Reeds onverwachte resultaten op eerste dag van hockey-competltie Pim. Pam, Pom in liet nieuwe huis DE VERMISTE OORRING Goede stari van Strawberries en de beide Kraaien-teams Vrouwe Fortuna lonkte naar Kinheim in wedstrijd tegen BKC HRC dolf in Amsterdam met 4-1 het onderspit tegen Spartaan Helder speelde tegen AFC zeer slechte wedstrijd (1-1) Z.A.P.'s techniek versloeg D.T.S. Laren 2 klopte de AMHC-heren Gelijkmaker in laatste minuten Thuisclub scoorde, ondanks HRC overwicht Zelfs rechtsback De Wit scoorde doelpunt Het Radioprogramma Sterke Amsterdammers konden niet doelpunten Witjakken worstelen met voorhoede-probleem Bescherm Uw Kinderen HOOFDPIJN?<- DOOR. PATRICIA WENTWORTH MAANDAG OCTOBER 1958 (Van on2e hockey-medewerker! 0NDER gunstige omstandigheden, bespeelbare veMe» gisteren over de gehele linie, zowel voor de dames hookeycompetltie gestart. Voorbarig zou het op zy„ za0l ivo het na die eerste dag reeds over verrassing.» h,4J niet heietien v,.n „„WU verrassingen hadden. niet beletten om van enkele, toch wel zeer en vry goed weer, werd als de heren voor de op zün zachtst uitgedrukt zijn, als Maar dat kan ons toch mn denken we rtairhii onverwachte resultaten te spreken, llan denken wt daarbU, wat de eerste klasse heren betreft In de allereerste plaats aan het geiyke spel dat Be Fair op Klein Zwitserland wist te bewerk slelligen tegen de landskampioen, HHYC en aan i -i .r h» v,. en aan de uuidelqke overwinning van het naar de eerste klasse A gepromoveerde Groen Geel op BMHC. op kon doen gelden. De sticktechniek van de Larenspelers was heel wat beter dan die van de Alkmaarders. Vooral de voorhoede van Alkmaar liet weinig bijzonders zien en werd de bal al eens goed voor het Larendoel gebracht, dan bleek de schotvaardigheid te wensen over te laten. Maar Alkmaar heeft al tijd even tijd nodig om zich in te spe len en daar houden we het dan ook nu maar op. Goed kwamen Kraaien uit Wormerveer voor de dag. Een 3—1 overwinning in Haarlem op HBS II mag een alleszins verdienstelijke pres tatie genoemd worden. Adelborsten— Als we dan wat dichter bij huis blij ven, mag vastgesteld worden dat het Noordholiandse hockey, enkele uitzon deringen daargelaten, niet onverdien» stehjk is gestart. In het Wagner-stadion te Amstelveen won het aloude Amster dam van het niet minder oude Hilver sum met 21. TOGO bleef in een rom melige wedstrijd met 2—0 de baas over Laren, een strijd waarin de internatio nale spelers Drijver en Loggere weer tot de uitblinkers behoorden. Dick Esser liet bij vlagen goed spel zien. Drijver en Van Bcaumont waren voor de Hage naars de doelpuntenmakers. HHYC heeft zijn ploeg nogal drastisch verjongd, maar een sitcces schijnt dat nog niet te zijn, want verder dan 3—3 bracht de ploeg het niet op eigen veld tegen Fair. Knap werk van Groen Geel om dat veel meer geroutineerde BMHC een 3—1 nederlaag toe te brengen. Een half dozijn TN de promotieklasse B schijnt Straw- 1 berries met goede voornemens be zield. De 6—0 overwinning op Tempo '34 wijst althans wei in die richting. Hier wonnen achtereenvolgen HDM II met 30 van Alliance, DNC inet 21 van HDC III en HHYC II met 2—1 van HBS. Minder goed kwam Alkmaar voor de dag. De ploeg speelde uit tegen Laren II dat met 40 won en al waren deze cijfers misschien iets geflatteerd, de punten kwamen bij het elftal dat er qua spel ongetwijfeld het meest recht E chtrop was een volkomen gelijk op gaande strijd waarin de aanvalslinies in hoofdzaak ondergeschikt waren aan de verdedigingen. Het einde kwam met spel beide ploegen loon naar werken kregen. In ieder geval werden enkele ploegen uit Noord-Holland Noord dus punten rijker; een bemoedigend begin, Alkmaarse zege £)E dames van Strawberries bleken niet in staat het goede