Speelgoedwinkel voor volwassenen COEBERGH'S DE VERMISTE OORRING Chefarine .4 CPim Pain. INnn in lid nieuwe huis Zware gevechten in Noord Korea I De Parijse autotentoonstelling trekt dagelijks 100.000 bezoekers Vier betrouwbare middelen in 1 tablet 0/? 6/*u//oftes7 Le Salon d Automobile Bijna volmaakte, doch uiterst kostbare wagens VERKOUDHEIDbSM» De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden door doktoren in de hele wereld aan hun patiënten voorgeschreven. Ze zijn volkomen betrouwbaar en hebben millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep. i - Er dreigt een breuk in de onderhandelingen Marktoverzicht Purmerend Volkspolitie houdt een parade in Oost-Berlijn „Redelijke status" voor niet-blanken Rusland krijgt nog teveel strategisch materiaal Super 6 Clipper boekt nieuw snelheidsrecord Koning Boudewijn in Noord-Tirol In V.S. luchtafweer met geleide projectielen BESSEN JENEVER f5.70 De Wolves arriveerden in stromende regen Nederlandse zwemploeg zegevierde in Aarhuus DOOR. PATRICIA WENTWORTH Wiiliam Ling zal België— Nederland leiden £uiiteï trnö naaA Het Radioprogramma WOENSDAG 8 OCTOBER 1953 (Van onze correspondent in Parijs) 70'N internationale automobieltentoonstelling is eigenlijk net een reusachtige speelgoedwinkel voor volwassenen. Je loopt er, net als een kind, verlekkerd rond tussen al die mooie, nieuwe, fonkelende, glinsterende en spiegelende auto's, die je verblinden door hun felle kleuren, hun elegante lijnen, hun mogelijke snel heden en hun technische wonderen. Maar je weet, net als het kind in de winkel met al die prachtige poppen, dat je de meeste van die kostbaarheden wel mag bekijken maar niet kan kopen. De Salon d'Automobile, die dezer dagen in het Grand Palals te Parijs is geopend, trekt nu dagelijks meer dan honderdduizend bezoekers. Al de autofabricerende landen sturen er hun laatste modellen heen met het gevolg, dat de auto-enthousiasten uit heel Europa en zelfs uit Amerika naar Parijs komen om te zien, hoe die nieuwe wagens er uitzien. Duitse belangstelling TAE belangrijke Duitse inzending trekt u bijzonder veel belangstelling. Er kwamen o.a. duizenden Duitsers spe ciaal naar Parijs om de nieuwste mo dellen van hun land te kunnen zien. De enorme witte Mercedes met zijn zes drie-liter cylinders en zijn 115 pk mo tor wordt tot de beste wagens gerekend die er momenteel gemaakt worden. Ook de snelle en fraaie Porsche heeft hier veel „admirateurs". Daar staat te genover, dat men de Volkswagen over het algemeen niet erg waardeert. Waar schijnlijk door zijn weinig gracieuse vorm. Amerikaanse wagens worden in Frankrijk hoe langer hoe meer een on betaalbare luxe. Wanneer de benzine biina 70 cent een liter kost, kan men zich geen Packard, die 20 liter op de 100 km gebruikt en 35.000 gulden kost, meer veroorloven. Bovendien moedigt de Franse staat de invoer van Ameri- \J66r de opening van de Salon doen in Parijs altijd de wildste geruchten de ronde. De tentoonstellende fabrikanten omhullen hun inzendingen meestal tot het laatste moment met een waas van geheimzinnigheid. Pas op de dag van de opening blijkt dan, of Citroën nog altijd met zijn nu meer dan vijftien jaar oude model komt en of het nieuwe type van Renault al gereed is. Welnu, men had in de bladen al foto's gezien van de nieuwe zescylinder, honderd vijftig kilometer snelle, uiterst zuinige Citroën; op de Salon verwonderde men zich