DANSEN Taxi Louwe WOL Jammerlijke woningtoestanden vragen in Oudesluis dringend om een oplossing IUTTERTJES KAMERS „Melodie der Tropen" PROVINCIE IN VOGELVLUCHT Emigranten-woning in ruim 7 uur uit de grond gestampt Dansschool Siebeling UW OMZET VERGROTEN ##EXYASIF" KONINGSTRAAT. Uw kétutete óók Spoten Nutsspaarbank, Den Helder Na afloop dansen van hartin erich Woongelegenheid voor verschillende gezinnen volstreki onvoldoende Bij brand kan een ramp niet uitblijven Ingrijpen gewenst Reizende bibliotheek Wieringen „De Snoek" ving bof, maar... Afd. B. v. S. in oprichting Urk Te koop aangeb.: DAG EN NACHT Te koop gevraagd: Te huur aangeboden: Diversen: Personeel: Morgenavond in De beroemde danser INDRA KAMADJOJO met zijn ensemble in eeuwenoude tempeldansen Prachtige authentieke costuums Romantische krontjongmuzlek Kaarten 1.25 dagelijks verkrijgbaar aan de cassa Toegang alle leeftijden. Aanvang 8 uur Weekoverzicht Visserij IJsselmeervissers bijeen Anna Paulowna APO hield puzzlerit W0EN15DAG 8 OCTOBER 1952 Er is een tyd geweest, dat Oudeaini. den, die er heersten in „De lange ia^imer" w vanwege de woningtoestan- reportage over gemaakt, waarin we er op we^en dathïe®/ destUds cen ""voerige omstandigheden, die dringend ine-riinen t mensen woonden onder mer" is verdwenen. Een LhamKop"es£nen"ïidtToïjam" destijds enkele gezinnen hebben „gewoJnd" Dat TL P- *ats aan' waar gejammer over erbarmelijke wnninptnodanii ec^er niet weg, dat het verstomd. Dat er no nog steeds niet is huisvest «((nop een wijze, die wè ta een a "rounrki^n™OT™ê?rzUnVippen liever" nlef zou "o^d?churen' Y3"" volksmond wordt dit complex „De klammer" gènoemd. h""66"' In breken, terwijl het gezin boven in slaap is, zit het opgesloten. Dan zal on vermijdelijk een ramp ontstaan, zoals we dat enkele maanden geleden in Kampen hebben meegemaakt. In een stal Om dan met die „Korte jammer" te beginnen. Een gezin, dat van de heer Van de Vorst, man, vrouw en twee kinderen en het gezin van de heer Reens, bestaande uit man en vrouw. We hehben een blik geworpen door de rutten, omdat we in het gezin Van der Vorst niemand thuis troffen. Het zelfde beeld dat we destijds aan de andere zijde van de weg, in „De lange jam mer" aantroffen. Een kamer in een kippenhok, waarin tevens het aanrecht staat. Een slaapgelegenheid, die grenst aan de w.c. Een plafond, waar de flar den bij neerhangen. Het enige comfort voor de bewoners bestaat uit een gra tis blik op het voetbalterrein van Oude sluis. Dat is alles. Maar dan ook alles. Er is echter meer. Misschien dat de lezer geneigd is te zeggen, dat dit dan een uitzonderings geval is en dat deze gezinnen bij wijze van noodmaatergel dusdanig zijn gehuis vest. Wat al erg genoeg zou zijn, want deze noodmaatregelen duren dan toch al een jaar of tien. Weinig beter is het echter in de Zomerbuurt of is het er misschien nog erger? De naam is zo aardig. Het klinkt zo prettig „Zomer buurt". Het wekt gedachten aan land huisjes met vrolijke bloementuintjes. Hoe geheel anders is echter de werke lijkheid, als ge de percelen 37, 38 en 39 binnentreedt. We zijn in de woning geweest, waarin het gezin van de heer B. de Boer is gehuisvest. Een kamertje, een slaapkamertje, indien we dat ten minste met die- naam mogen betitelen en een achtereind, dat tevens als keu ken dienst doet. Daarin wonen man, vrouw en kind, terwijl het gezin bin nenkort uitgebreid zal worden. Waar de wagen met het borelingske moet worden geplaatst? Misschien in de ka mer, waar geen ruimte is. Een zolder, die niet bruikbaar Is. Door het dak ziet men de sterren. De vloer verrot. Behang houdt niet op de muren. Mevrouw De Boer ziet met angst het natte jaargetijde tege moet, want