voorbeeld van de heren te volgen en verloren met 10 van Victoria. De Alkmaar-dames zorg den voor een pleister op de wonde voor de nederlaag van de heren door in het Gooi Be Fair II er met 20 onder te houden. Een goede verrichting, hoopvol voor de toekomst. En de dames van Kraaien deden het nog bejer door in Bussum met 4—0 van Kameleon te win nen, zodat het voor het Wormerveerse hockey wel een succesdag was. Amster dam II won hier met 2—1 van Hilver sum II, terwijl de wedstrijd Hurley— Laren geen doorgang vond. In de pro motieklasse B. de afdeling dus van Strawberries. won Leonidas in Haarlem van Rood-Wit .II, deelden Aeolus en Kievitten door een 22 gelijk spel de punten en moest Leiden met 4—0 de meerderheid van de DCHC-reserves on dervinden. In de wedstrijd BKC-Kinhei® waren het voor de rust de gastheren die ster ker waren en in de tweede helft was Kinhelm gevaarlijker. Maar toch zou den de gasten waarschijnlijk niet aan de gelijkmaker zijn gekomen als doelman IJsseisteyn in de tweede helft een dia gonaal schot van Prins niet verkeerd had beoordeeld, waarmede hu zün eni ge fout in deze wedstryd maakte. De BKC-achterhoede was in deze wedtrijd zeer goed op dreef. Nadat de Evenals verleden jaar Is het de roodjakken niet gelukt, de punten uit het Spartaan-home mee naar huis te nemen. Ook nu waren zü gedurende de gehele tweede helft ver in de meerderheid, maar toen maakten de Spartanen gebruik van het te ver opdringen van de belde Racing-backs, die niet in hun beste vorm staken. Door dat opdringen waren de Spartaan-uitvallen uiterst gevaariyk, in tegenstelling tot het „gepeuter" voor het doel van de gastheren, waar vyf HRC- (rs elkaar in de weg liepen. eigen doel de bal afhandig, spurtte ver volgens in de richting van bet HHC-doel om van wel 20 meter afstand een ko gel af te vuren die reeds achter Ling- beek in het net sloeg eer deze er erg in had (30). Dat HRC een groot overwicht had in. de tweede helft wordt bewezen door de cornerverhouding in haar voordeel (112). Toch waren het weer de Am sterdammers die doelpuntten. Met een goede combinatie van het binner.trio werd de hele HRC-achterhoede uit el kaar gespeeld. Rechtsbinnen Valks pro fiteerde daarvan (40). Pas twee minuten vóór het einde wist Kramer met een goed gericht schot de achterstand te verkleinen (4^—1), Gedurende de eerste twintig minuten waren de gastheren overwegend ster ker, Dat zij dit niet in doelpunten kon den uitdrukken, hebben de Racers te danken aan hun uitstekende spil A. de Vries, die vooral op links dikwijls moest bijspringen. Uit bijna elke aanval kwam hij als overwinnaar uit de strijd, en daar ook zijn plaatsen goed was verzorgd, wat Wij van de overige spelers nu juist niet kunnen zeggen, was hij de rots in de verdediging Het duurde dan ook twintig minuten eer De Spartaan de score kon openen. Het was middenvoor Prinsen, die Ling- beek onhoudbaar passeerde. Hiervoor had dezelfde speler het reeds met een kopbal geprobeerd, doch tot groot ver driet van de Amsterdamse aanhang vloog de bal buiten het bereik van doel man Lingbeek juist over de lat. Geenszins gedeprimeerd door dit doelpunt trok nu HRC ten aanval. De voorhoede kwam echter meestal Biet verder dan de achterhoede der gasthe ren, die iedere bal retourneerde. Het werd deze verdedigers wel erg gemak kelijk gemaakt deze middag. Inplaats van de ballen langs de grond te schui ven, schoten de Racers iedere keer door de lucht, waardoor het leder steeds in het bezit kwam van de Spartaan-ach terhoede. Alleen Kramer probeerde het enkele keren, doch zijn passes werden niet begrepen. Zo kon het gebeuren, dat doelman Kramer zijn eerste werkelijke schot pas in de 35ste minuut kreeg te Incasseren. Rijkers gaf het leder direct door aan