Pim. Pam. Pom in kt nieuwe huis üüüfi Duitse bijdrage voor defensie van Europa onmisbaar JEUK D.D.D De laatste gang van een „door God begenadigd" kunstenaar Materiele problemen zijn nog het grootst Nederlandse bijdragen aan SHAPE„splendid" Lerarenuitwisseling met de Ver. Staten Verkeer eiste opnieuw twee doden Duitse ambassadeur gat valse leeftijd op De uitvaart van Cor Ruys Honderden kransen in de Stadsschouwburg Punteren in Giethoorn was in gevaar Britse parlementsleden naar Alkmaar en W'meer Oneerlijke compagnon ONGEVAL AAN BOORD VAN „DE ZEEUW" Examenperikelen... Troelstra-oord 25 jaar in Beekberqen Zelf zijn spaarbankboekje bijgeschreven r- ©e u-eAduwieti B&eldjei PATI PATRICIA WENTWORTH Giften aan kerken voortaan belastingvrij Het Radioprogramma GLIMLACHJE A-5T Ridgway verklaart op Schiphol: (Van onze speciale verslaggever). De 57-Jarige generaal Matthew Ridg way, opperbevelhebber van de gealfi- eeitfe strijdkrachten in Europa, heeft een formeel bezoek gebracht aan ons land. Het heeft niet langer dan Zl uur geduurd, van Woensdagmiddag 5 uur tot Donderdagmiddag 5 uur. Eerst kort voor zijn vertrek van Schiphol terug naar Parijs Donderdag middag was generaal Ridgway bereid de pers een paar infortnaties te geven. Met de handen op de rug en kalm en weloverwogen zijn woorden kiezend, terwijl een radioman maar met een microfoon voor zijn mond schermde, zei de generaal zeer diep getroffen te zijn door de vriendelijke ontvangst, die men hem bereid had bij zijn bezoek aan Ne derland. Het belangrijkste wat wij verder uit de mond van deze zo ernstige man met de donkere blik konden optekenen, was dat hij wel vooruitgang ziet in de militaire organisatie van de NAVO- landen, maar dat nog steeds niet vol daan kan worden aan de minimum eisen, die aan een Westeuropese mili taire kracht gesteld moeten worden. Nog groter inspanning zal nodig zijn, waarbij de Duitse bijdrage zowel aan mankracht als in economisch opzicht niet gemist zal kunnen worden. Uiteraard kwamen de verdedigings plannen ter sprake, zoals die door de SHAPE zouden zijn opgesteld en in dit verband ook de vraag of Nederland al dan niet onverdedigd zal blijven. Voorzichtig zei de generaal: „We zullen hopen alle mogelijkheden voor zien te hebben, die aan het licht, zul len treden. De materiële problemen zijn op dit ogenblik het grootst en de moeilijkheden om in het groot een or ganisatie te scheppen, zoals in Korea in het klein is opgezet, die perfect werkt, zi.in niet gering. De harmonie, die echter bij de jongste manoeuvres in Duitsland aan het licht gekomen is, is overigens zeer hoopvol. Daar was wederzijds vertrouwen en de Krachtens een uitwisselingspro gramma worden in de cursus 1953-'54 door de Amerikaanse regering tien studiebeurzen, omvattende de reis kosten van en naar en de kosten van verblijf en studie in de V.S. beschik baar gesteld voor Nederlandse leer krachten bij het lager-, middelbaar-, voorbereidend hoger en nijverheidson derwijs. Voorts kunnen enkele uitwis selingen tot stand worden gebracht met Amerikaanse leraren. Dit bete kent, dat een Nederlandse leraar een volledig cursusjaar in zijn vak in de V.S. onderricht zal geven. Formulie ren dienen tot 30 October te worden aangevraagd bij het Nederlands-Ame rikaans Instituut, Museumplein 4 Amsterdam-Z. 4, Opnieuw hebben ongelukken langs de weg de dood van twee nog betrek kelijk jeugdige mensen tot gevolg ge had. Woensdagavond werd een ver loofd paar in Rotterdam door een taxi aangereden. Het meisje, de negentien jarige mej. T. Prins, werd zo ernstig ®an het hoofd gewond, dat zij gister morgen in het ziekenhuis overleed. Haar verloofde, de een en twintigjarige U- A. S., liep enkele wonden aan hoofd en handen op. In Den Haag werd een één en dertig jarige verpleegster