het water van de weg en de sloot dringt soms de woning binnen. Wachten, wachten En hier, evenals bU andere gevallen leeft men slechts in de hoop, dat men eindelijk eens een beter huis zal krij gen toegewezen. Men staat immers op de lijst. Nbg erger is de toestand in het gezin van de heer A. Hoving. Jonggetrouwde mensen. Een kamertje, waar een mens van een ietsje grote afmetingen het hoofd stoot. Een slaapgelegenheid, waarvan men terugschrikt. Minder dan een bedstee. Een keuken, beroerder dan men het zich maar kan indenken. Ook in deze woning zal binnen afzien- zare tijd een baby worden geboren. Waarheen met die baby? Mevrouw Ho ving vertelde ons van haar stille hoop, dat ze een andere woning zou krijgen. Zekerheid? Bestaat er in deze tijd van ontstellende woningnood nog zekerheid? Er is alleen de zekerheid, dat men door de zolder zakt, als men zich er op waagt. De zekerheid tevens, dat bij over vloedige regenval jiet hemelwater in de kamer komt We hebben een kijkje genomen in het gezin van de heer L. Wijngaarden, in het centrum van het dorp. Gezin van man, vrouw en vijf kinderen. De woongelegenheid is hier iets beter, al is het voor het gezin, de grootte in aan merking genomen volstrekt onvoldoen de. Hoeveel te erger is het echter met de slaapgelegenheid. Het gehele gezin is op de zolder ondergebracht. Wanneer beneden onverhoopt brand mocht uit- We hebben een bezoek gebracht aan woongelegenheid van de heer G. J. witte, „gehuisvest in een tot „woon- ru'jnte omgebouwde stal, H 59 A. Men komt in een gangetje, dat tevens dienst doet als keuken. GrootteOch, wat doen de afmetingen er toe. Vol doende is op te merken, dat men zich er voorzichtig in bewegen moet, wil men zich niet stoten. Een kamertje van d.ie bij twee en een halve meter. Aan hot einde van het gangetje een deur die naar twee slaapkamertjes voert. Wat schrijven we? Slaapkamertjes" Ruimte om er ledikanten in te plaat sen is er ternauwernood. Daarin moe ten de heer Witte, zijn huishoudster en een jong kind de nacht doorbrengen. Een raampje geeft uitzicht op het resterende gedeelte van de stal. Luchtverversing? Laten we er niet over spreken. Wat nog veel erger is, deze drie mensen zitten elke nacht veer opgesloten in cen kooi: Breekt er brand uit, dan zullen ze cr nimmer uit kunnen komen. Dat zijn enkele van de woningtoestan den, die we in Oudesluis aantroffen. Toestanden, die ten hemel schreien. Die De mensen op de perstribune wa ren er aan gewend, dat in de vergaderingen van de raad van de gemeente Zijpe, de heer Doe- dens een pleidooi hield voor wo ningbouw in 't Zand. Over bou wen aan Oudesluis werd weinig gesproken. Uit bijgaand artikel zal u duidelijk worden, dat er niet alleen in het Zand gebrek aan woningen is. Dat het gebrek even groot is in Oudesluis. Dat daar bonafide gezinnen van mensen, die reeds jaren werk hebben in de gemeente of in de onmiddelijke omgeving, gehuisvest zijn op een wijze, die iemand de haren te berge doen rijzen. Moge deze re portage op die toestanden, meer dan tot dmsvere de aandacht ves tigen. er wel heel sterk de aandacht op vesti gen, dat er op dit gebied in Oudesluis een en ander te doen is. Dat er in dit gedeelte van de Zijpe woningen ge bouwd moeten worden en dat er wonin gen onbewoonbaar moeten worden verklaard. In deze gelegenheden kunnen voor het grootste deel geen mensen meer worden gehuisvest. Omstreeks 1933 is een plan om woningen te bouwen in de gemeente raad van Zijpe verworpen. De bouw van noodwoningen gedurende de oorlog is helaas niet doorgegaan. Wil Oudesluis niet het sfiefkund worden, dan zal het de grootste aandacht van het gemeente bestuur van Zijpe moeten hebben. Verheugend nieuws voor