echter, dat men het weer aange durfd heeft het oude model te expose ren, met als enige „nieuwigheid" een grotere koffer achterop, Peugeot, die een 100.000 wagens per jaar fabriceert, komt met een lichtelijk gewijzigde 203. De snelheid van deze zuinige 7 pk is opgevoerd tot 125 km per uur en men heeft de achterruit vergroot. Simca toont onder andere een bijzonder fraaie open Aronde en een zeer elegante tweepersoons sportwagen. Dyna Panhard blijft zijn fantastisch goede motor die beschouwd wordt als het beste, wat men op het gebied van de kleine cylinders na de oorlog gemaakt heeft in een afschuwelijke, ouderwetse carosserie stoppen. Onbetaalbaar W7AT de luxueuse (en onbetaalbare) wagens betreft, blijft Italië zich toeleggen op elegance en snelheid. De Lancia's, Alfa Romeo's en Ferrari's zijn, artistiek gesproken, ontegenzeggelijk de mooiste wagens, die er momenteel gemaakt worden. In Frankrijk zijn de carosserieën van Delahaye en Talbot nog luxieuser, terwijl de snelheden van deze wagens, die toch minsten 25.000 guldens kosten, ook dicht bij de 200 km komen te liggen. De eigenschappen van de dure Engelse wagens, Rolls Royce (er staat een RR voor 7.000 000 francs geprijsd), Bentley en Daimler zijn in de eerste plaats degelijkheid, comfort en ongekende afwerking. Verder wordt in Frankrijk vooral ook de kleine en fantastisch snelle Jaguard gewaardeerd. Als de verkoudsheidsklemen zich vastzetten, raken uw ademhalingsorganen verstopt. Het natuurlijke afweermiddel, de bloeds omloop, raakt in de knel. U krijgt het be nauwd de besmetting woekert voort. Geef de microben geen kans. Ga ze te lijf met MENTHO-REX. Wrijf borst, keel en rug er flink mee in en de 8 geneeskrach tige oliën van MENTHO-REX jagen het bloed weer door de weefsels. MENTHO- REX verdrijft de kou via de bloedsomloop, zonder dat u Iets hoeft in te nemen. Grote pot MENTHO-REX f. 1.25. (Advertentie. Ing. Med.) kaanse wagens zeker niet aan. Wie voor de aanschafprijs en het vele benzine- gebruik niet terugschrikt, huivert toch wel een beetje, wanneer hfi weet, dat de fiscus hem onmiddellijk flink in zijn kraag zal grijpen, wanneer hij de eige naar van een Amerikaan wordt. Straalmotor rjVER het algemeen kan men zeggen, dat er op deze salon geen revoiu- tionnaire nieuwigheden te zien zijn. Er is wel een Frans prototype met een straalmotor, maar er kunnen nog jaren voorbijgaan vóór deze machine aan de lopende band gemaakt kan worden. De meeste fabrikanten leggen zich voorna melijk toe op de verfraaiing van het uiterlijk hunner auto's. Daarbij is de na-oorlogse neiging om alles zo eenvou dig en goedkoop mogelijk te doen, vooral ook voor de wagens uit de mid denklasse, verdwenen. Het uiterlijk moet zo luxueus mogelijk zijn of lijken en naast de seriewagens heeft iedereen zijn sportauto, waarvoor men tweemaal de priis van een serieproduct betaalt. Wel blijft men zoeken naar motoren, die zo weinig mogelijk benzine gebrui ken. Vandaar, dat men in Europa nog maar aarzelend tot de automatische versnelling overgaat, die een hoger benzinegebruik eist. Wel komt men hoe langer hoe meer tot luchtkoeling en meer carburateurs. Daarbij blijft ieder land zijn eigen eisen stellen: wan neer een Fransman een auto koopt, kükt hij het allereerste onder de mo torkap. Het gevolg is dat de Franse fabrieken de carrosserie en de afwer king ten koste van de motor verwaar lozen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET 'njflje doet wonderen! (Advertentie, ing. Med.) Chinese troepen, die thans hun groot ste offensief van dit jaar uitvoeren, zijn er Woensdagochtend vroeg In ge slaagd de geallieerde stellingen voor Tsjorwon, in de Westkoreaanse front- sector, te doorbreken. De geallieerde infanterie levert thans slag om com munistische vorderingen in de rich ting van haar stellingen op de „witte paard"-berg, ten Noordwesten van Tsjorwon, te beletten. De bezitter van deze stellingen beheerst de hoofdweg naar Seoel. De delegatie der verbondenen heeft besloten, schorsing der wapenstilstands onderhandelingen voor onbepaalde tijd te eisen - hetgeen neerkomt op afbre ken der besprekingen - wanneer de Noordelijken de voorstellen der gealli eerden tot oplossing van het conflict zouden verwerpen. Deze voorstellen om- De markt was gistermorgen op ver schillende plaatsen, wel iets overvoerd hetgeen de handel niet bevorderde. In de vroegte was de handel in de vette koeien reeds vrij trekkerig. De prima beesten gingen wel, maar de afwijken de waren lager en daarmee ging het dan ook heel stug mee. Ook op de gelde- markt, waar de vraagprijzen nog vrij hoog blijven, was de handel kalm. Ook de handel in verse melkkoeien waarvan het aanbod niet te groot was, wilde niet vlotten. Pinken en de gras kalveren hadden evenmin veel aftrek. De nuchtere kalveren waren echter weer heel goed gevraagd. Ze werden voor hoge prijzen genomen. Ook voor de fokkers was weer veel vraag. Er was iets meer animo voor vette kalveren. De wolveemarkt was te klein voor het grote aantal aangeboden schapen en lammeren. Wel werd er gekocht voor export, puike dieren kwamen boven de note ring. Dé gang in de vette schapen evenals in de fokschapen was ook heel kalm. Naar fokrammen was weinig vraag. Voor enkele vette varkens werd er in de vroegte nog f 2.24 besteed maar die prijs was al heel gauw niet meer te maken, daar het aanbod aanhield. Tenslotte deed een goed slachtvar- ken nog slechts f 2.12. De afloop was dar. ook vrij slecht. Ook de vette zeu gen die in het begin nog flink boven de f 2 uitkwamen, noteerden later aan merkelijk lager. Voor de paardenmarkt was het een stille boel. De gang op de pluimveemarkt was trager, bij een kleiner aanbod. De prijzen. Aangevoerd 1037 runderen waaronder: 428 vette koeien van f 2 tot f 2.65 per kg stug 92 melk- en kalfkoeien van f 675 tot f 1100 stil. 445 Gelde koeien van f 525 tot f 800 stug, 20 pinken van f 375 tot f 525 stug. «4 graskalveren van f 180 tot f 325 stil, 28 vette kalve ren van f 190 tot f 375 goed, 127 nuch tere kalveren voor de slacht van f 50 tot f 140 vlug en fokkers van f 75 tot f 150 vlug. 18 stieren van f 600 tot f 1300 stug, vette schapen 80 tot 125, stug; 2703 fokschapen van f 90 tot f 130, stug; lammeren van f 50 tot f 90 stug, fokrammen van f 90 tot f 150 stil. 59 .bokken en geiten van f 10 tot f 50 stug, 148 vette varkens van f 1.90 tot f 2.24 per kg, sutg; 30 paarden van f 600 tot f 925 stil. Totaal dieren 4132. 7300 oude kinpen en hanen rede en witte van f 1.65 tot f 1.75 per kg, 950 oude kippen en hanen blauwe van f 1.85 tot f 1.95 per kg, 650 eenden van f 1.50 tot f 2 per stuk, 500 konijnen van f 1.50 tot f 7 per stuk. 400 kipeieren van f 18 tot f 20 per 100 stuks. 