Heeres, na het eerst van A. de Vnes te hebben ontvangen. Heeres gaf van ia meter een goed schot, waaruit de kee per de bal met de grootste moeite over de lat wist te stompen. Aan de andere kant gaf rechtsbuiten Van Lier II enke- le malen blijk dat hij over een hard schot beschikte. Hij kreeg enkele malen een serieus^ kans daar hij steeds on gedekt stond. Na de rust waren het de Racers, ge steund door de wind. welke bijna van doel tot doel woei, die de toon aanga ven. Vele corners werden op het doei van Kramer gelanceerd, maar doelpun ten bleven uit. Eenmaal veerde de Ka- cing-aanhang reeds op, doch uit een van Rijkers' uitstekende corners huppelde de bal over de lat, om vervolgens naast de paal achter de lijn te vallen. Direct hierop kreeg P. de Vries een goede kans; zitn scnot was echter te zacht om doelman Kramer te verontrusten. Dan deed rechtsbinnen Hiister het twee mi- nuten later anders. Van dichtbij seerde hij Lingbeek voor de tweede maal (2—0). Van twintig meter Geen drie minnten hierna w®cs,,,'. score reds 3 0 aan. I inksback De wn maakte Kramer op 25 meter van zfjn Kjnheim-midvoor de bal naast had gei schoten, beproefde de BKC-aanvalslinie haar geluk. Tot tweemaal toe verscheen Blok voor Keirsgieters doel, maar op 't laatste en beslissende moment schoot de BKC-midvoor net iets te kort. Bij Kinheim was het plaatsen zeer slecht verzorgd, waardoor de BKC-achterhoe de telkens weer gelegenheid kreeg tij dig in te grijpen. Vijf minuten vóór de rust maakte Keirsgieter een aanval van BKC onschadelijk en trapte de hal het veld in. Hy deed dat echter zó slecht, dat de bal voor de voeten van Blok te recht kwam die de kans van zijn leven niet onbenut liet. Vlak voordat de scheidsrechter rusten blies, stopte IJs selstein 'n hard schot van Van der Wa teren. In de tweede helft pakte Kin heim de zaken wat energieker aan, met het gevolg dat de BKC-achterhoède op volle toeren moest draaien. Het trio Hendrikse, Tlel en Van Dalen en in laatste instantie deelman IJsselstein, stonden als rotsen in de branding en weerden iedere Kinheim-aanval reso luut af. Kinheim wijzigde zijn opstel, ling. Groeneveld verhuisde naar de halfplaats en Luntz nam de linksback plaats in, waardoor inderdaad iets meer stootkracht in de Kinheim-aanval kwam. Verschillende corners waren hiervan het gevolg maar Kinheim zag toch geen kans zijn overwicht in doel punten uit te drukken. Het zag er naar uit, dat de gastheren de punten thuis zouden houden. Vijf minuten vóór het einde mocht Kinheim echter op de B- KC-helft een inworp nemen. Groene veld plaatste de bal voor de voeten van Prinssen, die de bal scherp voor het doel wilde plaatsen. Zijn schot was echter zó scherp, dat IJsselstein in moeilijkheden kwam en de bal in eigen doel sloeg. Op deze wijze kwam Kin heim tenslotte vrij gelukkig aan de ove rigens verdiende gelijkmaker, in deze sportieve en spannende strijd. DINSDAG 7 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.50 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Pianospel. 12.30 Land- en Tuinlpouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws, f3.30 Actu aliteiten. 1325 Amusementsmuziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Gramofoon- muziek. 15.00 „Hier Vrf) Europa". 15.30 ..Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlol. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regerings uitzending: Prof. Dr. D. H. Burger: „Eco nomische geschiedenis van Indonesië". 18.00 Musette-Orkest. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole-Orkest en solist. 18.5? Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 „Thuis front-Tombola". 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram.muziek. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.A) Omroep-Orkest. 