de inwoners van Oudesluis, nu de avonden lengen en het leesseizoen weer is aangebroken. De reizende bibliotheek van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen is weer gearri veerd en vanaf Vrijdag kunnen bij het hoofd der school, de heer De Vos, in het schoollokaal boeken worden afgehaald. Een paar peuters van elf en twaalf uit datzelfde ZAANDAM peuterden te veel aan een geparkeerde auto. Deze reed óp een gegeven ogenblik weg en dook de sloot in. De ouders van de kna pen krijgen de nota wel op een blaadje. De 67-jarige heer Stokman is 55 jaar in dienst bij de bekende familie Frans onder HEILOO. Dat is op een boerenbedrijf en elke morgen om drie uur loopt de wekker nog af en gaat hij onder de koeien. Wij zeggen alleen: Doe het hem maar eens na. Het tweede voetbal „elftal" van DIRKSHORN toog met tien man naar de Reiger Boys en won maar eventjes met 121. Maar we mogen niet vergeten te melden, dat het andere „elftal" maar uit acht man bestond. Volgende keer blijft ook de keeper thuis. De paling is momenteel duur, maar toch nog niet zó duur als een jongeman uit WIERINGERWERF die betaalde. Hij stak n.1. tijdens de kermis te Wieringen bij een stalletje stiekum twee vette aal tjes in z'n broekzak en kreeg nu vijf-en- twintig gulden boete aan zijn broek. In en om HOORN is het gisternacht zwaar weer geweest. Er was veel blik sem en donder en door de storm knap ten enige palen van het hoogspannings net af, waardoor men van half twee tot drie uur stroomloos was. Overigens niet zo heel erg, want de mensen lagen toch in bed. De 64-jarige Amsterdammer, die de vorige week op de zo langzamerhand beruchte Jaagweg bij OOSTHUIZEN van zijn motorfiets smakte, is thans in het Stadsziekenhuis te Purmerend aan zijn verwondingen bezweken. Er is op de vroege morgen in BE VERWIJK een hele sensatie verwekt doordat de politie in de hoofdstraat jacht maakte op een verdwaald schaap. Het dier werd ten slotte gevangen en is in optocht naar het politiebureau ge bracht. Van alle rechtsvervolging ont slagen, graast het dier thans weer in de wel In hetzelfde BEVERWIJK bracht de collecte voor de reclassering ruim duizend gulden op. Dat is een mooi resultaat, doch vorig jaar was het ruim twaalf honderd en in 1950 kwam men boven de f 1500 uit. De centen gaan toch wel krapper worden, ook in Be verwijk. De ALKMAARSE Postharmonie gaat voortaan niet alleen spelen, maar ook zingen. Vandaag, 8 October, trekt het corps door de stad en speelt de Vei lig Verjceersmars. De tamboers zingen de tekst" en wie maar lust heeft, zingt mee. Een vrolijke boel, daar in Alk maar. -- Een charmante jongedame, de 18- jarige Willy Mol uit ZAANDAM, was de 25000ste bezoeker aan de ijsrevue in Carré en mocht deswege op het toneel een paar kunstschaatsen in ontvangst nemen. Hoewel zij juist twee dagen te voren jarig was, heeft zV het geschenk toch maar geaccepteerd. Het zag er Zaterdag naar uit, dat men op de Complete woning kon Stapel in het Westzijderveld binnen de zes ejeden toen men dit in een bouwen. Dit was veel sneller dan enkele ja y n(fg notaris jde Jong dag klaar speelde. Precies half negenis notariële acte zou vastleggen, die de bouwtijd van deze expoTtw°ulng ™Zlren dc wanden van de achterste de eerste hoekstijl en binnen eenW**ter de „laats van de timmerman kon slaapkamer geplaatst, zodat een behanger v egn uur op }iet 0p papier innemen. Toen om kwart voor ^e\bl^'werd aanvankelijk gedacht, dat de uitgestippelde tijdschema was "igelopeja wer,fcamers, een badkamer en woning, die bestaat uit een woonkamer, iwee komen Dit laatste is een keuken zelfs binnen vijf uur ger K dg afwerking van het dak echter niet het geval geweest want aeO aedacht. Precies