1000 endeieren van f 12. Vorming van volksleger op handen? Ter gelegenheid van het driejarig be staan van de Oostduitse republiek is gistermiddag in Oost-Berlijn een grote parade gehouden, waaraan twintig duizend jongeren in uniformen deelna men. Zij droegen de nieuwe uniform van de volkspolitie, een dracht welke het midden houdt lussen die van het Russische leger en die van de vroegere Duitse weermacht. De parade is o.m. bijgewoond door Vincenz Mueller, oud- generaal van het Duitse leger. Qeze was gekleed in generaalsuniform. Mueller werd na zijn terugkeer uit een Russisch gevongenkamp tot gene raal van de volkspolitie benoemd, maar trad in 1949 af, toen alle posten bij de politie in handen van de leden der com munistische partij werden gelegd. Hij schijnt nu weer benoemd te zijn. Naar verluidt is aan alle eenheden van de volkspolitie in diep vertrouwen de vorming van een volksleger medege deeld. Hoger functionarissen zouden of ficiersrangen krijgen; de distinctieven zouden reeds zijn uitgereikt. vatten een nieuwe regeling voor de kwestie der krijgsgevangenen, het eni ge punt, dat thans nog een oplossing in de weg staat. De Noordelijken moeten heden antwoorden. De voorstellen houden, zoals wij gis teren reeds hebben gemeld in, dat aan de krijgsgevangenen in geallieerde han den de vrije keus wordt gelaten omtrent het gebied, waarheen zij zich willen begeven. 22 Afrikaners vraqen Een groep van twee en twintig per sonen te Johannesburg, onder wie vier vertegenwoordigers voor de naturellen in het parlement, heeft in een verkla ring gepleit voor een politiek „welke de steun zal hebben van de ontwik kelde, politiek-bewuste niet-blanken door hun een redelijke status in onze gemeenschappelijke samenleving aan te bieden". De verklaring is ondertekend o.a. door Alan Paton, de schrijver van „Cry the beloved" country" (Tranen over Jlohannesburg)en Leo Marquard, de auteur van „The peoples and politics of South-Africa" en „Black man's bur- den". Knaapje was twee maanden bewusteloos In Springfield in de Amerikaanse staat Vermont is Maandag een drieja rig jongetje na twee maanden bewus teloos te zijn geweest, bijgekomen. Op 7 Augustus werd hij in een niet in 'be drijf zijnde ijskast gevonden. Hij kan nu weer horen en spreken, doch nog niet zien. Conqreslid meent De democratische afgevaardigde Battle heeft te Washington verklaard, dat sommige Europese landen nog niet al het mogelijke doen om de uitvoer van strategische materialen naar de Sowj et-Unie en de andere Oosteurope- se landen tegen te gaan. Battle is de ontwerper van de wet, welke hulp aan landen, die strategische materialen naar bovengenoemde lan den uitvoeren, verbiedt. Hij heeft een reis van zes weken door Europa ge maakt. Voor de derde maal in zestien dagen heeft „Super 6" Clipper van de Pan American World Airways, de „Ply- mouth Rock" een nieuw snelheidsre cord gevestigd op de route New York— Frankfort. De machine legde het tra ject zonder tussenlanding af in elf uur en 23 minuten. De „Plymouth Rock" had tachtig passagiers plus een bemanning van ze ven leden aan berd. Er werd gevlogen met een gemiddelde snelheid van 571 kilometer per wur, terwijl de maxi mum snelheid als gevolg van een zeer sterke „wind in de staart" niet minder dan 710 kilometer per uur heeft bedragen. Koning Boudev. ijn van België bevindt zich met zijn vader in Noord-Tirol. aan de Karwendel, waar een bekend jachtterrein is. De koning zal tot 15 October met zijn vader in deze streek verblijven. De prinses van Rethy zal zich Donderdag bij het gezelschap voegen. Het Amerikaanse ministerie van Oor log heeft medegedeeld, dat eenheden zullen worden samengesteld voor de bediening van luchtdoelgeschut voor radiografisch geleide projectielen. Deze eenheden zullen in het begin van het volgend jaar gevormd zijn. Officieren en manschappen van de nieuwe groe pen worden reeds in Texas en Nieuw- Mexico opgeleid. Het projectiel, waar mede zij vertrouwd gemaakt zullen worden, kan een vliegtuig op ongeveer 15 k.m. hoogte opsporen en vernietigen. 