mej. E. de B. het slachtoffer. Op de hoek van de De la Heyweg, waar zij woonde, kwam ze met haar bromfiets in botsing met een }*rachtauto. De verpleegster overleed 'er plaatse. SUIKERCAMPAGNE TE HALFWEG BEGINT MAANDAG De suikerfabriek „Holland" te Half weg begint de campagne 1952 Maandag 4» September. De duur van de cam pagne is ongeveer negen weken. Ver pachtingen omtrent oogst en gehalte 2lJn zeer goed. Er worden plannen voor Uitbreiding van de fabriek ontworpen Niet krabben. De heldervloel bare D.D.D. kalmeert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en 5«neest £.-•» <h huiti poriën. ®ïnksmiddel tegen huidaandoeningen (Advertentie, Ing. Med.) goede wil om gezamenlijk de kracht te ontplooien, die de vrede en vrijheid der volkeren kan waarborgen. Hoewel we nog steeds in het defensief zitten, blijkt dat we van week tot week en van maand tot maand meer kunnen doen. De Nederlandse bijdragen aan SHAPE noemde generaal Ridgway „splendid". Toen niemand meer iets te vragen had begaven de generaal en minister Staf zich met hun gevolg naar het Schiphol-restaurant, waar mevrouw Ridgway gewacht had. De Meteoor-straaljagers van Fokker scheerden op dat moment over 't vlieg veld en een detachement van honderd man mariniers stelde zich op voor de erewacht. Korte tijd later begaf de opperbevel hebber zich weer naar de gereedstaande Constellation met de vlag met vier sterren, die het gezelschap terug zal brengen naar Parijs, waar Ridgway zijn hoofdkwartier heeft. Hare Majesteit de Koningin ont ving gisteren op het paleis Soest- dijk, de opperbevelhebber van de Geallieerde strijdkrachten in Euro pa, generaal Matthevo M. Ridgway, die vergezeld van zijn echtgenote een bezoek aan ons land brengt. In het Duitse weekblad „Der Spie gel" is een bericht verschenen, waarin gezegd wordt, dat de Westduitse ge zant in Nederland, dr. K. Dumont, van zijn functie is ontheven omdat hij zo wel aan de Westduitse als de Neder landse regering een valse opgave van zijn leeftijd heeft verstrekt. Een woordvoerder van de Duitse ambassade te 's Gravenhage verklaar de desgevraagd pijnlijk verrast te zijn, dat het bericht de pers had bereikt en geen mogelijkheid te zien het bericht te ontkennen. BRANDWEERRAAD GEINSTALEERD. De minister van Binnenlandse Zaken heeft de Brandweerraad, die is inge steld bij de onlangs tot stand gekomen brandweerwet, geïnstalleerd. Duizenden personen hebben gister morgen een laatste groet gebracht aan de dezer dagen gestorven acteur Cor Ruys. In de tot chapelle ardente inge richte hall van de Stadsschouwburg stond het stoffelijk overschot van de begenadigde kunstenaar opgebaard. De acteurs van Ruys' gezelschap vormden een dodenwacht rond de baar. Tot op de trappen van de schouwburg lagen de kransen en bloemstukken. In een indrukwekkende stille rondgang, trok ken na het openen van de schouwburg deuren, collega's, vrienden, bewonde raars voorbij. Tegen het middaguur begon Cor Ruys zijn laatste tocht. Vanaf de trottoirs aan het Leidseplein sloegen duizenden in de stromende regen het uitdragen van het stoffelijk overschot gaije. Honder den collega-toneelspelers volgden de stoet. Op verschillende punten langs de route hingen de vaggen halfstok. De kist van de overledene was versierd met een krans van de Amsterdamse ge meente, aangeboden door het bestuur van de hoofdstad. In de aula van het crematorium te Westerveld sprak Louis Saalborn de volgende, treffende woorden: „Toen het ontstellende bericht door het land ging, was het alsof elkeen voor zichzelf ejpn In de tot chapelle ardente inge- T..Pf[fetg 'ialt van de Amsterdamse minuut stilte ih acht moest nemen.