lezing over Troelstra Winkler. HBB-gebouw: (19.30) Cursusvergadering HBB. Casino: (19.30) VU-lezing door dr Van Niftrik (II). Formosa: Contactavond AMC. Postbrug: Contactavond „De Gup". Bethelkerk: Kerstconcert „Hallelujah" en „Harpe Davids" Casino: Feestavond HBSV. Postbrug: Bijeenkomst „Rasbora". Casino: Feestavond HBSV. Nieuwe kerk: VU-lezing over het Kerstlied door de heer Van Ravenzwaay. Trekking verloting „Streven naar Beter". Bellevue: (10.30) Lezing Humanistisch Verbond. Formosa: (15.00) Kerstmiddag Ned Ver. v. Huisvrouwen. BLO-school: Jubileumtentoonstelling Kleindiersportver. „Den Helder en Omstreken" <t/m 28 December). Postbrug: Kerstbijeenkomst IVAO. 25 Donderdag (Eerste Kerstdag) BLO-school: Tentoonstelling „H. en O." Formosa: Dansen. 26 Vrijdag (Tweede Kerstdag) Bethelkerk: Kerstzangdienst „Ora et Labora" BLO-school: Tentoonstelling „H. en O.". 4 Casino: Soirée-dansante „Amicitia". Extase: Kerstnachtfeest. Formosa: Dansen. BLO-school: Tentoonstelling „H. en O." Casino: Toneelavond Buurtvereniging BBM. RT.O-srhnol Tentoonstelling .H en O" 1 Maandag 3 Woensdag 4 Donderdag 5 Vrijdag 6 Zaterdag 7 Zondag 8 Maandag 9 Dinsdag 10 Woensdag 11 Donderdag 12 Vrijdag 13 Zaterdag 15 Maandag 16 Dinsdag 17 Woensdag 18 Donderdag 19 Vrijdag 20 Zaterdag 21 Zondag 23 Dinsdag 24 Woensdag 27 Zaterdag 28 Zondag (ÊS

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3