73. Pim was er de hond niet naai om zich door iets of iemand te laten weerhouden als hij een Plannetje in zijn hoofd had. Zo ging het ook nu weer. Zonder ook maar één moment te aarzelen, was hü op weg gegaan naar het kasteel, dat door baron Van Pol- turn bewoond werd. En alsof dat nog niet genoeg was, kroop hij meteen het eerste het beste kelderraam in, als een volleerde inbreker. Samen met zyn broertjes natuurlijk, maar z°rs fe" woonlijk had Pim weer de leiding van de gehele onderneming. En Pom en Pam volgden zijn raad maar al te graag op, want zij wisten het; wanneer het op plannen-maken aankwam, daq was er geen betere dan Pim! Laten we eens luisteren, wat hij nu weer ta vertellen heeft. „Sla de lakens oq^ jongens! Zo.... en nu zal ik jullig veiltellen, wat ik zojuist heb be. dacht...." Pim grinnikte zachtjes, ter wijl zijn broertjes hem vol verwach ting aankeken. „Nee.... eerst die la- kens om vervolgde Pim, toen hij zag, dat Pont nog geen aanstalten maakte om zijn raad op te volgen. „Dan kan ons niets gebeuren". Even later ston. den twee „geesten" ernstig te luiste ren, naar hetgeen hun broertje „geest" te vertellen had. (Advertentie, Ing. Med.) 0 J TMetewe oopst k PtKurta (Advertentie, Ing. Med.) „Is dat misschien typisch Hollands weer?" informeerde Billy Wright, aan voerder van Wolverhampton Wande- rers, het elftal dat vandaag in het Feyenoord Stadion tegen het voorlopig Nederlands elftal speelt, toen hij gis termiddag in een stromende regen uit het KLM-toestel stapte, dat officials en spelers van de Wolves van Birming- ham naar Amsterdam had gebracht. Wright, recordhouder van Engeland als international hij kwam totaal 44 maal voor het Engelse elftal uit werd snel gerustgesteld. Men verze kerde hem, dat het Feyenoord-stadion niettemin in prima conditie verkeer de. Stanley Culles, manager van Wol verhampton Wanderers, vertelde dat zijn ploeg de laatste weken een uit stokende indruk heeft gemaakt. Tech nisch en tactisch staat elke speler na tuurlijk zijn manneti» en met uitblin ker; als Williams, Wright en Muilen is het elftal tot vee! in staat De kracht van de ploeg ligt 4it seizoen in de grn te snelheid van vrijwel alle spelers, net enorme uithoudingsvermogen en de vechtlust, aldus Cullis. De Nederlandse zwemoloeg heeft de trip naar Denemarken Dinsdagavond te Aarhuus op uitstekende wijze besloten Onze landgenoten wisten, evenals Zon dag te Kopenhagen, alle nummers waarop zij aan de start kwamen, te winnen. De 100 meter vrije slag dames werd zelfs een dubbele Nederlandse zege. Hanny Termeulen tikte als eer ste aan in de fraaie tijd van 1 min. 07.7 en met 0.2 seconde verschil eindig de Koosje van Voorn op de tweede plaats. Beiden waren te sterk gebleken voor de Deense Ragnhild Hveger, die 1 min. 08.1 noteerde. Bekkering deed het niet minder, want hij nam zowel de 100 als de 200 meter schoolslag voor zijn rekening. De 100 meter won de