( stadsschouwburg stond gistermor- Deze door God begenadigde toneelspe ler leefde ineens weer voor ons op, met zi.in ongeëvenaard meesterschap. Iet verlies van ?en dergelijk creatieve, onuitputtelijke geest laat bij zijn coi- lega's een ontstellende leegte achter. Cor Ruys was voor ons toneelspelers r voor ons volk een begrip geworden". Bij het dalen van de kist werd het Wilhelmus ten gehore gebracht. Gisteren is uitspraak gedaan in de kwestie, welke Giethoorn de laatste tijd min of meer in opschudding heeft ge bracht. Het :/.ig nl. om de vraag, of de roemruchte punters voortaan nog zou den mogen varen door de eeuwenoude Gieterse grachten. Op basis van artikel 6 van het politie-reglement was enige tijd geleden J. O. uit Giethoorn geverba liseerd. Zijn punter zou volgens de po litieman niet voldoen aan de eis, dat vaartuigen zonder vast dek voorzien moeten zijn van een wand of boord, dat tninstens 25 cm boven het water uit steekt. De kantonrechter veroordeelde J. O. tot f 6 boete en toen de zaak in hoger beroep voor de Zwolse recht bank kwam eiste de Officier van Jus titie bevestiging van dit vonnis. Gsteren heeft de rechtbank uitspraak gedaan: ontslag van rechtsvervolging voor J. O., omdat de bepaling alleen geldt voor vaartuigen met een laad vermogen van meer dan acht toni De bezitters van punters, die met een laad vermogen van 3 5 4 ton buiten de be paling vallen, kunnen voortaan weer onbekommerd door Giethoorn varen. Op uitnodiging van de beide Kamers 'er Staten-Generaal zullen zes Britse parlementsleden van 13 tot 19 October een bezoek aan ons land brengen. Zij zullen daarbij ook in Alkmaar worden ontvangen en wel op Woensdag 15 Oct. Tijdens een lunch zal ir. K. A. Bazlen, hoofdingenieur van de Dienst der Zui derzeewerken, een inleiding over deze werken houden. Er wordt dan een rit door de Wieringermeer gemaakt. Over de Afsluitdijk gaat het gezelschap ver volgens naar Leeuwarden. Twee Hagenaars besloten onlangs voor gezamenlijke rekening een handel in aardewerk te beginnen. Zij togen Zaterdag naar Gouda om daar enig materiaal aan te kopen. De koop mis lukte, waarna één der compagnons, de 37-jarige chauffeur W. P., er met de gezamenlijke kas, waarin hij 600 gulden en zijn compagnon 1200 gulden had in gebracht, van door ging. Toen hij werd aangehouden was het geld verdwenen. P. had er goede sier mee gemaakt in Amsterdam. Aan boord van het fregat „De Zeeuw" van het Nederlandse smaldeel, dat aan de oefening „Mainbrace" heeft deelgenomen, heeft zich een ongeval voorgedaan. De „De Zeeuw" arriveerde reeds gisteren in Gothenhurg, om een gewonde aan land te zetten, die inmid dels in een ziekenhuis is opgenomeh. Het smaldeel zelf komt pas heden in Gothenburg aan. gen het stoffelijk overschot opge baard van de overleden acteur Cor Ruys. Duizenden namen af scheid van de begenadigde toneel speler. Rond de baar stond een ere wacht, bestaande uit acteurs uit het gezelschap van de overledene. Van links naar rechts Wim v. d. Brink, Tom van Duinhoven en Eric van Ingen. 63. Pim, Pam en Pom konden, dank zij het electrisch licht, veel beter zien, en ontdekten al gauw een deur aan het ene einde van de kelder. „Waar zullen we nu weer op uitkomen?" vroeg Pam nieuwsgierig, maar Pim was hem al vooruitgerend. „Nee maar", hoorden ze hem uitroepen en aan de klank van zijn stem konden zij wel horen, dat hij iets bijzonders ontdekt had. „Wat is er?" „Kijk eens, hier hangt het costuum van meneer „Kiekeboe" of ik mag een boon worden", riep Pim opgewonden, terwijl hij hun een wit kledingstuk voorhield dat een zwak licht uitstraalde. „Zie je dat? Het is met lichtgevende verf be streken. Daarom lijkt het net of er licht uit straalt. Wel heb je ooit!" Meteen sloeg Pim het kledingstuk om en het leek precies of „Kiekeboe" weer in hun midden stond, alleen was hij een beetje kleiner van stuk geworden. „Ziezo, één ding weten we in ieder geval