vijf minuten vergden meer tijd, dan men aanvankelyk had zodat de emigran- ouer vier 's middags kon de bungalow E prestatie, waarop ttn-ivoning in 7 uur en 3.1 minuten kant en fcwar^ fccm zün. de directie uan Baerveldt en ötapei De hengelsportver. „De Snoek" maakte j.1. Zondag de reis naar Edam om daar een wedstrijd te vissen tegen „Hengel- lust", aldaar. De strijd vond plaats aan de vaart tussen Oosthuizen en Edam. Winnaar werd „Hengellust" met 69 punten tegen 44. Daarmee behaalde „Hengellust" de verenigingsprijs, be schikbaar gesteld door „De Snoek". De tweede prijs was voor „De Snoek". Een persoonlijke prijs voor hem, die het grootste aantal vissen ving en beschik baar gesteld door „Hengellust", was voor de heer Fr. Rouw uit Edam. De poedelprijs voor het minste aantal was voor de heer H. Kaan uit H.Hoef. De revanche-partij vindt Zondag 19 October plaats in het Oeverse kanaivl in de Wieringermeer. Mogelijk zijn dan de rollen omgekeerd. Velen menen dat met de totstandko ming van de Noodwet-Drees het werk van de Bond voor Staatspensionnering minder nodig is geworden. Krachtens deze noodwet wordt aan hen, die nu 65 jaar zijn en aan hen die het voor 1 October 1955 zullen, worden, een uitke ring verstrekt, als zij onvoldoende in komsten hebben. Maar wat gaat er na 1 October 1955 gebeuren? Krijgen, zoals de bedoeling is, dan alleen zij deze uit kering, voor wie een bepaalde premie betaald is. Dat zou betekenen, dat er dan wéér een deel oude mensjes van deze uitkering verstoken kan geraken. Daarom vraagt de Bond voor Staats pensionnering nog steeds een ouder domsvoorziening voor iedereen, of er premie is betaald of niet en onafhanke lijk van eigen inkomsten. Zij vraagt dus een pensioen, een Staatspensioen, voor elke Nederlander, zonder premiebetaling, maar bekostigd uit de belastingopbrengst. Uit deze korte uiteenzetting omtrent ouderdomsvoorziening blijkt dat de B. v. S. met het totstandkomen van de Noodwet-Drees, gezien zijn doelstellin gen, nog lang niet overbodig is. In de gemeente Wieringen, waar nog geen afdeling van de Bond is, hebben zich thans enkele personen verzameld om de totstandkoming van een afd. Wieringen van de B.v.S. voor te berei den. Collecte Dierenbescherming Zaterdag 4 October werd hier een collecte gehouden, ter gelegenheid collectie gehouden, ter gelegenheid van Dierendag. De opbrengst van deze collecte was ongeveer f 125, wat ruim f 30 meer was dan de collecte van het vorige jaar. PORTRET ATELIER 35= JAC. DE BOER KEIZERSTRAAT 113 OEN HELDER OPNAMEN WUENSUAG T DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG v»n 2-5 uur TROUWFOTO'S BESPREKEN Adressen Bur. v. d. blad enz worden uitsluitend na 4 uur bekend gemaakt. Huiskamer-buffet. Adres bu reau van dit blad. Kinderwagen met bedje en dekentjes. Tevens wandelwa gentje samen t 25.—. Br. da messchoenen mt. 37, witte kinderschoentjes mt. 20. Tuin straat 21. Een in g. st. v. zwarte man tel, maat 38, te klein gewor den. Prijs in overleg. Huls- kamerlamp tegen. e. a. bod. 's Avonds tussen 7 en 8 uur. Adres: Bureau van dit blad. Harry Davidson, in prima staat. Spotprijs. Te bevragen Keizersgracht 121. Een kachel en kl. pijp. Mo lenstraat 53. Mantelpakje z. g. a. n. mt. 42f 30.wollen jurk mt. 42 f 15.blauw zijden jurk mt. 40 5.Anemonenstraat 43, na 5 uur. Z. g. a. n. winterjas, leeftijd 14 jaar. Emmastraat 7. Woonhuis, leeg te aanvaar den. J. In 't Veldstraat 80. Te bevragen Schoolstraat 11. Damesfiets in goede staat en een vogelkool op standaard (verchroomd). Jacob van Heemskerckstraat 36. Z. g. a. n. Winterjas, Sta- tionsdwtrsstraat 4. Na 6 uur. Gillet 125 c.c. 175.