Leidenaar in 1 min 16.8 en op de 200 meter bleek hij aan 2 min. 44.1 ruim schoots voldoende voor de overwin mng te hebben. De Deen Abildskov werd in 3 min. 06.9 tweede Cecily lachte kort en hard, zoals ze zich de laatste tijd had aangewend. „Natuurlijk weet ik het zeker! Het wordt nu donker, maar niet te donker om mensen te herkennen en toen was 't in geen geval donker. Ze kwam de Laan langs toen ik haar ontmoette en ze zag er uit, alsof ze aan één stuk door had geschreid. Ik denk, dat het om die Albert is. Ik begrijp niet, waar om die vent in de oorlog ongedeerd is gebleven, zodat hij daarna het hart van de arme Ellen kon breken". Plot seling wendde ze zich, met een felle blik, tot Frank. „Vroeger was ze dienstbode bij grootmoeder een van de goede soort maar ze verloor zo waar op latere leeftijd haar hart nog aan de chauffeur van Mark Harlow en ws gek genoeg om met hem te trouwen. En nu mag Joost weten, wat hij heeft uitgehaald, maar ze ziet er uit als een dode. Wat kunnen vrouwen toch mal zijn!" Bij deze woorden stampte ze met de voet en verdween plotseling in de val lende duisternis, gevolgd door de twee honden Eerst toen ze haar eigen ka mer bereikt had, staakte ze haar snelle gang; ze smeet de deur achter zich dicht en grendelde die. Een ogenblik later echter moest ze de verwende Bramble, die niet ophield met blaffen, weer binnen laten, waarna hij luid" keffende tegen haar opsprong en haar met zijn ietwat ruwe liefkozingen aan het schreien bracht. Daarom haastte ze zich, andermaal de kamerdeur te slui ten, want niemand, wie dan ook, had haar sinds ze vijf jaar was geworden, in tranen gezien. Niemand behalve Bramble, die het zich nu op 't bed ge makkelijk had gemaakt en daar als een zwarte reuzenslak lag te slapen. In Grant's bijzijn had ze nooit ge schreid. Tranen in Grants tegenwoordigheid? Integendeel, als ze aan hem dacht laaide de vlam van haar verontwaar diging weer hoog op, zó hoog, dat alle tranen er van opdroogden. Grant had haar iets moois, iets onbeschrijflijk moois voor ogen getoverd en per slot van rekening was het bedriegerij ge bleken. Onrustig liep ze de kamer op en neer, maar in haar gedachten was ze buiten, bij de „Grange", waar ze Bramble aan de ketting had gelegd. Terwijl ze dit deed, was Mark Harlow naar buiten gekomen en ze had hem op korte afstand naar haar zien kij ken. „Ga je wandelen?" had hij gevraagd „Wel een beetje laat, nietwaar?" „Ik houd van wandelen in de sche mering". ,,'t Zal donker zijn voor je terug komt". „O. van wandelen in 't donker houd ik ook". „Nu, ik vind het niet prettig als Je het doet". Toen hij haar zich boos had zien oprichten, was hij gaan lachen. „Je wilt zeggen, dat het mij niet aan gaat? Nu, ik geloof, dat je 't bij het rechte eind hebt!" „Ja!!" Na dit antwoord had hij, dichterbij gekomen, haar even op de schouder getikt, onder woedend protest van Bramble en met wat zachtere stem ge zegd: „Je bent toch een koel, onaan doenlijk persoontje, nietwaar'" Hem met donkere ogen strak aan ziend had ze wéér „ja" geantwoord. „Mag ik met je meegaan?" „Neen, Mark". „Waarom niet?" „Ik heb je niet nodig. Ik heb nie mand nodig". Lachend had hij zich omgedraaid en was weggewandeld. Cecily had haar wandeling voortgezet. Een eindje ver der had ze Bramble weer losgemaakt en was met hem voortgerend, terwijl de oude Tumble achteraan kwam suk kelen. Bramble in actie was een heel grappig beest. Zijn