21.45 „Huwelijk in op spraak", causerie. 22.00 Radio Philharmo- nisch Sextet. 22.20 Muzikale causerie. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoon» muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00 AVRO,' 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 en 8.45 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.15 Theaterorkest, 10.45 Voor de kleuter», 11.00 Voor de zieken. H.3Q Bas-bariton en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram.muziek- 13.20 Amusements muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 „Zeg eens. Amerika", vraag- en antwoordpro- gramma. 14.30 Gram.muziek. 14.40 School radio. 15.00 Gram.muziek. 15.15 Voor de „Dat kan niet anders", zei men gisteren op het Helder-terrein in de rust. „di* Amsterdammers hebben 'm in hun zak". Maar de voorspellingen zijn niet uit gekomen, hoe sterk AFC ook was en hoe zwak Helder. De wedslryd eindigde in een 1—1 gelyk spel, welke stand reeds na vijf-en-veertig minuten was ver kregen. Qua spel hebben de witjakken met deze puntenverdeling veel te veel gekregen. Maar men zal het óók met ons eens zijn, dat de AFC'ers met deze uit slag net mooi beloond werden, want het gaat uiteindelijk om de doelpunten. En die konden zij niet maken, ondanks de geraffineerde trekjes in het spel van voetballers als Disselkoen en Wildschut. Dit moge Helder, na de droeve verto ning van gisteren, tot troost zyn. Wy weten liet, schraal is die troost, maar de beloning gold, voor de sterke en de zwakke: één punt! Niet „afwachten" bij gevatte kou en hoesten van Uw kind! Direct de dreigende gevaren bestrijden met: (Advertentie, tng. Med vrouw. 15.45 Gram.muziek. 16.30 Voor de teugd. 17.30 Orgelconcert. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muziek. 18.50 „Paris vous parle", 18.55 Fanfare-Orkest. 19.20 Re portage. 19.30 Gevarieerd programma. 19.45 Herdenking Josef Baar. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.10 Lichte muziek. 21.30 „Ilc weet, ik weet, wat U niet weet". 21.45 Tiroolse muziek. 22.30 Buitenlands overzicht. 22.45 Krontjong Ensemble. 23.00 Nieuws. 23.1$. „New York calling". 23.2024.00 Concert gebouworkest. Experimenteel Televisieprogramma van de KRO. 20.15—21.45: 1. Gastenboek: 2. Weeroverzicht; 3. „Van Meegeren's Valse Vermeers", film. - Pauze. - 4. „Ope ratie Boul' Miche". televisiespel. 71. „We moeten baron van Pottum met zijn eigen wapens verslaan". Pint knikte nog eens nadrukkelijk met zijn hoofd. „Hoe bedoel je dat?" vroeg Pom. „Herinner je nog hoe ik diezelfde „Kiekeboe" gisteravond de stuipen op het lijf gejaagd heb, toen ik plotseling de keuken binnenkwam en hij onze appeltaart zat op te eten?" Pom en Pam knikten. „Ik had toen voor de grap dat beddelaken om mij heen ge slagen, weet je wel en „Kiekeboe" alias baron van Pottum, wist niet hoe gauw hij weg moest komen. Dat grapje moe ten we nog eens uithalen en dan tege lijkertijd werken op zijn goeie gewe ten. Misschien is hij er dan toe te brengen om wat van zijn rijkdom met de armen te delen", „Ja, maar hoe wil je dat dan doen?" „Heel gewoon. We gaan naar het huis van de baron toe en dan zullen we hem dwingen om een ander te helpen". „Maar als hij nu niet wil?" vroeg Pam weer. „Laat dat nu maar aan mij over. Haal zo vlug mo gelijk drie beddelakens van boven. Die zullen ons bij de uitvoering van ons plannetje moeten helpen,". „Wil je dan nu nog weggaan?" „Natuurlijk. Het is nog geen twaalf uur en ik; heb altijd gehoord dat twaalf uur een goede tijd is om als „geest" op visite te gaan!" -m- Mijnhaidt Hoofdpijnpoeders. Doos 47 et W ijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 80 ct (Advertentie, tng. Med.) (Advertentie Med I i HOOFDSTUK I Maggie Bell stak