—. Plantsoenstraat 15. In goede staat verkerende Kook-haardkachel en kolen- fornuis. Bremstraat 93. Aangeboden op eerste stand slaapkamer event. met ontbijt. Adres bureau van dit blad. Een twee pers. ledikant met spiraal en driedelige matras. Parallelweg 24. Na 5 uur. Licht crème kinderwagen met bedje en dekens. Binnen haven 122. Javastraat 11 6-1 18 ZONDAG a.s. 3.30 uur Volgende week aanvang cursus voor gehuwden en verloofden (Beg.). Inschrijving dagelijks IIIHI!Uttl<iHIIIIIIIIIII!tllUllUltUI!IIIIUIIUIIllIlllillinillltttH11ll1lll!IIIHlllililll!lllllillilI1llinilllliililllllliniinillI!l (2823 Tele'oon 3167 (2991 DE sortering in vindt U bij Sluisdijkstraat 47 Voorzorgzepeli word. aangen Schrijfbureau. Narcisstr. 54. Huis met tuin of kippen- bedrijfje. Woning te Den Hel der of Anna Paulowna aan wezig. Br. onder no. 73 bu reau van dit blad. Per 13 October a.s. gem. étage, bestaande uit kamer en suite met erker, slaapkamer met vaste wastafel, gang, keu ken, toilet en vrije opgang. Speciaal voor klein gezin. Spoorgracht 43. Maandag weggelopen jong zwart poesje met wit befje en 4 witte pootjes, ongeveer 12 weken oud. Terug te be zorgen Ruyghweg 97. Wie heeft mijn vulpen en vulpotlood ln étui gevonden? Tegen beloning terug te be zorgen Duinker, Krugerstr. 40 Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad B. z. a. Naaister aan huls 3.50 per dag. Nieuw, verma ken, verstellen. (Mantels keren). Brieven onder no. 71 bureau van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD met centrale ver warming, voor damesorkest „DE 12 HANNY'S DUTCH-SISTERS" voor de maand DECEMBER. Opgaven en inlichtingen worden ingewacht bij Dank zij de volkomen belangeloze medewerking van de leerkrachten van 17 scholen in Den Hei der biedt de Nutsspaarbank de gelegenheid op school het sparen te beoefenen. Wek Uw kinderen op tot trouw sparen. Het gaat niet om veel, maar wel om geregeld sparen. De op deze wijze aangekweekte spaargewoonte legt een goede basis voor de toekomst van Uw kinderen. EEN SOCIALE INSTELLING ZONDER WINSTBEJAG Mm mAaan «Iamet het dans- en showorkest De laatste week van het kuilseizoen op paling was wel zeer onbevredigend. De vangsten gedurende deze week wa ren bijzonder gering. Deze varieerden per vaartuig van 20 tot 70 pond. De no teringen voor kuilpaling waren per pond van f 0.96 tot f 1.15. Aanvoer van lijn- paling vond niet plaats. Over het al gemeen liet de visserij op snoekbaars zich goed aanzien. De vangsten door de kuilvissers waren soms zeer bevredi gend. Hier kwamen vangsten voor tot 250 pond per vaartuig. Door enkele spannen werd reeds de sleepnetvisserij uitgeoefend. De resultaten daarvan wa ren reeds vrij goed. Hier kwamen vang sten voor tot ruim 200 pond per dag en per span. De noteringen voor de snoek baars gaven weinig verandering te zien. De gehele week noteerden ze per pond van f 0.64 tot f 0.78. Ook de aanvoer van rode baars was iets beter. Hier waren de noteringen per pond van f 0.43 tot f 0.65. Voorn en blei noteerden per pond van f 0.05 tot f 0.08. Karper noteerde per pond van f 0.23 tot f 0.26. De aanvoer van nest was de afgelopen week tamelijk goed. In totaal werd on geveer 107 ton aangevoerd. De prijzen per bak varieerden van f 2.30 tot f 2.90. De weekbesomming der kuilvissers varieerden deze week per vaartuig van f 130 tot i 500. Aangevoerd werd: 9510 pond kuilpa ling; 12515 pond snoekbaars; 1681 pond rode baars; 7775 pond witvis; 118 pond karper, 1 pond snoek en 214560 pond nest. De totale omzet aan de afslag be droeg ongeveer f 26.212. COÖPERATIE KOCHT GEBOUW Door de Coöperatieve In- en Ver koop Vereniging, alhier, werd voor verdere uitbreiding der vereniging het pand aangekocht van de fa. Bakker en Schrjjver. Dit pand is gelegen