grote oren flapper den om z'n kop en van tijd tot tijd deed hij een soort verkenningsspronge tje. want er konden zich wel eens ko nijnen, een wezel of een hermelijn In de buurt ophouden: ja misschien wel die erfvijand van hem en zijn rasgeno ten, de das. Een hele reeks hondenge neraties, zijn voorouders, alle afge richt op de dassenjacht, had hem als erfenis de drift, waarmee hij de lucht placht te snuiven, nagelaten. Cecily was in snelheid bijna tegen Bramble opgewassen. Ze had niet ver der willen gaan dan tot het kruispunt met de rijweg, tussen het land van Harlow en de woning van Grant Ha thaway. Aan de overzijde van de weg zette de Laan zich voort, maar de hon den ontvingen nu niet meer, als vroe ger. het steeds nog door hen verwach te beviel om verder te gaan. Tumble, oud en dik. liet die nalatigheid koud, maar Bramble kreeg nooit genoeg van een wandeling. Voor hem was de ver anderde staat van zaken dan ook een groot verlies. Ook ditmaal had Cecily bij het kruis punt rechtsomkeert gemaakt. De zon was ondergegaan en een koude nevel viel over het land, over de Laan en de twee heggen langs de Laan. Plotseling was iemand zwijgend en vlug komen aan fietsen: Grant Hathaway. Hij was hen voorbij voordat zij er erg in had den, maar toen snel van zijn fiets ge sprongen en naar haar toegekomen alleen door Brar. ble luidruchtig ver welkomd. Zo hadden man en vrouw dus el kaar in de ogen gezien, maar wat hen scheidde had niet aan kracht ingeboet. Grant Hathaway was een jonge breed geschouderde vent, iemand die zich gemakkelijk bewoog, noch donker, noch blond; het gewone type van een Engelsman, met bruin haar en blauw grijze ogen. Naar 't uiterlijk te oorde len, beschikte h« over tamelijk veel lichaamskracht en hij was niet bepaald gemakkelijk. Monica Abbott had eens heel juist gezegd, dat mannen geen hartenbrekers behoefden te zijn, want dat ze ook zonder dat genoeg pijlen op hun boog hadden. Welnu, Grant Hatha way had zeker pijlen te over. Mis schien zou Cecily hem eer vergiffenis hebben geschonken als hij er minder had bezeten. Nu had hij haar daar glimlachend staan aan te kijken. Later, toen ze in haar slaapkamer zo ruste loos heen en weer liep, had ze 't zich zelf hoogst kwalijk genomen, dat ook thans nog zijn glimlach haar hart snel ler deed kloppen. En dat terwijl alles toch voorbij was. „Wel Cis.hoe gaat het?" had hij gevraagd. Eerst had ze gezwegen, maar toen begrepen, dat ze hem niet ontko men kon en dat, als hU haar aanraak te, ze niet voor zich zelf kon Instaan IJzig koel had ze daarom geant woord: „Ik heb niets te zeggen". „Geen wonder dan. dat ik graag met je wilde trouwen", had hij wat sareas- tisch opgemerkt: „een vrouw die geen antwoord klaar heeft!" Per slot van rekening had ze dat antwoord wèl.... het: enige onfeilbare wanen, had ze gemeend. „Maar daarom ben je niet met me getrouwd, wel* Je hadt er een veel betere reden voor". Nog altiid glimlachend had hij haar zogenaamd gelijk gegeven. „Och, hoe dom van mij. Het is waar ook: Ik ben met je getrouwd om je geld. Ik word vergeetachtig, maar 't is ook zo ge makkelijk te vergeten, nietwaar?" Ja hij wist wel, hoe hij.haar pant ser, het pantser om haar hart, kon doorboren. En héér wapen was ten slotte toch nutteloos gebleken, want hy ..ad er geen acht op geslagen. (Wordt vervolgd). De 100 meter rugslag dames ten slotte was voor Joke de Korte, die zich met 1 min. 14.