een hand uit en greep de telefoon, 't Was een dunne, benige hand met vooruitstekende knok kels en ze bewoog zich al rukkend. Maggie deed helaas alles met rukken. Ze was nu negen-on-twintig, maar op twaalfjarige leeftijd had een auto haar in de dorpsstraat omver gereden en sinds dat ongeluk, waarover haar fa milie altijd met een soort zonderlinge trots scheen te spreken, was te met veel meer gegroeid of ontwikkeld. Dag in dag uit lag het arme meisje op een divan voor het venster van de kamer boven de kruidenierswinkel van meneer Bisset. Als we dit magazijn een „kruidenierswinkel" noemen, doen we het op gezag van meneer Bisset zelf want feitelijk verkocht de brave man heel wat artikelen, die men met de beste wil van de wereld geen kruidenierswaren" zou kunnen noe men. Misschien kon de benaming nog on de schoenveters van drop, d'e me vrouw Bisset. met behulp van een rorhiedwaardig familierecept, zelf klaar maakte worden toegepast, maar ledematen en dergelijke vielen toch beslist buiten het kader, evenals lin nen overalls, schoenen, enz. In feite was het etablissement van meneer P,i=set waar tijdens het seizoen ook uien tomaten, appelen, peren, noten en andere heerlijkheden te verkrijgen fvarerf „de" winkel, een soort klein warenhuis voor 't lieflijke dorpje :>Afs"Maggie wilde, kon ze uit haar Vep ;tor boven de winkeldeur met bijna iedereen in Deeping een groet wisse len. De meesten wuifden met de hand en riepen „goede morgen", of „hallo, Maggie!" En nooit zou mevrouw Ab bott van-den huize „Abbottsleigh" ver stek laten gaan. Ze wuifde en glim lachte, terwijl haar man, kolonel Ab- both, vriendelijk knikte, maar juf frouw Cecily zou de trap komen op rennen, Maggiq een boek of tijdschrift meebrengen en wat blijven praten. De invalide las tamelijk veel, ofschoon ze was opgevoed in een omgeving, waar in lezen vrijwel geiyk werd gesteld met luieren. Haar excuus was, dat je toch iets moest doen, als je dag-in- dag-uit op een divan lag. Daarbij kwam, dat de boeken van Juffrouw Cecily juist erg In Maggies smaak vie len. Ze hield veel van avonturen- en detective-r 'mans, maar ook van span nende reisbeschrijvingen. Welnu, dat alles leverde de bibliotheek van „Ab bottsleigh" haar te kust en te keur. Me vrouw Abbott ging er prat op. „eeb grotere collectie sensatierommel" te bezitten dan enige vrouw in heel En geland. Zfj zelf vond dergelijke lectuur zo ontspannend „na al die oorlogclitte- ratuur en dat wanhopig vervelende ge zeur in de kranten". Intussen, Maggie deed nog wel iets anders dan lezen. Als ze een steun in de rug kreeg kon ze '.aaien, maar lang hield ze dat niet vol. Daar moeder Bell dè dameskleermaakster van het dorp was, maakte dochterlief zich nuttig met het aanbrengen van knopen en knoopsgaten, van haken en ogen en zoal meer Ze deed het rukkend, maai uiterst netjes. Aan klandizie ontbrak het niet en tijdens de oorlog had me vrouw Bell een soort plaatselijke roem verworven door de virtuositeit, waar mee ze van oude afleggertjes, die reeds naar de voddenmand waren verwezen, weer wat nieuws wist te fabriceren. Haar grootste triomf had ze behaald met de voormalige bruidsjapon van wijlen Lady Evelyn Abbott, waarin nu kleindochter Cecily zich naar 't hu welijksaltaar wilde begeven. Een schit terende japon inderdaad, doch geheel uit de mode, zodat het vrij wat hoofd brekens had gekost, er iets bruikbaars van te maken. De moeite was met suc ces bekroond, maar geluk had het crèmekleurige, met paarlen en Brus selse kant afgezette bruidskleed de kleine Cecily allerminst gebracht. Drte maanden na haar bruiloft kwam ze terug op „Abbottsleigh", terwijl Grant Hathaway, haar man, alleen pp „Deep- side" vertoefde. Natuurlijk werd er al over echtscheiding gesproken, maar