naast het bestaande pand van deze vereni ging. De firma Bakker en Schrijver heeft op de Oosthaven een pand ge huurd van de heer C. Metz voor het uitoefenen van hun palingrokerij. Gisteravond vond een vergadering plaats van de IJselmeervissers ver eniging „Maas". De bedoeling van deze vergadering was om meer een heid te verkrijgen onder de IJselmeer vissers. Dertig nieuwe leden gaven zich als lid op. In de gehouden ver kiezing voor een nieuw bestuur wer den gekozen: L. Post, voorz.; J. Keu ter, secr.; W. van Urk, penn.; ver der de heren L. Hakvoort en A. van Slooten. De vereniging zal zich voor namelijk bezinnen op de consequen ties, welke voortvloeien uit de verdere inpoldering van het IJselmeer. VISSERIJBERICHT URK Gisteren, 7 October, aangevoerd aan de visafslag Urk door 14 vaartui gen: 1052 pond snoekbaars f 0,64 0,68 p. p., 25 pond rode baars f 0,53 f 0.56 p. p., 478 pond voom en blei f 0.05—f 0.06 p. p. LANGENDIJKER GROENTECENTRALE, 7 Oct. 40.000 kg rode kool: A 7,10 11,10 en B 4,80—6; 1000 kg gele kool: A 5—6,70 en B 3—4; 20.000 kg groene kool 6—6,90; 160.000 kg witte kool 3,50 6,90 en Succes 6—6,50; 8000 kg uien 16,50 —17,80, grove 15,80—16,80, drielingen 18,90—20 en nep 26,80; 15.000 kg bieten: A 9,50—10 en B 9,90—10.80; 2500 kg sla- bonen: I 77,60 en II 46,80—61,90; 4000 stuks bloemkool; BI 16,4034,10 en Bil 8—18,60; 25.000 kg pootaardappelen: Eer stelingen A maat 25-28 11,9012,10, idem 28-35 29,20, Eigenheimers AB 25-28 21,20, Bevelanders B 28-35 32,80, idem 35-45 24,30, Beentjes AB 28-35 31,30 en Meer- landers AB 25-28 20,50—21. GROOTEBROEK, 6 Oct. 1952. „De Tuinbouw". 3000 kg Uien: grof 15.30, middel 17.40—18, driel. 19.50, nep 19.10, 7500 kg Bieten: A 10.40—10.80, B 8.60— 9.50; 5000 kg Groene kool 6.30—8.40; 4500 kg Gele kool 5—7; 3000 kg Rode kool 4.2012.80; 100.000 stuks Bloemkool: zdB 30.90—43.40, Bil 23.20—29.80, stek 4.20- 9.20, tsB 37.30—44.80, Bil 27.20—33.20, stek 17.50—24.60. Ondanks het weinig aanlokkelijke weer was de deelname aan de laatste APO-puzzlerit weer groot. Aan de start verschenen 29 motoren en 10 auto's. Na een zwerftocht over het eiland Wieringen, waarbij verschillen de trajecten niet direct gemakkelijk berijdbaar waren, gingen de deelne mers via de Oostpolder door Van Ewijcksluis, Middenweg, Molenvaart en Kneeskade naar Oudesluis, verder naar 't Zand en langs het Noordhol lands kanaal via Westeinde naar de finish, café Blokdijk. De heer Bood, die deze dag als wedstrijdleider fun geerde, reikte na afloop, met een dankwoord aan de verschillende con troleurs, de prijzen uit. In de lichte klasse motoren behaalde A.P.O.'s voor zitter, de heer J. Kater, de eerste prijs met 4 strafpunten. Tweede werd P. Ra ven (8 strpL). De derde prijs kreeg G. B. de Vries (9 pt.) (allen uit Bree- zand). De heer R. Bakker uit Hippo- lytushoef behaalde de 4e prijs (10 pt) en vijfde werd de heer G. Mul (Wie- ringerwaard) mt 11 strafpunten. Bij de automobilisten werd de heer De Leeuw ('t Zand) eerste met 5 strp.; tweede werd de heer Govers (Den Hel der) eveneens met 5 strp. De derde prijs kwam in het bezit van de heer Duinker (Hippolytushoef) met 9 strp. Bij de zware klasse motoren was er bijzonder scherp gereden. De heer P. Groet (Hippolytushoef) kreeg met 3 strp. de eerste prijs, de heren P. van Genderen (Breezand), A. Engel (Wie ringen) en A. Smit (Lutjewinkel) ont vingen de 2e, 3e en 4e prijs, allen met 5 strafp. Vijfde werd de heer A. Krey- ger (Hippolytushoef) met 7 pt.; zesde de heer P. Boeren (Lutjewinkel) met 8 pt. Zeven en acht werden resp. de heren W. Rezelman (Anna Paulowna) en C. Vroom (Hippolytsuhoef) met 14 en 19 strp.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5