zeker", riep Pim voldaan. „We weten nu dat die z.g.n. „Kiekeboe" geen geest is, maar iemand van vlees en bloed, die ons de schrik op het lijf heeft willen jagen. Maar waarom?" „Natuurlijk om al die schatten, die hier verborgen zijn!" „Ja, maar van wie is al dat geld?" Misschien wel van baron van Pottum!" En toen keken Pim, Pam en Pom elkaar aan, terwijl er een fantastische gedachte bij hen opkwam. „Zou het mogelijk zijn, dat „Kiekeboe" en baron van Pottum één en dezelfde persoon waren? IN een schoolgebouw te Scheveningen zijn onlangs examens afgenomen ter verkrijging van een ministeriële ver klaring van vakbekwaamheid in de motorbranche. Een zekere S. uit Haar lem, die zich voor dat examen had la ten inschrijven, voldeed aan de toela tingseisen. Van motoren wist hij ech ter niets af, zodat er weinig kans was dat hij de verklaring van vakbe kwaamheid zou kunnen verwerven. Hij besloot zich uit deze moeilijkheid te redden door zijn compagnon, de mon teur H. uit Haarlem, die van motoren alles af wist maar niet aan de toela tingseisen voldeed, in zijn plaats naar het examen te sturen. Aldus werd ge daan. Toen de naam van S. werd afgeroe pen, riep H. „present". Hij legimiteer- de zich met het rijbewijs van S., waar op hij zijn eigen foto had bevestigd. Alles zou misschien goed gegaan zijn als een der examinatoren niet uit Haarlem afkomstig was geweest. Hij kende zowel S. als H. De politie werd er bij gehaald en H. kreeg een verbaal wegens poging tot oplichting en vals heid in geschrifte. S. wegens uitlok king en medeplichtigheid aan deze misdrijven Het Troelstra-oord te Beekbergen be stond dezer dagen 25 jaar, ter gelegen heid waarvan morgen een intieme feestviering in Beekbergen zal plaats vinden. Het Troelstra-oord werd door het NVV gesticht om hulde te brengen aan het levenswerk Van de staatsman mr Pieter Jelles Troelstra, wiens arbeid immers ook van grote betekenis is ge weest voor de ontwikkeling van het NW. Men schiep een oord voor ont wikkeling en ontspanning der arbei ders, dat op 13 Augustus 1927 in tegen woordigheid van mr Troelstra zelf, werd geopend. Thans wordt door het NVV behalve in Beekbergen ook nog een Troelstra-oord geëxploiteerd in Eg- mond aan Zee. De Haagse rechtbank heeft G. L. van H„ die zelf zijn spaarbankboekje had bijgeschreven door middel van gestolen poststempels en een nagemaakte hand tekening en later dit bedrag weer in casseerde, veroordeeld tot zes maanden met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. De officier had 1 jaar onvoorwaardelijk geëist en ter beschik king stelling van de regering. Op Vrijdag 3 October zal in Goes een luchtmacht-tentoonstelling worden geopend. 66) I DOOR „Ja." „Hoe dan?" „Nu ja, ik weet het". „Ja, ze kwam terug, dat vertelde ze meneer Holderness. Ze gaf toe, dat ze in een lelijk parket zat, maar hij vroeg, waarom het ooit hoefde uit te komen; ze kon haar mond toch houden. Toen ik er later over nadacht, begon ik vermoe dens te krijgen. Tot mijn verbazing was ze helemaal niet verschrikt, maar klonk er iets van een lach in haar stem bij haar verzekering dat ze zou blijven zwijgen, tenzij ze wel zou moeten spre ken. Op dat ogenblik was niet zij de gene, die angst had, maar hij, meneer Holderness, al begreep ik nog niet waar om. Even later begon ze over u te praten". „Lieve help!" zei juffrouw Silver, maar breide kalmpjes verder. „Mevrouw Welby was bang, dat u elles zou ontdekken en ze zei, dat u van een zeker memorandum afwist. Mis schien was het maar beter, de politie op de hoogte te brengen, maar meneer Hol derness waarschuwde haar, dat zo'n ver klaring hoogst gevaarlijk kon zijn en in zijn stem lag iets als een bedreiging. Blijkbaar joeg die toon haar echter geen schrik aan en ze gingen verder met hun gesprek. „Als ik me