niemand wist er het ware van, zelfs Maggie niet en zij bleek toch gewoon- lyk goed op de hoogte. Als ze niet naaide of las, luisterde zij aan de te lefoon en die vormde een onuitputte lijke bron van informatie. Deeping was, als meer Engelse dor pen, in het voor nieuwsgierige (of wil men: belangstellende) mensen zo on schatbare bezit van een gemeenschap pelijke telefoonlijn. D.w.z. dat de ruim een dozijn aangeslotenen'die lijn eer lijk met elkaar moesten delen. Ieder hunner kon, wanneer hij dat verkoos, het gesprok van zijn buurman afluis teren door eenvoudig de hoorn op te nemen. Uiteraard waren alle abonné's met deze omstandigheid bekend, maar geen hunner scheen zich daar veel aan te storen en zo slaagde Maggie erin. heel wat locale wetenswaardigheden te verzamelen. Jammer voor haar ont brak de reden waarom Cecily Hatha way haar man had verlaten aan de vrij omvangrijke collectie! Toch Maggie dacht er nog altijd met enige spijt aan had ze ééns op oen avond grote verwachtingen mogen koesteren. Grant Hathaway had door de telefoon gezegd: „Cecily" en na ge ruime tijd had een koel stemmetje ge antwoord: „Wat is er?" Natuurlijk had Maggie Bell toen haar aandacht ver dubbeld en Grant's woorden: „We kun nen zo niet voortgaan. Ik wil je spre ken", hadden haar als muziek in de oren geklonken. Maar al heel gauw volgde een dissonant, bestaande in Ce- cily's kort-en-bondige „neen", een wei gering. waarin ze ook na aandringen van zijn kant volhardde. Ten slotte had hij schier wanhopig uitgeroepen: „Cis, wees niet zo gek", waarop het ietwat zonderlinge bescheid: „een gek kan ge makkelijker van zyn geld scheiden: je moogt het hebben", was gevolgd en daarna had Grant de hoorn met een smak neergesmeten. Een smak, die juffrouw Cecily op ..Abbottsleigh" "een ogenblik de adem had doen inhouden vóór ook zij de telefoon weer had op gehangen. Had, zo vroeg Maggie zich af, de onenigheid dan soms met een geld kwestie te maken? Juffrouw Cecily was rijk. omdat ze van haar groot moeder, die verder met haar gehele familie overhoop placht te liggen, had geërfd. En iedereen wist, dat meneer Grant helemaal niet rijk was. Hij be zat slechts het grote landgoed, waar hij landbouwkundige proeven deed, die z.i. eenmaal dubbel en dwars hun geld zouden opbrengen. Maggie overwoog in alle kalmte, dat juffrouw Cecily een gevaarlijk spelle tje speelde. Als een man met een rijke vrouw trouwde, verwachtte hij daar immers ook enig voordeel van! Boven dien was meneer Grant zo'n knappe vent en juffrouw Cecily maar een heel nietig bruin vrouwtje. Als ze niet op paste, liep ze de kans, dat iemand an ders hem aan de haak sloeg. Maggie drukte de hoorn tegen 't ooi en hoorde een vrouw met wat grappii accent zeggen „Meneer Hathaway., ik wil meneer Hathaway spreken". (Wordt vervolgd). En nu kan men hoog van de toren gaan blazen, maar daarmee is Helder er niet. Men heeft het dus geprobeerd met jonge spelers als Boon en Goqs- sens, en die knapen hebben hun best gedaan, maar zij kunnen de cadans van een tweede klasse-wedstrijd (z° ver daarvan gisteren sprake was) nog niet volgen. Niemand zal hun dat kwa lijk nemen. Het is ons onmogelijk, alleen Boon en Goossens in de malaise te betrekkeu. Want Van der Meulen, Te. Slaa en Rottier kwamen evenmin tot harten- veroverende resultaten. De witjakken 'hebben het wederom van hun verde diging moeten hebben. Daarin noemen wij ook Dorlijn en Mog, de midden spelers, wier steun deze maal vooral defensief van belang was. En Van Beekhoven, Van der Neut en Himpers mogen dan al verscheidene malen ge passeerd zijn, steeds weer wierpen zij zich onverschrokken opnieuw in de snelle aanvallen van hun tegenstan ders, van wie Disselkoen de meest ge vreesde was. NIET GEMAKKELIJK