— veruit de meerdere van haar tegenstandsters toonde. Ragnhild Hveger kwam in 1 min. 18.9 als tweede aan. welke tijd de bes te Deense prestatie van dit jaar op dit nummer betekende. Naar wij vernemen zal de bekende Engelse scheidsrechter Wiiliam Ling de landenwedstrijd tussen België ea Nederland, welke Zondag 19 October te Antwerpen zal worden gespeeld, leiden. BRUCKNERS ZEVENDE SYM- PHONIE in Es gr. t. Anton Bruck- ner was een eerzaam Oostenrijks dorpsonderwijzer uit het midden van de vorige eeuw en een uit stekend organist. Pas op latere leeftijd begon hij te componeren. Hij had een grote verering voor Richard Wagner, hetgeen uit zyn werk zo ook uit dit nogal eens te merken is. De Zevende is de meest bekende en geliefde van zijn negen symnhonieën; een fraai gecomponeerd, gemakkelijk aansprekend werk. En naar „LEZENDE VINGERS een hoorspel van dr. P. H. Schrö- der, gewijd aan het leven van Louis Braille, de uitvinder van het blindenschrift, die honderd jaar geleden stierf. Duizenden blinden hebben door dit reliëf schrift het contact met het gees telijk leven van hun tijd hervon den. (Resp. 20.05 en 21.20 over Hilversum II, 2SS m.) DONDERDAG 9 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV. 11 00 KRO, H.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. .45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.30—12.33 Land-ea Tulnbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Zang en piano. 13.4.5 Gram.muziek. 14 00 Gelders Orkest en solist. 14.41 Voor de vrouw. 15.15 Kamermuziek. 15.50 Ora- motoonmuziek. 16.00 Bijbellezng. 16-30 Gevarieerde muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.40 Voordracht 18.00 Lichte muziek. 18.35 „Op de Stel ling". 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nleuwl en weerberichten. 19.10 Levensvragen van alerlel aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram.muziek. 20.00 Radiokrant 20.20 Gevarieerd programma. 21.45 Vra gen aan voorbijgangers. 22.15 Haarlemse Orkest Vereniging. 22.45 Avondoverden king. 2300 Nieuws en SOS-berichten. 23.15—24.00 Gramofoonmuztek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 AVRO, 7 50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7-00 Nieuws. 7.30 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. U 00 Morgenwi)ding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Voor de hutsvrouw. 9.35 Gram. muziek. 10.35 Ik weet, ik weet wat U niet weet. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Ge varieerde muziek. 12.00 Amusements muziek. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land en Tulnbouwmededelingen. 12.33 Orgel en P'ano. 12.50 „Uit het bedrijfsleven". 13°° 'euws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Lichte muziek. 13 50 Gram. muziek. 14.00 „Ontmoetingen met Christo pher Blazc", hoorspel. 14.33 Cello en b ano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Van ^,'ot Vijf. 16.4.3 Voor de jeugd. 17 3» Militaire causerie. 17.40 Gram.muzleK. 17 45 Regeringsuitzending: Prof. Dr. M- H. v. d. Valk: ..Indonesië en China". 18°° Nieuw,, n.15 Sportproblemen. 18.25 Licht» ?lUni 19 00 Gesproken brief uit Londen. Jazzmuziek. 19 40 Gram.muziek. 20 00 Nieuws. 20.03 Radio Philharmonisch Orkeat. 21.20 „Lezende vingers", hoor- _pel. 22.20 Dansmuziek. 23.00 Nieuws- 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gra- mofoonmuziek.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4