tot de politie wend" zei ze heel rustig, zal ik moeten vertellen wat ik bij mijn terugkomst gezien heb. Meneer Holderness herhaal de: „bij je terugkomst" en ze bracht ver slag uit van het gesprek tussen juffrouw Cray en meneer Lessiter. Deze had een oud testament, opgemaakt tijdens een verloving, gevonden en zij probeerde hem over te halen, dit te verbranden. Lessiter beweerde, dat hij het testament had ontdekt toen hij naar 't bewuste memorandum zocht, welk stuk óók voor hem op tafel lag. „Daar lag het im mers?" vroeg mevrouw Welby mijn pa troon, die een onwillekeurige beweging maakte. Om dat memorandum hadden juffrouw Cray en Lessiter ten slotte ruzie gekregen, want op grond van de daarin vervatte mededelingen wilde hij een vervolging tegen mevrouw Welby uitlokken. Toen juffrouw Cray boos naar buiten was gerend, had zij me vrouw Welby bedoel ik nog maar juist de tijd gehad, zich te verbergen. Ze vond het nu niet meer geraden, naar binnen te gaan, maar was naar huis ge lopen en had daar koffie gedronken. Daardoor wat opgeknapt, had ze het be sluit genomen, zich toch tot Lessiter te wenden! „Dat was heel jammer, Cathe- rine", heeft meneer Holderness bij deze mededeling geïnterrumpeerd. Het is me nu pas duidelijk geworden, wat de man daarmee bedoelde. .,Ik geloof", zo be sloot Allen sidderend, ./at hij op dat ogenblik besloot, haar te doden". „Dat ben ik met je eens", verzekerde juffrouw Silver. „O" riep Allan Grover, diep ademha lend, „volgens mij is 't geen ogenblik bij haar opgekomen, dat het gevaarlijk was, hem te dreigen". „Dreigde ze dan?" „Och, misschien bedoelde ze het niet, maar hij vatte het aldus op! Bij haar terugkeer naar Melling House had ze hem in de studeerkamer met meneer Lessiter horen spreken. In dat memo randum stond ook iets over geld, dat mevrouw Lessiter meneer Holderness had gegeven om voor haar te beleggen, maar hij had dat niet gedaan en nu wil de meneer Lessiter ook hem vervolgen. Daarom heeft hij hem ten slotte ver moord". „Is mevrouw Welby getuige van die moord geweest?" „Neen, o neen, dat moet u vooral niet denken! Ze was weggegaan terwijl ze samen nog ruzie maakten en had hem op haar terugweg naar het Poortgebouw de oprijlaan horen afkomen. Ik heb trouwens zelf gezien, dat zi.in auto op de grasberm geparkeerd stond". „Heb jij dat gezien?" Allan knikte bevestigend. „Ik ben gek, dat weet ik wel", zei hij, „maar was nu eenmaal zó op haar verliefd, dat ik niet uit haar buurt kon blijven, ook nadat ze me verzocht had, niet meer te komen. Woensdagavond liep ik daar weer en zag toen de auto". „En heb je de politie niet gewaar schuwd'" „Neen, want ik geef u mijn woord, dat ik geen ogenblik aan een moord met meneer H~' erness als dader heb gedacht. Ik meende, dat hij mevrouw Welby was komen opzoeken en daar heb ik de hele nacht niet van geslapen. Ik had hem kunnen doden, maar heb nooit verondersteld, dat hij iets met de dood van meneer Lessiter te maken had. Op die gedachte kwam ik pas. toen ik in de kamer van meneer Stanway stond te luisteren en hoorde wat me vrouw Welby zeide". 1 Juffrouw Silver had het een ogenblik in de schoot gelegde breiwerk weer op genomen en verzocht Allan voort te gaan. „Er is niet veel meer te vertellen. Eerst achteraf heb ik me de betekenis van het gesprek volkomen gerealiseerd. Ze heeft nooit in de loop van haar be toog ronduit een beschuldiging geuit, alleen maar erop gewezen, dat ze altijd nog naar de politie kon gaan. Ook klaagde ze over gebrek aan geld en zei, heel dankbaar te zullen zijn als hij haar uit de nood kon helpen. Natuurlijk is het niet tot haar doorgedrongen, hoe hem dat in de oren moest klinken. Hij was oud genoeg om haar vader te kun nen zijn, en ze heeft zeker alleen maar gedacht, dat hij haar te hulp zou ko