Behoudens een kopbal van Van der Meulen, waaruit de bal naast ging. werd het doel van de gasten nauwe lijks bereikt. Het gevaar zat aan de andere kant, bij de linksbuiten Dissel koen, die alleen op redelijke ballen reageerde, maar dan ook kansen schiep. Boekei trad hem enkele male« resoluut in de weg maar na vijftien minuten moest het er toch van komen. Disselkoen oordeelde een schietkans te klein, dus trok hij de bal voor het doel langs, juist te hoog voor Boekei, waar na rechtsbuiten Wildschut zijn hoofd tegen het leder kon plaatsen. Buiten het bereik van Boekei verdween de bal in het doel (01). Wat had Van Beekhoven het daarna nog dikwijls moeilijk. En rechtsbuiten Rottier! De ze stond tegenover linksback Van de Bergh die lijf-aan-lijf-werk allerminst schuwde. Op de linkervleugel had Te Slaa het trouwens evenmin gemakke lijk, want ook rechtsback Smit bleek een onvervaard tegenstander. De Am sterdamse spil Bijker was eigenlijk de man, die de elftalcommissie van Hel der te denken moet geven. Deze toonde aan hoe ongevaarlijk middenvoor Boon wag door steeds persoonlijk de bal vee op te drijven, waarmee hy dus zijn verdedigende taak terzijde legde. In de laatste phase van de strijd, toen Rot tier met Boon van plaats had gewis seld, deed hij dat niet meer. Enkele minuten voor de rust geluk te het Boon om gelijk te maken. Hij ging dóór, met de bal aan de rechter voet, hoewel de verdediging van AFC voor buitenspel bleef staan. Boon Slaagde er in Briedé te verschalken, al was het op het nippertje en daarmee was het doel bereikt (11). Of hier sprake was van buitenspel, moeten wij in het midden laten. GEEN DOELPUNT Van de tweede helft valt te vennel- den, dat de witjakken Iets, een tikkel tje meer spel bedreven. Nochtans bleef de druk op hun doel toenemen. Na een kwartier noteerden wij weer zo'n prachtige voorzet van Disselkoen, en het kon niet anders of Wildschut zou daar een doelpunt van maken. Helder heeft zijn supporters een grote teleurstelling bereid. Dit was niet het spel van een tweede klasser niet - het spel van een club, die de competitie begon met een gelukspel tegen HVC. Weer was het de voorhoede, die Hel der in het zonnetje zette! DTS en ZAP speelden gisteren te Langedjjk een aantrekkelijke wedstrijd. ZAP was technisch beter, maar DTS stelde daar enthousiasme tegenover, waardoor de balans geruime tijd in evenwicht bleef. De ploeg uit Anna Paulowna was zonder twijfel gevaar lijker, maar voor het doei van DTS werd te lang gecombineerd, waardoor de defensie van de thuisclub In de mees te gevallen gelegenheid tot ingrijpen kreeg. Bij ZAP was vooral linksbuiten Van Oosten bijzonder actief en het was dan ook deze speler die het eerst do weg naar het DTS-doel vond. De vreug de in het ZAP-kamp was echter van korte duur. Binnen de minuut plaatste Bakhuis de bal gevaarlijk voor de Z.- veste, waar Feller goed stond opgesteld en de gelijkmaker in de touwen joeg. DTS nam daarna zelfs de leiding. Uit een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval omspeelde Carnas de Z.-goalie en zon der dralen gaf hij zyn club de leiding. Nu was het ZAP dat zeer slagvaardig meteen het antwoord klaar had. Links half Van der Bet'g was ver naar voren' gekomen en met een fel schot gaf hij Van der Hoven het nakijken (2—2). In de tweede helft moest Van der Hoven assistentie hebben van Reine. De DTS-doelman was reeds gepasseerd, naar Reine kon nog juist op het laat- ■te moment de bal uit het doel koppen. 'Iet was echter uitstel van executie. Na ngeveer vijf en twintig minuten spe en scoorde Van Oosten het derde Z.- doelpunt, vijf minuten later gevolgd door het vierde en laatste doelpunt dat van de voet van Stikkelman kwam.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5