men, maar...." Hier bleef de jongeman steken, terwijl hij als wezenloos naar het vloerkleed van mevrouw Voycey staarde. „Maar", vulde juffrouw Silver de zin aan, „hij, Holderness, moest wel den ken. dat ze chantage wilde plegen". „O", stamelde Allan, zonder op te zien, „dat zou ze nooit, nooit hebben ge daan!" Juffrouw Silver twijfelde geen ogen blik, of Catherine Welby had inderdaad een poging tot chantage ondernomen, die oorzaak van haar dood was gewor den. Intussen wachtte ze zich wel. deze mening uit te spreken, maar bleef ge stadig voortbreien, tot Allan na een hartbrekende snik klagend uitbracht, dat hij het onheil had kunnen voorko men als hij maar tijdig de strekking van het gesprek had begrepen. Diezelf de avond was hij nipt, zoals hij thuis had verteld, naar „The Feathers" ge gaan. om er een spelletje te doen, maar naar Catherine's woning, waar hij een tijdlang heen en weer had gewandeld. (Wordt vervolgd) Giften, welke rechtstreeks aan gees telijken ter beschikking worden ge steld voor doeleinden, die kerkgenoot schappen plegen na te streven (bijdra gen voor kerkelijk wijk werk), of voor het verrichten van religieuze hande lingen, stipendia voor het lezen van missen, e.d.), kunnen voortaan aftrek baar zijn voor de Loonbelasting en de Inkomstenbelasting. Hetzelfde geldt voor de bedragen, die terzake van huwelijksinzegening, doop en dergelijke bijzondere kerkelijke plechtigheden worden voldaan. Schrif telijke bewijsstukken zullen echter moeten worden overgelegd. verdrijven met succés r aanvallen van KOORTS. KKSPJN.HOOFPPUM.etc awsAóPoeoefts (Advertentie, ing Mra ZATERDAG 27 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA, 10 00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.55 Voor de huis vrouw. .9.00 Gram muziek. (9.359.40 Wa terstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Altviool en piano. 12.00 Gramofoon- muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Gramofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Commentaar. 13.20 Accor- deonmuziek. 13.50 Gramofoonmuz. 14.00 Radio-weekjournaal. 14.20 Nieuwe gramo- foonplaten. 14.45 Boekbespreking. 15.00 Amateur-uitzending. 15.30 „Van de wieg tot het graf". 15.45 Gramofoonmuziek. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Gramofoonmuz. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Filmprogramma. 18.40 Regeringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Artistieke staal kaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 „Don Giovanni", opera (2e acte). 21.20 Socialistisch com mentaar. 21.35 Cabaret. 22.20 Weense muziek. 22.45 „Onder de pannen", hoor spel. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.30 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Koorconcert. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9,35 Gramofoonmuziek. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. (12.30— 12.33 Land- en tuinbouwmededeiingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kat holiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gramofoonmuziek. 14.20 Idem. 14.40 Amateurprogramma. 15.15 Kroniak van Letteren en Kunsten. 15.53 Gramofoonmuziek. 16.30 „De schoon heid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 18.25 Gevarieer de muziek. 18.45 Buitenlandse correspon denties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gramofoon muziek. 19.20 Parlementsoverzicht. 19.30 Gramofoonmuziek. 20.25 De gewone man zegt er het zijne van. 20.30 „Licht baken", causerie. 20.50 Gramofoonmuziek. 21.00 Gavarieerd programma. 21.50 Mili taire causerie. 22.00 Lichte muziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25—24.00 Gramofoonmuziek. „Je nieuwe hoedIk dacht, dat hit de kerstboom was

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 9